1 3 Grote hobby- en techniekmarkt 5 V AA >EE Tilburgse Afasie Soos voorziet in behoefte A.v. BOESSCHOTEN □IS l I Kerstviering «De Stroom» W| JNEN Grootse kerstshow bij ONTDEK T VERSCHIL tuincentrum Tilburg-Zuid en Leo van lersel JONS I NORDMENDE EHGEZOND, EETVIS Voorbereiding profielschets burgemeester gestart Stadsplattegrond en SchiesserS Tijdelijk Scniesser voordeel! Nieuw Bestuur Stichting «RENA» Jaarlijkse aktie 1 Eerstebrommer- stadswandeling koeriers in Tilburg Galerie Artikel fe^lll 7 - ft DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 17 december 1987 - pagina 11 ber 1987 - pagina 10 Super planar Normaal Wat is afasie In Tilburg-Noord Opbrengst 3de dinsdag jven voor een goed ondersteunde Bezoekers van de afasiesoos bijeen in het fratershuis aan de Gasthuisberg. Informatie Geen oud papier ent ken den -1204 lot- Foto: Geert van Loon o Alle koopavonden open VISSPECI AAL ZAAK BESTERDRING 2? TILBURG,TEL. 420424 Wij bieden u naast het uitgebreide assortiment vis en visprodukten, speciaal voor de feestelijke maand december, aan Four re Uit Glacé DOKTERS WEEKENDDIENST Het Voor s jaar /en- Nog nooit was er zo’n supervlak televisiebeeld als NORDMENDE’S SUPER PLANAR! Perfektie is onze kwaliteit en in- DIERENAMBULANCE Tilburg e.o., alarmnummer: 420055 infolijn: 354141 naar :ht filte- oordeel, «GSPR1JS unissie van voorbereiding is vrijdag 11 december gestart n behoeve van een profielschets voor de nieuwe burgemeester Hoefstraat 145 Tel. 432163 Tilburg zeer wonderlijke dingen te maken. Te zien 19 december tijdens de Hobby- en Tech- Boeken voor Nicaragua .1» .uur u in hijd een st Jozefmavo Een speciale comr werkzaamheden ten van Tilburg. De commissie bestaat uit de voorzitters van d ste vergadering hebben zij CDA-fractieleider missie aangewezen. De fractie van Links Akkoord neemt zaamheden van de commissie. idighe- c VW -Walk- 1 lopen via raken, ook JS-plein en een grote sortering verse garnalen uitgesneden gerookte paling en zalm verse tong en tongfilets forellen en zalmforellen gerookte forelfilets, heilbotfilets prachtige moten verse zalm, tarbot en zeewolf verse paling (bakken en stoven) schelpen coquilles St.-Jacques (ovenklaar) Franse vissoep uit eigen keuken escargots blokken krabmeat verse en gekookte kreeften BESTElT U TIJDIG op. Om ten laatste bij de belanden: ruim 200 m2 kt siering o.a. in de m<x moerkleuren, allerhande s kerststukjes te maken, om het huis te versiere veel om op te noemen, het gezien hebben. int om 20.00 uur. tel.: 013-421720. kerstshow te kerstboomver- ~ioderne parel- ..Je spulletjes om n, talloze ideetjes ;ren: al met al te 1. Kortom u moet Besterdplein 3. tel. 426584 Tilburg Wagnerplein 26. tel. 557500Tilburg De Hovel 30-31tel. 346800 Goirle n geopend ot 19 uur SATERDAG dndag j gesloten Indien U meer wilt weten over de Tilburgse Afasie Soos, kunt U bellen met mw. Faes, logopediste van het Eli- sabeth-ziekenhuis, tel. 013-392892. U met de kunt ook schrijven naar ons kontakt- adres: Tilburgse Afasie Soos, p.a. Bor- culolaan 94, 5043 Tilburg. van voorbereiding - eerste helft van fe- ts voor de nieuwe .ebben. Ver raad in een a aanwezig- van de Ko- omtrent de kenbaar te Wij wensen u prettige feestdagen en een voorspoedig 1988 En tot slothet betreft een boeken- inzameling. Met oud papier kunt u el ders terecht. Boeken en stripverhalen worden graag bij u opgehaald want misschien zijn uw boeken voor Nicara gua wel goud waard. Prestige 72 met video - en geluidsbox zinvolle beteke- j de uiteindelijke voorbereiding besloten de nodige te willen betrachten, i koste mag gaan van iet werk en uiteinde- lets. Om 20.00 uur start het avondprc gramma met een optreden van de Ro terdamse groep Chi. Kerstconcert TANDARTSEN De weekenddienst gaat in op zaterdag om 8.00 u. Er zijn zowel op zaterdag als op zondag feestdagen 2 spreekuren, nl. van 12.00 tot 12.30 u. en van 17.30 tot 18.00 u. Van Gorp Schouwburgring 182, tel. 425242 De soos-middagen worden meestal gehouden de 3de dinsdag van de maand van 14.00 uur tot 16.00 uur in het fraterhuis aan de Gasthuisring 56 te Tilburg. De