n! I Een visie op City Management I I I GRAT'S fyogeïs jutöeliefs 20.5oo absolute topfilms ’t Is lente! 7 Is Pasen! voorbij, voorbij, voorgoed voorbij De oorlogsjaren met de seat-show 5 halen, 4 betalen!! Openbare bibliotheek 75 jaar F9. Het postkantoor automatiseren Spectaculaire stunt ïnruuauto- SHOW- TILBURGSE KOERIER naar circus Mullens Van Dorst Car NEDERLANDS GROOTSTE ANTIEKMARKT 1ste en 2de PAASDAG normaal open 111 S.V.O. Familieuideotheek Autobedrijf v. Dorst OPENING bij VAN BOESSCHOTEN Grandioze inruilaktie Superprijzen zie pag. 12 «Het gaat om de profilering van je zaak en de stad» In dit nummer: Van Lieshout 4S15.- ^feriovingsnngenV V V V 11988-pagina 30 Piusstraat 96 Tilburg Tel 013-363369 Foto’s Geert Van Loon E 25 JAAR VAKJUBILEUM SCHOONHEIDSSPECIALISTE Bij behandeling of aankoop cosmetica, leuke attentie cadeau presenteert vrijdag 1 april \Geopend va. 21.00 uur HRE 308 ipril kurkcentrum WEEKENDRECLAME: «510% De - - Donderdag 31 maart 1988 32e jaargang nr. 1554 VOLOP VHS VOLOP BETA VOLOP VCC s Koerier bv Jouwes ide linnen-look it. 48-54 >9.- Hoofdstraat 176, Rijen. Tel. 01612-3655 ympic-stijl. ren. Katoen/ 58-182 jlazer -model. S-XL NGIO%] Beige, KL Een z maar Tilburg Stadssporthal (Willem II-stadion) Jac. Oppenheimstr. 9 - TILBURG Tel. 013-670788 Stationsstraat 25, Rijen. Tel. 01612-3655 pag. 3 pag. 5 pag. 9 pag. H pag. 19 pag. 19 pag.21 terk -54 VELOURS-BEHANG Klassiek of streepdessin Direkt uit voorraad J. VAN LOON-OTTEN Hasseltstraat 178 2-3-4 Org. var Vindt u morgen onze tennis - vrijetijd - folder Vrijdag en zaterdag NOUGATINE-EIEREN ;È5&[jiXjiBs[ll -tel. 013-321316 j halve finale MISS FOTOMODEL verkiezing Heuvelring 94 J BESTERDPLEIN 32 - TILBURG - TEL. 013-425086 WESTERMARKT 21 - TILBURG - TEL. 013-673072 Maandagmiddag nam de Tilburgse gemeenteraad afscheid van burge meester Letschert en burgemeester Letschert nam afscheid van de ge meenteraad. Dat gebeurde in een buitengewone vergadering. Op pagina 7, de gemeentepagina kunt u daar meer over lezen. stadhuisplein 326 - katterug hoek heuvelstraat - tilburg In de periode van 6 tot en met 29 april a.s. zullen de werkzaamheden aan de loketten van de postkantoren en postagentschappen in de regio Tilburg worden geautomatiseerd. De lokethandelingen en de admini stratieve verwerking daarvan gebeuren dan met behulp van terminals en com puters. 'Uitgave: De Tilburgse Dir. T. de Beer-Dc Oprichter: J.H.G. de Beer jwste Mt/navy, vit/zwart. tilburg jules vernew. g 14 tel 013 321316 In geheel Tilburg, Goirle, an op Zand, Udenhout, hot, Olsterwljk, n Hilvarenbeek verschijnt In Rlel, Loor Berkel Enschc Moergestel en 1 april van 11.00 tot 18.00 uur in Aerle 04920-25483 (130 stands) pag.22 pag.27 pag.29 pag.31 schetste de heer Velu gedachten omtrent be- j eerst het zwaartepunt i van een stad, later kwa celeer*- Zaterdag 2 april 2de paasdag 4 af Rondom Hart van Brabant Circus Mullens Kuituur/Amusement Uit-agenda B W-besluiten Paaspuzzel Films Tilburg, werken en overheid Politieberichten Parochienieuws Autopraat .Sport ransportwielen l '"hl1" F: SEmraESS^] 1 Pneumatiek tilburg. jules verneweg 14 -1 rijze- Veek de jeugd van vroeger ook 'ere aspecten: het was de van de vasten en op mochten om 12.00 uur de nels open! Bovendien deze met veel kerkbe- ook emotioneel was toen Let- >eeld ging staan Gemeenteraad was F het wel leek?» Het circus is in de stad! Speciaal met de Tilburgse Koerier kun je naar het circus en dit is beslist geen 1 april mop. Aanstaande vrijdag, jawel: op 1 april, staat er tussen 13.00 u. en 14.00 u. een circuswagen van Mullens op de Heuvel. Als je bij die wagen de foto