Gemeentepagina Met Chemietje naar de markt >5 let Afscheid 1 11 lïlburg Gemeente Commissievergaderingen Hinderwet Bouwvergunningen ÖPORT WIJ Wijzigingen vergaderschema Gemeentelijk informatiecentrum :nü endelijk. öO| Informatie bijeenkomst p.m2 KM 11988-pagina 6 Donderdag 10 maart 1988 - pagina 7 DE TILBURGSE KOERIER Samenstelling afdeling Voorlichting en Inspraak van de gemeente Tilburg, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg, 013-429198 ig en per Hang loer >urg Dok in De heer van Beerendonk neemt chemisch afval In ontvangst. lOjaar /eede stadskantoor geverfd leverbaar I ttingen van Vergunningen C* TILBURG ming en jmorgen Foto ten. iOOj-a Financiën Personeel Organisatie en Informatie Op de agenda o.a.: Managementrapportage 1987-111 Welzijnsdienst Toedeling bezuiniging van 254.000 aan zes instellingen Mededeling met betrekking tot bezuiniging Sociaal Raadsman Beoordeling werkplannen 1989 van wijkorganisaties Actuele 1 ste en 2de Kamerstukken Rechtstreekse 2de Kamerlijn -I verzoeken om een bouwver- ing binnengekomen voor: imene Zaken, Publieke iing. jplande -rden ge- T1LBURGERS HOUDEN HUN STAD X SAMEN SCHOON /e daar- tje bij- u. U kunt afval- jrnie- raat 357a I 60-40680 I veranderen ver- ragen hier- 1 de Mllii Broekhuizenstraat 5. het bouwen van 4 woningen aan de Broekhuizenstraat (B-88-0208) Borculolaan 3. het bouwen van e bij de woning aan df 31 (B-88-0261) Er zijn gunnin 3 leuke >en in ',*.'agner- '7 Joker jende muziek ide lichtshow. Openingstijden Maandag van 13.00 tot 17.00 uur Di. t/m vr. van 9.00 tot 17.00 uur Zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur Ook groepsbezoek mogelijk na telefonische afspraak Stadshuisplein 132, 5038 TC Tilburg Telefoon 013-358575. Kamillehof 9. het veranderen van de garage bij de woning aan het Kamillehof 42 tot kantoor (B-87-1906) een schansmuur de Borculolaan laast kan tot 11 tot het treffen zoek moet men ,oer dit verzoek ij de Kroon, Op de agenda o.a.: Voorbereidingsbesluit vrije sector lokaties de Blaak III, Mozartlaan en Sweelincklaan Voorbereidingsbesluiten Het Laar/Dr. H. van Doorneweg, Vondelplein Nota van uitgangspunten/voorbereidingsbesluit Het Laar/Rielseweg Nota van uitgangspunten Manifestatie Compacte Stad fase 2 Managementrapportage 1987 III van de dienst Publieke Werken Mededeling m.b.t. de Noord-oost-Tangent Inrichting Koningsplein Informatie Kunstcluster Reactie op klachten bewoners Kasteel Noord Beunim 2. het c— vergroten van de woning genstraat 17 (B-88-0110) Op de agenda o.a.: Managementrapportages 1987 III van Dienst Algen Werken, Secretarie, Dienst Sociale Werkvoorzienir igenstraat gedeeltelijk veranderen en oten van de woning Beun in- en van guldens. iter in- werkdag 1.00 uur. Ruimtelijke Ordening Openbare Wer ken en Stadsvernieuwing Op maandag 14 maart a.s. om 19.00 uur in het stadhuis (oude raadzaal). Voorzitterwethouder drs. R.A.J.M. van Eijkeren. Secretaris P van Bragt, telefoon 428561 Vijverlaan 10. het veranderen en vergroten oning aan de Vijverlaan 45 M) p 21 maart geplande com- ievergaderingen zijn ver- l-f naar 14 maartde com missie financiën, personeel, or-‘ ganisatie en informatie begint om 9.30 uurde commissie so ciale en culturele zaken om 15.00 uur en de commissie ruimtelijke ordening, openbare werken en stadsbeheer om 19.00 uur. het tekenen van een recep- tieboek (in gemeentelijk infor matiecentrum, de openbare bi bliotheek aan het Koningsplein en het filiaal van de openbare