eerstvolgende soos-mid- dag is a.s. 19 januari in het nieuwe ja en zal worden opgeluisterd met leve de muziek. Mensen met een afasie zijn van harte welkom op deze middag. Ook kunnen zij hun partner meebren gen. Met een draaischijf en wat natte klei zijn z op donderdag 17, vrijdag 18 en zaterdag niekmarkt. De opbrengst was toen 5.000,- Met dit geld zijn Spaanstalige kin derboeken en schoolartikelen zoals potloden, schriften, gummen e.d. ge kocht. De leerlingen van de St. Jozef mavo hebben allemaal een paar straten toegewezen gekregen in het gebied tus sen de Ringbanen, het Groenewoud en Jeruzalem. Een dezer dagen ontvangt u een folder in de bus waarin gevraagd wordt om boeken en stripverhalen die u kwijt wilt, klaar te leggen zodat ze 22 december opgehaald kunnen wordem. De leerlingen brengen de boeken naar school. Daar worden de ingeza melde boeken gesorteerd. Binnenkort zullen de meer en minder waardevolle boeken op een boekenbeurs aangebo den worden. Daarover ontvangt u nog nader bericht De vlakste beeldbuis ter wereld met de scherpere en briljantere Black-Matrixtechniek. Sensationele reflektie-vermindering (maar liefst 70%) Oorstrelende muziek: 2x40 Watt Stereo via 6 luidsprekers. En vele, vele andere features. Begin het verschil te ontdekken met het ophalen van de grote opwindende NORDMENDE-Katalogus. Wij demonstreren dan tegelijk de nieuwe NORDMENDE Prestige 72. het bestuur van de stichting «Rena» in zijn nieuwe samenstelling, te weten linksvoor Dr. M. de Grood, zevende van links dokter J. Vintges met rechts van hem de heer Jan Melis (gedeelte lijk), tweede van rechts voorzitter Pier re van Berkel en helemaal rechts dok ter V. Pijman. tig wordt er een speciale middag gehou den met o.a. een kerstmiddag of bingo. Dinsdag 22 december a.s. zullen leerlingen van de St. Jozefmavo boe ken inzamelen voor een kinderbiblio theek in Matagalpa in Nicaragua. Deze aktie is een voortzetting van de vorig jaar gehouden aktieweek ter gelegen heid van de opening van het nieuwe schoolgebouw en de viering van het 70- jarig bestaan van de St. Jozefmavo. HEDINgI iaat I met. Op zondag 20 december zal in de Maranatha. gelegen aan de Cobbenha- k genlaan 19 in Tilburg om 14.00 uur A «Een Universele Kerstviering»: «De Christus in en rondom ons» gevierd worden. Met een kerstmeditatie door Hannah van Buuren. Naast deze kerst meditatie staat ook nog een cello-uit- voering op het programma. de gemeenteraadsfracties. In hun eer- er J. Melis als voorzitter van de com- niet deel aan de werk- De commissie streeft er naar in de ee bruari de profielschets burgemeester gereed te hebt volgens kan de gemeentera speciale vergadering en in heid van de Commissaris i ningin de wensen en eisen te benoemen burgemeester maken. Als gids tijdens niet alleen de plattegrond, nu een geluidscassette. De casset informatie over de bezienswaar den tijdens de route. De heeft de beschikking over mans, voor wie de wane’-" en daarbij de cassette wil De opbrengst van deze verkoop gaat naar Matagalpa voor de opbouw van de kinderbibliotheek en het ondersteu nen van onderwijsprojekten. De St. Jo zefmavo wil van de Nicaragua-aktiès een jaarlijks terugkerende traditie ma ken. Krijgt u niet zo’n folder in de bus en wilt u toch aan deze aktie deelnemen Dat kan - U kunt dan vrijdag 18 de cember en maandag 21 december tus sen 13.00 en 16.30 uur bellen naar de St Jozefmavo. Telefoonnummer 013/ 364008. Dinsdagmorgen worden de boeken bij u opgehaald. Afasie is een taalstoornis die ont staat door een letsel in de hersenen. De oorzaak is vaak een hersenbloeding of een gezwel in de hersenen. Mensen met een afasie kunnen moeite hebben met het zelf gebruiken van de taal bij het spreken en schrijven. Ook het be grijpen van de taal, bijvoorbeeld bij het volgen van een gesprek of het le zen, kan moeilijk zijn. Het gevolg hier van is dat deze mensen vaak het kon- takt met andere verliezen. dit audio/visueel concert speciaal on dersteund zal worden met geuren van essentiële oliën van het merk Chi (Chi levenskracht). :t concert begin alle informatie: Ondergoed voor mannen die kwaliteit en pasvorm willen voor een betaalbare prijs. 