UTOPRAAT Fiat Uno SX Elegance in een notendop prijzen VAN DORST CAR )95- roon ?EO -3EAi I HOP nieuwe Seat-dealer te Rijen er>i 3655. Automobielbedrijf ZUID-OOSTl Wat hebben uw dromen te betekenen Orgelconcert in Berkel Vertier in d’n Egelantier Kindertoneel in de Kunstkring Oisterwijk Autobedrijf P. SMULDERS A.A. GIJSBERSazu. Seat-dealer Van Dorst Car Toyota-dealer AUTONOVA Ringbaan Noord 95 Tilburg Tel. 013-351035 69,- Veel Japans nieuws op het Salon George Baker Selection in het «Hart van Brabant» Aktief aan de Ringbaan Jubileumconcert Tilburgs- Hilvarenbeeks Accordeonorkest pa OPPERMANS Toyota-dealers Bertens Hopmans en Bertens 60er jaren in Café Brandpunt Uniek in I zondagnamiddag programma 1988 - pagina 20 Donderdag 14 januari 1988 - pagina 21 DE TILBURGSE KOERIER hoenen onder redactie van Tony Vos SUBARU off. Seatdealer voor Tilburg e.o. SHELL SERVICE-STATION Hoevenseweg 92d, Tilburg, Tel.321405 als in Off. Mitsubishi-dealer MITSUBISHI rvriTsuBishi 229,- 349,- agen- lieuws i» )0 re! WEG, agen- TOE- ena: va. f 13 194.- sonar-alarm niddag open inenburg- 1e voorraad strekt. cozen liter iOIRES 333 stond eind ling van dit t in kaf- it 39 in ‘e band Deens/ Ex- op- Goirkestraat 144A-146 Tel. 421820 - 420067 Autobedrijf Bosscheweg 296 Tilburg «Tel. 355655 Hoofdstr. 176, Rijen Tel. 01612-3655 sverse erlichting iker uitgangen lede FM-tuner ief antidiefstal- en montage <LG tuner (6 FM, 6 FMi, 6 keuzezenders PNS Auto- Ultgangsvermo- g Gebruikte Wagens UK Plus Systeem HÖRMANN ACCESSOIRES Voor verzoekplaten en berichten tel. 013/436017 (redaktie). RADIO TILBURG POSTBUS 555, 5000 MB TILBURG treking rstraat 76 on 562697 jur. za. 9-5 uur Ti vr. 9-6 uur lag koopavond Bokocar Tilburg B.V. Officieel Honda-dealer voor Tilburg en omgeving Ringbaan Oost 98 Tilburg «Tel. 013-430005 indpunt ir. Deze schone motor heeft Fiat ook uit gekozen voor de SX. Met een koppel van 113 Nm is de SX een rap vervoer middel. In nog geen U reikt hij de 100 kilometer^ hij vlot doorsprint tot b km/v T'-31- ze pr last v van Café in Tilbi een specia.v -vriirl dashboard. ng IN de auto nis mag natuurlijk stelijke aanbiedin- langs en maak ken- complete Seat-pro- Het brieken merk zijn si Uno. Door laatste uitbr auto. lijn, eigenaar het Piusplein maand e r 1. Elke laatste vrij een avond i zijn verkrijgbaar het Snoepwinkeltje Jseweg 4, in Oister- Programma-overzlcht van vrijdag 15 t/m donderdag 21 jan. -vrijdag: - 12.00-13.00 uur, actualiteiten, agen da, interviews, lokaal nieuws VRAAGGESPREK, NIEUWS EN AC TUALITEITEN, verz.-platen. 18.00-19.00 uur, actualiteiten, agen da, interviews, lokaal nieuws, NED.- TALIGE MUZIEK, verz.-platen Het Tilburgs-Hilvarenbeeks Accor deonorkest Apollo 77 best 1987 tien jaar. Naar aanleidii jubileum geeft Apollo 77 aanstaande zondag 17 januari in het cultureel cen trum Elckerlyc in Hilvarenbeek een ju bileumconcert. Dit concert begint om 15.00 u. Tevens zal dan de nieuwe diri gent van voorgesteL - accordeonmuzieklief Seat Malaga injectie Op de stand van Seat staat primeur de 1.5 injectiemotor de Malaga. Vanaf deze maand is die auto ook in Nederland lever baar. De sportiefste versie van de System Porsche motor levert een vermogen van 100 pk. Uiteraard zijn zowel in- als exterieur, rem men en onderstel aan de verbeter de prestaties aangepast. Inclusief anti- diefstalslede en montage Honda Civic Shuttle Honda heeft in Brussel de laat ste nieuweling uit zijn Civic-serie voorgesteld. Het gaat hier om de ruimste versie, de Shuttle. De auto zal beschikbaar komen als 1.4 GL, maar ook met vierwiel- aandrijving gekoppeld aan een 1.6 injectiemotor. Begin februari zullen we eens nader met deze auto in Nederland kennismaken. Officieel Suzuki-dealer 12.00-13.00 uur, actualiteiten, agen da, interviews, lokaal nieuws, VRAAGGESPREK, NIEUWS EN AK- TUALITEITEN, verz.