Gemeentepagina Uitbreiding stortplaats gisteren begonnen u Gemeente verdeelt 5,- 3,5 miljoen uit Fonds Stadsvernieuwing Bouwwoningen Vondelplein lïlburg Gemeente Commissievergaderingen Bouwvergunningen Raads Hinderwet van het gemeentehuis donderdagavond gesloten Gemeentelijk informatiecentrum Volkstuinen Dongenseweg en Vlashoflaan balie Afsluiting deel Jules Verneweg Op dinsdag 5, woensdag 6 en don derdag 7 juli aanstaande wordt de oostelijke rijbaan van de Jules Ver neweg, tussen de Gelrebaan en de Geminiweg, voor alle verkeer afge sloten. Deze afsluiting houdt ver band met werkzaamheden aan het riool. Het verkeer van de Jules Ver neweg, komende uit de richting Bosscheweg, wordt omgeleid via de Gelrebaan - Siriusstraat - Geminiweg. Het verkeer van de Ji les Verneweg, komende uit de ric ting Zuiderkruisweg, kan normaa. doorgaan. Donderdag 30 juni 1988 - pagina 7 ni 1988-pagina 6 DE TILBURGSE KOERIER Samenstelling afdeling Bestuurssecretariaat en Communicatie van de Gemeente Tilburg, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg, 013-328507 elstunt Foto: Geert van Loon Hieronder ziet u hoe de verdeling is: (B-88-0822) 3. voor subsidies aan Landsteinerstraat Totaal 3.500.000,- Stedekestraat Auteurslaan Si nt-Sebasti aa nstraat besluiten Bestemmingsplannen! Gerard de Bondtstraat Gerard v. Swietenstraat op Karrestraat Bekendmaking lïlburg sderland slen) ïleid Commissie Ruimtelijke Ordening, Openbare Werken en Stadsbeheer geprijsd Gallery. I Sportweg Prof. Verbernelaan Goirkestraat 116-118 Burgemeester en wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend i een bouwver- >men voor: een aan Ju- ich- lal elke werk en van iorberei- Bedrijven de Hinden gem cedi gunning - o Bij elke staf gen steeds mrgarantie_ arvoordeelprijs 4. voor eic kader van 5. voor eig worden Jie tegen ‘anne- Bloemisterijstraat 4. het bouv "“isubcer imbineer t Vondel- jdeelte jbben een h inderwetvergunning verleend <erij met een magazijn van Smarius Be- De Burgemeester van Tilburg maakt het volgende bekend. Er zijn verzoeken om gunning binnengekor voor het oprichten en inwerking brengen van een clichéfabriek aan A. Tuerlings. trant 1988 Jurg ;iaal voor startende 'c aantrekkelijk ijgen. Bewoner /orden daarcv; jnaderd. Ee" 10. het bouwen van een carport bij de woning aan de Stedekestraat 83 (B-88-1008). In de maanden juli en augustus is de Zwartvenseweg 15. het bouwen van met garage aan de 2 eiken 2. het bouwen van een woning aan de Auteurslaan (B-88-0975) 1het bouwen van een woning aan de Auteurslaan (B-88-0912) 9. het veranderen en vergroten van de berging bij de woning aan de Landsteinerstraat (kavel A 15) (B-88-1008) Jules Verneweg 120 Burgemeester en wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend voor het uitbreiden van het distributiecentrum met een opslagcel aan Ahold N.V. te Zaandam. bij de van 9.00 Men kan Ringbaan Noord 205 Burgemeester en wethouders het voor het uitbreiden van een bakkerij met een magazijn schuit- en Banketfabrieken B.V. Kempenbaan 8. het bouwen van twee reclame- portalen bij het benzineverkoop- punt aan de Kempenbaan, Oost- en Westzijde 0.000,- s in het 615.000,- sdrijfspan- ülrenovatie 50.000,- 6. voor begeleidingskosten bij schilrenovatie 85.000,- De bf 1 juli tot 1 iedereen Werken, (2de etac ring 188 (ingang Vincentiusstraat) elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. De plan nen kan men ook inzien in het Gemeentelijk Informatiecentrum (Stadhuisplein 