Él Gemeentepagina G? Stadsbeheerplan Sluiting gemeente 28 maart lilburg Gemeente 3EN? im^ Bijschrijving kinderen in paspoort Verfresten naar Chemie-car 7 Commissievergaderingen 0.- Gemeentelijk informatiecentrum WW?” 1988-pagina 6 Donderdag 24 maart 1988 - pagina 7 DE TILBURGSE KOERIER Samenstelling afdeling Voorlichting en Inspraak van de gemeente Tilburg, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg, 013-429198 Bestemmingsplannen Bouwvergunningen vond srrein van de nz >rd Raadsbesluiten Hinderwet Aanvragen Kapitein Grantstraat 21-23 Chemie-tje en de Vergeten Verf resten Tilburg 'publicatie van de gemeentelijke milieudienst Ei enz I i 25. j shirts litter oek jes 8 der kat. sen en bij urg. Actuele 1ste en 2de Kamerstukken Rechtstreekse 2de Kamerlijn dan 12 jaar en dat na 1 april voor verlenging wordt aange boden, zullen de gegevens van het kind worden doorge haald. bel op. 23 —7^ end uitgebreide Veru systeem '"kunststof iten! tt/dehik op~op 1.90 envelop zonder VAN GESTEL B V. Riel itrum lat 23 Iburg 524 57 17.00 uur 7.00 uur ”.00 uur enen] srwetvergunning verleend <s aan Gebr. van Beurden r en Wethouders hebben een hinder iet verplaatsen van drie ondergrondse tank* een jor hen die iaanvraag fari in Same (projektkoppeling sen Same in Tanzania en ourg) uw tweede stadskantoor i woning t13 Een uitzondering op deze regel geldt voor - Dienst Sociale Werkvoorziening - Ophalen van huisvuil gaat ge woon door - Afvalbegraafplaats is zoals ge woonlijk geopend van 07.45 tot 17.15 uur. Actuele tentoonstellingen Compacte stad (Centrum Binnenstad) Bouwen in Tilburg Verpaupering DeC Safe tusst Tilbu Bouw tweede stadskantoor i publicatie van de gemeentelijke milieudienst-- Samen met Chsmie-tje naar de markt voor een veilig milieu Overdracht beheerswoningen en verspreid liggend woningbezit vastgesteld Ontwerp-bestemmingsplan «De Groene Long», gewijzigd vastge steld Gemeenterekening 1986 voorlopig vastgesteld srplan .>18 ie gemeenteraad iraakvoorstel. Het t ondermeer in van wijken en ir -'■gen hun meninj ■v>t plan. Oii ui vra in een aantal gemeenten de eerste nieuwe Nederlandse paspoorten worden afgege ven. In Tilburg zullen deze paspoorten pas half augustus verkrijgbaar zijn. Tot die tijd blijft de afdeling de bestaande reisdocumenten afgeven. Van af 1 april wordt de leef tijdsgrens voor het bijschrij ven van kinderen in het pas poort van een van de ouders verlaagd van 16 naar 12 jaar. Tot 1 april kunnen kinderen tot 16 jaar dus nog worden bij- Met ingang van 1 april zullen geschreven in het ouderlijk paspoort. De bijschrijving blijft geldig zolang het paspoort geldig is of totdat het bijge schreven kind de leeftijd van 16 jaar heeft bereikt. In een paspoort waarin een kind is bijgeschreven dat ouder is Openingstijden Maandag van 13.00 tot 17.: Di. t/m vr. van 9.00 tot 17.C Zaterdag van 13.00 tot 17.( Ook groepsbezoek mogelijk na telefonische afspraak Stadshuisplein 132, 5038 TC Tilburg Telefoon 013-358575. Dia- en videovertoningen (gratis) Dit is uw gemeente Tilburg te kijk Milieu Draag uw batterijtje bij Polygoonnieuws 1924-1954 Isolatie het gewone verschil in wonen Same (Tanzania) ..en nog vele andere De agendapunten Algemene Plaat selijke Verordening en beschik baarstelling krediet voor besteks- en aanbestedingsgereedmaken nleuwbouwplan stadskantoor zijn verschoven naar de raadsvergade ring van 18 april. Ter inzage Div. bestemmings- en bouwplanprocedures Handboek voor gemeenteraadsleden Jaarverslag gemeente Tilburg 1986 Onderzoek naar de behoefte van kinderopvang bij bedrijven en instellingen in Tilburg Parlementaire enquête bouwsubsidies Vierde nota over de ruimtelijke ordening De besluiten met bijbehorende stukken liggen ter inzage in het Gemeentelijk Informatiecentrum (Stadhuisplein 132). Lees- en documentatiehoek Nota’s, commissiestukken, enz., maken het mogelijk de gemeentelijke besluitvorming op de voet te volgen Tekenen receptieboek burgemeester Letschert mogelijk sn en klein is te vinden op alle weekmarkten in Tilburg. U kunt daar ook afbijtmiddelen, verfver- t