bedrijf 38 >9 Bijzonder medium in ontwikkeling Wandeling door het Start in Tilburg Hart van Tilburg ^CHOEVE in Aquila aan het parkeerterrein van de HEMA en C A aan de Emmastraat te Tilburg Sport 490 798 119 149 59 399 198 798 Radio Tilburg wordt goed beluisterd Foi BESTERDRING 85 Jubileum PIET DE VISSER VERF-BEHANG 5 halen, 4 betalen! nat uro kurk Grote vrijmarkt in het centrum Tilburgse avondvierdaagse Derde lustrum Landelijke Fietsdag ANWB De in allerlei warme en kleurige tinten verkrijgbare vloer. BENOEMING TEXTIEL MUSEUM 35 SEC OP TV ALLE TUD BIJ ONS: Van Lieshout lei 1988 - pagina 32 s© Koerier Oplage: 88.440 ex. g I ‘i lde< Piusstraat 96 Tilburg - Tel 013-363369 Foto: Geert van Loon Nu 69,- Uitzendingnu nade 1090 iner van et I NSTITUUT/ rz kurkcentrum Besterdring 42. Tilburg J. VAN LOON-OTTEN Hasseltstraat 178 WEEKENDRECLAME: s servicelijn. wilt over be zen of als ci sties hebt. ag bereikbaar: Donderdag 26 mei 1988 32e jaargang nr. 1562 ining neemt met iedere i toe. In tegenstelling het afscheid van judo- let op 20 korting op gehele kollektie Bel voor gratis documentatie 013-359629 richt“" i eigei of presei 30 u. en blijk er ii men die o !8. g, Goirle, Loon op Piet de Visser toen hij de onderscheiding Trainer van het jaar» ontving. er. Vrijdag en zaterdag APPELGONDELS I terms' en per aktieartikel per klant redactie-advertentie-afdeling en administratie: N.S. Plein 14-5014 DA Tilburg Tel. 013/368805 FRUIT bijna 200 opstapplaatsen 9 fietsers kiezen uit ruim ebben een de 30 en sluitingstermijn voor a. k redactie dinsdagavor advertenties en zond 22.00 uur Genoeg informatie In totaal werden 450 personen tele fonisch ondervraagd. Zo’n 28% gaf te Eén van de onderdelen uit de wandeling waarnaar de speciale aandacht van de heer Pierson uitgaat. Foto: Geert van Loon op de gehele collectie o.a. Mr Been, Thomas Basics, Newway. Mondragon, Rifle, Outsider, C17 Ongeveer twee jaar geleden begon Radio Tilburg via de kabel met twee uitzendingen per dag: één ’s middags en één op het einde van de middag. De De staf van Instituut Schoevers burg. V.l.n.r. zittend: mevr. Lelie. Staand: de heer J. van Darre, de heer en de heer H. Lelie, directeur. Foto: Geert van Loon wegens enorm succes halfjaarlijkse stuntverkoop monsterparen verkoopdag donderdag 26 mei van 9.00 tot 21.00 uur damesschoenen: mt. 36-37,5 herenschoenen: mt. 41-42 ramma-onderdeel het uitgezonden dejandelijke teo Ver- i de pr°- gem. n te voldoen. «Is het ^ad( «ja», J- Deze week wordt in het kader van onze sene 1IL- BURG IN BEDRIJF het instituut Schoevers be licht. Schoevers is een bedrijf waar mensen ge schoold worden voor het bedrijfsleven. Schoevers is 25 jaar actief in Tilburg, een goede reden om wat meer te weten te komen over dit instituut. Op blad zijde 5 leest u daar meer over. rank drink/ rokjes 74^5 blouses kolberts?W< pantalons TI9^ Jeans monsters 109^5 dubbel gebreide katoenen truien Tf9£5. 