leeft zei iU "1 Twee oud-Tilburgers starten Handyman Auberge m de Ardeche r- HANDYMfflf gxEdelweiss SB FLES. Leo Horn nu ook In Boulevard café staat gezelligheid voorop Bruna - alles voor lezers en schrijvers Lydia Foundation en Lingerie verhuisd in Tilburg t beter. BETAALBAAR k Hr - r Wl Introductiecursus voor MAVO en HAVO/VWO - Eenmalig optreden van Drogisterij R. de Gier MOEDERDAGKADO’S Schoenhandel Trommels Moermantherapie en de Vereniging amnestie «The Supremes» Moederdag Pien Prent lijstenmakerij uitgebreid I' Donderdag 5 mei 1988 - pagina 11 DE TILBURGSE KOERIER I Rust en ruimte in mooi stukje Frankrijk I I I h I I I I I I I I I I I I I Prachtige uitzichten Foto: Geert van Loon De heer en mevrouw Molenschot van Boulevard café. MÉÉR METERS Mooi verbouwde winkel aan Schouwburgpromenade (huis)artsen ia- chure gratis i Foto: Geert van Loon Foto: Geert van Loon Mevrouw Snoeren en haar dochter Lydia die beiden in de winkel aktief zijn. aten wel ’s maandags vanaf 13.00 uur geopend letlicht. I Onderdelen voor alle electrische huishoudelijke apparaten en gratis advies. Vaders en kinderen, opgelet!! 8 MEI MOEDERDAG «Een g mensen kome weten •-* Molenschot weet Laat u vrijblijvend adviseren Ook tijdens de koopavond om ter Rosmolenplein 4/14 5014 ES Tilburg Tel. 013-426702 ruime parkeergelegenheid y' TOT ZIENS BIJ ONS IN DE ZAAK! Plein Leo XIII 29 - TILBURG - Tel. 013-432629 VERLOVINGSRINGEN 1/2 RING KADO Dus bij ons 2 ringen kopen 114 ring betalen ■^JUWELIER Een winkel vol tegen een altijd lage prijs (Wij hebben lage kosten, dus calculeren scherp) Hasseltstraat 174, Tilburg - Tel. 432126 Jein ren is huiz:- gegaa. ook ruim en die hun eij <Js fietsers, bi zijn onze cadeautips voor MOEDERDAG Keuze uit talrijke, geurige, kleurrijke, schuimende en vooral opfleurende presentjes van studeren zelf, is enige met deze cursussen ge iden een groot succes, -ïrigens niet nodig om „omen. Wilson, iting en jpremes t iedere- Zoals ook in voorgaande jaren wor- in mei en juni aan het Tilbu™' Avondcollege introductiecursusser <VO en HAVO/VWO georga- NOPIGT U UIT VOOR DE EXPOSITIE VAN 12 AQUARELLISTEN VAN VIJF TOT VIJFENTWINTIG MEI VERNISSAGE EN OPEN DAG OP ZATERDAG 7 MEI VAN 11 -17 UUR PIEN PRENT BESTERDPLEIN 29 5014 HP TILBURG 013-421357 Tilburg Stadhuisplein 271 013-436877 Foto: Geert van Loon Reparaties en graveren doen wij snel, vakkundig en zeer laag in prijs. Gratis en vrijblijvend advies en /of prijsopgave. Tot ziens in onze zaak! voor het publiek open ibsolute blikvangers in Op k Rhone door v Voor; trekplei de bren. Frankrijk niseerd. Het Tilburgs Dag/Avondcollege verzorgt opleidingen voor volwasse nen, die vroeger misschien niet in de gelegenheid zijn geweest om een diplo ma te halen en voor hen die ooit hun schoolloopbaan afbraken, nu alsnog hun diploma willen Geef haar ’n gemakkelijke schoen of voetbedsandaal... of ’n leuke tas. rom nu nog snuffelen in tijdschrif- die er bij ip er eens binnen, men zal u ontvangen. HORN: Op Koninginnedag, afgelopen zater dag, ging de prachtige nieuwe Schouw burgpromenade voor het public1’ en een van de absolute blikvangers i dit voor Tilburg unieke overdekte win kelgebied is de schitterend verbouwde winkel van Bruna. Deze bekende lan delijke boek- en kantoorboekhandel herrees uit de op een twee ke winkeloppervl met boeken, ten, schrijfwaren