Gemeentepagina s a A Batterijen-actie ERS - Nieuw Stroomonderbreking 1^» paspoort in 1988 iT/s lïlburg Gemeente BATTERIJBOX Commissievergaderingen Raads besluiten Bouwvergunningen Hinderwet ikelijk! 350 ‘vlees 'rsf- cket Gemeentelijk informatiecentrum Tarieven energiebedrijven per 1 januari 1988 I I I I I I I I >h LEGE o iber 1987-pagina 6 Donderdag 10 december 1987 - pagina 7 DE TILBURGSE KOERIER I Samenstelling: afdeling Voorlichting en Inspraak van de gemeente Tilburg, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg, 013-328507 ing 10.00 vindt jbaan orzaken, i. Dat wil 1 495 (0-87-0956) 495 kensvlees commis- raad. De jade- TILBURGERS HOUDEN HUN MILIEU SAMEN SCHOON per keer 2.70 per keer 26.00 extra 52.00 4.75 37,25 jediend. In niet bekend Deze brief lis- i ver loor indvlees cent STERMARKT 24 g en door jzwaar te- ,Qr™Cht p< i/ee jzwaar arle- irecteur ihuisplein 24.05 16.55 ar drs. R.A.J.M. van Eijkeren ragt, telefoon 434050 tst. 128 >P van 0,- De stroomonderbreking plaats in het gebied omsloten door de volgende straten Ringt West, Alleenhouderstraat, Gasthuisring, Noordhoekring en Bredaseweg. straat 357a I 1160-40680 Financiën Personeel Organisatie en In formatie Op maandag 14 december 1987 a.s. om 9.30 uur in het stadhuis (oude raadszaal) Voorzitterwethouder drs. J.A.J. Krosse (financiën) wethouder W.J.A. Dijkstra (personeel) Secretaris Mevr. C. van de Weijden, telefoon 328260 Op de agenda o.a.: Brief van het college van B en W inzake beloning gemeentepersoneel Formatie- en personeelsplannen Nadere regeling m.b.t. inconveniënten bij vervanging Gedwongen ontslag in het kader van bezuinigingen Wijziging regeling ziektecontrole Evaluatie puntenloonlijn Arbeidsvoorwaarden- en werkgelegenheid Nota met betrekking tot vervuileenhedenproblematiek Zwartboek Juridische E.H.B.O. Wijziging organisatieverordening en dienstbegroting 1988 C.B.T. In een deel van de stad zal op zater dag 12 december de stroomvoor ziening enige tijd worden onderbro ken. Dit kan gebeuren tussen 7.30 en 17.00 uur. Het duurt waarschijn lijk maar enkele minuten. Adviescommissie voor de Beeldende Kunst Op maandag 14 december 1987 a.s. om 15.00 uur in het stadhuis (k 103) Voorzitterwethouder drs. J.A.J. Krosse Secretaris A. Brackée, telefoon 363000, tst. 46 Op de agenda o.a.: Verzoek principe-uitspraak project «Inanitas» luari 1988 worden ingt persoonlijke gegevens r Wilem II-straat 5. het gedeeltelijk veranderen en vergroten van het winkelhuis tot een winkel, kantoor en twee boven woningen aan de Willem Il-straat 82 (B-87-1484) Burgemeester en Wethouders zijn van plan de gevraagde bouwver gunningen te verlenen. De bouw plannen liggen van 11 december Wilhelminahof 4. het bouwen van 4 woningen met 1 kantoor aan het Wilhelminahof (0-87-2479) 20 janua- bij de ucu enken. Zij krij— <an 1988 een uitno- ian de actie deel te Bevolkingscontacten Op donderdag 17 december a.s. om 13.45 uur in het stadhuis (k 113) VoorzitterH. Rikhof Secretaris P. Hoogstraaten, telefoon 328464 Op de agenda o.a.: Evaluatie inspraakpraktijk 1 van de !