50 tot 70% korting De derde tocht voert de handelaars o.a. door de Nieuwlandstraat, de Heu velstraat en het Stadhuisplein. Weder om zal de heer Pierson over een aantal objecten zeer informatieve dingen te zeggen hebben. De ANWB organiseert, in sa menwerking met de TROS en de WV-kantoren, op zaterdag 28 mei a.s. de 15de Landelijke Fiets dag. Op t kunnen 140 routes. De routes het lengte variërend tussen 40 km. Drs. D.J.D. Dees, staatssecre taris van het ministerie Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur, zal ’s ochtends om 09.30 uur in Til burg het officiële startsein geven voor deze recreatieve fietstocht. Plannen Radio Tilburg staat niet stil. Dat jkt uit de nieuwe programma’s die in de loop van de tijd zijn bijgeko- n en dat blijkt ook uit de plannen op stapel staan. Lees verder op blz. 5 Tenslotte werd nog gevraagd naar leeftijd en beroep van de 450 perso nen. De meeste respondenten zijn ouder dan 30 jaar en ruim 70% is werkzaam in de handel, industrie, bij de overheid of is huisvrouw. Sinds ongeveer twee jaar zendt de lokale zender Radio Tilburg uit via de kabel op de golflengte 92,4 m van de FM-band. In die periode van krap twee jaar tijd heeft Radio Tilburg een geheel eigen plaats verworven tussen de Tilburgse media. Niet alleen vanwege het luister-karakter onderscheidt dit medium zich van de geschreven media. Ook de programmering en in houd wijkt op een aantal belangrijke onderdelen af van het medium krant Want brengt een krant vaak zware nieuwsberich ten, de een meer dan de ander; de radio kan er makkelijk een ontspannend muziekje tussendoor programmeren. Dat Radio Tilburg het toch aangedurfd heeft het zwaardere nieuws niet links te laten liggen en daar zelfs door middel van bijvoorbeeld het wekelijkse programma Tilburg BV aktief op in haakt dat is wel het beste bewijs dat we in Tilburg met een lokale radio te maken hebben die het serieus neemt en die serieus genomen wordt Dat blijkt ondermeer uit een enquete die onlangs in opdracht van Radio Tilburg gehouden werd. Uit dat onderzoek blijkt dat deze zender goed beluisterd wordt. Dat is een uitslag waar ze bij Radio Tilburg best wel trots op zijn hoewel directeur Theo Verbruggen meteen relativeert: «Het is maar een momentopname.» De vaste opzet van deze edities is om te streven naar meer gesproken woord met betrekking tot Tilburgse zaken», aldus Theo Verbruggen. BV Til- mevr. Vemooy, heer P. Galle, de D. v.d. Weele ACRIFKCAab Pneumatiek tilburg. ju les verneweg 14 - tel. 013-321316 y Morgen, vrijdag 27 mei, viert Piet de Visser van Willem II zijn zilveren jubi leum als trainer in het betaald voetbal. Het bestuur van Willem II organiseert daarom een aantal feestelijkheden rond dit jubileum. Enkele onderdelen daarvan zijn: een voetbalwedstrijd op die dag om 18.30 uur in het gemeente lijk stadion met oud-«Pier de Visser» cracks zoals Dick Advocaat, Jan Bos kamp, Frans Bouwmeester, Guus Hid dink, Theo de Jong, Aad Mansveld, Dick Nanninga en Sije Visser die zul len spelen tegen oud-Willem-Il-ers zo als Bram Braam, Jan Crijssen, Gerrie Deijkers, Hans Eijkenbroek, Chris Feijt, Johan Havermans, Coy Koopal, Cees Krijgh, Joop Ooms, Cor Stolzen- bach, Wil Swaans en Henk Vriens. Om 20.00 uur wordt er vervolgens een wedstrijd gespeeld door een selectie van aktieve «Piet de Visser»-spelers zoals Emie Brands, Johan Cruijff, Pim Doesburg, Martin van Geel, René Hofman, David Loggie, Jan Peters, Roger Raeven, Pier Tol, Peter van de Ven en Willy Wellens. Zij spelen tegen een selectie van aktieve Willem-II-spe- lers. Om 20.45 uur wordt Piet de Vis ser gehuldigd, dat is in de pauze van de tweede wedstrijd. Om 22.00 uur tenslotte is er een receptie in de be stuurskamer van Willem II. Toegangs kaarten voor deze twee wedstrijden zijn verkrijgbaar bij de bekende voor verkoopadressen. verschijnt