De eertijds al er door de veel fraaier en worden terwijl door bovendier De patiënten- en sympathisantenvere niging amnestie stelt zich ten doel wel zijn en belangen te behartigen van pa tiënten die met de Moermantherapie worden behandeld, en zoveel mogelijk bekendheid te geven aan deze therapie ter bestrijding van kanker. :htingen en santplein 3, Tilb gelijks van 09.00 .jaandag-, woensdi avond van 19.00 tot ?etite Licorelle, nousserende 1.2 liter 4^ kKAJ Voor de toerist op zoek naar rust en natuurschoon is het een ideaal gebied m te verkennen beken, meertjes, wa- :rvallen, bossen, bron van de Loire, wandelen, fietsen, surfen, paardrijden, forellen vangen... Zover je kunt kijken heuvels be groeid met bomen en struiken in alle schakeringen groen. In juni kleurt het landschap felgeel op van de bloeiende brem. En behalve de brem zijn er de bloemen, hele velden vol bloemen in allerlei kleuren j een waar eldorado voor iedere natuurliefhebber. The Supremes is wellicht de meest beroemde vrouwengroep die er bestaat. Diana Ross, die nu als solo-zangeres carrière maakt, was jarenlang één van de zangeressen van The Supremes. In de loop der jaren is de groep steeds vernieuwd. Deze steeds weer wisselende sa menstelling heeft The Supremes jong en fris gehouden. Steeds weer produceert de groep nieuwe hits, die worden toegevoegd aan de lan ge lijst van wereldhits zoals onder andere «Baby Love», «Back In My Arms Again» en «Stop!» In totaal zijn er al meer dan 50 mil joen platen van de Supremes ver kocht. Op dit moment bestaat The Su premes uit de drie zangeressen Mary Wilson, Scheme Payne en Suzanne Green, die de traditie van de, groep voortzetten. Dat betekent ook dat ze nieuwe wegen inslaan om nog hoger op de muzikale lad der te komen. Mary Wilson, de zangeres die de oprichting en de ontwikkeling van de Supremes heeft meegemaakt, nodigt iedereen uit om op 8 mei te komen luisteren en kijken naar de Supremes. De groep zal dan in Ca sino Rosmalen aan de Dorpsstraat 64 in Rosmalen zowel nieuwe hits als de bekende «The Supremes- songs» ten gehore brengen. breedte van 150 cm. Dat is een prijs waar echt geen ander tegen aan kan. Bij de stoffenzaak van Leo Hom aan de Schouwburgpromenade is het geven van een goede service een we zenlijk onderdeel van het totale win- er een kelgebeuren, de klant wordt er plezie- dat is rig geholpen en deskundig geadvi- seerd, zowel op het gebied van de ge wenste stof als ook met betrekking tot 1 arbeeld de hoeveelheid stof die voor een bepaald patroon. a Hom kan men echter ook voor andere zaken terecht, zoals een uitgebreid assortiment fournituren, he- .tuioal aangepast aan de stoffen en het modebeeld. Men vindt er heel veel ar tikelen, zoals knopen, garens, ritsen etc. Loop graag on LEO MODE. Na een paar weken van interne ver andering en verbouwing heropent Pien Prent de lijstenmakerij aan het Bes- terdplein 29. Door de emaastgelegen ruimte erbij te betrekken, heeft men wat meer arm slag, vergeleken met de vroegere situa tie, waarbij de lijstenmakerij duidelijk uit het jasje gegroeid was. Er zijn nu in deze atelierachtige win kel veel meer mogelijkheden, om alle mogelijke manieren van inlijsten te la- den ten zien. Avo: Daarnaast is er ruimte geschapen voor MA' om een overzicht te krijgen van de col- niseerd. lectie prenten en gravures. Het Tilburgs