-platen. 18.00-19.00 uur, actualiteiten, agen da, interviews, lokaal nieuws, VRAAGGESPREK NIEUWS EN AC TUALITEITEN, verz.-platen, cursusin formatie. - 19.00-20.00 uur, Uit de kunst, metkunstagenda, collumn Leo den Brabander, Gallerie over zicht, muziek, Tilb. Operette Vereni ging. J/1UTO tilburgU RINGBAAN WEST 210 5038 KE TILBURG TEL. 013-681911 Mazda 121 Wellicht de grootste primeur is de nieuwe kleine Mazda 121. Deze auto moet gaan concurreren met bijvoor beeld een Nissan Micra en de Toyota Starlet. De bijna 3,5 meter lange 121 heeft een 1.1 of 1.3 liter motor. Wat uitrusting betreft kan er gekozen wor den uit de L-uitvoering en de luxueu zere LX. Uniek is de LX-cabrio Top, een auto waarbij het volledige dak kan worden opgerold. Zeer binnenkort zal de nieuwe 121 oók in Nederland in de verkoop gaan. Officiële Mazda-dealer voor Tilburg e.o. Mascagnistraat 531 (Tilburg Noord) Tel. 013-560000 Uw dealer voor Tilburg en omstreken oèWrs Korvelseweg 99, Tilburg. Tel. 355575 12.00-13.00 uur, actualiteiten, agen da, interviews, lokaal nieuws, FILM- RUBRIEK, verz.-platen. 18.00-19.00 uur, actualiteiten, da, interviews, lokaal nieuws, RISTISCHE TIPS, verz.-platen CABARET Moergestel - Raadhuisstraat 7 Telefoon 04243-2110 Oisterwijk - Tilburgseweg 111-113 Telefoon 04242-85015/15358 rend: heel wat rerden geboeid heeft af- hen heeft zich Mitsubishi Galant Belangrijk voor de zakenwereld is het verschijnen van de totaal' nieuwe Mitsubishi Galant. Eind februari/begin maart zal de auto definitief zijn intrede doen. Het gaat uiteraard weer om een ruime vierdeurs-auto, die echter in de nieuwe versie zijn strakke lijn heeft moeten inleveren voor een aanmerkelijk rondere carrosserie. Wat motor betreft kan er gekc worden uit een 1.8 en 2.0 benzine, een 2.0 liter 16-kleppen benzine en de bekende 1.8 turbo diesel. ertje oor- dat dan- i vorst be- iera verliest ziet er ^omme in de hof- houder r zoek naar weer kan la- ideel van Seat is op dit moment maar de verwachting is dat het in 1991 een marktaandeel heeft Aan het concert werken mee, naast de leden van de jubilerende vereniging, het ad-hoc kwartet van het Muziekin stituut Dongen in een bezetting van JRG SPORTIEF, met en, interviews, spor- i van de week, sport- De vestiging van Autobedrijf van Dorst, aan de Hoofdstraat 176 te Rij- heeft een nieuwe naam bij, nl. Van t Car B.V. )eze naamwisseling is ontstaan door het feit dat het bedrijf per 15 ja nuari het Seat-dealerschap heeft weten te bemachtigen. Om de bestaande /'nmrnerciële belangen gescheiden te Jen van de overige activiteiten, is de naam gewijzigd en is deze vestiging ondergebracht in een aparte besloten vennootschap. Men is bij van Dorst erg blij met het verwerven van dit dealerschap, mede omdat Seat het snelst groeiende auto merk uit de top twintig is. Het markt- Toyota Corolla station Toyota heeft zijn nieuwe Co- rolla-programma volledig ge maakt met het uitbrengen van de Stationwagon. Deze handige vijf- deurs gebruiksauto is verkrijg baar met zowel de 1.3 als de 1.6 en de 1.8 dieselmotor. Voor be drijven is er ook een versie op grijs kenteken met geblindeerde zijruiten. De jeugd Wat voor toekomst gaan jeugdige mensen tegemoet? Hebben ze wel een toekomst? Hoe zien ze dat zelf en wat doen ze om van die toekomst iets te