-I~3 van meer dan 3 x 25 ifigingen van 35 A, 50 A, ),- en 84,- per maand. '87-’88 ren) toen bij ontslag op voet Dia- en videovertoningen (gratis) Dit is uw gemeente Tilburg te kijk Milieu Draag uw batterijtje bij Polygoonnieuws 1924-1954 Isolatie het gewone verschil in wonen ...en nog vele andere Rechtstreekse 2de Kamerlijn Actuele 1ste en 2de Kamerstukken Niei Trot Compac Erfenis Stratenr Gemeent Alle Voor het bouwen en veranderen van bouwwerken zijn meestal ver gunningen nodig. Met vragen hier over kan men terecht bij de Milieu dienst (telefoon: 328911). Bouw plannen die vooruitlopen op het definitief worden van een bestem mingsplan of die in geringe mate afwijken van het geldende bestem mingsplan, worden ter inzage ge legd. Iedereen kan dan bezwaar in dienen. Bezwaarmakers krijgen al tijd een schriftelijke reactie op hun ingediende bezwaarschriften. Openingstijden Maandag van 13.00 tot 17.00 uur Di. t/m vr. van 9.00 tot 17.00 uur Zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur Ook groepsbezoek mogelijk na telefonische afspraak Stadshuisplein 132, 5038 TC Tilburg Telefoon 013-358575. Sociale en Culturele Zaken Op maandag 14 december 1987 a.s. om 19.00 uur in het stadhuis (nieuwe raadszaal) Voorzitterwethouder Drs. W.J.A. Dijkstra (sociale zaken) wethouder Drs. J.A.J. Krosse (cultuur) Secretaris G. Hensing, telefoon 363000, tst. 36 Op de agenda o.a.: Voorstel inzake defensief beleid Subsidietoekenning aan «De Doorbraak» Onderzoeksopdracht inzake functioneren Ouderenwerk Beleidsuitgangspunten flankerend Ouderenbeleid Collegebesluit inzake Seniorenraad Subsidietoekenning 1987 aan Echowaaike Herverdeling agogische uren van wijkorganisaties Afwijzing subsidieverzoek Hofstede de Blaak Rekening/subsidie 1985 van Stichting Stadsschouwburg Subsidiëring wachtgeldsuppletie S.M.V. Afwijzing subsidieverzoek Noord-Brabants Genootschap De gemeenteraad heeft in zijn ver gadering van maandag 7 december onder andere het volgende beslo ten Lees- en documentatiehoek Nota’s, commissiestukken, enz., maken het mogelijk de gemeentelijke besluitvorming op de voet te volgen Er zijn verzoeken om een bouwver gunning binnengekomen voor: Franz Lisztstraat 1het oprichten van een zendmast (16 meter) bij de woning aan de Franz Lisztstraat 37 (B-87-1513) Kapitein Nemostraat 2. het afwijken van de verleende bouwvergunning, voor de bouw van 8 standplaatsen op het woon- wagensubcentrum aan de Kapitein Nemostraat, in die zin dat 6 units een andere situering krijgen (B-87-1705) Schouwburgring 3. het afwijken van het plar bouw van appartementen voormalige Nul-Plusterrein Schouwburgring, voor welk Gedeputeerde Staten e°' ring van geen bezwaar h gegeven de torenflat is ping lager en er hebben enkele ver anderingen aan de gevels plaats gevonden in voor de n op het sin aan de alk plan een verkla- ir hebben af- s een verdie- Bedrijven die overlast (hinder) kunnen veroorzaken, kunnen op grond van de Hinderwet een vergunning nodig hebben. Dat wil zeggen dat zij bij de gemeente een hinderwetvergunning moeten aanvragen. De normale pro cedure bestaat uit verschillende stappen: aanvraag om een hinderwetver gunning - ontwerpvergunning - vergunning. Bij elke stap kunnen bezwaren worden gemaakt. De bezwaarmakers krij gen steeds een schriftelijke reactie op hun ingediende bezwaren. 1987 tot 25 december 1987 ter inza- ge bij de Milieudienst en het Gemeentelijk Informatiecentrum. De Milieudienst vindt mën in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) en men kan er elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur terecht. Het Gemeentelijk Informatiecentrum is geopend op maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Gedurende genoemde twe weken kan men schriftelijk bez indienen tegen de vergunningverl ning. Bezwaarschriften moeten worden gericht aan de dir van de Milieudienst, Stadt 130, 5038 TC Tilburg. 