BEATRIX 50 JAAR! D smitstnraodta modieus sportieve damesmode Koninginnedag 1988: IS TENS ■s w w TEL 424725 :opend Winkelen in de nieuwe Albert Heijn is ook leuk a Voorzie het faillissement Drogisterij R. de Gier IERS DE MEEUW J, Patisserie Walter van Erven Tilburger kampioen Koorzangers gevraagd bij vokaal ensemble Camerata Donderdag 28 april 1988 - pagina 19 111988-pagina 18 DE TILBURGSE KOERIER pticien Foto: Van Aarle Foto’s: Geert Van Loon icht be beeldschermen zoals die er staan bij de vlees- en wijnafdeling Rijdende pianola ra urg t.g.v. zijl ïrdagmarkt 13-433947. Doe Het Zelf Markt jnstraat.1 L Al met heuvelstraat 52 telefoon 013-423224 tilburg Laat u vakkundig adviseren Ook tijdens de koopavond Rosmolenplein 4/14 5014 ES Tilburg Tel. 013-426702 ruime j parkeergelegenheid^/ renring 90 781 VERLOREN GEVONDEN sn- TIN Tilburg, tel. 426245 >urg, tel. 639083 wu in handomdraai bescl tuurlijk kan men zich uit informeren over alles koffie te vuurpijl 1 De dive .vut op in een >t hard 'ijlbe- van gevonden voorwer- periode van 16-4-1988 t/m In de nieuwe Albert is een complete koffie- gesteld. Deze biedt veel vooral veel winkelple- iedere klant kan zijn per- - -ienstellen. modieus/sportieve damesmode - bruidsconfectie bruidsstoffen - bruidsmeisjeskleding iggroep n de V.V. Broekho- itie en begelei- hun reke- 24 uur per dag In het hart van de euwe Heijnsupermarkt treft i “P matieplat'- artl’ zeer modi Tilburg ties uit L. vieren van Koninginnedag nooit onbe tuigd gelaten en ook dit jaar heeft het plaatselijk Oranje Comité gezorgd voor een breed en gramma, waardoor c jong en oud in onze stad kan genieten van dit vriendelijke lentefeest, hopelijk it van Albert Heijn liek is voor Neder- rland een tiental verge- is, zal men in Tilburg hoe het publiek er op Een proefwinkel dus Koffie en thee Koffie en voorhanden Heijnwinkel. hoek waar men r voor ongeveer 50 verschilk Ach, er zijn zoveel nieuwe dingen in deze nieuwe winkel. Wat dacht u de nieuwe kassa’s, kassameubels gehe ten. Deze kassa’s zijn en blijven be doeld om efficiënt af te rekenen. Met - Rd®eigers - Steigerplanken - Betonmolens - Stukadoorbokken - Schragen - Kruiwagens - Stempels - Profiels - Betontrilnaald - Speciekuip - Waterpas-instrument Dit alles te huur bij Houthandel en verhuurbedrl)t Plusstraat 325-319, TILBURG Tel. 013-430707- b.g.g. 424157 Burgemeester van de Mortelplein 58 Telefoon 671091 - Tilburg De zaak met de vele, vele SPECIALITEITEN. Met als topper reeds meer dan 30 jaar HAZELNOOT PROGRESTAART reeds vanaf 1 05 0 De cirkelfoto van deze week werd gemaakt afhalen10,- van de Tilburgse Koerier, 1 7,50 van het Nieuwiand Antiek, Nieuwlai» waardebon haarverzorging tw.v. 7,50 van kapsalon «I Lucullus, Wandelboslaan 38, of De Hap, Koestraat 10.' GPS, Ringbaan Oost 144a: 1 jaarabonnement van <k Broodje Jantje. NS-plein; Hart van Brabant koek van V - een waardebon van 7.50 van E. Hauser bloemsierkunst. Stadhuisplein 323. In vaert 9, Kaatsheuvel. Als je de winkel binnenkomt kun je vlakbij de ingang je fotorolletjes afge ven. In de tijd dat men boodschappen doet, zo’n half uur, worden de foto’s ontwikkeld en afgedrukt. Handig en snel. In de winkel treft men een groot assortiment produkten aan, zowel op het gebied van kruidenierswaren als op het gebied van verse produkten. Dat geldt voor de zelfbedieningsvakken als voor de afdelingen waar men bediend Kinderfeesten Speciale kinderfeesten vinden er na tuurlijk op Koninginnedag ook plaats: in De Blaak zijn de speelplaats van ba sisschool de Bome en de parkeerplaats van het winkelcentrum het toneel van ballonwedstrijd en een optocht versierde fietsen. 