fi Gemeentepagina I Regels veranderd rond sloopvergunning Buurtbureaus stadsvernieuwing Koestraat en Piushaven gesloten lilburg lilburg WIJ Rijstroken Paleisring en Piusplein smaller Gemeente VANAF 15 JANUARI 1988 NIEUWE In de Hinderwet Bouw gemeenteraad vergunningen Nieuw alarmnummer Commissievergaderingen Gemeentelijk informatiecentrum NUMMERS GEMEENTE TILBURG sinds 1 februari Donderdag 4 februari 1988 - pagina 7 lari 1988 - pagina 6 DE TILBURGSE KOERIER Samenstelling afdeling Voorlichting en Inspraak van de gemeente Tilburg, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg, 013-429198 ok In blank eiken) >on rager >ubsi< Buurtbureau Smispad 76 vanaf deze week buurtbureau voor Tilburg boven de Spoorlijn. i leverbaar) [et!!!!! vloer!!!!! OPENINGSTIJDEN STADHUISBALIES Sloop op het Merodeplein FotoGeert van Loon lilburg] lagmorgen Vergunningen Jules Verneweg 100 PUBLIEKE WERKEN POLITIE STADHUIS 013-428711 013-428911 013-428811 Actuele 1ste en 2de Kamerstukken Rechtstreekse 2de Kamerlijn i verzoeken om een bouwver- ing binnengekomen voor: 8.30-16.00 uur 8.30-19.00 uur Brandweer ierd. r commis- ie raad. De ige- oor- >or pas- aan de Has- 12) je-ber- 166 verder m raat 357a I 60-40680 I Burgen van pk gunningen plannen lit m zich laten adviseren door over voorstellen aan die keer per maand. Deze vergade- *- langhebbenden een korte s willen vertellen over een vergadering worden aan- 17.00 uur .00 uur \00 uur Er zijn gunnin nummer van de benodigde instan tie. Voor Tilburg is datpolitie 428911 brandweer 354545. ma t/m wo donderdag Sociaal- economische zaken tot 16.00 uur vrijdag 8.30-12.30 uur 9,-p. m> 06-11 De telefoonnummers van Welzijnsdienst, Energiebedrijven, I en Dienst Sociale Werkvoorziening blijven onverande 9j"p. m’ Actuele tentoonstellingen Compacte stad (Centrum Binnenstad) Bouwen in Tilburg Verpaupering De Gemeente Nieuw Tilburgs Sportbeleid Safari in Same (projektkoppeling tussen Same in Tanzania en Tilburg) Voor het bouwen en veranderen van bouwwerken zijn meestal ver gunningen nodig. Met vragen hier over kan men terecht bij de Milieu dienst (telefoon: 428811). Bouw plannen die vooruitlopen op het definitief worden van een bestem mingsplan of die In geringe mate afwijken van het geldende bestem mingsplan, worden ter inzage ge legd. Iedereen kan dan bezwaar In dienen. Bezwaarmakers krijgen al tijd een schriftelijke reactie op hun ingediende bezwaarschriften. Ter inzage Div. bestemmings- en bouwplanprocedures Verkeersmaatregelen Welzijnsplanning 1988 Begroting 1988 Sportnota ing als een bouwaan- /vorden beschouwd. Dit jeval wanneer slechts een „i een gebouw wordt ge- Bij elke stap kunnen bezwaren worden gemaakt. De bezwaarma kers krijgen steeds een schriftelij ke reactie op hun Ingediende be zwaren. Openingstijden Maandag van 13.00 tot 17. Di. t/m vr. van 9.00 tot 17.( Zaterdag van 13.00 tot 17J i a.s. om 15.00 uur ir. louder drs. W.J.A. Dijkstra (s- s.aouder drs. J.A.J. Krosse (cu Hensing, telefoon 363000, tst Het beroepschrift moet in 2-voud worden ingediend. Daarnaast kan tot 5 maart 1988 een verzoek tot schorsing van de ver gunning of tot het treffen van een voorlopige voorziening worden in gediend. Dit verzoek moet men richten aan de Voorzitter van de ge noemde afdeling. Wanneer dit ver zoek niet wordt ingediend en er wordt ook geen beroep ingesteld bij de Kroon, is de vergunning gel dig vanaf 5 maart 