De Ruischvoorn beheert viswater I wijk Gemeentepagina Informatie over belastingen lilburg Nota «Hoogbouw in Tilburg» ter inzage I Gemeente VANAF 15 JANUARI 1988 NIEUWE Hinderwet Voorstel tot intrekken verordening isolatiesubsidie Milieu- klachten- Gemeentelijk informatiecentrum NUMMERS GEMEENTE TILBURG a nummer gewijzigd lari 1988 - pagina 6 Donderdag 28 januari 1988 - pagina 7 fi Samenstelling afdeling Voorlichting en Inspraak van de gemeente Tilburg, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg, 013-429198 >k In blank eiken) Bouwvergunningen Commissievergaderingen leverbaar) (B-88-0056) Vergunningen Rielseweg 801 raat 357a I 50-40680 I 1t, iagmorgen Bijna alle vijvers in de stad komen in beheer bij henge- PUBLIEKE WERKEN POLITIE STADHUIS 013-428711 013-428911 013-428811 Rechtstreekse 2de Kamerlijn Actuele 1ste en 2de Kamerstukken ïrleend Centrum Laurent Janssensstraat 108 Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor een veredelingsbedrijf voor isolatiematerialen door Clecon International B.V. De telefoonnummers van Welzijnsdienst, Energiebedrijven, Brandweer en Dienst Sociale Werkvoorziening blijven onveranderd. 1988 ter Jlke werk- i tot 21.00 Ook groepsbezoek mogelijk na telefonische afspraak Stadshuisplein 132, 5038 TC Tilburg Telefoon 013-358575. ook later een voor hen die de aanvraag Groenstraat 117c Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor een produk pakkingsbedrijf voor o.a. reinigingsmiddelen door Dataclean i door commis- an die raad. De ingediend. In ns niet bekend ingediend. In ns niet bekend gunning ver 'ransport Ce iktie- en ver- 1B.V. snheffing). h "9 wordt de comn lilieu, Ide tilburgse koerier samenwonen tad Actueel testament jister 3,50 garantie in Tilburg us 51-folders (ook in len) sn bij ontslag op staande Volkshuisvesting en Milieu Op maandag 1 februari a.s. om 14.00 uur in het stadhuis (oude raadzaal) Voorzitterwethouder P.A. van Hassel Secretaris J. van Loon, telefoon 428763 Op de agenda o.a.: Kredietaanvrage grondwatersanering GEB terrein Opheffen onbewoonbaarverklaring Hoogtedwarsstraat 6 Voorstel tot intrekking van de Verordening geldelijke steun warmte-isolatie eigenaar-bewoners Voorstel tot intrekking Verordening geldelijke steun ouderen bij verhuizing 1986 Termijnen moties, amendementen en toezeggingen begroting 1988 Openingstijden Maandag van 13.00 tot 17.00 uur Di. t/m vr. van 9.00 tot 17.00 uur Zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur aan de Treubstraat, de Vij- zwaar, omdat het lidmaat schap van De Ruischvoorn - om te kunnen vissen niet tot 16 jaar hoeven niet te be- verplicht is. Von Suppéstraat 20 Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor een machinefabriek en constructiewerkplaats door R. Wouters. Algemene beleidszaken Op vrijdag 5 februari a.s. om 14.00 uur in het stadhuis (oude raadzaal) VoorzitterBurgemeester Secretaris A. van der Linden, telefoon 429217 Op de agenda o.a.: Afhandeling moties, amendementen en toezeggingen in het kader van de begroting 1988 Afschaffing presentiegeld aan raadsleden in het GO Bestuursopdracht methodische klachtenbehandeling Aanvragen en ontwerpvergunningen Wanneer burgemeester en wethouders van plan zijn een vergunning te verlenen en er kan redelijkerwijs worden aangenomen dat er geen bezwa- I ren zullen zijn, kunnen aanvraag en ontwerpvergunning samen ter inzage j worden gelegd. Dit is de zogenaamde korte procedure. Er wordt dan geen openbare zitting gehouden, tenzij hierom telefonisch wordt gevraagd. Bevolkingscontacten Op donderdag 4 februari a.s. om 13.45 uur in het stadhuis (k 113) VoorzitterH. Rikhof Secretaris P. Hoogstraaten, telefoon 429205 Op de agenda o.a.: Evaluatie Inspraak Onderwijs, Sport en Gezondheidszorg Op maandag 1 februari a.s. om 9.30 uur in het stadhuis (nieuwe raadzaal) Voorzitterwethouder J.G. Timmermans Secretaris G. Hensing, telefoon 363000, tst 36 Op de agenda o.a.: Afrekening 1986/bestedingsvoorstellen 1987-1988 Stichting Mondiale Be wustwording Tilburg Notitie inzake bezuiniging op onderhoud sportvelden Subsidiëring opknapkosten Goirkestraat 85 Nota «Uitvoering Leerplichtwet in de gemeente Tilburg 1986-1987» Onderwijs in eigen taal en cultuur Fusie van twee openbare basisscholen (De Sleutel en Heerdgang) Kredietvotering m.b.t. basisscholen «de