F amilievoorstellingen tijdens de kerstdagen IEÜ LLïIzIlLlLI r b ivond Lustrumfestival Sneeuwpop op tweede kerstdag in Diessen Peter van den Brakencentrum Het Brabants orkest op TV 1 -SOftDE- FASHION ONKYO De betere geluidsapparatuur uit Japan Electronicatruis Peeters Kindervoorstelling «De tafel van vier» BEZORG(ST)ER PAS BUITEN Schouwburgring 200. Tilburg Aanvang 20.00 uur MOLENWIJK I Woensdag 23 december 1987 - pagina 23 1987-pagina 22 DE TILBURGSE KOERIER yards Filmhuis Vier oud en nieuw in Drie is teveel. igen >0770 /VBURG Studio Peer theater met poppen. 29 DECEMBER G 30 DECEMBER WBURG tG 31 DECEMBER IAG 2 JANUARI .SE HOEVE liaan 10. Ige- lège AG 3 JANUARI Schriftelijke reacties naar: DAG 6 JANUARI RLYC ng 3-konlngen zln- open sl. res. 0 FILMS rdigt :hre- lum- The Rolling Picards met een wervelende rijwielact. Geopend vanaf 01.00 uur Kaartverkoop vanaf a.s. zaterdagavond Herman BhmhI and His Wild Romance Bezorging Tilburgse Koerier p.a. Plutostraat 20 5081 TG Hilvarenbeek Candy Dulften van Funky Stuff het volf «.1.30 u. ber is er - - WBURG heef Schc aqut pen guren en met een eij Besterdring) 120397 ial met de ELDOOS t Hongaars landse Bühne ïvenis te wor- :e artiestenavond ij «Het Bronzen Molenstr. 142 (hk. Tel. 013-42 STIJL JAZZ i markt 13, Breda. KERST IN BISTRO «LE MENTON» Alleen 2de kerstdag A la carte Reserveer tijdig Live muziek BISTRO «LE MENTON» Stationsstraat 83 RIJEN - Tel. 01612-2232 oncert door ind Orchestra. OX straat 24. iONZEN JE estraat 40. Wij zoeken per 7 januari a.s. voor een wijk in de Reeshof Liefst woonachtig in/bij deze wijk ’Min. leeftijd 15jaar jiden en ïreld dan eth, de It alles it als gelui soortigë wer >«i, en Macbetl in staat voelt i roepen... leans Second ■nd. net «Droom». pel «Droom» is eén an het beroemde ith», een voorstel- Iwassenen en jon- 14 jaar. ig te Uing heet om 14.30 maar een 'afel van vier». Ie tweede maal in Tilburg, ditmaal stelling voor kinde- 'wteest. us 20, Hilvarenbeek. In 1981 werd door de jongerenstich ting Comitee Diessen Aktief C.D.A. voor de eerste keer een Kerstvollukfes- tival georganiseerd. Vrolijke volksmu ziek en informatie uit het alternatieve circuit, waren toen de ingrediënten die voor een smakelijk kerstmenu moesten zorgen. In 1983 onderging het evene ment een metamorfose om als Sneeuw pop weer te voorschijn te komen. srt Frank Boeyen. leeft de naam mee- n de onlangs ver- >ee «Welkom in arkocht. Liefde en anarchie «Liefde en anarchie» is het verhaal van een aspirant politiek moordenaar die twij felt aan zijn liefde voor een hoer (gespeeld door Lina Polito) en zijn patriottische ge drevenheid. De film zit vol met de sexuele eigenaardigheden, de bombast en de buiten sporige ironie die ook de latere films van Westmüller karakteriseren. /ENLAAN 77 i voor Kunst en zing. Zouavenlaan jrg. Tel. 013-684333. ia.-di. 19-22 uur, wo. )-16 uur, za. 9- 12.30 Old Fashion Heuvelring 120, tel. 42( j». IWBURG urgzaal. taatscircus. oorstelling voor het De schouwburgzaal ird in een groot cir- UWBURG RG 62033. Kassa i. 11-16 uur. Tel. 013-432220. SITIES IN HOUWBURG >2033. Open: ma. t/m -18 uur en 19-21.30 n 12-17 uur. IUIS TILBURG Jouwmeesterplein 1 3-362033. Dagelijks i 20.00 en 22.00 uur. •rdag dansen voor alleenstaanden en paren vanaf 30 jaar Voor de tweede maal deze maand is in de studiozaal een voorstelling zien van Burrp. De voorstell «De tafel van vier» en begint uur. Lowiese vindt Lowie n saaie lui met een heleboel praatjes. Lo wiese gaat liever snel aan de slag, er valt vandaag nog een hoop te doen. De hele tafel moet nog verbouwd worden voor Lowie die denkt dat hij koning is. De voorstelling is geschikt voor kin deren vanaf 4 jaar. Tussen alle feestdagen door zijn er in Schouwburg Tilburg de komende week verschillende voorstellingen