1988. inia) s andere ,W„ gazijn. Dia- en videovertoningen (gratis) Dit is uw gemeente Tilburg te kijk Milieu Draag uw batterijtje bij Polygoonnieuws 1924-1954 Isolatie het gewone verschil in wonen Same(Tanzar ..en nog vele Bedrijven die overlast (hinder) kun nen veroorzaken, kunnen op grond van de Hinderwet een vergunning nodig hebben. Dat wil zeggen dat zij bij de gemeente een hinderwet vergunning moeten aanvragen. De normale procedure bestaat uit ver schillende stappen: aanvraag om een hinderwetvergunning - ont- werpvergunning - vergunning. 0011 is niet langer het alarmnum mer meer in onze regio. Voortaan is dat 06-11een nummer dat straks in heel Nederland kan worden ge draaid als men de politie, de brand weer of de ambulance wil waar schuwen. Via een alarmcentrale wordt men dan doorverbonden. schriftelijke kennisgeving is ve.Uv- den en dus strafbaar. Pas één maand na de melding mag met het slopen worden begonnen. Deze termijn van één maand heeft de gemeente nodig om een aantal zaken te onderzoeken. Zo wordt bekeken -of de meldir vraag moet wc is het ge\ deel van sloopt Op woensdag 17 februari, na de carnaval, begint de gemeente met de reconstructie in de Paleisring en het Piusplein. De beide wegen wor den versmald tot twee rijstroken. Tijdens het werk aan de twee we gen kan het verkeer, in twee richtin gen, steeds over één rijstrook door gaan. De bushaltes aan de Paleis ring worden tijdelijk opgeheven. Het werk start aan de Paleisring, ter hoogte van de Bisschop Zwijsen- straat. Vóór de kermis (half juli) zijn de rijstroken klaar. Het werk wordt na de kermis helemaal afgerond. Lees- en documentatiehoek Nota’s, commissiestukken, enz., maken het mogelijk de gemeentelijke besluitvorming op de voet te volgen huis (Stadhuisplein 130) elke werk dag van 9.00 tot 12.00 uur en bo vendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de vergunning. Indien men bezwaren heeft, kan tot 5 maart 1988 beroep worden inge steld bij de afd. voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Graven- hage door iedereen die al bezwaar heeft gemaakt tegen de aanvraag en de ontwerpvergunning. Ook zij die om gegronde redenen hiertoe niet in staat waren, kunnen beroep instellen bij de genoemde afdeling. ïhrift moet in 2-voud Capucijnenstraat 1het bouwen van een garage ging'aan de Capucijnenstraat (B-88-0066) Clercxstraat 2. het bouwen van 14 garages aan de Clercxstraat (B-87-1880) Hasseltstraat 3. het bouwen van een garage/ber ging achter de woning seltstraat58 (B-87-1642 Pasteurstraat 4. het veranderen van de berging in een garage/berging voor perceel A-37 aan de Pasteurstraat (B-88-0065) jmeester en Wethouders zijn jlan de gevraagde bouwver- in te verlenen. De bouw- liggen van 5 februari 1988 tot 19 februari 1988 ter inzage bij de Milieudienst en het Gemeentelijk In formatiecentrum. De Milieudienst vindt men in het Stadhuis (Stad huisplein 130) en men kan er elke werkdag van, 8.30 tot 12.30 uur te recht. Het Gemeentelijk Informatie centrum is geopend en zaterdag van 13.00 en dinsds 9.00 tot 1 De buurtbureaus stadsvernieuwing Koestraat 164 (noord-oost) en Pius haven 32 (zuid-oost) zijn sinds maandag 1 februari gesloten. Re den hiervoor is de personele bezui niging bij Publieke Werken. Voor de twee buurtbureaus die overblijven wordt de stad verdeeld in noord en zuid. De grens wordt getrokken bij de spoorlijn Den Bosch-Breda. Het buurtbureau