Hoewel het accent op het ambachte- verzorgt opleiding lijk inlijsten blijft, zijn er in de vergro- nen, die vroeger te ruimte méér expositiemogelijkhe- gelegenheid zijn den. De bedoeling is dan ook om wis- ma te halen en selend werk ten toon te stellen van al- middelbare lerleiaard. maar nu alsnog hun diploma willen Mcl De opening komende week gaat ge- halen. vesa"*- paard met een expositie van 12 aqua- Omdat de a.s. cursisten veelal be- dage rellisten, die duurt van 5 tot 25 mei hoefte hebben aan informatie vóóraf maa met een open dag op 7 mei. over de verschillende vakken en over afstand van Tilburg vinden we aan de westkant van de Jence de bekende streek de Ardèche. Een gebied dat al Het is Casino Rosmalen gelukt om voor een eenmalig optreden The Supremes naar deze regio te halen. The Supremes zal daar op treden op zondag 8 mei om 24.00 uur. De toegang is gratis, maar vol is vol. Wilt u meer weten over deze al term tieve kankergeneeswijze, of wilt u het adres van een Moermanarts in uw om geving, dan kunt u bellen naar de tiën ten voorlichters: mevrouw G„w Strating-IJben: 08819-71579. Aan de Schouwburgpromenade 15 heeft Leo Hom - Mode Stoffen, inmid dels voor vele Nederlanders vertrouw de stoffenzaak, z’n éénendertigste fi liaal geopend. Een zaak die men even binnenloopt om te kijken of er nieuwe stoffen binnengekomen zijn, die t week eerder niet waren, want, een belangrijk gegeven bij Leo Hom. Iedere dinsdag aanvoer van nieuwe stoffen, waardoor het modebeeld op bijvoorbeel de voet wordt gevolgd. Kwaliteit nodig is vo wordt bij Leo Hom met hoofdletters Bij Leo geschreven en wel in alle kwaliteiten of voor andei het nu badstof, feeststoffen of kreuk- uitgebr katoen (in rood, kobaltblauw, lila, wit lemaal en vele pasteltinten) is, kwaliteit komt op de eerste plaats. Door het grote aantal zaken kan er centraal voordelig worden ingekocht en daarvan profiteren de klanten na tuurlijk. Zo kan men nu profiteren van kreukkatoen voor 9,- per meter, in een De Col du Pranlet Hier, in deze streek, op 1300 m hoogte, hebben twee oud-Tilburgers het een uitdaging gevonden een nieuw bestaan op te bouwen. «Le Col du Pranlet» ligt op een berghelling met een uitzicht dat nooit verveelt. Naar het oosten heb je een magnifieke uit zicht over steeds lager wordende berg ruggen en kijk je tot in het Rhónedal. Bij helder weer zijn zelfs de Alpen met de Mont Blanc (240 km) te zien. Op deze stek is door de twee oud- Tilburgers een oude boerderij geheel in stijl verbouwd tot herberg vanwaaruit gezellige wandelweken met gids en te- ken-scnilderkursussen worden georga niseerd. Naast georganiseerde groepsaktivi- teiten is er ook ruimte en gelegenheid voor groepen die hun eigen vakantie invullen zoals fietsers, biologen, voge laars. Mocht u geïnteresseerd zijn in een nog onbekend stukje Frankrijk en wilt u uw vakantie eens op een andere ma nier doorbrengen, neem dan telefo nisch kontakt op met nr. 013-634330. verbouwingsperikelen Keer zo groot geworden dak dat boordevol staat tijdschriften, wenskaar- en kantoorartikelen. zo gezellige winkel is M verdubbelde ruimte nog i overzichtelijker op ge- 1 het assortiment daar- H uuui vovendien flink kon toenemen. Voor de klant is het daarc aantrekkelijker om rond te s de talloze boeken, kranten, ten en leuke hebbedingetjes Bruna te vinden zijn. Zoals