Gemeentepagina N aan -jMp nsl Nieuwe aanvragen huursubsidie &PORT Tilburg stuurt kabinet brief over Zuid-Afrika .wi lilburg Gemeente Informatiemarkt over Hinderwet Tennisbanen l te n Bouwvergunningen Commissievergaderingen Raads besluiten Stadsbeheerplan zaterdag in stadhuis Gemeentelijk informatiecentrum Start inschrijving vrije sectorkavels Uitstel militaire dienst DE TILBURGSE KOERIER Samenstelling afdeling Voorlichting en Inspraak van de gemeente Tilburg, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg, 013-429198 Sport Overdag K la verstraal 30-30a ^TILBURG .V./ Actuele folders Dinsdag Donderdag Dinsdag 10.15-11.15uur en vergroten van Griegstraat 643. Heuvelstraat Ook groepsbezoek mogelijk na telefonische afspraak itant Stadshuisplein 132, 5038 TC Tilburg Telefoon 013-358575. Sporthal De Blaak Grebbe 65 Openingstijden winkels Rechtstreekse 2de Kamerlijn Lees- en documentatiehoek Actuele 1ste en 2de Kamerstukken Dia- en videovertoningen (gratis) voeten 3 ingele- jkrant 1988 )urg Bel 363000, meer inform* Hot je- van straat 357a 160-40680 1954 ïrschil in Poef behan- >r de Griegstraat 1het veranderen i de woning aan de (B-88-0258) in de blad. in te schrij- l activi- sport- teestal het nieuwbouwplan Stadskantoor op het Koningsplein. Donderdag 21 april 1988 - pagina 7 w parkeren in je achter de in haar vermc ding van m* bestrijden, verband. Informatie Sporthal De Driet telefoon 552755 Sporthal Cc □laak, telefoon 636548. rieburcht, De van een /orden in- t men 'an de ge n dit ver en er ingesteld inning gel- Er zijn nog tennisbanen te huur bij het tennispark aan de Goirleseweg (naast de Stadssporthal). U kunt voor het hele seizoen een baan hu ren of incidenteel. Sporthal De Drieburcht Wagnerplein 1 >ril 1988 - pagina 6 U hoeft zich niet vooraf in ov ven voor deze Sport Overdag t teit. U komt gewoon naar de sf hal toe en u kunt meedoen. Me wordt er badminton gespeeld. Neem wel zelf een racket en shutt les mee. Lange Nieuwstraat 3. het gedeeltelijk veranderen en vergroten van de woning aan de Lange Nieuwstraat 212. (B-88- 0303) 2. het veranderen van de winkel aan de Heuvelstraat 69a. (B-88- 0501) het stadhuis (oude raadzaal), (financiën) Commissie ruimtelijke ordening, openbare werken en stadsbeheer Op maandag 25 april a.s. om 19.00 uur in het stadhuis (oude raadzaal) Voorzitterwethouder drs. R.A.J.M. van Eijkeren Secretaris P. van Bragt, telefoon 428561 Op de agenda o.a.: - Evaluatie particuliere woningverbetering/concept-wijziging particuliere woningverbetering - Voorbereidingsbesluit gedeelte industrieterrein Loven - Evaluatie Verkeers en Vervoersplan. Op zaterdag 30 april (Konin ginnedag) mogen winkels ge opend zijn van 10.00 uur tot 19.00 uur, zonder dat daarvoor een aparte ontheffing hoeft te worden aangevraagd. Konin ginnedag is één van de vier zon- of feestdagen die de ge meenteraad in 1988 heeft aan gewezen als dagen waarop vrijstelling is verleend van de verboden van de Winkelslui tingswet. Nota’s, commissiestukken, enz., maken het mogelijk de gemeentelijke besluitvorming op de voet te volgen tde ge- r. Schriftelij- ter en wethou- -- brief moet 9 directeur thuisplein De gemeenteraad heeft de t deling van het voorstel voor grondprijzen verschoven van 18 april naar 2 mei. Mocht het besluit van de gemeenteraad afwijken van het voorstel dan wordt dit na 2 mei op de gemeentepagina gepubli ceerd. Parkeren in nieuwe garage nu nog gratis Kosten: 2,50 per uur of vijfmaal voor 10,-. uur) >9,85, za- U wilt overdag eens een uurtje sportief bezig zijn Ga dan naar Sporthal De Drieburcht of Sporthal De Blaak. Bedrijven die overlast (hinder) kun nen veroorzaken, kunnen op grond van de Hinderwet een vergunning nodig hebben. Dat wil zeggen dat zij bij de gemeente een hinderwet vergunning moeten aanvragen. De normale procedure bestaat uit ver schillende stappen: aanvraag om een hinderwetvergunning - ont- werpvergunning - vergunning. Bij elke stap kunnen bezwaren worden