Gemeentepagina i 55,- Huurders Woningdienst voortaan huurders VVT Voor huursubsidie naar Publieke Werken Nieuwe subsidieregeling particuliere woningverbetering lilburg Gemeente OPORT Disco- zwemmen Verordeningen belastingen ter inzage aalwijk I 11 Gemeentelijk informatiecentrum TRATIE VEREN lari 1988 -pagina 6 Donderdag 18 februari 1988 - pagina 7 DE TILBURGSE KOERIER A Samenstelling afdeling Voorlichting en Inspraak van de gemeente Tilburg, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg, 013-429198 Bouw vergunningen igen oninc TILBURG iet zittingen van In de gemeenteraad Commissievergaderingen □etklachten: jkeren weg 108-C, Tilburg OPENINGSTIJDEN STADHUISBALIES iden van *n guldens. Rechtstreekse 2de Kamerlijn Actuele 1ste en 2de Kamerstukken aanwezig om uw vragen te beantwoorden. 8.30-16.00 uur 8.30-19.00 uur Stad- (6de e en waar ook 1160-40680 morgen gesloten cons «set in d« noer tiusp De WT neemt het kantoor en het personeel van de Woningdienst over. Ook in dat opzicht zal er wei nig te merken zijn van de verande ring. ioor geverfd ken leverbaar. rijs in 3+2-zits 3.095,- (tijdelijk) 1.100,- Vanaf heden liggen gedurende drie maanden de volgende, bij raadsbesluit van 19 november 1987 vastgestelde, verordeningen ter inzage Sociale en Culturele Zaken Op maandag 22 februari a.s. om 15.00 uur in het stadhuis (nieuwe raadzaal) Voorzitterwethouder drs. W.J.A. Dijkstra (sociale zaken) en wethou der drs. J.A.J. Krosse (cultuur) Secretaris G. Hensing, telefoon 363000, tst 36. Op de agenda o.a.: Wijziging Verordening Budgetadvisering Uitvoering bijzondere controle Sociale Zaken Subsidie-verzamellijst 1987, 3de herziening Toedeling bezuiniging van 245.000 aan zes instellingen Betalingsregeling en kwijtschelding schuld van twee peuterspeelzalen Afwijzing subsidieverzoek Regionale Federatie Kindercentra Mededeling met betrekking tot bezuiniging Sociaal Raadsman Wijziging Stichting Amateuristische Kunstbeoefening-regeling Extra subsidie Stichting Theater Noorderligt Ambtelijke capaciteit ten behoeve van de monumentenzorg Bring. Het buro bij de mingdienst was Ruimtelijke Ordening Openbare Werken en Stadsvernieuwing ma t/m wo donderdag Sociaal- economische zaken tot 16.00 uur vrijdag 8.30-12.30 uur De openingstijden blijven het zelfde van 's ochtends 8.30 tot 12.30 uur is de balie open. Van 15.00 uur tot 17.00 uur is het buro Huursubsidie telefo nisch bereikbaar via nummer 428770. Ook groepsbezoek mogelijk na telefonische afspraak Stadshuisplein 132, 5038 TC Tilburg Telefoon 013-358575. van de verordening en invordering van gekeurd bij Konini nummer 3 van 3 febri Er is één uitzonder Huursubsidie dat L Gemeentelijke Wor vereniging volkshuisvesting tilburg Het beeldmerk van WT. 1. De verordening op de heffing en invordering van rechten voor het gebruik van de algemene be graafplaats Tilburg (goedgekeurd bij Koninklijk Besluit nummer 15 van 15 januari 1988). Openingstijden Maandag van 13.00 tot 17.00 uur Di. t/m vr. van 9.00 tot 17.00 uur Zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur ondergebracht gaat eind februari naar de afdeling Volkshuisvesting/ Bouwwerken van Publieke Werken. Met ingang van maandag 29 februari moeten mensen met vragen over huursubsidie of huurgewenning zich wenden tot afdeling Volkshuisvesting/ Bouwwerken van Publieke Werken. Tentoonstelling tweede stadskantoor Het ontwerp voor het tweede stadskantoor is klaar. De ge meente nodigt daarom om wonenden en belangstellen den uit om te komen kijken naar de tentoonstelling hier over. Vanavond (18 februari) bent u, tussen 19.00 en 22.00 uur van harte welkom in het ge meentelijk informatiecen trum, Stadhuisplein 132. Op deze avond kunt u naast het bezichtigen van tekeningen en een maquette van het tweede stadskantoor ook vragen stellen over het ont werp, de uitvoering, enzo voorts. Tussen 19.00 en 22.00 uur zijn ambtenaren Het buro Huursubsidie ver huist namelijk van het kantoor van de VVT (GWD), Elzen straat 85, naar Publieke Wer ken, Vincentiusstraat 102. Vanwege de verhuizing naar PW is het buro Huursubsidie op 24, 25 en 26 februari 1988 gesloten. De verhuizing van buro Huur subsidie is vooral van belang