bibliotheek in Tilburg-Noord) dat als blijk van betrokkenheid van de Tilburgse bevolking aan de heer Letschert zal wor den aangeboden. het versieren van voorbe drukt formulier d.m.v. een te kening, collage, etc. Dit is met name bedoeld voor instellin gen en organisaties. (Formu lier verkrijgbaar op gemeente lijk informatiecentrum, inleve ren vóór 15 maart). Economenlaan 7. het verplaatsen van 4 garages bij 4 woningen aan de Economenlaan in afwijking van het goedgekeurde bouwplan B-86-0021 (B-88-0264) «Met Chemietje naar de markt»... ook U I Voor nadere informatie kunt u terecht bij de afdeling stadsreini ging, telefoon 360000 of bij de voorlichter van de Milieudienst, te lefoon 429538. Burg. Suysstraat 6. het veranderen van de woning en het bouwen van 2 garages bij de woning aan de Burg. Suysstraat 56- 58 (B-88-0272) Woensdagavond 16 maart wordt er een toelichting gegeven op het bouwplan. Vooral de omgeving rond het bouwplan wordt bespro ken. De reacties van omwonenden en belanghebbenden worden zo veel mogelijk in het plan verwerkt. In verband met de viering van het afscheid van burgemeester Letschert worden verschillen de activiteiten opgezet. De Til burgse bevolking kan aan de activiteiten deelnemen door bij te dragen aan een kado voor de burgemeester d.m.v. storting van geld op banknum mer 226732649 van Bank van Lanschot, onder vermelding van «Tilburg dankt burge meester Letschert». Havendijk 8. het veranderen van een berging in een garage/berging bij de wo- in. ning aan de Havendijk 33 a|. (B-88-0246) Op woensdag 16 maart zal er voor omwonenden en belanghebbenden een informatiebijeenkomst worden gehouden over de nieuwbouw in de Trouwlaan en de Van Musschen- broekstraat. De bijeenkomst vindt plaats in het buurthuis de Vleugel, Laurens Kosterplein 8, en begint om 20.00 uur. Voor het bouwen en vt van bouwwerken zijn meestal ver gunningen nodig. Met vragen hier over kan men terecht bij de Milieu dienst (telefoon: 428811). Bouw plannen die vooruitlopen op het definitief worden van een bestem mingsplan of die In geringe mate afwijken van het geldende bestem mingsplan, worden ter inzage ge legd. Iedereen kan dan bezwaar in dienen. Bezwaarmakers krijgen tijd een schriftelijke reactie op hun ingediende bezwaarschriften. Dia- en videovertoningen (gratis) Dit is uw gemeente Tilburg te kijk Milieu Draag uw batterijtje bij Polygoonnieuws 1924-1954 Isolatie het gewone verschil in wonen Same (Tanzania) ..en nog vele andere Als u 16 maart niet naar de bijeen komst kunt komen en u toch vragen of opmerkingen heeft, kunt u con tact opnemen met het Buurtburo Stadsvernieuwing, Korvelseweg 156, telefoon 356074. Sinds 1 januari 1988 wordt het klein chemisch afval uit huishoudens door de afdeling Stadsreiniging van de Milieudienst in eigen beheer in gezameld. Voorheen gebeurde dit door een particulier bedrijf. Deze Boxmeerstraat 4. het bouwen van een berging en een erfafscheiding bij de woning aan de Boxmeerstraat 116 (B-88-0259) Ga eens zwemmen op muziek. Je kunt dit doe zwembad Drieburcht, Wat plein 1Discjockey Jolly j' zorgt voor swingende mu; en een wervelende üchteh Dit seizoen is er al een aantal geslaagde disco-zwemavonden geweest. De eerstvolgende keer is op vrijdag 18 maart. Het fes tijn begint om 19.00 uur en ein digt om 21.30 uur. De toegangsprijs is 4,- per persoon. Een passe-partout is voor de disco-zwemavonden niet geldig. Wil je meer weten Bel dan naar zwembad Drie burcht, telefoon 