gemaakt. De bezwaarma kers krijgen steeds een schriftelij ke reactie op hun Ingediende be zwaren. Commissie Sociale en Culturele Zaken Op maandag 25 april a.s. om 15.00 uur in het stadhuis (nieuwe raadzaal) Voorzitterwethouder drs. W.J.A. Dijkstra (sociale zaken) wethouder drs. J.A.J. Krosse (cultuur) Secretaris G. Hensing, telefoon 363000, tst. 36 Op de agenda o.a. - Invulling defensief beleid/subjectsubsidies -Onderzoek functioneren ouderenzorg Tilburg -Subsidies flankerend ouderenbeleid - Seniorenraad jse tie van >rdt in- /en over de indeling de procedure van in- en de aan de gemeente- oorgestelde grondprijzen, in zich inschrijven door ge- e maken van een inschrijffor- Dit formulier is opgenomen idvertentie. Inschrijfformulie- n ook aan te vragen bij Buro uitgifte van Publieke Werken, in 428630 - 428631 - 428632. Actuele tentoonstellingen Compacte stad (Centrum Binnenstad) Bouwen in Tilburg Bouw tweede stadskantoor 9.30-10.30 uur 10.30-11.30 uur 13.00-14.00 uur 14.00-15.00 uur Vergunningen Lannerstraat 59 Burgemeester en wethouders heb ben een hinderwetvergunning ver leend voor het oprichten van een metaalbewerkingsbedrijf aan de Leeuw. Het kan gebeuren dat gemeen telijke advertenties die eigen lijk op de «gemeentepagina» thuishoren, noodgedwongen in een andere krant verschij nen. Om de duidelijkheid voor de lezers te garanderen, pro beren we dit zoveel mogelijk te voorkomen. Lijnsheike 4. Het veranderen en vergroten van de winkel-woning aan het Lijnshei ke 30 tot winkel. (B-87-1757). ipenophetde- Sluisgraaf sn bestem- K in geringe mate af- Idende bestem en ter inzage ge- ïzwaar in- rs krijgen al- reactie op hun schriften. i om een bouwver- jekomen voor: zich laten adviseren door commis- dere over voorstellen aan die raad. De één keer per maand. Deze vergaderin- _an een korte ertellen over een ering worden aan- Indien men bezwaren heeft, kan 22 mei 1988 beroep worden inge steld bij afd. voor de geschillen bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA ’s Graven- hage door iedereen die al bezwaar heeft gemaakt tegen de aanvraag en de ontwerpvergunning. Ook zij die om gegronde redenen hiertoe niet in staat waren, kunnen beroep instellen bij genoemde afdeling. Het beroepschrift moet in 2-voud worden ingediend. Waarop letten bij de koop van een huis Compacte Stad Actueel Stratenregister 3,50 Gemeentegarantie in Tilburg Alle postbus 51-folders (ook in diverse talen) Rechten en plichten van huurder en verhuurder Wat te doen bij overlijden Huisvestingsmogelijkheden bejaarden Seniorvakantiel' Bouwen in Tilbi Huursubsidie Bijstand speciaal voor startend* zelfstandigen Premiekoopwoningen A Bijstand speciaal voor u als gescheiden vrouw Woonruimte zoeken De andere krant van Nederland (krant over vooroordelen) Vaccinatie (Marokkaanse en Turkse versie) Burgemeester en Wethouders heb ben een hinderwetvergunning ver leend voor het oprichten van een slagerij aan N. Rerhoui. Groenstraat 117c Voopr de informatiemarkt zijn in stanties en belangengroepen uitge nodigd, die zich kunnen oriënteren en commentaar uitbrengen. Ook in dividuele burgers zijn welkom en zij kunnen zich over het plan uitlaten via formulieren, die beschikbaar zijn bij de informatiestands. Het plan leent zich niet voor inspraak in de gebruikelijke vorm. Daarom heeft de gemeente gekozen voor deze vorm van informatieverstrek king en besloten reacties af te wachten. Reacties kunnen tot 1 september worden ingediend en worden vervolgens voorgelegd aan de gemeenteraad. Besloten is te vens een «Adviescommissie voor stedelijk beheer» in te stellen die zo breed mogelijk wordt samengesteld en die onderandere bedoeld is om meningen uit de bevolking over het plan te peilen. Passend in het vorig jaar door de gemeenteraad vastgestelde ge meentelijk anti-apartheidsbeleid, heeft de gemeente Tilburg in een brief bij de Nederlandse regering haar bezorgdheid uitgesproken over de verslechterde situatie in Zuid-Afrika ten aanzien