Gemeentepagina ga ’5’ w Afscheid burgemeester Letschert Buro huursubsidie bij Publieke Werken \|z \jz \|z lilburg Gemeente WIJ Wijziging openingstijden Sociale Dienst Batterijen actie Gemeentelijk informatiecentrum Sliw II o ri 1988-pagina 6 Donderdag 25 februari 1988 - pagina 7 DE TILBURGSE KOERIER Samenstelling afdeling Voorlichting en Inspraak van de gemeente Tilburg, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg, 013-429198 In de gemeenteraad Op 29 februari a.s. vergadert de gemeenteraad. (10jaar een Commissievergaderingen rittingen van Hinderwet raat 357a I 60-40680 I =s| Bouwvergunningen jdagmorgên OPENINGSTIJDEN STADHUISBALIES ien van i guldens. Rechtstreekse 2de Kamerlijn Actuele 1ste en 2de Kamerstukken jroblemen die s mensen hun als volgtmaandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.00 tot 16.30 uur. jrijen op ang. het in- ingele- Voor het bouwen en veranderen van bouwwerken zijn meestal «Tilbi scher Op de agenda o.a.: Voeren van verweer tegen vorde ring n.a.v. terrein in Alphen en Riel (terrein Paulissen) Vaststelling nota gehandicapten beleid Uitvoering regeling opvang asiel zoekers Regeling voor speelautomaten Algemene plaatselijke verorde ning in nir tot Beelaerts van Blokland- straat 1het uitbreiden van de drukkerij eiding op ■VE inz?' mati 132) en zaterc uur en di van 9.00 tot 17.00 uur 17.00 uur 17.00 uur jen inge- Jtate, Post- lar heeft ge- a om ge zellen bij Emancipatiecommissie Op vrijdag 26 februari a.s. om 9.15 uur in het stadhuis (kamer 103) VoorzitterN. van der Reyt Secretaris mevr. C. Laan, telefoon 363000, tst 47 Op de agenda o.a.: Rapportage secretaris De emancipatiecommissie en vrouwen uit etnische groepen Evaluatie emancipatienota onderdeel onderwijs ingediend. In een niet bekend te r van de I en er wor jeldig vanaf 26 maart 1! Ook groepsbezoek mogelijk na telefonische afspraak Stadshuisplein 132, 5038 TC Tilburg Telefoon 013-358575. IMT0PPK$w\ JOH,I^KnMR£U.\ CflAZEKEUtfirjOUH' I Openingstijden Maandag van 13.00 tot 1 Di. t/m vr. van 9.00 tot 1 Zaterdag van 13.00 tot 1 tburo luizlng aan de Beelaerts van Blokland- straat 13 (0-88-0229) Van Bylandtstraat x geverfd n leverbaar. 3+2-zits 3.095,- W^OO,- ma t/m wo 8.30-16.00 uur donderdag 8.30-19.00 uur economische zaken tot 16.00 uur vrijdag 8.30-12.30 uur lier moet vóór 15 maart op formatiecentrum worden in verd. i op grond van dat zij bij de normale pro- hinderwetver- Dia- en videovertoningen (gratis) Dit is uw gemeente Tilburg te kijk Milieu Draag uw batterijtje bij Polygoonnieuws 1924-1954 Isolatie het gewone verschil in wonen Same (Tanzania) ..en nog vele andere In verband met de verzt van de Woningdienst ver buro huursubsidie. Vanaf 1 maart is de Sociale Dienst ’s middags om 16.30 uur voor het publiek gesloten. De nieuwe openingstijden zijn Op 25 en 26 februari is het I huursubsidie wegens verhi gesloten. andere de problemen die kunnen ontstaan als mensen hun lege batterijen zo maar weggooien. Aan de actie is ook een wedstrijd verbonden. Deze wedstrijd loopt tot eind juni. De school die de meeste batterijen per leerling in zamelt kan rekenen op een leuke beloning en op een wisseltrofee. Bedrijven die overlast (hinder) kunnen veroorzaken, kunnen de Hinderwet een vergunning nodig hebben. Dat wil zeggen gemeente een hinderwetvergunning moeten aanvragen. De r eed ure bestaat uit verschillende stappen: aanvraag om een t gunning - ontwerpvergunning - vergunning. Bij elke stap kunnen bezwaren worden gemaakt. De bezwaarmakers krij gen steeds een schriftelijke reactie op hun Ingediende bezwaren. De raadsvergadering is openbaar en vindt plaats in de raadzaal van het stadhuis. Aanvang 17.00 uur. De agenda en bijbehorende stukken liggen voor iedereen ter sage in het Gemeentelijk Infor- ïtiecentrum (Stadhuisplein 2). Openingstijden maandag -“‘-jrdag van 13.00 tot 17.00 iinsdag tot en met vrijdag 17.00 uur. Technische Adviescommissie voor de Straatnaamgeving Op woensdag 2 maart a.s. om 14.00 uur in het stadhuis (kamer 102) VoorzitterJ. Verhuist Secretaris F.W. Clijsen, telefoon 429310 Op de agenda o.a.: Naamgevingen pad nabij Norbertijnerpoort, Blaak lil, Quirijnstokpark en Stokhasselttracé, industrieterrein Het Laar, bruggen over Wilhelmi- nakanaal, Haringseind, Reeshof, Omgeving Merodeplein, pad omge ving Hasseltstraat, ontsluitingsweg Universiteit, Industrieterrein Kats- bogte, pad in Bloemenbuurt. In verband met de viering van het afscheid van burgemeester