voor de mensen die de huur subsidie of huurgewenning rechtstreeks door buro Huur subsidie uitbetaald willen krij gen. Ook de huurders van de VVT (GWD) die nog huursub sidie of huurgewenning willen aanvragen voor het subsidie- tijdvak dat loopt van 1 juli 1987 tot 1 juli 1988 moeten zich voorlopig tot het gemeen telijk buro Huursubsidie blij ven wenden. De aanvraag van huursubsidie voor het nieuwe tijdvak van 1 juli 1988 tot 1 juli 1989 loopt voor alle huurders van wo ningcorporaties zoals vorig jaar via de woningcorporaties. Daarvan krijgen zij te zijner tijd bericht. Mocht u vanavond niet in de gelegenheid zijn een be zoek te brengen aan het ge meentelijk informatiecen trum, dan bent u ook daarna van harte welkom om de ten toonstelling te bezichtigen. Dit kan van dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur en op maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur. Vanaf vanavond kunt u bij het gemeentelijk informatie centrum ook een folder met informatie over het tweede stadskantoor af halen. U kunt de verordeningen inzien op de afdeling belastingen van de Dienst Algemene Zaken, huisplein 130, kamer 601 etage). Vanaf donderdi met donderdf ta«Evaluc verbeten nc ging van de gemi particuliere woni inzage in het gen tiecentrum, Stadhuisr Openingstijden maandag en zater dag van 13.00 tot 17.00 uur en van dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Bezwaren tegen de voorgestelde wijzigingen in de subsidieregeling kunnen tot en met 10 maart worden ingediend bij het college van bur gemeester en wethouders, Postbus 90155, 5000 LH Tilburg. 2. De verordening tot wijziging van de verordening op de heffing en invordering van markt- en staangeld (goedgekeurd bij Ko ninklijk Besluit nummer 9 van 20 januari 1988). Financiën Personeel Organisatie en Informatie Op maandag 22 februari a.s. om 9.30 uur in het stadhuis (oude raad zaal) Voorzitterwethouder drs. J.A.J. Krosse (financiën) en wethouder drs W.J.A. Dijkstra (personeel) Secretaris Mevr. C. van de Weijden, telefoon 429182 Op de agenda o.a.: Organisatie en personeel Beleidsplan G.A.B. Wijziging verordening «Rechten gemeenschappelijk woonwagencen trum» Dia- en videovertoningen (gratis) Dit is uw gemeente Tilburg te kijk Milieu Draag uw batterijtje bij Polygoonnieuws 1924-1954 Isolatie het gewone verschil in wonen Same (Tanzania) ...en nog vele andere Lees- en documentatiehoek Nota’s, commissiestukken, enz., maken het mogelijk de gemeentelijke besluitvorming op de voet te volgen De raadsvergadering is openbaar en vindt plaats in de raadzaal van het stadhuis. Aanvang 20.00 uur. De bijbehorende stukken lig gen vanaf maandag voor ieder een ter inzage in het Gemeentelijk Informatiecentrum (Stadhuisplein 132). Openingstij den maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Ga eens zwemmen op leuke muziek. Je kunt dit doen in zwembad Drieburcht, Wagner- plein 1Disc-jockey Jolly Joker zorgt voor swingende muziek en een wervelende lichtshow. Dit seizoen is er al een aantal geslaagde discozwemavonden geweest. De eerstvolgende keer is op vrijdag 19 februari. In maart en april kun je nog een keertje discozwemmen. Dit is op 18 maart en 15 april. Het fes tijn begint steeds om 19.00 uur en eindigt om 21.00 uur. De toegangsprijs is 4,- per persoon. Een passe-partout is voor deze discozwemavonden niet geldig. Wil je meer weten Bel dan naar zwembad Drieburcht, tele foon 553089. Het kan gebeuren dat gemeen telijke advertenties die eigen lijk op de «gemeentepagina» thuishoren, noodgedwongen in een andere krant verschij nen. Om de duidelijkheid voor de lezers te garanderen, pro beren we dit zoveel mogelijk te voorkomen. Een deel van de subsidie particulie re woningverbetering wil de ge meente besteden aan het opknap pen van een straat in één keer. Een nadeel van de oude regeling is na melijk dat de met de subsidie opge knapte panden zeer verspreid door de stad liggen. Daardoor blijven er nog te veel straten over die er slecht uitzien. Burgemeester en wethouders willen daarom in een aantal straten, alle particuliere wo ningen in één keer opknappen. De eigenaren krijgen dan 100% subsi die op de verbetering van onder meer het buitenschilderwerk, riole ring, dakconstructie en dakpannen, gevel, buitenkozijnen. De nadruk ligt dus op de buitenkant en istructie. Voor het experir ïhilrenovatie en cascoherstel» is ie nota een aantal straten ge- Bmd. Het Smidspad, het Vincen- spad en de Boekweitstraat zullen sluit nummer 5 van 29 januari 1988). 