Tilburg in bedrijf Wegens verbouwing aangeboden. ra de ie lig er INT KAN tel. 426342 lel. 561065 Groothandel pakt uit met compleet assortiment om in te pakken Rechtdoen aan Profielschets nieuwe burgemeester aangeboden aan Houben w woonwagenbewoners in Tilburg ant Panhuijsen Verpakking B. V. ge JUBILEUM AANBIEDING Nr.:14 LE GESCHAAFD VUREHOUT kRI Eoge. Kil° 1.39 Kil° 4.90 Min) maakl boodschappen doen leuk. ||y| |R|Q| IQ ’t Gilde 1 jaar Jonge kok in de prijzen iri 1988 - pagina 4 Donderdag 25 februari 1988 - pagina 5 DE TILBURGSE KOERIER 4248-1237 De showroom we NT leid Peter van Oirschot Een kijkje in het magazijn. Samenspraak lende Over de hoofden heen Jan Heynsstraat 10, Tilburg. Geldig t/m zaterdag 27 februari a.s.. Geldig tot 3 maart 1988 OPEND wijnen scheiding pr gratis plaatsvindt. De een halve finale gehouden op DOE-HET-ZELF C. van Tilburg >,50 Kon. Ned. Ver. EHBO - Afd. Tilburg nbe- roep n di- VERLOREN GEVONDEN BANANEN SCHOUDER- KARBONADE haar ken. We slotte». Begin deze zomer De heer J. Melis toont een dik pak uitgeknipte kranteartikelen. «Het zijn jven ■uuiraad 'etzelfde les. Het i natio- hierbij ugt in de aandacht. Kopmaat 69 x 46 mm Lengtes: 270-360-420-480 cm Nu p. meter >t uitdrukking een ondeme- t produkt een van Panhuijsen B. V. ’t Gilde in Tilburg bestaat 1 jaar! ’t Gilde bemiddelt voor alle mensen van vijftig jaar en ouder die belangeloos hun kennis en ervaring, opgedaan in werk en hobby, willen overdragen aan anderen. Een nieuw initiatief vóór Tilburg, ge start begin 1987. Na een jaar is er alle reden tot tevre denheid over het bereikte. Er verschenen twee gilde-gidsen, waarin ouderen hun kennis en ervaring aanboden. Binnenkort verschijnt de derde gids. 35 personen boden tot nu toe hun ken nis en ervaring aan; 140 reakties kwamen daarop. Bij de aanbieders gaat het vooral om contact, zinvol bezig zijn, met belang- stellenden praten over een hobby, enz. De aanvragers zijn kinderen, jongeren, oude ren, individueel of in een Ruim een jaar geleden nam de inspraak over de spreiding van woonwagens in - vanuit bovenstaande achtergrond Tilburg een aanvang. Het rumoer dat daarbij ontstond, heeft een aantal maanden - -> aangehouden. Bezwaren tegen de eventuele komst van woonwagenbewoners naar de diverse wijken stapelden zich op. Na het besluit van de gemeenteraad over het spreidingsplan is er een periode van doodse stilte aangebroken. Stilte voor een nieuwe stroom van protesten? Of onhoorbare bezwaarschriften en procedures? 50 weken lang speciale jublleumaanbiedlngen gezeg voor bedrijven die willen innove ren maar daartoe zelf niet de nodige deskundigheid in huis hebben. Vooral voor de wat kleinere onderneming kan de steun van het P.I.T. veel betekenen. De industriële produktie is volop in beweging en hetzelfde geldt voor de detailhandel. In die wetenschap is men er bij Panhuijsen Verpakking van doordrongen, dat de verpakkingswe- reld zich voortdurend zal moeten bezig houden met vernieuwing op haar ter rein. U doet dit (vrijwilligers)werk samen met 6 andere bestuursle den. U hoeft zelf geen EHBO-diploma te hebben Heeft U interesse Bel013/ 551395. De werkgroep constateert namelijk dat het beleid van de overheid al tien tallen jaren gekenmerkt wordt door het nemen van besluiten over de hoof den van woonwagenbewoners heen, in plaats van in samenwerking met hen. Mensen die in een wagen wonen wor den door de overheid ook steeds als aparte groep behandeld. Vandaar ook in eigen wijk de ontwikkelingen rond de spreiding van woonwagenbewoners willen volgen. Het contactadres van de werkgroep «Rechtdoen aan wagenbewoners Til burg» is: Gerard de Bondtstraat 25, 5017 GT Tilburg. Telefoon 013- 357041. Momenteel is de werkgroep bezig