zien waar u met het hele gezin na toe kunt gaan. In 1988 bestaat het Peter van den Brakencentrum, Turfven 12 in Sterksel 10 jaar. In die periode werd vooral fi guratieve kunst geëxposeerd en ook in de toekomst zal daar mee worden doorgegaan. De eerste jubileumexposi- tie is gewijd aan A.J. Groenewegen en wordt gehouden tot en met 31 januari 1988. De expositie is inmiddels al ge opend en belangstellenden zijn wel kom op zaterdagen en zondagen van 14.00 tot 17.00 u„ Tijdens de feestda gen is het centrum gesloten. Inl. tel. 04907-1004. Groenewegen, die in Budel gewerkt heeft, is een van de laatste Haagse tooi schilders. Hij schilderde en jarelleerde voornamelijk landschap- i met vee, interieurs met boerenfi- °n riviergezichten. Hij volgde vtn eigen stijl en benaderingswijze X, TANDPROTHETIEK Perfektie in kunstgebitten. Nieuwste technieken en materialen voor optimale pasvorm en natuurgetrouwheid. Korte levertijd. Kunstgebit reparatie; klaar terwijl u wacht. Ma. t/m vrij. 9.00 - 18.00 uur. Za. 10.00-12.00 uur. Hart v&abantlaan 731 Tdburg.013-682358 Gedipl. tandprotheticus - lid org. Ned. tandprothetici. KRO-tv zal op vrijdag 1 januari 1988 van 11.00 - 11.50 uur via Neder land 1 de opname uitzenden van de uitvoering van Diepenbrock - Missa in Die Festo, die gemaakt werd op 6 sep tember 1985 in de Sint Jan in Den Bosch. AVRO-tv zal op maandag 4 januari 1988 van 23.10 - 00.00 uur via Neder land 1 het tweede deel uitzenden van «Ein Abend in Wien», opgenomen op vrijdag 18 september 1987 in het Con certgebouw te Amsterdam. Aan beide uitvoeringen werkt het Brabants Or kest mee. Manége Taxandria Zoals vanouds wordt het festival houden op tweede kerstdag in manè_ Taxandria aan de Emmerseweg te Diessen. Kaartjes zijn al in de voorver koop te krijgen: Tilburg: platenzaak Tommy en VW-kantoor (Spoorlaan), Hilvarenbeek: café De Zwaan; Dies sen: Sjak Janssen (ook telefonisch op nr. 04254-2414). de karakteristieke eigenschappen van het Hollandse impressionisme. Hij was een schilder, die leefde bij wat hij zag en intens bewonderde. In de afgelopen vier jaar hebben di verse groepen het publiek bestookt met vlammende rock roll of koken de soul. Dit jaar zal het al niet anders zijn. Wederom staat het programma bol van kwaliteit. Groepen die op een eerlijke en inventieve manier met pop muziek bezig zijn staan op het pro gramma, zoals: 14.00-14.30 uur: The Decoy; 14.30-15.00 uur: Horrible Tan go; 15.30-16.45 uur: De Dijk; 17.15- 18.30 uur: Funky Stuff; 19.00-20.15 Uur: Longstoryshort; 20.45-22.00 uur: Weekend At Waikiki; 22.30-01.00 uur: Herman Brood His Wild Romance. Film en experiment: «Die Macht der Gefühle» Een aan ideeën, details associaties rijke collage-film die door middel van speelscè- nes, documentaire fragmenten, archiefbeel den en ondersteund door operamuziek de negatieve en positief-creatieve kracht van de menselijke gevoelens probeert aan te geven. Door het begrip «tijd» op een andere ma nier hanteerbaar te maken worden verban den tussen alledaagse gebeurtenissen, my then en politiek gelegd. Camorra De camorra is de Napolitaanse tak van de mafia. Klucht «Drie is teveel» Op zondag 27 december ziet u Joop Doderer in de klucht «Drie is teveel». Deze klucht, geschreven door Jan Blaaser, was dit seizoen al eerder te zien. In de jaren vijftig was «Drie is te veel» een van de grote successen in de Nederlandse schouwburgen. Vijfen twintig jaar later blijkt «Drie is teveel» opnieuw goed voor volle zalen. Joop Doderer speelt in «Drie is te veel» de rol van de verwarmingsmon- teur Drie, die tijdelijk wordt aange steld als huisknecht bij de familie ’s Gravensande. Deze aanstelling zorgt voor allerlei ongewenste, maar komi sche situaties, die voor de nodige lach salvo’s zorgen. Studio Peer Op dinsdag-29 