1 Gemeentepagina '5,' 75, rs kasten. Iwijk p OPORT r )BAD Toegang nieuwe parkeergarage V lilburg Gemeente Gemeentelijk informatiecentrum Discozwemmen in de Drieburcht Extra vergadering Stadsbeheerplan vervalt, twee nieuwe data Donderdag 14 april 1988- pagina 7 DETILBURGSE KOERIER april 1988-pagina 6 Samenstelling afdeling Voorlichting en Inspraak van de gemeente Tilburg, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg, 013-429198 Bestemmingsplannen Bouw vergunningen Commissievergaderingen Heuvel 4 TILBURG In de gemeenteraad Hinderwet mabonnemen- jn discussie PARKEERGARAGE 5. ZOMERSTRAAT BREDASEWEG Vergunningen Piusstraat 3 langer meer jmbad Jisc- rswin- Onteigening in Heikestraat Ontwerp- vergunningen Rechtstreekse 2de Kamerlijn Actuele 1ste en 2de Kamerstukken 8.00 uur 8.00 uur 8.00 uur 8.00 uur 8.00 uur 8.00 uur Betaald na 11 mei BOUWMEESTER- PLEIN Pompstationweg gesloten voor auto’s Lees- en documentatiehoek van 09.00 tot huis te Berkel- 128). U dient trleggen welke rtedatum. 3 mei 1988 de estraat 357a >4160-40680 I I4|l lote spiegel ƒ26,50 ƒ53,- ƒ97,50 jsd naar Brabant zo Stadshuisplein 132, 5038 TC Tilburg Telefoon 013-358575. Merodeplein e.o. 3. het bouwen van 24 woningen aan het Merodeplein e.o. (0-88- 0871) restau- n de Heu- Commissie voor de rekening Op maandag 18 april a.s. om 14.00 uur in het stadhuis (kamer 101 VoorzitterHr. van den Ende Secretaris J. v. lersel, telefoon 429177 Op de agenda o.a.: Evaluatie rekening 1986 en aanpak rekening 1987 Jaarrekening 1987 Milieudienst Jaarrekening 1987 Brandweer het t één jaar te verlengen tot 121 april 1986 door de ge- Actuele tentoonstellingen Compacte stad (Centrum Binnenstad) Bouwen in Tilburg Verpaupering De Gemeente Safari in Same (projektkoppeling tussen Same in Tanzania en Tilburg) Bouw tweede stadskantoor Openingstijden Maandag van 13.00 tot 17.00 uur Di. t/m vr. van 9.00 tot 17.00 uur Zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur Ook groepsbezoek mogelijk na telefonische afspraak Het bestemmingsplan ligt van 15-4-1988 tot 15-5-1988 voor iedereen ter in zage bij Publieke Werken, afdeling Stadsontwikkeling (2de etage, kamer s kast met LEGPLANK alleen Gallery 1het veranderen van het r rant «De Korenbeurs» aan vel 24 (B-88-0362) Actuele folders Wat u moet weten bij echtscheiding Waarop letten bij de koop van een huis Trouwen of samenwonen Compacte Stad Actueel Erfenis en testament Straten register 3,50 Gemeentegarantie in Tilburg Alle postbus 51-folders (ook in diverse talen) Wat te doen bij ontslag op staande voet Rechten en plichten van huurder en verhuurder Batterijen Wat te doen bij overlijden Huisvestingsmogelijkheden bejaarden Sen iorvakantiekrant 1988 Bouwen in Tilburg Functie en werkterrein van de notaris Huursubsidie Bijstand speciaal voor startende zelfstandigen Minimumloon per 1 januari 1988 Premiekoopwoningen A Bijstand speciaal voor u als gescheiden vrouw Woonruimte zoeken De andere krant van Nederland (krant over vooroordelen) De auto met katalysator Oude Dijk 2. het bouwen van een fietsenstal ling bij het schoolgebouw aan de Oude Dijk (B-88-0521) Het besluit tot verlenging van het voorbereiding! ning met Ingang van 21 april 1988 voor iedereen Werken, afdeling Stadsontwikkeling (2de etage, kamt 188 (ingang Vincentiusstraat)elke werkdag van 9.0( 14.00 tot 16.00 uur. Het besluit kan men ook formatiecentrum (Stadhuisplein 132)maarJ- 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van Ter inzage Div. bestemmings- en bouwplanprocedures Handboek voor gemeenteraadsleden Jaarverslag gemeente Tilburg 1986 Onderzoek naar de behoefte van kinderopvang bij bedrijven en instellingen in Tilburg Parlementaire enquête bouwsubsidies Vierde nota over de ruimtelijke ordening Bedrijven die overlast (hinder) kun nen