blij met nieuw lesgebouw Tilburgse Dans- en Muziekschool 'X 5Ï ,9! 1.9' «Do you remember» met de Sound Specials, de Hap Cats en Ruud Hermans 5.- !7.- 9.- 29.- te S'1 I 1 een exclusief horloge of sieraad van niveau FOM DAT U BESLIST MÉÉR WILT DAN EEN ’’GEWONE” KEUKEN KEURIGE W KEUKEN JE MENSEN «De meimaand is voor ons en voor Tilburg feestmaand» - - Zonder omweg Vertier in f‘*•>1 SA nei 1988-pagina 18 Donderdag 5 mei 1988 - pagina 19 DE TILBURGSE KOERIER bloemenboetiek het Graag tot ziens. Besterdring 88,5014 HM Tilburg (foto: Geert van Loon) Leren en oefenen. 20.’ A anstaande zaterdag 7 mei vindt u bij: HRE319 schikking ov Noordstraat. P.E. Ruud Hermans (foto Niek Hermans) 4 mei is een bezoek aan moeite waard. 4 i -4 opstellingen. i I De Hap Cats De Sound Specials NIEUW IN TILBURG 13-420740 WC Topmerken in ruim 60 boeiende interieur- onze showroom ook meer dan de Heuvelstraat 61Tilburg, 013-434868 Oemer 49, Eindhoven, 040-444222 LEUK VOOR MOEDERDAG! juwelier - horloger oug. pijnenburg NIEUW ASSORTIMENT TERRA COTTA roodsteen aardewerk Het oude gebouw aan de Tivolistraat. (foto: Ton Hoovers) Ome Willem was al eerder in de Tilburgse Dans- en Muziekschool. Op 11 mei is hij er weer. TIP: laat ’t opvullen met een mooie vaste plant of verse snijbloemen mverse nie, syt irmonie optrede i zullen LV*’ te C VAN TILBURG KEUKENS BV Zomerstraat 49b, Tilburg. Tel. 0,13-363080. Ook vestigingen in Breda-Helmond ^FChambray blue jeans in western model. Katoen. 44-56 43-53 tag- bulthaup tteDsa HGBfiFORM -noemde rerd de dergebracht de Vrijdag- start met 76 waren on- van Abeelen, J. Kreven, W. Robert jr. en H. Vastersavendts (hij werd in 1909 directeur). Vanaf die tijd was het muziekonderwijs op de school in handen gekomen van vakmensen. Ie” ope- Omstreeks 1930 kreeg de school de be- we ondi boekje schikking over een woonhuis in de Poelpleii Magere en vette jaren In de Kroniek heeft Telkamp het over de zeven magere en de zeven vette jaren. Het moet m de vette jaren ge weest zijn dat de school werd opge- richt. Dat was in 1868 en initiator was nam het gemeenteraadslid, de heer J. Ver- de o bunt. Na diverse vergaderingen was 1955 men er achter gekumvu derwijs een taak v 1 Op 31 oktober van datzelfde jaar viel het besluit de muziekschool richten. Voor C. -j' en te gras in Tilburg lauwelijks gestruc' :rd bc Toegangskaarten zijn verkrijgbaar aan de zaal en in de voorverkoop bij Rossmeisl in de Jul. van Stolberg- straat, Kliek Beeld en Geluid op het Wagnerplein en Bloemenboetiek Wes- termarkt. De aankleding van de zaal wordt verzorgd door Sam Sam. Inl. tel. 554011. -as- en Muziek lessen nemen in reen, dat i-, muum g&utivu, wu uxvgv- de basis- breide muziekschool op te richten die Vol iren en stu- voldoende financiële steun van de ge- Na enkele omzwervingen in de stad, ge’ meente zou krijgen. Partikuliere mu- o.a. de Noordstraat, vond de school in docen- ziekscholen konden het voortaan wel 1930 onderdak in een nieuw gebouw e denk’ vergeten als ze om subsidie vroegen, dat ontworpen was door de architect telt jde £)ie uitgebreide muziekschool kwam in H. Bonsel, toenmalig directeur van de T>" de plaats van de vijf eerder genoemde Academie voor Beeldende Kunsten. scholen. Op 1 oktober 1908 werd de Dat gebouw stond (en staat) aan de school geopend. Zij was ondergebracht Tivolistraat. Na verkoop van tijd werd in de oude weefschool aan de Vrijdag- dat gebouw te klein en werd uitbrei- - sche Markt. Er werd gestart met 76 ding gezocht en gevonden aan de over- le fi- leerlingen. Docenten toen waren on- kant van de straat, in barakken en in itiële dermeer P. van Abeelen, J. Kreven, W. nabij gelegen woonhuizen. Het zat er hnift Robert jr. en H. Vastersavendts (hij