SPARIDANS-LOOS SMB presenteert Ontwikkelingsplan Ouderenhuisvesting Rabobank Tilburg tsGraracass ERS 7,- het centrum A__ voor beter wonen W Politie berichten r Rabobank Tilburg O 0,- 9r meubelen, bedden, gordijnen en tapijten: alles onder één dak, da’s gemak Wij hebben in onze collectie Uitbreiding winkelcentrum Gesworen Hoek Meelstraat 31-33-35, Paterstraat 39, Tilburg - Telefoon 013/421513 433860 4,- "ïfKssasiss -g een waarde van ongeveer 1.000 gulden. - 1987-pagina 16 Donderdag 3 december 1987 - pagina 17 DE TILBURGSE KOERIER X If MAANDAG 23 NOVEMBER r» Openingstijden kantoren Rabobank Tilburg per 1-12-1987 dinsdag t/m vrijdag maandag kantoor 8» VRIJDAG 27 NOVEMBER 09.00-17.00 09.00-17.00 17.30 17.30 Ne 12.30-16.00 09.00-16.00 jprekken 17.30 17.30 09.00-16.00 12.30-16.00 10.00-16.00 12.30-16.00 Op donderdagavond zijn alle kantoren geopend van 17.00 tot 19.00 uur voor alle bankzaken. DINSDAG 24 NOVEMBER ZATERDAG 28 NOVEMBER en in. King I WOENSDAG 25 NOVEMBER ZONDAG 29 NOVEMBER heeft voor U DAKVENTILATIEKLEP DONDERDAG 26 NOVEMBER ,°P tot het .ET OP! voor. iwroom! i woning aan de Koestraat ver- rders, -banden en sieraden. De 'kamerraam bin- gordijnstoffen, o.a. Gardisette - Ado - Kobefa - Egger - Elvo, enz., enz. oe Het Zelf Markt Voor uw slaapgebeuren bovenmatrassen - boxsprings, o.a. Auping - Pullman - Pirelli - Bekaflex - Veldaflex - Zevenslaper, enz., enz. GEWIJZIGDE OPENINGSTIJDEN KANTOREN PER 1 DECEMBER 1987 Tivolistraat voor alle bankzaken Amarantstraat Bredaseweg Broekhovenseweg v.d. Mortelplein voor alle bankzaken Buurmalsenplein voor alle bankzaken B&W- BESLUITEN Lift aanwezig en eigen parkeergelegenheid Hen Jautomaten- VERLOREN GEVONDEN peeld) Voor 1988 1987 i raad jsom act kosten dat hierc rig is bekeken provincie ouderen- Beethovenlaan Korvelseweg Westermarkt Wilhelminapark voor alle bankzaken urg, tel. 426245 tel. 639083 voor adviesgesf langer open tot voor adviesgesprekken langer open tot en aantal nieuw- it forse vemielin- af, trapte net vernielde keu- in brand. De CARROSSERIEFABRIEK BV. rmdisom 13.25 uur een 40-ja- ngehouden, die in de loop p aatsenm ^sta^ heroïne i de Tllburgse politie de week door, i greep uit de dagrapporten s gaan rond te 1 win- vaarde --- Apennijnenweg. De daders forceerden twee ruiten. Bij een inbraak in een berging aan de Sibelius- straat gingen inbrekers aan de haal met een groot aantal goederen. Daaronder in ieder geval een Auto gestolen l'ien. teleid» ontwik- or de overheid de praktijk te «z.orgzame sa- Voor alle kantoren van de Rabobank in Tilburg gelden per 1 december 1987 nieuwe openingstijden. Hiermee wordt enerzijds tegemoetgekomen aan veran derde eisen van veiligheidspreventie en anderzijds aan wensen van cliënten. Naast deze nieuwe tijden is op de kantoren Beethovenlaan en Korvelseweg (kantoor Westermarkt was al langer voorzien) een geldautomaat met 24-uurs service geplaatst. In het onderstaande schema zijn de nieuwe openingstijden per 1 december 1987 opgenomen. Voor verdere informatie/toelichting kunt u op al onze kantoren terecht. Hier ligt ook een folder klaar. ding van 5 v braakliggend straat. De nieuwt gen dat het wir vorm krijgt. jlnenzagën^ i? Bromfiets gestolen Vanuit de St. Bonefatiusstraat verdween tussen 20.30 en 21.00 uur een rode Yamaha. De dubbel afgesloten bromfiets is ruim 2.000,- waard. Verkeerscontroles vullucll C11 - Bij