■1 Gemeentepagina &PORT \k\k\lz Werk aan Tijdelijke subsidiestop de weg particuliere woningverbetering lilburg ten 70 TILBURG Discozwemmen 683 in de Drieburcht Seniorenraad voor ouderenbelangen lilburg Gemeente UE/c Commissievergaderingen Hinderwet Bouwvergunningen In de gemeenteraad Rijksregeling verbetering huurwoningen verandert Gemeentelijk informatiecentrum RLE iber 1987-pagina 6 Donderdag 3 december 1987 - pagina 7 DE TILBURGSE KOERIER ^en I Samenstelling: afdeling Voorlichting en Inspraak van de gemeente Tilburg, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg, 013-328507 al uw ssoires er nen- ijke jlsple iuur ra OPENINGSTIJDEN STADHUISBALIES Aanvragen Op de agenda o.a.: Scholenbouw Reeshof Nieuwbouw school Wassenaerlaan op eerstvolgende disco-feest vin< latsheuvel lilburg| ickey- aatsen kfolie larantie Noren g en r mode! voor slij- en repa- van alle ten iatsen laten - lun be* oor het 8.30 - 16.00 uur 8.30- 19.00 uur jen en sociaal- sche zaken tot 16.00 uur 8.30-12.30 uur Actuele 1ste en 2de Kamerstukken 3 7 december a.s. ver- jmeenteraad. jm- janua- ie Jf rs te raat 41 a 1013-349034 e Aanschrijving manege Van By- landtstraat (advies over beroep schrift) ■ortbeleid iwonen -* -Bi ma t/m wo donderdag Belastinge economist vrijdag De raadsvergadering is openbaar en vindt plaats in de raadzaal van het stadhuis. Aanvang 17.00 uur ur bij de Mi jndien is het aanvra- ing6<.iK>i i v 3,5 miljc particuliere ledig is beste tijdelijke sub diestop di"- maart 1 jen uit de Tilbi i 60 jaar en oi i open proc i vaststelling gen Der i: aanvraag om een t ing. gemaakt. De bezwaarmakers krij- run ingediende bezwaren. iere ver- i dege- evenals een j burge- De VNG heeft dit jaar reeds een voorbeeld-verordening voor de ge- s disco-zwer plaats op 8 ji Lovense Kanaaldijk 47 Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor het sorteren en verpak ken van tweedehands kleding door Leon Kalfus B.V. Vriendtstraat afgesloten voor alle verkeer. Het werk duurt ongeveer tot 18 de cember. Commissie voor de Rekeningen Op maandag 7 december 1987 a.s. om 14.00 uur in het stadhuis (k 101) VoorzitterP. van de Ende Secretaris J. van lersel, telefoon 328509 Op de agenda o.a.: Jaarrekening Bestuursdienst Adviezen Concern financiën aan B. en W. Gemeenterekening 1986 Besluitvorming B. en W. over het rekeningproces 1986 Accountantsrapporten Verificatie bureau met betrekking Woningdienst, Secretarie en de gemeenterekening en de reacties van de diensten Concept rekeninginstructie 1987 Horeca-mogelijkheden Noordstraat 36 (voorbereidingsbesluit) Goedkeuring reparaties Willem II- stadion (reeds uitgevoerd) Algemene beleidszaken Op vrijdag 4 december 1987 a.s. om 14.00 uur in het stadhuis (oude raads zaal) VoorzitterBurgemeester Secretaris A. v.d. Linden, telefoon 328554 Op de agenda o.a.: Evaluatie gemeentepagina Plan stadspromotie Vergaderschema 1988 jen voor iedereen ter inzage in het jlsplein 132). Openingstijden en dinsdag tot en met vrij- Op maandag gadert de gen jen die vóór de subsidie- :~gediend zullen worden t op basis van de oude re ten laste van het jaarbud- Dit geldt ook voor die ge- waarover met Publieke Wer- ietailleerd is overlegd over Groenvoorzieningen Huibeven (voorbereidingsbesluit percelen Reeshofdijk) (B-87-1317) Dr. Hub. van Doorneweg 2. het bouwen van een bedrijfsruim te nabij de Dr. Hub. van Doorneweg (B-87-1772) bezwaar indienen tege om gegronde redenen in te dienen. Bedrijven die overlast (hinder) kunnen veroorzaken, kunnen de Hinderwet een vergunning nodig hebben. Dat wil zegge gemeente een hinderwetvergunning moeten aanvragen. cedure bestaat uit verschillende stappen: gunning - ontwerpvergunning - vergunnir Bij elke stap kunnen bezwaren worden ge gen steeds een schriftelijke reactie op hu Aangezien de voor 1987 beschikba re 3,5 miljoen aan subsidie voor i woningverbetering vol- teed, is besloten tot een subsidiestop. Deze subsi- >p duurt vermoedelijk tot 1 11988. Vergunningen i normale pro- hinderwetver- Kuyperstraat In de Kuyperstraat wordt het riool vernieuwd. De straat is tussen het Wilhelminapark en de Corn, de Bling ite ing voor :ering ove- Mi. De De nieuwe rijksregeling voor de verbetering van huurwoningen die begin dit jaar is ingesteld, wordt naar verwachting ingrijpend gewij zigd. Vandaar dat burgemeester en wethouders hebben besloten voor lopig niet verder te gaan met het opstellen van een noodzakelijke ge