7. De verordening op de heffing en invordering van rioolrechten (goedgekeurd bij Koninklijk Be sluit nummer 3 van 3 februari 1988). 8. De verordening tot wijziging won Ho wnrnrHnninn Qp (je heffing leges (goed- nklijk Besluit ruari 1988). Burgemeester en wethouders kunnen zich laten adviseren door com missies uit de gemeenteraad, onder andere over voorstellen aan die raad. De commissies vergaderen doorgaans één keer per maand. De ze vergaderingen zijn openbaar. Bovendien kan door belanghebben den een korte spreektijd worden aangevraagd, indien zij iets willen vertellen over een van de agendapunten. Spreektijd moet vóór de ver gadering worden aangevraagd bij de secretaris van de commissie. De agenda en bijbehorende stukken liggen voor iedereen ter inzage in het Gemeentelijk Informatiecentrum (Stadhuisplein 132). Ope ningstijden maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. De subsidieregeling voor particu liere woningverbetering werd op 1 januari 1988 stopgezet. Dit was nodig omdat de gemeente de re geling wilde veranderen. Burge meester en wethouders hebben de oude regeling geëvalueerd. Er is gekeken naar de resultaten van de oude regeling. Mede op basis daarvan is de nieuwe regeling ge maakt. Burgemeester en wethou ders hebben inmiddels hun goed keuring aan de nieuwe regeling gegeven. De gemeenteraad neemt binnenkort haar besluit hierover. De start van de nieuwe subsidie regeling wordt op deze pagina bekendgemaakt. Voor het bouwen en veranderen van bouwwerken zijn meestal ver gunningen nodig. Met vragen hier over kan men terecht bij de Milieu dienst (telefoon: 428811). Bouw plannen die vooruitlopen op het definitief worden van een bestem mingsplan of die in geringe mate afwijken van het geldende bestem mingsplan, worden ter inzage ge legd. Iedereen kan dan bezwaar in dienen. Bezwaarmakers krijgen al tijd een schriftelijke reactie op hun ingediende bezwaarschriften. Er zijn verzoeken om een bouwver gunning binnengekomen voor: Auteurslaan 1de bouw van een villa met garage nabij de Auteurslaan (0-88-0370) 2. de bouw van een villa met garage nabij de Auteurslaan (B-88-0136) Beethovenlaan 3. het bouwen van een reclametur- bine op de hoek Beethovenlaan/ Brucknerstraat (B-88-0054) Broekhuizenstraat 4. het bouwen van een keerwand ter plaatse van kavel 21 nabij de Broekhuizenstraat en de Moerse Dreef (B-87-1788) Dr. Deelenlaan 5. het vergroten van het hotel aan de Dr. Deelenlaan 10 (B-87-1463) Dr. Hub van Doorneweg 6. het bouwen van een kantoor pand met magazijnruimte aan de Dr. Hub van Doorneweg (B-88-0097) Merodeplein 7. het bouwen van 90 woningen en een winkelruimte aan de D’Hamale- straat, het Merodeplein en de Se- venhoekstraat (tweede fase) (0-88-0322). Burgemeester en Wethouders zijn van plan de gevraagde bouwver gunningen te verlenen. De bouw plannen liggen van 19 februari 1988 tot 4 maart 1988 ter inzage bij de Milieudienst en het Gemeentelijk In formatiecentrum. De Milieudienst vindt men in het Stadhuis (Stad huisplein 130) en men kan er elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur te recht. Het Gemeentelijk Informatie centrum is geopend op maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Gedurende ge noemde twee weken kan men schriftelijk bezwaar indienen tegen de vergunningverlening. Bezwaar schriften moeten worden gericht aan de directeur van de Milieu dienst, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg. 3. De verordening tot wijziging van verordening hondenbelasting 1978 (goedgekeurd bij Koninklijk Besluit nummer 10 van 20 januari 1988). 4. De verordening tot wijziging van de verordening reinigingshef fingen 1987 (goedgekeurd bij Ko ninklijk Besluit nummer 17 van 25 januari 1988). 5. De verordening afvalwaterzui- veringsbijdrage 1988 (goedge keurd bij Koninklijk Besluit num mer 17 van 25 januari 1988). 