Gemeentepagina Él F deze ifauteuil -I t I Verhuiskostenvergoeding voor ouderen x i s 2 F Inzamelresultaten klein chemisch afval door de Chemie-car Aan de balie bij Publieke Werken BS™— SEES?»" ten ingeleverd. Een aantal van steekplaats naar het stadhuis. lilburg Gemeente Commissievergaderingen Hinderwet Gemeentelijk informatiecentrum van het gemeentehuis donderdagavond gesloten dlerij liteit) ak. Ü?9 Gemeentelijke telefoonnummers Tilburg werkt aan de weg O DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 4 augustus 1988 - pagina 7 1988-pagina 6 IALIST ORT Samenstelling afdeling Bestuurssecretariaat en Communicatie van de Gemeente Tilburg, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg, 013-429204 121100 Verhuisd tussen 1 januari en 27 juni 1988, dan vóór 26 augustus 1988 aanvragen ïtde ;holf Actuele folders Verordening verblijf Woningverbetering imingsplannen Verkeer Wonen en bouwen st Foto: Geert van Loon De Ingang van Publieke Werken aan de Vlncentlusstraat aanvragt met 4 se; lilburg Afdeling Civiele Techniek Waarvoor u nog meer terecht kunt bij PW Afdeling Beplantingen - kapvergunning op In de maanden juli en augustus is de balie Chemle-car aan Pater v.d. Elsenpleln Foto: Geert van Loon tijd i parkeerplaats voor ge- sn .iten parkeergarages traat 357a 60-40680 i/of herinrich- ten luderen ïkrant 1988 uourg leciaal voor startende ten archief Mascagnistraat 529 Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor verkooppunt voor mo torbrandstoffen door Shell Nederland B V -individuele handicapten -abonnement centrum tans H3-363000, tst. 36 Openingstijden Maandag van 13.00 tot 17.00 uur Di. t/m vr. van 9.00 tot 17.00 uur Zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur Tel. 358575 Actuele tentoonstellingen Stadsbeheerplan compacte stad Bouw tweede stadskantoor De gemeente Inbraakpreventie renen aparte brief kan worden verzocht persoonlijke gegevens niet bekend laken. it 24 augustus 19881 ting (telefoon 42952 'ijke bezwar 5 van 'r:,u- igense- nte it omge- i Klein jmmer Noord Oost Commissievergadering Onderwijs, Sport en Gezondheidszorg Op 15 augustus a.s. om 9.30 uur in het stadhuis (nieuwe raadzaal) Voorzitterwethouder J. Timmerme Secretaris G. Hensing, telefoon 01 428811 428811 429071 428811 429500 553987 420723 360000 556189 363000 329911 363000 329291 429120 428711 428770 673765 428911 354545 641911 06-11 Na de bouwvakantie Volgende week dinsdag ver valt het spreekuur van wethou der Van Hassel Dinsdagmiddag van 13.30 tot 16.00 uurPater van den Elsen- plein, nabij het winkelcentrum. Woensdagmorgen van 9.00 tot 12.00 uurBesterdplein, nabij de Gasstraat. it een fikse daling in uurWagnerplein, het vorig jaar. Toen de van de markt. I mens ifval Dinsdagmorgt uurBurgemeester van plein, nabij de van straat. jen van 900 tot 12.00 ir van de Mortel- Oldenbarnevelt- St.-Annahof 1 Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor een bedrijfsverzamelge bouw door vereniging BEB. De aanvragen en de ontwerpvergunningen liggen van 5 augustus 1988 tot en met 4 september 1988 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130)elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de aanvragen en hinderwetvergunningen. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 5 september 1988 worden ingediend. In •m Op de agenda o.a.: - Sanerings- en investeringsoperatie buitensportaccommodaties - Bezuinigingsplan onderhoud sportvelden - Subsidie dierenambulance Stadhuis Algemene Zaken Gemeentelijk ar^. Milieudienst Milieuklachtennur Waterzuivering N< Waterzuivering C. Stadsreiniging Afvalbegraafplaats Welzijnsdienst Sociale Dienst Sport en Recreatie Publieke Wt, aantal taken waar soms een bezoek Alle andere afdelinc voor geopend van S uur. Deze afdeling0 voor geen speciaL wordt ofwel in een