In geheel Tilburg, Goirle, Rlel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Olsterwljk, Moergestel en Hllvarenbeek ook aan de deskundige 1 heer Pierson, die telke vaardigheden over i i panden in de stad te i. Een deskundige het oordeel wandeltoch- Aanstaande zondag 29 mei wordt weer de jaarlijkse vrijmarkt gehouden in het centrum van Tilburg. Dit jaar wordt de gehele Heuvelstraat benut van de Oude Markt tot aan het Heu- velplein en ook de Katterug en het Stadhuisplein. De markt wordt gehou den van 11.00 tot 17.00 uur en heel wat Tilburgers zullen er weer met de meest mogelijke en onmogelijke spul len present zijn. Dit jaar zijn er meer deelnemers aan de markt dan ooit te voren dus het aanbod zal nog groter zijn. Tussen 14.00 en 17.00 uur treden ook diverse muziekgroepen op om de stemming te verhogen. Tot aanstaande zondag op de vrijmarkt Uw warme bakker Reeds meer dan 100 jaar Hoefstraat 151 Oerlesestraat 211a nog meer aanbiedingen door extra inkoop!!! - Nu 29,95 Nu 59,- Nu 99,- Nu 69,- Nu 29,95 Op 30 en 31 mei, 1 en 2 juni, wordt voor de 31ste maal in Tilburg de avondvierdaagse georganiseerd. Deze wandelvierdaagse is voor jong en oud. Er wordt dan ook gelopen op de afstanden 5 en 10 km. Het hoeft geen betoog, dat de routes door prachtige omgevingen zullen gaan. Startplaats is wederom de Gemma Galgamschool, Postelse Hoeflaan 330. Donderdags zullen de wandelaars op grootse wijze worden «ingehaald». Ieder die de vierdaagse uitloopt, ontvangt een passende herinnering. Informatie: P. Rijnen, Venneweg 40a, 5051 BP Goirle, tel. 426450. SICF transportwielen I AW W trfburg juk-s.vernewegU tcl 013 321316 Aanstaande zaterdag 28 mei om 9.30 uur gaat de derde Koerier-Pierson wandeling door het hart van de stad van start. De eerste twee wandelingen zijn erg succesvol verlopen. Dat succes is o.a. te danken aan het mooie weer maar zeker ook aan de deskundige lei ding van de heer Pierson, die telkens heel wat wetenswaardigheden over di verse objecten en panden in de stad i berde weet te brengen. Een deskundig gids dus, zeker ook naar van de deelnemers aan de ten. Zoals gezegd, de derde wandeling gaat aanstaande zaterdag van start om 9.30 uur. Deelnemers kunnen een gra tis deelnamebewijs afhalen bij de firma Pierson, Heuvelstraat 99 in Tilburg. kennen weleens naar Radio Tilburg te luisteren. Achttien procent kon ten minste ook van één programma aange ven op welk tijdstip dat uitgezonden wordt. Met die 18% werd doorgegaan, ’s Middags luisteren van die 18% meer vrouwen naar de middageditie dan mannen. Bij de avondeditie ligt de ver houding gelijk. Van die eerder ge noemde 18% vond 89% dat er in de programma’s genoeg informatie over Tilburg gegeven werd. Vervolgens wer den er vragen gesteld over de specifie ke programma’s. Country Track blijkt slecht beluisterd te worden en dat geldt zeker voor het inmiddels opgehe ven kunstprogramma Uit de Kunst. Beter beluisterd zijn programma’s als Criterium Tilburg Sportief hoewel het tijdstip «Bij ieder programma-onderdeel uitzending■niet gelukkig is, Tif- vragen we ons af of het uitgezonden bur& BV en T1Iburg °P z n Zondags, had kunnen worden door de landelijke De 450 respondenten werd ook ge- omroepen», zo verwoordt Theo Ver- vraagd of hret afscheid van oud-bur- bruggen het criterium waaraan de pro- gem^ster Letschert op de TV gevolgd gramma s behoren te