Gemeentepagina ■M Verordening verblijfsgebouwen in werking Tilburg en Tanzania 11 r lilburg Gemeente VANAF 15 JANUARI 1988 NIEUWE Commissievergaderingen NUMMERS GEMEENTE TILBURG Hoorzitting bezwaarschriften 1 Bouwvergunningen Hinderwet 39,- Raadsbesluiten Gemeentelijk informatiecentrum 1988-pagina 6 Donderdag 14 januari 1988 - pagina 7 DE TILBURGSE KOERIER Samenstelling: afdeling Voorlichting en Inspraak van de gemeente Tilburg, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg, 013-328507 in blank eiken) leer bij )11) dure. >ch w rk! itenü! j" per m2 agmorgen /eranderen ver- hier- PUBLIEKE WERKEN POLITIE STADHUIS 013-428711 013-428911 013-428811 Rechtstreekse 2de Kamerlijn Actuele 1ste en 2de Kamerstukken jok everbaar) i verzoeken ing binnenge van iing. aat 357a 0-40680 worden ii gegevens /V., lazijn. Brandweer ierd. tegen :waar- iricht Jen: met vrijdag rket! 39,- Financiën Personeel Organisatie en In formatie Op maandag 18 januari 1988 a.s. om 9.30 uur in het stadhuis (oude raad zaal) Voorzitterwethouder drs. J.A.J. Krosse (financiën) en wethouder drs. W.J.A. Dijkstra (personeel). Secretaris Mevr.C. van der Weijden, telefoon 328260 Op de agenda o.a.: Wijziging van een aantal gemeentelijke belastingverordeningen betreffen de uitstel van invoering invorderingsrente Vergelijkend onderzoek naar beloningsnormen bij Energiebedrijven Ontwerp formatieplan 1988 Welzijnsdienst Uitvoering personeelsbeleid. ingediend. In ns niet bekend itwerp- ening Ook groepsbezoek mogelijk na telefonische afspraak Stadshuisplein 132, 5038 TC Tilburg Telefoon 013-358575. De ger onder schijnt er een folder ening Verblijfsge- inge- heid hun ssie. De Ruimtelijke Ordening Openbare Wer ken en Stadsvernieuwing Op maandag 18 januari 1988 a.s. om 15.15 uur in het stadhuis (oude raadszaal) Voorzitterwet SecretarisP. i Op de agenda o.a.: Informatie over stadspark Oude Dijk Aktieplan Verkeersveiligheid 1988 Onderhoudsproblematiek draaibrug Prinsenhoeven Stand van zaken spreidingsplan woonwagens sthouder drs. R.A.M.J. van Eijkeren van Bragt, telefoon 434050, tst 128. vergunning verleend itorbrandstoffen met vergunning verleend lietbaan voor het «Tilburg Vooruit». Tegen een ontwerp-bestemmingsplan kunnen bezwaren worden Ir diend bij de gemeenteraad. Bezwaarmakers hebben de mogelijkhe bezwaren mondeling toe te lichten voor een speciale hoorcommis: vergaderingen van deze hoorcommissie zijn openbaar. huis. Houder huurvergunning of een pensionver gunning hoeven zich niet te mel den. Zij zijn immers bekend bij de gemeente. Ook bewoners van ver blijfsgebouwen kunnen het ver- blijfsgebouw aangeven bij de ge meente. Zij zijn echter niet verplicht dit te doen. 12.30 uur. Het Gemeentelijk Infor matiecentrum (Stadhuisplein 132) is geopend op maandag en zater dag van 13.00 tot 17.00 uur en op per M.asdag tot en met vrijdag van 9.00 Binr tot 17.00 uur. De tekst van de Verordening Ver- irzitter I.A. Dijks Ter inzage Div. bestemmings- en bouwplanprocedures Verkeersmaatregelen Welzijnsplanning 1988 Begroting 1988 Kapitein Grantstraat 1 Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor het oprichten en in wer king brengen van een groothandel in verfprodukten voor Verf Verkoop Brabant B.V. Oudenstaart 2. het bouwen van een onder- houdsgebouw bij het Fuji-fabrieks- complex aan de Oudenstaart 1 (B-87-1768) “n zich laten adviseren door commis- dere over voorstellen aan die raad. De één keer per maand. Deze vergade- anghebbenden een korte willen vertellen over een a vergadering worden aan- Voor het bouwen en vt van bouwwerken zijn meestal ver gunningen nodig. Met vragen hier over kan men terecht bij de Milieu dienst (telefoon: 328911). Bouw plannen die vooruitlopen op het definitief worden van een bestem mingsplan of die in geringe mate afwijken van het geldende bestem mingsplan, worden ter inzage ge legd. Iedereen kan dan bezwaar in dienen. Bezwaarmakers krijgen al tijd een schriftelijke reactie op hun Ingediende bezwaarschriften. Er zijn verzoeken om een bouwver gunning binnengekomen voor: Goirkestraat 1het bouwen van i magazijn aan de G< de gemeente. Aanmeldingskaarten <erblijfs- zijn verkrijgbaar bij de balie van de ize komt Milieudienst in de hal van het Stad- ining huis. Houders