Gemeentepagina Él s Geld en ondersteuning voor beter wonen T/S lilburg lilburg Gemeente Bestemmingsplannen In de gemeenteraad Hinderwet Commissievergaderingen schadelijke knolcyperus Bestrijding van de :ket Gemeentelijk informatiecentrum I I I I I I I I 500 J Openingstijden winkels rond kerst en nieuwjaar nber 1987-pagina 6 Donderdag 17 december 1987 - pagina 7 DETILBURGSE KOERIER Samenstelling: afdeling Voorlichting en Inspraak van de gemeente Tilburg, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg, 013-328507 i is ve bewc Voor wie subsidie Voorbereiding bestemmingsplan in 7-’88 Delfsgj zieningi OPENINGSTIJDEN ing STADHUISBALIES Vastgesteld bestemmingsplan is (S dins 130, erge amen riesprodukten Op de agenda o.a.: TSt- Rechtstreekse 2de Kamerlijn ma t/m wo 8.30 - 16.00 uur donderdag 8.30 - 19.00 uur Belastingen en sociaal- economische zaken tot 16.00 uur vrijdag 8.30 -12.30 uur Ruimtelijke ordening, Openbare Werken en Stadsbeheer Op vrijdag 18 december 1987 a.s. Actuele 1ste en 2de Kamerstukken in- straat 241 e veiling) lag lag 7.00 idling >ge- voor 'Pvan P. van Bragt, telefoon 128 een emanc sidie kan activiteit c activiteit ter inza- srkdag uur. Dia- en videovertoningen (gratis) Dit is uw gemeente Tilburg te kijk Milieu Draag u Polygoc Isolatie wonen ...en nog vele andere het bestemmingsplan «St- op het gebied om- Corvelseweg en de igen oningen -1 Noo ingediend. In sns niet bekend >p 23 november 1987 teld. Het plan heeft betrekking redaseweg, de lange Schijfstraat, de K< De raadsver„ en vindt plaa het stadhuis. De ager ken ligg in het C trum nine van tót Dit geldt ook voor hen die om gegronde redenen hiertoe niet in staat wa ren. Indien men steld bij aanvraag hiertoe niet in Het beroepsef Deze brief mo< Gesc Daar gunning of diend. Dit verze Geschillen van verzoek niet Kroon, is de Op maandag 21 december a.s. ver gadert de gemeenteraad. Op de agenda o.a.: Aanwijzing Centrum voor Automa tisering Breda/Tilburg (CBT) tot gemeentelijke dienst Vestiging Praxis aan Ringbaan Zuid (voorbereidingsbesluit) Tijdelijke stop subsidie particuliere woningverbetering Openingstijden Maandag van 13.00 tot 17.00 uur Di. t/m vr. van 9.00 tot 17.00 uur Zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur Gesloten op zaterdag 2 januari Ook groepsbezoek mogelijk na telefonische afspraak Stadshuisplein 132, 5038 TC Tilburg Telefoon 013-358575. Emancipatie- commissie Op vrijdag 18 december 1987 a.s. om 9.15 uur in het stadhuis (k 103) VoorzitterN. van der Reyt Secretaris Mevr. C. Laan, telefoon 363000, tst. 47 Op de agenda o.a.: Rapportage secretaris Voortzetting evaluatie lustrumvie ring jbehorende stuk- ereen ter inzage Informatiecen- 1132). Ope- en zaterdag ir en dinsdag 19.00 tot 17.00 Bedrijven die overlast (hinder) kunnen veroorzaken, de Hinderwet een vergunning nodig hebben. Dat wil gemeente een hinderwetvergunning moeten aanvragen. De cedure bestaat uit verschillende stappen: aanvraag om een I gunning - ontwerpvergunning - vergunning. Bij elke stap kunnen bezwaren worden gemaakt. De bezwaarmakers krij gen steeds een schriftelijke reactie op hun ingediende bezwaren. ilburg te kijk lilieu Jraag uw batterijtje bij i'^oonnieuws 1924-1954 het gewone verschil in nanciële en juridische onder ning. Doel hiervan van de positie van I straat 357a I 1160-40680 I w Door een voorbereidingsbesluit te nemen c voor een gebied een bestemmingsplan wo'r dingsbesluit heeft tot doel - bouwactiviteiten die niet in het te maken bestemmingsplan passen te gen te gaan - realisering mogelijk te maken van bouwplannen die zullen passen in het nieuwe bestemmingsplan. (Stac dinsc aanvragen en Schriftelijke bf een aparte brit temaken. Tot 11 januari 1988 kan telefonisch worden verzocht om een openbare zit ting (telefoon: 328519). De schriftelijke bezwaren moeten worden gericht aan burgemeester en wethouders van Tilburg. Deze brief moet worden gestuurd naar de direc teur van de Milieudienst (Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg). Iedereen die een bezwaar heeft ingediend tegen de aanvraag en ontwerp vergunning kan ook later beroep instellen tegen