Let schert worden verschillende acti viteiten opgezet. Op 22 maart neemt de burgemeester middels een feestelijke happening af scheid van de bevolking. Het or ganiserend comité stelt instellin gen, organisaties en vereni gingen in de gelegenheid om hierin op een bijzondere wijze deel te nemen. Zij kunnen hiervoor in het ge meentelijk informatiecentrum voorbedrukt formulier afhalen. Op dit formulier kan men een blijk van waardering geven aan de burgemeester bij zijn afscheid (bijvoorbeeld door het uitspreken van een wens, het maken van een collage, enzovoorts). Het formu- De aanvragen en de ontwerpvergunningen liggen van 26 februari 1988 tot en met 25 maart 1988 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stad huisplein 130)elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dins dag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de aan vragen en hinderwetvergunningen. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 26 maart 1988 worden aparte brief kan worden verzocht persoonlijke gegevens maken. Tot 19 maart 1988 kan telefonisch worden verzocht om een openbare zit ting (telefoon: 429523). De schriftelijke bezwaren moeten worden gericht aan burgemeester en wethouders van Tilburg. Deze brief moet worden gestuurd naar de direc teur van de Milieudienst (Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg). Iedereen die een bezwaar heeft ingediend tegen de aanvraag en ontwerp vergunning kan ook later beroep instellen tegen de vergunningverlening bij afd. voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Dit geldt ook voor hen die om gegronde redenen hiertoe niet in staat wa ren. Clercxstraat 3. het bouwen van een garage bij de woning aan de Clercxstraat 1 (B-88-0134) Kapitein Nemostraat 4. het bouwen van een bedrijfshal met kantoren aan de Kapitein Ne mostraat (B-88-0023) Nijverstraat 5. het veranderen van de woning aan de Nijverstraat 83 (B-88-0190) Zuivelstraat 6. het bouwen van een garage/ Burgemeester Letschert stelt het op prijs het aldus verkregen be drag aan te wenden voor een bij zonder doel. Hij denkt hierbij aan een stedelijke voorziening ten be hoeve van gehandicapten. 1ilburg publ icatle van de ge. Samen met Chemie-tje inzamelenop school voor een veilig milieu berging bij de woning aan de Zui velstraat 9 (B-88-0120) Burgemeester en wethouders zijn van plan de gevraagde bouwver gunningen te verlenen. De bouw plannen liggen van 26 februari 1988 tot 11 maart 1988 ter inzage bij de Milieudienst en het Gemeentelijk In formatiecentrum. De Milieudienst vindt men in het Stadhuis (Stad huisplein 130) en men kan er elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur te recht. Het Gemeentelijk Informatie centrum is geopend op maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Gedurende ge noemde twee weken kan men schriftelijk bezwaar indienen tegen de vergunningverlening. Bezwaar schriften moeten worden gericht aan de directeur van de Milieu dienst, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg. Milieudienst (telefoon: 428811). Bouwplannen die vooruitlopen aan de Van f op het definitief worden van een (B-88-0187) bestemmingsplan of die in gerin ge mate afwijken van het gelden de bestemmingsplan, worden ter inzage gelegd. Iedereen kan dan bezwaar indienen. Bezwaarma kers krijgen altijd een schriftelij ke reactie op hun ingediende be zwaarschriften. Er zijn verzoeken om een bouw vergunning binnengekomen voor: Burgemeester en wethouders kunnen zich laten adviseren door com missies uit de gemeenteraad, onder andere over voorstellen aan die raad. De commissies vergaderen doorgaans één keer per maand. De ze vergaderingen zijn openbaar. Bovendien kan door belanghebben den een korte spreektijd worden aangevraagd, indien zij iets willen vertellen over een van de agendapunten. Spreektijd moet vóór de ver gadering worden aangevraagd bij de secretaris van de commissie. De agenda en bijbehorende stukken liggen voor iedereen ter inzage i het Gemeentelijk Informatiecentrum (Stadhuisplein 132). Ope- ingstijden maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag >t en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. genodigde aanwezig te zijn bij het afscheid van de burgemees ter op 22 maart. Voorts is gebleken dat diverse or ganisaties en personen de burge meester een kado willen aanbie den. In overleg met burgemeester Letschert is hiervoor een speciaal banknummer geopend. Men kan de geldelijke gift