vorig dunner en andere oplosmiddelen shaald. inleveren. De afdeling Stadsreini ging van de Milieudienst zorgt er dan voor dat deze schadelijke stof fen op de juiste plaats terecht ko men om te worden vernietigd. De verfindustrie is de laatste tijd erg in beweging. Men is op zoek naar verfsoorten die het milieu minder belasten. Let bij aankoop van verf op deze nieuwe ontwikkelingen. Laat u adviseren door uw verfhan delaar. Er zijn ook milieuvriendelij ke verfsoorten te koop. Inspraak Het Stadsbeheerplan is van be lang voor iedere Tilburger. Daar om wil de gemeente iedereen in de gelegenheid stellen kennis te maken van het plan. Het is van wege de aard en de omvang van het plan niet mogelijk de gebrui kelijke inspraakprocedures te houden. Dit gaat teveel tijd kos ten. Nog vóór begin juni 1988 moeten de eerste resultaten van de inspraak bij burgemeester en wethouders bekend zijn. Daarna beginnen de voorbereidingen voor de begroting waar ook maat- Burgemeester en wethouders kunnen zich laten adviseren door commis sies uit de gemeenteraad, onder andere over voorstellen aan die raad. De commissies vergaderen doorgaans één keer per maand. Deze vergade ringen zijn openbaar. Bovendien kan door belanghebbenden een korte spreektijd worden aangevraagd, indien zij Iets willen vertellen over een van de agendapunten. Spreektijd moet vóór de vergadering worden aan gevraagd bij de secretaris van de commissie. oö[?a«UK De agenda en bijbehorende stukken liggen voor iedereen ter Inzage In het F* Gemeentelijk Informatiecentrum (Stadhuisplein 132). Openingstijden varkens maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrij- gereans dag van 9.00 tot 17.00 uur. woningi Onderwijs, Sport en Gezondheidszorg Op woensdag 30 maart a.s. om 19.00 uur in het stadhuis (nieuwe raads zaal) Voorzitterwethouder J.G. Timmermans Secretaris G. Hensing, telefoon 363000, tst. 36 Op de agenda o.a.: - Kadernotitie sportbeleid tweede termijn Gecombineerde vergadering Algeme ne Beleidszaken, Financiën, Perso neel, Organisatie en Informatie Op vrijdag 25 maart a.s. om 14.00 uur in het stadhuis (nieuwe raadszaal) VoorzitterBurgemeester, wethouder drs. J.A.J. Krosse (financiën) en wethouder drs. W.J.A. Dijkstra (personeel) Secretaris A. van der Linden, tel. 429217 en C. van de Weijden, tel. 429182 Op de agenda o.a.: - Perspectiefnota - Concernmarap ’87 III Emancipatiecommissie Op vrijdag 25 maart a.s. om 09.15 uur in het stadhuis (kamer 113) VoorzitterN. van der Reyt Secretaris mevr. C. Laan, telefoon 363000, tst. 47 Op de agenda o.a.: - Evaluatie emancipatienota onderwijs (vervolg) - Evaluatie emancipatienota werkgelegenheid Bedrijven die overlast (hinder) kunnen veroorzaken, kunnen - de Hinderwet een vergunning nodig hebben. Dat wil zeggen dat zij bij gemeente een hinderwetvergunning moeten aanvragen. De normale pro cedure bestaat uit verschillende stappen: aanvraag om een hinderwetver gunning - ontwerpvergunning - vergunning. BI] elke stap kunnen bezwaren worden gemaakt. De bezwaarmakers krij gen steeds een schriftelijke reactie op hun ingediende bezwaren. De gemeenteraad heeft in zijn ver gadering van 21 maart 1988 onder andere het volgende besloten van het voorma- jm aan de Gasthuis- ing met studio (B-88- Actuele folders Wat u moet weten bij echtscheiding Waarop letten bij de koop van een huis Trouwen of samenwonen Compacte Stad Actueel Erfenis en testament Straten register 3,50 Gemeentegarantie in Tilburg Alle postbus 51-folders (ook in diverse talen) Wat te doen bij ontslag op staande voet Rechten en plichten van huurder en verhuurder Batterijen Wat te doen bij overlijden Huisvestingsmogelijkheden bejaarden Seniorvakantiekrant 1988 Bouwen in Tilburg Functie en werkterrein van de notaris Huursubsidie Bijstand speciaal voor startende zelfstandigen Minimumloon per 1 januari 1988 Premiekoopwoningen A Bijstand speciaal voor u als gescheiden vrouw De gemeente moet rekening hou den met steeds weer veranderen de behoeften en wensen van iedereen die in Tilburg woont of werkt. Of dit nu bedrijven