meentelijke verordening. Gezien de op stapel staande drastische veran dering van de rijksregeling, acht ook de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG), dit weinig zin vol. Het gaat om een bijzonder in gewikkelde en omvangrijke rege ling, waarvan bijstelling de nodige tijd vergt. Brug Prinsenhoeve De brug over het Wilhelminakanaal bij de Prinsenhoeve is afgesloten voor autoverkeer (voetgangers kunnen doorgaan). Het landhoofd aan de kant van de Hoevenseweg wordt momenteel gerepareerd. Als het weer meezit is op zaterdag 12 december de brug weer voor alle verkeer open. vormgeving van verbeteringsplan nen en de hoogte van de subsidie bedragen. Aanvragen en ontwerpvergunningen Wanneer burgemeester en wethouders van plan zijn een vergunning te verlenen en er kan redelijkerwijs worden aangenomen dat er geen bezwa ren zullen zijn, kunnen aanvraag en ontwerpvergunning samen ter inzage worden gelegd. Dit is de zogenaamde korte procedure. Er wordt dan geen openbare zitting gehouden, tenzij hierom telefonisch wordt gevraagd. Jules Verneweg 84 Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor een administratiekan toor met magazijn door de P.T.T. Stadhuisplein 5 Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor een Indonesisch restau rant door TM. Ang. Lovensestraat 178-G Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor een assemblagebedrijf en herstelwerkplaats voor automobielen door A. Scheepens. Thomas van Aquinostraat 53 Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor de fabrikage van ver- lichtingsarmaturen door M. v.d. Nieuwelaar. Bundersestraat 45 Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor een opslagplaats voor zand/slib uit olie-afscheiders en natuurlijke vetten van restaurants door A.M. van Vught. De aanvragen en de ontwerpvergunningen liggen van 4 december 1987 tot en met 4 januari 1988 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130)elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien c dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de aanvragen en hinderwetvergunningen. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 4 januari 1988 worden ingediend. In een aparte brief kan worden verzocht persoonlijke gegevens niet bekend te Openbare Orde en Veiligheid Op vrijdag 4 december 1987 aansluitend op de vergadering algemene be leidszaken van 14.00 uur in het stadhuis (oude raadszaal) VoorzitterBurgemeester Secretaris G. Vinkesteyn, telefoon 328244 Op de agenda o.a.: Evaluatierapport project fietsendiefstal Rekening dienstjaar 1986 Zuidnederlands Instituut voor Gemeentepolitie Opleiding Derde en vierde wijziging begroting 1987 Regionale Brandweer Midden Brabant Begroting 1988 en eerste wijziging daarop Regionale Brandweer Midden Brabant meenten ontwikkeld. Deze wordt op basis van de wijzigingen van het rijk bijgesteld. Aangezien de verplich ting tot het opstellen van een ge meentelijke verordening is uitge steld tot 1 januari 1989, zal de ge meente Tilburg pas verder gaan met haar werkzaamheden, wanneer de nieuwe rijksregeling bekend is en de VNG daarop met een nieuwe voorbeeld-verordening heeft inge speeld. Het ziet er naar uit, dat dit in het voorjaar van 1988 zal zijn. Overigens kunnen particulie huurders in afwachting van meentelijke verordening, dat tot nu toe het geval was, subsidieverzoek indienen bij meester en wethouders. daten worden uit de Tilburgse be volking van 60 jaar en ouder gewor ven via een open procedure. In de voorlopige vaststelling van de rege ling heeft het college bepaald al leen verplicht te zijn advies te vra gen over zaken die het ouderenbe leid specifiek raken en dat voor het overige de seniorenraad onge vraagd advies kan uitbrengen. Op dit moment hebben de Stichting Bejaardenwerk Tilburg (SBT) en de ouderenorganisaties gelegenheid te reageren op de ontwerp-regeling voor de seniorenraad. Ook indivi duele belanghebbenden kunnen reageren. De regeling ligt ter inzage en is verkrijgbaar in het Gemeentelijk Informatiecentrum. Na ontvangst van de reacties stelt het college de regeling definitief vast en volgt behandeling in de raadscommissie sociale en culture le zaken. Voor nadere informatie kunt u con tact opnemen met de Welzijns dienst van de gemeente, de heer R. van der Weegen, tel. 363000. Burgemeester en Wethouders zijn van plan de gevraagde bouwver gunningen te verlenen. De bouw plannen liggen van 4 december tot 18 