voldoen. «Is het £adden Op die Antwoordde 29% antwoord daarop «ja» dan hebben we bevestigend. Bevestigend antwoordde een fout gemaakt.» Met dat criterium 72% Van alle ondervraagden op de wordt met succes gewerkt. Dat blijkt vraag of het wenselijk zou zijn als er ondermeer mt de resultaten van de en- een lokaal TV-station zou komen, quete die onlangs werd gehouden. De Landelijke Fietsdag is er op gericht, dat deelnemers op een sportieve wijze recreëren en ondertussen kunnen genieten van het vele natuurschoon dat ons land te bieden heeft. Een ander belangrijk doel van de Fietsdag is, een zo groot mo gelijk bedrag bijeen te brengen, dat ten goede komt aan een goed doel in de gezondheidssfeer. Dit jaar is gekozen voor de Hartstichting. Het geld zal wor den besteed aan vakantieweken in de «Hartenark» in Bilthoven voor kinderen met een aangebo ren hartafwijking. Vorig jaar werd een geldbe drag geschonken aan het Sophia Kinderziekenhuis in Rotterdam. Het werd ondermeer gebruikt voor de aanschaf van speelgoed en spellen. «Way of Life» De Landelijke Fietsdag is dit jaar tevens de start van de der tien weken durende Way of Life- campagne, een gezonde leefstijl- campagne van de Nederlandse Hartstichting, TROS en ANWB. Deze campagne zal veel aan dacht krijgen op TROS radio en televisie. Daarnaast zal een kara vaan zich in de provincies pre senteren met als doel toeschou wers op lokaties te laten deelne men aan sportieve, recreatieve activiteiten, met daarbij de nodi ge aandacht voor een gezonde en plezierige manier van leven. De Way of Life-karavaan zal op 28 mei aanwezig zijn op De Heuvel in Tilburg met tal van ex tra activiteiten. Lees verder op blz. 5 In dit nummer: Rondom Hart van Brabant pag. 3 Filmspag. 3 Gemeente paginapag. 7 Kuituur/Amusement pag.13 Uit-agendapag. 15 Politieberichtenpag. 15 10 jaar baanlozenzorg pag. 15 Parochienieuwspag. 17 Autopraatpag.21 ^Sport pag .23j 'uitgave: De Tilburgse Koerier bv^ Dir. T. de Beer-Douwes Oprichter: J.H.G. de Beer Hoe zal het Willem II vergaan De spanning neemt met iedere wedstrijd toe. In tegenstelling daarmee is het afscheid van judo ka Irene de Kok. Waar Willem II aan inzet iedere wedstrijd wint daar heeft Irene de Kok tenslotte de wedstrijd verloren, een wed strijd tegen haarzelf. In beide ge vallen, Willem II en Irene de Kok, zien we hoe topsport kan werken: stimulerend maar ook demotive rend Belangrijk daarbij is ook het verschil in sport. Voetballen is een teamsport hoewel de individuele capaciteiten niet uitgevlakt mogen worden. Judo daarentegen is een louter individuele sport. Waar voetballers elkaar hebben om steun te vinden en te geven, daar staat een judoka alleen. Natuurlijk is er de trainer. In de figuren van Peter Ooms en Piet de Visser hebben zowel Irene als de voetballers absoluut niet te klagen (gehad). Niet voor niets werd Piet de Visser dit jaar tot de trainer van het jaar in het betaald voetbal gekozen en als er een prijs te vergeven was geweest voor de judo-trainer van het jaar, dan had Peter Ooms die ook wel een keer gekregen. Aan gedreven heid doen de twee heren niet voor elkaar onder. Daar vaart Willem II nu wel bij, ongeacht het feit of ze de na-competitie winnen of niet en daar heeft Irene de Kok al die acht jaren zeer veel baat van ge had Irene de Kok werd in 1980 Nederlands kampioene en dat her haalde ze nog vijfmaal. Ze werd