6. De verordening tot wijziging van de verordening op de heffing van onroerend goed-belastingen (goedgekeurd bij Koninklijk Be- In de nieuwe regeling vervalt een aantal vergoedingen. Enkele voorbeelden hiervan zijn het ar chitectenhonorarium, centrale verwarming, interieurtechnisch 1 onderhoud (behang, lambrize- ring, deur- en raamkozijnen bin nen). De oude subsidieregeling gaf maximaal 65% op goedge keurde verbeteringskosten. Dit wordt 60%. Voor achterstallig on derhoud wordt nog wel subsidie verleend maar minder dan voor heen. Verder wordt in de toe komst beter gebruik gemaakt van de mogelijkheid om een deel van de subsidie terug te vorderen. Dit kan als de eigenaar van een met subsidie verbeterde woning bin nen tien jaar het huis verkoopt. De subsidiestop zoals die op dit moment nog geldt zal jaarlijks te rugkeren op het moment dat de voor dat jaar vastgestelde subsi diegelden besteed zijn. Experiment schilrenovatie en cascoherstel Actuele tentoonstellingen Compacte stad (Centrum Binnenstad) Bouwen in Tilburg Verpaupering De Gemeente Safari in Same (projektkoppeling tussen Same in Tanzania en Tilburg) Bouw tweede stadskantoor g gereserveerd voor in. Een voetkundige eft advies en demon- een Zweedse uitvin- t de bekende harde, s Vibrion-Veer verend, sn en bloedsomloop, in zorgt ervoor dat u verend zonder ver enop natuurlijke wijze Ig advies en dan bok te dag. schoenen draagbaar, i geschikt voor kinde- spraak: uari of kom dan langs Op woensdag 24 februari is er een speciale raadsvergadering. Tijdens deze vergadering stelt de gemeenteraad de samenstelling, taak en werkwijze van de vertrou wenscommissie die de gesprek ken met kandidaten voor het bur gemeesterschap zal voeren, vast. Bovendien behandelt de gemeen teraad op 24 februari de profiel schets voor de nieuwe burge meester. Bij deze speciale raadsvergade ring zal de Commissaris van de Koningin aanwezig zijn om de profielschets in ontvangst te ne men. dit jaar worden opgeknapt. De be woners van deze straten krijgen hierover binnenkort bericht. Ter inzage lag 18 februari tot en JO. dag 10 maart ligt de no- jatie particuliere woning- ing en voorstellen tot wijzi- de gemeentelijke regeling tingverbetering» ter jmeentelijk informa- splein132. iandag uur Op maandag 22 februari a.s. om 19.30 uur in het stadhuis (oude raad zaal) Voorzitterwethouder drs. R.A.J.M. van Eijl Secretaris P. van Bragt, telefoon 428561 Op de agenda o.a.: Beschikbaarstelling krediet voor nieuwbouw stadskantoor Inrichting Koningsplein Vaststelling bestemmingsplan «De Groene Long» Nota van uitgangspunten/voorbereidingsbesluit terrein Postelse Hoeflaan Nota van uitgangspunten/voorbereidingsbesluit Kasteel-Zuid Voorbereidingsbesluit uitbreiding Fuji Oudenstaart Voorbereidingsbesluit uitbreiding De Waaikant, Heikestraat 54 Nota van uitgangspunten/voorbereidingsbesluit Het Laar/Rielseweg Nota van uitgangspunten Manifestatie Compacte Stad fase 2 Informatie Kunstkluster Reactie op klachten bewoners Kasteel-Noord Op woensdag 17 februari wordt het woningbezit van de Woningdienst met alle lasten en lusten overgedra gen aan de Vereniging Volkshuis vesting Tilburg. De WT neemt de huurcontracten, de afspraken en verplichtingen van de Woning dienst over. Voor de huurders ver andert er daarin niets. Actuele folders Wat u moet weten bij echtscheiding Waarop letten bij de koop van een huis Trouwen of samenwonen Compacte Stad Actueel Erfenis en testament Straten register 3,50 Gemeentegarantie in Tilburg Alle postbus 51-folders (ook in diverse talen) Wat te doen bij ontslag op staande voet Rechten en plichten van huurder en verhuurder Premie A+B woningen Meer vrije sectorwoningen in Tilburg (Blaak, Tilburg Noord) Batterijen Wat te doen bij overlijden Huisvestingsmogelijkheden bejaarden Seniorvakantiekrant 1988 Vrouwenwijzer Vocht in huis, doe er iets aan Ter inzage Div. bestemmings- en bouwplanprocedures Welzijnsplanning 1988 Begroting 1988 Handboek voor gemeenteraadsleden Jaarverslag gemeente Tilburg 1986 Onderzoek naar de behoefte van kinderopvang bij bedrijven en instellingen in Tilburg verk, lakpa ?ddéuk iment

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1988 | | pagina 7