de vergunningverlening bij de Kroon. kunnen op grond van zeggen dat zij bij de s normale pro- hinderwetver- Het kan gebeuren dat gemeen telijke advertenties die eigen lijk op de «gemeentepagina» thuishoren, noodgedwongen in een andere krant verschij nen. Om de duidelijkheid voor de lezers te garanderen, pro beren we dit zoveel mogelijk te voorkomen. Aanvragen en ontwerpvergunningen Wanneer burgemeester en wethouders van plan zijn een vergunning te verlenen en er kan redelijkerwijs worden aangenomen dat er geen bezwa ren zullen zijn, kunnen aanvraag en ontwerpvergunning samen ter inzage worden gelegd. Dit is de zogenaamde korte procedure. Er wordt dan geen openbare zitting gehouden, tenzij hierom telefonisch wordt gevraagd. Fatimastraat Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor Transport op- en over slagbedrijf. Siriusstraat 100 Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor het transport- en over slagbedrijf. De aanvragen en de ontwerpvergunningen liggen van 18 december 1987 tot en met 17 januari 1988 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis "'‘adhuisplein 130)elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op .sdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de ’"■'vragen en hinderwetvergunningen. jezwaren kunnen tot 18 januari 1988 worden ingediend. In rief kan worden verzocht persoonlijke gegevens niet bekend 'ergadering is openbaar laats in de raadzaal van u.s. Aanvang 17.00 uur. ■enda en bijbehorende stuk- ggen voor iedereen ter inzage Gemeentelijk Informatiecen- i (Stadhuisplein 132). Ope ningstijden maandag en zaterd?; -an 13.00 tot 17.00 uur en dinsdat Jt en met vrijdag van 9.00 tot 17.( uur. Nota evaluatie particuliere woning verbetering Aktieplan verkeersveiligheid 1988 Stand van zaken Noord-Oostelijke randweg Onderhoudsproblematiek draai brug Prinsenhoeven Informatie over Stadspark Oude Dijk Stand van zaken spreidingsplan woonwagens rmatie BOT, per adres Poststraat 22 (telefoon dagochtend van 09.00 en woensdagmiddag 117.30 uur, vragen in Rooy). Folders zijn rkrijgbaar bij het slijk Informatiecentrum. jteerde staten van de Indien i bij de Aanvragen Hazelaarstraat 12 Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor een detail-c.q. groot handel in aardolieprodukten alsmede een dinitrol-station van Piet van Beurden B.V. de gemeenteraad op /achten dat binnen een igen per etmaal ge- het plangebied gelegen sn bijlage van het raads- atalogus I sspecialiteiten I vi iversteu- /ersterking /oners. wordt, zijn er diverse pro- logelijkheid bezwaren in <e reactie. isplein 132) is een folder In een bestemmingsplan is vastgelegd wat er in een bepaald gebied mag worden gebouwd en hoe grond én gebouwen mogen worden gebruikt, bijvoorbeeld woningen, groot- of kleinschalige industrie, kantoorgebou wen, winkelpanden, verkeerswegen, groen- of recreatievoorzieningen, combinaties hiervan, enzovoort. Voordat een bestemmingsplan onherroepelijk wo: cedures en besluiten. Hierbij bestaat steeds de m< te dienen. Bezwaarmakers krijgen een schriftelijkc In het Gemeentelijke Informatiecentrum (Stadhuis verkrijgbaar over bestemmingsplannen. Goed en prettig wonen is voor iedereen belangrijk. Goed en pret tig wonen betekent ook meeden ken, meepraten en meebeslissen over woning en woonomgeving. Vaak vormt geldgebrek voor bewo ners een probleem om daar actief mee bezig te zijn. Om dat geldge brek op te lossen heeft de gemeen te een subsidiepot, waaruit jaarlijks geld kan worden uitgekeerd. Nu is er 106.575,- beschikbaar, terwijl er ook een beroep gedaan kan wor den op consulenten volkshuisves ting werkzaam bij De Twern. Aan vragen voor deze subsidie of on- dersteuningsuren kunnen worden ingediend bij Bewoners Ondersteu ning Tilburg (BOT) tot 1 februari 1988. .eling (2de elke plan kan jisplein sdag tot en met »n van 18 de- Meer inforr De Twern, P 360251, dinsdt tot 13.00 uur van 14.00 tot naar Anny var tevens verkr:- Gemeentelijk Het BOT, dit jaar opgericht en actief per 1 januari 1988, werkt ten dien ste van aangesloten bewonersorga nisaties op het gebied van wonen en woonomgeving. De dienstverle ning