radarcontrole tussen 10.00 en 11.30 uur op aangehouden en de Ringbaan West kregen 22 automobilisten een politiebureau gebracht bon. De snelste overtreder reed 88 km/uur. Spelen ei fabrill - In de avonduren kregen 42 bestuurders op dt- Twee Tilburgers. vai verse plaatsen in de stad een bon. omdat ze met de 5.50 uur op Se Taml Vechtpartij in discotheek Bij een vechtpartij in een discotheek aan Heuvelring raakte kort na middernacht een 2. nge Tilburger gewond. Twee anderen vielen 11 lastig en staken hem met een bierglas in de nek. daders gingen er vandoor. Urinerende man verzet zich Rond half vier in de nacht -- man uit Den Bosch tegen een mu_ straat staan urineren, nadat agenten hem wilden bekeuren voor een verkeersovertreding. De man verzette zich tegen zijn aanhouding en kreeg ook daar op het buro een proces-verbaal voor. Autokraker betrapt van twee geparkeerde auto’s. Uit de eerste auto had hij een paraplu gehaald. Bij controle<opwinkeldiefstallen tijdens de mid daguren in de binnenstad hielden agenten 6 perso nen aan die in drie verschillende winkels aan de Heuvelstraat diefstallen hadden gepleegd. Twee 1 hen waren nog minderjarig. Bromfiets weggehaald Nog voor de eigenaar wist dat zijn auto gesto- was, was deze al terecht. Surveillerende agen- Ten rond 09.00 uur op de ^wentestraat een o-- Mercedes bestelbus aan. De auto bleek doorverbonden. De auto bleek na informatie bij de eigenaar gestolen vanaf de St. Josephstraat. Fietsendief aangehouden Een 20-jarige Tilburger die om 04.35 uur op de Spoorlaan een fiets had gestolen, kon vrij kort daarna door agenten worden aangehouden. De man was op een fiets komen aanrijden en had een tweede fiets meegenomen. Ook de fiets waarop de man reed, was gestolen. Bij een onderzoek in de woning van de man troffen agenten een derde ge- lan de stolen fiets aan. hem Op het Geinen hof had een 26-jange Tilburger k. De onenigheid met zijn ex-vriendin. Uit ongenoegen vernielde hij een buitenlamp en een vlechtschut- ting en koelde zijn woede op een auto. De man ging een 23-jarige °P he* P<“reau zijn zonden tuur in de Stations- genten hem wilden 1 fabrikaat vuurwapen -van 17.en 18 jaar oud, die om 15.50 uur op de Tamboerskade met een eigenge maakt vuurwapen losse flodders aan het verknal len waren, zijn daarbij door agenten betrapt en Het tweetal had al 8 losse flodders verschoten en had nog 5 gave patronen in bezit. Subsidies Stichting Wijkraad Stokhasseltin ver band met eenmalige financiële onder steuning kinderboerderij (ƒ1.500,- ten laste van post activiteiten) is navolgende herverdeling subsidie 1987 over ver schillende kostensoorten nodig. Af koopsom activiteiten 11.237,- en ove rige kosten 12.986,-wijkraad meede len dat hierdoor geen beletsel meer aan wezig is om financiële ondersteuning kinderboerderij ten laste van post activi teiten te brengen. «De Doorbraak» (or ganisatie die streeft naar geïntegreerde activiteiten voor mensen mét en zonder handicap) subsidie toegekend van 4.700,- uit post «incidentele subsidies maatschappelijk welzijn» 1987 en toe stemming verleend dit bedrag aan te wenden in 1987 en 1988 op 14 decem ber in commissie sociale en culturele za ken. Subsidieverzoek Stichting Hofstede De Blaak (dreigend tekort 15.000,- in exploitatie) afgewezen aangezien wijk- gebouwen niet in aanmerking komen voor subsidie in exploitatiekosten (via eerstvolgende