met een inventarisatie van problemen welke zich rond de aangewezen loca- lr de ties kunnen voordoen. Tegelijk wordt st de bezien hoe daarop wordt ingespron- gen. Een nauwe samenspraak met be trokken woonwagenbewoners is daar bij een eerste vereiste. De bijeenkom sten van de werkgroep vinden dan ook plaats op het woonwagencentrum zelf. Dit om een zo laag mogelijke drempel te vormen voor de woonwagenbewo ners. De verpakking van een produkt speelt een belangrijker rol dan menigeen beseft. De ontwikkeling van met name de industriële produktie is niet zonder gevolgen voor het marktsegment verpakkingsmaterialen. Hierbij loopt sterk in het oog, dat er een grote en toenemende behoefte bestaat aan verschillende verpakkingsartikelen. De Tilburgse groothandel «Panhuijsen Veipakking B.V.» is er in geslaagd om deze vraag op doeltreffende wij ze te vertalen in een omvangrijk en gevarieerd assortiment. In de breedte via een groot aanbod aan verpak kingsartikelen en in de diepte door levering van dezelfde artikelen in verschillende maten, kleuren, dessins en modellen. De smaakvol en overzichtelijk ingericht showroom van de groothandelsondememing laat hier dan ook geen enkel twijfel over bestaan. jurgemeesters- grote stad. Het goede burge- onze stad, i alle plannen kan de rails staan zo- Actieplan, zoals “1 Daar hebben burgemeester voor s voor >burgemeester het de afgelopen tijd erg „.vaar hebben gehad door dat ze meer werk hebben gekregen. Het CDA wil zich, als het gaat om het benoemen van een nieuwe burgemeester, niet aan 1- verantwoordelijkheden onttrek- "7e zijn de grootste fractie ten- De heer Melis verwacht dat begin deze zomer de nieuwe burge meester van Tilburg bekend zal zijn. P.E. Spanje wordt door de technische dienst oothandel uitgevoerd. En deze service van groot Deze vereniging geeft kursus- sen tot het behalen van het een- heidsdiploma EHBO en geeft eenmaal gediplomeerde EHBO- ers gelegenheid tot het geldig houden van hun diploma. De afdeling Tilburg zoekt een actieve secretar(esse)is voor het bijhouden van het ledenbestand, de kursusadministratie, aanvra gen van nieuwe diploma’s en ver lengen van de reeds bestaande, notuleren bestuursvergaderingen en de jaarvergadering en verdere secretariële werkzaamheden. De Tilburgse afdeling heeft 160 le den. Overzicht van gevonden voorwer pen in de periode van 14-2 t/m 19-2. Inlichtingen: Gemeentepolitie Til burg, tel. 013-428146. Gevonden sleutels: 7 sleutels aan ring waarvan 1 X nr. 7512; 3 sleutels in etui met geld; 1 sleutel Golf (auto); sleuteletui, inh. 2 rose muntjes en geld; 2 sleutels aan ring -en hanger, model gezicht; 1 sleutel merk DOM nr. 400542; 1 sleutel in bruin etui nr. 671 en geld; 4 sleutels aan ring en hanger TZVB 8586; 1 sleutel met geel label tekst «Ad Damen Lichtmaat»; 2 sleutels in groen etui aan voorzijde fo- to-afbeelding; 8 sleutels in etui. Gevonden dieren: kat, bruin-zwart; hond, poedel, teef, abrikoos, ong. 6 weken oud; hond, bouvier, reu, zwart; hond, reu, wit, steil haar; hond, bou vier, teef, zwart; hond, soort wind hond, bruin-zwart gevlekt, reu, hals band; hond, verm. dobermann, teef, zwart met lichtbruin; poes, zwart met witte poten, zwarte halsband. Gevonden diversen: slavenarmband goudkleurig; horloge met medaillon (munt); diverse kettingen en armban den met namen; diverse schoenen da mes met naaldhak; herenpantalon bruin-grijs; 1 emmer kunstharslijm; 2 vuilniszakken met kleding en div. keu- kenartike'— Kijkda lijks tussen C halve op zone -ge- Daar jaar te treft gelijke tred houd jrdt wing op het gebied me- kost ons de nodige ins De 1- een,-o zicht maar mercie en 1 xlrijf rijke informatie ;rard produkt. In de loop der tijd is een toe- !?53 nemende samenhang