u op bijgaande foto kunt zien, is het winkelinterieur van de nieuwe Bruna helemaal aangepast aan de eisen des tijds - en dat geldt natuurlijk ook voor het buitengewoon brede en gevarieerde assortiment. Het element «papeterie», zoals de Fransen dat noe men, papierwaren in allerlei soorten en maten, neemt daarbij een steeds be- langrijker plaats in. Wenskaarten bij- de manier van studeren zelf, is enige voorbeeld zijn er tegenwoordig in zo- nirgs jaren geleden met deze cursussen ge- veel variaties te krijgen «met muziek, issen start: zij werden een groot succes. met geurtjes, met «effectplaatjes», Het is overigens niet nodig om met noem maar open - en daarin vindt u een volledig pakket te studeren. Het bij Bruna een zeer ruime keus. Tilburgs Avondcollege biedt ook de Omdat het feest is bij Bruna vanwe- mogelijkheid om voor één of meer vak- ge de heropening van de winkel en de ken deelcertificaten te halen. «doop» van de promenade, is Bruna De kosten verbonden aan deze in- ook kwistig met feestaanbiedingen troductiecursus zijn minimaal. spannende en romantische boeken, plaatjesboeken voor kinderen en i aanmeldingen: Stui- uiterst gedistingeerd schrijfmaterieel Iburg, tel. 013-421301, 'voor ongelooflijk lage prijzen dat en ).00 tot 12.00 uur en nog veel meer biedt Bruna zijn klant-*" dag- en donderdag- als feestcadeauMaar u moet er Wv. >t 21.00 uur. snel bij zijn, want op op. Afgelopen dinsdag heeft de Willem II straat er een fraaie winkel bij gekre gen. Lydia Foundation en Lingerie opende op die dag de deuren van het winkelpand Willem II straat 57. Lydia Foundation en Lingerie was voorheen gevestigd in de Katterug, Stadhuis plein 268. Eigenaresse mevrouw Snoe- i is zeer tevreden over de nieuwe be- izing. «We zijn er zeker op vooruit o gaan. We hebben meer ruimte tot onze beschikking gekregen en dat is voor onze produkten erg belangrijk. Vooral een grotere pas- en werkkamer stond hoog op ons verlanglijstje». Ly dia Foundation en Lingerie is er voor het jonge tienermeisje dat haar eerste beha gaat dragen maar ook voor die dames die zich tot de zwaardere figu ren kunnen rekenen. Voor zowel de ge wone foundation als de het luxere werk is men bij Lydia Foundation en Lingerie in de Willem II straat 57 aan het juiste adres. De winkel is boven dien gespecialiseerd in borstprotheses met toebehoren in de betere merken. Ook heel het maatwerk wórdt door Lydia Foundation en Lingerie op dis crete wijze verzorgd. Op het gebied van damesbadmode heeft de zaak een grote collectie voor alle maten en des gewenst met speciale cups. Zonder twijfel kan gesteld worden dat Lydia Foundation en Lingerie een aanwinst is voor de Willem II straat zeker ook omdat het monumentale pand nu weer een waardige bestem ming heeft gekregen. JsS i i i z/ i^‘ 1 Schuin tegenover het station in Tilburg op de hoek van de Noordstraat en de «Een gezellig café waar gezellige Spoorlaan, om precies te zijn op Spoorlaan 49, is al meer dan 20 jaar een café ge- mensen komen die goede produkten vestigd. De naam van de café herinnert nog aan de plannen toen het hoogspoor er weten te waarderen», dat is mijn stre- kwam om de weg langs het spoor (de huidige Spooriaan) Oost-West Boulevard te ven aldus Jan Molenschot. De heer noemen. Sinds kort heeft Boulevard café een nieuwe eigenaar in de persoon van Molenschot weet