Él Gemeentepagina ÖPORT -4>W '5, Afscheid burgemeester Letschert o TILBURG Verkeers maatregelen Trouwlaan Iwijk lilburg Gemeente Verhuizing sport en recreatie Openings tijden winkels I." I 99,- Gemeentelijk informatiecentrum Donderdag 17 maart 1988 - pagina 7 11988-pagina 6 DE TILBURGSE KOERIER Samenstelling afdeling Voorlichting en Inspraak van de gemeente Tilburg, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg, 013-429198 6 Commissievergaderingen len el jmmers zijn vanaf Dr». H.B.P.A. Letschert, burgemeester van Tilburg Bestemmingsplannen In de gemeenteraad Hinderwet Voor 1988 zijn aangewezen 4 april (tweede paasdag) van 10.00 tot 18.00 uur 30 april (koninginnedag) van 10.00 tot 19.00 uur 9 oktober van 10.00 tot 21.00 uur 26 december (tweede kerstdag) van 10.00 tot 18.00 uur Bouwvergunningen iop de’ RGD hger meer spiegel lilburg tje straat 11 irs. F t, telt Spreekuur wethouder ren illery Rechtstreekse 2de Kamerlijn Actuele 1ste en 2de Kamerstukken iraat 357a 60-40680 sk lert mogelijk naar :asten. ïbant zo ter en e direc- Ook groepsbezoek mogelijk na telefonische afspraak Stadshuisplein 132, 5038 TC Tilburg Telefoon 013-358575. 1954 ïrschil in Spreekuur wethouder van Hassel op dinsdag 22 maart gaat niet door. maart een lifestatie worden 1-:: de burge rt van de Ontwerpvergunningen Dr. Deelenlaan 10 Burgemeester en wethouders zijn van plan een hinderwetvergunning te verlenen voor het opriehten en in werking hebben van een horecabedrijf ook later beroep instellen bij a Raad van State tegen de definit Op 21 maart a.s. vergadert de ge meenteraad. Ook de telefoonnummers zijn vanaf 23 maart veranderd sectie velden en zalen en ver huur 363000 sectie zwembaden 329291 bureau ondersteuning 329291 of 363000 hoofd sport en recreatie 329291 18 april - 30 junihet gedeelte tus sen de Oerlesestraat en de Piet Heinstraat. 9 mei -15 julihet gedeelte tussen de Piet Heinstraat en de Hesperen zijstraat. Het correspondentie-adres blijft on gewijzigd Postbus 90118, 5000 LA Tilburg. jen. Het bevolking zal (symbolisch) ‘J kunt nog bijdragen jeld op bank- i van Bank van r vermelding van lurgemeester Let- In een bestemmingsplan Is vastgelegd wat er In een bepaald gebied mag worden gebouwd en hoe grond én gebouwen mogen worden gebruikt, bijvoorbeeld woningen, groot- of kleinschalige Industrie, kantoorgebou wen, winkelpanden, verkeerswegen, groen- of recreatievoorzieningen, combinaties hiervan, enzovoort. Voordat een bestemmingsplan onherroepelijk wordt, zijn er diverse pro cedures en besluiten. Hierbij bestaat steeds de mogelijkheid bezwaren in te dienen. Bezwaarmakers krijgen een schriftelijke reactie. In het Gemeentelijk Informatiecentrum (Stadhuisplein 132) Is een folder verkrijgbaar over bestemmingsplannen. Met ingang van woensdag 23 maart verhuizen de sectie velden en zalen en de sectie zwembaden van de af deling Sport en Recreatie van de Goirleseweg naar de Tuinstraat 1 Voorbereiding bestemmingsplan Door een «voorbereidlngsbeslult> te nemen geeft de gemeenteraad aan dat voor een gebied een bestemmingsplan wordt gemaakt. Een voorberei dingsbesluit heeft tot doel bouwactiviteiten die niet in het te maken bestemmingsplan passen te gen te gaan realisering mogelijk te maken van bouwplannen die zullen passen in het nieuwe bestemmingsplan. Op de agenda o.a.: Algemene Plaatselijke Verorde ning Uitvoering drietal deelprojecten l.v.m. sanering voormalige GEB- terrein Beschikbaarstelling vervolg (voorbereidings)krediet besteks- en aanbestedingsgereedmaken nieuwbouwplan Stadskantoor Overdracht beheerswoningen en verspreid liggend woningbezlt Gewijzigd vaststellen ontwerp- bestemmingsplan «de Groene Long». 