IÖ Gemeentepagina 9,- Ml jp I Seniorenraad lilburg Gemeente Tilburgs stadhuis krijgt toegankelijkheidssymbool voor gehandicapten Openbaar vervoer Bouwvergunningen Bestemmingsplannen Commissievergaderingen Hinderwet Gemeentelijk informatiecentrum JBEL HST Gemeentelijke telefoonnummers Energiebedrijven zelfstandig Donderdag 26 mei 1988 - pagina 7 mei 1988-pagina 6 DE TILBURGSE KOERIER Samenstelling: afdeling Voorlichting en Inspraak van de gemeente Tilburg, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg, 013-328507 Merkske woningen aan (0-88-1201) agst igs- edur groc ciaal- en wet- recteur ijdelijk, zolang I oorraad strekt)^ I van een garage bij i Gerard de Bondt- (B-88-0736) Wandelboslaan i de woning in 129 (B-88-1189) i van een erfafschei- jning aan de Borsele- (B-88-0716) 1357a 10680 Wiw ingediend. In een is niet bekend te i contingent JWG-plaatsen isering Breda-Tilburg a jemeester er laar de dire IBA zal op routes rij de kermis ergunning en de i geschillen van be- ^verlening. Verlaagde schrijftafels in de pu bliekshal maken het rolstoelgebrui kers mogelijk hun zaken daar af te handelen. Zij kunnen via hellingba- loor hen die tegen »r- szwaren moeten Tilburg. Deze a.s. ten Het busverkeer deze dag de omk.. den zoals die ook van toepassing zijr 13. Het vergroten van aan de Wandel bostaar i tot en (Stadhuis in op dinsdag de aanvragen 12. het bouwen van een erfafschei- ding bij de woning aan het Merkske 1 (B-88-0763) 428811 428811 428811 363000 329911 329911 428711 428911 354545 358575 Actuele folders Waarop letten bij de koop van n huis smeentegarantie in Tilburg -itbus 51-folders (ook in i) plichten van huurder Commissie ruimtelijke ordening, openbare werken en stadsbeheer Op maandag 30 mei a.s. om 15.00 uur in het stadhuis (oude raadszaal) Voorzitterwethouder drs. R.A.J.M. van Eijkeren Secretaris P. van Bragt, telefoon 428561 Op de agenda o.a.: - Nota van Uitgangspunten Reeshof II - Notitie inzake de aankoop en sloop van de panden Biss. Zwijsenstraat 24 en 26 - Voorstel tot het aangaan van een exploitatie-overeenkomst met de n.v. BBA inzake de uitvoering van het lokaal openbaar vervoer in Tilburg. 6. het bouwen de woning aan straat 19 a?- Buitenstraat 7. het bouwen van 3 de Buitenstraat Hoogvensestraat 8. het veranderen en vergroten van de woning aan de Hoogvensestraat 65-a (B-88-0784) Kotterstraat i en veranderen zijn meestal ver- -h|er Diepenstraat jen hier- 5. het bouwen van een garage/ber- e Milieu- ging bij de woning aan de Diepen straat 68 (B-88-0695) Gerard de Bondtstraat Voordat een bestemmingsplan on herroepelijk wordt, zijn er diverse procedures en besluiten. Hierbij bestaat steeds de mogelijkheid be zwaren In te dienen. Bezwaarma kers krijgen een schriftelijke reac tie. Stadhuis Dienst Algemene Zaken Milieudienst Welzijnsdienst Sociale Dienst Sport en recreatie Publieke Werken Politie Brandweer Gem. Informatiecentrum Voor het bouwen van bouwwerken l_, gunningen nodig. Met vragt over kan men terecht bij de dienst (telefoon: 428811). Bouw plannen die vooruitlopen op het definitief worden van een bestem mingsplan of die In geringe mate afwijken van het geldende bestem mingsplan, worden ter Inzage ge legd. Iedereen kan dan bezwaar In dienen. Bezwaarmakers krijgen tijd een schriftelijke reactie op hun Ingediende bezwaarschriften. Er zijn verzoeken om een bouwver gunning binnengekomen voor: Biggekerkestraat 1het bouwen van een berging bij de woning aan de Biggekerkestraat 20 (B-88-0670) Borselestraat Ter inzage Div. bestemmings- en bouwplanprocedures Onderzoek naar de behoefte van kinderopvang bij bedrijven en instellingen in Tilburg Vierde nota over de ruimtelijke ordening Parlementaire enquête bouwsubsidies