Él Gemeentepagina ABO «ENT 3 u GOEDKOOP ZWEM- Wkp >5, ff Tl ÏJ alwijk sn lil III lilburg Gemeente Bestemmingsplannen wii 7.- 4.- Extra koop avond Gemeentelijk informatiecentrum ris! Samen met Chemie-tje naar de markt voor een veilig milieu Nieuwe parkeerplaatsen rondom Schouwburgring 1- 5.- Afgewerkte olie naar de chemie-car Ri pril 1988-pagina 6 Donderdag 28 april 1988 - pagina 7 DE TILBURGSE KOERIER eel te tan Samenstelling afdeling Voorlichting en Inspraak van de gemeente Tilburg, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg, 013-429198 In de gemeenteraad Hinderwet Commissievergaderingen aar ook 17.00 uur en dinsdag Streekplan Bouwvergunningen op Stokhasseltlaan Postelse Hoeflaan Enschotsestraat Grondwaterwet gebr olie ir voor speciale F FLINKE KORTING: t/m 29 mei f 25- Na 29 mei t 35,-. Bij Drie Neem Gemeentelijke diensten gesloten op 5 mei. Huisvuil wordt opgehaald Voorbereiding bestemmingsplan Actuele 1ste en 2de Kamerstukken Rechtstreekse 2de Kamerlijn Hier ontbreekt i aanstaande, bij iRKOOP TNTEN: men 130) van l Gem' bout hetr >testraat 357a 04160-40680 ■Hé um zsuDur jen ning (B-88 lilburg :n. "Poef ^"""1 OPENINGSTIJDEN: openluchtbad Friezenlaan Stadshuisplein 132, 5038 TC Tilburg Telefoon 013-358575. VOORVER ABONNEMEI ANDERE KORTINGEN: HOU 57<2C7 HE Wife. MI'T fflMEGPLOJE- t nemen van voor- jn voor het ge- jl-Zuid en het bedrijven- 5 puDiicaiaevaiiaegBmeeiiveiyAeiiJLLueuuiciiou - De gemeenteraad heeft op 18 april 1988 besloten bestemmingsplan nen voor te bereiden voor roningen A sciaal voor u als jzwaarmakers krlj- bezwaren. Schouw den inde- winkelstraat. ;ht van imaar laten weglopen in het riool of in <an 1.000.000 liter water vervuild wor- irobleemstoffen moeten net als klein chemisch afval t thuis in de mini-container of flatcontainer. Lambert de Wijsstraat 3. het bouwen van 20 woningen aan de Lambert de Wijsstraat (8-88-047“' 1een terrein (gedeelte van de voormalige kloostertuin) gelegen De« van ter ii- geme», 130)en op gemeenter Zand. Biggekerkestraat 1het bouwen van een garage een erfafscheiding bij de wonir aan de Biggekerkestraat 24 (B-88- 0556) Op de agenda o.a.: - Beleidsvoornemens emancipatie 1988 - Discussie over de organisatie van het emancipatiebeleid, de gewenste ontwikkeling en de rol van de commissie daarin. maandag t/m vrijdag 10.00 -18.30 uur. zaterdag t/m zondag 10.00 -18.00 uur. Openingstijden Maandag van 13.00 tot 17.00 uur Di. t/m vr. van 9.00 tot 17.00 uur Zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur Vondelplein/Poirterstraat 5. Het bouwen van 12 premiewonin- gen aan het Vondelplein/Poirter straat (B-88-0073). 6. Het bouwen van 133 woningen aan de Postelse Hoeflaan (0-88- 1007). Ook groepsbezoek mogelijk na telefonische afspraak 2. het bouwen van een garage en een erfafscheiding aan de Enschot sestraat 199 (B-88-0469) Actuele tentoonstellingen Compacte stad (Centrum Binnenstad) Bouwen in Tilburg Bouw tweede stadskantoor maandagmorgen [gesloten t nog de overkapping van de nieuwe Schouwburgpromenade. Vrijdag >l| de opening, wandelt men overdekt. Foto. Geert van Loon aanvraag en toebehoren liggen 11 mei tot en met 31 mei 1988 inzage bij de Milieudienst van de meente Tilburg (Stadhuisplein >p de secretarieën van de en Dongen en Loon op i op grond van dat zij bij de normale pro- hlnderwetver- Alle gemeentelijke diensten zijn donderdag 5 mei gesloten. Het huisvuil wordt op deze datum ge woon opgehaald. De gemeenteraad heeft in zijn ver gadering van 18 april 1988 besloten om voor het gebied van de Ahold- vestiging aan de Jan Heijnsstraat een extra koopavond toe te wijzen voor vrijdag 29 april 1988. Het des betreffende raadsbesluit met bijbe horende stukken ligt met ingang van 28 april 1988 gedurende drie maanden voor eenieder ter inzage in het gemeentelijk informatiecen trum. Op maandag 2 mei a.s. vergadert de gemeenteraad (vervolgraad). Op de agenda Voorstellen tot het i bereidingsbesluiter bied Kasteel Ter inzage Div. bestemmings- en bouwplanprocedures Onderzoek naar de behoefte van kinderopvang bij bedrijven en instellingen in Tilburg Parlementaire enquête bouwsubsidies Vierde nota over de ruimtelijke ordening Voorstel tot vaststelling van de Al gemene