Gemeentepagina iii' Alarmeringstelefoon voor ouderen \|z x|z \|z I Nieuwe APV w Voorstel tot intrekken verhuis- kostenvergoeding voor ouderen F OPORT nog niet van kracht lilburg Gemeente VANAF 15 JANUARI 1988 NIEUWE ^ETOQ/i, Sport De Drieburcht Destructieverordening gewijzigd Waarheen met dode honden en katten Overdag in Sporthal Gemeentelijk informatiecentrum NUMMERS GEMEENTE TILBURG iri 1988-pagina 6 Donderdag 21 januari 1988 - pagina 7 DE TILBURGSE KOERIER Samenstelling: afdeling Voorlichting en Inspraak van de gemeente Tilburg, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg, 013-328507 I In blank eiken) 1R ig is. taris Bouwvergunningen fe- 'l (B-87-1825) ld (B-87-1815) Hinderwet W TILBURG Bestemmingsplannen irk! Honden en katten Die- I32): vrijde iagmorgen 39,- 47,- i ook leverbaar) PUBLIEKE WERKEN POLITIE STADHUIS 013-428711 013-428911 013-428811 Rechtstreekse 2de Kamerlijn Actuele 1ste en 2de Kamerstukken Tollenstraat 5. het veranderen en vergroten van de woning aan de Tollenstraat 28 (B-87-1892) ITil- fonisch :ket >rt- Brandweer ierd. irket! jin I 39,- Spoorlaan 4. het veranderen van het hoofd postkantoor aan de Spoorlaan 21 (B-87-1869) Pijperstraat 3. het bouwen van twee garages aan de Pijperstraat jmmings- jbaan Zuid dig AaBe- raat 357a I 60-40680 I ingediend. In ns niet bekend men tegen de redenen niet in staat war De telefoonnummers van Welzijnsdienst, t en Dienst Sociale Werkvoorziening Energiebedrijven, 1 ig blijven onverande of er ook zou zijn, t kan de g<= stellen, kv Nijverstraat 2. het bouwen van een garage bij de woning aan de Nijverstraat 161 (B-88-0016) ing aangevraagd voor het oprichten van een ‘1. Oostelbos. Ook groepsbezoek mogelijk na telefonische afspraak Stadshuisplein 132, 5038 TC Tilburg Telefoon 013-358575. ling Interne Zaken van de Dienst Al gemene Zaken (stadhuis, kamer 209). ntenü! Ij" per m2 Capucijnenstraat 1het bouwen van een garage bij de woning aan de Capucijnenstraat 23 U kunt de dode dieren ook achter laten bij de verschillende dierenart sen. dinsdag aanvragen Schriftelijkc eenapf ~iakf De gemeenteraad heeft op 5 okto ber 1987 de gewijzigde «Destructie verordening voor de gemeente Til burg» vastgesteld. De destructie verordening geeft regels omtrent de verwijdering van kadavers van huisdieren en vee. Het besluit van 'de gemeenteraad ligt tot 31 maart voor iedereen ter inzage in het Gemeentelijk Informatiecentrum. Tegen betaling,is een afschrift van het besluit verkrijgbaar op de afde- Dia- en videovertoningen (gratis) Dit is uw gemeente Tilburg te kijk Milieu Draag uw batterijtje bij Polygoonnieuws 1924-1954 Isolatie het gewone verschil in wonen Same (Tanzania) ..en nog vele andere .W„ gazijn. Overgangsbepaling In het voorstel aan de raad is een overgangsbepaling opgenomen. Deze houdt in dat wanneer vóór 1 januari 1988 nog toezeggingen zijn gedaan, deze worden geho noreerd indien de verhuizing vóór 1 april 1988 plaatsvindt. Het kan gebeuren dat gemeentelijke advertenties die eigenlijk op de «gemeentepagina» thuishoren, noodgedwongen In een andere krant verschijnen. Om de duidelijkheid voor de lezers te garande- ren, proberen we dit zoveel mogelijk te voorkomen. Aanvragen Veldhovenring 37 Er is een hinderwetvergunning loodgietersbedrijf door C.J.M. Korenbloemstraat 129 Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor een cateringbedrijf door F. Magliozzi. Petrus Loosjesstraat 5a Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor een metaalharderij door J.W. Staps B.V. De aanvragen liggen van 22 januari 1988 tot en met 21 februari 1988 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130)elke werk dag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de aanvragen. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 22 februari 1988 worden ir een aparte brief kan worden verzocht persoonlijke gegevens te maken. Tijdens een openbare lieudienst kunnen dan mogelijk van ger. Schriftelijke I wethouders van teur van de Mil Iedereen die I bezwaar indie om gegr in te diei Ter inzage Div. bestemmings- en bouwplanprocedures Verkeersmaatregelen Welzijnsplanning 1988 Begroting 1988 gen voor vernietiging of crematie van de kadavers. Adres Voltstraat 32, telefoon 420055 of 354141De ze Stichting kan op uw verzoek de dieren ook thuis afhalen. Hieraan, en aan crematie in een van de Ne derlandse dierencrematoria, zijn wel kosten verbonden. Bedrijven die overlast (hinder) kunnen veroorzaken, kunnen op grond van de Hinderwet een vergunning nodig hebben. Dat wil zeggen dat zij bij de gemeente een hinderwetvergunning moeten aanvragen. De normale pro cedure bestaat uit verschillende stappen: aanvraag om een hinderwetver gunning - ontwerpvergunning - vergunning. Bij elke stap kunnen bezwaren worden gemaakt. De bezwaarmakers krij gen steeds een schriftelijke reactie op hun ingediende bezwaren. en ingediend. verzoek tot schorsing van de ver- >pige voorziening worden inge- i de Voorzitter van de genoemde t ingediend en er wordt ook geen -unning geldig vanaf 22 februari voor 1987 betaald worden zijn Meer Bewegen voor Ouderen (aanschaf materiaal en zwemactiviteiten res pectievelijk 8.500,- en 9.080,-) een tweede project dagverzorging en aanschaf van een busje voor personenvervoer bij Stichting Gezinszorg Tilburg-Goirle 80.000,-)activiteiten gericht op Voor het bouwen en veranderen van bouwwerken zijn meestal ver gunningen nodig.-Met vragen hier over kan men terecht bij de Milieu dienst (telefoon: 428811). Bouw plannen die vooruitlopen op het definitief worden van een bestem mingsplan of die in geringe mate afwijken van het geldende bestem mingsplan, worden ter Inzage ge legd. Iedereen kan dan bezwaar in dienen. Bezwaarmakers krijgen al tijd een schriftelijke reactie op hun ingediende bezwaarschriften. Er zijn verzoeken om een bouwver gunning binnengekomen voor: Lees- en docu mentatiehoek Nota’s, commissiestukken, enz., maken het mogelijk de gemeentelijke besluitvorming op de voet te volgen ±“3 zitting op 10 februari 1988 om 10.00 uur bij de Mi- n mondeling bezwaren worden gemaakt. Bovendien is het gedachten te wisselen met de gemeente en de aanvra- bezwaren moeten worden gericht aan burgemeester en Tilburg. Deze brief moet worden gestuurd naar de direc- ilieudienst, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg. 1 bezwaar heeft gemaakt tegen de aanvraag kan ook later een ienen tegen de ontwerpvergunning. Dit geldt ook voor hen die gronde redenen niet in staat waren een bezwaar tegen de aanvraag ienen. Het gaat goed met Sport Overdag in Sporthal de Drieburcht. Het aan tal deelnemers is steeds erg hoog. Daarom is besloten om Sport Over dag op donderdagmiddag met een uur uit te breiden (van 13.00-15.00 uur). Zodoende kunnen meer men sen aan bod komen om een uurtje te sporten. Sport Overdag is bedoeld voor iedereen die overdag eens een uurtje vrij heeft om te gaan sporten. Inschrijving vooraf is niet nodig. U komt gewoon naar de sporthal en kunt meedoen voor 2,50 per keer of vijfmaal voor 10-, Meestal wordt er badminton gespeeld. Neem daarvoor wel uw eigen rack en shuttles mee. Informatie Spor hal De Drieburcht, tel. 552755. Openingstijden Maandag van 13.00 tot 17.00 uur Di. t/m vr. van 9.00 tot 17.00 uur Zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur regeling niet langer aanwezig is. Vandaar dat de staatssecretaris van volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieu besloten heeft de