'cider vinden -*s en is er i jmarkt voor J- Reeshc het oog daarop zijn de aanloopbanden theesoorten, verlengd zodat meerdere klanten hun Heijnwinkel boodschappen op de band kunnen zet- branderij opgei ten. En die kassa’s zelf! De streepjes- kijk-, geur- en code komt hier volledig tot zijn nut. zier want i-2- J Een computer tast de streepjes af en soonlijke melange laten samenstellen, berekent de prijs, feilloos. Nieuw zijn Die wordt op bestelling gebrand en is de 15 winkelwagentjes waarop een een in handomdraai beschikbaar. Na- epjescodelezer zit die de prijs no- tuurlijk kan men zich uitvoerig laten teert van de artikelen die u koopt. U informeren over alles wat met thee en kunt op die manier precies bühouden koffie te maken heeft. Als klap op de voor hoeveel u al gekocht heeft. Bij de vuumijl kan men proeven en keuren, kassa wordt dat winkelwagentje even De diverse koffiemelanges kunnen ook aangesloten op de afrekeneenheid en in de koffieshop geproefd worden. De prompt volgt de kassabon, banketafdeling van de nieuwe winkel Gebruiksaanwijzingen zijn op de 15 zorgt in de koffieshop voor versgebak- winkelwagentjes aangebracht. ken heerlijkheden. En vanuit die shop heeft u een prima zicht op de kinder- Beeldscherm hoek waar videoschermen, stripboeken irmeldenswaard zijn ook de infor- en gekleurde ballen werken als magne- Idschermen die bij de slagerij ten op de kleintjes. Rustig winkelen, jnafdeling zijn opgesteld. Al- ongehinderd door uw kinderen is zeer ige informatie over vlees en s via deze beeldschermen op te verkrijgen. Zelfs re- opvraagbaar. Ook treft e plaatsen in de nieuwe ■matiebeeldschermen waarop men kan vinden waar een a.u- kel in de winkel te vinden is. het ge mak dient de klant. De Tilburger Stephan Franken uit de Haydnstraat is bij de Nederlandse kampioenschappen voor jonge koks, die op 14 april in Hattem gehouden werden, eerste geworden. Stephan werkt bij restaurant de Hoefslag in Helmond en volgt nog één dag in de week onderwijs bij de Stichting Bege leiding Beroepsonderwijs in Eindho ven. Stephan mocht een wisselbeker in ontvangst nemen, een gouden medaille en bovendien kreeg hij een vierdaagse wijnreis naar Frankrijk aangeboden. De succesvolle jonge kok is 21 jaar. De wedstrijden werden georganiseerd door het Onderwijscentrum Horeca. terwijl de Scouting0*™* Kostka en leden van w. ven de algemene assistent ding van het festival voor ning nemen. nieuwe Albert men een infor- x itform aan. Dat is eigenlijk een zeer modem ingerichte, ruim opgezette open keuken. Zowat iedere dag zullen specialisten hier demonstraties verzor gen die voor het publiek goed te vol gen zijn. Nieuw is ook het filiaal waar men videobanden kan huren via een automaat. Jawel, de techniek is niet te iten. Even onstuitbaar is de tech- k aanwezig in de automaten waar men 24 uur per dag 40 verschillende produkten kan kopen variërend van toiletpapier, suiker, brood, koffie, e.d. Het gaat hier om die tot de dagelijkse levensbehoeften behoren. De prijzen van deze produkten zijn in principe ge lijk aan die in de winkel. Vermeldens waard is ook de Giromaat bij de win kel. Houders van een Giromaatpas kunnen