maken? Margreet Persijn is bezig met de voorbereiding van een rubriekje in het zondagmiddagse radioprogramma, waarvan de eerste begin februari zal worden uitgezonden. Wie denkt een bijdrage aan dat programma-onder- deel te kunnen leveren, wordt ge vraagd om dat schriftelijk aan het eer der genoemde adres te laten weten. Bijdragen zijn van harte welkom! Op zondag 17 januari treedt fee d’n Egelantier, Boomstraat Tilburg om 16.30 uur als eerste het Hollandse gedeelte van de D Nederlandse Exchange Group change op. Zij zullen enkele covers voeren. Na de Exchange volgt de presentatie van de Workshop onder leiding van Peter van Dorst. Daarna «And Pigs Might Fly», een Tilburgse band die «electro-pop met kloten» maakt. De groep heeft sinds enige tijd een nieuwe bezetting en een fris nieuw repertoire, wat met vuur ge bracht wordt. Lada Samara Een merk dat het in België goed doet, is Lada. Het is dan ook niet toe vallig, dat dit Russische merk het Sa lon van Brussel heeft uitgekozen voor de introductie van de 5- deurs Sama ra. Tevens zijn de 1.1 en 1.5 liter mo tor aan het programma toegevoegd. Wanneer deze programma-uitbreiding in Nederland beschikbaar wordt, is nog niet bekend. Met een kop een rap vervovx- 12 seconden be et hij de lOfTkïiometergrens, waarna vlot doorsprint tot boven de 170 /u. De remmen zijn gelukkig op de- irestaties berekend en hadden geen van fading. Een Fiat is over het algemeen mak kelijk te berijden. Alle functies en be dieningen zitten op de juiste plaats. Jan van Tuijn, eigenaar van van. Brandpunt op het Piusplein in Tilburg kerk te gaat dit jaar elke maand een speciale gebo* avond organiseren. Elke laatste vrijdag van de maand een avond speciaal voor: oud-Ponderosa-, oud-Midway- en oud-La Cabane-gangers uit de 60er jaren. Er is een behoefte onder deze oud- stappers om maandelijks een avond te hebben waarop zij in een gezellige am biance, in een gezellig café en met een goed glas «Brand«bier oude herinne ringen en «sterke verhalen» uit die tijd op kunnen halen. De muziek is natuurlijk uit de 60er jaren en indien mogelijk met het ac cent op de Franse muziek uit die tijd (wie heeft nog platen?). De eerste avond is op vrijdag 22 ja nuari a.s., uiteraard in Café Brandpur en begint om ongeveer 22.00 uur. Meer inlichtingen bij Jan van Tuijn, Café Brandpunt, tel. 359649. Dat kunt u op twee manieren doen: u schrijft uw droom op en stuurt die aan Radio Tilburg, postbus 258, 5000 AG in Tilburg. In die brief vermeldt u ook uw naam, adres en telefoonnum mer, waaronder u op zondag te berei ken bent. Is het u te ingewikkeld om uw droom op te schrijven (of is er in die droom te veel gebeurd), dant kunt u ook een kort briefje aan dat adres sturen en vermelden, dat u graag ge beld wilt worden over uw droom. Het kan zijn, dat u van deze gele genheid om uw dromen verklaard te zien, graag gebruik wilt maken, maar dat u liever niet met naam en toenaam in het programma genoemd wilt wor den. Begrijpelijk, en daarom garan deert Radio Tilburg u absolute anoni miteit: alleen Vera Groot Bleumink en presentator Paul Meijer van «Radio Tilburg op z’n Zondags» weten wie u bent en zij vertellen dat beslist niet verder. Uw brief wordt na de uitzen ding ogenblikkelijk vernietigd. De be spreking van dromen door Jerom Korsse zal plaatsvinden tussen 13.00 en 13.45 uur. aanc 1.2% merk van 3%. Dit snelgroeiend Europees merk past erg goed in de van Dorst-bedrij- ven omdat men reeds in drie plaatsen dealerbedrijven heeft met de vertegen woordiging van het Japanse topmerk Toyota. De Toyota van