l. E TILBURG: I 72 «boventalligen» bij Publieke Werken in onzekerheid 3 Kerstmarkt dit jaar groots aangepakt keiler s r de schoonste stad van Nederland (op 2 na ft w" In dit nummer: Verlanglijstje Ben-de nie ziek, dan worde ’t wel VERF-BEHANG Heuvelpoort pakjesfestijn dames onderbloezen «Tussen kunst en kitsch» in Textielmuseum Leo van lersel aen»S*! Tien dagen achtereen op de Heuvel Gemeente-pagina Tilburg op pagina 7 BELLAIR Van Licsnout vorens Jansen, zelf marktkoopman -- in hart en nieren en o.a. mede-organi- rdc2!?u- g@ Koerier imber 1987-pagina 30 J_ Oplage: 86.760 ex. *T i és»; e van ïvolge Lees verder op blz. 9 'celijk .st en steeds 11a J. VAN LOON-OTTEN Hasseltstraat 178 V< WEEKENDRECLAME: Donderdag 3 december 1987 31e jaargang nr. 1538 de vacature- nabije toe- wol en katoen zonder, met korte of lange mouwen Schriftelijke reacties naar: Bezorging Tilburgse Koerier p.a. Plutostraat 20 5081 TG Hilvarenbeek De Vrijdag en zaterdag: SINTERKLAAS RESERVE BEZORG(ST)ERS Min. leeftijd 15 jaar toegto delinn burgse De «Willekeur» pag.17 pag.17 pag.17 pag. 19 pag.21/23 e kantine rond zware sjek I i het i pag. 3 pag. 3 Pag 3 pag. 13 pag. 14 pag. 15 pag. 15 Pag. 15 pag.15 jaar een lanj r, nisator van Gc cci sic een veelzijdig gebeuren in ker Jr de eerste kerstmarkt, nu --!jker en kop voor het uitgave: De Tilburgse Koerier bv dir. T. de Beer-Douwes oprichter: J.H.G. de Beer stratenmakers. Oan zijn er de spe- rioolberekenaar of tekenaar. Ten- k om administra- keukencentrum Baarle Nassau St. Annaplein 18, Baarle Nassau, telefoon 04257 - 99 24 zondag geopend enties en :.00 uur goud RINGEN KETTINGEN ARMBANDEN HANGERS enz. Nu vanaf J 30.- per gram. De Sint koopt goed, goedkoop en vertrouwd. Inkoop goud togen contante betaling Wij vragen: delijk. Termen en Jk 2O-HANDS GOUDEN /illekeur», «subjec- SIERADEN 14-en is het ambtenaren- 18-kat. goud iM RINGEN 2 KETTINGEN ARMBANDEN PANASONIC MC-10 VIDEO-FILM-CAMERA VHS-systeem 8 video-koppen unieke beeldopname high-speed shutter datum-tijd generator gewicht 1,3 kg uit voorraad leverbaar bij uw video-camera specialist Besterdplein 3, tel.426584 Tilburg Wagnerplein 26, tel.557500 Tilburg De Hovel 3031tel.346800 Goirle en toe op vraag om heb- ri/n er rgeefs een wonir wordt in onze s, erschillend Sint hc BARTELS AUDIO VIDEO Besterdring 87, Tilburg, Tel.431489 - eigen technische dienst l I itfi..^ JJB De voorzitter legt het doel van de bijeenkomst uit. Informatie geven over wat de gemeente, lees het college van B W, wil en wat dat voor gevolgen heeft voor Publieke Werken in het al gemeen en de 72 betrokkenen in het bijzonder. Duidelijk wordt gemaakt dat er bij Publieke Werken (PW) 2,7 miljoen bezuinigd moet worden. Dat bedrag is goed voor 80 formatieplaat sen. Binnen de hele gemeente gaat het om 120 formatieplaatsen. Duidelijk is dus dat PW hard gepakt wordt. Vol gens B W moet PW maatwerk leve ren en dat kan ondanks de bezuinigin gen en de overtollige medewerkers bij deze dienst door de «juiste man op de juiste plaats» te hebben. Is die man er niet dan moet hij er komen en moeten er anderen verdwijnen. De Medezeg- genschaps Commissie is evenals het Georganiseerd Overleg tegen dit uiterst vage selectiecentrum, zo legt de voorzitter van de MC uit. Het is donderdagmiddag straat in Tilburg vol met «boventallig schaps Commissie van Public^ aanwezigen kijken, de een meer dan manchester werkjassen» schuiven hun begroetingen en de «spor Men zit hier niet graag, dat i< nis, eentje waarin