ontstaan tussen zijn produkt en verpakking. De meeste ver- :hee- pakking is technisch noodzakelijk. Zo koopt de consument zijn dranken om begrijpelijke redenen niet in een kar telen. lagen gevonden sleutels: dage- i09.00 uur en 12.00 uur, be- rndag. Partijtje schaak Vooral voor de wat oudere Tilbur- ger draagt Panhuijsen Verpakking vaak nog het imago van touwhandel. «Dat is begrijpelijk maar niet terecht», zegt de heer W. Scheepens. «Als ver pakkingsmateriaal is touw echt wel verleden tijd en dat geldt niet alleen hiervoor. Een aardige anekdote is, dat Gerard Panhuijsen vroeger nog wel- eens een partijtje schaak speelde met een cliënt die het bedrijf bezocht. Op de dag van vandaag is daar natuurlijk vrijwilligers, ook worden begeleid üw. trale, die ook huisvestir o De werkgroep zoekt dringend u«u uit breiding. Er is behoefte aan iemand die ook 50 jaar of ouder is en die het 1 vindt om meer bekendheid te geven aan Gilde. Iemand die gaat praten op plaatsen waar veel ouderen komen of bij instellin gen die te maken hebben met ouderen. Iemand voor de public relations dus. Als u hierover meer wilt weten neem dan s.v.p. contact op met ’t Gilde. Op dinsdag en donderdag van 10.00-12.00 uur is er iemand aanwezig. U kunt dan ook terecht voor een gilde- gids. ’t Gilde, p.a. Vrijwilligerscentrale, Spoorlaan 320, 5038 CC. Telefoon 013- 434572. Leveringsprogramma Een verpakking biedt in de regel ook gelegenheid om informatie te ge- afnei ven over het produkt in kwestie, zoals hoeft Melis in dat Brokx net als iedereen die gesolliciteerd heeft en door de Com missaris van de Koningin kwalitatief len om voor de vertrou wenscommissie te komen, een kandi- daat is. «Mits hij maar voldoet aan de ■1 in je besluitvorming. Maar goed, wij, profielschets, maar dat geldt voor uitwerken die n de en dan heb ik het over de CDA-fractie, iedere kandidaat», aldus Melis. Over als het Ecom zullen iedereen beoordelen met de pro- berichten in de Stem dat het CDA-Til- Tilburg Comr J fielschets in de hand. Immers, in die burg tegen Brokx zou zijn, zegt Melis: we een Pracr profielschets staan die items waarvan «Ik heb nooit met iemand van de Stem nodig met all iedereen die in de voorbereidingscom- hierover gesproken. Wat dat betreft, het college missie zat, vindt dat een burgemeester kan ik heel duidelijk zijn en dat weten Driessen die 1 minimaal aan moet voldoen. Ik heb er alle fractievoorzitters, ik zeg steeds: zwaar hebben geen enkele behoefte aan mensen bij geef alle informal voorbaat al te beoordelen of te veroor- voorkom je dat er st delen aan de hand van subjectieve ge- ontstaat dat alles niet gevens of zaken waarvan je niet weet kend zou zijn, ook bij of ze wel waar zijn. We hebben niet zitters zelf». voor Verontrust door de vaak venijnige reactie vanuit de Tilburgse bevolking aan het adres van woonwagenbewo ners, zijn een aantal mensen rond de tafel gaan zitten met de bedoeling een tegengewicht te bieden. Zij vormen de werkgroep «Rechtdoen aan wagen! woners in Tilbürg». Deze werkgro bestaat uit een aantal bewoners van verse wijken in Tilburg die zich samen met woonwagenbewoners willen inzet ten om te zorgen dat ook aan woonwa genbewoners recht wordt gedaan in het kader van het spreidingsbeleid van de gemeente. Daarbij wil de werkgroep zich niet uitspreken voor of tegen spreiding varf woonwagens naar de verschillende wijken, maar juist wensen van woonwagenbewoners hier over ondersteunen. t een burgen 1 aan moet voldoen. Ik heb er cele behoefte aan mensen bij voorbaat al te beoordelen of te veroor- i aan de hand van subjectieve ge- ontst is of zaken waarvan je niet weet kend e wel waar zijn. We hebben niet niets deze procedure gekozen». Informatie aan