In een bestemmingsplan te *^9^ TW66 mag worden gebouwd en hoe grond én gebouwen mogen worden gebruikt, bijvoorbeeld woningen, groot- of kleinschalige Industrie, kantoorgebouwen, winkelpanden, verkeerswegen, groen- of recrea tievoorzieningen, combinaties hier van, enzovoort. Commissie sociale en culturele zaken Op maandag 30 mei a.s. om 19.00 uur in het stadhuis (nieuwe raadszaal) Voorzitterwethouder drs. W.J.A. Dijkstra (sociale zaken) wethouder drs. J.A.J. Krosse (cultuur) Secretaris G. Hensing, telefoon 363000, tst. 36 Op de agenda o.a.: - Evaluatierapport Intensivering heronderzoek I. leden commissie economische zaken en werkgeh -Verdeling subsidie ad 75.000,- t.b.v. Centrum punt Discriminatieklachten en Yudansa, leden commit zaken uitgenodigd. - Beheer ontmoetingscentrum culturele minderheden. - Herverdeling/normering van subsidies 1988 van wijkorganisaties met be roepsklachten. - Nadere invulling toezegging 23 inzake structurele subsidiëring de Muze en Noorderligt. - Reorganisatie Openbare Bibliotheek. -Toeslagregeling personeel Noord-Brabants Natuurmusea. Foto: Geert van Loon xganisatie. Kandidaatleden moeten in Til- n de seniorenraad kunnen niet tegelijker- Jling voor gecoördineerd ouderenwerk. langdurig werkloze jongeren», slegenheid uitgenodigd. n Buitenlandse Vrouwen, Meld- ■'->mmissie sociale en culturele Voor een periode van vier jaar te ingesteld een commissie van advies ten behoeve van het college van burgemeester en wethouders de Seniorenraad. De commissie zal het college gevraagd en ongevragd adviseren over ontwikkeling, concretisering en uit voering van het gemeentelijk ouderenbeleid In enge zin en alle overige aangelegenheden die de belan gen van ouderen raken. De gemeente vraagt nu Vanaf vandaag liggen de bestem mingsplannen voor iedereen ter in zage bij Publieke Werken, afdeling Stadsontwikkeling (2de etage, ka mer 24), Noordhoekring 188 (in gang Vincentiusstraat)elke werk dag van 09.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. voeren. Tilburg heeft een actief ge handicaptenbeleid dat ook tot uit drukking komt in de maatregelen die zijn genomen in het stadhuis. tegen igverlening. Bezwaar- ~ioeten worden gericht irecteur van de Milieu- tadhuisplein 130,5038 TC 9. het bouwen van een schansmuur met overkapping bij de woningen 2. het bouwen van een erfafschei- aan de Kotterstraat 31 en 33 ding bij de woning aan de Borsele- (B-88-0733) Bredaseweg <B^°7,6) Lange Nieuwstraat (B-88-0764) Straat 70 (B-87-1477) Capucijnenstraat 4. het veranderen van een schans muur aan de Capucijnenstraat (B-88-0720) In het kader van de start van de lan- zal de Heuvel op zaterdag 28 mei delijke fietsdag en de start van de a.s. van 5.30 tot 19.00 uur afgeslo- zogeheten «Way of life»-campagne ten zijn voor het verkeer, van de Nederlandse Hartstichting, Het busverkeer van de BBA J-T8 dag de omleidingsrou ok tijdens d( zijn. Burgemeester en wethouders kunnen zich laten adviseren door commissies uit de gemeenteraad, onder andere over voorstellen aan die raad. De commis sies vergaderen doorgaans één keer per maand. Deze vergaderingen zijn openbaar. Bovendien kan door belanghebbenden een korte spreektijd worden aangevraagd, Indien zij Iets willen vertellen over een van de agendapunten. Spreektijd moet vóór de vergadering worden aangevraagd bij de secretaris van de commissie. De agenda en bijbehorende stukken liggen voor iedereen ter Inzage In het Gemeentelijk Informatiecentrum (Stadhuisplein 132). Openingstijden maan dag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Vanaf deze week prijkt ook op het stadhuis Tilburg het internationaal toegankelijkheidssymbool voor ge handicapten. Het is daarmee een van de al vele