553089. Zwartvensewf 11het bouwen vai de woning aan de (B-88-0271) Burgemeester en wethouders zijn van plan de gevraagde bouwver gunningen te verlenen. De bouw plannen liggen van 11 maart 1988 tot 25 maart 1988 ter inzage bij de Milieudienst en het Gemeentelijk In formatiecentrum. De Milieudienst vindt men in het Stadhuis (Stad huisplein 130) en men kan er elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur te recht. Het Gemeentelijk Informatie centrum is geopend op maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Gedurende ge noemde twee weken kan men schriftelijk bezwaar indienen tegen de vergunningverlening. Bezwaar schriften moeten worden gericht aan de directeur van de Milieu dienst, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg. De gemeente heeft een groot deel van het terrein Van Gasteren (tus sen de Trouwlaan en de Van Mus- schenbroekstraat) aangekocht. In opdracht van de Vereniging Volks huisvesting Tilburg is er voor dit terrein een plan ontwikkeld voor de bouw van 13 woningen. De wonin gen worden gebouwd in twee blok ken. Eén blok ligt aan de Trouw laan, het andere blok ligt aan de Sociale en Culturele Zaken Op maandag 14 maart a.s. om 15.00 uur in het stadhuis (nieuwe raadzaal). Voorzitters wethouder drs. W.J.A. Dijkstra (sociale zaken) en wethouder drs. J.A.J. Krosse (cultuur). Secretaris G. Hensing, telefoon 363000, tst. 36. liggen voor iedereen ter inzage in het trum (Stadhuisplein 132). Openingstijden J.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrlj- Burgemeester en wethouders kunnen zich laten adviseren door commis sies uit de gemeenteraad, onder andere over voorstellen aan die raad. De commissies vergaderen doorgaans één keer per maand. Deze vergade ringen zijn openbaar. Bovendien kan door belanghebbenden een korte spreektijd worden aangevraagd, indien zij iets willen vertellen over een van de agendapunten. Spreektijd moet vóór de vergadering worden aan gevraagd bij de secretaris van de commissie. De agenda en bijbehorende stukken Gemeentelijk Informatiecentrur maandag en zaterdag van 13.U* dag van 9.00 tot 17.00 uur. weg /an een garage bij e Zwartvenseweg 5 Op maandag 14 maart a.s. om 9.30 uur in het stadhuis (oude raadzaal). Voorzitters wethouder drs. J.A.J. Krosse (financiën) en wethouder drs. W.J.A. Dijkstra (personeel). Secretaris C. van de Weijden, telefoon 429182. Bedrijven die overlast (hinder) kunnen veroorzaken, kunnen op grond van de Hinderwet een vergunning nodig hebben. Dat wil zeggen dat zij bij de gemeente een hinderwetvergunning moeten aanvragen. De normale pro cedure bestaat uit verschillende stappen: aanvraag om een hinderwetver gunning - ontwerpvergunning - vergunning. Bij elke stap kunnen bezwaren worden gemaakt. De bezwaarmakers krij gen steeds een schriftelijke reactie op hun Ingediende bezwaren. maatregel is genomen om de kos ten van dit project te beperken. Veel is er niet veranderd. De inza meling blijft plaatsvinden in de be kende «Chemie-Car» die op alle weekmarkten een standplaats Lees- en documentatiehoek Nota’s, commissiestukken, enz., maken het mogeiijk de gemeentelijke besluitvorming op de voet te volgen Tekenen receptieboek burgemeester Letschert mogelijk In verband met het programma rond het afscheid van burge meester Letschert is een aantal vergaderingen verschoven. Zo zal de op 14 maart gep’ raadsvergadering wore houden op 21 maart. Deze vergadering begint niet zoals gebruikelijk om 