aan de Korvelseweg 156 (telefoon 356074) is er voor het zuidelijk deel van Tilburg en het buurtbureau Smidspad 76 (telefoon 352894) voor het noordelijk deel. De bewoners van het centrum wor den rechtstreeks verwezen naar Publieke Werken. Zij kunnen voor alle vragen over het centrum te recht bij de h. J. Vromans, telefoc 428571 U kunt bij een buurtbureau stads vernieuwing terecht voor allerlei vragen over zaken die bij u in de buurt spelen. Zoals verkeersover last, groen- en speelvoorzieningen en nieuwbouwplannen in de buurt. Ook vragen over woningverbete- ringssubsidie kunnen door de pro jectleider stadsvernieuwing beant woord worden. Voor onze regio vanaf NU dus voortaan 06-11 voor politie, brand weer en ambulance. Maar alleen in zeer spoedeisende gevallen, dus als tijdwinst levens kan redden, di rect misdaad kan helpen bestrijden en branden kunnen worden be dwongen. Kortom, alleen als elke seconde telt. Voor zaken die min der spoedeisend zijn, maakt men gebruik van het gewone lokale Ook groepsbezoek mogelijk na telefonische afspraak Stadshuisplein 132, 5038 TC Tilburg Telefoon 013-358575. Het kan gebeuren dat gemeentelijke advertenties die eigenlijk op de «gemeentepagina» thuishoren, noodgedwongen In een andere krant verschijnen. Om de duidelijkheid voor de lezers te garande ren, proberen we dit zoveel mogelijk te voorkomen. op maandag I tot 17.00 uur lag tot en met vrijdag van 17.00 uur. Gedurende ge noemde twee weken kan men schriftelijk bezwaar indienen tegen de vergunningverlening. Bezwaar schriften moeten worden gericht aan de directeur van de Milieu dienst, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg. Actuele folders Wat u moet weten bij echtscheiding Waarop letten bij de koop van een huis Trouwen of samenwonen Compacte Stad Actueel Erfenis en testament Stratenregister 3,50 Gemeentegarantie in Tilburg Alle postbus 51-folders (ook in diverse talen) Wat te doen bij ontslag op staand< voet Rechten en plichten van huurder en verhuurder Premie A+B woningen Meer vrije sectorwoningen in Tilburg (Blaak, Tilburg Noord) Batterijen Wat te doen bij overlijden Huisvestingsmogelijkheden bejaarden Seniorvakantiekrant 1988 De reconstructie van de Paleisring en het Piusplein is een onderdeel van de gemeentelijke Compacte Stadplannen. Hiermee wil Tilburg het centrum aantrekkelijker maken voor het publiek. Op maandag 8 februari a.s. verga dert de gemeenteraad. Op de agenda o.a.: Plan van aanpak economisch ac tieprogramma Voeren van verweer tegen vorde ring n.a.v. verontreiniging terrein in Alphen en Riel (terrein Paulissen) Intrekken regeling isolatlesubsidie Intrekken regeling financiële steun ouderen bij verhuizing Subsidiëring Patiëntenplatform Til burg Jaarrekening en subsidie 1986 Openbare Bibliotheek Uitvoering regeling opvang asiel zoekers Verdaging van beslissing op be zwaarschrift tegen voorbereldlngs- besluit omtrent Noordstraat 36 Nota Gehandicaptenbeleid Regeling voor speelautomaten Algemene plaatselijke verordening De raadsvergadering is openbaar en vindt plaats in de raadzaal van het stadhuis. Aanvang 17.00 uur. De agenda en bijbehorende stuk ken liggen voor iedereen ter inzage in het Gemeentelijk Informatiecen trum (Stadhuisplein 132). Ope ningstijden maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Sinds 29 december 1987 is de re geling rond de sloopvergunning gewijzigd. Men hoeft voor het slo pen van