honderden gebou wen in Noord-Brabant die door de gehandicaptenorganisatie als vol doende toegankelijk worden be schouwd om het symbool te mogen een Gerr W Alle postbus w, i diverse talen) Rechten en pli< en verhuurder Wat te doen bij overlijden Huisvestingsmogelijkheden bejaarden Seniorvakantiekrant 1988 Bouwen in Tilburg Bijstand speciaal voor startende zelfstandigen Premiekoopwoningen A Woonruimte zoeken De andere krant van Nederland (krant over vooroordelen) Actuele tentoonstellingen Stadsbeheerplan compacte stad Bouw tweede stadskantoor Verpaupering ENERGIEBEDRIJF TILBURG N.V. Alle overeenkomsten, rechten en verplichtingen van de gemeente lijke energiebedrijven worden volledig overgenomen door het Energiebedrijf Tilburg N.V. In verband met de verzelfstandiging is het bedrijf op vrijdag 27 mei aanstaande om 15.00 uur GESLOTEN. bestemmingsplannen onherroepelijk Als een bestemmingsplan onher roepelijk wordt, te de hele bestem mingsplanprocedure voltooid. Het bestemmingsplan te vastgesteld door de gemeenteraad en al dan niet gedeeltelijk goedgekeurd door gedeputeerde staten van de provin cie Noord-Brabant. Tegen de al dan niet gedeeltelijke goedkeuring van gedeputeerde staten kan In be paalde gevallen beroep worden In gesteld bij de Kroon (Koningin en ministers). De Kroon beslist over de beroepsschriften en bepaalt daarmee of het bestemmingsplan onherroepelijk kan worden, voor zover dat nog niet door gedepu teerde staten te bepaald. Het Kasteel Op 26 november 1985 hebben ge deputeerde staten van Noord-Bra bant het bestemmingsplan Het Kas teel gedeeltelijk goedgekeurd. Het plan is op 1 oktober 1984 gewijzigd vastgesteld voor de gemeenteraad. Het bestemmingsplan heeft betrek king op het gebied omgeven door de Hasseltlaan, de Dillenburglaan, de Ringbaan West en de Kwaad- eindstraat. Tegen de gedeeltelijke goedkeu ring zijn beroepsschriften inge diend bij de Kroon. De Kroon heeft beslist dat deze beroepsschriften ongegrond zijn. Daarnaast heeft de Kroon beslist dat een verkeersbe- stemming die aansluit op de van Bijlandtstraat niet is goedgekeurd. Het bestemmingsplan is hiermee met ingang van 17 februari 1988 onherroepelijk geworden, voor zover dat nog niet door gedepu teerde staten is bepaald. Buitengebied Zuid Op 5 augustus 1986 hebben gede puteerde staten van Noord-Brabant het bestemmingsplan Buitengebied Zuid gedeeltelijk goedgekeurd. Het plan is op 3 juni 1985 gewijzigd vastgesteld door de gemeenteraad. Het bestemmingsplan heeft betrek king op een gebied ten zuiden van Rijksweg 58 en ten westen van het Wilhelminakanaal. Tegen de gedeeltelijke goedkeu ring zijn beroepsschriften inge diend bij de Kroon. De Kroon heeft beslist dat deze beroepsschriften ongegrond zijn. Het bestemmingsplan is hiermee met ingang van 11 februari 1988 onherroepelijk geworden, voor zover dat nog niet door gedepu teerde staten is bepaald. Wanneer burgemeester en wethouders van plan zijn een vergunning te verlenen en er kan redelijkerwijs worden aangenomen dat er geen bezwa ren zullen zijn, kunnen aanvraag en ontwerpvergunning samen ter inzage worden gelegd. Dit is de zogenaamde korte procedure. Er wordt dan geen openbare zitting gehouden, tenzij hierom telefonisch wordt gevraagd. Enschotsestraat 335 Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor het oprichten en inwer king brengen van een bewerkingsruimte voor groenten en fruit door C A Verhaaren. Hoefstraat 59 St.-Laurentiusstraat Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor het oprichten en inwer king brengen van een machinale houtbewerking door A.A. Huysmans. Trouwlaan 88 Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor het oprichten van een party catering bedrijf door M.J. Opdam. 