van een kamerver- dag inning of een pensionver- dins: tot 1 De t« Het kan gebeuren dat gemeen telijke advertenties die eigen lijk op de «gemeentepagina» thuishoren, noodgedwongen in een andere krant verschij nen. Om de duidelijkheid voor de lezers te garanderen, pro beren we dit zoveel mogelijk te voorkomen. centrum is geopend op maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Gedurende ge noemde twee weken kan men schriftelijk bezwaar indienen tegen de vergunningverlening. Bezwaar schriften moeten worden ger aan de directeur van de Milieu dienst, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg. iderwetvergunning verleend f en reparatie-inrichting voor De Milieudienst ziet toe op naleving van de eisen die in de verordening zijn gesteld. Deze gaan o.a. over brandveiligheid en hygiëne. Bij de Milieudienst en in het Gemeentelijk Informatiecentrum ligt gedurende drie maanden het raadsbesluit van 5 oktober 1987 ter inzage. i een hinderwetvergunning verleend indstoffen en een service-station aan Lees- en documentatiehoek Nota’s, commissiestukken, enz., maken het mogelijk de gemeentelijke besluitvorming op de voet te volgen Dia- en videovertoningen (gratis) Dit is uw gemeente Tilburg te kijk Milieu Draag uw batterijtje bij Polygoonnieuws 1924-1954 Isolatie het gewone verschil in wonen ...en nog vele andere 'Sïm’r Vergunningen Dongense kanaaldijk (ongenummerd) Burgemeester en wethouders hebben een hinderwetvc voor het oprichten en in werking houden van een schik schieten met handboog op wip door Schietvereniging Lovensestrat 178g Burgemeester en Wethouders hebben een hint voor het oprichten van een assemblagebedrijf motorvoertuigen aan A. Scheepens. Ringbaan Noord 25 Burgemeester en Wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend voor het autoschadebedrijf van A.A.M. Emmen Bundersestraat 45 Burgemeester en wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend voor een opslagplaats voor zand/slib uit olie-afscheiders en natuurlijke vetten uit vetafscheiders van restaurants aan A.M. van Vught. Zevenheuvelenweg 24 Burgemeester en wethouders hebben voor een verkooppunt voor motorbran Service Center 7 Hills B.V. Noordhoekring (ongenummerd) Burgemeester en wethouders hebben een hinderwetver voor uitbreiding van de ondergrondse opslag voor motc een dieselolie-opslag aan Vollenhoven Groot-Olie B.V. Volkstuinen Dongenseweg Volkstuinencomplex Vlashoflaan Op maandag 18 januari 1988 komt de hoorcommissie reclamanten be stemmingsplannen bijeen. De bijeenkomst vindt plaats om 15.00 uur in ka mer 103 van het Stadhuis. Iedereen die tijdig bezwaren heeft ingediend te gen de ontwerp-bestemminsplannen «Volkstuinencomplex Vlashoflaan» en «Volkstuinen Dongenseweg», kan deze mondeling toelichten voorde hoorcommissie. Bezwaarmakers kunnen ook anderen machtigen de be zwaren toe te lichten. jmeenteraad heeft in zijn vergadering van maandag 11 januari 1988 r andere het volgende besloten Flankerend ouderenbeleid uitgangspunten voor besteding geld vastge steld en geld verdeeld voor 1987 en (gedeeltelijk) 1988 Bouw klein kantoorgebouw aan Van Limburg Stirumlaan mogelijk ge maakt (nieuw voorbereidingsbesluit) Schuld TYSC Tilburg Trappers kwijtgescholden Jaarrekening en subsidie 1985 Schouwburg en Kultureel Sentrum vastge steld. De besluiten met bijbehorende stukken liggen ter inzage in het Gemeentelijk Informatiecentrum (Stadhuisplein 132). Openingstijdf maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en me van 9.00 tot 17.00 uur. Sociale en Culturele zaken Op maandag 18 januari 1988 a.s. om 19.00 uur in het stadhuis (nieuwe raadzaal) Voorzitterwethouder drs. W.J.A. Dijkstra (sociale zaken) en wethouder drs. J.A.J. Krosse (cultuur) Secretaris G. Hensing, telefoon 363000 tst 36. Op de agenda o.a.: Uitvoering regeling opvang asielzoekers Voortgangsrapportage herstructurering Baanlozenzorg Nota gehandicaptenbeleid Heroverweging subsidie verhuiskosten kinderdagverblijf Twee Drietjes Toekenning extra subsidie diverse peuterspeelzalen Subsidie welzijnswerk voor Antillianen Intrekking subsidie TRISNO UTOMO Rekening 1986/ definitieve subsidie 1986 Openbare Bibliotheek Subsidiëring Danserscollectief en Tilburgse Dans- en Muziekschool i.v.m. nieuwe