sprake is m’n maag en nu dit. Ben-de nie zi de vergadering en het eerste punt protesteert en menigeen geeft te I tweede punt van de agenda. reglement» en «het kwaliteitscriterium is niet objectief gehanteerd» vallen. En men vraagt zich af: Wat is het nut ge weest van de gesprekken die wij met wethouder Dijkstra hebben gehad?» Dijkstra heeft met alle betrokkenen gesprekken gevoerd, een voor een, waarin hij de bezwaren heeft aange hoord. Ook zijn er vragen over een brief die de «72» nog moeten krijgen van B De kerstmarkt wordt dit jaar een langdurig feestelijk evenement De heer A. Jansen, vorig jaar ook organisator van de eerste kerstmarkt in Tilburg op de Heu vel, heeft dit jaar een veelzijdig gebeuren in kerstsfeer geprogrammeerd. Zes da gen duurde vorig jaar de eerste kerstmarkt nu zullen de 65 kerstkramen 10 dagen lang hun aantrekkingskracht op kijker en koper uitoefenen: op maandag 14 de cember om 13.00 uur gaat de markt voor het publiek open - om 15.00 uur wordt hij door wethouder Driessen officieel geopend. Wat kunt u gedurende die tien da gen op de Heuvel (voor café Review) allemaal verwachten? 65 kramen, schreven wij, waarvan 20 in de lucht en 45 binnen in de grote daar staat opgesteld. Die tent verlicht, verwarmd en van een vloer voorzien, ademt op alle 9 ke manieren de sfeer van Straten van Tilburg Films Rondom Hart van Brabant. Kuituur/Amusement Uit-Agenda Bierpraat Wijnpraatje Tilburgse uitvinder Same dichter bij Tilburg Ontwikkelingsplan Ouderenhuisvesting Politieberichten B W-beslui ten Parochienieuws .Sport ALWEER ’N BARTELS PRIMEUR B W zijn het echter niet eens met dit standpunt van de MC en houden vast aan hun eigen standpunt. De di recteur van PW kreeg door het college van B W opgedragen te selecteren en 72 mensen als «boventallig» aan te wijzen. Hoe die selectie in de praktijk heeft plaatsgevonden, bjijft voor afie aanwezigen onduidelijk. Te zinSsneden als «wil tief», «niet volgens Tot en met donderdag 24 december is hij dan geopend van 9.00 to, 1G.GG uur (op de koopavonden donderdag 17, maandag 21, dinsdag 22 en woens dag 23 december tot 21.00 uur). 7 Goudcentrum Tl El N «7 Besterdring 141 1 II Ér TILBURG-Tel. 363051 Maandag gesloten, di t/m vrij. Alle mededelingen overzich telijk op een vaste plaats: ad vertenties over o.a. hinder wet en bestemmingsplannen, aankondigingen van raads- en commissievergaderingen en tal van wetenswaardighe den voor de Tilburgse bevol king. Zo met de verjaardag van ’s we relds meest altruïstische prelaat voor de deur is menigeen geneigd, nog gauw even een verlanglijstje te vervaardigen - je weet maar nooit. ‘Ook Tilburg mag volgens ons in deze donkere dagen enige wensjes bij de oude bisschop deponeren, te meer omdat Sint Nicolaas toch al een zwak plekje heeft voor onze stadhij komt hier altijd nog eer der aan dan in zijn «eigen» Am sterdam. Nu heeft Tilburg al jaren heel veel te wensen. Sommige van die wensen, zoals «Sinterklaas, wij •willen graag een gezellig stadscen trum met leuke winkels», zijn in middels door de Sint ruimhartig verhoordde vernieuwing en verbe tering van Tilburgs Centrum bevin den zich in volle gang. Andere verlangens worden min der makkelijk ingewilligd: «Geej Tilburg meer banen» is wel de be langrijkste wens die al jaren op het lijstje staat. Maar hoe hardnekkig Tilburg die wens ook blijft herha len, steeds doet Sinterklaas op dat gebied of hij niet bestaat. Er ko men in Tilburg nauwelijks banen bij. Integendeel, ook dit jaar zijn