hier 7 dagen in de week, 24 uur per dag geld opnemen tot een be drag van 500 per dag. een van- Verder vinden daar kinderspelen plaats en is er van 10.30-12.30 uur een vrijmarkt voor 4de klassers. In de Reeshof is er om 11.00 uur op j het veld achter de basisschool Bern- prj- 'straat een kleurrijke optocht van «odes wat rijden kan» (bolderwagens, stepjes, zeepkisten, etc.). Inschrijven vanaf 10.30 uur. Om 14.00 uur begin- J nen bij de school kinderspelen en om Brugge) een 20.00 uur is er bingo. rs van Sint- In de Stokhasselt is er om 11.00 uur ook een optocht en om 12.00 uur be gint een gezelligheidsrit per fiets. Van af 14.00 uur is er een spellenmiddag in het wijkcentrum en om 20.30 uur be gint in de Ypelaer het Oranjebal met tvvende muziek. En om Koninginnedag op waardige en traditionele wijze te besluiten, be gint om 21.30 uur aan de Hoevense Kanaaldijk (ter hoogte van het Longa- terrein) een extra-grandioos vuurwerk Olietanken Op de vijver van het Leijpark is een demonstratie met radiografisch be stuurde boten te zien, met als klapstuk een «olietanker» van 3,40 meter, die «explodeert» en ook weer geblust wordt door miniatuur-blusboten. Twee Tilburgse hondenclubs verzor gen dressuur-demonstraties en ter af sluiting van het Leijparkfestival stijgt er een grote heteluchtballon op, de Fu ji AX-77, met ballonvaarder van Loos- broek. In de nacht van vrijdag op zaterdag, om 0.00 uur, begint in de Studiozaal van de Schouwburg een «Koninginne- bal», georganiseerd door de Lions Club Tilburg t.g.v. zijn 5de lustrum. De zaterdagmarkt op het Konings- analyse per plein zal door het aanbrengen van al- s. M.F.C.M. lerlei versieringen aan de kramen om- Katho- getoverd zijn in een ware Oranje-feest- t op vrijdag markt, terwijl op het Piusplein vanaf (Aula 16.15 14.00 uur een Dixielandfestival plaats heeft, dat op zondag wordt voortgezet. thee zijn in ruime mate in de nieuwe Albert auiul Er is een speciale thee- stujt( niet alleen terecht kan oi0 verschillende verpak- men te theesoorten maar ook voor 37 losse Het vokaal ensemble Camerata is een klein koor dat zich richt op het samen muziek maken in een goede werksfeer. Er wordt hard gewerkt aan stemvorming, stijlbe- sef, koorklank e.a. In juni hebben we een radio- opname en hiervoor (en ook nog daarna) hebben we mensen nodig die muziek kunnen lezen en een goed stemgebruik hebben. We zingen muziek uit allerlei tijden. Het ensemble staat o.l.v. Liesbet Kroese en repteert op woensdag avond. Inlichtingen A. Reynders, tel. 430965. Ook het koor Resonans be hoeft versterking van mannen stemmen. Repetitieavond: maan dag. Inlichtingen: M. Pover, 355430. Dit koor wordt ook ge leid door Liesbet Kroese. Welke tenor die zeer goed van blad kan lezen en hoog zingt helpt ons voor enkele weken uit de brand? Trots Het zal duidelijk zijn dat de nieuwe Albert Heijnwinkel een supermarkt ge worden is die met recht uniek ge noemd mag worden voor Nederland. Diverse technologische snufjes zijn er toegepast op een consumentvriendelij- ke manier. Niet voor niets is de heer W. van der Honing, bedrijfsleider van de vernieuwde winkel zeer in zijn nop jes met het geheel. Zeker ook omdat de klant het uitgangspunt is geweest in het denken over de inrichting van de winkel. «Ik ben er trots op bedrijfslei der van zo’n winkel te zijn. En het per soneel voelt dat ook zo. We zijn er voor de klanten, meer dan ooit