7 leden voor de seniorenraad, van wie er twee lid zijn van een ouderenor burg wonen en de leeftijd van 60 jaar hebben bereikt. Leden van tijd lid zijn van de gemeenteraad of van het bestuur van de instelli De gemeente verwacht van kandidaten - een brede bekendheid met de Tilburgse samenleving in het algemeen en de situatie van ouderen hierin in het bijzonder - specifieke kennis van maatschappelijke factoren die van groot belang zijn voor de leefsituatie van oude ren (bijvoorbeeld volkshuisvesting, gezondheidszorg, sociaal-cultureel werk en dienstverlening) -de bereidheid zich in te zetten voor de belangenbehartiging van ouderen - inzicht in bestuurlijke verhoudingen - mondelinge en bij voorkeur ook schriftelijke uitdrukkingsvaardigheid. Emancipatiecommissie Op vrijdag 27 mei a.s. om 9.15 uur in het stadhuis (kamer 103) Voorzittermevr. N. van der Reyt Secretaris mevr. C. Laan, tel. 363000, tst. 47 Op de agenda o.a.: - Rapportage secretaris -Vervolg discussie over de organisatie van het emancipatiebeleid, de gewens te ontwikkeling en de positie van de commissie daarin. Openingstijden Maandag van 13.00 tot 17.00 uur Di. t/m vr. van 9.00 tot 17.00 uur Zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur Ook groepsbezoek mogelijk na telefonische afspraak Stadshuisplein 132, 5038 TC Tilburg Telefoon 013-358575. De aanvragen en de ontwerpvergunningen liggen van 27 mei 1988 met 26 juni 1988 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (f plein 130)elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien o van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over c en hinderwetvergunningen. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 27 Juni 1988 worden i: aparte brief kan worden verzocht persoonlijke gegevens maken. Tot 10 Juni 1988 kan telefonisch worden verzocht om een openbare zitting (telefoon: 429527). Inlichtingen over het lidmaatschap van de Seniorenraad bij beleidsmedewerker ouderenbeleid R. van der Weegen (Welzijnsdienst, Tuinstraat 1telefoon 363000). Ook kandidaatstelling. Burgemeester en wethouders zijn van plan de gevraagde bouwver gunningen te verlenen. De bouw plannen liggen van 27 mei 1988 tot 10 juni 1988 ter inzage bij de Mi lieudienst en het Gemeentelijk In formatiecentrum. De Milieudienst vindt men in het Stadhuis (Stad huisplein 130) en men kan er elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur te recht. Het Gemeentelijk Informatie centrum is geopend op maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Gedurende ge noemde twee weken kan men schriftelijk bezwaar indienen Langestraat 11het veranderen van een winkel- aan de direr*- pand aan de Langestraat in vijf ap- dienst, Stadt. parlementen (B-88-0778) Tilburg. Het College van Burgemeester en Wethouders van de gemeente Tilburg deelt hierbij mede, dat met ingang van 25 mei 1988, de ge meentelijke Energiebedrijven Tilburg zijn verzelfstandigd tot lijke bezwaren moeten worden gericht aan burger s van Tilburg. Deze brief moet worden gestuurd nt Jilieudienst, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tiburg. die bezwaar heeft gemaakt tegen de aanvraag kan ook later een men tegen de ontwerpvergunning. Dit geldt ook voor hen die redenen niet in staat waren een bezwaar tegen de aanvraag In het Gemeentelijk Informatiecen trum (Stadhuisplein 132) te een fol der verkrijgbaar over bestem mingsplannen. nen veel plaatsen bereiken. Er is een invalidentoilet en er zijn twee invalidenparkeerplaatsen vlakbij het stadhuis. De klapdeuren in het stadhuis zullen nog worden vervangen door automatische schuifdeuren. Verder komt er nog een ringleiding voor slechthorenden. De schriftelijke bezwaren moeten worden gericht