veroorzaken, kunnen op grond van de Hinderwet een vergunning nodig hebben. Dat wil zeggen dat zij bij de gemeente een hinderwet vergunning moeten aanvragen. De normale procedure bestaat uit ver schillende stappen: aanvraag om een hinderwetvergunning - ont werpvergunning - vergunning. Bij elke stap kunnen bezwaren worden gemaakt. De bezwaarma kers krijgen steeds een schriftelij ke reactie op hun ingediende be zwaren. Watermanstraat 15 Burgemeester en wethouders heb ben een hinderwetvergunning ver leend voor het uitbreiden van een mengvoederfabriek met een onder grondse opslag van dieselolie door Veevoederfabriek M.B.G. B.V. mei 1988 een g van de ver- treffen van een -/orden in- De gemeenteraad heeft op 21 maart 1988 besloten de termijn van i voorbereidingsbesluit «Lange Nieuwstraat» met één jaar te verlent 21 april 1989. Dit voorbereidingsbesluit werd op 21 _r....- meenteraad voor de duur van twee jaar genomen. Het voorbereidingsbesluit heeft betrekking op het gebied van het in voor bereiding zijnde bestemmingsplan «Lange Nieuwstraat e.o.» De extra vergadering van de raadscommissie voor Ruimtelijke Ordening, Openbare Werken en Stadsbeheer op vrijdag 22 april vervalt. In deze ver gadering zou het Stadsbeheerplan aan de orde komen, maar eerder Is door het college van burgemeester en wethouders besloten de inspraak- termijn voor het Stadsbeheerplan te verlengen van 1 juni tot 1 september 1988. Daarmee schuift ook de bestuurlijke behandeling van het plan op. Omdat de commissie een langere voorbereidingstijd op prijs stelde en bovendien verwacht meer dan één vergadering nodig te hebben om het Stadsbeheerplan te kunnen behandelen zijn twee nieuwe data vastgesteld in mei. Op woensdag 18 mei en op vrijdag 20 mei vergadert nu de com missie Ruimtelijke Ordening, Openbare Werken en Stadsbeheer In de oude raadzaal van het palels-raadhuis vanaf 15.00 uur. )p voorstel ie gemeenteraad kan ook de vaststelling of de gewij- bezwaar gemaakt wonden. 3 verdere besluitvorming. Een □uteerde staten (provinciaal .«.telijk goedkeuren, of goed- Vanaf maandag 18 april Is het parkeren In de nieuwe parkeergarage ach ter de Schouwburg twee weken gratis. Hoe kunt U deze nieuwe parkeergarage bereiken Vanuit het westen (Bredaseweg)rechts afslaan vóór de achterkant van de Schouwburg. Vanuit het oosten (Palelsrlng)links afslaan voorbij de I Openingstijden en tarieven op werkdagen van 7.30 tot 0,75 per uur). Op koopavonden van 18.00 tot 22.00 uur en op zaterdagen van 8.00 tot 18.00 uur (tarief 1,25 per uur). gsbesluit ligt met de teke- jn ter inzage bij Publieke ner 24j Noordhoekring lag van 9.00 tot 12.00 uur en van ok inzien in het Gemeentelijk In- indag en zaterdag van 13.00 tot n 9.00 tot 17.00 uur. bel dan naar telefoon Het kan gebeuren dat gemeen telijke advertenties die eigen lijk op de «gemeentepagina» thuishoren, noodgedwongen in een andere krant verschij nen. Om de duidelijkheid voor de lezers te garanderen, pro beren we dit zoveel mogelijk te voorkomen. Dia- en videovertoningen (gratis) Dit is uw gemeente Tilburg te kijk Milieu Draag uw batterijtje bij Polygoonnieuws 1924-1954 Isolatie het gewone verschil in wonen Same (Tanzania) Op weg naar 2015 (een discussi over 4de nota ruimtelijke ordening) ..en nog vele andere Voor het bouwen en veranderen van bouwwerken zijn meestal ver gunningen nodig. Met vragen hier over kan men terecht bij de Milieu dienst (telefoon: 428811). Bouw plannen die vooruitlopen op het de finitief worden van een bestem mingsplan of die in geringe mate af wijken van het geldende bestem mingsplan, worden ter inzage ge legd. Iedereen kan dan bezwaar in dienen. Bezwaarmakers krijgen al tijd een schriftelijke reactie op hun ingediende bezwaarschriften. Er zijn verzoeken om een bouwver gunning binnengekomen voor: Schouwburg. 