van de mensenrechten. De brief wordt ver stuurd op het moment, dat de Zuid- afrikaanse regering maatregelen heeft genomen tegen 17 anti-apart- heidsgroeperingen en het voorne men heeft de «6 van Sharpeville» terecht te stellen. De gemeente Til burg dringt er bij de Nederlandse Daarnaast kan tot 22 mei 1988 een verzoek tot schorsing van de ver gunning of tot het treffen v voorlopige voorziening wr gediend. Dit verzoek moet richten aan de Voorzitter van noemde afdeling. Wanneer dit zoek niet wordt ingediend wordt ook geen beroep inc bij de Kroon, is de vergun, dig vanaf 21 mei 1988. Openingstijden Maandag van 13.00 tot 17.00 uur Di. t/m vr. van 9.00 tot 17.00 uur Zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur Tarieven Per ochtend (8.30 -12.00 uur) maandag t/m vrijdag 282,55, za terdag of zondag 600,-. Per middag (13.30 -17.00 l maandag t/m vrijdag 359, terdag of zondag 600,-. Per avond (17.30 - zonsondergang) maandag t/m vrijdag 430,50, za terdag of zondag 430,50. Een tennisbaan huren per uur kan ook. Dit kost 14,- per uur. U regelt dit met de aanwezige beheerder van de Stadssporthal. Ter inzage Div. bestemmings- en bouwplanprocedures Onderzoek naar de behoefte van kinderopvang bij bedrijven en instellingen in Tilburg Parlementaire enquête bouwsubsidies Vierde nota over de ruimtelijke ordening Ingaande het schooljaar 1988-1989 zijn de studie-uitstel-normen (we derom) met één jaar verruimd. Dan geldt studie aanvangen in kalender jaar, waarin men 21 jaar wordt. Laatste kwartaal geboren dan 22 jaar. Verruiming met één jaar mo gelijk bij doublure(s). Part-time op leiding en opleiding leerlingstelsel moet voltooid zijn in kalenderjaar, waarin men 24 (laatste kwartaal ge boren 25) jaar wordt. Nadere informatie Stadhuis Til burg, militaire zaken. Voor het bouwen en veranderen van bouwwerken zijn meestal ver gunningen nodig, Met vragen hier over kan men terecht bij de Milieu dienst (telefoon: 428811Bouw plannen die vooruitlop finitief worden van eer mingsplan of die in ge wijken van het gele mingsplan, worder legd. Iedereen kan dan be: dienen. Bezwaarmakers tijd een schriftelijke re°- ingediende bezwaarschriften. Er zijn verzoeken gunning binnengs Exemplaren van het plan zijn naar allerlei groeperingen in de stad ge gaan. Exemplaren zijn nog beschik baar en kosten 50,-. Commissie financiën, personeel, organisatie en informatie Op maandag 25 april a.s. om 09.30 uur in f_i Voorzitterwethouder drs. J.A.J. Krosse (fi- wethouder drs. W.J.A. Dijkstra (personeel) Secretaris Mevr. C. van der Weijden, telefoon 429182 Op de agenda o.a.: - Voorstel tot wijziging van de verordening WWV-vervangende uitkering -Aangaan van een nieuwe rekening-courant-overeenkomst tussen ge meente en de Tilburgsche Bouwvereeniging en de SSHT - Vervuileenhedenproblematiek -Stichting WIJ a. vaststellen tussenrapportage b. subsidie-aanvraag voor extra contingent JWG-plaatsen In leveren van aanvraagformulieren A. Huurders van woningbouwvere nigingen Huurders van woningbouwvereni gingen (Samenwerking, S.V.W., T.B.V., V.V.T. en S.S.H.T.) die de huursubsidie in mindering gebracht willen hebben op de huurprijs (huurmatiging), dienen hun aan vraagformulier in te leveren bij hun woningbouwvereniging. B. Huurders van particuliere wonin gen Deze huurders moeten hun formu lier inleveren bij Publieke Werken. Zij moeten er voor zorgen dat de verhuurdersverklaring vooraf volle dig is ingevuld en door verhuurder is ondertekend. Bij een onjuiste of onvolledige specificatie van de huurprijs kan de aanvraag niet in behandeling worden genomen. De gemeenteraad heeft in zijn ver gadering van maandag 18 april on derandere het volgende besloten De gemeentelijke tennisbanen te privatiseren. Niveau bevolkingscontact in kader stadsbeheerplan vastgesteld. Voorbereidingsbesluiten genomen voor vrije sector lokaties «De Blaak III», «Mozartlaan» en «Quirijnstok- park». Burgemeester en wethouders kunnen sies uit de gemeenteraad, onder