storten op bank nummer 226732649 van Bank van Lanschot onder vermelding van >urg dankt burgemeester Let- srt». Ter inzage Div. bestéfnmings- en bouwplan proced u res Welzijnsplanning 1988 Begroting 1988 Handboek voor gemeenteraadsleden Jaarverslag gemeente Tilburg 1986 Onderzoek naar de behoefte van kinderopvang bij bedrijven en instellingen in Tilburg De inzamelactie van batter basisscholen is in volle gang. Maar liefst 56 scholen doen hier aan mee. De actie is een onder deel van de voorlichtingscampag ne «Tilburgers houden hun stad samen schoon». Het doel van de actie is om de 1 schooljeugd te betrekken bij de inzameling van klein chemisch af val. Op elke deelnemende school staat nu een batterijen-box, waar in de leerlingen lege batterijen kunnen verzamelen. De afdeling stadsreiniging van de Milieu dienst zorgt ervoor dat de boxen worden leeggemaakt. Om het milieubesef bij de leerlin gen te vergroten is ook speciaal lesmateriaal verstrekt. Dit bestaat uit een lesbrief en een videoband. Het lesmateriaal behandelt onder Aanvragen en ontwerpvergunningen Wanneer burgemeester en wethouders van plan zijn een vergunning te verlenen en er kan redelijkerwijs worden aangenomen dat er geen bezwa ren zullen zijn, kunnen aanvraag en ontwerpvergunning samen ter inzage worden gelegd. Dit is de zogenaamde korte procedure. Er wordt dan geen openbare zitting gehouden, tenzij hierom telefonisch wordt gevraagd. Watermanstraat 15 Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor het uitbreiden van de veevoederfabriek met een ondergrondse opslag voor dieselolie door Vee voederfabriek M.B.G. B.V. Piusstraat 3 Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor het uitbreiden van een verkooppunt voor motorbrandstoffen door B.P. Maatschappij Nederland B.V. Chemie-tje en de Bulk lege Batterijen naar school hjulk-hr^zè-tsk/ Actuele tentoonstellingen Compacte stad (Centrum Binnenstad) Bouwen in Tilburg Verpaupering De Gemeente Safari in Same (projektkoppeling tussen Same in Tanzania en Tilburg) Bouw tweede stadskantoor Vanaf maandag 29 februari 1988 kunt u voor alle vragen over indivi duele huursubsidie en huurgewen- ning terecht bij Publieke Werken. relfstandiging Adres Vincentiusstraat 102 /erhuist het Telefoon 428770 Openingstijden iedere werkdag van 8.30 tot 12.30 uur. De vergunningen liggen van 26 februari 1988 tot en met 25 maart 1988 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) elke werk dag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de vergunning. Indien men bezwaren heeft, kan tot 26 maart 1988 beroep worde steld bij afd. voor de geschillen van bestuur van de Raad van Sti bus 20019, 2500 EA ’s Gravenhage door iedereen die al bezwaai maakt tegen de aanvraag en de ontwerpvergunning. Ook zij die c gronde redenen hiertoe niet in staat waren, kunnen beroep instel genoemde afdeling. Het beroepschrift moet in 2-voud worden ingediend. Daarnaast kan tot 26 maart 1988 een verzoek tot schorsing van de vergun ning of tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend. Dit verzoek moet men richten aan de Voorzitter van de genoemde afde ling. Wanneer dit verzoek niet wordt ingediend en er wordt ook geen be roep ingesteld bij de Kroon, is de vergunning geldig vanaf 26 maart 1988. Adviescommissie voor beeldende kunst Op maandag 29 februari a.s. om 14.00 uur in het stadhuis (kamer 115) Voorzitterwethouder drs. J.A.J. Krosse Secretaris A.B.M. Bracké, telefoon 363000, tst 45. Op de agenda o.a.: Kadernotitie kunst en cultuur Aanvragen Rielseweg 875-879 Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor het oprichten van een horeca-onderneming door van Dordtwyk B.V. De Kouwenberg 3 Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor het uitbreiden van de veehouderij met een mestsilo door M.P.J. Brabers. De aanvragen liggen van 26 februari 1988 tot en met 25 maart 1988 ter in zage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130)elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de aanvragen. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 26 maart 1988 worden ingediend. In een aparte brief kan worden verzocht persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Tijdens een openbare zitting op 1 dienst kunnen mondeling bezwar dan mogelijk van gedachter ger. Schriftelijke bezwaren 1 wethouders van Tilbc-; teur van de Milieudiens Iedereen die bezwaar 1 bezwaar indiener om gegronde rovonwi in te dienen. 