subsidieverzamelbesluit in commissie sociale en culturele zaken). Verzoek buurthuis 't Vogeltje om extra subsidie betrekken bij operatie «norme ring niet-personele kosten» (college heeft reeds besloten dat aan hand van jaarrekeningen en een zekere normering het bedrag, dat wijkinstellingen ontvan gen voor niet-personele kosten opnieuw zal worden bezienindien ’t Vogeltje door beslissingen in het verleden one venredig weinig middelen zou hebben gekregen dan wordt dat door deze ope ratie rechtgetrokken). Terwijl de bewoners niet thuis waren, heeft een korte maar felle brand even na middernacht een noodwoning aan de Reeshofdijk volledig vernield. Van de inboedel kon niets worden gered. De oor zaak van de brand is niet bekend. Aanhouding na achtervolging troleren, liep uit op een achtervolging. Stoptekens ding en de polifie rijn lichten doofde. Via de Postelse Hoeflaan gmg aog een bankpasje het naar het Westerpark, waar de agenten er uit- tigbaan Noord om Man aangehouden voor vernieling amobilist ook nog Een 20-jarige inwoner uit Goirle is even na akte valse A.P.K.- 01.00 uur op de Veldhovennng aangehouden, om- iet verzekerd dat hij even tevoren een ruit van een levensmidde lenzaak in diezelfde straat had vernield. De man was een café ingelopen waar agenten de man aantroffen. Vanwege zijn agressief gedrag en verzet moesten er handboeien aan te pas komen om de tnan naar het bureau te brengen. - centrale ligging in de kom, dichtbij winkelvoorzieningen, openbaar ver voer en mensen van andere leeftijds groepen en tenslotte -zorg op maat (afgestemd op de be hoefte). Vooral dat laatste element, het steeds meer verbonden raken van ouderenhuisvesting met ouderenzorg, zal volgens het SMB-plan steeds meer in de knel komen door de toenemende overheidsbezuinigingen. Bij het realiseren van deze en andere -j - verlangens van ouderen op woonge- dorp aan- bied en bij het stroomlijnen van hierbij lat in Mid- betrokken instanties in de diverse ge meenten ziet het SMB voor zichzelf een stimulerende en ondersteunende weggelegd. Het «Ontwikkelingsplan Ouderen huisvesting» is o.m. verkrijgbaar bij het Samenwerkingsverband Midden- Brabant, Hoevenseweg 55 b, Tilburg. De gemeenteraad beslist op 7 de cember over het voorstel tot verkoop. Keurt de gemeenteraad het voorstel goed, dan zal op korte termijn begon nen worden met de bouw. Tijdens rij-ontzegging gesnapt van agenten met zijn auto stopte en achterin ging veroordeling niet meer mocht rijden, proces-ver- Inbraak tijdens ziekenhuisbezoek Terwijl de bewoners van een huis aan de Caspar Houbenstraat naar het ziekenhuis waren om hun dochter op te zoeken, klommen inbrekers hun wo ning binnen. Ze haalden een kleurentelevisie en een radio-cassetterecorder met twee geluidsboxen Twee Tllburgse broers, 22 en 19 jaar oud. zijn om 03.40 uur op de Spoorlaan aangehouden, om dat zij een bromfiets en een fiets hadden gestolen. Agenten troffen de twee, toen de oudste op een bromfiets aan het crossen was en de 19-jarige op een fiets reed. De laatste zette bij het zien van de op Je Ringbaan 2nd ia om IUS uur «n «Pja- om/aX^hna'1'^' en cocaïne aan gebruikers heeft verkocht. Hij is Voor naar schatting tussen de 50.000 en ^X^enfie^aT 60.000 gulden aan woningstoffenng hébben inbre- Om 14.20 uur betrapten agenten op de Schouw- m^n wom^rZhün6^^ deN^usS a- was, was die middag weggehaald bij het