Dorst-bedrij- ven zijn gevestigd en Breda, Rijen en Waalwijk. Om iedereen kennis te kunnen laten maken met de nieuwe Seat-dealer, or ganiseert van Dorst Car «open-huisda- gen» van vrijdag 15 t.e.m. zaterdag 23 januari. Subaru Mini-Jumbo Van de kleine Subaru, de Mini- Jumbo, werd onlangs op de Salon van Tokio een totaal vernieuwde versie getoond. Deze nieuweling wordt nu ook spoedig op onze markt leverbaar. In Brussel wordt de auto als Europese primeur ge toond. Het uiterlijk doet sterk denken aan de Daihatsu Cuore, waar de auto ook direct mee moet concurreren. Er zijn twee uitrus tingsniveaus en de klant moet motorisch genoegen nemen met de 37 pk leverende 2-cilinder. De topsnelheid bedraagt 125 km/u. en het brandstofverbruik is zoals te verwachten erg gunstig. Ook nieuw bij Subaru is de Justy met de Continue Variabele Transmissie van Van Doome’s. Bij dit Japanse merk heet deze voorziening ECVT. ie alom geprezen SïïfelE gedreven door een Porsche. Kortom, /an een unieke sa- ussen de grootste .^enop^ge- la kennis met de ring van de Seat g, zuinig en handig >en achterbank de te doe-het-zelf ver- vereld. i reusachtige koffer- '^^Tei tussen een reiswa- :wagen. En dat alles ie u bijna met voor L Verbaas u tenslot- Terra. Die mag met laadruimte wel de iche bedrijfswagen genoemd worden. rijden en praten, z’n allen voor u in g- grote Fiat-concem doet het goed. Behoudens enkele kleine sportwagenfa- heeft Fiat in Italië de hele autoindustrie in handen. Een auto waar dit succes voor een deel aan te danken heeft, is de in 1983 geïntroduceerde r de jaren heen is het Uno-programma steeds maar weer uitgebreid. De ireiding betreft een wat exclusievere versie van deze sympathieke kleine Suzuki Samourai Het was natuurlijk te verwachten dat het typisch Japanse woord «Sa mourai» een keer gebruikt zou gaan worden als'rtaarrt vöör «en auto. Nou, het is zover. De vernieuwde versie van de Suzuki-jeep draagt voortaan deze naam. Vooral het rij- en veercomfort hebben ze bij dit merk eens onder de loep genomen. Voor Nederland blijft nu alleen maar de 1.3 motor beschik baar, de 1 liter wordt niet meer ge voerd. Een korte terreinrit wees uit dat de compacte auto behoorlijk zijn mannetje staat. - Het is ongetwijfeld ook u wel eens overkomen: u heeft een droom en de inhoud van Radio daarvan blijft u bezighouden. Heeft zo’n droom iets te betekenen? Slaat die droom op iets, wat u in de voorafgaande dag heeft meegemaakt? Of heeft die droom be- 1 ilbUrgê trekking op iets, wat nog te gebeuren staat: heeft zo’n droom een voorspellende I waarde? In de vaste rubriek «Tussen hemel en aarde» die elke week in het lokale -radioprogramma «Radio Tilburg op z’n zondags» te beluisteren is, komt a.s. zon dag Jerom Korsse voor de tweede maal op bezoek. Hij heeft zich gespecialiseerd in het uitleggen van dromen en is bereid gebleken om in de uitzending in te gaan op vragen, die luisteraars hem willen stellen over hun dromen. Daartoe is het na tuurlijk wel nodig, dat u Jerom Korsse zo gedetailleerd mogelijk informeert over hetgeen u heeft gedroomd. zang, fluit, accordeon en gitaar. Op het programma staan werken van J.S. Bach, W. Solotaijow, W. Richter, A. Répnikov en T. Richter. De nieuwe dirigent van Apollo 77 is 27 jaar en is al enkele malen opgetreden voor het accordeonorkest als gastdiri- Tevens zal dan de nieuwe diri- gent. Na de Muziekschool begon de Apollo 77 de heer Ad de Jong Jong een studie aan het Brabants Con- eld worden aan de aanwezigen servatorium in Tilburg met als hoofd- "sfhebbers. vak accordeon bij Arie