iedereen Een en ander houdt voor de heer Kopmaat 46 x 46 mm Lengtes: 270-360-420 450-480 cm r-— Nu p. meter dat er aparte inspraakprocedures over het spreidingsbeleid werden gehouden in plaats van de normale procedures bij planologische beslissingen. De werkgroep heeft sterk de indruk dat op deze manier ook het gemeentebeleid bijdraagt aan het vergroten van de kloof tussen wagenbewoners en huis bewoners. De werkgroep wil ook graag in con tact komen met mensen die: - zich ook gestoord hebben aan de vele negatieve en beledigende reacties met betrekking tot woonwagenbewo ners; Op 17 en 18 februari vonden op de een halve finale en een finale en wordt 1 Streekschool in Breda regionale voor- gehouden op een nog aan te wijzen lo- ronden plaats voor het Nationaal Kampioenschap voor Jonge Koks en Gastheren in opleiding. Negen koks en negen gastheren hebben deze dagen hun vakmanschap gedemonstreerd ten overstaan van een kritische jury, die bestond uit ervaren horecamensen. De regionale voorronden, die deze maand op zeven plaatsen in het land i plaatsvinden, door het Onde L Aan de westrijt van alle soor deelnemen: 1 Kracht Het is voor Panhuijsen van belang om het assortiment op peil te houden en waar nodig uit te breiden. Het be drijf zal in dit verband moeten blijx zoeken naar artikelen die op voorn -worden. Het tingsmachine: nale verpakkingsbeurzen kan 1 van grote betekenis zijn en krijgt onderneming dan ook alle aam Verder zal wellicht nog meer dan voor heen maatverpakking geleverd moeten worden. Voor de grote en voor de klei ne afnemer. Maar is dat allemaal te realiseren Bij de Tilburgse groothan del is men wat dit betreft vol vertrou wen. Directeur Scheepens «De kracht van Panhuijsen ligt vooral in het complete assortiment dat op voorraad wordt ge houden, onze deskundigheid een snelle en zorgvuldige levering en de ontwik keling van nieuwe verpakkingsproduk- ten. Deze kracht zal in de toekomst nog verder uitgebouwd moeten wor den. Er wordt in de regio Tilburg nogal wat geproduceerd. Hiebij valt sterk de veelzijdigheid van de produktie op. Het moet daarom een hele geruststel ling zijn, dat het Hart van Brabant een onderneming rijk is. die voor al deze produkten een geschikte verpakking kan leveren. tonnen doos maar in een fles. Maar de ene fles is de andere niet, hoewel bei den aan dezelfde technische eisen vol doen. De consument voelt zich over het algemeen meer tot de ene dan tot de andere verpakking aangetrokken. Het commerciële aspekt king komt verder ook tot in de mogelijkheden van ming, om zichzelf en het r herkenbaar en eigen gezicht te geven. de samenstelling en gebruiksaanwij zing. Daarnaast kan een onderneming zich via de verpakking presenteren door hierop bijvoorbeeld de naam of het beeldmerk te vermelden. Er is een veelheid van verpakkingsmaterialen en verpakkingsartikelen op de markt en daarvan heeft Panhuijsen Verpakking er nogal wat in haar leveringsprogram ma. Hoe is het assortiment van de Til burgse groothandel samengesteld. Het leveringsprogramma is globaal ge- belangrijke activiteiten naast de nor- nomen in een viertal categorieën te on- male, voor de groothandel karakteris- derscheiden. De verzendverpakking is tieke voorraadfunctie. Bij Panhuijsen bedoeld voor de industrie en detail- Verpakking wordt een drietal «neven handel en heeft onder meer als functie activiteiten» verricht. de bescherming en bundeling van dukten die vervoerd moet Bij de consumentenveipakking gaat het vooral om presentatie en reclame, maar ook om de bescherming en houd baarheid van het produkt. Deze ver pakking wordt met name in de detail handel afgezet. Distributieve verpak king is grotendeels bestemd voor in stellingen en kantines en zorgt voor