100% katoen in 3 kleuren. Slip of singlet flQQE 2 Stuks I 1Z7.27J De streek VVV I laat aan het einde van stadsplattegrond van Til pers rollen. De platte verkrijgbaar zijn aan VW in Tilburg. De ir De Stichting «Rena» in Tilburg, die zich bezighoudt met het inzamelen van gelden om Indonesische kinderen ope ratief van hun hazelip af te kunnen helpen, heeft een nieuw bestuur. Uit breiding was noodzakelijk geworden doordat de activiteiten van de stich ting steeds toenamen. Op de foto o.a. «Chi»-muziek kan het beste om schreven worden als meditatieve, spe cifieke luistermuziek, gebaseerd op een combinatie van tapes, video, kerkorgel en dia’s. Vrijwilligers verzorgen 1 maal per maand een soos-middag voor mensen met een afasie. Tijdens deze middagen is er de mogelijkheid samen te zijn on der het genot van een kopje koffie of daarbij gelegenheid ge boden een kaartje te leggen, een praatje te maken enzovoorts. Regelma- Galerie Artikel, speciaal open op zondag 20 december van 14.00 tot 17.00 uur. In het kader van de naderende feestda gen, wil Galerie Artikel, aan het Wilhelmi- napark 38, de kunstliefhebbers in de gele genheid stellen de tentoonstelling loedmaar con- Grafiek 88A te bezoeken. Interessant ziin, naast alle grafiek van ±25 kunstenaars, de aanbieding van de 100 gulden prenten en de grafische kalenders van de kunstenaarsateliers «Inkt» uit Den Haag en de grafische werkplaats Utrecht. Bijzonder zijn ook de sieraden van Diane Franssen en de uit zilver gesmede sieraden van Marijke van der Linden, mogelijk een idee voor de feestdagen. De Galerie is ook open van 22 t/m 24 dec. vanaf 12.00 uur tot 17.30 uur en op koopavonden tot 21.00 uur. Bij Tuincentrum Tilburg-Zuid, dat alweer ruim een jaar bestaat als opvol ger van de Plantenkas, is de kerst dit jaar groots aangepakt. Als u binnen komt, wordt u al meteen onthaald op een beker warme chocolademelk. On derweg naar het 400 m2 grote plein vol kerstbomen, heeft u kans de kerstman tegen te komen. Bij de kerstbomen aangeland wordt het u moeilijk ge maakt door de grote hoeveelheid kerst bomen, in alle soorten en maten, zowel mét als zonder kluit of pot. Maar, ze zijn mooi dit jaar «de kerstbomen» dus er is er altijd wel een voor u Als u eenmaal een keuze gema hebt, wordt uw boom keurig voor u in plasticfolie ingepakt: dus alL, schone auto. Dan dwaalt u terug door de plantenkassen vol bloeiende kerst sterren, azalea’s, cyclamen, noem maar - Tilburg van vragen van men de aan de Afasie Ver- id (AVN) om activitei ten, is er ruim een jaar ge- de afdeling logopedie van der het gene» na overleg thee. Er wordt ief genomen Twee scholieren maken van hun hobby een bijverdienste door dienst verlening. Zij hebben namelijk het plan opgepakt om na schooltijden en in de weekeinde voor particulieren e bedrijven per brommer spoedbestellir gen te verzorgen. Supersnel, betrouwbaar en voorde- ling: toet- toet dat is snel!!! Een paar voorbeelden: - van tand arts naar tandtechnisch lab. en terug; - van winkelier naar klant; - van ’t ene rijf naar ’t andere; recept van huis vaar patiënt of ophalen van recept theek; - surprises of relatiege- m bezorgen; - bibliotheekboe- retour aan bibliotheek; videoban- naar videotheek. Dit is greep uit een legio van mo gelijkheden. Dit plan is bedoeld voor de regio Tilburg. De scholieren Imco Janssens en Jack van Oosterwijk zijn op werkdagen vanaf 16.00 uur en in de weekenden vanaf 10.00 uur bereikbaar telefoonnummers: 013/420812 b.g.g. 013/430643. Naar aanleiding v sen met een afasie eniging Nederland ten op te starten, is leden vanuit de afdeling Ie, het Elisabethziekenhuis. met de AVN, het initiatie een soos op te richten. Hart van Brabant an 1987 een nieuwe i Tilburg van de tegrond zal gratis ii de balie van de informatrices kun nen nu iedereen de weg op papier mee geven, zodat zoeken naar de juiste be stemming in Tilburg tot het verleden behoort. De plattegrond bestaat uit een over zichtskaart van de gemeente Tilburg en daarnaast uit een centrumkaart. Bij beide kaarten is een