Reischeques een veilig alternatief voor contant geld In de nieuwste Albert Heijn vind je altijd iets extra’s. I FIETSVERVOER PER AUTO En natuurlijk hebben we nog meer in de aanbieding behalve vis. «179 Met de vakantie voor de deur 2.19 2190 1.98 21.90 795 3.80 13.90 1.39 3.50 18.90 1.39 3.95 1.39 59 1.39 1.39 2.99 2.50 3.45 E ;reld 169 1.59 169 99 ia 16 DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 7juli 1988-pagina 16 1 «jjd* /al is Extra in de Jan Heijnsstraat oh Een lekker snelklaarvakantie- menu, een prima eropuitsnack, een smakelijk tussendoorsmikkeltje... onze gebakken vis is er goed voor. En laat-ie nou ook nog extra voordelig zijn! Gebakken schol, per 100 gram Bijpassende sauzen, per 100 gram Citroen bavaroise taart, 650 gram Asperge-hamsalade, per 100 gram 2^ Champignonsalade, per 100 gram 246 Waldorfsalade, per 100 gram 219 Kersenthee, 100 gram 165 Zwarte bessenthee, 100 gram .165 hten kunt JlgS- It te- Mexico koffie, O QE 250 gram Att Ö.JÖ (Een zachte koffie met een lage zuur graad. Geschikt voor de hele dag.) lenis d de icht. i te- SS dat ende >ord, igepast in verb ig. Dat geldt zeke rekhaak s nogal *r fietsvervoer op het ogen ent van trek- Gebakken kuit, per 100 gram 1.69 Amsterdamse Wiss waar men munten gen een guldens, van het schaakspel vroeger dat veel De toename over 1986/1987 was méér: liefst- 25 ïtreffen verreweg L_. rfstal van contant geld Granny Smith, per kilo 5 pistolets, wit of bruin Lapsang Souchon thee, 100 gram 265 Ceylon O.P. thee, 100 gram 225 Koffie melange mild geurig, 250 gram Koffie melange krachtig, 250 gram 469 Kenya koffie, 250 gram-5^ (Een ringe, aromatische koffie, met een volle smaak, die hem geschikt maakt voor elk moment van de dag.) Gebakken mosselen, 1.69 het dakrek het trekhaakrel t heeft Snelle ontwikkeling De cheque kent een lange geschiedenis als betaalmiddel. Al in 1609 werd de sselbank opgericht, ...i kon inwisselen te- zogenaamde wissel in bank- Het woord cheque is afgeleid Franse woord échecs, dat betekent. Men rekende namelijk met een rekenbord, op een schaakbord leek. Bakharing, A QJZ per 4 stuks K- Aanbiedingen zijn geldig t/m zaterdag 9 juli a.s.. ndat wijs reis- voor Gebakken spiering, 1 EQ per 100 gram 169 JL.O^y Vers lamsvlees: Lamsbout pér kilo 2490 Lamskoteletten, per kilo 2495 Gevulde varkensfilet, per kilol66T Hawaï-spies, per kilo2165 Kiwi’s, lijSy’] per stuk Galia meloen, per stuk Alleen bij Albert Heijn, Jan Heijnsstraat 10, Tilburg. Gebakken visfrites, 1 per 100 gram 169 -L.xXz Vruchtensalade Alexandra, *1 QQ per 100 gram 169' l.Ot/ (Een vruchtensalade met aan blokjes ge sneden zuidvruchten, reepjes knolselderij, appeltjes, afgemaakt met een pittige saus met Franse cognac en Schotse whisky.) Van woensdag t/m zaterdag zal er in onze delicatessenafdeling worden gedemon streerd en kunt u gratis proeven. Het vakantie-seizoen staat weer voor de deur node van voorbereidingen en vooruitzien. Natuurlij dan de ander, maar de meesten van ons geven toch tenminste aandacht paar basiszaken. De auto, trein- of vliegticke* 1 en reispapieren alles wordt even nagelopen. Waar vaak niet aan wordt gedacht vakantiegeld. Of, liever gezegd, de wijze waarop het geld wordt meegenomen. Nog heel veel mensen hebben contant geld bij zich op vakantie. Al of niet in buitenlands geld. Voor onderweg en voor het betalen van bijvoorbeeld kof fie op een terrasje is zo’n klein bedrag in vreemde valuta uiteraard noodzake lijk. Maar wie zijn hele vakantiebudget in z’n portefeuille steekt loopt bepaald Een goed alternatief i een risico. Want waar laat u bijvoor- is de travellers chequt beeld uw geld als u een dagje haar het cheque in de munteen strand gaat en even wilt gaan zwem- ze. Reischeques zijn men Bij verlies of diefstal kan de koop, bij alle Nederk veelbelovende vakantie in één klap op geacht of men een n een mislukking uitlopen. de bank. De cheques Diefstal Het risico van diefstal van contant geld is veel minder denkbeeldig dan nigen denken. Dat blijkt uit gege- van Nationale-Nederlanden, de raar van ons land. ifdeling van het con- - 10% ren Trekhaakdragers Acties waarbij het’ Het kofferbakrek is de laatste jaren wordt verwijderd en da steeds meer verdrongen door de trek- een fiets met een ---- haakdrager, die meestal heel goed vol- rust op het rek da ïhoort. De eigen fiets zal dus in de meeste ge- doet. Dat is een