17.00 uur maar om 19.00 uur. Er is geen vervolg-raadsvergadering ge pland. De op missie1 plaatst /aren kunnen tot 11 april 1988 worden ingediend. In een vorden verzocht persoonlijke gegevens niet bekend te waren moeten worden gericht aan burgemeester en wurg. Deze brief moet worden gestuurd naar de direc- ienst (Stadhuisplein 130,5038 TC Tilburg). szwaar heeft ingediend tegen de aanvraag en ontwerp- later beroep instellen tegen de vergunningverlening chillen van bestuur van de Raad van State. .an die om gegronde redenen hiertoe niet in staat wa- 4-2-zitS 3.095,- ipvoordeel jdelijk) 1.100,- Atelierstraat iv 1W,W, 1het bouwen van een garage/ber- van <je wOr ging aan de Atelierstraat 85 (B-88-0004 (B-88-0251) Von Suppéstraat 20 Burgemeester en wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend voor een nieuwe de gehele inrichting omvattende vergunning als bedoeld in art. 6a van de Hinderwet voor de inrichting voor metaalbewerking van A Wouters. Kapelaan Poellplein Burgemeester en wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend voor een instelling voor dans- en muziekonderwijs van de Stichting Til burgse Dans- en Muziekschool. Laurent Janssensstraat 108 Burgemeester en wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend voor een inrichting voor de veredeling van isolatiematerialen van Clecon International B V. Aanvragen en ontwerpvergunningen Wanneer burgemeester en wethouders van plan zijn een vergunning te verlenen en er kan redelijkerwijs worden aangenomen dat er geen bezwa ren zullen zijn, kunnen aanvraag en ontwerpvergunning samen ter inzage worden gelegd. Dit Is de zogenaamde korte procedure. Er wordt dan geen openbare zitting gehouden, tenzij hierom telefonisch wordt gevraagd. Lannerstraat 59 Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor het oprichten en in wer king brengen van een inrichting voor metaalbewerking door H. de Leeuw. Klaverstraat 30-30a Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor het oprichten van een islamitische slagerij door N. Rerhioui. De aanvraag en de ontwerpvergunning ligt van 11 maart 1988 tot en met 10 april 1988 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130)elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de aanvragen en hinderwetvergunningen. Schriftelijke bezwaren ku aparte brief kan wc maken. Tot 1 april 1988 kan telefonisch worden verzocht om een openbare zitting (telefoon: 429527). De schriftelijke bezwar wethouders van Tilbur teur van de Milieudiens Iedereen die een bez. vergunning kan ook I bij afd. voor de gesch Dit geldt ook voor her ren. heeft. Daar kan men zijn chemisch afval inleveren. Een medewerker van de afdeling Stadsreiniging neemt dit afval in ontvangst. In de regel is dat de heer van Beeren donk (zie foto). Bij hem kan men Het kan gebeuren dat gemeen telijke advertenties die eigen lijk op de «gemeentepagina» thuishoren, noodgedwongen In een andere krant verschij nen. Om de duidelijkheid voor de lezers te garanderen, pro beren we dit zoveel mogelijk te voorkomen. Van Musschenbroekstraat. Het gaat om 5 eensgezinswoningen, 4 be jaardenwoningen en 4 etagewonin- gen. Naast de woningen aan de Van Musschenbroekstraat worden parkeerplaatsen aangelegd. Hier bestaat ook de mogelijkheid om ga rageboxen te bouwen. Het is de bedoeling dat in het na jaar van 1988 met de bouw wordt begonnen. ook terecht om advies. De «Uhe- mie-Car» heeft een kleine wijziging ondergaan. Voortaan staat