een bouwwerk géén ver gunning meer aan te vragen op grond van de bouwverordening. In plaats daarvan moet men de sloop melden bij de gemeente. Dat melden moet schriftelijk gebeu ren bij de Milieudienst (Stadhuis plein 130, 5038 TC Tilburg). Er zijn speciale formulieren voor. De mel ding is verplicht. Slopen zonder Burgemeester en wethouders heb ben een hinderwetvergunning ver leend voor het wijzigen van de mal lenmakerij t.b.v. de betonfabriek van Sweegers Beton Tilburg B.V. De vergunning ligt van 5 februari 1988 tot en met 4 maart 1988 ter in zage bij de Milieudienst in het Stad- /erbo-> - of er veiligheidsmaatregelen troffen moeten worden, bijvoor beeld bij mogelijk gevaar voc santen - of er toch een vergunning nodig is op grond van een andere wet of verordening dan de bouwverorde ning. Dit kan het geval zijn wanneer door de sloop een woning verdwijnt (Woningwet) of wanneer het pand op de monumentenlijst staat of in een beschermd stadsgezicht valt (Monumentenverordening). Als één van deze situaties zich voordoet, krijgt men binnen 3 we ken bericht van burgemeester en wethouders. De genoemde situaties komen echter niet vaak voor. Daar om kan in overleg met de Milieu dienst worden bekeken of al eerder met slopen mag worden begonnen. De Milieudienst controleert of de sloopwerkzaamheden helemaal worden voltooid. Ook tijdens de sloop kan de Milieudienst aanwij zingen geven. Een kennisgeving komt na 6 maan den te vervallen. Daarna moet een nieuwe kennisgeving worden inge diend. Het melden van de sloop is kosteloos. Voor nadere informatie kan men iedere werkdag tussen 9.00 en 16.00 uur terecht bij de afdeling VeRjunningen van de Milieudienst, telefoon 429486. Het versmallen van de Paleisring en het Piusplein is een vervolg op het werk aan de Schouwburgring. Door dit deel van de randweg rond het centrum te versmallen komt er meer ruimte voor andere zaken. Hierbij denkt de gemeente aan de markt, horeca, winkels en parkeren. Burgemeester en wethouders kunner sies uit de gemeenteraad, onder andere commissies vergaderen doorgaans één I ringen zijn openbaar. Bovendien kan door bel?* spreektijd worden aangevraagd, indien zij Iets v van de agendapunten. Spreektijd moet vóór de gevraagd bij de secretaris van de commissie. De agenda en bijbehorende stukken liggen voor iedereen ter Inzage in het Gemeentelijk Informatiecentrum (Stadhuisplein 132). Openingstijden maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrij dag van 9.00 tot 17.00 uur. Openbare Orde en Veiligheid Op vrijdag 5 februari a.s. om 14.00 uur in het stadhuis (oude raadzaal) Voorzitterburgemeester Secretaris G. Vinkesteyn, telefoon 429015 Op de agenda o.a.: Afhandeling moties, amendementen en toezeggingen Rapport gemeentepolitie «neem nou een ’86» Sociale en Culturele Zaken Op vrijdag 12 februari a.s. om 15.00 uur in het stadhuis (nieuwe raadzaal) Voorzitterwethouder drs. W.J.A. Dijkstra (sociale zaken) Wethouder drs. J.A.J. Krosse (cultuur) Secretaris G. Hensing, telefoon 363000, tst 36 Op de agenda o.a.: Bezuinigingen betreffende de Stichting Openbare Bibliotheek Tilburg Het gaat hier om een informele vergadering. Directie en bestuur van de Stichting Openbare Bibliotheek Tilburg zijn uitgenodigd tijdens deze ver gadering een toelichting te geven op de onlangs kenbaar gemaakte be leidsvoornemens.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1988 | | pagina 7