3,50 3 in Tilburg Iders (ook in Aanvragen en ontwerpvergunningen Wanneer burgemeester en wethouders van plan zijn een vergunning te verlenen en er kan redelijkerwijs worden aangenomen dat er geen bezwa ren zullen zijn, kunnen aanvraag en ontwerpvergunning samen ter inzage worden gelegd. Dit is de zogenaamde korte procedure. Er wordt dan geen openbare zitting gehouden, tenzij hierom telefonisch wordt gevraagd. Zevenheuvelenweg 45 Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor een stroopwafel- en koekfabriek door V.d. Breggen B.V. Gilzerbaan 475 Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor het uitbreiden van het melkveebedrijf met een mestsilo door L.P.M. Louws. Moerstraat 23 Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor het uitbreiden van een melkveebedrijf met een mestsilo door A.M.J. Vromans. Galjoenstraat 5 Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor het vernieuwen en plaatsen van ondergrondse opslagtanks voor dieselolie en benzine d< Tank- en Inbouwstation Gebr. van Beurden B.V. Ruimtelijke ordening, Openbare Wer ken en Stadsbeheer Op maandag 14 december 1987 a.s. om 15.00 uur in het stadhuis (nieuwe raadszaal) Voorzitterwethouder Secretaris P. van Bra Op de agenda o.a.: Voorbereidingsbesluit Van Limburg Stirumlalan Advisering inzake golfbaanlokatie Heidepark/Vredelust Kredietvoorstel t.b.v. bouw- en woonrijp maken van diverse terreinen Buiten werking stellen van onderdelen uit de subsidieverordening stads vernieuwing Nota evaluatie particuliere woningverbetering Aktieplan verkeersveiligheid 1988 Stand van zaken Noord-Oostelijke randweg Onderhoudsproblematiek draaibrug Prinsenhoeven Informatie over Stadspark Oude Dijk Stand van zaken spreidingsplan woonwagens Burgemeester en wethouders kunnen zich laten adviseren door c. sies uit de gemeenteraad, onder andere over voorstellen aan die r commissies vergaderen doorgaans één keer per maand. Deze verg; ringen zijn openbaar. Bovendien kan door belanghebbenden een korte spreektijd worden aangevraagd, indien zij Iets willen vertellen over een van de agendapunten. Spreektijd moet vóór de vergadering worden aan gevraagd bij de secretaris van de commissie. De agenda en bijbehorende stukken liggen voor iedereen ter inzage in het Gemeentelijk Informatiecentrum (Stadhuisplein 132). Openingstijden maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrij dag van 9.00 tot 17.00 uur. In 1988 worden de nieuwe, frau debestendige paspoorten uitge geven. Het nieuwe paspoort wordt gefaseerd ingevoerd in de gemeenten in Nederland. Wan neer Tilburg aan de beurt is, is nog niet bekend. Hierover krijgt u tijdig informatie. Het nieuwe paspoort gaat onge veer 110,- kosten. Dat is duur der dan het nu gebruikte pas poort, dat in Tilburg 86,75 kost. Vandaar dat veel mensen nu hun paspoort oude stijl laten vernieu wen. Dit is echter absoluut nog niet nodig omdat het nog maan den kan duren voordat in Tilburg het duurdere paspoort wordt uit gegeven. Het reizen naar bepaalde landen met een minder dan vijf jaar ver lopen paspoort blijft ook na 1 ja nuari 1988 nog mogelijk. Wan neer dit gaat veranderen is nog niet zeker, maar dit zal tijdig wor den bekend gemaakt. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 11 jam een aparte brief kan worden verzocht pe te maken. Tot 4 januari 1988 kan telefonisch worden verzocht om een openbare zit ting (telefoon: 328498). De schriftelijke bezwaren moeten worden gericht aan burgemeester en wethouders van Tilburg. Deze brief moet worden gestuurd naar de direc teur van de Milieudienst (Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg). Iedereen die een bezwaar heeft ingediend tegen de aanvraag en ontwerp vergunning kan ook later beroep instellen tegen de vergunningverlening bij de Kroon. Dit geldt ook voor hen die om gegronde redenen hiertoe niet in staat wa ren. Algemeen kleinverbruikerstarief elektriciteit De tarieven voor huishoudelijke en andere kleinverbruikers worden met in gang van 1 januari 1988 niet gewijzigd. Deze zijn als volgt vastrecht per maand5.90 kWh-prijscent 15,1 toeslag voor nachttarief per maand2.35 nacht kWh-prijscent 10,4 kWh-prijs tijdelijke aansluiting cent 25,1 In bovengenoemde kWh-prijzen is een toeslag opgenomen die afhankelijk is van de brandstofprijs in de verbruiksperiode. Deze toeslag wordt voor 1988 geschat op ongeveer 6 cent per kWh. Voor de grotere verbruikers met een hoofdbeveiliging ampère is de maandelijkse toeslag bij hoofdbeveiliginc 60/63 A en 80 A respektievelijk 18,-, 36,-, 60, Alle genoemde prijzen zijn exclusief omzetbelasting (20%). Kleinverbruik gas Het gastarief voor kleinverbruikers gaat per 1 januari a.s. opnieuw omlaag. De verlaging bedraagt 1,4 ct/m3 incl. omzetbelasting (1,2 ct/m3 excl. om zetbelasting). Gezien de stijging van de olieprijzen dit jaar zou de gasprijs eigenlijk om hoog moeten. Verleden jaar zijn de olieprijzen echter zeer sterk gedaald. Op verzoek van de regering, die een dergelijk grote inkomstendaling niet in een keer kon verwerken, hebben de gasbedrijven die olieprijsdaling niet in een keer op het gastarief in mindering gebracht, maar gespreid over 1987 en 1988. Jaarverbruik tot 170.000 m3 vastrecht per maand prijs per m3 (inclusief heffing luchtverontreiniging) Alle genoemde prijzen zijn exclusief omzetbelasting (20%) Warmwaterapparatuur (per maand) Met ingang van 1 januari 1988 wordt alleen de verhuur van gasgeisers met 15 cent per maand verhoogd. De andere prijzen zijn ongewijzigd geble ven. elektrische boiler 80 liter - 2.750 W8.59 geiser5.85 geiser inclusief toebehoren 6.35 stadsverwarmingsdoorstroomapparaat8.13 Alle genoemde prijzen per maand en exclusief omzetbelasting (20%). Wijkverwarming Kosten warmtemeting WKV vanaf 5 radiatoren per maand4.71 van 11/m 4 radiatoren per maand 3.09 Genoemde prijzen gelden in ieder geval voor de periode tot juli 1988. Daarna behoort een tariefsverhoging tot de mogelijkheden. Alle genoemde prijzen exclusief omzetbelasting (20%). Stadsverwarming kleinverbruik In het warmtetarief is overeenkomstig het «niet meer dan anders» principe de gasprijsverlaging verwerkt. Het vastrecht stadsverwarming is enigszins verhoogd. vastrecht per maand prijs per Giga Joule Alle genoemde prijzen exclusief omzetbelasting (20%). Centrale Antenne inrichting Tilburg (CAIT) De tarieven worden met ingang van 1 januari 1988 niet gewijzigd. CAIT abonnement per maand Deze prijs is exclusief omzetbelasting (20%). Administratiekosten Herinneringskosten (2 x per jaar gratis) aanmaningskosten (voorheen kwitantiekosten) kwitantiekosten bij aanbieding tijdens afsluiten Opmerkingen Een aantal wijzigingen moet nog door de gemeenteraad worden behan deld Omtrent de gasprijsverlaging vindt thans nog diskussie plaats in de tweede kamer. Als gevolg hiervan kan nog wijziging plaatsvinden Nadere inlichtingen bij Energiebedrijven, tel. 351845 Actuele folders Nieuw Tilburgs Sportbeleid w 7. ouwen of samenwonen oacte Stad Actueel en testament iregister 3,50 mtegarantie r postbus 51-fok diverse talen) Huursubsidie (formuliere Wat te dc staande Straling Huurprijzen van kamers 1987 Premie A+B woningen Meer vrije sectórwoningen in Tilburg (Blaak, Tilburg Noord) Actuele tentoonstellingen Compacte stad (Centrum