Él Gemeentepagina ;n LETSCHERT '5,' isten. d lilburg Burgemeester Gemeente Bestemmingsplannen Hinderwet Bouwvergunningen Gemeentelijk informatiecentrum nam afscheid van zijn raad en de raad van hem s t Wijziging spreekuur Indikatiecommissie Bejaardenoorden Huisvuil- inzameling tweede paasdag 'e9P"°'n9 sjsksssss" 04 fl n o 1988-pagina 6 Donderdag 31 maart 1988 - pagina 7 DE TILBURGSE KOERIER Samenstelling afdeling Voorlichting en Inspraak van de gemeente Tilburg, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg, 013-429198 de koop van Een blik in de raadszaal vanaf de publieke tribune. Foto’s: Geert Van Loon van zijn vrouw de :iaal voor startende Aanvragen ter er or he igbedrijf >rgunnin< 3. h( de* van jurla 214658280 □OPAVOND Rechtstreekse 2de Kamerlijn Actuele 1ste en 2de Kamerstukken iiend. In een iet bekend te aat 357a >0-40680 ;t met ii PLANK Loco-burgemeester Driessen overhandt de gouden leg penning van de gemeente aan burgemeester Letschert. De t van i iard e n. alles fractie- En c ^rzitter >n lery laar bant zo i (een discussie itelijke igverlening. E eten worden irecteur van de Mi tadhuisplein 130, 5038 TC j van 2 orgemeestt. leid van zijn boden lende d ter. h de winkel/ huis) aan het gerk wordt ters (B-( heer Houben, Commissaris van de Koningin van Noord Brabant neemt afscheid i de heer Letschert. Op de achtergrond mevrouw Houben. Tilbt burgen van Til stad. i lersel. je bij van 9.00 i kan Atelierstraat 1het bou\ de woning Lees- en documentatiehoek Nota’s, commissiestukken, enz., maken het mogelijk de gemeentelijke besluitvorming op de voet te volgen Tekenen receptieboek burgemeester Letschert mogelijk Molenbochtstraat 19 Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor een automobielbedrijf door Klessens Zonen B.V. Mevrouw Letschert, links op de foto heeft zojuist het borstbeeld onthuld. Naast de heer Letschert staat de maakster van het beeld zuster Jesualda en naast haar de heerJ.^lis. gur ove Actuele tentoonstellingen Compacte stad (Centrum Binnenstad) Bouwen in Tilburg Verpaupering De Gemeente Safari in Same (projektkoppeling tussen Same in Tanzania en Tilburg) Bouw tweede stadskantoor Bedrijven die overlast (hinder) kunnen veroorzaken, kunnen op grond van de Hinderwet een vergunning nodig hebben. Dat wil zeggen dat zij bij de gemeente een hinderwetvergunning moeten aanvragen. De normale pro cedure bestaat uit verschillende stappen: aanvraag om een hinderwetver gunning - ontwerpvergunnlng - vergunning. Bij elke stap kunnen bezwaren worden gemaakt. De bezwaarmakers krij gen steeds een schriftelijke reactie op hun Ingediende bezwaren. Dia- en videovertoningen (gratis) Dit is uw gemeente Tilburg te kijk Milieu Draag uw batterijtje bij Polygoonnieuws 1924-1954 Isolatie het gewone verschil in wonen Same (Tanzania) Op weg naar 20151, over 4de nota ruimtelijke ordening) ..en nog vele andere uwen van een garage bij de woning aan de Atelierstraat 99 (B-88-0352) Besterdring 2. het bouwen van een winkel met kantoorruimten aan de Besterdring Gasstraat (B-88-0461) Bredaseweg het bouwen van een garage bij woning aan de Bredaseweg 332 (B-88-0301) Paterstraat 4. het legali bouwde ter straat, acht ‘arstraat 2 (B-88-0221) tot 1 mei 1988 worden ingedi cht persoonlijke gegevens nie De inzameling van huisvuil zal in verband met Pasen niet plaatsvin den op maandag 4 april (tweede paasdag), maar op zaterdag 2 april. De minicontainers graag één uur eerder óan gebruikelijk buiten zet ten. iftelijke bezwaren moeten worden gericht aan burgemeester en wet- iers van Tilburg. Deze brief moet worden gestuurd naar de directeur van de Milieudienst, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg. Iedereen die bezwaar heeft gemaakt tegen de aanvraag, kan ook later een bezwaar indienen tegen de ontwerpvergunnlng. Dit geldt ook voor hen die om gegronde redenen niet in staat waren een bezwaar tegen de aanvraag in te dienen. Voor het bouwen en veranderen van bouwwerken zijn meestal ver dunningen nodig. Met vragen hier over kan men terecht bij de Milieu dienst (telefoon: 428811). Bouw plannen die vooruitlopen op het definitief worden van een bestem mingsplan of die In geringe mate afwijken van het geldende bestem mingsplan, worden ter inzage ge legd. Iedereen kan dan bezwaar in dienen. Bezwaarmakers krijgen al tijd