die bij dit ar tikeltje staat, inlevert dan heb je gratis recht op een vrijkaartje voor de voorstelling van diezelfde avond. Die voorstelling begint om 20.00 u. Er zullen enkele honderden vrijkaarten beschikbaar zijn dus zorg dat je er bij bent mét de foto die hierbij staat. Knip die uit en op naar de Heuvel! En echt waar: dit is geen 1 april moP-’’ Oh ja, circus Mullens geeft zijn voorstellingen op het Abee-terrein aan de Ringbaan Zuid. C. van Opdorp-Happel Wandelboslaan 52 Tilburg Tel. 013-674310 Drogiste-Parfumeuse Dépositaire: Autentique Payot - Sans Soucis - Woltz Zaterdag 2 april 2de paasdag 4 april Ook toen Tilburg al lang bevrijd was ging de oorlog nog verder. Een neerge storte V 1 trof op 2 februari 1945 pen sion Marien gaarde waar ondermeer een agentschap van de bibliotheek gevestigd Afgelopen maandagavond hield de winkeliersvereniging Stichting Tilburg Cen- I trum een algemene ledenvergadering. Speciale gast bij deze vergadering was de heer H. Velu. De heer Velu is 65 jaar en werkte vanaf 1965 bij de NMB Bank, laatstelijk als directeur van de Concernstaf PR Publiciteit. Momenteel is hij ad viseur van de Raad van Bestuur van de NMB Bank. Velu staat bekend om zijn onorthedoxe ideeën en uitspraken. De Stichting Tilburg Centrum had de heer Ve lu uitgenodigd om zijn visie te geven op Tilburg in het algemeen en in het bijzon der om hem aan het woord te laten over City Management in Tilburg. Onder die laatste term kan verstaan worden het op een professionele manier vorm geven van een binnenstad zodat die vooral aantrekkelijk wordt voor bezoekers. Daar steekt de gedachte achter dat er nu te veel op ad-hoc basis besloten wordt, niet op de laatste plaats door de winkeliers uit zo’n binnenstadsgebied. Vaak ook missen zij de professionele achtergrond om zich op adequate wijze bezig te houden met City Management En omdat het denken over het centrum van Tilburg volop in beweging is, neem o.a. de plannen en uitvoeringen van Compacte Stad, daarom leek het de winkeliersvereniging Tilburg Centrum een goed idee de heer Velu te vragen een inleiding te houden. «Samenwerken en je als ondernemer individueel jaspannen, meer dan ooit het geval is geweest, daar ligt het antwoord», aldus de heer Velu afgelopen maandagavond op een druk bezochte bijeenkomst Een ver slag. Beste Irene, Hoe is’t. Met mij in ieder geval lekker. Zeg heb jij zin om op tweede paasdag met mij naar meubeltjes te gaan kijken? Je weet, dat ik een leuk leder- look bankstel zoek en witte mo derne eetkamermeubeltjes. Ik ben pas in de Meubelkijkhal geweest bij GB-MEUBELEN in de Enschotsestraat. Te gek wat daar staat. Je loopt er verloren in die ruimte. Kom jij rond twee uur daar naar toe, dan kunnen we gezellig rond neuzen, de koffie staat er altijd klaar. ’t Is vlakbij het NS plein, nr. 238. Groetjes en tot maandag, Corine. Koerier 7 redactie-advertentie-atdehng en administratie: N.S. Plein 14 - 5014 DA Tilburg Tel. 013/368805 sluitingstermijn voor advertenties en redactie dinsdagavond 22.00 uur Mijn keten was mijn teken - Goddank voor lange duur - van mijn verbond met het lokaal bestuur. De schakels duiden op drie gemeenten waar ik mocht werken voor zeker 200.000 mensen. Die keten leg ik nu neer, bij u tot beheer, mijn vriend, als geen heeft u die vast verdiend, hij strekke u tot steun en eer. Vaarwel mijn lieve stad, verwacht een andere heer. De heer Velu is een spreker die geen gelijkheid onbenut laat om zijn uit- iken te staven met de meest spre- de voorbeelden. Dat maakt zijn be toog zeer levendig en amusant. Regel matig wist hij dan ook bij de aanwezi gen een lach op het gezicht