is gericht op technische, fi- Lees- en documentatiehoek Nota’s, commissiestukken, enz., maken het mogelijk de gemeentelijke besluitvorming op de voet te volgen De winkels in Tilburg mogen rond de kerstdagen en de jaarwisseling op de volgende dagen en tijden geopend zijn maandag, dinsdag en woensdag (21 22 en 23 december) tot 21.00 uur donderdag 24 december tot 18.00 uur zaterdag 26 december (tweede kerstdag) van 10.00 tot 18.00 uur maandag en dinsdag (28 en 29 de cember) tot 18.00 uur woensdag 30 december tot 21.00 uur donderdag 31 december tot 18.00 uur zaterdag 2 januari tot 17.00 uur Op deze dagen en tijden is ook markt en straathandel geoorloofd. Of alle winkels gebruik maken van de mogelijkheid op koopavonden en op tweede kerstdag open te zijn, is niet te zeggen. De winkeliers zijn hierin vrij. N VOOR OEN evogelte rme hapjes Koningsvoorde Gedeputeerde Staten van de provincie Noord-Brabant hebben op 17 no vember 1987 het voorbereidingsbesluit ten behoeve van de uitbreiding van het wooncentrum voor ouderen «Koningsvoorde» goedgekeurd. Dit voor bereidingsbesluit werd op 19 oktober 1987 door de gemeenteraad voor de duur van twee jaar genomen. Het voorbereidingsbesluit heeft betrekking op een terrein (voormalige wisselwoningenlokatie) gelegen aan de Generaal Smutslaan. Het voorbereidingsbesluit met de daarbij behorende tekening ligt sinds 5 november 1987 voor iedereen ter inzage. De knolcyperus is een schadelijk onkruid. Het lijkt veel op gras. U kunt het herkennen aan een knol letje onder de grond. Het ministerie van Landbouw en Visserij laat jaarlijks controleren of de knolcyperus in landbouwgron den zit. Als dit het geval is moet de betreffende gemeente dit openbaar maken. In Tilburg is de knolcyperus aange troffen op enkele percelen in de buurt van de Gilzerbaan (tussen Gilzerbaan en Bredaseweg, ten westen van het riviertje de Donge). De eigenaren van de grond zijn ver plicht maatregelen te nemen tegen het onkruid Daarnaast voor verset Op een kaar welke gror.v. inzage bij de - (kamer 10) Vincentiuss geeft de gemeenteraad aan dat ordt gemaakt. Een voorberei- Miliei I2.00 hier oot ren kunnen jzwaar heeft gemaj lenen niet in staat raag in te dienen. In een ap" igevens niet bekend te maker t aan Burgemeester en Wett urd naar de directeur van 'urg). bezwaar heeft gemaakt tegen de ontwerpvergunning en de .1 ook later beroep instellen bij de Kroon tegen de definitieve igverlening. Reeshofdijk en Noordstraat De gemeenteraad heeft op 7 december 1987 besloten een bestemmings plan voor te bereiden voor: - gronden aan de Reeshofdijk «plangebied Huibeven», ter hoogte van de Diepenveenstraat en de Delfsgauwstraat, ter bescherming van de al daar aanwezige groenvoorzieningen - het perceel Noordstraat 36 ten behoeve van de bouw van een terraszaal voor sociaal-culturele horeca-doeleinden. De voorbereidingsbesluiten treden in werking met ingang van 17 decem ber 1987. De stukken liggen ter inzage bij Publieke Werken, afdeling Stadsontwikke ling (2de etage, kamer 24), Noordhoekring 188 (ingang Vincentiusstraat) elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. Het voor bereidingsbesluit kan men ook inzien in het Gemeentelijk Informatiecen trum (Stadhuisplein 132)maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. om 15.00 uur in het stadhuis (oude raadszaal) Voorzitterwethouder drs. R.A.J.M. van Eijkeren SecretarisF 434050 tst. 1 atrege.^.. id. t geldt een teeltverbod ihillende gewassen. aart is aangegeven om >nd het gaat. Deze ligt ter afdeling Beplantingen van Publieke Werken, sstraat 102. De aanvraag ligt van 18 december 1987 tot en met 18 januari 1988 f ge bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130)elke werk van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 Men kan hier ook uitleg krijgen over de aanvragen. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 19 januari 1988 worden ii een aparte brief kan worden verzocht persoonlijke gegever te maken. Tijdens een openbare zitting op 6 januari 1988 om 10.00 uur bij de Milieu dienst kunnen mondeling bezwaren worden gemaakt. Bovendien is het dan mogelijk van gedachten te wisselen met de gemeente en de aanvra ger. Schriftelijke bezwaren moeten worden gericht aan burgemeester en wethouders van Tilburg. Deze brief moet worden gestuurd naar de direc teur van de Milieudienst, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg. Iedereen die bezwaar heeft gemaakt tegen de aanvraag kan ook later een bezwaar indienen tegen de ontwerpvergunning. Dit geldt ook voor hen die om gegronde redenen niet in staat waren een bezwaar tegen de aanvraag in te dienen. woonwagens. Het gaat om concre te (inspraak) projecten, brede ad viesgroepen volkshuisvesting, buurtcomités, flatraden, bewoners organisaties van huurders, eige- naar-bewoners of woningzoeken den. Scholing van «woonconsu menten» en ondersteuning door deskundigen kan ook worden ge subsidieerd. Belangrijk zijn verder projecten met experimenteel karakter of met iciperende aspecten. Desub- i ook voor meer dan één of een reeds bestaande worden aangevraagd. Ter inzage Div. bestemmings- en bouwplanprocedures Verkeersmaatregelen Welzijnsplanning 1988 Begroting 1988 St. Anna De gemeenteraad heeft op Anna» gewijzigd vastgestel sloten door de Bredaseweg Diepenstraat. De wijzigingen betreffen in hoofdzaak - het opnemen van een wijzigingsbevoegdheid ten aanzien van de in bouwblok 37 opgenomen bedrijfsbestemming (Sparidans-Loos) ten be hoeve van woningbouw - het laten vervallen van de in bouwblok 2, ter plaatse van de Bredaseweg, opgenomen doorgang voor voetgangers - het opnemen van een definitieve bedrijfsbestemming in bouwblok 34 ten aanzien van het voormalige brandweercomplex met een wijzigingsbe voegdheid ten behoeve van woningbouw. Het bestemmingsplan ligt van 18 december 1987 tot 18 januari 1988 voor iedereen ter inzage bij Publieke Werken, afdeling Stadsontwikkeling (2de etage, kamer 24), Noordhoekring 188 (ingang Vincentiusstraat) werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. Het pl men ook inzien in het Gemeentelijk Informatiecentrum (Stadhui; 132)maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsd?" vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Schriftelijke bezwaren kunnen ,a. cember 1987 tot 18 januari 1988 worden ingediend door - iedereen die tegen het ontwerp-bestemmingsplan een bezwaar heeft in gediend bij de gemeenteraad - iedereen die bezwaar heeft tegen de wijzigingen die door de gemeente raad zijn aangebracht. Het bezwaarschrift moet worden gericht aan gedeput provincie Noord-Brabant (postbus 901515200 MC Den Bosch). Ir men nu bezwaar maakt, kan men straks zonodig beroep instellen Kroon (Koningin en ministers). Bij de vaststelling van het bestemmingsplan heeft de grond van de Wet Geluidshinder verklaard te verwa^ periode van tien jaar minder dan 2.450 motorvoertuic bruik zullen maken van een aantal binnen of nabij I wegen. Deze wegen zijn met name genoemd in eer besluit. Burgemeester en wethouders kun nen zich laten adviseren door com missies uit de gemeenteraad, on der andere over voorstellen aan die raad. De commissies vergaderen doorgaans één keer per maand. Deze vergaderingen zijn openbaar. Bovendien kan door belangheb benden een korte spreektijd wor den aangevraagd, indien zij iets willen vertellen over een van de agendapunten. Spreektijd moet vóór de vergadering worden aan gevraagd bij de secretaris van dt commissie. De agenda en bijt ken liggen voor iedert in het Gemeentelijk I trum (Stadhuisplein ningstijdenmaandag van 13.00 tot 17.00 uur tot en met vrijdag van I uur. Wie komt nu in aanmerking voor subsidie uit de subsidiepot «woon consumenten». Onder woonconsu ment wordt iedereen verstaan die een huis bewoont of zoekt. Dit kun nen zowel kopers als huurders zijn. Bewoners met ideeën over hun wo ning en woonomgeving, die daar anderen voor weten mee te krijgen, dus groepen of organisaties van «woonconsumenten» komen voor subsidie en ondersteuning in aan merking. De subsidie en ondersteu ning moeten rechtstreeks ten goe de komen aan de «woonconsumen ten» (organisaties). Het geld is be doeld voor gehele of gedeeltelijke vergoeding van kosten die bewo ners, woningzoekenden en hun or ganisaties maken