ander commissies vergaderen doorgaans één keer per maand. gen zijn openbaar. Bovendien kan door belanghebbende/ spreektijd worden aangevraagd, indien zij iets willen vert* van de agendapunten. Spreektijd moet vóór de vergader gevraagd bij de secretaris van de commissie. De agenda en bijbehorende stukken liggen voor iedereen ter inzage in het Gemeentelijk Informatiecentrum (Stadhuisplein 132). Openingstijden maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. De vergunningen liggen van 22 april 1988 tot en met 21 mei 1988 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tol 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de vergunning. Grondprijzen vrije sector lokaties Bosscheweg vastgesteld. Aantal overeenkomsten in kader verzelfstandiging Energiebedrijven aan te gaan. Vervolgkrediet van 1.050.000,- beschikbaar gesteld voor besteks- en aanbestedingsgereedmaken van Ingeschreven belangstellenden In de afgelopen maanden hebben vele honderden mensen zich opge geven voor meer informatie over de uitgifte van de vrije sectorkavels. Zij kregen onlangs een brief met infor matie over het verdere verloop van de gronduitgifte. Heel nadrukkelijk wijst de gemeente erop dat ook de ze belangstellenden zich nog moe ten inschrijven als zij in aanmerking willen komen voor een kavel. De advertentie over de inschrijving voor de vrije sectorkavels verschijnt ook aanstaande zaterdag (23 april) Woonkrant van het Nieuws- De gemeente start vandaag met de inschrijving voor vrije sectorkavels. Het gaat om vier lokaties Blaak Noord, Stokhasseltlaan, Quirljn- stokpark en Bosscheweg. Op pagina 16 van de Tilburgs Koerier treft u een advertentie de gemeente aan. Hierin won formatie gegevei van de kavels, de schrijving raad voort. Men kan zich i bruik te maker mulier. C> in de adve ren zijn o, Grondui*- telefoor 5. Het bouwen van een garage bij de woning aan de Sluisgraaf 13. (B- 88-0476). Stedekestraat 6. Het bouwen van 2 woningen aan de Stedekestraat. Burgemeester en wethouders zijn van plan de gevraagde bouwver gunningen te verlenen. De bouw plannen liggen van 22 april 1988 tot 6 mei 1988 ter inzage bij de Milieu dienst en het Gemeentelijk Informa tiecentrum. De Milieudienst vindt men in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) en men kan er elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur terecht. Het Gemeentelijk Informatiecentrum is geopend op maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Gedurende genoemde twee weken kan men schriftelijk bezwaar indienen tegen de vergunningverle ning. Bezwaarschriften moeten worden gericht aan de directeur van de Milieudienst, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg. Op zaterdag 23 april van 11.00 tot 17.00 uur houdt de gemeente In raadzaal en burgerhal van het stad huis (eerste verdieping) een infor matiemarkt over het Stadsbeheer plan. Het Stadsbeheerplan is een structuurplan, waarin het gemeen tebestuur de ideeën heeft neerge legd hoe zij de toekomstige ontwik kelingen denkt te begeleiden. In een reeks kramen is informatie beschikbaar over delen van het plan, zogenaamde zorggebieden/ sectoren Daartoe behoren wo nen, werken, onderwijsvoorzienin gen, sociaal-culturele, kerkelijke en gezondheidsvoorzieningen, open baar groen, culturele voorzienin gen, milieu, openbare orde enzo voort. Ook is informatie voorhan den over de vijfendertig wijken en buurten die in het plan worden on derscheiden. De hoofdlijnen van het stadsbeheerplan worden in de loop van de dag toegelicht, onder andere door wethouder R. van Eij keren, om 11.00 uur, om 13.00 en om 15.00 uur. Dit is uw gemeente Tilburg te kijk Milieu Draag uw batterijtje bij Polygoonnieuws 1924-1! Isolatie het gewone ver wonen Op weg naar 2015 (een discussie over 4de nota ruimtelijke ordening) ...en nog vele andere regering op aan om alles te doen wat in haar vermogen ligt ter be strijding van de schending van de mensenrechten. De gemeente acht het