119.00 uur (tarief De Pompstationweg, gelegen tus sen Gilzerbaan en Bredaseweg, wordt gebruikt als sluiproute van en naar Gilze. Deze weg is daarvoor niet geschikt. Het wegdek en de bermen worden stuk gereden. Daarom heeft de gemeente aan de Provincie voorgesteld om de Pomp stationweg gedeeltelijk af te sluiten voor autoverkeer. Het betreft alleen het middengedeelte van de weg. Door deze maatregel wordt niet al leen de weg gespaard maar er ont staat meer rust voor de bezoekers van het bosgebied. Zij kunnen zo wel vanaf de Bredaseweg als vanaf de Gilzerbaan de Pompstationweg oprijden tot aan het eerste bospad. De gemeente verwacht dat de maatregel op korte termijn kan wor den uitgevoerd. Tenslotte ligt het bouwplan IJskel- derstraat van Bljlandtstraat (O- 88-0870) van 11 april tot 25 april 1988 ter visie. Op maandag 18 april a.s. vergadert de gemeenteraad. Op de agenda Voorstel tot privatisering gemeente lijke tennisbanen. Voorstellen tot het nemen van voor- bereidingsbesluiten voor de vrije sector lokaties «De Blaak III», «Mo- zartlaan» en «Quirijnstokpark» en de vaststelling van de grondprijzen voor deze lokaties. Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor het be drijventerrein «De Katsbogten». Voorstel tot beschikbaarstelling van Kwijtschelding laatste oproep Ook dit jaar is het weer mogelijk kwijtschelding aan te vragen van de afvalwaterzuiveringsbijdrage, de af valstoffenheffing en de hondenbe lasting. Deze heffingen kunnen zo wel gedeeltelijk als volledig worden kwijtgescholden. Voor iedereen loopt de periode tot het aanvragen van kwijtschelding tot en met 22 april 1988. Het is van belang dat in woners die menen voor kwijtschel ding in aanmerking te komen tijdig hun aanvraagformulieren inzen den aanvragen die na 22 april 1988 binnenkomen worden niet be handeld. Indien men kwijtschelding aanvraagt van zowel afvalwaterzui veringsbijdrage, afvalstoffenheffing als van hondenbelasting kan dit via het invullen van één formulier. Aanvraagformulieren kunnen o.m. worden afgehaald bijBureau Kwijtschelding, Stadhuisplein 130 en het Gemeentelijk Informatiecen trum, Stadhuisplein 132. Gecombineerde vergadering commissie Algemene Beleidszaken en commissie financiën, personeel, organisatie en informatie Op vrijdag 15 april a.s. om 13.00 uur in het stadhuis (oude raadzaal). Voorzitterburgemeester (algemene beleidszaken) wethouder drs. J.A.J. Krosse (financiën) wethouder drs. W.J.A. Dijkstra (personeel) SecretarisA. van der Linden, telefoon 429217 (algemene beleidszaken) Mw. C. van der Weijden, telefoon 429182 (FPOI) Op de agenda o.a.: Concern-marap 1987-111 Perspectiefnota 1989-1992 Tweede termijn overdracht EB Kapitein Nemostraat 92 Burgemeester en wethouders zijn van plan een hinderwetvergunning te verlenen voor de transport- en kraanverhuurbedrijf aan mevr. J.P.R. van Riel-Pessers. Hiertoe is een ontwerpvergunning opgesteld. De ontwerpvergunningen liggen Om een bestemmingsplan helemaal te kunnen uitvoeren, moet de ge meente over alle noodzakelijke gronden kunnen beschikken. Vaak hebben burgers gronden in eigen dom. Indien met de eigenaren van die gronden geen overeenstem ming kan worden bereikt over aan koop door de gemeente, kan de ge meente op basis van de Onteige ningswet die gronden onteigenen. De gemeente is van plan om het woonhuis en erf, gelegen aan en nabij Heikestraat 48 te onteigenen (op basis van artikel 77 lid I Ontei geningswet). Vervolgens kunnen er op die plaats 6 woningen gebouwd worden. Deze woningen zijn onder deel van het bestemmingsplan «Stuivesant». Daartoe ligt er vanaf maandag 18 april een uitcjewerkt onteigenings- plan voor iedereen gedurende één maand ter inzage in het Gemeente lijk Informatiecentrum (adres Stadhuisplein 132) en bij de