132)maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur, dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Schriftelijke bezwa ren kunnen van 1 juli tot 1 augustus 1988 worden ingediend door ieder een die tegen de ontwerp-bestem- mingsplannen een bezwaar heeft ingediend bij de Gemeenteraad. Het bezwaarschrift moet worden gericht aan Gedeputeerde Staten van de provincie Noord-Brabant (Postbus 901515200 MC ’s-Herto- genbosch). Indien men nu bezwaar maakt kan men straks zonodig he ling roep instellen bij de Kroon (Konin- jk- gin en Ministers). 7. het veranderen van het woonge bouw aan de Karrestraat 27 (B-88-0759). Het kan gebeuren dat gemeen telijke advertenties die eigen lijk op de «gemeentepagina» thuishoren, noodgedwongen in een andere krant verschij nen. Om de duidelijkheid voor de lezers te garanderen, pro beren we dit zoveel mogelijk te voorkomen. bestemmingsplannen liggen van 1 augustus 1988 voor ter inzage bij Publieke i, afdeling Stadsontwikkelir tage, kamer 24), Noordhoek 5. het bouwen van een garage en een carport bij de woning aan de Ger. de Bondtstraat 15 (B-88-0806) Burgemeester en wethouders kunnen zich laten adviseren door commissies uit de gemeenteraad, onder andere over voorstellen aan die raad. De commissies vergade ren doorgaans één keer per maand. Deze vergaderingen zijn openbaar. Bovendien kan door belanghebbenden een korte spreektijd worden aangevraagd, indien zij iets willen vertellen over een van de agendapunten. Spreektijd moet vóór de vergadering worden aangevraagd bij de secretaris van de commissie. De agenda en bijbehorende stukken liggen voor iedereen ter inzage in het Gemeentelijk Informatiecentrum (Stadhuisplein 132). Openingstijden maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. !“_“diend. Daarnaast kan tot 1 sing van de vergunning of tot het tref- vorden ingediend. Dit verzoek moet genoemde afdeling. Wanneer dit ver ft ook geen beroep ingesteld bij de f 1 augustus 1988. en kast 1 hij niet meer. 1voor de zogenaamde «normale» 60%-regeling 2.450.000,- 2. voor het aanpassen van voorma lige bedrijfsruimten tot woonruimte 100.000,- woongroepen 200.0'''' igenaar-bewoners n schilrenovatie 5. voor eigenaren van bedr den in het kader van schil 1 oktober van elk jaar zal het ■e van burgemeester en wet- ;rs eventuele restanten vaf) de genoemde bedragen i aan het bedrag voor de i een woning Zwartvenseweg (B-88-0919). Burgemeester en wethouders zijn van plan de gevraagde bouwver gunningen te verlenen. De bouw plannen liggen van 1 juli 1988 tot 15 juli 1988 ter Inzage bij de Milieu dienst en het Gemeentelijk Infor matiecentrum. De Milieudienst vindt men in het Stadhuis (Stad huisplein 130) en men kan er elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur te recht. Het Gemeentelijk Informatie centrum is geopend op maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur.Gedurende ge noemde twee weken kan men schriftelijk bezwaar indienen tegen de vergunningverlening. Bezwaar schriften moeten worden gericht aan de directeur van de Milieu dienst, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg. Voor het bouwen en veranderen van bouwwerken zijn meestal ver gunningen nodig. Met vragen hier over kan men terecht bij de Milieu dienst (telefoon: 428811). Bouw plannen die vooruitlopen op het definitief worden van een bestem mingsplan of die in geringe mate afwijken van het geldende bestem mingsplan, worden ter inzage ge legd. Iedereen kan dan bezwaar In dienen. Bezwaarmakers krijgen al tijd een schriftelijke reactie op hun ingediende bezwaarschriften. 