Binnenstad) Bouwen in Tilburg Verpaupering De Gemeente Nieuw Tilburgs Sportbeleid Gedenknaald Willem II Safari in Same (projektkoppelir tussen Same in Tanzania en Tilburg) Ter inzage Div. bestemmings- en bouwplanprocedures Verkeersmaatregelen Kadernotitie Sportbeleid Welzijnsplanning 1988 Begroting 1988 De aanvragen en de ontwerpvergunningen liggen van 11 december 1987 toten met 10 januari 1988 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130)elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de aanvragen en hinderwetvergunningen. Krediet beschikbaar gesteld voor bouw basisschool «’t Kompas» aan de Wassenaerlaan Horeca-bestemming Noordstraat 36 goedgekeurd (voorbereidings besluit) Reparaties Willem ll-stadion goed gekeurd Drie nieuwe basisscholen Reeshof in twee fasen realiseren starten met schoolgebouw voor bijzonder neutraal, openbaar en katholiek onderwijs (elk 5 klassen) Groen handhaven in gedeelte Hui- beven (voorbereidingsbesluit) Aanschrijving manege Van By- landtstraat gehandhaafd De besluiten met bijbehorende stukken liggen ter inzage in het Gemeentelijk Informatiecentrum (Stadhuisplein 132). Openingstij den maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Ontwerpvergunningen Galjoenstraat 5 Burgemeester en wethouders zijn van plan een hinderwetvergunning te verlenen voor het uitbreiden c.q. wijzigen van de inrichting van Tank- en Inbouwstation Gebr. van Beurden B.V. met een wasstraat. Hiertoe is een ontwerpvergunning opgesteld. De ontwerpvergunning ligt van 11 december 1987 tot en met 24 december 1987 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21 .OO uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de ontwerpvergunning. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 25 december 1987 worden ingediend door iedereen die al bezwaar heeft gemaakt tegen de aanvraag- hen die om gegronde redenen niet in staat zijn geweest een bez gen de aanvraag in te dienen. In een aparte brief kan worden verzocht per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Schriftelijke bezwaren moeten worden gericht aan Burgemeester en Wethouders van Tilburg. Deze b moet worden gestuurd naar de directeur van de Milieudienst (Stadhuis plein 130, 5038 TC Tilburg). Iedereen die bezwaar heeft gemaakt tegen de ontwerpvergunning en de aanvraag kan ook later beroep instellen bij de Kroon tegen de definitieve vergunningverlening. De inzamel-actie van batterijen op basisscholen is gestart. De actie is een onderdeel van de voorlich tingscampagne «Tilburgers houden hun stad samen schoon» en staat in het teken van het Europees Jaar van het Milieu. Het doel van de actie is om de schooljeugd te betrekken bij de in zameling van klein chemisch afval, met name batterijen. Op de eerste 10 deelnemende scholen zijn batte- rij-boxen geplaatst waarin de leer lingen de lege batterijen kunnen verzamelen. Met het oog op de ac tie is tevens speciaal lesmateriaal gemaakt, dat op de scholen kan worden gebruikt. De deelnemende scholen zijn De Alm, Don Sarto, Leyevoorde, St.- Maarten, Prins Bernard, Christoffel, St.-Hubertus, Jeanne d’Arc, Jan Ligthartschool en De Goede Her der. De batterij-actie loopt van 9 decem ber 1987 tot 20 januari 1988. Aan de actie is een wedstrijd verbon den. De school die de meeste batte rijen per leerling inzamelt, kan reke nen op een leuke beloning. Het is de bedoeling om na 2( ri ook andere basisscholen t inzamelactie te betrekke- gen in de loop var diging om ook aar nemen.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1987 | | pagina 7