fietsenrek dat op de voorvork. Voor trekhaak aan de achterzijde van de voor alle rekke.. -- auto wordt bevestigd en waarop één kan worden vastgezet, tot drie (soms zelfs vier) fietsen kun- ten fietsenrekken kan nen worden meegenomen. De fietsen de fietsenvakhandel. E_. kunnen rechtop staand op het rek wor- den bij aanschaf de auto den vastgezet. Gezien de hoogte van en na te gaan of het rek g___ ---r het rek hoef je daarbij niet hoog te til- maten lopen namelijk uiteen, imperiaal leggen, zoals wel gebeurt, is len en de plaatsing achteraan de auto ook rekken die verstelbaar zijl zeker niet aan te raden. Op deze wijze beïnvloedt het rijden :hadi- vervoeren, zal hij bijna altijd b— gingen veroorzaken. Wie de de auto wil meenemen, en i dit vaker wil doen, kan beter echt fietsenrek kiezen. Dat z die voor het vervoer van fietsen zijn wi soorten van deze fiet- verschillende maten en met verschillende bevesti- jjet jnJnst popu- .vk op het kofferdeksel van et is ook zeker geen ideale .et grote voordeel van zo’n ’e met hoog hoeft te tillen aan het rek te bevestigen. t lakbeschadiging van auto merbij nogal groot en het 1 gevallen nogal wat f om ervoor te zorgen nplaat en lichten zichtbaar J Als dat niet het geval is, loop rekke je de kans op een bekeuring. Er ook lende voor oppassen dat de fietsbanden niet omdat buurt van de uitlaat ko- dakrek alleen aan te raden voor licht- banden gewicht fietsen. Bij de dakrekken kun nen de fietsen op verschillende manie- i worden geplaatst. De fietsen recht- r of ondersteboven. Er zijn ook con- tructies waarbij het voorwiel eerst zordt verwijderd en dat vraagt dus om "*n uitvalnaaf. De fiets v. .v». Jan onder meer op de Voorwaarde is - en dat geldt ,v»jcen - dat de fiets goed et. Voor alle soor- n men terecht bij Het is aan te ra- mee te nemen goed past. De iteen, al zijn er ir zijn. Fietsen doe je niet alleen dicht bij huis. Zeker als het om toeristisch fietsen te dicht in de buurt van de uit gaat, is het extra aantrekkelijk om eens een gebied te verkennen dat je niet of men, omdat de verhitting de minder goed kent. Nederland heeft voor fietsers heel veel te bieden en je kunt het vernielt, natuurlijk ook in andere landen zoeken. Als je ver van huis gaat fietsen, zul je meestal niet meteen thuis op de fiets stappen en het is dan de vraag hoe je de fiets te bestemder plaats krijgt Vooral in Nederland is het goed mogelijk een fiets te huren, maar een beetje fietser geeft natuurlijk de vooriieur aan zijn eigen fiets, waaraan hij gewend is en die goed past Vooral als je over een lichtgewicht fiets beschikt, zul je niet zo gauw op een buurfiets overstappen, omdat die meestal tot het meer klassieke, stevige soort behoort De eigen fiets zal dus in de meeste ge vallen mee moeten. en voor velen betekent dat een pe- ne die de cheque aanneemt. Omdat tiiüriijk is de één daar vollediger in dan meestal ook een legitimatiebewijs js toch tenminste aandacht aan een moet worden getoond, zijn de reis- kets, kampeerspullen, vakantiekleding cheques veel minder gevoelig voor i. Waar vaak niet aan wordt gedacht is diefstal dan contant geld. Als de cheques toch gestolen mochten worden of als u ze kwijtraakt dan kunt zo u direct terecht bij schadevergoedings- mogelijk nog méér liefst - 25 De agenten waar het bedrag snel wordt te- schadecijfers betreffen verreweg het rugbetaald. grootste deel diefstal van contant geld Ten tweede bestaat er een wereldwijde tijdens de vakantie. erkenning van travellers cheques als internationaal betaalmiddel. Dat zorgt Alternatief ervoor dat de cheques op tientallen jmatief voor contant geld miljoenen plaatsen over de hele wereld travellers cheque. Dat is een reis- wotden aangenomen. U kunt ze ge- te in de munteenheid van uw keu- bruiken om er bij hotels, restaurants i voor iedereen te en winkels direct mee te betalen. koop, bij alle Nederlandse banken on geacht of men een rekening heeft bij de bank. De cheques kunt u op uw va kantiebestemming gebruiken als be taalmiddel of u kunt ze daar inwisse- len tegen contant geld. geld is veel minder denkbeeldig dan De voordelen van travellers cheques sommigen denken. Dat blijkt uit gege- kunnen kort worden samengevat. Al- vens van Nationale-Nederlanden, de lereerst is er de ingebouwde veiligheid, grootste verzekeraar van ons land. De Elke cheque moet altijd twee keer wor- reisverzekeringsafdeling