Havervelden», Loven, Lourdes- plein 1 Kredietvotering i.v.m. opvangcapaciteit van de SIO De Schans Subsidiëring van godsdienst- en levensbeschouwelijk vormingsonderwijs Nota inzake uitbreiding openbaar voortgezet onderwijs in Tilburg Ter inzage Div. bestemmings- en bouwplanprocedures Verkeersmaatregelen Welzijnsplanning 1988 Begroting 1988 Sportnota Dia- en videovertoningen (gratis) Dit is uw gemeente Tilburg te kijk Milieu Draag uw batterijtje bij Polygoonnieuws 1924-1954 Isolatie het gewone verschil in wonen Same (Tanzania) ...en nog vele andere het huidige bedrag. Beper king in het huurcontract zal zijn dat bij vijvers die aan particulier eigendom gren zen en waar dus de privacy van bewoners in het geding verlaan, de Geminiweg en de kan komen - van het vis recht geen gebruik mag wor den gemaakt. Het contract wordt afgeslo ten voor een periode van zes Centaurusweg. Het huurbe drag dat De Ruischvoorn voor de andere vijvers gaat talen. De Ruischvoorn zorgt voor het op peil houden van het visbestand en houdt toe betalen wordt niet hoger dan zicht op het vissen en op de privacy van omwonenden. De gemeente acht het ge wenst om met één vereni ging een contract af te slui ten. Dat zal met de Ruisch voorn zijn, omdat deze ver eniging in staat is gebleken grote arealen viswater te be heren en een vereniging is met een grote draagkracht. jaar. De kosten voor een vis- Het alleenrecht is geen be- vergunning met de geldig- - heid van een jaar bedragen vier gulden, maar jongeren Emancipatiecommissie Op vrijdag 29 januari a.s. om 9.15 uur in het stadhuis (k 114) VoorzitterN. van der Reyt Secretaris Mevr. C. Laan, telefoon 363000, tst 47 Op de agenda o.a.: Evaluatie emancipatienotaonderwijs Burgemeester en wethouders kunnen zich laten adviseren sies uit de gemeenteraad, onder andere over voorstellen aan die raad. De commissies vergaderen doorgaans één keer per maand. Deze vergade ringen zijn openbaar. Bovendien kan door belanghebbenden een korte spreektijd worden aangevraagd, indien zij iets willen vertellen over een van de agendapunten. Spreektijd moet vóór de vergadering worden aan gevraagd bij de secretaris van de commissie. De agenda en bijbehorende stukken liggen voor Iedereen ter inzage in het Gemeentelijk Informatiecentrum (Stadhuisplein 132). Openingstijden maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrij dag van 9.00 tot 17.00 uur. Burgemeester en wethouders stel len voor de gemeentelijke verorde ning voor subsidie bij het isoleren van eigen woningen in te trekken. Dit voorstel vloeit voort uit het tij dens de begrotingsbehandeling 1988 genomen besluit het woonlas- tenbeleid in het kader van de bezui nigingen te beëindigen. Dit met uit zondering van het kwijtscheldings- gedeelte(afvalwaterzuiveringsbij- Lees- en documentatiehoek Nota's, commissiestukken, enz., maken het mogelijk de gemeentelijke besluitvorming op de voet te volgen Zodra de reacties zijn verwerkt neemt het Tilburgse college een definitief standpunt in. Het milieuklachtennummer van de gemeente is gewijzigd. Het nieuwe telefoonnummer is 429500. U kunt dit nummer bellen wanneer u klach ten heeft die met het milieu te ma ken hebben. Te denken valt bijvoor beeld aan overmatige geluidsover last of stankoverlast of de ontdek king van een illegale afvalberg die u wilt melden. Maar ook overlast door plaagdieren of melding van het ille gaal kappen van bomen kunt u hier kwijt. De klachten komen binnen bij de Milieudienst die het grootste deel van de klachten zelf behandelt. Het is ook mogelijk dat u door de Mi lieudienst wordt doorverwezen naar een andere gemeentelijke dienst of een andere instantie. Het milieuklachtennummer is be reikbaar op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. Buiten kantooruren kunt u met dringende zaken terecht bij de poli tie: 428911. De aanvragen en de ontwerpvergunningen liggen van 29 januari 1988 tot en met 28 februari 1988 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130)elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de aanvragen en hinderwetvergunningen. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 29 februari 1988 worden ir een aparte brief kan worden verzocht persoonlijke gegeven; te maken. Tot 19 februari 1988 kan telefonisch worden verzocht om een openbare zitting (telefoon: 429523). De schriftelijke bezwaren moeten worden gericht aan burgemeester en wethouders van Tilburg. Deze brief moet worden gestuurd naar de direc teur van de Milieudienst (Stadhuisplein 130,5038 TC Tilburg). Iedereen die een bezwaar heeft ingediend tegen de aanvraag en ontwerp vergunning kan ook later beroep instellen tegen de vergunningverlening bij de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Dit geldt ook voor hen die om gegronde redenen hiertoe niet in staat wa ren. In de hal van het Stadhuis is een ting en rioolrecht. Voorheen was de balie ingericht voor belastingvra- afdeling belastingen voor publiek gen. De balie is, net als de andere alleen bereikbaar op de zesde ver- loketten op de begane grond, ook dieping. De loketten op deze ver- op koopavonden geopend tot 19.00 dieping blijven bestaan. Voor inge- uur. wikkelde zaken wordt het publiek nog naar de zesde verdieping ver wezen. De balie op de begane grond is voornamelijk bedoeld voor het geven van informatie. Stadhuisplein 5 Burgemeester en wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend voor een Indisch restaurant aan T.M. Ang. Fatimastraat Burgemeester en Wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend voor een transport op- en overslagbedrijf aan De Greef Transport Centrum B.V. Siriusstraat 100 Burgemeester en Wethouders hebben een hinderwetvergi voor een transport op- en overslagbedrijf aan De Greef Tr< Economische Zaken en Werkgelegen heid Op maandag 1 februari a.s. om 19.00 uur in het stadhuis (nieuwe raad zaal) Voorzitterwethouder drs. A.J.M. Driessen Secretaris J. Mayen, telefoon 429372 Op de agenda o.a.: Verkoop van grond evt. met opstallen Uitgifte in erfpacht van grond, evt. met opstallen Vaststelling grondprijzen industrieterrein 't Laar Plan van aanpak Economisch Actieprogramma 1988 Voor het bouwen en veranderen van bouwwerken zijn meestal ver gunningen nodig. Met vragen hier over kan men terecht bij de Milieu dienst (telefoon: 428811). Bouw plannen die vooruitlopen op het definitief worden van een bestem mingsplan of die in geringe mate afwijken van het geldende bestem mingsplan, worden ter inzage ge legd. Iedereen kan dan bezwaar in- dlenen. Bezwaarmakers krijgen al tijd een schriftelijke reactie op hun ingediende bezwaarschriften. Er zijn verzoeken om een bouwver gunning binnengekomen voor: Besterdring 1het veranderen en vergroten van het winkel-woonhuis aan de Bes terdring 85 (B-87-1793) Hart van Brabantlaan 2. het veranderen van een gedeelte van een fabriekshal tot tafeltennis- zaal aan de Hart van Brabantlaan 25 (B-87-1622) Korvelseweg 3. het vergroten van de winkel aan de Korvelseweg 65 Alpenpark, Kaukasuslaan, _.tGorinchemsebaan en Prof, laarsvereniging «De Ruisch- Cobbenhagenlaan. De voorn». Om te mogen vissen Ruischvoorn huurde al eer- is lidmaatschap van De der enkele vijvers voor een Ruischvoorn echter niet ver- symbolisch bedrag van plicht. Buiten de regeling 100,- per jaar. Dat waren blijven enkele vijvers met twee vijvers in het Leypark een bijzonder karakter, zoals en vijvers in het Wandelbos, de parkvijvers in het Wilhel- oor> TrQ' Vii- minapark, Oude Warande, drage en afvalstoffenheffing). Het voorstel van het college wordt op 1 februari besproken in de commissie volkshuisvesting en milieu, terwijl de gemeenteraad zich op 8 februari over de plannen buigt. Besloten is verder om in afwachting van de for mele intrekking van de verordening door de gemeenteraad vanaf 1 ja nuari 1988 geen nieuwe aanvragen meer in behandeling te nemen. De vergunningen liggen van 29 januari 1988 tot en met 28 februari 1988 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) elke werk dag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de vergunning. Indien men bezwaren heeft, kan tot 29 februari 1988 beroep worden inge steld bij de afd. voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage door iedereen die al bezwaar heeft gemaakt tegen de aanvraag en de ontwerpvergunning. Ook zij die om ge gronde redenen hiertoe niet in staat waren, kunnen beroep instellen bij de genoemde afdéling. Het beroepschrift moet in 2-voud worden ingediend. Daarnaast kan tot 29 februari 1988 een verzoek tot schorsing van de ver gunning of tot het treffen van een voorlopige voorziening worden inge diend. Dit verzoek moet men