Willems. Ook volgde hij meesterscursussen bij de Deen Mogens Ellengaard en bij de be faamde Russische bayan pedagoog Friederich Lips. Momenteel zet hij zijn studie voort bij Gerie Daanen. -0] OFFICIÉÉL anaa DEALER Voor het seizoen 1987-’88 is een aantal orgelconcerten georganiseerd op het Loret-orgel in de St. Willibrordus- 1 -* Berkel. Dit fraaie orgel is in n >uwd en acht jaar geleden ge restaureerd. In deze serie zijn reeds concerten gegeven door Maurice Pi- renne en Ad van Sleuwen. Het derde concert zal worden gege ven zondag 17 januari, aanvang 16.00 uur, door Ben Smeets, orgel en de har pistes Jeanneleine van den Akker en Annelies Bremmers. Op het orgel zul len werken worden gespeeld van een anonieme 18de eeuwse Engelse com ponist, Rheinberger, Schroeder en Re ger en op twee harpen zullen werken worden gespeeld van o.m. Scarlatti en Bach. De drie spelers hebben hun studie voltooid aan het Brabants Conservato rium. De harpistes vormen sindsdien een permanent harp-duo. Annelies Bremmers en Ben Smeets zijn als do cent werkzaam aan het centrum voor muziek en dans in Waalwijk. Tot en met 24 januari is in Brussel het Automobiel Salon ge opend. In ons land zouden we spreken over «de» salon, maar onze zuiderburen houden het lie ver op «het Salon». Het Salon in Brussel wisselt onze ejgen RAI af, beide tentoonstellingen worden om het jaar gehouden. Veel grote primeurs vinden we er meestal niet. Dit jaar voeren vooral de Ja panners de boventoon. Dit is natuurlijk ook bij de Uno SX het geval.’ Een Fiat trek je als het ware gewoon aan. De vijfversnellingsbak bleek zelfs wat beter te schakelen dan in andere Uno’s. Bij Italiaanse auto’s zijn vooral de achteruit en de eerste overbrenging berucht. Op één of twee keer na heeft onze testauto daar weinig van laten merken. De besturing gaat licht, zelfs bij ma- neuvreren zal niemand moeite met hem hebben. Het uitzicht is naar alle Archeologie Zijn dromen fascinerer stad- en streekgenoten wgl door wat zich in het verleden speeld: een aantal van 1”_ verenigd in een archeologenvereniging en daarvan komt een vertegenwoordi ger a.s. zondag naar de studio van Ra dio Tilburg om over die interesse het nodige te vertellen. En dat is dan nog maar een van de vele onderwerpen, die in het zondagmiddagse radioprogram ma aan bod komen, naast natuurlijk de vaste onderwerpen als «onbetaald, maar onbetaalbaar» (over vacatures in het vrijwilligerswerk), het laatste nieuws uit binnen- en buitenland en een overzicht van de lokale nieuwsfei ten van de afgelopen week. Ergens in Tilburg... Sinds enkele weken is het «vaste prik», dat Sylvia Huggenen Ans Ver- rier tijdens de van 12.00 tot 14.00 uur durende uitzending rechtstreeks via een telefoonfijn, verslag doen van een evenement, dat «ergens» in Tilburg, Berkel-Enschot of Udenhout plaats vindt. Organiseert uw vereniging of stichting op de zondag een aktiviteit, waarvan u denkt, dat het best de moei te waard is om er een rechtstreeksver- slag van te doen, laat dat dan liefst ge ruime tijd tevoren even weten door middel van een briefje of persbericht aan Radio Tilburg, postbus 555, 5000 MB in Tilburg. Vermeld in de linker bovenhoek van de envelop duidelijk: «RT op Zondag» dan komt uw briefje zeker op de juiste plaats terecht. Maar liefst zeven zaterdagavonden achtereen zal de grote zaal van het «Hart van Brabant» haar schijnwerpers richten op vermaarde en bekende Nederlandse artiesten. A.s. zaterdag is het weer zover. Dan treedt voor u op de George Baker Selection. Een band die nauwelijks een introductie hoeft. Wie