een goede zaak dat ook de Ne derlandse regering zich ernstige zorgen maakt en besloten heeft de situatie opnieuw aan de orde te stellen binnen de Europese Ge meenschap. De gemeente Tilburg steunt de regering hier in en ver zoekt haar al datgene te doen wat mogen ligt om de schen- lensenrechten te blijven zo mogelijk in Europees LET OP Buro Huursubsidie is ver huisd naar Publieke Werken, Vin- centlusstraat 102. De balie Is iedere werkdag geopend van 9.00 tot 12.30 uur. Als u wilt bellen dan kan dat uitsluitend tussen 15.00 en 17.00 uur, telefoon 428770 of 428771. De aanvraagformulieren mc uiterlijk vóór 1 januari 1989 verd zijn. Folders over de huursubsidierege ling zijn verkrijgbaar bij bovenge noemde adressen. de heer Embregts, voor tel latie en reserveringen. Bl< Nog tot begin mei is het p de nieuwe parkeergarage Schouwburg gratis. De nieuwe parkeergarage is vanuit het westen bereikbaar (vanaf de Bredaseweg) door rechts af te slaan vóór de achterkant van de Schouwburg. Vanuit het oosten (Paleisring) links afslaan voorbij de schouwburg. De openingstijden zijn op werkda gen van 7.30 tot 19.00 uur. Het tarief dat zal gaan gelden na de gratis periode bedraagt 0,75 per uur. Op koopavonden is de parkeerga rage geopend van 18.00 tot 22.00 uur en op zaterdagen van 8.00 tot 18.00 uur. Het tarief bedraagt dan 1,25 per uur. Aanvraag Oudenstaart 1 Er is een hinderwetvergunning aan gevraagd voor het uitbreiden van een inrichting bestemd voor het vervaardigen van lichtgevoelige materialen met een coating-fabriek door Fuji Photo Film B.V. De aanvraag ligt van 22 april tot en met 21 mei 1988 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stad huisplein 130)elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de aanvragen. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 22 mei 1988 worden ingediend. In een aparte brief kan worden ver zocht persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Tijdens een openbare zitting op 11 mei 1988 om 10.00 uur bij de Mi lieudienst kunnen mondeling be zwaren worden gemaakt. Boven dien is het dan mogelijk van ge dachten te wisselen met de ge meente en de aanvrager. Sch-!“-‘“ ke bezwaren moeten worden richt aan burgemeest* ders van Tilburg. Deze brief moet worden gestuurd naar de 'J: van de Milieudienst, Stadt- 130, 5038 TC Tilburg. Iedereen die bezwaar heeft ge maakt tegen de aanvraag kan ook later een bezwaar indienen tegen de ontwerpvergunning. Dit geldt ook voor hen die om gegronde re denen niet in staat waren een be zwaar tegen de aanvraag in te die nen. Op 1 juli gaat de nieuwe periode van de huursubsidie weer in. Ieder een die in aanmerking wil komen voor huursubsidie in de periode 1 juli 1988 tot 1 juli 1989 moet een aanvraagformulier inleveren. Huur ders, die in het afgelopen tijdvak reeds huursubsidie ontvingen, krij gen van het Ministerie van Volks huisvesting een nieuw aanvraagfor mulier thuisgestuurd. Anderen kunnen na 15 mei een aanvraagformulier ophalen bij - Publieke Werken, Vincentius- straat 102 (geopend maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 12.30 uur). -Gemeentelijk Informatiecentrum, Stadhuisplein 132 (geopend op maandag van 13.00 tot 17.00 uur, op dinsdag tot en met vrijdag van 09.00 tot 17.00 uur en op zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur). Burgemeester en Wethouders heb ben een hinderwetvergunning ver leend voor een produktie- en ver pakkingsbedrijf voor o.a. reini gingsmiddelen aan Dataclean B.' divisie CleanPack. Laarstraat 32g Burgemeester en Wethouders heb ben een hinderwetvergunning ver leend voor een zeefdrukkerij en eer groothandel in relatiegeschenken aan B. Klomp, handelend onder de naam Technoprint. De besluiten met bijbehorende stukken liggen ter inzage in het Gemeentelijk Informatiecentrum (Stadhuisplein 132). Openingstij den maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. ook

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1988 | | pagina 7