zijn, scholen, instellingen, of indivi duele burgers, men heeft alle maal zijn eigen wensen ten aan zien van de stad. Het Stadsbeheerplan geeft aan op welke manier de gemeente de komende jaren om wil gaan met de stad, rekening houdend met de bestaande wensen en behoef ten. De versterking van de econo mie is hierbij een heel belangrijk doel. Bevolkingscontacten Op donderdag 31 maart a.s. om 13.45 uur in het stadhuis (kamer 113) VoorzitterH. Rikhof Secretaris P. Hoogstraaten, telefoon 429205 Op de agenda o.a.: Procedurevoorstel inspraak Stadsbeheerplan In een bestemmingsplan Is vastgelegd wat er in een bepaald gebied mag worden gebouwd en hoe grond én gebouwen mogen worden gebruikt, bijvoorbeeld woningen, groot- of kleinschalige industrie, kantoorgebou wen, winkelpanden, verkeerswegen, groen- of recreatievoorzieningen, combinaties hiervan, enzovoort. Voordat een bestemmingsplan onherroepelijk wordt, zijn er diverse pro cedures en besluiten. Hierbij bestaat steeds de mogelijkheid bezwaren In te dienen. Bezwaarmakers krijgen een schriftelijke reactie. In het Gemeentelijk Informatiecentrum (Stadhuisplein 132) Is een folder verkrijgbaar over bestemmingsplannen. Meer informatie Van 24 tot en met 28 maart pre senteert de gemeente het Stads beheerplan op de gezinsbeurs Tilburg Promotie (stand nummer 310). Bij deze stand kunt u een krantje krijgen waarin het Stads beheerplan en de concrete maat regelen worden uitgelegd. Voorts kan iedere geïnteresseer de het plan inzien in het gemeen telijk Informatiecentrum (Stads huisplein 132, openingstijden maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur). U kunt het plan ook inzien bij de afdeling Stadsontwikkeling van Publieke Werken, Vincentius- straat 102, kamer 24 (op werkda gen). Als u zelf een exemplaar van het Stadsbeheerplan wilt hebben kunt u dit tegen betaling van 50,- kopen bij Publieke Werken. Opmerkingen of bezwaren kun nen schriftelijk worden ingediend bij burgemeester en wethouders, Stadshuisplein 130, Postbus 90155, 5000 LH Tilburg. in 2-voud worden ingediend. aril 1988 een verzoek tot schorsing van de vergun- van een voorlopige voorziening worden ingediend. i richten aan de Voorzitter van de genoemde afde- verzoek niet wordt ingediend en er wordt ook geen be- j de Kroon, is de vergunning geldig vanaf 25 april 1988. Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor een constructie- en ma chinefabriek door Moergestel B.V. De aanvragen liggen van 25 maart 1988 tot en met 24 april 1988 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130)elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de aanvragen. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 25 april 1988 worden ingediend. In een aparte brief kan worden verzocht persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Tijdens een openbare zitting op 14 april 1988 om 10.00 uur bij de Milieu dienst kunnen mondeling bezwaren worden gemaakt. Bovendien is het dan mogelijk van gedachten te wisselen met de gemeente en de aanvra ger. Schriftelijke bezwaren moeten worden gericht aan burgemeester en wethouders van Tilburg. Deze brief moet worden gestuurd naar de direc teur van de Milieudienst, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg. Iedereen die bezwaar heeft gemaakt tegen de aanvraag kan ook later bezwaar indienen tegen de ontwerpvergunning. Dit geldt ook voc om gegronde redenen niet in staat waren een bezwaar tegen de in te dienen. Nijverstraat 6. het veranderen van de winkel/ woning aan de Nijverstraat 86 tot woning (B-88-0320) Schiphollaan 7. het bouwen van een garage aan de Schiphollaan 30 (B-88-0357) Van Sonstraat 8. het bouwen van een garage bij r ,n‘ de woning aan de Van Sonstraat 27 (B-88-0328) Vincentiuspad 9. het veranderen van het bedrijfs pand aan het Vincentiuspad 4-6 (B-88-0390) regelen uit het Stadsbeheer in opgenomen worden. Op april beslist de over het inspra voorstel houdt ondermeer in om afgevaardigden van wijken en in stellingen te vragen hun mening te geven over het plan. Dit in de vorm van een