in Afgelopen woensdag 27 april is de nieuwe winkel van de Albert Heijn aan de Jan Heijnstraat in Tilburg op feestelijke wijze geopend. De nieuwe winkel is in de plaats gekomen van de Miro. Het interieur is geheel veranderd en ook de presen tatie van de goederen is totaal afwijkend van wat men in de Miro aantrof of in an dere Albert Heijn-zaken tegenkomt. Deze nieuwe winkel is een proefwinkel in die zin dat men de inrichting van de winkel en de presentatie van de goederen geke ken is in de toekomst «Hoe zal men over enkele jaren winkelen?» Die vraag heeft berekent de prijs, de directie van Albert Heijn zich gesteld en het antwoord is de nieuwe winkel in de ook de 15 winkelw-^^^ -~t----- - Jan Heijnstraat Ook de dienstverlening is niet aan de aandacht van Albert Heijn streepjescodelezer zit die de prijs no- tuurlijk kan men zich ontsnapt. Al met al is Tilburg een winkel rijker geworden die uniek is voor Neder- teert van de artikelen die u koopt. U informeren over alles wat r land. In de toekomst hoopt Albert Heijn over geheel Nederland een tiental verge- kunt op die manier precies bühouden koffie te maken heeft. Als lijkbare winkels in te kunnen richten. Voordat het zover is, zal men in Tilburg voor hoeveel u al gekocht heeft. Bij de vuurpijl kan men proeven e goed in de gaten houden hoe het gaat met deze winkel, hoe het publiek er op rea- kassa wordt dat winkelwagentje even De diverse koffiemelanges ki geert, wat anders moet en wat de sterke punten zijn. Een proefwinkel dus maar aangesloten op de afrekeneenheid en in de koffieshop geproefd w< een proefwinkel die gezien mag worden en waarin het boodschappen meer wordt prompt volgt de kassabon, banketafdeling van de meuv dan alleen maar een noodzakelijke bezigheid. Boodschappen doen kan ook leuk Gebruiksaanwijzingen zijn op de 15 zorgt m de koffieshop voor yersge zijn, dat is de gedachte waar Albert Heijn met de nieuwe winkel op in haakt. winkelwagentjes aangebracht. ken^ heerlijkheden. En^vanuit die hoek waar videoschermen, s en gekleurde ballen werken ten op de kleintjes. Rustig ongehinderd door uw kind; wel mogelijk. geldt vo< voor de wordt. Nieuw is ook de «salad-bar» en op de zelfbedieningsafdeling worden ge sneden fruit- en groenteprodukten op ijs gepresenteerd. Ook vers geperste groente- en fruitsappen zijn voortaan verkrijgbaar bij de nieuwe Albert Heijn. In de nieuwe winkel zijn ook grote bedieningsafdelingen voor vers vlees, fijne vleeswaren, verse vis en kant-en-klare maaltijden die men naar believen warm of koud kan meene men. Huiverstraat Nieuw is ook de diepvriesafdeling. In de winkel is een soort «koelstraat» gemaakt waarin de diepvriesprodukten op een open wijze gepresenteerd wor den. De hele straat is van een dak voorzien. Moderne, energiezuinige diepvriesmachines, zorgen ervoor dat de produkten bevroren blijven. In de wandelgangen heet dit winkelstraatje nu al de huiverstraat. Dat wordt drin gen daar als het warm is in de zomer. Er kan veel financiële en menselijke ellende worden voorkomen als vroeg tijdig wordt onderkend dat er geen toekomst meer is voor een onderne ming. In plaats van een faillissement af te wachten kan dan op basis van een plan samen met de werknemers, de fi nanciers, de aandeelhouders, de leve ranciers en andere belanghebbenden het stopzetten van het bedrijf met het minste leed worden geregeld. Dat is een centraal uitgangspunt in