3 voet ■x/.rten en plichten van huurder verhuurder emieA+B woningen terijen te doen bij overlijden /estingsmogelijkheden irden /akantiekrant 1988 snwijzer Het kan gebeuren dat gemeen telijke advertenties die eigen lijk op de «gemeentepagina» thuishoren, noodgedwongen In een andere krant verschij nen. Om de duidelijkheid voor de lezers te garanderen, pro beren we dit zoveel mogelijk te voorkomen. Actuele tentoonstellingen Compacte stad (Centrum Binnenstad) Bouwen in Tilburg Verpaupering De Gemeente Safari in Same (projektkoppeling tussen Same in Tanzania en Tilburg) Bouw tweede stadskantoor Ter inzage Div. bestemmings- en bouwplan procedu res Handboek voor gemeenteraadsleden Jaarverslag gemeente Tilburg 1986 Onderzoek naar de behoefte van kinderopvang bij bedrijven en instellingen in Tilburg Parlementaire enquête boüwsubsidies Bedrijven die overlast (hinder) kunnen veroorzaken, kunnen op grond van de Hinderwet een vergunning nodig hebben. Dat wil zeggen dat zij bij de gemeente een hinderwetvergunning moeten aanvragen. De normale pro cedure bestaat uit verschillende stappen: aanvraag om een hinderwetver gunning - ontwerpvergunnlng - vergunning. Bij elke stap kunnen bezwaren worden gemaakt. De bezwaarmakers krij gen steeds een schriftelijke reactie op hun Ingediende bezwaren. Aanvragen en ontwerpvergunningen Wanneer burgemeester en wethouders van plan zijn een vergunning te verlenen en er kan redelijkerwijs worden aangenomen dat er geen bezwa ren zullen zijn, kunnen aanvraag en ontwerpvergunnlng samen ter inzage worden gelegd. Dit Is de zogenaamde korte procedure. Er wordt dan geen openbare zitting gehouden, tenzij hierom telefonisch wordt gevraagd. Tartinistraat 53 n hinderwetverg Idelen door Aldi Gedurende de gehele periode blij ven de woningen voor voetgangers bereikbaar. st met GPLANK Ongeveer 11 organisaties en instel lingen zullen zich hier presenteren door middel van dans, zang, spee ches, etc. Op 28 maart legt de burgemeester het ambt van burgemeester feitelijk neer tijdens een buitengewone raadsvergadering. Na afloop van deze vergadering zal de gemeente raad de burgemeester een kado aanbieden. 11 april - 27 meide kruising Oerle- sestraat-Trouwlaan. In deze perio de zal het verkeer worden omgeleid via de Ringbaan-Zuid. Voor fietsers blijft het in deze periode mogelijk de Oerlesestraat te volgen (afstap pen en via het trottoir lopen). Lees- en documentatiehoek Nota’s, commissiestukken, enz., maken het mogelijk de gemeentelijke besluitvorming op de voet te volgen Tekenen receptieboel burgemeester Letsche Elk jaar kan de gemeenteraad voor vier zondagen of met name ge noemde feestdagen vrijstelling ver lenen van de verboden van de Win kelsluitingswet. Op deze dagen mo gen winkels geopend zijn zónder dat zij daarvoor een aparte onthef fing hoeven aan te vragen. lorsing van de vergun- worden ingediend. «a genoemde afde er wordt ook geen be- lig vanaf 18 april 1988. Op 28 maart start de gemeente met de aanleg van het riool en de herin richting van de straat in het gedeel te van de Trouwlaan tussen de Voorts zal er op 22 grootschalige mani georganiseerd waarbij c meester afscheid neemt stad. Voor het bouwen en veranderen van bouwwerken zijn meestal ver gunningen nodig. Met vragen hier over kan men terecht bij de Milieu dienst (telefoon: 428811). Bouw plannen die vooruitlopen op het definitief worden van een bestem mingsplan of die In geringe mate afwijken van het geldende bestem mingsplan, worden ter Inzage ge legd. Iedereen kan dan bezwaar In dienen. Bezwaarmakers krijgen al tijd een schriftelijke reactie op hun ingediende bezwaarschriften. Er zijn verzoeken om een bouwver gunning binnengekomen voor: Anemoonerf 1het bouwen van een rioolgemaal aan het Anemoonerf (nabij de En- schotsestraat) (0-88-0629) Berkdijksestraat 2. het veranderen van de woning aan de Berkdijksestraat 58 (B-88-0172) Dr. Paul Janssenweg 3. het bouwen van kantoor met pro- duktiehal aan de Dr. Paul Janssen weg (B-88-0302) De raadsvergadering is openbaar en vindt plaats in de raadzaal van het stadhuis. Aanvang 19.00 uur. De agenda en bijbehorende stukken liggen voor iedereen ter inzage in het Gemeentelijk Infor matiecentrum (Stadhuisplein 132). Openingstijden maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. [maandagmorgen Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor een detailhandel in le vensmiddelen door Aldi Best B.V. De aanvraag en de ontwerpvergunnlng ligt van 18 maart 1988 tot en met 17 april 1988 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130)elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de aanvragen en hinderwetvergunningen. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 18 april 1988 worden ingediend. In een aparte brief kan worden verzocht persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Tot 8 april 1988 kan telefonisch worden verzocht om een openbare zitting (telefoon: 429526). De schriftelijke bezwaren moeten worden gericht aan burgemeeste wethouders van Tilburg. Deze brief moet worden gestuurd naar de teur van de Milieudienst (Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg). Iedereen die een bezwaar heeft ingediend tegen de aanvraag en ontwerp- vergunning kan ook later beroep instellen tegen de vergunningverlening bij afd. voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Dit geldt ook voor hen die om gegronde redenen hiertoe niet in staat wa ren. Dia- en videovertoningen (gratis) Dit is uw gemeente Tilburg te kijk Milieu Draag uw batterijtje bij Polygoonnieuws 1924-1! Isolatie het gewone ver wonen Same (Tanzania) ..en nog vele andere Openingstijden Maandag van 13.00 tot 17.00 uur Di. t/m vr. van 9.00 tot 17.00 uur Zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur Noordstraat 36 Gedeputeerde Staten van de provincie Noord-Brabant hebben op 22 ja nuari 1988 het voorbereidingsbesluit Noordstraat 36 goedgekeurd. Dit voorbereidingsbesluit werd op 7 december 1987 door de gemeenteraad voor de duur van twee jaar genomen. Het voorbereidingsbesluit heeft be trekking op het perceel Noordstraat 36. Het voorbereidingsbesluit met de daarbij horende tekening ligt sinds 17 december 1987 voor iedereen ter inzage bij Publieke Werken, afdeling Stadsontwikkeling (2de etage, kamer 24), Noordhoekring 188 (ingang Vin centi usstraat) elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. Het voorbereidingsbesluit kan men ook inzien in het Gemeentelijk In formatiecentrum (Stadhuisplein 132)maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 09.00 tot 17.00 uur. van de Postelse Hoeve B.V. Hiertoe is een ontwerpvergunnlng opgesteld. De ontwerpvergunnlng ligt van 18 maart 1988 tot en met 1 april 1988 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) elke werk dag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de ontwerpvergunnlng. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 2 april 1988 worden ingediend door iedereen die al bezwaar heeft gemaakt tegen de aanvraag en door hen die om gegronde redenen niet in staat zijn geweest een bezwaar tegen de aanvraag in te dienen. In een aparte brief kan worden verzocht persoonlij ke gegevens niet bekend te maken. Schriftelijke bezwaren moeten worden gericht aan Burgemeester en Wethouders van Tilburg. Deze brief moet worden gestuurd naar de directeur van de Milieudienst (Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg). Iedereen die bezwaar heeft gemaakt tegen de ontwerpvergunnlng en de aanvraag kan ook later beroep instellen bij afd. voor de geschillen van be stuur van de Raad van State tegen de definitieve vergunningverlening. Roland Holsthof 4. het veranderen van een garage bij de woning aan het Roland Holst hof 12 tot muziekkamer (B-88-0223) IJskelderstraat 5. het vergroten van de autowerk plaats aan de IJskelderstraat 19 (B-88-0132) Burgemeester en wethouders zijn van plan de gevraagde bouwvergunnin gen te verlenen. De bouwplannen lig gen van 18 maart 1988 tot 1 april 1988 ter inzage bij de Milieudienst en het Gemeentelijk Informatiecentrum. De Milieudienst vindt men in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) en men kan er el ke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur te recht. Het Gemeentelijk Informatie centrum is geopend op maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Gedurende genoemde twee weken kan men schriftelijk be zwaar indienen tegen de vergunning verlening. Bezwaarschriften moeten worden gericht aan de directeur van de Milieudienst, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg. Actuele folders Wat u moet weten bij echtscheiding Waarop letten bij de koop van een huis Trouwen of samenwonen Compacte Stad Actueel Erfenis en testament Stratenregister 3,50 Gemeentegarantie in Tilburg Alle postbus 51-folders (ook in diverse talen) Wat te doen bij ontslag op staande Rechten en v Prer Batter Wat U w Huisve-* bejaag Seniorvj Vrouwenwijzer Vocht in huis, doe er iets aan Bouwen in Tilburg Functie en werkterrein van de notaris Familierecht Huursubsidie 5 april - 27 meihet gedeelte tus