richten aan de Voorzitter van de genoemde afdeling. Wanneer dit verzoek niet wordt ingediend en er wordt ook geen beroep ingesteld bij de Kroon, is de vergunning geldig vanaf 29 februari 1988. Aanvragen Kapitein Nemostraat 92 Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor een transport- en kraan- verhuurbedrijf door mevr. J.P.R. van Riel-Pessers. i zitting op 17 februari 1988 om 10.00 uur bij de Mi- mondeling bezwaren worden gemaakt. Bovendien is het gedachten te wisselen met de gemeente en de aanvra- ezwaren moeten worden gericht aan burgemeester en Iburg. Deze brief moet worden gestuurd naar de direc- snst, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg. i bezwaar heeft gemaakt tegen de aanvraag kan o. ienen tegen de ontwerpvergunning. Dit geldt ook lenen niet in staat waren een bezwaar tegen hoe het gemeentelijk beleid ten aanzien van de hoogbouw zich de komende jaren zou moeten ontwik kelen. De nota is tot stand gekomen in samenwerking met de woning corporaties en de gemeentelijke woningdienst. De verantwoordelijk heid blijft rusten bij de gemeente. Weteringlaan 4. het bouwen van een carport bij de woning aan de Weteringlaan 77 (B-88-0031) Wilhelminapark 5. het veranderen van de gevel van het winkel-woonhuis aan het Wil helminapark 44 (B-87-1891) Burgemeester en Wethouders zijn van plan de gevraagde bouwver gunningen te verlenen. De bouw plannen liggen van 29 januari 1988 tot 12 februari 1988 ter inzage bij de Milieudienst en het Gemeentelijk In formatiecentrum. De Milieudienst vindt men in het Stadhuis (Stad huisplein 130) en men kan er elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur te recht. Het Gemeentelijk Informatie centrum is geopend op maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Gedurende ge noemde twee weken kan men schriftelijk bezwaar indienen tegen de vergunningverlening. Bezwaar schriften moeten worden gericht aan de directeur van de Milieu dienst, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg. Burgemeester en wethouders heb ben voorlopig ingestemd met de nota «Hoogbouw in Tilburg». De nota ligt tot en met vrijdag 26 fe bruari ter inzage in het Gemeentelijk Informatiecentrum (voor openingstijden zie elders op deze pagina). In de nota «Hoog bouw in Tilburg» wordt de huidige situatie in de Tilburgse hoogbouw belicht. Daarnaast wordt een model aangeboden waarin is aangegeven Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor een party-centrum, «Fantasy island», door F. Kruyssen. De aanvragen liggen van 29 januari 1988 tot en met 28 februari 11 inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130)ell I dag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de aanvragen. I Schriftelijke bezwaren kunnen tot 29 februari 1988 worden lr*“ een aparte brief kan worden verzocht persoonlijke gegevens te maken. Tijdens een openbare lieudienst kunnen m" dan mogelijk van ge^ ger. Schriftelijke bez** wethouders van Tiltu teur van de Milieudier Iedereen die I bezwaar indie om gegronde red; in te dienen. Actuele tentoonstellingen Compacte stad (Centrum Binnenstad) Bouwen in Tilburg Verpaupering De Gemeente Nieuw Tilburgs Sportbeleid Safari in Same (projektkoppeling tussen Same in Tanzania en Tilburg) Bedrijven die overlast (hinder) kunnen veroorzaken, kunnen op grond van de Hinderwet een vergunning nodig hebben. Dat wil zeggen dat zij bij de gemeente een hinderwetvergunning moeten aanvragen. De normale pro cedure bestaat uit verschillende stappen: aanvraag om een hinderwetver gunning - ontwerpvergunning - vergunning. Bij elke stap kunnen bezwaren worden gemaakt. De bezwaarmakers krij gen steeds een schriftelijke reactie op hun ingediende bezwaren. Bij de belastingbalie kan men te recht met vragen over o.a. honden belasting, onroerend goed-belas- Actuele folders Wat u moet weten bij echtscheiding Waarop letten bij de koop van een huis Nieuw Tilburgs Sportbeleid Trouwen of samenwonen Compacte Stad Actueel Erfenis en V" Stratenregis Gemeenteg; Alle postbus diverse taler Wat te doen voet Rechten en plichten van huurder en verhuurder Premie A+B woningen Meer vrije sectorwoningen in Tilburg (Blaak, Tilburg Noord) Batterijen Wat te doen bij overlijden Huisvestingsmogelijkheden bejaarden

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1988 | | pagina 7