i ontvangen ofwel in belangrij u hieronc je verhuis- en/«i osten gehandicapter verhuiskosten ouv jaar Afdeling Voorlichting Voor algemene informatie kunt u al- ::d terecht bij de afdeling Voorlich- i’ng van Publieke Werken (telefoon f28506). Afdeling Stadsont wikkeling - bestemmingsplannen in ontwik keling - stadsbeheerplan 3 augustus tot en met 26 augustus Werkzaamheden aan de spoorwe- gonderdoorgang aan de Ringbaan Oost. Het verkeer kan tijdens het werk over beperkte ruimte steeds doorgaan. Werken heeft nog een arvoor burgers 3k moeten afleggen, igen zijn daar- 9.00 tot 12.00 igen hebben daar- ale balie maar u spreekkamer i het kantoor. De ijkste publiekstrekkers ziet ider genoemd. - inzien van bestemr - gemeentegrond - gemeentelijke gebouwen (ver huur en verkoop) - verhuur/verkoop openbaar groen - precario/retributie bij tijdelijk ge bruik van gemeentegrond (recla me/ bou waktiviteiten) - vergunningen voor terrassen - belanghebbenden parkeerver- gunning - plaatselijke gehandicapten par- keerontheffing - landelijk gehandicapten parkee- rontheffing Waarop letten bij de koop van een huis Gemeentegarantie in Tilburg Alle postbus 51-folders (ook in diverse talen) Rechten en plic en verhuur Uw eigen v Huisvesting: bejaarden Seniorvakantiel Bouwen in Tilbi Bijstand speci. zelfstandigen Premiekoopwoningen A Woonruimte zoeken Homo-emancipatiebeleid Autowrakken plan Zwemwater in Noord-Brabant Verordening verblijfsgebouwen Voor meer informs. geling kunt u op werl 9.00 en 12.30 uur kor met de afdeling V< Bouwwerken van Vincentiusstraat 102, 428754. Afdeling Grondzaken 15 augustus tot eind oktober Werkzaamheden aan de Done weg op grondgebied gemeent Dongen. Het verkeer wordt leid via Heibloemstraat en I Dongen. 8 augustus tot en met 9 september Herinrichting van de Trouwlaan tussen Chr. Huijgensstraat en Nieuwstraat. De straat wordt afge sloten voor alle verkeer. De afdeling Volkshuisvesting en Bouwwerken heeft een balie die iedere werkdag van 9.00 tot 12.30 uur geopend is (dus niet op koop- thouders hebben een hinderwetvergunning verleend Dpenstellingstijden van een verkooppunt van mo- Vollenhoven Groot-Olie B.V. augustus - september - oktober Wegen op- en rond Swabo-terrein, bestaande straten worden opge knapt en nieuwe straten worden in gericht. Het kan gebeuren dat gemeen telijke advertenties die eigen lijk op de «gemeentepagina» thuishoren, noodgedwongen in een andere krant verschij nen. Om de duidelijkheid voor de lezers te garanderen, pro beren we dit zoveel mogelijk te voorkomen. Zaterdagmiddag van 12.00 tot 16.00 uurKoningsplein, nabij de oversteekplaats naar het stadhuis. De oorzaken van de terugloop van «Met Chemietje naar de markt»... zowel het aantal bezoekers aan de Ook U I Voor nadere informatie Chemie-car als de inzamelresulta- kunt u terecht bij de afdeling stads ten zullen in een evaluatie van de reiniging, telefoon 360000 of bij de inzameling nader worden onder- voorlichter van de Milieudienst, te- zocht. lefoon 429538. en plichten van huurder jrder woning weer als nieuw jsmogelijkheden De regeling is uitsluitend bedoeld om ouderen zolang mogelijk zelf standig te laten wonen. Daarom heeft het geen zin om een aanvraag in te dienen als men verhuist (of verhuisd is) naar bijvoorbeeld een bejaarden- of verzorgingstehuis of als men gaat inwonen. Voor meer informatie over deze re- 7 werkdagen tussen jur kontakt opnemen j Volkshuisvesting/ 1 Publieke Werken, telefoon avonden). Bij deze balie kunt u te recht voor de volgende zaken - individuele huursubsidie - gemeentegarantie - woonvergunningen - particuliere woningverbetering - verbetering particuliere huurwo ningen - woningaanpassing gehandicap ten - bijdrage tingskosten - bijdrage ver vanaf 60 jaa Ter inzage Div. bestemmings- en bouwplanprocedures Onderzoek naar de behoefte van kinderopvang bij bedrijven en instellingen in Tilburg Vierde nota over de ruimtelijke ordening Raamnota homo- emancipatiebeleid - ligging kabels en leidingen (bij geveltuintjes) - rioolaansluiting tijdens werk zaamheden aan bestaand riool (aanleg en klachten bij de Milieu dienst) - aanvraag inritten Burgemeester en wethouders ku....