regeling in te trekken. De gemeentelijke verordening is uitsluitend vastgesteld met het doel dat huurders een beroep kunnen doen op de rijksregeling. Van enig gemeentelijk beleid is in zo’n geval geen sprake. Wanneer de rijksregeling wordt ingetrok- Actuele tentoonstellingen Compacte stad (Centrum Binnenstad) Bouwen in Tilburg Verpaupering De Gemeente Nieuw Tilburgs Sportbeleid Safari in Same (projektkoppeling tussen Same in Tanzania en Tilburg) wordt, zijn er diverse pro- a mogelijkheid bezwaren In “I jke reactie. ulspleln 132) Is een folder Voorbereiding bestemmingsplan Door een «voorbereidingsbesluit» te nemen geeft de gemeenteraad aan dat voor een gebied een bestemmingsplan wordt gemaakt. Een voorberei dingsbesluit heeft tot doel bouwactiviteiten die niet in het te maken bestemmingsplan passen te gen te gaan realisering mogelijk te maken van bouwplannen die zullen passen in het nieuwe bestemmingsplan. AaBe-complex Ringbaan Zuid De gemeenteraad heeft op 21 december 19f plan voor te bereiden voorgronden ten en ten oosten van de Jan van Rijzewijkstr complex). Het voorbereidingsbesluit treedt in werking met ingang van 21 januari 1988. Het voorbereidingsbesluit ligt met de tekening met ingang van 21 januari 1988 voor iedereen ter inzage bij Publieke Werken, afdeling Stadsontwik keling (2de etage, kamer 24), Noordhoekring 188 (ingang Vincentius- straat)elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. Het besluit kan men ook inzien in het Gemeentelijk Informatiecentrum (Stad huisplein 132)maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. In een bestemmingsplan is vastgelegd wat er In een bepaald gebied mag worden gebouwd en hoe grond én gebouwen mogen worden gebruikt, bijvoorbeeld woningen, groot- of kleinschalige industrie, kantoorgebou wen, winkelpanden, verkeerswegen, groen- of recreatievoorzieningen, combinaties hiervan, enzovoort. Voordat een bestemmingsplan onherroepelijk w; cedures en besluiten. Hierbij bestaat steeds de r te dienen. Bezwaarmakers krijgen een schriftelijl In het Gemeentelijk Informatiecentrum (Stadhuis verkrijgbaar over bestemmingsplannen. Burgemeester en Wethouders zijn van plan de gevraagde’ bouwver gunningen te verlenen. De bouw plannen liggen van 22 januari 1988 tot 5 februari 1988 ter inzage bij de Milieudienst en het Gemeentelijk In formatiecentrum. De Milieudienst vindt men in het Stadhuis (Stad huisplein 130) en men kan er elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur te recht. Het Gemeentelijk Informatie centrum is geopend op maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Gedurende ge noemde twee weken kan men schriftelijk bezwaar indienen tegen de vergunningverlening. Bezwaar schriften moeten worden gericht aan de directeur van de Milieu dienst, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg. Dode honden en katten kan men zelf brengen naar de Slachtplaats Tilburg b.v., Enschotsestraat 28, te lefoon 354445 (geopend tijdens kantooruren). Ook de Stichting Die renambulance Tiburg e.o. kan zor- juist. De bestaande APV is dus nog steeds van kracht. Dit betekent on dermeer dat de horeca-exploitan- ten nog steeds ontheffing aan moe ten vragen om later dan 02.00 uur open te blijven. Het moment waar op de nieuwe APV in werking treedt zal tijdig worden bekendgemaakt. De gemeer burgse ins’ netwerk opz ouderen de uur per dag centrale te bereiken. ouderen kunnen dat nu maar de behoefte is grot komt er op korte termijn gemeente heeft nu al ri" 40.000,- voor dit doel gereser veerd. Dat kon, omdat de gemeente sinds kort meer te zeggen heeft over geld dat het rijk voor ouderen ter be schikking steltniet voor verzor gingstehuizen en dergelijke, maar voor voorzieningen