2. het vergroten van de woning -.on de van Bylandtstraat 77 Lees- en documentatiehoek Nota’s, commissiestukken, enz., maken het mogelijk de gemeentelijke besluitvorming op de voet te volgen Tekenen receptieboek burgemeester Letschert mogelijk Alle individuele burgers kunnen op het gemeentelik informatie centrum, de openbare bibliotheek aan het Koningsplein, het filiaal van de bibliotheek in Tilburg- Noord en in de Schouwburg Til burg een receptieboek tekenen. Dit receptieboek zal aan de heer Letschert worden aangeboden als blijk van betrokkenheid van de Tilburgse bevolking bij het af scheid van de burgemeester. Wij verzoeken degenen die het re ceptieboek tekenen om ook het adres en telefoonnummer te ver melden, omdat een aantal men sen zal worden uitgeloot om als Op dit moment is deze trofee in het bezit van de Jeanne d'Arc school. Bij de afsluiting van de eerste fase van de batterijen-actie kwam deze school als beste uit de bus. Toen deden er maar 11 scholen aan de actie mee. Nu dus 56. De concurrentie is heel wat groter geworden. Actuele folders Wat u moet weten bij echtscheiding Waarop letten bij de koop van een huis Trouwen of samenwonen Compacte Stad Actueel Erfenis en testament Stratenregister 3,50 Gemeentegarantie in Tilburg Alle postbus 51 -folders (ook in diverse talen) Wat te doen bij ontslag op staande voet Rechten en plichten van huurder en verhuurder Premie A+B woningen Meer vrije sectorwoningen in Tilburg (Blaak, Tilburg Noord) Batterijen Wat te doen bij overlijden Huisvestingsmogelijkheden bejaarden Seniorvakantiekrant 1988 Vrouwenwijzer Vocht in huis, doe er iets aan Ontwerpvergunningen Lovense Kanaaldijk 47 Burgemeester en wethouders zijn van plan een hinderwetvergunning te verlenen voor een inrichting voor het sorteren en verpakken van tweede hands kleding van Leon Kalfus B.V. Hiertoe is een ontwerpvergunning op gesteld. De ontwerpvergunning ligt van 26 februari 1988 tot en met 11 maart 1988 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de ontwerpvergunning. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 12 maart 1988 worden ingediend door iedereen die al bezwaar heeft gemaakt tegen de aanvraag en door hen die om gegronde redenen niet in staat zijn geweest een bezwaar tegen de aanvraag in te dienen. In een aparte brief kan worden verzocht persoonlij ke gegevens niet bekend te maken. Schriftelijke bezwaren moeten worden gericht aan Burgemeester en Wethouders van Tilburg. Deze brief moet worden gestuurd naar de directeur van de Milieudienst (Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg). Iedereen die bezwaar heeft gemaakt tegen de ontwerpvergunning en de aanvraag kan ook later beroep instellen bij afd. voor de geschillen van be stuur van de Raad van State tegen de definitieve vergunningverlening. Vergunningen Galjoenstraat 5 Burgemeester en wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend voor het uitbreiden van het Tank- en Inbouwstation met een wasstraat aan Gebr. van Beurden B.V. Lange Nieuwstraat 57 Burgemeester en Wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend voor het schildersbedrijf van Pébé B.V. Ringbaan Zuid (ong.) Burgemeester en Wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend voor een meubelhandel aan Sparidans-Loos B.V. Koningsplein 216 Burgemeester en Wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend voor een chemisch wasserij aan J.F.M.J. van Gulik («Stomatiek»), Brakman 70 Burgemeester en Wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend voor een timmer- en schilderswerkplaats aan aannemingsbedrijf Smolders de Moer B.V. Nautilusstraat 140 Burgemeester en Wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend voor een machinefabriek aan A.H.M. Boor. Goirkestraat 104 Burgemeester en Wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend voor een inrichting voor handel en reparatie/vervaardiging van rolstoelen Rolstoeltechniek B.V. -16 maart 1988 om 10.00 uur bij de Milieu- ^«.„aren worden gemaakt. Bovendien is het »n te wisselen met de gemeente en de aanvra- t^Q,en moeten worden gericht aan burgemeester en )urg. Deze brief moet worden gestuurd naar de direc- enst, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg. szwaar heeft gemaakt tegen de aanvraag kan ook later een men tegen de ontwerpvergunning. Dit geldt ook voor hen die redenen niet in staat waren een bezwaar tegen de aanvraag

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1988 | | pagina 7