Plaatselijke Verordening. Voorstel tot vaststelling van enkele onderdelen van de Kadernotitie Sportbeleid. Chemie-tje en de Overmoedige Oliekan uoom' publicatie van de gemeentelijke milieudienst Lees- en documentatiehoek Nota’s, commissiestukken, enz., maken het mogelijk de gemeentelijke besluitvorming op de voet te volgen 80 CM terrein De Katsbogten. Voorstel tot verkoop van gronden al dan niet met opstal aan diverse ge gadigden. Dia- en videovertoningen (gratis) Dit is uw gemeente Tilburg te kijk Milieu Draag uw batterijtje bij Polygoonnieuws 1924-1954 Isolatie het gewone verschil in wonen Op weg naar 2015 (een discussie over 4de nota ruimtelijke ordening) ...en nog vele andere j de overdekte zwembaden: ieburcht, Oost en West. wel een pasfoto mee! Voor het bouwen en veranderen van bouwwerken zijn meestal ver- i gunningen nodig. Met vragen hier over kan men terecht bij de Milieu dienst (telefoon: 428811). Bouw plannen die vooruitlopen op het de finitief worden van een bestem mingsplan of die in geringe mate af wijken van het geldende bestem mingsplan, worden ter inzage ge legd. Iedereen kan dan bezwaar in dienen. Bezwaarmakers krijgen al tijd een schriftelijke reactie op hun ingediende bezwaarschriften. Er zijn verzoeken om een bouwver gunning binnengekomen voor: Burgemeester en wethouders zijn van plan de gevraagde bouwver gunningen te verlenen. De bouw plannen liggen van 29 april 1988 tot 13 mei 1988 ter inzage bij de Milieu- tiusstraat of Korte Schijfstraat. Er kunnen 34 auto’s staan. De par keerplaats vóór de ingang van Publieke Werken aan de Vincen- tiusstraat blijft gehandhaafd. Aanvragen en ontwerpvergunningen Wanneer burgemeester en wethouders van plan zijn een vergunning te verlenen en er kan redelijkerwijs worden aangenomen dat er geen bezwa ren zullen zijn, kunnen aanvraag en ontwerpvergunning samen ter inzage worden gelegd. Dit is de zogenaamde korte procedure. Er wordt dan geen openbare zitting gehouden, tenzij hierom telefonisch wordt gevraagd. De Kroonstraat 48 Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor een magazijn voor smeerolie door Vollenhoven Groot-olie B.V. Koningsplein 217 Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor het oprichten van een copieer/dupliceerbedrijf van Multicopy International B.V. De aanvragen en de ontwerpvergunningen liggen van 29 april 1988 tot en met 28 mei 1988 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuis plein 130)elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de aanvragen en hinderwetvergunningen. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 29 mei 1988 worden ingediend. In een aparte brief kan worden verzocht persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Tot 18 mei 1988 kan telefonisch worden verzocht om een openbare zitting (telefoon: 429523). De schriftelijke bezwaren moeten worden gericht aan burgemeester en wethouders van Tilburg. Deze brief moet worden gestuurd naar de direc teur van de Milieudienst (Stadhuisplein 130,5038 TC Tilburg). Iedereen die een bezwaar heeft ingediend tegen de aanvraag en ontwerp vergunning kan ook later beroep instellen tegen de vergunningverlening bij afd. voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Dit geldt ook voor hen die om gegronde redenen hiertoe niet in staat wa ren. In verband met Koninginnedag en Bevrijdingsdag is het gemeentelijk Informatiecentrum op 30 april en op 5 mei gesloten. RIOOL. KOU VFWTttM IK JE lUOE CHEHIE-CfJR ri/reta. Wist u al dat de parkeergelegenheid rondom de Schouwburgring zo enorm is uitgebreid Bovendien is parkeren aan deze kant van de stad vanaf zaterdag 30 april extra interessant. Dan wordt de nieuwe Schouwburg Promenade voor het publiek geopend. Parkeert u dus rondom de S burgring, dan loopt u meteer ze prachtige overdekte Hieronder ziet u een overzict de nieuwe parkeerplaatsen. - Nieuwe parkeergarage Louis Bouwmeesterplein (achter Schouwburg). Geopend van maandag tot en met vrijdag van 7.30 uur tot 19.00 uur, op koop avonden van 18.00 tot 22.00 uur, op zaterdagen van 8.00 uur tot 18.00 uur. Tarieftot en met zaterdag 30 april gratis. Daarna is het tarief op werkdagen 0,75 en op koop avonden en zaterdagen 1,25. Hier is plaats voor 