december om 19.30 uur is in de schouwburgzaal de voor stelling «Droom» van Studio Peer te zien. De voorstelling is geschikt voor kinderen vanaf 12 jaar en voor vol wassenen. Studio Peer is een theatergroep, die streeft naar een wezenlijke integratie van algemene theatertechnieken en poppenspel. «Droom» is een poëtische weerspie geling van Shakespeare’s Macbeth. Dit Koningsdrama, vertelt de legende, waarin het bijgeloof meewerkt aan het onblusbare verlangen naar meer macht. «Droom» begint kleuren een andersoor de onze aankondigen, poppenspeler, zich in tot leven te kunnen The nylon Christmas tree Een film zonder hoofdpersoon en een duidelijk onderwerp. De figuren die een rol spelen worden simpel aangeduid als «een korte man» of «een slungelachtige vent». De film opent met beelden van een me nigte opgewonden mensen, die ongeduldig wachten op een bus die ze moeten halen om op tijd thuis of bij vrienden te zijn voor oudejaarsavondfestiviteiten. Eenmaal in de bus gaat het gekrakeel rustig door: ruzies, gesprekken, debatten. Het enige wat de passagiers gemeen heb ben is hun wens snel thuis te komen. Cinecitta Blue Velvet Hard als fluweel ...in het lieflijke plaatsje Lumberton vindt de jonge Jeffrey in het veld een afgesneden oor. Hij brengt dit naar de politiechef Wil liams. Diens dochter Sandy vertelt hem in het geheim over de geheimzinnige dingen die in verband zouden staan met de nacht- clubzangeres Dorothy Vallens. Ze vermoedt dat het afgesneden oor daar ook iets mee te maken heeft. Tijdens een optreden van Dorothy dringt Jeffrey binnen in haar flat. Bij haar onver wachte terugkomst verbergt hij zich in een kast en is getuige van hoe Dorothy wordt mishandeld door de helium-snuivende psy chopaat Frank. Deze onderwereldfiguur zou haar echtgenoot en kind in zijn macht hebben. Reden waarom zij zich onderwerpt aan zijn perverse grillen. Alles om Dorothy heen intrigeert en fas cineert Jeffrey. Door zijn obsessie wordt hij meegesleurd in een wereld waar moord, drugs en perversiteit de dienst uitmaken. Een collega van inspecteur Williams blijkt samen te werken 'met Frank en diens onderwereldfiguren... In het Noorderligt-theater, Veldhovenring 79 in Tilburg, is er de komende da gen het volgende te doen. Op zondag 26 december (tweede kerstdag) treedt om 21.30 u. op Elisa Waut en in het voorprogramma The Clan. Donderdag 31 decem- in Noorderligt een swingend oud en nieuw-feest, aanvang 0.00 u. hT r maakt Midi The last emperor Peking 1908. Een 3-jarig jongetje wordt bij zijn moeder weggehaald en naar de Ver boden Stad, het hart van het oude China, gebracht. Zijn naam is Pu Yi. Enkele dagen later wordt hij tot keizer gekroond. Drie jaar later wordt China een repu bliek. Deze omwenteling wordt voor Pu Yi verborgen gehouden. Terwijl heel China on der het veranderde politieke klimaat aan vernieuwingen onderhevig is, gaat het luxe, beschermde leven in de Verboden Stad nor maal volgens de oude tradities voort. Hij mag alles doen wat hij wil, zolang hij maar geen voet buiten de paleisgrond zet. Met duizenden dienaren om zich heen is hij op dat moment wellicht de eenzaamste jongen ter wereld. Sir Reginald Johnston, die uit Schotland gevraagd wordt om hem te onderwijzen, brengt daar enigszins verandering in. Hij heeft medelijden met de jongen en vertelt hem zoveel mogelijk over het leven buiten de Verboden Stad. Als Pu Yi 18 jaar is en gehuwd met twee jonge vrouwen, wordt hij in 1924 uit de Ver boden Stad verbannen door een nieuwe machthebber. Geholpen door Sir Reginald Johnston vlucht hij met zijn gezin naar Tientsin, waar hij enige jaren leeft als een Westerse playboy. In 1931 verovert Japan de staat Mants- joerije en Pu Yi begaat de fout de Japanse uitnodiging te aanvaarden om Keizer te worden