«.. sies uit de gemeenteraad, onder andere commissies vergaderen doorgaans één gen zijn openbaar. Bovendien kan door spreektijd worden aangevraagd, indien van de agendapunten. Spreektijd moet gevraagd bij de secretaris van de cor De agenda en bijbehorende stukk~~ Gemeentelijk Informatiecentrum (S«. Openingstijden maandag en zaterdi tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.001 Afdeling Verkeer - parkeerbewijs voor werkenden in het centrum - parkeerregeling voor restaurants (vergaderingen) - parkeerontheffing voor aanne mers e.d. een i te ma- Tot 24 augustus 1988 kan telefonisch worden verzocht om een openbare zitting (telefoon 429523). De schriftelijke bezwaren moeten worden gericht aan burgemeester en wethouders van Tilburg. Deze brief moet worden gestuurd naar de direc teur van de Milieudienst (Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg). Iedereen die een bezwaar heeft ingediend tegen de aanvraag en ontwerp- vergunning kan ook later beroep instellen tegen de vergunningverlening bij afd. voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Dit geldt ook voor hen die om gegronde redenen hiertoe niet in staat waren. kunnen zich laten adviseren door commis- >re over voorstellen aan die raad. De on keer per maand. Deze vergaderin- ir belanghebbenden een korte i zij iets willen vertellen over een vóór de vergadering worden aan- immissie. (ken liggen voor iedereen ter inzage in het i (Stadhuisplein 132). dag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag uur. Tilburgers van 60 jaar en ouder kunnen onder bepaalde voorwaar den van de gemeente een vergoe ding krijgen als zij verhuizen naar een zelfstandige woning die spe ciaal voor hen geschikt is. Deze re geling is uitsluitend bedoeld voor de financieel minder draagkrachti ge ouderen in de stad. Daarom kunnen alleen die mensen een aan vraag indienen die al eerder (ge deeltelijke) kwijtschelding kregen van gemeentelijke heffingen (afwal- waterzuiveringsbijdrage en afval stoffenheffing). Ook zij die menen voor deze kwijtscheldingen in aan merking te komen, kunnen de ver huiskostenvergoeding aanvragen. De gemeente keert maximaal 2.000,- uit per economische een heid. Aanvragen De aanvraag voor de verhuiskos tenvergoeding moet worden inge diend bij Publieke Werken, Vincen tiusstraat 102. Dit kan van maan dag tot en met vrijdag van 9.00 uur tot 12.30 uur. Er zijn speciale for mulieren aanwezig voor het indie nen van de aanvraag. Het wel of niet In aanmerking komen voor de vergoeding hangt In hoofdzaak af van de betalingsmogelijkheden van de aanvraag(st)er. Verder speelt ook eventueel spaargeld of andere geldelijke bezittingen een rol. Van belang is rekening te houden met het termijn waarbinnen de aan vraag ingediend moet worden. Ouderen die In de periode vanaf 1 januari tot en met 26 juni 1988 ver huisd zijn kunnen nog tot en met 22 augustus tot en met 2 september Werkzaamheden aan de hefbrug Wilhelminakanaal over de Bossche- weg. Eenrichtingsverkeer op de brug. Uitgaand verkeer kan door gaan. Inkomend verkeer wordt om geleid via de Jules Verneweg en Gelrebaan. Op 27 augustus wordt de brug volledig afgesloten. Het verkeer wordt op die dag in twee richtingen omgeleid via Jules Ver neweg en Gelrebaan. Aanvragen en ontwerpvergunningen Wanneer burgemeester en wethouders van plan zijn een vergunning te verlenen en er kan redelijkerwijs worden aangenomen dat er geen bezwa ren zullen