te toveren, ook al was zijn kritiek naar de onder nemers soms niet mals. Hij spoorde hen aan niet stil te blijven zitten en de klant zeer serieus te nemen. Een lege leeszaal in de Willem ll-straat Vooral in de beginjaren en op het einde van de oorlog was de bibliotheek regel matig gesloten, vanwege oorlogsgevaar, op last van de autoriteiten of omdat men geen brandstof meer had. Het meest emotionele moment van het afscheid van burgemeester Let schert van Tilburg was wel toen hij zijn burgemeestersketting afnam en die aan loco-burgemeester Driessen overhandigde. Hij deed dat met het volgend vers Eind maart. Het is lente en alom koesteren jong en oud zich in de krachtige stralen van de vroege voorjaarszon. De vogeltjes kwinke leren dat het een lieve lust is en be halve een koekoek zijn ze intussen allemaal hard bezig met het bou wen van hun nestjes. Stilletjesaan beginnen de bomen hun eerste mi- niblaadjes groen te vertonen en in perkjes en parken, ja zelfs tussen de stoeptegels en verkeersdrempel- kasseien van stille straten laten de eerste grassprietjes van 1988 hun frisse groene kopjes zien. De prille lente gaat gepaard met de Goede Week, de dagen voor Pasen die traditiegetrouw door drenkt zijn van een atmosfeer van heilige verwachting. Een verwach ting die haar hoogtepunt vindt in de gewijde kleurenpracht van Pa sen, het Hoogfeest van de verrijze nis van Christus. Die Goede Week had voor de jeugd van vroeger ook heel andere aspecten: het was de laatste week van de vasten en op zaterdag mochten om 12.00 uur de snoeptrommels open! Bovendien wachtte na deze met veel kerkbe zoek gelardeerde week de vakan tie, beginnend na *de kruisweg» op vrijdagmiddag. Alles placht zich af te spelen tegen de achter grond van een stralende zon in een helderblauwe, wolkenloze lucht. Hoelang is het alweer geleden dat een Goede Week er zó uitzag? Het lijkt wel of met de kerksheid uit onze stad ook de witte kerst en de zonnige paasweek voorgoed ver dwenen zijn. Over twee weken her denken we het feit dat het in Ne derland precies een jaar onafge broken slecht weer is geweest: vanaf half april 1987 was het be wolkt met af en toe een bui en temperaturen overdag tussen de 10 en 17 graden. Die paar dagen met vochtige warmte in juli mogen we gerust verwaarlozen: vier seizoe nen achtereen hebben wij globaal hetzelfde weer gehad-en het was rotweer. Zou het toch een straf van boven zijn? De opening van het eerste filiaal in de parochie Sacrament was één van de weinige vrolijke gebeurtenissen voor de bibliotheek in de periode die we al lemaal kennen als wereldoorlog II. Achteraf beschouwd waren de jaren 1939 tot 1945 een tijdvak vol tegen strijdigheden. We bekijken er hier en- In de eerste plaats behoorde de bi bliotheek in de oorlogsjaren tot de weinige vormen van enigszins be trouwbaar qmusement die er waren. Het verenigingsleven lag vrijwel stil, dansen was op een bepaald moment verboden en met de razzia’s was het maar beter om uit openbare gelegen heden weg te blijven. De (overigens zeer drukbezochte) bioscopen draai den veelal Duitse propagandafilms. De bibliotheek kreeg m deze tijd een enorme stroom van nieuwe leden te verwerken. In de jaren twintig en der tig schommelde men steeds rond de 700 leden, vanaf 1939 schoot dit cijfer omhoog tot ruim 3.000 in 1944. Hoe wel men hier zeer verheugd over was waren noch het boekenbezit, noch het personeelsbestand op deze toename berekend. Probleem was bovendien dat omwille van dé Duitse censuur, die niet altijd even duidelijk was, nogal wat boeken uit de roulatie moesten worden genomen. Vooral boeken van Joodse en linkse