een schriftelijke reactie op hun ingediende bezwaarschriften. Er zijn verzoeken om een bouwver gunning binnengekomen voor: 1988 beroep worden ingesteld de Raad van State, Postbus die al bezwaar heeft ge- ig. Ook zij die om ge in beroep instellen bij Voorbereiding bestemmingsplan Door een «voorbereidlngsbeslult> te nemen geeft de gemeenteraad aan dat voor een gebied een bestemmingsplan wordt gemaakt. Een voorberel- dlngsbesluit heeft tot doel bouwactiviteiten die niet In het te maken bestemmingsplan passen te gen te gaan realisering mogelijk te maken van bouwplannen die zullen passen in het nieuwe bestemmingsplan. De gemeenteraad heeft op 21 maart 1988 besloten bestemmingsplannen voor te bereiden voor: a) gronden op de hoek van de Reeshofdijk en de Zwartvenseweg ten be hoeve van de bouw van ca. 118 vrije sector-woningen; b) een gedeelte van het bedrijventerrein van Fuji aan de Oudenstraat ten behoeve van de bouw van een onderhoudsgebouw met kantoorruimte; c) het perceel Heikestraat 54 ten behoeve van de uitbreiding van clubhuis «De Waaikant». De voorbereidingsbesluiten treden in werking met ingang van 7 april 1988. De voorbereidingsbesluiten liggen met de tekeningen met ingang van 7 april 1988 voor iedereen ter inzage bij Publieke Werken, afdeling Stadsont wikkeling (2de etage, kamer 24), Noordhoekring 188 (ingang Vincentius- zijn straat): elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. De sster besluiten kan men ook inzien in het Gemeentelijk Informatiecentrum (Stadhuisplein 132): maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dins dag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Aanvragen en ontwerpvergunningen Wanneer burgemeester en wethouders van plan zijn een vergunning te verlenen en er kan redelijkerwijs worden aangenomen dat er geen bezwa ren zullen zijn, kunnen aanvraag en ontwerpvergunnlng samen ter inzage worden gelegd. Dit is de zogenaamde korte procedure. Er wordt dan geen openbare zitting gehouden, tenzij hierom telefonisch wordt gevraagd. Kapitein Nemostraat (ong.) Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor een metaalbewerkings- bedrijf door Etemf B.V. De aanvraag en de ontwerpvergunnlng ligt van 1 april 1988 tot en met 30 april 1988 ter inzage bij de Milieudienst in.het Stadhuis (Stadhuisplein 130): elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de aanvragen en hinderwetvergunningen. Schriftelijke bezwaren kunnen t aparte brief kan worden verzoet maken. Tot 23 april 1988 kan telefonisch worden verzocht om een openbare zit ting (telefoon: 429528). De schriftelijke bezwaren moeten worden gericht aan burgemeester en wethouders van Tilburg. Deze brief moet worden gestuurd naar de direc teur van de Milieudienst (Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg). Iedereen die een bezwaar heeft ingediend tegen de aanvraag en ontwerp- vergunning, kan ook later beroep instellen tegen de vergunningverlening bij afd. voor de geschillen van tiestuur van de Raad van State. Dit geldt ook voor hen die om gegronde redenen hiertoe niet in staat waren. Afgelopen maandagmiddag heeft burgemeester Letschert voor de laatste maal de ge meenteraad voorgezeten. Dat gebeurde In een buitengewone vergadering. Loco-burge meester Driessen kreeg van Letschert het eerst het woord. Driessen nam op warme en Integere manier afscheid van de heer Letschert. HIJ kwam terug op de profielschets zoals die enige tijd geleden Is opgesteld door de voorbereidingscommissie. Letterlijk zei Dries sens Mijn conclusie na deze opsomming Is staatsrechtelijk onjuist, maar emotioneel gezien - en dat mag ook best vandaag - niet anders mogelijk: Niemand beter dan de heer Letschert zelf past beter In deze profielschets Aan het einde van zijn speech Ter inzage Div. bestemmings- en bouwplan procedu res Handboek voor gemeenteraadsleden Jaarverslag gemeente Tilburg 1986 Onderzoek naar de behoefte van kinderopvang bij bedrijven en instellingen in Tilburg Parlementaire enquête bouwsubsidies Vierde nota over de ruimtelijke ordening Actuele folders Wat u moet weten bij echtscheiding Waarop letten bij een huis Trouwen of samenwonen Compacte Stad Actueel Erfenis en testament Stratenregister 3,50 Gemeentegarantie in Tilburg Alle postbus 51-folders (ook in diverse talen) Wat te doen bij ontslag op staande