station. Een monitor en een toetsenbord, ter waa ^TZ^vrouw is om 15.50 uur door van 2.200 gulden, verdween biij een inbraak in on£ke de Bachlaan. Eerst sloeg hij haar op het fietspad - aan de Lovense Kanaaldijk, waar ze beiden fiets ten, tegen het achterwerk. Hij deed haar oneerbare voorstellen en bleef naast haar fietsen. Bij de ber gingen aan de Bachlaan betastte hij de vrouw on- Een oplet tende burger hield om 17.15 uur op het Pieter Vreedeplein een 19-jarige man uit Breda aan, die bij V D aan de Heuvelstraat twee horlo ges had weggehaald. Via de bedrijfsrecherche is de Bredanaar overgedragen aan de politie. De horlo ges zijn 348,-waard. Gevaarlijke medicijnen weggehaald Uit een auto die tussen 20.25 en 20.45 uur is rc111Ckcii ris.-u o. opengebroken aan de Groenstraat, zijn onder meer 35.000 gulden. medicijnen gestolen die bij inwendig gebruik ge- lnbraak kerk vaarhjk zijn. De medicijnen zaten samen met Omdat 28-jarige Tilburger om 04.30 uur op dacht van surveillerende agenten. In de kofferbak troffen de agenten 8 goudkleurige kandelaars. De- vonden agenten nog 3 kandelaars. De man werd -u_..j-n voor verder onderzoek naar het «Vergrijzing» wordt een steeds belangrijken kenmerk van onze westerse samen leving. Ook in Nederland en ook in Midden-Brabant maken ouderen een steeds groter deel uit van de bevolking. Dat komt o.a. omdat er enerzijds minder kinde ren worden geboren terwijl aan de andere kant de gemiddelde leeftijd van de Ne derlander steeds hoger wordt. Voeg hierbij dat steeds meer mensen al rond hun 55ste jaar met pensioen of in de VUT gaan en «uit de kinderen» zijn en je krijgt een zeer omvangrijke bevolkingsgroep van gepensioneerden, van ouderen. Rekening-courantkrediet 1988 Aan raad (7 december) voorstellen met Bank voor Nederlandse Gemeente over een te komen dat kredietgrens in reke- ning-courant voor 1988 wordt bepaald op 35 miljoen. Kasgeldlening Ingestemd miljoen. Renteverrekening Voor opstellen jaarrekening 1987 en renteverrekening tussen concern, dien sten en derden rekening-courant rente voor 1987 vastgesteld op 5,5% rente- omslagpercentage voor 1987 bepaald op 8,5% voorzover contractueel niet an ders is bepaald rente-vergoeding op ge storte waarborgsommen vastgesteld op 4,5% met energiebedrijven en ge meentelijke woningdienst overleggen over rentevergoeding specifiek financie ringstekort. Rechtstreeks aankopen kunstwerken Besloten om met restant subsidie pro vinciale bevordering beeldende kunsten 1987 (ƒ74.500,-) rechtstreeks kunstwer ken aan te kopen bestuur Schouwburg Tilburg verzoeken door tussenkomst se lectiecommissie van Kunstuitleen voor stellen te doen, daarbij rekening hou dend met provinciale voorwaarden. Arob-bezwaarschriften verhuiskostenvergoe- Arob-bezwaarschrift tegen afwijzing verhuiskostenvergoeding gehandicap- ten-regeling ongegrond verklaard van wege te late indiening arob-bezwaar- schrift tegen afwijzing verhuiskostenver goeding ouderen, reclamant niet-ont- vankelijk verklaard en gezien overschrij ding maximaal toegestane huurprijs van oude woning ook niet alsnog ambtshal ve tot toekenning overgaan. Jaarverslag Stichting Tilburgse Registratie Woningzoekenden Jaarverslag 1986 van Sticht Registratie Woningzoeke nisgeving aangenomen toelichting ter inz°"“ commissie volkshuravrau Ontruimingen gevonden in het Park de Horion. De wagen was u<= avond tevoren weggehaald