het proefschrift «Uittreden van indus triële ondernemingen; een a bedrijfsklasse», waarop drs. i»±. Wijn, bedrijfseconoom aan de lieke Universiteit Brabant 29 april a.s. promoveert. uur) t.g.v. de 50ste verjaardag van de ko ningin. Het vuurwerk wordt verzorgd door de Tilburgse firma Beko. Fotowedstrijd U ziet het: Koninginnedag 1988 zal van Tilburg weer een stad maken waar van alles te beleven valt, overal in de gemeente. Ongetwijfeld zullen er dan ook weer tal van foto’s gemaakt wor den, leuke, ontroerende en ondeugen de, die allemaal iets met deze Konin ginnedag te maken hebben. Dit jaar is het extra-interessant om op die dag fo to’s te maken, want u kunt er zelfs nog een leuke prijs mee winnen. Het Oran je Comité Tilburg en de Tilburgse Koerier organiseren namelijk een Ko- ninginnedag-fotowedstrijd met als eer ste prijs een bedrag van 50,-, tweede derde prijs van 25,- en als troost prijzen 10 Fuji Quick-Snip camera’s. Als u aan deze wedstrijd mee wilt doen, moet u uw fotofs) vóór zaterdag 21 mei naar de redactie van de Til burgse Koerier sturen. Op de envelop pe moet staan: «Fotowedstrijd Konin ginnedag». De lijst der prijswinnaars wordt bekendgemaakt in de Koerier van 26 mei a.s. Jterrei scholen met als van Tilbi zijn er ding. Als vanouds staan er in het Leijpark op 30 april vele kramen waar vereni gingen en organisaties, b.v. van buiten landers in Tilburg, zich presenteren. Ook is Tilburgs «Multifunctionele Po- litievoertuig» De Schakel present, o.a. IfEBDACQCMR met een project over inbraken uit VEIbIiMwwEIVU Om 13.30 uur zijn er wedstrijden Lekker een zelfgemaakte paardebloem- of brandnetelwijn Eerst gezellig de natuur in en daarna op natuurlijke wijze een gezonde wijn maken... dat kan! t in de Ph. Vingboonstraat. De omcirkelde persoon kan op ons kantoor de volgende prijzen komen 1 giatis servicebeurt door Habotex-naaimachines, Ingenhovenlaan 303; 1 doos antiekwas t.w.v. J>traat 34; een ijstaart voor 12 personen van Diepvriescentrum Ad Bertens, Ringbaan Oost 16; 1 tapsalon «Mariandel», Gemullenhoekweg 9b, Oistenvijk; 1 waardebon van 10,- van Restaria t 103; waardebon voor het slijpen van een handzaag van Gereedschap- en Profielslijper de Openbare Bibliotheek. Koningsplein 1; een waardebon voor 4 broodjes Jantje van VVV Tilburg, Spoorlaan, een waardebon van 10,- van Monello Mode, Piusstraat 44, inst. Stadhuisplein 323. In de cirkelfoto van vorige week stond de heer Jacobs, Zand- musikanten u die beide in een treden nog op tenkorps Fatii 1 het de Jantjes. “nals Uit eigen stad is er de Straattheater- vlag- groep «Zon en Zwoerd», terwijl uit het jnin- Belgische Sint-Kruis (bij P- Reuzengroep, de Poorters - Kruis, laat zien hoe groot de mensen in Vlaanderen kunnen worden. 1 ander gedeelte van het festi- 1 wordt i.s.m. Tilburgse sport- een wedstrijd georganiseerd gjnt inzet de titel «Sterkste Man jeve 3urg». Tijdens deze wedstrijden ook demonstraties bodybuil- irg, als een der Oranje-residen- nog begunstigd door het traditioneel het verleden, heeft zich bij het erbijhorende oranjezonnetje. van Koninginnedag nooit onbe- Waar Tilburgs middenstand met het ;d gelaten en ook dit jaar heeft het organiseren van braderieën op Korvel, itselijk Oranje Comité gezorgd Hasselt, Pater v.d. Elsenplein en afwisselend pro- Schouwburgpromenade het hare aan de hele dag lang de feestvreugde bijdraagt, organiseert stad kan genieten