kent niet «Una Pa- loma Blanca», Morning Sky» en «Baby Blue»; stuk voor stuk wereldhits. In to taal heeft de George Baker Selection 25 internationale en nationale hits gehad. Zaterdag 16 januari om 20.30 uur kunt u ze zien in het «Hart van Brabant»; live kanten toe erg goed. Achterin zijn de dode hoeken klein en gelukkig heeft de Uno niet zo’n sterk aflopende motor kap als een aantal van zijn concurren ten, zodat ook de overzichtelijkheid voor goed is. De Uno carrosserie is behoorlijk hoog en hij staat ook nog eens redelijk hoog op zijn wielen. Dit alles is bij plotseling uitwijken en in een snel ge nomen bocht duidelijk te merken. De carrosserie helt dan over. Bij een sla lom en uitwijken reageert de auto dan ook behoorlijk. De vering van de meeste Italianen is op sportiviteit ge bouwd. Ook bij de Uno SX is dit stug ge karakter te bespeuren. In de meeste gevallen is dat prettig, maar op gepla veide wegen wordt dat wat onplezierig. De motor is onder alle omstandighe den rustig, wel hoor je op de snelweg - duidelijk wind- en bandengeruis. Gunstig verbruik Het verbruik van een Uno is over het algemeen gunstig en op deze regel vormt de Uno SX geen uitzondering. Het gemiddelde testverbruik bedroeg 1 Eter loodvrije normaal op 12,5 kilom- ter. Wordt er wat rustiger met de auto omgesprongen dan is dat uiteraard nog te verbeteren. De prijs is de laatste verrassing die dit verhaal in petto heeft. De Uno SX is zowel in 3-deurs als 5-deurs verkrijg baar. Voor 22.590,- staat ie voor de deur en met 23.390,- kunt u zich een vijfdeurs aanschaffen. Zeer concurre rende prijzen als we ze vergelijken met de luxueuzere types uit de Peugeot 205 en Renault 5-reeks. Met de Uno SX heeft Fiat zeker weer een troef in handen wat betreft de compleetheid van de uitrusting, de prestaties, het brandstofverbruik en de prijs. Helaas is het weggedrag iets min der en ontbreken er een klein aantal zaken die tot de standaarduitrusting hadden moeten behoren. In ieder geval een auto waar in Nederland zeker een markt voor bestaat. 12.00-13.00 uur, actualiteiten, agen da, interviews, lokaal nieuws, SENIO RENRUBRIEK, verz.-platen. 18.00-19.00 uur, actualiteiten, agen da, interviews, lokaal nieuws, REGGAE-MUZIEK, verz.-platen. -dinsdag: - 12.00-13.00 uur, actualiteiten, agen da, interviews, lokaal nieuws, GEV. en VERLOREN VOORWERPEN en HUIS DIEREN, verz.-platen. 18.00-19.00 uur, actualiteiten, agen da, interviews, lokaal nieuws, VRAAGGESPREK, NIEUWS en AC TUALITEITEN, verz.-platen. 11.00-12.00 uur TILBURG BV actuali teiten, interviews, sfeer-reportage column Ad Vinken, stidiogast, diskus- sie. 12.00-13.00 uur, actualiteiten, agen da, interviews, lokaal nieuws, TILBURGSE TOP TIEN, verz.-platen 18.00-19.00 uur, actualiteiten, agen da, interviews, lokaal nieuws TILBURG WERKT AAN DE verz.-platen. -zondag:- 12.00-14.00 uur, RADIO TILBURG OP Z’N ZONDAGS, actualiteiten, agenda, interviews, lokaal nieuws. C.D. MU ZIEK, verz.-platen. 17.00 uur TILBURG uitslagen, standen, ir ter en pechvogel van agenda en muziek. 18.00-19.00 uur, actualiteiten, agen da, interviews, lokaal nieuws, JONGEREN UITGAANS-AGENDA, verz.