aan burgemeester en wethouders van Tilburg. Deze brief moet worden gestuurd naar de direc teur van de Milieudienst (Stadhuisplein 130,5038 TC Tilburg). Iedereen die een bezwaar heeft ingediend tegen de aanvraag en ontwerp vergunning kan ook later beroep instellen tegen de vergunningverlening bij afd. voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Dit geldt ook voor hen die om gegronde redenen hiertoe niet in staat wa ren. Ontwerpvergunningen Bosscheweg 296 Burgemeester en wethouders zijn van plan een hinderwetvergunning te verlenen voor het garagebedrijf van Gijsbers B.V. Hiertoe is een ontwerpvergunning opgesteld. Het kan gebeuren dat gemeen telijke advertenties die eigen lijk op de «gemeentepagina» thuishoren, noodgedwongen In een andere krant verschij nen. Om de duidelijkheid voor de lezers te garanderen, pro beren we dit zoveel mogelijk te voorkomen. De aanvraag ligt van 27 mei 1988 tot en met 26 juni 1988 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130)elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de aanvraag. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 27 juni 1988 worden ingediend. In een aparte brief kan worden verzocht persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Tijdens een openbare zitting op 15 juni 1988 om 10.00 uur bij de Milieu dienst kunnen mondeling bezwaren worden gemaakt. Bovendien is het dan mogelijk van gedachten te wisselen met de gemeente en de aanvra ger. Schriftelij1- houders va. van de Mille Iedereen die bezwaar indier om gegronde r in te dienen. Aanvragen en ontwerpvergunningen Bedrijven die overlast (hinder) kunnen veroorzaken, kunnen op grond van de Hinderwet een vergunning nodig hebben. Dat wil zeggen dat zij bij de gemeente een hinderwetvergunning moeten aanvragen. De normale pro cedure bestaat uit verschillende stappen: aanvraag om een hinderwetver gunning - ontwerpvergunning - vergunning. Bij elke stap kunnen bezwaren worden gemaakt. De bezwaarmakers krij gen steeds een schriftelijke reactie op hun Ingediende bezwaren. Aanvraag Pelgrimsweg 27 Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor een parochiehuis met feestzaal door Pr. Maria Christina Stichting. De ontwerpvergunning ligt van 27 mei 1988 tot en met 9 juni 1988 ter inza ge bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de ontwerpvergunning. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 10 Juni 1988 worden ingediend d< iedereen die al bezwaar heeft gemaakt tegen de aanvraag en door t om gegronde redenen hiertoe niet in staat zijn geweest een bezwaar t de aanvraag in te dienen. In een aparte brief kan worden verzocht per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Schriftelijke bej- worden gericht aan de burgemeester en wethouders van Tilburg. Deze brief moet worden gestuurd naar de directeur van de Mmilieudienst (Stad huisplein 130, 5038 TC Tilburg). Iedereen die bezwaar heeft gemaakt tegen de ontwerpver; - aanvraag, kan ook later beroep instellen bij afd. voor de geset stuur van de Raad van State tegen de definitieve vergunningv Commissie financiën, personeel, organisatie en informatie Op maandag 30 mei a.s. om 9.30 uur in het stadhuis (oude raadzaal) Voorzitterwethouder drs. J.A.J. Krosse (financiën) wethouder drs. W.J.A. Dijkstra (personeel) Secretaris mevr. C. v.d. Weijden, telefoon 429182 Op de agenda o.a.: - Stichting WIJ Vaststellen tussenrapportage Subsidie-aanvraag voor extra - Centrum voor Automatisering Br Jaarrekening 1986 Wijziging 3 begroting 1987 Liquidatieplan Instelling reserve t.b.v. automatisering - Managementrapportage 1988-1 van dienst Algmene Zaken, CBT, DSW veel

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1988 | | pagina 7