echter nog voller als in een ei. Het les directeur). Vanaf die tijd rooster was een netwerk van 26 plaat- ':rwijs op de school sen. Met weinig weemoed werd daar- om op 21 januari van dit jaar het nieu- onderkomen aan het Kapelaan ;in betrokken. Zonder omweg is een nieuwe Nederlands talige popgroep met als drijvende kracht en oprichter Roland Verstappen. Hij heeft als solist en songwriter al een grote reputatie opgebouwd. Hij won verschillende eerste prijzen op festivals voor het bete landse lied, trad op voor radio en derland en België en kreeg enkele van zijn nummers op plaat. Een doorbraak zat er ech ter nog niet in, mede omdat de aandacht voor de kleinkunst de afgelopen jaren sterk is gedaald. Dit deed hem besluiten definitief het roer om te gooien en waagde de stap naar de pop. Samen met de talentvolle gitarist/zanger Harrie Maes en zijn bassist uit vorige forma ties. Bernard Jussen, bedacht hij de formule voor deze groep. Een afwisselend en nieuw, maar vooral swingend programma. Stevige songs met invloeden uit de reggea, funk en rock. Toch weet de band een geheel eigen draai te geven aan het geheel, waardoor het unieke geluid Zonder Omweg ontstond. Een stevige en moderne drummer werd gevonden in de persoon van Koert Nuyten. Vanaf 21 januari dit jaar heeft de Tilburgse Dans- en Muziekschool een nieuw onderkomen gekregen naast het Nederlands Textielmuseum in de Goirkestraat. Het officiële adres van de Tilburgse Dans- en Muziekschool luidt Kapelaan Poellplein 3. In het nieuwe gebouw, een voormalige textielfabriek, zijn schitterende oefenruimtes gecreëerd. De directie van de school is uiterst tevreden met de nieuwe behuizing. «In het oude gebouw aan de Tivolistraat kwamen de leerlingen daar hun lesje «ha len» en weg waren ze weer. Hier ontmoeten ze elkaar in de centrale ontvangsthal, drinken samen wat, wisselen ervaringen uit, etc. Het gebouw leeft, het is een klein stadje». Aan het woord is mevrouw C. Muizelaar, directeur van de Tilburgse Dans en Muziekschool. Adjunct-directeur mevrouw E. Mulders valt haar enthousiast bij: «We zitten hier 100 maal beter dan in het oude gebouw. En niet alleen wij denken er zo over. Ook de leerlingen en de vele bezoekers die hier waren op de open dag afgelopen zondag. Iedereen vindt het echt schitterend hier. We merken het ook aan het aantal inschrijvingen. Op mijn afde ling Dans en Ballet loopt het echt storm in vergelijking met voorgaande jaren. Dat is een bewijs te meer». Aanstaande zaterdag wordt het gebouw officieel geopend. De openingshandeling wordt verricht door wethouder J. Krosse van Cultuur en Financiën. De lessen zijn overigens al aan de gang vanaf 21 januari zoals in de eerste zin al vermeld werd. Aanstaande zaterdag 7 mei wordt er in de Posteise Hoeve, Dr. Deelenlaan 10 in Tilburg een dansavond uit de 60-er jaren georganiseerd met als motto«do you remember». De avond begint om 21.00 u. en medewerking wordt verleend door de Sound Specials, de Hap Cats en Ruud Hermans. Bovendien zal de showdansgroep de All Star Dancers enkele sprankelende optredens verzorgen. Deze avond mag u beslist niet missen, niet alleen vanwege de muzikale prestaties die u voorgescho teld worden maar zeker ook vanwege het nostalgische element De Sound Specials werden 27 jaar geleden opgericht en zijn de laatste ja ren weer erg aktief. De groep legt vooral nadruk op de originele sound uit de jaren 60. De Hap Cats maakten vooral furore op de gezellige open lucht dansavonden op Theresia. Zater dagavond doen ze dat nog eens over, niet dunnetjes maar dik Iemand die geen nadere introductie behoeft is Ruud Hermans. Deze country zanger is altijd goed voor een gezellige, boeiende avond. Aanstaande zaterdag zeker