voet Rechten en plichten van huurder en verhuurder Batterijen Wat te doen bij overlijden Huisvestingsmogelijkheden bejaarden Seniorvakantiekrant 1988 Bouwen in Tilburg Functie en werkterrein van de notaris Huursubsidie Bijstand speci zelfstandigen Minimumloon per 1 januari 1988 Premiekoopwoningen A Bijstand speciaal voor u als gescheiden vrouw Openingstijden Maandag van 13.00 tot 17.00 uur Di. t/m vr. van 9.00 tot 17.00 uur Zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur Ook groepsbezoek mogelijk na telefonische afspraak Stadshuisplein 132, 5038 TC Tilburg Telefoon 013-358575. In een bestemmingsplan Is vastgelegd wat er In een bepaald gebied mag worden gebouwd en hoe grond én gebouwen mogen worden gebruikt, bijvoorbeeld woningen, groot- of kleinschalige Industrie, kantoorgebou wen, winkelpanden, verkeerswegen, groen- of recreatievoorzieningen, combinaties hiervan, enzovoort. Voordat een bestemmingsplan onherroepelijk wordt, zijn er diverse pro cedures en besluiten. Hierbij tiestaat steeds de mogelijkheid bezwaren in te dienen. Bezwaarmakers krijgen een schriftelijke reactie. In het Gemeentelijk Informatiecentrum (Stadhuisplein 132) is een folder verkrijgbaar over bestemmingsplannen. Met ingang van 1 april 1988 zal t maatschappelijk werk van Gemeentelijke Indikatiecommissie voor Opneming in Bejaardenoor den spreekuur houden op: maan dag, woensdag en donderdag van 9.00 tot 10.30 uur, op het adres Lange Schijfstraat 107. Na Driessen kwamen alle 1 oorzitters aan het woord. En of tschert door de fractievoorzitters nou wel of niet de hemel in werd geprezen men was unaniem over zijn bestuurlijke kwaliteiten. Ieder een gaf te kennen, weliswaar in ver schillende bewoordingen, die kwa liteiten hoog te waarderen en ze ze ker te zullen missen. Aan het slot van de buitengewo ne raadsvergadering kreeg burge meester Letschert het woord. In zijn bekende stijl liet hij zijn licht schij nen over een aantal gebeurtenissen uit de periode dat hij in Tilburg bur gemeester was. Ook ging hij in op de perikelen rond zijn opvolging en vervaardigd de benoemingsprocedure vooral Molengraft. I ook om persoonbeschadiging te voorkomen. Wie het ook gaat worden uiteindelijk in Tilburg, het in de afgelopen weken geschiede mag nergens meer worden her haald. Als men het ambt nog enige waarde toekent en op niveau wil houden, dienen velen zich te bezin nen op hun rol in de verstreken riodealdus burgemeester L scherf in zijn afscheic Tenslotte dankte Leset raadsleden, de collegeleden, de ge meentesecretaris, zijn secretaresse mevrouw Renée van Duren en het overige gemeentepersoneel. Niet alleen kreeg burgemeester Letschert de gouden legpenning van de gemeente Tilburg aangebo den door de gemeenteraad werd hem een schitterend kado aange- Zevenheuvelenweg 88 Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor een lederververij door Vatververij Van der Eerden B.V. De aanvragen liggen van 1 april 1988 tot en met 30 april 1988 ter inzage bij" de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130): elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de aanvragen. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 1 mei 1988 worden ingediend. In een aparte brief kan worden verzocht persoonlijke gegevens niet bekend te maken. (Tijdens een openbare zitting op 20 april 1988 om 10.00 uur bij de Milieu dienst kunnen mondeling bezwaren worden gemaakt. Bovendien is het dan mogelijk van gedachten te wisselen met de gemeente en de aanvra ger.) Schrif houdt Ontwerpvergunningen Spoorlaan 330-332 Burgemeester en wethouders zijn van plan een hinderwetvergunning te verlenen voor het oprichten van een sociëteit door T.S.C. Olof. Hiertoe is een ontwerpvergunnlng opgesteld. Korenbloemstraat 129 Burgemeester en wethouders zijn van plan een hinderwetvergunning te verlenen voor het cateringbedrijf van F. Magliozzi. Hiertoe is een ontwerpvergunnlng opgesteld. De ontwerpvergunningen liggen van 1 april 1988 tot en met 14 april 1988 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130), elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uit leg krijgen over de ontwerpvergunnlng. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 15 april 1988 worden ingediend door iedereen die al bezwaar heeft gemaakt tegen de aanvraag en door hen die om gegronde redenen niet in staat zijn geweest een bezwaar tegen de aanvraag in te dienen. In een apiarte brief kan worden verzocht persoonlij ke gegevens niet bekend te maken. Schriftelijke bezwaren moeten worden gericht aan burgemeester en wethouders van Tilburg. Deze brief moet worden gestuurd naar de directeur van de Milieudienst (Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg). Iedereen die bezwaar heeft gemaakt tegen de ontwerpvergunning en de aanvraag kan ook later beroep instellen bij afd. voor de geschillen van be stuur van de Raad van State tegen de definitieve vergunningverlening. Op bovengt het kunt u ook sd® gen onder numi toestel 14 en 15. Tot nader bericht volgt, kunt U be halve voor opname in een verzor gingstehuis U ook tot de Indikatie commissie wenden, indien U toewij zing van een aanleunwoning wenst. Piusplein 5. het veranderen van c woning (shoarma-eethi Piusplein 9 (B-88-0399) Spoorlaan 6. het bouwen van een kantoorge bouw aan de Spoorlaan (0-88-0727) Willem ll-straat 7. het veranderen van de synagoge aan de Willem ll-straat 20 in een dansrepetitieruimte (B-88-0389) Burgemeester en wethouders zijn van plan de gevraagde bouwver gunningen te verlenen. De bouw plannen liggen van 1 april 1988 tot 15 april 1988 ter inzage bij de Mi lieudienst en het Gemeentelijk In formatiecentrum. De Milieudienst vindt men in het Stadhuis (Stad huisplein 130) en men kan er elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur te recht. Het Gemeentelijk Informatie centrum is geopend op maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Gedurende ge noemde twee weken kan men schriftelijk bezwaar indienen tegen de vergunningverlening. Bezwaar schriften moeten worden gericht aan de directeur van de Milieu dienst, Stadl Tilburg. Vergunningen Ijsclubweg 63-65 Burgemeester en wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend voor een hoefsmederij en metaalbewerkingsbedrijf aan J.P.A.G. van De vergunning ligt van 1 april 1988 tot en met 30 april 1988 ter inzage de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) elke werkdag van tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men I hier ook uitleg krijgen over de vergunning. Indien men bezwaren heeft, kan tot 1 mei 1! bij afd. voor de geschillen van bestuur van 20019, 2500 EA ’s Gravenhage door iedereen maakt tegen de aanvraag en de ontwerpvergunninr gronde redenen hiertoe niet in staat waren, kunnen m. genoemde afdeling. Het beroepschrift moet in 2-voud worden ingediend. Daarnaast kan tot 1 mei 1988 een verzoek tot schorsing van de vergunning of tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend. Dit verzoek moet men richten aan de Voorzitter van de genoemde afdeling. Wanneer dit verzoek niet wordt ingediend en er wordt ook geen beroep in gesteld bij de Kroon, is de vergunning geldig vanaf 1 mei 1988. Tilburg, 31 maart 1988 jenoemde dagen en uren telefonisch contact leg- r nummer (013)35.05.05 een borstbeeld, voorstel- de scheidende burgemees- Namens de gemeenteraad bood de heer J. Melis, fractievoor zitter van het CDA dit kado aan. het borstbeeld werd onthuld door me vrouw Letschert. Het borstbeeld krijgt een blijvende plaats in het ge meentehuis. Naast het borstbeeld dat vervaardigd werd door zuster Jesualda had burgemeester Let schert eerder al een geschilderd portret van hemzelf mogen ontvan gen. Dat portret werd hem aange boden door de gemeentesecretaris de heer Meeder namens het ge meentepersoneel. Het portret is -ardigd door de heer Peer v.d. „.^lengraft. Met beide kunstzinnige creaties toonde burgemeester Let schert zich zeer ingenomen. Na de onthulling van het borst beeld volgde er nog een receptie die door velen genodigden werd bezocht o.a. door de Commissaris van de Koningin van Noord Brabant de heer Houben. Onder de aanwe- zigen die afscheid namen van bur- gemeester Letschert bevonden zich -chert de onder meer ook de heer van Keme- den de ae- nade> burgemeester van Eindhoven en de heer Peper, burgemeester van Rotterdam. Ook vele burge meesters uit de omliggende plaat sen gaven acte van de présence. aurg nam afscheid imeester, de burg ïlburg nam afschc.^ jaliseren van een reeds ge- ^errasmuur langs de Akker- ahter de woning aan de Pa- jL OBLJ rji

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1988 | | pagina 7