driemaal open Nederlands kam pioen, tweemaal open Duits kam pioen, tweemaal Open Oostenrijks kampioen, driemaal open Engels kampioen, éénmaal open Japans kampioen, driemaal werd ze Euro pees kampioen en éénmaal wereld kampioen, in 1986. De titel Sport vrouw van het Jaar was dan ook een terechte titel. Irene de Kok heeft haar tegen stander gevonden: zichzelf. Het is haar te veel geworden zich steeds voldoende te concentreren op de wedstrijden die komen. Haar voor tijdig vertrek uit Pamplona waar de Europese kampioenschappen dit weekeinde tot een ontknoping kwamen, is daar het beste bewijs van. Hoe onverwacht haar besluit - wat ze samen met haar trainer Peter Ooms genomen heeft - ook gekomen is, er is begrip voor op te brengen. Want Irene de Kok is be halve een top-judoka ook een ge woon mens zoals wij allen. En wie van ons kan het opbrengen, dag in dag uit, jaar in jaar uit op topni veau te presteren Er zijn gren zen. Irene de Kok heeft die grens ontmoet. En Seoel? Ze gaat er naar toe, om te judoën zoals zij en Peter Ooms zeggen. Zal Irene dan nog eenmaal haar niveau weten waar te maken Wellicht is het verstandig hier geen al te hoge ver wachtingen over op te bouwen. En Willem II Europees voet bal voor deze Tilburgse ploeg? Zeer binnenkort zullen we net we ten. Inmiddels weten we al wel dat Piet de Visser in de bloemetjes ge zet gaat worden aanstaande vrij dag. Dat gebeurt vanwege het feit dat hij 25 jaar als trainer werk zaam is in het betaald voetbal. La ten we hopen dat we voor Irene en met haar Peter Ooms ook de gele genheid vinden ze in de bloemetjes te zetten. Dat hebben ze zeker ver diend p Per 1 juli a.s. zal mevrouw Mimi Debruyn in dienst treden van het Nederlands Textielmuseum in de functie van Plaatsvervangend Hoofd Directie. De 38-jarige Bel gische kunsthistorica volgt in deze positie de heer Ton Wagemakers op. wiens dienstverband per 1 april van dit jaar werd beëindigd. Mevrouw Debruyn studeerde kunstgeschiedenis en oudheid in Leuven, waar zij in 1971 cum lau- de slaagde voor haar doctoraatsex- amen. De grote ervaring van De bruyn in het organiseren van ten toonstellingen is onder meer terug te vinden in een aantal recente pu blicaties van haar hand. Zij was als laatste werkzaam in de functie van Hoofd pienst Tentoonstellingen van cultureel centrum «De Waran de» te Turnhout. Door de aan- stellng van een derde kunsthistori cus in het Nederlands Textielmu seum wordt de textiele kunst meer en meer benadrukt. Volgens mu seumdirecteur Van Oss biedt het dienstverband van mevrouw De bruyn unieke mogelijkheden voor het textielmuseum om als attractie uit te stralen naar België. ook diverse series vanaf: 39,95 49,” 59,” «Een zeer gedurfd begin», aldus Theo Verbruggen. Inmiddels zijn daar enke le vaste programma’s bijgekomen zoals Tilburg Sportief, Tilburg BV, Tilburg op z’n Zondags, Popkast, Katchu en Country Track. De twee uitzendingen waarmee begonnen werd bestaan nog steeds. «We noemen die de middag- en avondeditie. De middageditie wordt uitgezonden iedere dag van 12.00 u. tot 13.00 u. en de avondeditie ook da gelijks van 18.00 u. tot 19.00 u. In iedere aflevering worden agendabe- iten opgenomen, 1 of 2 interviews, eigen kwartiertje van de presenta- mtatrice, lokaal nieuws om 18.30 u. en verzoekplaten. een i tor c 12.3(

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1988 | | pagina 1