ook. De All Star Dancers is een energieke, jonge groep die ruim een jaar bestaat. Zes meisjes en twee jon gens zullen het publiek bijzonder we ten te boeien. Voor iedereen Op de Tilburgse Dans school kan iedereen less muziek en/of dans. Iedere houdt dus in kinderen van school, middelbare scholieren denten, volwassenen, beginners ei vorderden, ouderen. Bevoegde de ten geven de lessen in zowat alle J bare genres. Op dit moment t school in totaal 2.700 leerlingen. De piek lag in 1978. Toen stonden er maar n- liefst 3 leerlingen ingeschreven. H’n ook vanwege de slechter wordende fi- U 11 l^gClAllUVl nanciële positie van vele potentiële In kafee d’n Egelantier, Boomstraat 39 in deelnemers. Wat dat betreft omschrijft Tilburg staan er de komende dag vier optre- de heer G. Telkamp, oud-directeur van dens op het programma. Aanstaande zater- de TQburgse Dans- en Muziekschool SS W w «peesje da, kantenwinkel. De groepen I.O.U. en Blue ler gelegenheid van de officiële 00 Tattoo zullen optreden vanaf 21.30 u. rung gepresenteerd wordt. Dat Op zondag 8 mei vanaf 16.30 u. speelt de is een kroniek en heet dan ook zo. nieuwe band van Ronald Verstappen «Zon der Omweg» geheten. In het voorprogram ma treedt «de Jus» op. Op dinsdag 10 mei om 21.30 u. is er een blazerssessie o.l.v. Bas van Dun en op woensdag 11 mei, eveneens om 21.30 u. is er een saxofoonconsessie o.l.v. Rob Marijnen en Lisette Eibers. semble van de school o.l.v. Annemarie Simonse. Op 18 mei vervolgens om 13.30 u. is er in de school een open kinderworkshop voor jeugdigen van 8 tot 12 jaar. Alle kinderen die interesse hebben in één van de vele mogelijkhe den van de Tilburgse Dans- en Mu ziekschool zijn die middag van harte welkom, ’s Avonds om 19.30 u. is er een pianogala met medewerking van leerlingen en docenten van de school. De dag daarna, 19 mei om 20.30 u., is het de beurt aan de Big Band van de Tilburgse Dans- en Muziekschool. De band bestaat o.l.v. Charles Green. 20 mei is er om 20.30 u. Vrouwencat ret en op 21 mei van 11.00 u. tot 17. de dan geformeerde orkesten (harrno- hier aan meedoen, aanvang 13.30 u. u. organiseert de school zogenaamde nie, symfonie en big band) samen een Op 16 mei om 19.30 u. wordt er in de pleinfeesten. Op die dag is er op de optreden verzorgen in de Drieburcht school een volksmuziek- en dansuit- pleinen rond de school van alles te in Tilburg. Zo’n 200 leerlingen zullen voering gegeven door het leerlingen- doen zoals tapdansen, jazzdans en dansexpressiedenomstraties door leer- Magere en vette jaren Fusie en weer zelfstandig lingen van de school. Ook diverse har- jn de Kroniek heeft Telkamp het Er volgen magere jaren, vooral in de moniën en fanfares geven acte de pré- over de zeven magere en de zeven vette periode die bestreken wordt door de sence. De 25e mei om 20.30 u. wordt jaren. Het moet m de Vette jaren ge- twee wereldoorlogen. Maar na die pe- er door leerlingen van de school een weest zijn dat de school werd opge- node ging het weer beter. De welvaart n concert georganiseerd, o.a. door het richt. Dat was in 1868 en initiator was nam toe. Een en ander leidde ertoe dat Saxofoonensemble. Op 27 mei om het gemeenteraadslid, de heer J. Ver- de oude Tilburgse Muziekschool in S bunt. Na diverse^ vergaderingen was 1955 fuseerde met het toen geheten sensemble bestaande uit beroepsdan- men er achter gekomen dat muziekon- Muziekconservatorium van de R.K. sers. Op 28 mei van 11.00 u. tot 12.00 derwijs een taak van de overheid was. Leergangen. Want hoewel de econo- u. wordt er voor gitaarliefhebbers een Qp 3) Stober van datzelfde jaar 1868 mie bloeide had men toch oog voor ef- informatieochtendgehouden en om ^el het besluit de muziekschool op te ficiency