500 auto’s. - Schoolstraat te bereiken via de Noordhoekring. Hier verdween een parkeerplaats. De nieuwe parkeergarage compenseert dat verlies. Bovendien wordt er een tijdelijk parkeerterrein aangelegd in de Schoolstraat, naast het Vin- centiuspad. De werkzaamheden hiervoor worden in de loop van volgende week afgerond. Dit ter rein biedt plaats aan 56 auto's. - Op de koopavonden en op zater dagen is ook een deel van het parkeerterrein van Publieke Wer ken voor het publiek geopend. Dit terrein is te bereiken via Vincen ti i verse Rechter en vert.. Wat te doer Huisvesting: bejaarden Seniorvakantiekrant 1988 Bouwen in Tilburg Huursubsidie Bijstand speciaal voor startende zelfstandigen Premiekoopwc_! Bijstand specie», .v gescheiden vrouw Woonruimte zoeken De andere krant van Nederland (krant over vooroordelen) Vaccinatie (Marokkaanse en Turkse versie) 4. Het bouwen van een tuinhuisje bij de woning aan de Stokhasselt laan 47 (B-88-0605). dienst en het Gemeentelijk Informa tiecentrum. De Milieudienst vindt men in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) en men kan er elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur terecht. Het Gemeentelijk Informatiecentrum is geopend op maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Gedurende genoemde twee weken kan men schriftelijk bezwaar indienen tegen de vergunningverle ning. Bezwaarschriften moeten worden gericht aan de directeur van de Milieudienst, Stadhuisplein 130,5038 TC Tilburg. De raadsvergadering is openbaar en vindt plaats in de raadzaal van het stadhuis. Aanvang 17.00 uur. De agenda en bijbehorende stuk ken liggen voor iedereen ter inzage in het Gemeentelijk Informatiecen trum (Stadhuisplein 132). Ope ningstijden maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. aan het Vont terstraat ten L». bouw van 12 Het voorbereiü.. in werking met ir 1988 2. een drietal lokaties, te weten «De Blaak III», «Mozartlaan» (Stok- hasselttracé) en «Sweelincklaan» (Quirijnstokpark) ten behoeve van het bouwrijp maken van en de bouw van vrije sektorwonin- gen op die lokaties. Het voorbe- reidingsbesluit treedt in werking met ingang van 28 april 1988 3. het bedrijventerrein «Het Laar» ten noorden van de Rijksweg 58, met uitzondering van het terrein van Van Doorne’s Transmissie (VDT), ten behoeve van toekom stige ontwikkelingen. He*- reidingsbesluit treedt ii met ingang van 28 april- juwen van .ambert de (78) idelplein en de Poir- 1 behoeve van de 2 premie A-woningen. lidingsbesluit treedt ingang van 4 mei Het kan gebeuren dat gemeentelijke advertenties die eigenlijk op de «gemeentepagina» thuishoren, noodgedwongen in een andere krant verschijnen. Om de duidelijkheid voor de lezers te garande ren, proberen we dit zoveel mogelijk te voorkomen. Bedrijven die overlast (hinder) kunnen veroorzaken, kunnen de Hinderwet een vergunning nodig hebben. Dat wil zeggen gemeente een hinderwetvergunning moeten aanvragen. De i cedure bestaat uit verschillende stappen: aanvraag om een f gunning - ontwerpvergunning - vergunning. Bij elke stap kunnen bezwaren worden gemaakt. De bea gen steeds een schriftelijke reactie op hun Ingediende t Burgemeester en wethouders van Tilburg, Dongen en Loon op Zand maken bekend dat bij Gedeputeerde Staten van Noord- Brabant is ingekomen een aan vraag om vergunning ingevolge bo vengenoemde wet van Fuji Photo Film B.V. te Tilburg voor het tijdelijk onttrekken van water aan de bodem tot een hoeveelheid van 510 m3 per uur gedurende 8 weken op een diepte van maximaal 15 m ten be hoeve van de nieuwbouw van de coating-fabriek op de percelen aan de Oudenstaart te Tilburg, kadas traal bekend gemeente Tilburg, sectie F, nrs. 3617, 3618 en 3619. Gedurende deze termijn kan der schriftelijk bezwaren indit tegen de eventuele verleng de vergunning bij burgeme»» wethouders van die ger"* nen welke het onroerend waarop de bezwaren betr hebben, is gelegen. Op 24 mei 1988 om 14.00 uur zal ten kantore van de Milieudienst van de gemeente Tilburg (Stadhuisplein 130, kamer 116) een openbare zit ting worden gehouden waarbij de gelegenheid bestaat in persoon of bij gemachtigde bezwaren monde ling toe te lichten. Ook zij die geen bezwaren hebben ingediend kun nen