over de nieuwe staat Mantsjoekwo. Als speelbal laat hij zich nu door Japan ge bruiken dat middels hem controle heeft over een strategisch belangrijk gebied. Dan breekt de oorlog uit en na de overgave van Japan aan Rusland komt Pu Yi in Russi sche gevangenschap. Als nog steeds de Kei zer van het oude China is hij te belangrijk om geëxecuteerd te worden. In 1949 wordt hij aan China uitgeleverd waar hij in een communistische gevangenis heropgevoed wordt. In 1959 wordt hij uit de gevangenis ont slagen. Voor het eerst van zijn leven is hij vrij om te gaan en te staan waar hij wil. Hij wordt tuinman in de botanische tuinen te Peking en sterft in 1967... Elisa Want is de naam van een Bel gische groep, die in 1984 de Rock Ral ly op overtuigende wijze won. De groep is een zeer originele en vreemde eend in de bijt. Elsje en Hans Hele- waut en Cherry Dersycke. Een zange res met charisma, melancholiese welt schmerz in de teksten en een licht jazzy geluid. Het is eigenlijk een men gelmoes van stijlen waarbij originali teit en virtuositeit opvallen. Een band met twee volbloed muzikanten en een echt geëmancipeerde zangeres, geen hersenloos blondje, geen koele tante en géén halfzacht weerloos wicht. In het voorprogramma de Neder landse groep The Clan. Oud nieuw-feest Begin het nieuwe jaar met een swin gend feest vanaf 0.00 u. Een knallende disco met DJ Rob Stenders, een toe passelijke sfeer en wat verrassingen tot diep in de nacht. Trafalgar Square zal er niets bij zijn. Vergeet niet de beste voornemens en wensen mee te bren gen. Er is ook een voorverkoop van de kaarten bij Tommy Platen, VVV, Van Leest, Palten en de Cinematheek. De aangekondigde sessie op zondag 27 december gaat niet door wegens de vele verplichtingen van musici elders. Hongaars staatscircus Op 2 januari wordt de schouwburg zaal omgetoverd tot een circus. Om 13.00 en om 16.30 uur kunt u«ian het Hongaars Staatscircus gaan zien. Voor kinderen tot veertien jaar geldt een speciale prijs: 10,-, ook groepen kun nen aanspraak maken op een geredu ceerde prijs. Het Hongaarse Staatscircus vaardi~* een groot aantal zeer goed aangescl ven artiesten af. Daarbij diverse ni mers, die de gala-voorstellingen van het Internationaal Circusfestival van. Monte Carlo hebben gesierd. Zoals bijvoorbeeld de groep Ocsai, die met sprongen op de Russische Bar een sterk en gracieus staaltje acrobatiek la ten zien. Tot de nummers die verder zijn te verwachten behoren de apen van de Attila’s, die zich als ware luchtpiraten ontpoppen, de wervelende rijwielact van de Picards, de charmante duiven revue van Miss Catherina, de even wichtskunst van het duo Nereus, de razendsnelle jongleurs Trio Chicago en het huiveringwekkende luchtnummer van Duo Robinson. De voorstelling van het Staatscircus op de Nederlan belooft een optimale belevei den voor jong en oud. Is» fanclub orga- a.s. een gezellige é-zaal «Het Bron- lijksestraat 40 te begint om 20.00 19.00 uur. Mede- jn o.a. De Kleine enberg, Linette, ’endoom, Wendy dwards zelf. Mike ezig met de opna men voor z’n nieu- roefje hiervan zal r ook deze avond De camorra de mafia. Napels, een stad met vele gezichten. Mensen, verkeer, armoede, rijkdom, mis daad, beton, lawaai, verloedering. Een serie moorden wekt opschudding: het patroon van de moorden wijkt af van het gebruikelijke vendetta patroon tussen ri valiserende camorra-families. In elk der do den steekt een injektiespuit, niet in de arm, maar in de testikels. De vermoorde mannen waren allemaal camorristi, dus ook niet vies van handel in i. Juist het afwijkende patroon veroor- onrust onder de camorra-families, ook in vele lagen van de bevolking, niet weten wie de tegenstander is, et hen extra angstig.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1987 | | pagina 23