zijn, kunnen aanvraag en ontwerpvergunning samen ter inzage VOTCIU00100 worden gelegd. Dit is de zogenaamde korte procedure. Er wordt dan geen 3 3 openbare zitting gehouden, tenzij hierom telefonisch wordt gevraagd Noordhoekring 188 Burgemeester en wethou; voor verruiming van de o[ torbrandstoffen van Van Bedrijven die overlast (hinder) kunnen veroorzaken, kunnen op grond van de Hinderwet een vergunning nodig hebben. Dat wil zeggen dat zij bij de gemeente een hinderwetvergunning moeten aanvragen. De normale pro cedure bestaat uit verschillende stappen: aanvraag om een hinderwetver gunning - ontwerpvergunning - vergunning. Bij elke stap kunnen bezwaren worden gemaakt. De bezwaarmakers krij gen steeds een schriftelijke reactie op hun ingediende bezwaren. Met zekerheid kan worden gesteld dat de batterij-actie op de basis scholen van invloed is geweest op de resultaten. In de afgelopen 6 maanden is daar maar liefst 8.000 kilo batterijen bijeengebracht. Alleen met uw hulp en medewer king kan de inzameling van klein chemisch afval met succes worden voortgezet. Volgende week staat daarom op de gemeentepagina nog eens precies welke soorten afval niet in de huisvuilcontainer horen. Voor de mensen die het nog niet weten volgt hier een overzicht van de weekmarkten waar de Chemie- car te vinden is. Buro Budgetadvisering Publieke Werken Buro huursubsidie Centrale begraafplaats Politie Brandweer Sociale Werkvoorziening Alarmnummer Donderdagmorgen van 9.00 tot 12.00 uurWestermarkt, nabij de In het eerste half jaar van 1988 Rabobank. 3.434 Tilburgers bood het afval Vrijdagmiddag van 13.30 tot 16.00 aan. Dit betekent een fikse daling in uurWagnerplein, aan de noordzij- vergelijking met het vorig jaar. Tco" J---*-* werd door 5.171 mensen 17.822,5 kilo chemisch afval ingeleverd tot aan de meetdatum van 30 juni 1987. Bij Publieke Werken kunt u terecht voor een flink aantal zaken. Maar eerst even nog ditPublieke Wer ken zit niet In het Stadhuis. Deze gemeentelijke dienst is gehuisvest In een aantal gebouwen waarvan de Ingang aan de overkant van Vin centiusstraat nummer 102 is (zij straat van de Noordhoekring). Als u de slagboom bij de ingang van het terrein passeert ziet u vanzelf de portier die u naar de juiste afde ling zal verwijzen. Hieronder ziet u voor welke zaken u bij Publieke Werken terecht kunt. 26 augustus een aanvraag indie nen. Zij die na 26 juni 1988 ver huisd zijn of verhuizen moeten hun aanvraag uiterlijk binnen 60 dagen na de verhuizing indienen. De vergunningen liggen van 5 augustus 1988 tot en met 4 september 1988 werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendie/op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de vergunning. Indien men bezwaren heeft kan tot 5 september 1988 beroep worden inge steld bij afd. voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, post bus 20019, 2500 EA 's Gravenhage door iedereen die al bezwaar heeft ge maakt tegen de aanvraag en de ontwerpvergunning. Ook zij die om ge gronde redenen hiertoe niet in staat waren kunnen beroep instellen bij ge noemde afdeling. Het beroepschrift moet in 2-voud worden ingediend. Daarnaast kan tot 5 september 1988 een verzoek tot schorsing van de vergunning of tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend. Dit verzoek moet men richten aan de voorzitter van de genoemde afdeling. Wanneer dit verzoek niet wordt ingediend en er wordt ook geen beroep ingesteld bij de Kroon, is de vergunning geldig vanaf 5 september 1988. irger er k zijn, kunnen elegd. Dit is de zitting gehou( Twentestraat Casper Houbenstraat Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor een aannemingsbedrijf in grond-, sloop- en straatwerk door A. van Gasteren Beheer B.V.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1988 | | pagina 7