daaromheen. Het komt er op neer dat het geld bedoeld is om ouder wordende mensen langer in hun eigen ver trouwde omgeving te laten wonen. Mensen moeten daarvoor alle kans krijgen en de telefonische alarme ring is een voorbeeld van wat de gemeente daarbij voor ogen staat. Het is ook nodig dat de ouderen goed geïnformeerd zijn over de mo gelijkheden. Voor verbetering van die voorlichting stelt de gemeente eveneens ruim 40.000,- ter be schikking. Samen met de stichting Bejaardenwerk Tilburg (SBT) en andere organisaties kijkt de ge meente naar de beste manier waar op dat kan gebeuren. Gedacht wordt aan iets dat lijkt op de ge meentepagina die u nu leest. In totaal heeft de gemeente ruim 200.000,- aan projecten in 1987 te besteden. Dit en volgend jaar zal dat toch wel minstens eenzelfde be drag zijn. Voor 1988 is nog maar één subsidieverzoek ingediend. Het project voor dagopvang Oud-Noord «’t Verzetje» krijgt evenals de afge lopen jaren geld, in 1988 56.500,-. Omdat de gemeente nu elk jaar op geld kan rekenen kunnen projecten voor ouderen, ook die van langere duur, nu ook betaald worden. In het verleden was dat altijd onzeker, omdat lange tijd niet duidelijk was - het volgend jaar weer gek Nu die zekerheid er wel is, gemeente ook voorwaarden zodat iedere organisatie van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de i en hinderwetvergunningen. <e bezwaren kunnen tot 22 februari 1988 worden ingediend. In jarte brief kan worden verzocht persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Tot 12 februari 1988 kan telefonisch worden verzocht om een openbare zitting (telefoon: 428811). De schriftelijke bezwaren moeten worden gericht aan burgemeester en wethouders van Tilburg. Deze brief moet worden gestuurd naar de direc teur van de Milieudienst (Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg). Iedereen die een bezwaar heeft ingediend tegen de aanvraag en ontwerp vergunning kan ook later beroep instellen tegen de vergunningverlening bij de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Dit geldt ook voor hen die om gegronde redenen hiertoe niet in staat wa ren. zelfredzaamheid zelfstandig wo nende ouderen bij stichting Wel zijnsbeleid Heikant 2.150,-)een videofilm over dementering, te ma ken door de provinciale EVO-coör- dinatiecommissie 20.500,-) en een documentatiesysteem bij de werkgroep Bewust Ouder Worden 1.500,-). Burgemeester en wethouders stellen de gemeenteraad voor de gemeentelijke verordening waar in een verhuiskostenvergoeding voor ouderen bij verhuizing is ge regeld, per 1 januari 1988 in te trekken. Oorzaak vormt het be sluit van de regering de rijksrege ling waarop deze gemeentelijke verordening is gebaseerd per de zelfde datum in te trekken. De raadscommissie volkshuisvesting en milieu buigt zich op 1 februari over dit voorstel, terwijl de ge meenteraad de plannen op 8 fe bruari bespreekt. Vergunningen Veldhovenring 35 Burgemeester en wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend voor het aannemingsbedrijf van A.H.M. Heerkens. Galjoenstraat 33 Burgemeester en Wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend voor een lasbedrijf en smederij aan H. v.d. Klundert. Zevenheuvelenweg 45 Burgemeester en Wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend voor een stroopwafel- en koekfabriek aan Van de Breggen B.V De vergunningen liggen van 22 januari 1988 tot en met 21 februari 1988 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) elke werk dag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de vergunning. Indien men bezwaren heeft, kan tot 22 februari 1988 beroep worden inge steld bij de afd. voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage door iedereen