er weer honderden verdwenen en voor volgend jaar zijn er al honderden ontslagen aangekondigdbij de Volt, bij Fluke, bij de Spoorwegen, in het onderwijs, bij de PTT, bij de gemeente... Daarom zetten wij het toch maar weer op ons lijstje «Sint wij willen banen, veel banen, geef ons daarom alsjeblieft een gi gant. De gemeente heeft stapels fol ders liggen (en er komen er nog veel meer bij) waarin elke gigant kan lezen hoe gunstig Tilburg is gelegen in ’t groen, hoe arbeid zaam, rustig en goed geschoold on ze bevolking is en hoe gemakkelijk van hieruit de centra van kunst en cultuur te bereiken zijn. Huizen, die staan ook elk jaar op het stedelijk verlanglijstje. Nog altijd zijn er duizenden Tilburgers die vergeefs een woning zoeken, maar er wordt in onze stad veel en op veel verschillende plaatsen ge bouwdde Sint houdt het mee in de gaten Een wens die maar af het lijstje verschijnt is de t een goede burgemeester. Die De bezuinigingen bij de ge meente leiden tot de nodige on rust bij het personeel: er staan im mers 120 arbeidsplaatsen op de tocht. Weliswaar vallen er geen gedwongen ontslagen tot 1 januari 1989, dat neemt echter niet weg dat die 120 overbodige personeels leden een zeer onzekere toekomst te wachten staat vooral op langere termijn. De 120 betrokkenen zijn onlangs aangewezen als «boven tallig», een aanduiding die ver taald kan worden met het al eer der gebruikte woordje «overbo dig». De zwaarste klappen vallen bij Publieke Werken en bij de Welzijnsdienst. Over de «boven talligen» bij Publieke Werken gaat dit artikel. Bij Publieke Wer ken zijn 72 «boventallige» mede werkers (én medewerksters» de sigaar. De wijze waarop die 72 zijn aangewezen, de procedures die daarbij gevolgd zijn plus het fi nanciële bezuinigingsplaatje in re latie met de begroting: dat zijn za ken waarover o.a. de Medezeg- genschaps Commissie (MC) van Publieke Werken een andere me ning heeft dan het college van B W. Daarbij dient men zich te rea liseren dat de Medezeggenschaps Commissie in deze gezien kan worden als de spreekbuis van de 72 «boventalligen». Voor alle duidelijkheid: wethou der Dijkstra is degene die Sociale Zaken en Personeelszaken in zijn portefeuille heeft. Onder Sociale Zaken vallen gebieden als Eman- cipatiezaken en Gehandicaptenbeleid. Bij Publieke Werken (PW) gaat het om functies in de buiten dienst zoals plantsoenmedewe- kers, landmeters, opzichters etc. Dat cialisten als i landmeetkundig t< slotte gaat het ook tieve functies. ben we jarenlang gehad, maar nu hij om gezondheidsredenen helaas eerder dan in de bedoeling lag af scheid moet nemen van zijn stad, dient er in deze vacature voorzien te worden. Kandidaten worden er heel wat genoemd, vooral binnen kamers, want in het openbaar is het vervullen van de «post Tilburg» nog niet aan de orde. Toch zou het voor Tilburg en de Tilburgers goed zijn als nu al naar stig naar serieuze kandidaten voor de komende vacature-Letschert werd gezocht. Een zo grote stad met zulke gro te problemen als Tilburg heeft, mag gewoon niet maandenlang zon'der burgemeester zitten. Nu zijn er behalve i Tilburg nu en in de ...J. komst nóg enkele «vette brokjes» op bestuurlijk gebied te vergeven behalve het commissariaat van Overijsse, zijn dat twee van de drie andere grote steden in Brabant: Eindhoven, waarvan de burgemees ter zopas met VUT is gegaan en den Bosch, dat net als Tilburg vol gend jaar zijn eerste burger ziet vertrekken. (Ook in Helmond (65.000 inwoners) en Etten-Leur (35.000) moeten nieuwe burge meesters worden benoemd). Alle drie de steden zijn plaatsen waar, behalve een «carrièrebestuurder», heel goed een voormalig minister of staatssecretaris kan worden gepa rachuteerd Een van de hinderlijke bijkomstigheden van die mogelijk heid vormt de oorzaak om de poli tieke kleur in de sollicitatie zwaar mee te laten wegen. De tijden waarin een burgemeester partijloos kon zijn behoren voorgoed tot het verleden, evenals die waarin een wethouder of een gemeentesecreta ris zonder problemen naar het hoogste ambt kon doorschuiven (zoals resp. Mr. van de Mortel en zijn voorganger, Vonk de Both). Nu is de politieke kleur van de nieuwe burgemeester voor de mees te Tilburgers niet echt belangrijk. Wel noodzakelijk is dat hij een pri ma manager is met uitstekende contacten in den Haag en bevorde ring van de werkgelegenheid in Til burg bovenaan zijn werkbriefje. En hij moet graag naar Tilburg ko men. Niet omdat hij den Haag of Eindhoven niet gekregen heeft en toch iets moet. Als Sinterklaas daarvoor zou wil len zorgen, krijgt zijn trouwe schimmel volgend jaar een extra winterpeen van ons. X. ZONNEHEMELS ZONNEKUREN V TUINMEUBELEN Enschotsestraat 133. tel. 422769 e kerstfeest: niet alleen de 45 kramen 9.00 tot 18.00 die er staan, hebben hun waar aan de komende hoogtijdagen aangepast, ook de muziek die er ten gehore wordt ge bracht en de verlichting zijn in kerst sfeer. In de tent is ook een «koffie hoek» ingericht en gezocht wordt nog naar iemand die «Glühwein» kan toe bereiden en -schenken. Ook in de tent staat een arreslee- met-rendier, waarin van tijd tot tijd de kerstman in eigen persoon plaats neemt. Groot en klein kunnen zich "*~itis met de kerstman laten fotografe- Ook dit winterseizoen houdt de Avro «open huis» in diverse musea in ons land voor het programma «Tussen kunst en kitsch». Daar ontvangt de presentator van het programma, Cees van Drongelen, samen met vele des kundigen op het gebied van oude kunst, antiek en kunstnijverheid men sen uit de regio met hun artistieke be zittingen. Duizenden mensen hebben de afgelopen seizoenen deze «kijkda gen» bezocht. Op maandag 7 december aanstaan de vinden er weer televisie-opnamen plaats en wel in het Nederlands Textiel Museum, Goirkestraat 88, in Tilburg. Geïnteresseerden uit Tilburg en om geving kunnen deze dag tussen 11.00 en 15.30 uur hun kunstzinnige voor werpen laten beoordelen. Als het voor werp heel bijzonder of kostbaar blijkt te zijn, dan kunnen er enkele minuten van het programma aan gewijd wor den. De opnamen worden een maand later, op zaterdag 9 januari, uitgezon den. Op 5 december 1987 zal Sint Nico laas zijn verjaardag uitgebreid vieren in winkelcentrum Heuvelpoort. Vanaf 12.00 tot 17.00 u. zullen Sint Nicolaas en zijn Pietermannen alle kindertjes verwelkomen met een heel leuk ka- dootje. Voor iedereen wat wils. Sint Nicolaas stelt het uiteraard wel op prijs dat de kinderen vergezeld wor den door hun ouderfs). Het belooft een fantastische middag te worden in Heuvelpoort. De Sint heeft een berg met kadootjes met onder andere pop pen, autootjes, voetballen, spelletjes en nog veel meer. Winkelcentrum Heuvelpoort weer de moeite waard. verschijnt In geheel Tilburg, Goirle, Rlel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Olsterwljk, Moergestel en Hilvarenbeek W. In die brief worden zij officieel op de hoogte gesteld van hun bovental- ligheid». Wel is dat al gebeurd in een gesprek door het betrokken dienst hoofd maar het