lijst met belangrij- bedrijf ke gebouwen opgenomen. Bovendien arts na staat er een stadswandeling op de een- bij apoti trumkaart. Deze wandeling begint bij schenken het VW kantoor aan de Spoorlaan. lz“" den terug de wandeling dient slechts een laar tevens ïtte geeft aardighe- streek over Sony-i .adding wil wil afluisteren. Op uitnogiging van de Stichting «De Stroom» zal de Rotterdamse au- do/visuele groep «Chi» in de Marana tha, gelegen aan de Prof. Cobbenha- genlaan 19, op zondag 20 december een bijzonder kerstconcert verzorgen van Chi-muziek. Zaterdag 19 en zondag 20 december HUISARTSEN GOIRLE De dienst loopt van zaterdag 8.00 tot maandag 8.00 u. Zo mogelijk om 12.00 of 17.00 u. op het praktijkadres van de dienstdoende arts. Raadpleeg voor het adres van de dienst doende arts uw eigen huisarts. HUISARTSEN MOERGESTEL Dienst: vrijdagavond 17.30 u. tot maan dagochtend 8.00 u. P. Terwindt Oirschotseweg 2, Moergestel tel. 04243-1204 Besloten Morgen, vrijdag 18 december komt de commissie opnieuw bijeen ter be spreking van onder andere procedurele aangelegenheden. Op 15 januari wil men, aan de hand van de dan ihge- diende voorstellen van de fracties, een eerste gedachtenwisseling houden over de profielschets. De vergaderingen van de commissie Op korte termijn van voorbereiding zijn besloten. Na af- Keeds on kon. ^nüjn de voor- zitter van de commissie van voorberei- 66 r ding contact opnemen met de Com missaris van de Koningin om na te gaan in hoeverre de procedure die nu gestart is nuttig is, gelet op het gegeven dat behalve een profielschets en later de functie van een vertrouwenscom missie uit de raad ook andere factoren van invloed zijn op de benoeming van de nieuwe burgemeester. De commis sie onderkent deze invloe cludeert tegelijkertijd dat de gemeenteraad een zir nis kunnen hebban bij d< voordracht en benoeming De commissie van heeft tenslotte voortvarenheid zonder dat dit ten de kwaliteit van ht lijk de profielschc APOTHEEK WEEKENDDIENST Lange dienst: dag en nacht geopend: 18 december tot 24 december Van Gorp-Simonis Veldhovenring 96, tel. 426234 Van Gorp Broekhovenseweg 27, tel. 360130 Goirlese apotheek Tilburgseweg 116a, Goirle tel. 341390 DIERENARTSEN ZATERDAG EN ZONDAG Rasenberg, Bosscheweg 110, tel. 331648, alle afspraken, voor dierenkliniek, NS r!L Palet.plein 34. V. Riel, Bakx en Smarius tel. 674590 V. Weel den, Oerlesestraat 125 tel. 425529 Dierenkliniek Stokhasselt. tel. 554132 Dierenkliniek Boerhaave, tel. 366258 Dierenkliniek den Herd. Capucijnenstraat 76a-76b, tel. 432867-420274 Zowel de beelden als de muziek ken nen een experimenteel, abstract karak ter met de natuur als voornaamste in- spiratiebron. Wat betreft de muziek, deze wordt op een bescheiden geluids niveau ten gehore gebracht. Er wordt gebruik gemaakt van divese oorspron kelijke en handgemaakte instrumen ten, gecombineerd met moderne elek tronische apparatuur. Het unieke van deze avond is, dat Met de komende vrije dagen in het vooruitzicht, heeft Tilburg-Noord een unieke markt georganiseèrd. Iedereen die kennis wil maken met een nieuwe hobby of zelfs een technische hobb kan dan terecht op de komende I by- en Techniekmarkt in het winkel- Om°uit het centrum Tilburg-Noord aan het Wag- extra nerplein. Deze markt wordt gehouden hand-g van donderdag 17 tot en met zaterdag 19 december, en is geopend zoals de winkel sluitings tijden. Een Tilburgse pottenbakker zal met zijn draaischijf iedereen de kans geven by- om met wat klei te stoeien op de draai- tot ’s ende schijf. Tevens zal hij u graag in- dat schrijven voor een goed ondersteunde cursus. Poppen spreken jong en oud nog al tijd erg aan. Ook net zelf maken van lobby, poppen is een boeiende vrije-tijds-be- Hob- steding. uit het grote aanbod nog wat aandacht te besteden zijn de -gevormde kerstgroepen. Een zeer unieke collectie zal tentoon staan ge steld op deze Hobby- en Techniek markt. Rest nog te vermelden dat de Hob- en Techniekmarkt op donderdag ’s avonds negen uur geopend is en de toegang gratis is.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1987 | | pagina 11