12. het bouwen van een woonwa- gensubcentrum voor vier staan plaatsen met vier gecombineerde sanitaire units en aansluitende be- tonschuttingen aan de Sportweg Prof. Verbernelaan (B-88-1010). a. twee percelen aan de Reeshof- dijk gelegen tussen de Burgemees ter Baron van Voorst tot Voorstweg en de Auteurslaan b. voor het plangebied Reeshof II, ten westen van het plandeel Huibe- ven, ter verdere uitbreiding van de woonwijk Reeshof. De voorbereidingsbesluiten treden in werking met ingang van 30 juni 1988. De voorbereidingsbesluiten liggen met de tekeningen met Ingang van 30 juni 1988 voor iedereen ter inza ge bij Publieke Werken, afdeling Stadsontwikkeling (2de etage, ka mer 24), Noordhoekring 188 (in gang Vincentiusstraat)elke werk dag van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. De besluiten kan men ook inzien in het Gemeentelijk Informatiecentrum (Stadhuisplein 132)maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. 6. het bouwen van een garage en een carport bij de woning aan de Ger. v. Swietenstraat 60 (B-88-1006) Actuele folders Waarop letten bij de koop van een huis Gemeentegarantie in Tilburg Alle postbus 51-folders (ook in diverse talen) Rechten en plichten van huurder en verhuurder Uw eigen woning weer als nieuw Huisvestingsmogelijkheden bejaarden Seniorvakantiekr Bouwen in Tilbur Bijstand specie, zelfstandigen Premiekoopwoningen A Woonruimte zoeken De andere krant van Nee (krant over vooroordeler Homo-emancipatiebelbr Autowrakkenplan Zwemwater in Noord-Brabant Verordening verblijfsgebouwen Actuele tentoonstellingen Stadsbeheerplan compacte stad Bouw tweede stadskantoor De gemeente Ter inzage Div. bestemmings- en bouwplan proced u res Onderzoek naar de behoefte van kinderopvang bij bedrijven en instellingen in Tilburg Vierde nota over de ruimtelijke ordening Raamnota homo- emancipatiebeleid Openingstijden Maandag van 13.00 tot 17*,00 uur Di. t/m vr. van 9.00 tot 17.00 uur Zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur De Gemeenteraad heeft op 6 juni 1988 de bestemmingsplannen «Volkstuinen Dongenseweg» en «Volkstuincomplex Vlashoflaan» vastgesteld. De plannen hebben betrekking op volkstuinen gelegen tussen de Dongenseweg en Vos- senbergseweg en op een volkstul- nencomplex gelegen op de hoek Vlashoflaan Hazennest. Op vrijdag 1 juli a.s. om 15 uur in het stadhuis (oude raadzaal) Voorzitterwethouder drs. R.A.J.M. van Eijkeren Secretaris P. van Bragt, telefoon 428561 Op de agenda o.a.: - Aanleg en exploitatie van woonwagenlokaties - Meerjarenprogramma restauratie rijksmonumenten - Herinrichting voorplein parkeergarage L. Bouwmeesterplein Besterdring 3. het veranderen en vergroten van het magazijn aan de Besterdring 173 (B-87-1169) Door een voorbereldingsbesluit te nemen geeft de gemeenteraad aan dat voor een gebied een bestem mingsplan wordt gemaakt. Een voorbereldingsbesluit heeft tot doel bouwactiviteiten die niet In het te maken bestemmingsplan passen tegen te gaan realisering mogelijk te maken van bouwplannen die zul len passen in het nieuwe bestem mingsplan. -- -- Gedeputeerde staten van de pro- dina_b. vincie Noord-Brabant hebben op 18 h mei 1988 het voorbereldingsbesluit trum fS ten behoeve van de bouw van 12 woningen aan het Vondelplein goedgekeurd. Dit voorbereidings- besluit werd op 18 april 1988 door de gemeenteraad voor de di,,,r “**r twee jaar genomen. Het voor dingsbesluit heeft betrekking op 11het veranderen en vergroten van de woning aan de Sint-Sebas- tiaanstraat 6-a (B-88-0637). Op woensdag 29 juni 1988 om 10.15 uur is gestart met de uitbrei ding van de Centrale Afvalverwer king «Spinder» (stortplaats) van het Samenwerkingsverband Mid- den-Brabant, gelegen aan de Loon- sche Heideweg 120. Het startsein werd gegeven door de heer H.J.M. Tops, burgemeester van Udenhout en gedelegeerde Milieu van het Sa menwerkingsverband. Op de stortplaats wordt het huis houdelijk- en bedrijfsafval verwerkt uit de gemeenten, die bij het sa menwerkingsverband zijn aange sloten. Voor de stortplaats is on langs door gedeputeerde staten vergunning verleend op grond van de Afvalstoffenwet. Bij het verlenen van deze vergunning heeft een be langrijke rol gespeeld de richtlijn «gecontroleerd storten» van sep tember 1985 van het Ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Orde ning en Milieubeheer. Deze richtlijn geeft de aanbeveling afvalstoffen alleen onder IBC-voorwaarden (Iso leren, Beheersen, Controleren) op of in de bodem te storten. Deze mi lieuhygiënische eisen betekenen concreet het volgende SPINDER I Dit gedeelte van de stortplaats, dat thans in gebruik is en een totale stortcapaciteit heeft van 1,7 miljoen m3, moet uiterlijk 1 januari 1989 zijn afgebouwd. SPINDER II Dit betreft een uitbreiding van de stortplaats met een stortcapaciteit van 2 miljoen m3. Voorlopig wordt het oostelijk gedeelte ter grootte van 6 hectare (totaal 23 hectare) gereed gemaakt door o.a. egalisatie van het terrein en het aanbrengen van folie. Nu is dus gestart met Spinder II. Met de totale uitbreiding wordt voorzien in de stortbehoefte tot 1996. Hierbij is rekening gehouden met het afval afkomstig uit het ge bied van het voormalige Stadsge west Waalwijk, dat vanaf 1 januari 1989 naar Spinder zal worden afge voerd. Onlangs kon u lezen dat de nieuwe dit verband ook aantrekkelijke sub- subsidleregellng voor eigenaar-be- sidies te verkrijgen. Bewoners van woners weer van kracht Is. Eigena- deze straten worden daarover door ren van woningen waarin zij zelf de gemeente benaderd. Een folder wonen kunnen voor het verbeteren hierover zal binnenkort bij de bewo- van hun pand subsidie krijgen van ners van de drie genoemde straten de gemeente. Er zijn enkele wijzi- in de bus vallen gingen op de oude subsidierege ling. Het subsidiepercentage is nu 60% van de verbeter!ngskosten, voorheen 65%. De kosten voor een centrale verwarmings-lnstallatie, het architecten-honorarium en het onderhoud van de binnenkant van de woning vallen niet meer in de subsidie-regeling. Het geld van het Fonds Stadsver nieuwing voor particuliere woning verbetering is niet alleen bedoeld voor het verbeteren van de eigen woning. De nieuwe subsidie voor gezamenlijke schilrenovatie maakt ook deel uit van het fonds. Voor 1988 heeft de gemeente hier voor het Smidspad, het Vincentius- pad en de Boekweitstraat aange wezen. Dit betekent dat in deze straten 100% subsidie gegeven wordt op de verbetering van de F tenkant en het casco v«n vwum- gen die door de eigenaar bewoond worden. Voor alle niet door de eigenaar be woonde panden of bedrijven zijn in De gemeenteraad heeft in zijn ver gadering van maandag 27 juni on der andere het volgende besloten - Voor kinderopvang worden extra middelen besteed. - Stichting De Twern krijgt subsidie voor het beheren van drie ontmoe tingscentra voor