huisvesting. Bedrijven die overlast (hinder) kunnen veroorzaken, kunnen i de Hinderwet een vergunning nodig hebben. Dat wil zeggen dat zij bij gemeente een hinderwetvergunning moeten aanvragen. De normale pro cedure bestaat uit verschillende stappen: aanvraag om een hinderwetver gunning - ontwerpvergunning - vergunning. Bij elke stap kunnen bezwaren worden gemaakt. De bezwaarmakers krij gen steeds een schriftelijke reactie op hun ingediende bezwaren. Goirkestraat 104 Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor een handel in en de ver vaardiging en reparatie van rolstoelen door Rolstoeltechniek B.V. De telefoonnummers van Welzijnsdienst, Energiebedrijven, I en Dienst Sociale Werkvoorziening blijven onverande Ontwerpvergunningen Heuvelring 37 Burgemeester en wethouders zijn van plan een hinderwetvergunning te verlenen voor de horeca-inrichting van Loby B.V. Hiertoe is een ontwerpvergunning opgesteld. De ontwerpvergunning ligt van 15 januari 1988 tot en met 29 januari 1988 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de ontwerpvergunning. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 29 januari 1988 worden ingediend door iedereen die al bezwaar heeft gemaakt tegen de aanvraag en door hen die om gegronde redenen niet in staat zijn geweest een bezwaar tegen de aanvraag in te dienen. In een aparte brief kan worden verzocht persoonlij ke gegevens niet bekend te maken. Schriftelijke bezwaren moeten worden gericht aan Burgemeester en Wethouders van Tilburg. Deze brief moet worden gestuurd naar de directeur van de Milieudienst (Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg). Iedereen die bezwaar heeft gemaakt tegen de ontwerpvergunning en de aanvraag kan ook later beroep instellen bij de afd. voor de geschillen bestuur van de Raad van State tegen de definitieve vergunningverlenir De vergunningen liggen van 15 januari 1988 tot en met 14 februari 1988 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) elke werk dag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de vergunning. Indien men bezwaren heeft, kan tot 15 februari 1988 beroep worden inge steld bij de Afd. voor de Geschilen van Bestuur van de Raad van State, Postbus 2Ó019, 2500 EA ’s Gravenhage door iedereen die al bezwaar heeft gemaakt tegen de aanvraag en de ontwerpvergunning. Ook zij die om ge gronde redenen hiertoe niet in staat waren, kunnen beroep instellen bij genoemde afdeling. Het beroepsschrift moet in 2-voud worden ingediend. Daarnaast kan tot 15 februari 1988 een verzoek tot schorsing van de vergunning of tot het tref fen van een voorlopige voorziening worden ingediend. Dit verzoek moet men richten aan de Voorzitter van de genoemde afdeling. Wanneer dit ver zoek niet wordt ingediend en er wordt ook geen beroep ingesteld bij de Kroon, is de vergunning geldig vanaf 15 februari 1988. blijfsgebouwen kunt u krijgen bij de Milieudienst, tegen betaling van 2,15 (met een minimum van 0,35 per bladzijde). C„inenkort verse over de Verorder bouwen. Zouavenlaan 3. het uitbreiden van een winkel aan de Zouavenlaan 33 (0-87-2466) Burgemeester en Wethouders zijn van plan de gevraagde bouwver gunningen te verlenen. De bouw plannen liggen van 15 januari 1988 tot 29. januari 1988 ter inzage bij de Milieudienst en het Gemeentelijk In formatiecentrum. De Milieudienst vindt men in het Stadhuis (Stad- i een showroom/ huisplein 130) en men kan er elke ïoirkestraat 13 werkdag van 8.30 tot 12.30 uur te- (B-87-1724) recht. Het Gemeentelijk Informatie- De aanvragen en de ontwerpvergunningen liggen van 15 januari 1988 tot en met 14 februari 1988 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130)elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de aanvragen en hinderwetvergunningen. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 15 februari 1988 een aparte brief kan worden verzocht persoonlijke te maken. Tot 8 februari 1988 kan telefonisch worden verzocht om een openbare zit ting (telefoon: 428811). De schriftelijke bezwaren moeten worden gericht aan burgemeester en wethouders van Tilburg. Deze brief moet worden gestuurd naar de direc teur van de Milieudienst (Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg). Iedereen die een bezwaar heeft ingediend tegen de aanvraag en ont vergunning kan ook later beroep instellen tegen de vergunningverlening bij afd. voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Dit geldt ook voor hen die om gegronde redenen hiertoe niet in staat wa ren. Openingstijden Maandag van 13.00 tot 17.00 uur Di. t/m vr. van 9.00 tot 17.00 uur Zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur Burgemeester en wethouders kunnen sies uit de gemeenteraad, onder andere over voorstell commissies vergaderen doorgaans één keer per ringen zijn openbaar. Bovendien kan door belang spreektijd worden aangevraagd, indien zij iets v van de agendapunten. Spreektijd moet vóór de gevraagd bij de secretaris van de commissie. De agenda en bijbehorende stukken liggen voor iedereen ter inzage in het Gemeentelijk Informatiecentrum (Stadhuisplein 132). Openingstijden maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrij dag van 9.00 tot 17.00 uur. Hoe leven en werken mannen en vrouwen in Tanzania Wat bete kent het om elke dag te moeten ploeteren voor wat eten op tafel Wat leren Tanzaniaanse kinderen op school Wat moet je als je ziek bent in Tanzania Door aan dacht te schenken aan deze as pecten van het dagelijks leven probeert de Werkgroep Tanzania bij mensen in Tilburg meer be langstelling te wekken voor het leven in dit Afrikaanse land. De Werkgroep Tanzania, een onder deel van de Stichting Mondiale Bewustwording Tilburg, is eind 1985 opgericht. Het startpunt van de groep vormde de beslissing van de gemeente Tilburg om steun te verlenen aan een project in het bisdom Same in Tanzania. Voor twee aspecten van het Sa me-project wil de Werkgroep Tanzania speciale aandacht vra gen onderwijs en gezondheids zorg. Onlangs bracht de bisschop van Same, monseigneur Lebulu, een bezoek aan Tilburg. Een bezoek waarbij het belang van een goede samenwerking centraal stond. In het Gemeentelijk Informatie centrum is onder de titel «Safari in Same» een kleine expositie in gericht, die voor iedereen vrij toe gankelijk is. Ook is daar een infor matiefolder beschikbaar. Voor de openingstijden van het Gemeentelijk Informatiecentrum zie elders op deze pagina. Actuele folders Wat u moet weten bij echtscheiding Waarop letten bij de koop van een huis Nieuw Tilburgs Sportbeleid Trouwen of samenwonen Compacte Stad Actueel Erfenis en testament Stratenregister a 3,50 Gemeentegarantie in Tilburg Alle postbus 51-folders (ook in diverse talen) Wat te doen bij ontslag op staande voet Rechten en plichten van huurder en verhuurder Premie A+B woningen Meer vrije sectorwoningen in Tilburg (Blaak, Tilburg Noord) Batterijen Wat te doen bij overlijden Huisvestingsmogelijkheden bejaarden Actuele tentoonstellingen Compacte stad (Centrum Binnenstad) Bouwen in Tilburg Verpaupering De Gemeente Nieuw Tilburgs Sportbeleid Gedenknaald Willem II Safari in Same (projektkoppeling tussen Same in Tanzania en Tilburg) De gemeenteraad heeft op 5 okto ber 1987 de «Verordening gebouwen» vastgesteld. Deze in de plaats van de «Verordening op de kamerverhuur» en de «Veror dening pensiontehuizen», die door de raad zijn ingetrokken. Het be sluit is goedgekeurd door Gedeputeerde Staten van Noord- Brabant. De belangrijkste wijziging betreft het vervallen van het vergunning stelsel. Een vergunning is niet meer nodig wel bestaat ér een mel dingsplicht. De nieuwe verordening spreekt pas van een verblijfsge- bouw wanneer er zes of meer be woners zijn. Voorheen was dit aan tal drie. De nieuwe verordening treedt met ingang van 15 januari 1988 in wer king. Dit betekent dat exploitanten van nieuwe of bij de gemeente nog De Milieudienst vindt u in het Stad- niet bekende verblijfsgebouwen huis (Stadhuisplein 130) en u kan verplicht zijn deze aan te melden bij er terecht elke werkdag van 9.00 tot Aanvragen en ontwerpvergunningen Wanneer burgemeester en wethouders van plan zijn een vergunning te verlenen en er kan redelijkerwijs worden aangenomen dat er geen bezwa ren zullen zijn, kunnen aanvraag en ontwerpvergunning samen ter inzage worden gelegd. Dit is de zogenaamde korte procedure. Er wordt dan geen openbare zitting gehouden, tenzij hierom telefonisch wordt gevraagd.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1988 | | pagina 7