waar hij over praat de heer Jan Molenschot. Vorige week donderdag werd het café officieel heropend want hij is geen beginneling. «Ik zit al onder grote publieke belangstelling. Die ruime belangstelling hoeft geen verbazing 23 jaar in de horeca en heb in de loop te wekken wanneer men weet dat er in Boulevard café heel wat verenigingen en der jaren al heel wat ervaring op ge- clubs thuis zijn. Die verenigingen en clubs zijn gebleven want hoewel er in het café daan. Begonnen ben ik in de schouw- het een en ander veranderd is, bleef één ding voorop staan: gezelligheid. burg. Daar liepen we 23 jaar geleden nog met witte handschoenen aan en droegen we «billentikkers». Toen ben ik bij de korenbeurs gaan werken en later bij café Brandpunt. De laatste 4*/i jaar heb ik bij de Gallery Club gewerkt en nu ben ik dus voor mezelf begon nen», zo vat Jan Molenschot zijn erva ringen samen. Desgevraagd vertelt hij wat zijn specialiteiten zijn: cocktails en koken. Wat dat eerste betreft: Jan Molenschot is er erg creatief in en kent een groot aantal variaties. En over het koken: «Ik wil mijn gasten lekkere snacks kunnen voorzetten uit eigen keuken, zover ben ik nog niet maar aan het einde van de zomer zal dat ze ker kunnen. Dan beschik ik over een goede kaart». Zoals gezegd heeft het interieur van het café enige ingrijpende aanpassin gen ondergaan. Er is veel gewerkt met lichtere kleuren. In het café is ook een biljart geplaatst. «Dat hoort zo bij een gezellig café», aldus Jan Molenschot. Gezelligheid kan Jan Molenschot ook bieden aan instellingen en bedrijven die een borrelavondje willen organise ren in Boulevard café. Maar ook parti- kulieren die wat te vieren hebben zoals bijvoorbeeld een bruiloft of een andere feestelijke gebeurtenis zijn op het juis te adres. «Ik heb een grote zaal achter het café en daar kan heel wat in geor ganiseerd worden», zo vertelt Jan Mo lenschot. Op eerste Pinksterdag (eer der mag altijd) moeten geïnteresseer den daar maar eens een kijkje gaan ne- .1 wanneer de Tilburgse artiest Nick „oman optreedt. Tijdens de opening vorige week donderdag trad hij ook met veel succes in Boulevard café op. Wie niet zo lang kan wachten, die kan iedere dag van 12.00 u. tot 02.00 u. eens binnenwippen in Boulevard café, Noordstraat 49 in Tilburg. Zomaar voor de gezelligheid. een kleine 1.000 km al .ie op de hoogte van Vak veel toeristen is ontdekt. »oral de rivier de Ardèche met haar diepe ravijnen is de grote toeristische sister. De Ardèche is echter veel meer dan het dal van de rivier. Daar waar sm volop bloeit in het hoger gelegen gebergte ligt een beeldschoon stukje dat nog niet door het grote toerisme is ontdekt. Schrijven kunt u naar: Amnestie Post bus 14-6673 ZG Andelst. (graag post zegel voor antwoord bijsluiten). Amnestie startte vorig jaar een kanker- preventie-campagne, en voor dat doel zijn posters en brochures vervaardigd, men Bij apotheken, reformzaken en veel Rom /ki,is)artsen kunt u de preventie-bro- wU-*e gratis meenemen. Amnestie geeft 8 x per jaar een tijd- schrift uit «Uitzicht». U ontvangt dit le pa- tijdschrift als u lid wordt van deze ver- Gree eniging. U kunt zich als lid opgeven bij amnestie. ige Ww». wuu t veel succes i niet zo lang -re dag van 12.( innenwippen >.t 49 in

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1988 | | pagina 11