december 1987 ter inzage bij de Milieudienst en het Gemeentelijk In formatiecentrum. De Milieudienst vindt men in het Stadhuis (Stad huisplein 130) en men kan er elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur te recht. Het Gemeentelijk Informatie centrum is geopend op maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Gedurende ge noemde twee weken kan men schriftelijk bezwaar indienen tegen de vergunningverlening. Bezwaar schriften moeten worden gericht aan de directeur van de Milieu dienst, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg. Op vrijdag 11 december aanstaande organiseert zwembad De Drieburcht opnieuw een avondje discozwemmen. Van 19.00 tot 21.30 uur kunnen zwemliefhebbers zich in het water uitleven op swingende discomuziek. De kosten bedragen 4,- per persoon. Passe-partouts zijn op deze avond niet geldig. In het zwembad aan het Wagnerplein worden maandelijks avonden gehouden. Het eerstvolgende disco-feest vindt pl ri 1988. Vor meer informatie kan men bellen naar zwembad De Drieburcht, tele foon 553089. Openingstijden Maandag van 13.00 tot 17.00 uur Di. t/m vr. van 9.00 tot 17.00 uur Zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur Ook groepsbezoek mogelijk na telefonische afspraak Stadshuisplein 132, 5038 TC Tilburg Telefoon 013-358575. (B-87-1675) Korenbloemstraat 4. het gedeeltelijk veranderen en vergroten van de berging bij de wo ning aan de Korenbloemstraat 35 (B-87-1343) Korte Hoefstraat 5. het veranderen van de woning aan de Korte Hoefstraat 19 (B-87-1702) Oude Langstraat 6. het veranderen van de woning aan de Oude Langstraat 93 (B-87-1591) Voor het bouwen en veranderen van bouwwerken zijn meestal ver gunningen nodig. Met vragen hier over kan men terecht bij de Milieu dienst (telefoon: 328911). Bouw plannen die vooruitlopen op het definitief worden van een bestem mingsplan of die in geringe mate afwijken van het geldende bestem mingsplan, worden ter inzage ge legd. Iedereen kan dan bezwaar in dienen. Bezwaarmakers krijgen al tijd een schriftelijke reactie op hun ingediende bezwaarschriften. Er zijn verzoeken om een bouwver gunning binnengekomen voor: Stau 11 l dins-*- aanv._, Schr“- aparte I maken. Tot 28 december 1987 kan telefonisch worden verzocht om een openbare zitting (telefoon: 328498). De schriftelijke bezwaren moeten worden gericht aan burgemeester en wethouders van Tilburg. Deze brief moet worden gestuurd naar de direc teur van de Milieudienst (Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg). Iedereen die een bezwaar heeft ingediend tegen de aanvraag en ontwerp vergunning kan ook later beroep instellen tegen de vergunningverlening bij de Kroon. Dit geldt ook voor hen die om gegronde redenen hiertoe niet in staat wa ren. Clercxstraat 1het vergroten van de berging tot garage-berging en het bouwen van twee garages bij de woning op blok D, kavelnummer 37 aan de Clercx straat Hesperenstraat 3. het bouwen van een duivenhok bij de woning aan de Hesperen straat 24 De agenda en bijbehorende stuk ken liggen voor iedereen ter inzage in het Gemeentelijk Informatiecen trum (Stadhuisplein 132). Ope ningstijden maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Burgemeester en wethouders kunnen zich laten adviseren door commis sies uit de gemeenteraad, onder andere over voorstellen aan die raad. De commissies vergaderen doorgaans één keer per maand. Deze vergade ringen zijn openbaar. Bovendien kan door belanghebbenden een korte spreektijd worden aangevraagd, indien zij iets willen vertellen over een van de agendapunten. Spreektijd moet vóór de vergadering worden aan gevraagd bij de secretaris van de commissie. De agenda en bijbehorende stukken ligge Gemeentelijk Informatiecentrum (Stadhui maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00i dag van 9.00 tot 17.00 uur. De gemeente wil de belangenbe hartiging voor en door ouderen ver beteren. Op dit moment is slechts éénderde deel van de 18.000 Til burgse ouderen bij een organisatie aangesloten. Er bestaat tot nu toe geen platform voor de ongeorgani seerde bejaarden. Om recht te doen aan de verhoudingen, zullen twee van de uit zeven leden be staande seniorenraad afkomstig zijn uit de ouderenorganisaties. Er zijn geen kwaliteitszetels de kandi- ning of Dit ver; van Bestuur, wordt ingedfc vergunning Vandaar dat er voorlopig geen nieuwe aanvragen in behandel! worden genomen. De gemeenL gaat de subsidieverordening