voor activiteiten waarbij hun woonbelang op de voorgrond staat. De activiteiten kunnen betrekking hebben op nieuwbouw of verbete ring van bestaande woningen op beheer van woningen en verdeling van woonruimte op woonomge ving en ook op standplaatsen voor De gemeenteraad stelt bestemmingsplannen vast. Dit gebeurt op voorstel (ontwerp) van burgemeester en wethouders. De gemeenteraad kan ook wijzigingen in het ontwerp aanbrengen. Tegen de vaststelling of de gewij zigde vaststelling door de gemeenteraad kan bezwaar gemaakt worden. De bezwaren worden dan meegenomen bij de verdere besluitvorming. Een vastgesteld bestemmingsplan gaat naar gedeputeerde staten (pro vinciaal bestuur). Die kunnen het plan geheel of gedeeltelijk goedkeuren, of goedkeuring onthouden. Ontwerpvergunningen Ringbaan Noord 25 Burgemeester en wethouders zijn van plan een hinderwetvergunning te verlenen voor het autoschadebedrijf van A. Emmen. Hiertoe is een ontwerpvergunning opgesteld. De ontwerpvergunning ligt van 18 december 1987 tot en met 31 december 1987 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de ontwerpvergunning. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 1 januari 1988 worden ingediend door iedereen die al bezwaar heeft gemaakt tegen de aanvraag en door hen die om gegronde redenen niet in staat zijn geweest een bezwaar tegen de aanvraag in te dienen. In een aparte brief kan worden verzocht persoonlij ke gegevens niet bekend te maken. Schriftelijke bezwaren moeten worden gericht aan Burgemeester en Wethouders van Tilburg. Deze brief moet worden gestuurd naar de directeur van de Milieudienst (Stadhuisplein 1: 5038 TC Tilburg' Iedereen die b aanvraag kan vergunninc j“meester en Wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend het uitbreiden van een fabriek voor de fabricage van lichtgevoelige jrialen aan Fuji Photo Film B.V. Molenstraat 36 Burgemeester en Wethouders hebben een nieuwe de gehele inrichting omvattende hinderwetvergunning verleend voor een wasserij aan Tilburg- se Textielreiniging B.V. Swaardvenstraat 2 Burgemeester en wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend voor een gereedschapmakerij van G.T. Schoormans. De vergunningen liggen van 18 december 1987 tot en met 17 januari 1988 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de vergunning. r. men bezwaren heeft, kan tot 18 januari 1988 beroep worden inge- uij de Kroon door iedereen die al bezwaar heeft gemaakt tegen de raag en de ontwerpvergunning. Ook zij die om gegronde redenen je niet in staat waren, kunnen beroep instellen bij de Kroon. -ohrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, moet worden gestuurd naar de Raad van State, Afdeling ^schillen van Bestuur, Postbus 20019, 2501 EA Den Haag. .arnaast kan tot 18 januari 1988 een verzoek tot schorsing van de ver- >f tot het treffen van een voorlopige voorziening worden inge- roek moet men richten aan de Voorzitter van de Afdeling n Bestuur, Postbus 20019, 2501 EA Den Haag. Wanneer dit wordt ingediend en er wordt ook geen beroep ingesteld bij de vergunning geldig vanaf 18 januari 1988. Vergunningen Dr. Paul Janssenstraat Burgemeester en wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend voor het oprichten c.q. in werking brengen en houden van een pharma- ceutisch bedrijf aan Janssen Pharmaceutica B.V. Oudenstaart 1 Burgemt voor het mater Actuele tentoonstellingen Compacte stad (Centrum Binnenstad) Bouwen in Tilburg Verpaupering De Gemeente Nieuw Tilburgs Sportbeleid Gedenknaald Willem II Safari in Same (projektkoppelir tussen Same in Tanzania en Tilburg) Actuele folders Waarop letten bij de koop van een huis Nieuw Tilburgs Sportbeleid Trouwen of samenwonen Compacte Stad Actueel Erfenis en testament Straten register a 3,50 Gemeentegarantie in Tilburg Alle postbus 51-folders (ook ir diverse talen) Huursubsidie ’87- (formulieren) Wat te doen bij ontslag op staande voet Straling Huurprijzen van kamers 1987 Premie A+B woningen Meer vrije sectorwoningen in Tilburg (Blaak, Tilburg Noord) Batterijen meL iger /ordt

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1987 | | pagina 7