het Oranje Comité met het inmiddels traditionele Leijparkfestival, -- op het NS-Plein (die tot volgende week donderdag duurt, maar op woensdr~ avond 4 mei gesloten is), het scheepse vuurwerk en talloze activiteiten voor een bruisende stemming in heel de stad. Om 10.00 uur gaan leden van 1 Oranje Comité de stad in om, evena.o vorig jaar, een aantal «vroege vla" gers» te belonen: wie vroeg op Kor__ ginnedag de vlag uitsteekt, maakt kans op een taart van een van Tilburgs ban ketbakkers. Vanaf 11.30 uur zal stadsbeiaardier Op 6611 Carel van Eijndhoven op de Beiaard \.tf1ryein„ een aantal vaderlandse liederen ten ge hore brengen, w.o. het Wilhelmus, «Merck toch hoe sterck», «Hollands Vlag», e.v.a. Om 12.00 uur zal loco- burgemeester Driessen een plaquette plaatsen bij de op 2 februari m het Ju- lianapark geplante Beatrixboom; een dergelijke plaquette wordt zaterdag in ruim 800 Nederlandse gemeenten ge plaatst. Van 12.00-17.00 uur vindt dan het hoofdbestanddeel van Koningin nedag in Tilburg plaats; het Leypark- festival. Op het festivalterrein is van- --- - ouds volop gelegenheid om de inwen- 1330 uur zijn er wedstrijden dige mens te versterken (catering boogschieten en met een grote play- Gebr. v.d. Laak), terwijl v.d. Bome ge- backshow begint het gedeelte voor km- luidstechniek de geluidsverzorging re- der^- Z1J kunnen zich ook vermeien geit. Voor eventualiteiten is de afd. in sPelen sjoelbakken, kege- Tilburg van het Rode Kruis paraat, len- matrasspnngen, stokken vangen, etc. Overzicht pen in de 22-4-1988. Inlichtingen: Gemeentepolitie Til burg, tel. 013-428146. Gevonden sleutels: fietssleutel in rood etui met nikkel H; 3 sleutels in camelkleurig etui «Hamers»; 9 sleu tels aan ring waaronder autosleutel; 4 sleutels in bruin etui; 5 sleutels waar onder Ford «Frie Rasenberg»; 3 sleu tels in zwart etui; 1 bos sleutels aan rode label; bouwsleutels; 1 sleutel aan blauwe label; 5 sleutels in blauw etui; 2 Silca sleutels; 1 sleutel oranje label; 3 sleutel aan muskaten met leer «Boogschutter», sleutels aan witte muskaton; 1 sleutel in beursje. Gevonden dieren: poes met drie wit te poten; soort Yorkshire reu; Fox reu kleur zwart (jonge hond); kortharige bastaard reu kleur bruin; dwergpapa- gaai groen met oranje en blauwe staart ring 8742/68/AB85; zwarte poes; valkparkiet geel/wit oranje wan gen; Mechelse herder ras onb. zwart/ beige; bastaard poedel zwart/grijs witte bef; gele halsband met naam Tommy; jonge grijze poes. Gevonden diverse: halsketting; zil veren ring; camara Olympus; gedeelte fietsomperial; bromfietshelm AGV opschr. Ellen; blauwe portefeuille; zwarte schoudertas; Parker pen met opschrift; blauw kinderjas; rode jack; blouse kleur groen met biezen. inmiddels De hele middag is er muziek in het de kermis Leijpark: van een orgel en een rijdende J week pianola, van het looporkest de Obe- midag- relfpilskapelle en van de Walddrum- groot- musikanten en de Old Jazz Maniacs, andere die beide in een tent musiceren. Ook ie feest- treden nog op Drumband en Majoret- melst itima en Jeugddrumband alles zijn ook de infor- die bij de slagerij ig zijn opgesteld. Al- irmatie over L»\.\.idschei verkrijge 1 van V ermel Ó€i 101 »ehe- matiebeelds v en de wijna^u. lerlei nuttige i wijnen is via simpele wijze cepten zijn c men op twee plaatsen winkel informatiebeek

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1988 | | pagina 19