adviescommissie. Er moet daarom op korte termijn een «Adviescommissie voor Ste delijk Beheer» komen. Deze com missie blijft ook in de toekomst de gemeente adviseren over het be heer van de stad. Naast de reac tie van deze adviescommissie is er vanuit de gemeente behoefte aan een reactie van alle denkbare instanties die met het beheer van de stad te maken hebben of krij gen. Om alle groeperingen zo goed mogelijk te informeren houdt de gemeente een informa tiemarkt. Dit gebeurt op zaterdag 23 april tussen 11.00 en 17.00 uur in het stadhuis (burgerhal en raadszaal). De verschillende or ganisaties zullen hiervoor een uit nodiging ontvangen. Ook indivi duele burgers kunnen deze markt bezoeken. Vastgesteld bestemmingsplan De gemeenteraad stelt bestemmingsplannen vast. Dit gebeurt op voorstel (ontwerp) van burgemeester en wethouders. Tegen de vaststelling door de gemeenteraad kan bezwaar gemaakt worden. De bezwaren worden dan meegenomen bij de verdere besluitvorming. Een vastgesteld bestem mingsplan gaat naar Gedeputeerde Staten (provinciaal bestuur). Die kun nen het plan geheel of gedeeltelijk goedkeuren, of goedkeuring onthou den. De Kwetterie en De Oude Warande I De gemeenteraad heeft op 8 februari 1988 de stemmingsplannen «De Kwetterie» en «De Oude Warande I» vastgesteld. 1Het bestemmingsplan «De Oude Warande I» heeft betrekking op het perceel Bredaseweg 441 en het ter plaatse gevestigde restaurant annex vergader partycentru m ’et bestemmingsplan «De Kwetterie» omvat het gebied Nieuwstraat, ismarkt, Veestraat en Den Haenstraat en heeft betrekking op reeds iseerde voorzieningen in dat gebied, te weten een 14-tal woningwet- „wmigen en een pleintje met parkeerhofje. De bestemmingsplannen liggen van 25 maart tot 25 april 1988 voor ieder een ter inzage bij Publieke Werken, afdeling Stadsontwikkeling (2de etage, kamer 24), Noordhoekring 188 (ingang Vincentiusstraat)elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. De plannen kan men ook inzien in het Gemeentelijke Informatiecentrum (Stadhuisplein 132)maan dag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur, dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Schriftelijke bezwaren kunnen van 25 maart tot 25 april 1988 worden inge diend door iedereen die tegen het ontwerp-bestemmingsplan een bezwaar heeft ingediend bij de gemeenteraad. Het bezwaarschrift moet worden ge richt aan Gedeputeerde Staten van de provincie Noord-Brabant (Postbus 901515200 MC 's Hertogenbosch). Indien men nu bezwaar maakt kan men straks zonodig beroep instellen bij de Kroon (Koningin en Ministers). Bij de vaststelling van het bestemmingsplan «De Kwetterie» heeft de ge meenteraad op grond van de Wet Geluidshinder verklaard te verwachten dat binnen een periode van tien jaar minder dan 2.450 motorvoertuigen per etmaal gebruik zullen maken van een aantal binnen of nabij het plan gebied gelegen wegen. Deze wegen zijn met name genoemd in een bijlage van het raadsbesluit. In verband met het afscheid van burgemeester H.B.P.A. Letschert zijn alle gemeentelijke diensten op maandag 28 maart om 12.00 uur gesloten. Ook het gemeentelijk in formatiecentrum is op deze middag gesloten. Voorbereiding bestemmingsplan Door een «voorbereidlngsbeslult» te nemen geeft de gemeenteraad aan dat voor een gebied een bestemmingsplan wordt gemaakt. Een voorberel- dingsbesluit heeft tot doel bouwactiviteiten die niet in het te maken bestemmingsplan passen te gen te gaan realisering mogelijk te maken van bouwplannen die zullen passen In het nieuwe bestemmingsplan. AaBe-complex Ringbaan Zuid Gedeputeerde Staten van de provincie Noord-Brabant hebben op 3 fe bruari 1988 het voorbereidingsbesluit voor gronden aan de Ringbaan Zuid (gedeelte om AaBe-complex) goedgekeurd. Dit voorbereidingsbesluit werd op 21 december 1987 door de gemeenteraad voor de duur van twee jaar genomen. Het voorbereidingsbesluit heeft betrekking op een gedeelte van het voormalige AaBe-complex aan de Ringbaan Zuid. Het voorbereidingsbesluit met de daarbij horende tekening ligt sinds 21 ja nuari 1988 