wachten is nog steeds op een schrijven van het college. Die brief had verstuurd kunnen worden na 10 november j.l. toen B W besluiten hebben genomen over formatie- en personeelsplannen, besluiten over o.a. de 72 «boventalligen» bij PW. open )te tent die nt, gezellig *en houten .e mogelij- grati het ren. In de tent staat tevens een podium opgsteld waarop iedereen welkom is - individu of groep die een presentatie wil geven, welke met de kerstsfeer te maken heeft: in de vorm van bijv, zang, (volks)dans, toneelstukje, voor dracht of zelfs modeshow. Wie hier voor belangstelling heeft, kan contact opnemen met organisator A. Jansen, tel. 683210 (tussen 18.00 en 20.00 uur). Ook wordt geprobeerd in de grote markttent een kerststal te plaatsen. Dat is echter niet zo makkelijk, want bijna alle kerststallen die vroeger in de Tilburgse kerken of op sommige plei nen prijkten, blijken inmiddels te zijn opgeruimd. Dus ook hiervoor houdt de heer Jansen zich aanbevolen, even als voor een stadsomroeper die de om geving op de markt attent wil maken. Buiten de grote tent - waar vanwege de overweldigende belangstelling der kooplui nog eens 20 marktkramen Ol H I Unt\staan opgesteld - is de Tilburgse Scou- SLAGROOM-SNITJE van 10,50 voor die wordt bekroond met een giganti- vv rt sche, 4 meter hoge kerstster. Hoefstraat 151 aparts. En zo te horen, is dat niets te- Oerlesestraat 211a ge7Pgd SICI3" transportwielen (lIB I titxjrg. jutes verneweg.14- td:013 321316 T Tilburg is gisteren, woensdag 2 december, uitgeroe- pen tot de schoonste stad in Nederland (op 2 na). De uitslag luidt: 1. Dordrecht; 2. Den Bosch en 3. Til burg. Dit werd gisteren bekendgemaakt in Den Haag in het perscentrum Nieuwspoort. Dat gebeurde in aan wezigheid van wethouder van Hassel van Volkshuis vesting en Milieu en enkele medewerkers van de ge meente Tilburg, waaronder Milieuvoorlichter J. Hoes. De acties die de gemeente Tilburg in de loop der jaren heeft gehouden om de vervuiling in de stad te gen te gaan, hebben blijkbaar succes gehad. Het resultaat van deze uitverkiezing mag worden geschreven aan een goed samenspel tussen de af- ing Stadsreiniging van de Milieudienst en de Til- ■gse bevolking. voorlichtingscampagne «Schoonhouden Stad» heeft daarbij een belangijke rol gespeeld. Deze uitverkiezing van Tilburg zal er niet toe lei den dat de gemeente stopt met de Tilburgers te wijzen op hun verantwoordelijkheden voor een schone stad. Zo gaat er op 9 december een actie van start op diver se scholen, waarbij het vooral gaat om batterijen. Dat is één onderdeel van de gemeentelijke campagne en er zullen er in de toekomst nog veel meervolgen. redactie-advertentie-afdeling en administratie N.S.-Plein 13-14 - 5014 DA Tilburg Tel. 013/368805 sluitingstermijn voor adverter redactie dinsdagavond 22.C 26 november, 15.55 u. Langzaam loopt de kantine van Publieke Werken aan de Vincentius- Niet Stilzitten ziek, dan worde ’t wel. «De voorzitter van de Medezeggenschaps Commissie opent om 16.10 di Commissie Uitee- it is de aanwezigheid van de pers. «Zijn daar bezwaren tegen?» zo luidt zijn vraag. Niemand zocht worden hoe het met kennen de aanwezigheid van de pers op prijs te stellen. Vervolgens wordt overgegaan tot het van 5 ton dat tijdens de be grotingsbehandeling beschikbaar kwam voor personeelsbeleid. Ook is de MC vandaag aanwezig bij een verga dering van het Georganiseerd Overleg over de situatie bij PW.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1987 | | pagina 1