mondeling van hun gevoelen omtrent de aanvraag doen blijken. Diegenen, die deze zitting willen bijwonen, dienen zich tijdens de termijn van de inzage aan te mel den bij de Milieudienst van de ge meente Tilburg (013-429540). Burgemeester en Wethouders van Tilburg, Dongen en Loon op Zand. Wist u dat een op de vijf mensen zelf de motorolie van brommer of auto ververst Waarschijnlijk is wel bekend dat nog teveel mensen deze afgewerkte olie zomaar laten de bodem. Olie is echter zeer schadelijk voor het milieu. Door een liter olie k: den. Dit water is dan onbruikbaar en ondrinkbaar geworden. Olie wordt dan ook tot de probleemstoffen gerekend. En..., pro apart worden ingezameld. Deze stoffen horen in elk geval niet «Afgewerkte olie kan worden ingeleverd bij de Chemie-car». Dit inzamelpunt voor probleemstoffen staat op alle weekmarkten in Tilburg. U kunt daar eveneens het gebruikte oliefilter inleveren. Ook bij de meeste garagebedrijven en benzinestations kan men afgewerkte motorolie inleve ren. Er zijn dus diverse mogelijkheden om het milieu een dienst te bewijzen. Lever afgewerkte olie dus op de juis te plaats in I Wat gebeurd er met dit afval Er zijn technieken beschikbaar waarmee afgewerkte olie kan worden opgewerkt tot verse motorolie. Dergelijke fabrieken ontbreken helaas nog in Nederland. Wel wordt afgewerkte olie opgewerkt tot brandstof voor speciale installaties. i eenie- ienen ling van leester en jmeente, bin- ind goed strekking Door een «voorbereidingsbesluit» te nemen geeft de gemeenteraad aan dat voor een gebied een be stemmingsplan wordt gemaakt. Een voorbereidingsbesluit heeft tot doel - bouwactiviteiten die niet in het te maken bestemmingsplan passen tegen te gaan - realisering mogelijk te maken van jwplannen die zullen passen in nieuwe bestemmingsplan. Actuele folders Waarop letten bij de koop van een huis Compacte Stad Actueel Stratenregister 3,50 Gemeentegarantie in Tilburg Alle postbus 51-folders (ook in diverse talen) iten en plichten van huurder srhuurder jn bij overlijden igsmogelijkheden Bij het tegelijk aankopen van twee abonnementen door één gezin kost elk volgend abonnement t/m 29 mei f 10,-. Na 29 mei f 15,-. De voorbereidingsbesluiten liggen met de tekeningen met ingang van 28 april 1988 voor iedereen ter in zage bij Publieke Werken, afdeling Stadsontwikkeling (2de etage, ka mer 24), Noordhoekring 188 (in gang Vincentiusstraat)elke werk dag van 09.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. De besluiten kan men ook inzien in het Gemeentelijk Informatiecentrum (Stadhuisplein 132)maandag en Het voorbe- zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en in werking dinsdag tot en met vrijdag van •ril 1988. 09.00 tot 17.00 uur. Op 13 februari 1987 hebben Provin ciale Staten van Noord-Brabant de Partiële Herziening 1985 van het Streekplan Midden- en Oost-Bra- bant vastgesteld. Deze herziening ligt met ingang van 2 mei 1988 voor iedereen ter inzage bij Publieke Werken, afdeling Stadsontwikkeling (2de etage, ka mer 24), Noordhoekring 188 (in gang Vincentiusstraat)elke werk dag van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. Men kan het plan ook inzien in het Gemeentelijk Informatiecentrum (Stadhuisplein 132)maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Burgemeester en wethouders kunnen zich laten adviseren door commis sies uit de gemeenteraad, onder andere over voorstellen aan die raad. De commissies vergaderen doorgaans één keer per maand. Deze vergaderin gen zijn openbaar. Bovendien kan door belanghebbenden een korte spreektijd worden aangevraagd, indien zij iets willen vertellen over een van de agendapunten. Spreektijd moet vóór de vergadering worden aan gevraagd bij de secretaris van de commissie. De agenda en bijbehorende stukken liggen voor iedereen ter inzage in het Gemeentelijk Informatiecentrum (Stadhuisplein 132). Openingstijden maandag en zaterdag van 13.00 tot 1 tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Emancipatiecommissie Op vrijdag 29 april a.s. om 09.15 uur in het stadhuis (kamer 103). VoorzitterN. van der Reyt Secretaris Mevr. C. Laan, telefoon 363000, tst. 47.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1988 | | pagina 7