Dienst Publieke Werken. Het Gemeentelijk Informatiecentrum is geopend op maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en op dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. De Dienst Publieke Werken is bereik baar in de Vincentiusstraat 102, hoofdgebouw kamer 2, op werkda gen van 9.00 tot 12.00 uur. Gedurende deze termijn kunnen belanghebbenden schriftelijk be zwaren indienen bij het gemeente bestuur. AdresBurgemeester en wethouders van Tilburg, Stadhuis plein 130, 5038 TC Tilburg. een vervolg(voorbereidings)krediet voor het besteks- en aanbeste- dingsgereedmaken van het nieuw- bouwplan Stadskantoor Konings plein. De raadsvergadering is openbaar en vindt plaats in de raadzaal van het stadhuis. Aanvang 17.00 uur. De agenda en bijbehorende stuk ken liggen voor iedereen ter inzage in het Gemeentelijk Informatiecen trum (Stadhuisplein 132). Ope ningstijden maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. van 15 april 1988 tot en met 29 april 1988 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130), elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uit leg krijgen over de ontwerpvergun ning. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 30 april 1988 worden ingediend door iedereen die al bezwaar heeft gemaakt tegen de aanvraag en door hen die om gegronde redenen niet in staat zijn geweest een be zwaar tegen de aanvraag in te die nen. In een aparte brief kan worder verzocht persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Schriftelijke bezwaren moeten worden gericht aan burgemeester en wethouders van Tilburg. Deze brief moet wor den gestuurd naar de directeur van de Milieudienst (Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg). Iedereen die bezwaar heeft ge maakt tegen de ontwerpvergunning en de aanvraag kan ook later be roep instellen bij afd. voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State tegen de definitieve ver gunningverlening. Nota’s, commissiestukken, enz., maken het mogelijk de gemeentelijke besluitvorming op de voet te volgen Burgemeester en wethouders zijn van plan de gevraagde bouwver gunningen te verlenen. De bouw plannen liggen van 15 april 1988 tot 29 april 1988 ter inzage bij de Mi lieudienst en het Gemeentelijk In formatiecentrum. De Milieudienst vindt men in het Stadhuis (Stad huisplein 130) en men kan er elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur te- I recht. Het Gemeentelijk Informatie centrum is geopend op maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Gedurende ge noemde twee weken kan men schriftelijk bezwaar indienen tegen de vergunningverlening. Bezwaar- schriften moeten worden gericht aan de directeur van de Milieu- dienst, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg. Petrus Loosjesstraat 5-a Burgemeester en wethouders zijn van plan een hinderwetvergunning te verlenen voor een metaalharderij aan Metaalharderij J.W. Staps B.V. Hiertoe is een ontwerpvergunning opgesteld. Burgemeester en wethouders heb ben een hinderwetvergunning ver leend voor het uitbreiden van het verkooppunt voor motorbrandstof fen aan B.P. Burgemeester en wethouders kunnen zich laten adviseren door commis sies uit de gemeenteraad, onder andere over voorstellen aan die raad. De commissies vergaderen doorgaans één keer per maand. Deze vergaderin gen zijn openbaar. Bovendien kan door belanghebbenden een korte spreektijd worden aangevraagd, indien zij iets willen vertellen over een van de agendapunten. Spreektijd moet vóór de vergadering worden aan gevraagd bij de secretaris van de commissie. De agenda en bijbehorende stukken liggen voor iedereen ter inzage in het Gemeentelijk Informatiecentrum (Stadhuisplein 132). Openingstijden maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. De vergunningen