buitenlanders. - De Gemeentelijke Verordening Bevordering Zelfstandig Wonen Ouderen is vastgesteld. - Er wordt een exploitatie-overeen- komst met de NV BBA aangegaan voor de uitvoering van het lokaal openbaar vervoer in Tilburg. - Er wordt grond aangekocht voor de uitbreiding van de afvalbegraaf- plaats de Spinder. De besluiten met bijbehorende stukken liggen ter Inzage in het Gemeentelijk Informatiecentrum (Stadhuisplein 132). Openingstij den maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 09.00 tot 17.00 uur. In verband met de vakantiepe riode vindt de eerstvolgende verga dering van de gemeenteraad in augustus plaats. Van Tussenbroekstraat 13. het bouwen van een garage en erfafscheiding bij de woning de Van Tussenbroekstraat 31 (B-88-0897). Veldhovenring 14. het veranderen en vergroten van het winkelpand aan de Veldho venring 122 (B-88-0984). i die overlast (hinder) kunnen veroorzaken, kunnen op grond van verwet een vergunning nodig hebben. Dat wil zeggen dat zij bij de jmeente een hinderwetvergunning moeten aanvragen. De normale pro- jure bestaat uit verschillende stappen: aanvraag om een hinderwetver- ontwerpvergunning - vergunning. tap kunnen bezwaren worden gemaakt. De bezwaarmakers krij- ls een schriftelijke reactie op hun ingediende bezwaren. jwen van een woonwa- gensubcentrum met vier stuks ge combineerde sanitaire units/ber- ging en aansluitende betonschut- ting aan de Bloemisterijstraat (B-88-1011) een terrein gelegen aan het 1 plein en de Poirterstraat (gec voormalige kloostertuin). Het voorbereldingsbesluit met de daarbij horende tekening ligt sinds 28 april 1988 voor iedereen ter inza ge bij Publieke Werken, afdeling Stadsontwikkeling (2de etage, ka mer 24), Noordhoekring 188 (in gang Vincentiusstraat)- dag van 9.00 tot 12.00 uur en van - tot 16.00 uur. Het voorberei- besluit kan men ook inzien in smeentelijk Informatiecen trum (Stadhuisplein 132)maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Uitbreiding Reeshof De gemeenteraad heeft op 20 juni 1988 besloten een bestemmings plan voor te bereiden voor Vergunningen Jules Verneweg 75 Burgemeester en wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend voor een nieuwe de gehele inrichting omvattende vergunning ingevolge art. 6a van de Hinderwet voor een metaalverwerkend en elektrotechnisch produktiebedrijf van Erico B.V. Dit betekent dat 100% subsidie gu.„ ing van de bui- Op 1 i van de wonln- college houders hierboven c-1 toevoegen aan het bedrag «normale» 60%-regeling. top int e De vergunningen liggen van 1 juli tot en met 31 juli 1988 ter inzage Milieudienst In het Stadhuis (Stadhuisplein 130) elke werkdag- tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. hier ook uitleg krijgen over de vergunning. Indien men bezwaren heeft kan tot 1 augustus 1988 beroep worden inge steld bij afd. voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, post bus 20019, 2500 EA ’s Gravenhage door iedereen die al bezwaar heeft ge maakt tegen de aanvraag en de ontwerpvergunning. Ook zij die om ge gronde redenen hiertoe niet in staat waren kunnen beroep instellen bij ge noemde afdeling. Het beroepschrift moet in 2-voud worden ingedi augustus 1988 een verzoek tot schorsing van ds fen van een voorlopige voorziening wc men richten aan de voorzitter van de c zoek niet wordt ingediend en er wordt Kroon, is de vergunning geldig vanaf ngedi^i m. ide afdelinc

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1988 | | pagina 7