particuliere woningverbeter.i, rigens begin 1988 veranderer huidige regeling zal tot dat moment buiten werking worden gesteld. Een voorstel daartoe wordt binnen kort door de commissie ruimtelijke ordening, openbare werken en stadsbeheer en vervolgens in de raad behandeld. In 1988 kunnen pas nieuwe aanvra gen voor subsidie worden inge diend, wanneer er een nieuwe sub sidieverordening is. Dit wordt tijdig bekend gemaakt. De nieuwe rege ling treedt vermoedelijk in maart volgend jaar in werking. Voor wat betreft ingediende aan vragen is het volgende besloten. Aanvragen die vóór de subsidie stop zijn ingediend zulk afgewerkt op geling en get 1988. vallen, w ken ged« Vijfhuizen 4 Burgemeester en wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend voor het melkveebedrijf van Gebr, Bouman. De vergunning ligt van 4 december 1987 tot en met 3 januari 1988 ter inza ge bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de vergunning. Indien men bezwaren heeft, kan tot 4 januari 1988 beroep worden inge steld bij de Kroon door iedereen die al bezwaar heeft gemaakt tegen de aanvraag en de ontwerpvergunning. Ook zij die om gegronde redenen hiertoe niet in staat waren, kunnen beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin. Deze brief moet worden gestuurd naar de Raad van State, Afdeling Geschillen van Bestuur, Postbus 20019, 2501 EA Den Haag. Daarnaast kan tot 4 januari 1988 een verzoek tot schorsing van de vergun- of tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend, jrzoek moet men richten aan de Voorzitter van de Afdeling Geschillen Postbus 20019, 2501 EA Den Haag. Wanneer dit verzoek niet iend en er wordt ook geen beroep ingesteld bij de Kroon, is de ig geldig vanaf 4 januari 1988. Tilburgse ouderen krijgen de gele genheid hun belangen te beharti gen via een gemèentelijke commis sie voor het ouderenbeleid, de zo genaamde seniorenraad. Het colle ge van burgemeester en wethou ders heeft onlangs besloten tot in stelling van deze seniorenraad over te gaan. In de seniorenraad kunnen gemeentelijke beleidsvoornemens die het welzijn van de ouderen móeten dienen, rechtstreeks wor den getoetst aan de meningen van de ouderen zelf. Actuele folders Nieuw Tilburgs Spor Trouwen of samenw Compacte Stad Actueel Erfenis en testament Stratènregister a 3,50 Zicht op het gemeentebestuur Gemeentegarantie in Tilburg Alle postbus 51-folders (ook in diverse talen) Huursubsidie ’87-’88 (formulieren) Wat te doen bij ontslag op staande voet Straling Oriëntatiekaartje Tilburg Huurprijzen van kamers 1987 Bouwen in Tilburg Premie A+B woningen Rechten en plichten van huurder/verhuurder Meer vrije sectorwoningen in Tilburg Actuele tentoonstellingen Compacte stad (Centrum Binnenstad) Bouwen in Tilburg Verpaupering De Gemeente Nieuw Tilburgs Sportbeleid Gedenknaald Willem II Safari in Same (projektkoppeling tussen Same in Tanzania en Tilburg) Ter inzage Div. bestemmings- en bouwplanprocedures Verkeersmaatregelen Kadernotitie Sportbeleid Welzijnsplanning 1988 Begroting 1988 Lees- en documentatiehoek Nota's, commissiestukken, enz., maken het mogelijk de gemeentelijke besluitvorming op de voet te volgen Dia- en videovertoningen (gratis) Dit is uw gemeente Tilburg te kijk Milieu Harmonie v.e. gemeenschap (1958) Polygoonnieuws 1924-1954 Isolatie het gewone verschil in wonen ...en nog vele andere Rechtstreekse 2de Kamerlijn De aanvraag ligt van 3 december 1987 tot en met 4 januari 1988 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130)elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de aanvragen. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 4 januari 1988 worden ingediend. In een aparte brief kan worden verzocht persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Tijdens een openbare zitting op 23 december 1987 om 10.00 uuru lieudienst kunnen mondeling bezwaren worden gemaakt. Bovendi dan mogelijk van gedachten te wisselen met de gemeente en de ai ger. Schriftelijke bezwaren moeten worden gericht aan burgemeester en wethouders van Tilburg. Deze brief moet worden gestuurd naar de direc teur van de Milieudienst, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg. Iedereen die bezwaar heeft gemaakt tegen de aanvraag kan ook later een ‘«gen de ontwerpvergunning. Dit geldt ook voor hen die jn niet in staat waren een bezwaar tegen de aanvraag

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1987 | | pagina 7