van het con- den ondertekend. De eerste keer direct cern meldde een toename van 10 na aankoop en de tweede keer bij de geldschade tijdens de periode 1985/86. incassering in aanwezigheid van dege- ^n Rijstijl aanpassen altijd Bij het meenemen van fietsen met de laten auto, zal de rijstijl altijd moeten wor- kost- den aangepast in verband met de extra belasting. Dat geldt zeker bij een dak rek, omdat de fietsen op die plaats veel wind vangen en dat geeft flink wat ex tra weerstand. Dat is te merken aan een vergroot benzinegebruik. In het al gemeen wat minder snel rijden en bij fietsen op het autodak ook rekening houden met tunnels, overkappingen en laaghangende takken van bomen. Controleer tijdens een lange rit van tijd tot tijd of de fietsen nog goed vast staan, want dobr trillingen tijdens het rijden kunnen bevestigingen losser ra ken. Zet de fietsen tijdens het vervoer aan te raden op slot en doe dat zeker als de auto Bij de dak- met de fietsen ergens wordt gepar- op verschil- keerd. Fietsendieven zien er niet tegen op om fietsen van de auto te halen en daarom neem je ze toch niet mee. Je kunt daarbij gebruik maken van de spoorwegen, want op de meeste tra jecten kan de fiets met de trein worden meegenomen. Daarvoor moet dan wel wat moeite worden gedaan, zeker als de fiets naar een ander land moet wor den vervoerd en dat wil nog wel eens problemen geven en kans op besck:.T gingen en zelfs vermissing. Er rijden ook fietsbussen en fietsslaaptreinen, maar dat geeft ook beperkingen en je bent gebonden aan vaste tijden en vaak de verplichting om op een be paald tijdstip voor de terugreis weer van dit vervoermiddel gebruik te ma ken. Vandaar dat veel mensen de fiets of fietsen maar liever met de eigen prijzen auto meenemen, als je tenminste over gingsmi een auto beschikt. En dat wordt tegen woordig steeds meer gedaan. Dat is goed te merken in de vakantietijd als je heel wat met fietsen bepakte auto’s op de weg ziet. Fietsenrekken Om de fiets op verantwoorde wijze vraagt met de auto’s te kunnen meenemen, sen en heb je een rek nodig. Soms wordt ge bruik gemaakt van het gewone stan daardimperiaal of allesdrager, maar zo’n autodakrek is voor het vervoer van fietsen niet erg geschikt. Tenzij je de nodige voorzieningen aanbrengt om de fietsen goed vast te zetten. Daar voor zijn onder meer klemmen in de handel. De fiets of fietsen plat op het imperiaal leggen, zoals wel gebeurt, is 1 beschadi- fiets met zeker wie ter voor een Het kofferbakrek is de laatste jaren door de trek- heel goed vol- fietsenrek dat op de achterzijde Va. tigd en w- ïtsen De fietsen auu op het rek wor- den den de hoogte van rbij niet hoog te til- achteraan de auto -.j__j nauwelijks, zoals het wel het geval is met een dakrek. P* auto moet natuurlijk wel voorzien zijn van een trekhaak en dat is niet altijc het geval. Je kunt ■een tre' zijn rekken, aanbrengen, maar dat is fietsen zijn baar als deze alleen voor gemaakt en hierop zijn afgestemd. Er dienst moet doen. Er is or bestaan heel veel soorten van deze fiet- blik een breed assortiment van trek- senrekken in verschillende maten en haakdragers uit binnen- en buitenland, 7en met verschillende bevesti- met als een van de jongste de inklap- gingsmogelijkheden. Het minst popu- bare Cordo-trekhaakdrager. Een Ne- lair is een rek op het kofferdeksel van derlands produkt van goede kwaliteit de auto en het is ook zeker geen ideale en moderne vormgeving, methode. Het grote voordeel van zo’n Een derde mogelijkheid voor fiets- rek is dat je met hoog hoeft te tillen vervoer is het dakrek dat door de om de fiets aan het rek te bevestigen, komst van het trekhaakrek wat aan tij< De kans op lakbeschadiging van auto populariteit heeft ingeboet. De fiets sta en fiets is hierbij nogal groot en het wordt daarbij op het dak van de auto °"t in veel gevallen nogal wat pas- geplaatst en omdat je dus hoog moet sen én meten om ervoor te zorgen dat tillen, is een dakrek alleen a—-J— kentekenplaat en lichten zichtbaar voor lichtgewicht fietsen. I blijven. Als dat niet het geval is, loop rekken kunnen de fietsen op verscim- je de kans op een bekeuring. Er ook lende manieren worden geplaatst en lat je dus hoog moet tillen, is een per.iuugram 169 Kibbeling, (van heekfilet) per 100 gram 169 1.59 per 100 gram

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1988 | | pagina 17