sen de Generaal Smutslaan en de Oerlesestraat. In deze periode wordt de stadsbus omgeleid via de Transvaalkade en de Generaal Smutslaan. Vergunningen Lovense Kanaaldijk 47 Burgemeester en wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend voor een inrichting voor het sorteren en verpakken van tweedehands kle ding aan Leon Kalfus B.V. De vergunning ligt van 18 maart 1988 tot en met 17 april 1988 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de vergunning. Indien men bezwaren heeft, kan tot 18 april 1988 beroep worden ingesteld bij afd. voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA ’s Gravenhage door iedereen die al bezwaar heeft ge maakt tegen de aanvraag en de ontwerpvergunnlng. Ook zij die om ge gronde redenen hiertoe niet in staat waren, kunnen beroep instellen bij genoemde afdeling. Het beroepschrift moet in 2-voud worden ingediend. Daarnaast kan tot 18 april 1988 een verzoek tot schors’ ning of tot het treffen van een voorlopige voorziening w Dit verzoek moet meh richten aan de Voorzitter van de ling. Wanneer dit verzoek niet wordt ingediend en e roep ingesteld bij de Kroon, is de vergunning geld ie Generaal Smutslaan en de Hespe renzijstraat. In de week van 28 maart tot en met 1 april worden voorbereidende werkzaamheden uitgevoerd. Vervolgens wordt het werk in verschillende fasen uitge voerd. De geplande tijden van af sluiting van de Trouwlaan zijn De gehele avond zal rechtstreeks worden uitgezonden op de televisie (Nederland 3 via de kabel). De uit zending begint om ongeveer 19.30 uur met een interview met burge meester Letschert. Tijdens de manifestatie zal het Til- burgse bedrijfsleven de burge meester een kado aanbieden. He* kado van de Tilburgse bevolking 2 eveneens deze avond (symbolisct worden overhandigd. U f steeds aan dit kado bijdr d.m.v. storting van gt nummer 226732649 Lanschot, onder «Tilburg dankt bi scherf». Burgemeester Letschert krijgt na mens de Tilburgse bevolking ook een receptieboek overhandigd. U kunt dit boek tot en met dinsdag middag tekenen in het gemeentelijk informatiecentrum, de openbare bi bliotheek aan het Koningsplein en het filiaal van de openbare biblio theek in Tilburg-Noord. Het bureau ondersteuning is nu al aan de Tuinstraat gehuisvest. Vanaf 23 maart zal dus de gehele afdeling Sport en Recreatie vanuit de Tuin straat haar werkzaamheden ver richten. In verband met het afscheid van burgemeester Letschert van Tilburg worden verschillende activiteiten opgezet. Zo zal er op 21 maart een symposium worden georganiseerd met als onderwerp «de rol van de locale overheid in het mensenrech ten beleid». Burgemeester Letschert heeft altijd een grote affiniteit ge had met het mensenrechtenbeleid. Hij heeft dan ook zelf dit sympo- sium-onderwerp voorgesteld. Tijdens het symposium zullen ver schillende deskundigen het woord voeren. Het symposium is vrij toe gankelijk. Geïnteresseerden kunnen zich hier voor tot en met vrijdag 18 maart te lefonisch opgeven (telefoon 429043). Het symposium vindt plaats in de aula van de Katholieke Universiteit Brabant en duurt van 10.30 tot 16.30 uur. Burgemeester en wethouders kunnen zich laten adviseren door commis sies uit de gemeenteraad, onder andere over voorstellen aan die raad. De commissies vergaderen doorgaans één keer per maand. Deze vergade ringen zijn openbaar. Bovendien kan door belanghebbenden een korte spreektijd worden aangevraagd, Indien zij Iets willen vertellen over een van de agendapunten. Spreektijd moet vóór de vergadering worden aan gevraagd bij de secretaris van de commissie. De agenda en bijbehorende stukken liggen voor iedereen ter Inzage in het Gemeentelijk Informatiecentrum (Stadhuisplein 132). Openingstijden maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrij dag van 9.00 tot 17.00 uur. Ruimtelijke Ordening Openbare Wer ken en Stadshernieuwing Op vrijdag 18 maart a.s. om 15.00 uur in de kantine van de Dienst Publieke Werken, Vincentiusstraat 102. Voorzitterwethouder drs. R.A.J.M. van Eijkeren Secretaris P. van Bragt, telefoon 428561 Op de agenda o.a.: Ontwerp-stadsbeheerplan -Brabant hebben op 22 ja- raat 36 goedgekeurd. Dit ad be- 87 door rbereidir

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1988 | | pagina 7