liggen van 15 april 1988 tot en met 14 mei 1988 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de vergunning. Indien men bezwaren heeft, kan tot 15 mei 1988 beroep worden inge steld bij afd. voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage door iedereen die al bezwaar heeft gemaakt tegen de aanvraag en de ontwerpvergun ning. Ook zij die om gegronde re denen hiertoe niet in staat waren, kunnen beroep instellen bij ge noemde afdeling. Het beroepschrift moet in 2-voud worden ingediend. Daarnaast kan tot 15 verzoek tot schorsing gunning of tot het treft voorlopige voorziening worden in gediend. Dit verzoek moet men richten aan de Voorzitter van de ge noemde afdeling. Wanneer dit ver zoek niet wordt ingediend en er wordt ook geen beroep ingesteld bij de Kroon, is de vergunning gel dig vanaf 15 mei 1988. Ga eens zwemmen op leuke mu ziek I Je kunt dit doen in zwembad Drieburcht, Wagnerplein 1Disc- jockey Jolly Joker zorgt voor swin gende muziek en een wervelende lichtshow. Dit seizoen is er al een aantal ge slaagde discozwemavonden ge weest. De eerstvolgende keer is op 15 april (vrijdag aanstaande). Het festijn begint om 19.00 uur en eindigt om 21.30 uur. De toegangs prijs is 4,- per persoon. Een pas se-partout is voor de discozwem avonden niet geldig. Wil je meer weten, bel zwembad Drieburcht, 553089. 24), Noordhoekring 188 (ingang Vincentiusstraat)elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. Het plan kan men ook inzien in het Gemeentelijk Informatiecentrum (Stadhuisplein 132)maandag en zater dag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Schriftelijke bezwaren kunnen van 15-4-1988 tot 15-5-1988 worden inge diend door - iedereen die tegen het ontwerp-bestemmingsplan een bezwaar heeft in gediend bij de gemeenteraad - iedereen die bezwaar heeft tegen de wijzigingen die door de gemeente raad zijn aangebracht. Het bezwaarschrift moet worden gericht aan gedeputeerde staten van de provincie Noord-Brabant (postbus 901515200 MC ’s-Hertogenbosch). In dien men nu bezwaar maakt kan men straks zonodig beroep instellen bij de Kroon (Koningin en ministers). Bij de vaststelling van het bestemmingsplan heeft de gemeenteraad op grond van de Wet Geluidshinder verklaard te verwachten dat binnen een periode van tien jaar minder dan 2.450 motorvoertuigen per etmaal ge bruik zullen maken van een aantal binnen of nabij het plangebied gelegen wegen. Deze wegen zijn met name genoemd in een bijlage van het raads besluit. Vastgesteld bestemmingsplan De gemeenteraad stelt bestemmingsplannen vast. Dit gebeurt oj (ontwerp) van burgemeester en wethouders. De gemeenteraad wijzigingen in het ontwerp aanbrengen. Tegen zigde vaststelling door de gemeenteraad kan b: De bezwaren worden dan meegenomen bij de v vastgesteld bestemmingsplan gaat naar gedepul bestuur). Die kunnen het plan geheel of gedeelte keuring onthouden. De gemeenteraad heeft op 21-3-1988 het bestemmingsplan «De Groene Long» gewijzigd vastgesteld. Het bestemmingsplan heeft betrekking op 4 deelgebieden de omgeving van het Hasseltplein, een gebied op de hoek Reitse Hoevenstraat Dr. Ahausstraat, de directe omgeving van «de Olie- meulen» en het Bokhamergebied. De wijzigingen betreffen met name het verkleinen van het aantal mogelijke nieuwbouwwoningen in het Bokhamergebied. Voorbereiding bestemmingsplan Door een «voorbereidingsbesluit» te nemen geeft de gemeenteraad aan dat voor een gebied een bestemmingsplan wordt gemaakt. Een voorberei dingsbesluit heeft tot doel bouwactiviteiten die niet in het te maken bestemmingsplan passen tegen te gaan realisering mogelijk te maken van bouwplannen die zullen passen in het nieuwe bestemmingsplan. jreau uispl iforrr 1 PALEISf I

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1988 | | pagina 7