een af zetbare container op straat in plaats van een vrachtwagen. Zowel letterlijk als figuurlijk is de drempel van de «Chemie-Car» verlaagd (geen trapje meer). Vooral voor oudere mensen en gehandicapten een duidelijke,verbetering. Het afgelopen jaar is 36.813 kg klein chemisch afval uit huishou dens op de diverse markten ingele verd. Dat is ruim 40% van de hoe veelheid die per jaar uit huishou dens vrijkomt. Een uitstekend resul taat. Toch kan het nog beter als iedereen meedoet. Laten we om met z’n allen een steentje dragen aan een beter milieu. L' dat doen door uw chemische ah stoffen in te leveren bij de «Cher Car» op de volgende markten Dinsdagmorgen van 9.00 tot 12.00 uurBurgemeester van de Mortel- plein, nabij de van Oldenbarnevelt- straat. Dinsdagmiddag van 13.30 tot 16.00 uurPater van den Elsen- plein, nabij het winkelcentrum. Woensdagmorgen van 9.00 tot 12.00 uurBesterdplein, nabij de Gasstraat. Donderdagmorgen van 9.00 tot 12.00 uurWestermarkt, nabij de Rabobank. Vrijdagmorgen van 9.00 tot 12.00 uurKoningsplein, nabij de over steekplaats naar het stadhuis. Vrijdagmiddag van 13.30 tot 16.00 uurWagnerplein, aan de noordzij de van de markt. Zaterdagmiddag van 12.00 tot 16.00 uurKoningsplein, nabij de oversteekplaats naar het stadhuis. Ter inzage Div. bestemmings- en bouwplanprocedures Welzijnsplanning 1988 Begroting 1988 Handboek voor gemeenteraadsleden Jaarverslag gemeente Tilburg 1986 Onderzoek naar de behoefte van kinderopvang bij bedrijven en instellingen in Tilburg Actuele folders Wat u moet weten bij echtscheiding Waarop letten bij de koop van een huis Trouwen of samenwonen Compacte Stad Actueel Erfenis en testament Stratenregister a 3,50 Gemeentegarantie in Tilburg Alle postbus 51-folders (ook in diverse talen) Wat te doen bij ontslag op staande voet Rechten en plichten van huurder en verhuurder Premie A+B woningen Meer vrije sectorwoningen in Tilburg (Blaak, Tilburg Noord) Batterijen Wat te doen bij overlijden Huisvestingsmogelijkheden bejaarden Seniorvakantiekrant 1988 Vrouwenwijzer Vocht in huis, doe er iets aan Bouwen in Tilburg Functie en werkterrein van de notaris Familierecht Aanvraagformulieren studiefinanciering 18+ Huursubsidie Actuele tentoonstellingen Compacte stad (Centrum Binnenstad) Bouwen in Tilburg Verpaupering De Gemeente Safari in Same (projektkoppeling tussen Same in Tanzania en Tilburg) Bouw twf De vergunningen liggen van 11 maart 1988 tot en met 10 april 1988 zage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) elke van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21 Men kan hier ook uitleg krijgen over de vergunning. Indien men bezwaren heeft, kan tot 11 april 1988 beroep worden ingesteld bij afd. voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage door iedereen die al bezwaar heeft ge maakt tegen de aanvraag en de ontwerpvergunning. Ook zij die om ge gronde redenen hiertoe niet in staat waren, kunnen beroep instellen bij genoemde afdeling. Het beroepschrift moet in 2-voud worden ingediend. Daarne april 1988 een verzoek tot schorsing van de vergunning of to. van een voorlopige voorziening worden ingediend. Dit verzoek richten aan de Voorzitter van de genoemde afdeling. Wanneer c niet wordt ingediend en er wordt ook geen beroep ingesteld bij is de vergunning geldig vanaf 11 april 1988. jcht om advies. I heeft een kleir >rtaan staat i jpstt :htw£

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1988 | | pagina 7