die al bezwaar heeft gemaakt tegen de aanvraag en de ontwerpvergunning. Ook zij die om ge gronde redenen hiertoe niet in staat waren, kunnen beroep instellen bij de genoemde afdeling. Aanvragen en ontwerpvergunningen Wanneer burgemeester en wethouders van plan zijn een vergunning te gunning of tot het treffen van een voorlop verlenen en er kan redelijkerwijs worden aangenomen dat er geen bezwa- diend. Dit verzoek moet men richten aan ren zullen zijn, kunnen aanvraag en ontwerpvergunning samen ter inzage afdeling. Wanneer dit verzoek niet wordt worden gelegd. Dit Is de zogenaamde korte procedure. Er wordt dan geen beroep ingesteld bij de Kroon, is de vergur openbare zitting gehouden, tenzij hierom telefonisch wordt gevraagd. 1988 Goirkestraat 19 Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor een opslagruimte voor verfprodukten door J. Smid, Glas- en Verfhandel B.V. Goirke Kanaaldijk 4 Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor een inrichting voor re paratie en installatie van radiateuren, airconditioning en autoruiten door Autótemp B.V. Ijsclubweg 63-65 Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor een hoefsmederij en metaalbewerking door J.P.A.G. van lersel. Kapelaan Poelplein 3 Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor een instelling voor dans en muziekonderwijs door de Stichting Tilburgse Dans- en Muziekschool. De aanvragen en de ontwerpvergunningen liggen van 22 januari 1988 tot en met 21 februari 1988 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130)elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op ante wil samen met istellingen een telefc rozetten, dat 500 of meer gelegenheid geeft 24 l in noodsituaties een Ongeveer 100 nu ook al, roter. Daare™ ,,.i overleg ruim 11 gereser- )87 besloten een bester i noorden van de Ringbe traat (gedeelte voormalle 3,50 in Tilburg Iers (ook in De verordening regelt een ver huiskostenvergoeding aan huur ders die de leeftijd van 60 jaar hebben bereikt en een woning betrekken die kleiner is dan de woning die wordt verlaten. De vergoeding kan maximaal 3.000,- bedragen. Bij de voor stellen die.bij de behandeling van de rijksbegrotlng 1988 op Prins jesdag zijn gepresenteerd, is reeds aangekondigd dat de nood zaak tot handhaving van de rijks- ken dient daarom ook de ge meentelijke verordening ingetrok ken te worden. De APV, de algemene plaatselijke de nieuwe APV al 1 januari jl. in V I I verordening waarin een groot deel werking zou treden zijn dus niet j Z \|Z van de gemeentelijke strafbepalin- juist. De bestaande APV is dus nog I I I gen is opgenomen, wordt momen- teel herzien. Het ziet er naar uit, dat de gemeenteraad zich op 8 februari a.s. over de nieuwe APV zal buigen. Deze nieuwe APV zal vermoedelijk in mei van kracht worden. Geruchten in de horeca-wereld, dat weet waar zij aan toe is. Voorbeel den van eisen zijn, dat een project rom aantoonbaar echt nodig is dat het De geld alleen besteed wordt aan za ken waar ouderen direct wat aan hebben en dat het het liefst moet gaan om projecten waarin meerde re organisaties samenwerken. De projecten die uit het bedrag Actuele folders Wat u moet weten bij echtscheiding Waarop letten bij de koop van een huis Nieuw Tilburgs Sportbeleid Trouwen of samenwonen Compacte Stad Actueel Erfenis en testament Stratenregister 3,50 Gemeentegarantie in - Alle postbus 51-foldt diverse talen) Wat te doen bij ontslag op staande voet Rechten en plichten van huurder en verhuurder b Premie A+B woningen Meer vrije sectorwoningen in Tilburg (Blaak, Tilburg Noord) Batterijen Wat te doen bij overlijden Huisvestingsmogelijkheden bejaarden

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1988 | | pagina 7