-platen Zaterdag 16 januari om half zeven presenteert de Kunstkring Oisterwijk, Stationsstraat 3, een avondje kinderto neel. In het koningsdrama «De Koning Lacht» van het Moergestelse toneelge zelschap «Die Naemloose Speelers» zullen maar liefst 20 toneelspelers de kinderen vermaken. Het toneelspel gaat over koning Fal- dera, die een goedgemutst, vrolijk en’ heerser over zijn land is. Een jaloerse Dorst generaal, die wel eens een keertje oor- log wil voeren in plaats van al c sen, zorgt ervoor dat zijn toverd wordt. Koning Falde daarop zijn lach. De toekomst troosteloos uit en iedereen houding gaat dan ook op een middel dat de koning w ten lachen. Toegangskaarten aan de zaal en bij h Kosters, Moergestels wijk. Interessante motor Heel interessant is de motor uit deze Uno SX. Sinds enkele maanden ken nen we in ons land de Uno 75 i.e., met een J498 cc, een motor uit de Ritmo met 75 pk en katalysator. 5 SX volgt de De bagageruimte is voor een auto met tenkant onder- deze afmetingen behoorlijk ruim. Stan- van zijn goedko- daard is de achterbank als geheel De wielen zijn voorzien neerklapbaar; een in twee delen eldoppen die aan licht- neerklapbare uitvoering is een optie, i doen denken. In de De bagageruimte is bij het openen van inden we mistlampen, de achterklep netjes verlicht. n wat agressiever front Het dashboard van de SX behoeft geven. Over de spatborden en onder wat extra aandacht. Het instrumenten- over de dorpel loopt bij de SX een be- paneel is volledig digitaal uitgevoerd, schermstrip. Uiterst sportief is ook de De snelheid wordt met grote cijfers verchroomde uitlaat, die van de turbo aangegeven, bij snel optrekken of rem- i.e. afkomstig is. Zaken als een achter- men is dit erg onrustig. Bij de toeren- ruitwisser en twee buitenspiegels zijn teller geeft het aantal oplichtende uiteraard standaard op deze auto te blokjes het juiste toerental van de mo- vinden. tor aan. Hetzelfde werken de brand- Het interieur is zoniet nog forser stofmeter en temperatuurmeter. Het aangepakt. Na het openen van de por- ziet er leuk uit, werkt goed, maar is ab- tieren vallen direct de grotere stoelen soluut minder overzichtelijk dan een op. De bekleding is ribvelours, wat we dashboard met wijzertjes. Ongeveer ook op de panelen terugvinden. De hetzelfde klokkengedeelte vinden we stoelen zitten goed, al zou de rugleu- in de turbo i.e. De rest van het dash- ning wat dikker mogen zijn. Heel han- board is hetzelfde gebleven met de dig is dat ze bij het naar achter schui- twee satellieten voor de bediening van ven automatisch wat omlaag gaan, verlichting (Bij iedere Fiat gaat bij het Lange mensen zullen dan ook totaal uitzetten van het contact automatisch geen moeite hebben in deze auto de verlichting' uit, een prima beveili- plaats te nemen. De achterbank is re- ging) en ruitenwissers, het verschuifba- delijk van afmetingen en biedt vol- re asbakje en de grote platte ruimte doende hoofd- en wat minder been- bovenop om allerhande spullen op te ruimte aan twee volwassenen. leggen, die bij het nemen van een bocht op en neer vliegen. Het dash- Bolletje boardkastje is redelijk ruim, maar had Tegen het plafond zien we naast een bij de SX beslist verlicht moeten zijn, digitaal klokje een glanzend zwart bol- De elektrisch bediende voorportierrui- letje. Dit is de ontvanger voor de af- ten zijn standaard. standsbediening van de portierver- grendeling. Een aardige voorziening die echter niet zo geweldig bleek te werken. Menigmaal moest toch de ge wone sleutel worden gebruikt om in te kunnen stappen. Jammer is ook dat de centrale vergrendeling alleen op de deuren werkt en niet op de achterklep, en Regata, De nieuwe Fiat Unó 70SL op. Al aan de buitc scheidt dit model zich pere broertjes. D van fraaiere wiel metalen velgen voorbumper vir die de auto een Over de t dorpel I_ strip. Ui* de uitlaat, di< tig is. Zaken twee buitens adaard op o. isen

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1988 | | pagina 21