hygiëne en arbeidsbesparing. In deze categorie vinden we bijvoorbeeld de plastic gebruiksartikelen, zoals het be kende koffiebekertje. Als vierde cate gorie is het assortiment van Panhuij sen kan de verpakkingsapparatuur worden genoemd. Korte levenscyclus Vooral in de sf machines en verpakkingsappara<.uu. heeft een sterke uitbreiding plaatsge vonden. De heer Scheepens «Bij onze -j-r-- 'semers ontstond steeds meer de be- nemend belang. De (potentiële) klant noefte, om de verpakkingsmaterialen kan zich snel oriënteren op de vele mo- zelf efficiënt te kunnen verwerken. We gelijkheden op verpakkingsgebied. hebben hierop moeten inspelen en le- Van belang is ook, dat de klant snel veren daarom sedert een aantal jaar wat gewenste goederen kan afhalen, ook verpakkingsmachines. Met het Bij kleine zendingen is dat zeer voor- oog op de bedrijvigheid in het Hart delig. Maar ook wat grotere zendingen van Brabant is een leverancier met betreft wordt de klant op zijn wenken zo’n compleet mogelijk leveringspro- bediend, omdat Panhuijsen zelf he: gramma voor verpakking ook noodza- transport voor z’n rekening neemt. In kelijk. onze provincie worden de meeste Panhuijsen haalt de gewenste verpak- plaatsen zelfs tweemaal per week be- kingsmachines onder meer uit Spanje zocht. Het afzetgebied van de Tilburg- en Italië, maar het onderhoud wordt se groothandel strekt zich overigens uit desgewenst door de technische dienst tot het gehele land. Kwaliteitsbesef belang. Het wekt natuurlijk geen verbazing Het leven van een verpakking is nog dat de verkoop een centrale rol vervult korter dan het leven van een produkt. in de organisatie. Scheepens «Voor Deze korte levenscyclus is bepalend de industriële sector hebben we vier voor het leveringsprogramma, waarbij vertegenwoordigers in dienst en voor ook plaats is ingeruimd voor enkele de detailhandel twee. Zij staan recht- male, voor de groc tieke voorraadfunc Verpakking v*—J* activiteiten» SXK Voordelig Een eerste nevenactiviteit is de «converting» van plastic stretchfolie. Dit is het op aangepaste, kleinere rol len overbrengen van rekfolie, waar door deze beschikbaar komt voor een grotere groep gebruikers, ook de indi viduele huishoudelijke gebruiker. Verder wordt bij Panhuijsen ook zelf klevende tape bedrukt. Door het toe nemend gebruik van golfkartonnen dozen voor verpakking is ook het ge bruik van tape voor het sluiten en ver zegelen van de dozen geweldig toege nomen. Door deze tape te laten be drukken met eigen tekst verzegelt een bedrijf zijn dozen, is de doos be schermd tegen diefstal en is de tape sfeer van verpakkings- een belangrijke reclame-drager gewor- ferpakkingsapparatuur den. De balieverkoop en de showroom zijn voor Panhuijsen Verpakking van toe nemend belang. kan zich snel orië gelijkheden op Van belang is wat gewenste Bij kleine zendi o delig. Maar ook wat gre betreft wordt de klant compleet mogelijk leveringspro- bediend, omdat Panhuijse ima voor verpakking ook noodza- transport voor z’n rekening In 1903 wordt het bedrijf opgericht geen sprake meer van. Produktver- door de heer Gerard Panhuijsen en ge- nieuwing is aan de orde van de dag en vestigd aan de Heuvel te Tilburg. Daar de verpakkingswereld moet wat dit be- zal de onderneming ruim zestig jaar te treft gelijke tred houden. Een vemieu- vinden zijn, want pas in 1964 wordt wing op het gebied van verpakking een nieuwe locatie aan de Jules Veme- kost ons de nodige inspanning», weg in gebruik genomen. In 1979 vindt De verpakking van een produkt speelt de verhuizing naar het huidige be- een, belangrijke rol. In technisch op- drijfscomplex aan de Boogschutter- zicht maar ook in het licht van de com- straat plaats. In 1936 neemt de heer mercie