en was men wars van versnip- 15.30 u. volgt er een massale presenta- richten. Voor die tijd werd er te hooi pering. Het nieuwe instituut heette tie van meer dan 100 dwarsfluitleerlin- en te gras jn Tilburg muziekles gege- voortaan Stichting Brabants Conserva- gen. Op 29 mei tenslotte vindt er in de ven nauwelijks gestructureerd en nau- torium. Een jaar later kreeg het con- grote zaal van de Schouwburg een gro- welijks gecoördineerd. Dat zou gaan servatorium rijkserkenning. In hét te balletuitvoering plaat. De titel van veranderen. Er werd besloten vijf mu- voorjaar van 1965 werd uit de balletaf- de uitvoering is «Achter de Horizon», ziekscholen in de stad op te nchten. deling van de muziekschool die in het De voorstelling begint om 15.00 u. De- jye eerste werd gevestigd op de Heu- begin van de jaren 50 was opgericht ze voorstelling zal herhaald worden op vel-hoek Telegraaf straat, in een van de een dansvakopleiding opgericht. Al na 30 mei ook in de schouwburg, aanvang zalen van de school van «monsieur» drie maanden verwierf deze opleiding 20.15 u. De algehele leiding is er in Borsten. Het onderwijs bepaalde zich rijkserkenning. Per 1 september 1968 handen van Els Mulders. Over deze tot wat noten lezen, een toonladder werd het conservatorium in het kader uitvoering en andere volgen t.z.t. nog zingen en enkele melodietjes. Rond van de Mammoetwet een Rijksconser- nadere berichten. Alle uitvoeringen jgoo waren er vijf scholen: naast de al vatorium en de muziekschool moest vinden plaats in de aula van de Til- eerder genoemde, één in de wijk een aparte stichting worden. Vanaf dat burgse Dans- en Muziekschool tenzij Goirke, één in de wijk Korvel, één m tijdstip noemde de zelfstandig gewor- anders vermeldt, zoals bijvoorbeeld bij de wijk Heikant en één in de wijk Has- den school zich weer Tilburgse Mu- «Achter de Horizon». sejt Goed ging het niet want het aan- ziekschool. Recentelijk is die naam, tal leerlingen daalde van 1874 tot 1918 vanwege het belang van het belang van van 70 tot 20. In de tussentijd, in 1907 de dansopleiding, gewijzigd in Til- en in 1908 werd er besloten op initia- burgse Dans- en Muziekschool, tief van de zoon van de heer J. Ver- bunt, F. Verbunt geheten, een uitge breide muziekschool op te richten die voldoende financiële steun van de ge meente zou krijgen. Partikuliere mu ziekscholen konden het voortaan wel _.j als ze om subsidie uitgebreide muzie de plaats van de vijf Ome Willem De feestelijkheden beslaan de h( maand mei. Mevrouw Muizelaar: «1 meimaand is voor ons en Tilburg fee maand». Afgelopen zondag hield Tilburgse Dans- en Muziekschc open huis. Op 2 en 3 mei werden twee concerten gegeven en aanstaan zaterdag vindt dus de officiële openi voor genodigden plaats. De dag dai na wordt er door de docenten van school een orgel- en blokfluitconci gegeven in de kapel van het Tilburg Mariaziekenuis. Dat concert begi om 16.30 u. Woensdag 11 mei is e bijzondere dag. Op deze vakantied komt Ome Willem naar de Tilburj Dans- en Muziekschool. Ome Wille (alias Edwin Rutten), verzorgt een si ciale kindermiddag op de school. 1 middag begint om 14.30 u. en is sj ciaal bedoeld voor kinderen van 4 1 10 jaar. Alle kinderen uit Tilburg omgeving zijn deze middag van ha welkom op de school. Ome Willem vooral, heel begrijpelijk, veel met tr ziek doen en hij zal enkele kinderen het podium vragen. Toegangsl kunnen vanaf heden verkregen bij de dans- en muziekschool. Gevarieerd programma De feestelijkheden gaan door. Op 13, 14 en 15 mei is er in de school een uitwisselingsweekende met dive"-' streekmuziekscholen en de Har Heikant uit Tilburg. Op 15 mei ig i,.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1988 | | pagina 19