schrijvers moesten het ontgelden, al is het de vraag of de R.K. Openbare Leeszaal en Bibhotheek veel van deze werken in huis had. Maar ook het werk van bijvoorbeeld Anton van Duinkerken en (later) Amerikaan se en Engelse lectuur werden verbo den. In 1944 verhuisde de bibhotheek de kostbaarste werken uit haar collec tie naar veiliger oorden, zoals de kel der van het gemeente-archief. Na de bevrijding van Tilburg op 27 oktober 1944 was het een heel werk alle onder gedoken, verhuisde, uit de circulatie genomen, of door ijverige lezers «in veiligheid gebrachte» boeken weer te rug te vinden. Wie uitvoeriger wil lezen hoe het de bibliotheek in de oorlogsjaren verging kan terecht bij het door Henk van Do- remalen geschreven gedenkboek «Geen luxe, maar levensbehoefte» dat voor slechts vijf gulden verkrijgbaar is bij de Openbare Bibliotheek en boek handel Gianotten. De tentoonstelling ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de Open bare Bibhotheek is vanaf donderdag 30 maart gratis te bezichtigen in het fi liaal ’t Sant aan de Beneluxlaan. (M.v.D.) Aanstaande vrijdag om 12.00 u. kunnen liefhebbers van bloedstol lend vermaak enige mooie mo menten beleven. Een organisatie bureau dat onbekend wil blijven, heeft de bekende stuntpiloot Jac ques Ie Risque gecontracteerd om met zijn Cesna onder de Katterug in Tilburg door te vliegen. Jawel, u leest het goed, onder de Katte rug door. De spanwijdte van de vleugels bedraagt 11.50 m. De opening van de Katterug is 13 meter. De hoogte van het vlieg tuig bedraagt 2.79 m terwijl de opening 4.17 m hoog is. Het moet dus kunnen. Jacques Le Risque heeft meerdere stuntvluchten op zijn naam. Zo vloog hij vorig jaar, uiteraard met succes, onder de Arc de Triomphe door. Le Risque onderneemt zijn poging om stipt twaalf uur en zal door de zuidelij ke opening vliegen. In verband daarmee is de zuidelijke rijbaan van de Paleisring voor alle ver keer vanaf 11.45 u. afgesloten. Het verkeer zal gebruik kunnen maken van de noordelijke rijbaan. Aan de zuidelijke rijbaan wordt momenteel gewerkt en vanzelf sprekend zullen die werkzaamhe den voor de duur van de stuntpo- ging onderbroken worden. Voor zover bekend is, heeft geen enke le verzekeringsmaatschappij een verzekering met Jacques Le Ris que willen afsluiten. Uw warme bakker Reeds meer dan 100 jaar Hoefstraat 151 Oerlesestraat211a Oplage: 88.070 ex. Veelzijdig In korte lijnen de veranderde winkeling. Lag eerst het zwaartepunt in het centrum van een stad, later kwa men daar winkelcentra verspreid in de stad bij. Lees verder op blz. 5 /Beige blazer /in linnen-look. /48-54 49-53 159.- Jni shirt in wit, ue, beige of grijs, lyester/katoen. i stropdas erse kleuren. U bent van harte welkom, t/m 9 april, in onze vestiging Westermarkt ander moment, r dan opgewekter i schert naast zijn borstbeek dat hem door de ge aangeboden. «Of 1 Voor het publiek verandert er niet zo veel, zij het dat er b.v. geen stempel meer wordt geplaatst op de betalings- stukken maar dat een printer de gege vens afdrukt. Automatisering van de loketdien- sten is onder andere nodig omdat in de afgelopen jaren het aantal klanten en opdrachtgevers enorm is gegroeid. Geautomatiseerde verwerkingsproces sen zullen leiden tot een betere en snel lere administratieve afhandeling. Daarnaast is de automatisering een volgende fase in de realisatie van een postkantoor dat klaar is voor de toe komst. PT Post verwacht met de nieuwe mogelijkheden méér instanties aan te trekken die voor hun diensten gebruik willen maken van het grote postkanto rennet.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1988 | | pagina 1