en het verschaffen van belang- E.H. van Dijk de scepter in het bedrijf rijke informatie over het bedrijf en z’n over van zijn schoonvader Gerard produkt. In de loop der tijd - Panhuijsen. Van Dijk wordt in 1963 nemende samenhang ontsta op zijn beurt opgevolgd door zijn produkt en verpakking. De meest schoonzoon, de heer W.J.C. Schee- pakking is technisch noodzakelijk pens. Deze voert momenteel samen koopt de consument zijn dranker met de in 1968 tot het bedrijf toegetre den heer H.P. van Dijk de directie over Panhuijsen Verpakking B.V. Vermel- denswaardig is ook dat de Tilburgse Papierhandel Van den Berg in 1971 door Panhuijsen werd overgenomen. Het bedrijf telt momenteel 30 mede werkers er nu 60. Ach, een dergelijks publici teit is inherent aan een burgemeesters benoeming. van een gaat erom dat we een meester krijgen voor Iemand die met elan uitwerken die nu op s het Economisch ipacte Stad. .,~e- -r chtige burg< van de Stem nodig met alle respect overigens dat betreft, het college en loco-burgeme it wete itters, ik zeg steeds: itie aan iedereen dan straks de indruk bij iedereen be- j de fractievoor- vii plaatsen in het land worden georganiseerd ierwijscentrum Horeca. ijden kunnen leerlingen Vervolg van blz. 1 soorten horeca-onderwijs T het Lager Beroepsonder- Moet ik dan in de hoogste boom khm- rijwiUigers, ook 50 j_aar of ouder. Zij g ff M ddeibat Beroepsonderwijs; af laten komen en °P het belangrijke goed is bevonder -- ,t dringend naar u^t- de voo^onden Breda in je besluitvorming. Maar goed, leuk o a- bij de koks Tonnie van Buric in lan’t prijzen. Hij is werkzaar dat Brokx -J heeft streeks in kontakt met de klant en vor men een belangrijke spil bij het opspo ren van nieuwe wensen op de verpak- kingsmarkt. En ook de verkoop bin nendienst is van toenemend belang, evenals onze andere afdelingen. Door de mensen onder meer de ruimte te ge ven voor het volgen van een op hun werkzaamheden toegespitste opleiding trachten we aan de steeds hogere markteisen te voldoen. Ook kwaliteitsbesef speelt met het oog op nieuwe, hogere eisen op de verpak- kingsmarkt een rol van’grote beteke nis. Maar om de cliënt optimaal te kunnen bedienen is een doelmatige in terne organisatie van levensbelang. «We zijn momenteel bezit met een kwaliteitsprojekt, waarbij de wensen van de klant nadrukkelijk maatgevend zijn», aldus directeur Scheepens die gehouden moeten v hieraan toevoegt«Het is in dit ver- geldt voor verpakkingsmach band erg belangrijk dat de verschillen- bezoeken van internationale de interne werkzaamheden nauwlet- nale verpakkings! tend op elkaar afgestemd worden, van grote betekeni Vanaf het moment dat een order bin- nenkomt tot aan de uiteindelijke leve ring en de hiermee eventueel samen hangende service na verkoop» Vernieuwen Produktvemieuwing is in veel secto ren aan de orde van de dag. Als gevolg hiervan staat Panhuijsen Verpakking voor de taak haar produkt ook regel matig verder te ontwikkelen en ver nieuwen. Voor een onderneming uit de sector midden- en kleinbedrijf is dat zeker niet eenvoudig. De heer Schee pens hierover «Ook wij moeten bij de les blijven, maar alleen kunnen we dat moeilijk realiseren. Daarom hebben we ons ook aangesloten bij een in- kooproganisatie, waardoor we met zo’n 25 collega-bedrijven aandacht kunnen schenken aan innovatieve ont wikkelingen. In dit verband hebben we ook deelgenomen aan het P.I.T. en dat heeft z’n vruchten afgeworpen. De letters P.I.T. staan voor Project In novatie Tilburg. Dit project is o.a. op- uvi iivuiing dan :rder zal wellicht p™ cn maatverpakkir irden. Voor de grote afnemer. Maar is diseren? I j, 1 is men wat dit

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1988 | | pagina 5