voor iedereen ter inzage bij Publieke Werken, afdeling Stads ontwikkeling (2de etage, kamer 24), Noordhoekring 188 (ingang Vincen tiusstraat) elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. Het voorbereidingsbesluit kan men ook inzien in het Gemeentelijk In formatiecentrum (Stadhuisplein 132)maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 09.00 tot 17.00 uur. Het voorjaar staat voor de deur en punt voor probleemstoffer dat betekent meestal meer activitei- chemisch afval is te vindei ten in en rond het huis. Vaak gaat weekmarkten in 7 dit gepaard met schilderwerkzaam- daar ook afbijtmic heden De verfpotten van het vorig dunner en andere jaar worden van de zolder gehaald. Dan blijkt dat sommige verven niet meer bruikbaar zijn door uitdro ging. Waar laat je die troep nou In ieder geval niet in de container bij het gewone afvalVerf bestaat namelijk uit verschillende giftige en brandbare stoffen. Daarom hoort verf tot de zogeheten probleemstof- fen. Deze moeten afzonderlijk wor den ingezameld. Breng ze daarom naar de Chemie-car. Dit inzamel- STWUkJC. E&GEUEUWOP. Kóff HET70UEF WEEJJ WlLHISUtt&J VEE Voor het bouwen en veranderen van bouwwerken zi|n meestal ver gunningen nodig. Met vragen hier over kan men terecht bij de Milieu dienst (telefoon: 428811). Bouw plannen die vooruitlopen op het definitief worden van een bestem mingsplan of die in geringe mate afwijken van het geldende bestem mingsplan, worden ter inzage ge legd. Iedereen kan dan bezwaar In dienen. Bezwaarmakers krijgen i tijd een schriftelijke reactie op hun Ingediende bezwaarschriften. Er zijn verzoeken om een bouwver gunning binnengekomen voor: Van Bylandtstraat 1het veranderen van de i aan de Van Bylandtstraat (B-88-0278) Clerxcstraat 30 2. het veranderen en vergroten van de woning aan de Clercxstraat 30 "euaien. (8-88-0375) Gasthuisring 3. het veranderen lig textielmuseur ring 23 tot wonir 0346) Heuvelstraat 4. het bouwen van 87 woningen aan de Heuvelstraat/Schoolstraat (B-88-0368) Mr. Stormstraat 5. het veranderen en vergroten van de woning aan de Mr Stormstraat 9 (B-88-0295) Burgemeester en wethouders zijn van plan de gevraagde bouwver gunningen te verlenen. De bouw plannen liggen van 25 maart 1988 april 1988 ter inzage bij de Mi- ist en het Gemeentelijk In- iecentrum. De Milieudienst vindt men in het Stadhuis (Stad huisplein 130) en men kan er elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur te recht. Het Gemeentelijk Informatie centrum is geopend op maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Gedurende ge noemde twee weken kan men schriftelijk bezwaar indienen tegen de vergunningverlening. Bezwaar schriften moeten worden gericht aan de directeur van de Milieu dienst, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg. '35ïr Vergunningen Julianapark 23 Burgemeester en wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend voor het oprichten van een cafétaria aan R.P.H. Kox Heuvelring 37 Burgemeester en Wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend voor het oprichten en inwerking brengen van een horeca-inrichting aan Loby B.V. Galjoenstraat 5 Burgemeester r- voor het verpla B.V. Insulindestraat 1-a Burgemeester en Wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend voor het oprichten van een timmerbedrijf aan Timmerbedrijf Marcelis B.V. De vergunningen liggen van 25 maart 1988 tot en met 24 april 1988 ter in zage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de vergunning. Indien men bezwaren heeft, kan tot 25 april 1988 beroep worden ingesteld bij afd. voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA ’s Gravenhage^ioor iedereen die al bezwaar heeft ge maakt tegen de aanvraag en de ontwerpvergunning. Ook zij die om ge gronde redenen hiertoe niet in staat waren, kunnen beroep instellen bij genoemde afdeling. Het beroepschrift moet ii Daarnaast kan tot 25 apr ning of tot het treffen Dit verzoek moet men ling. Wanneer dit i roep ingesteld bij i nor him s

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1988 | | pagina 7