vanuit de Johannes van Oisterwijkstraat. Videoapparatuur weggehaald inbraak Bij inbraak in een woning aan de Koestraat ver- Sieraden, een kleuren-TV en een videorecorder dwenen 2 videorecorders, -banden en sieraden. De vormden de buit van een inbraak in een woning daders zijn via een geforceerd badkamerraam bin- aan de Arendlaan. De inbrekers kwamen binnen nengekomen. door “e achterdeur te forceren. Auto gestolen ^’VanT/deD Een afgesloten groene Mazda 323, die 11.000,- 127gesto' waard is, verdween tijdens de nacht vanuit de Ve- had nog e Woning-inbraak le“ w«| Gedurende de avonduren verdween uit een wo- ten troff® ning aan de Valeriaanhof een kleurentelevisie en 8roene een videorecorder. De daders klommen over de schutting en sloegen een raam stuk, waarna ze de achterdeur konden openmaken. —Jting Tilburgse kenden voor ken- w- jaarverslag met _g ter inzage leggen voor leden missie volkshuisvesting en milieu. Aangezien huurders drie woningen ge meentelijke woningdienst in gebreke blijven overgaan tot ontruiming. Subsidie IMW Definitieve subsidie 1986 Instituut voor Maatschappelijk Werk (IMW) vastge steld op ƒ2.352.178,78. Gezien reeds betaalde voorschotten ƒ77.679,29 van instelling terugvorderen. Instelling ver zoeken duidelijke toelichting te geven over wijze waarop herbezettingsgelden zijn aangewend voor instandhouden van dan wel minder bezuinigen op formatie- Integratie brandweer Besloten dat er vóór 1 januari 1988 uit gewerkte plannen moeten liggen over integratie van brandweertaken met ta ken van andere diensten (met name mi lieudienst en politie). Woningverbetering huurwoningen Door te verwachten ingrijpende wijzi gingen rijksregeling voorlopig niet ver der gaan met opstelling en besluitvor ming gemeentelijke verordening wo- ning-verbetering huurwoningen. Aange zien verplichting tot opstelling verorde ning is uitgesteld tot 1 januari 1989, eerst in voorjaar 1988 (als nieuwe rijks regeling bekend is en Vereniging Neder landse Gemeenten daarop via voor- beeld-verordening heeft ingespeelJ’ werkzaamheden ter hand nemen. v~ woningverbeteringsprogramma zelfde procedure hanteren als in (via vaststelling budgetafspraak in uitvoering delegeren aan college). Com missie volkshuisvesting en milieu hier van in kennis stellen. Bouwplan Bisschop Zwijssenstraat Bezwaren tegen bouwplan 33 woningen Bisschop Zwijssenstraat voor een ge deelte gegrond en voor het overige onge grond verklaard. Bouwplan aangepast aan gegronde bezwaren. Verklaring van geen bezwaar aanvragen bij de provin- Verordening speelautomaten-halk Ontwerp-verordening speek hallen, overeenkomstig tot op heden door burgemeester gevoerde beleid, voorleggen aan raad (februari 1988). In commissiese openbare orde en veilig heid en algemene beleidszaken in janua ri 1988. Subsidie stimulering bedrijvigheid In kader subsidëring ter stimulering van bedrijvigheid aan metaalbewerkingsbe- drijf Galjoenstraat subsidie toekennen tot maximaal 58.610,-. Tevens in ka der zelfde subsidieregeling subsidie toe kennen van maximaal ƒ16.690,- voor verplaatsing grafisch bureau van Willem Il-straat naar Tuinstraat. Uitbreiding winkelcentrum Gesworen Hoek Raad voorstellen (7 december) tot ver koop te besluiten van terrein van 429 m2 aan Bemmelstraat ten behoeve van uit breiding winkelcentrum Gesworen Hoek, voor 500,- per m2 (excl. BTW). Bouwvergunning is verleend. In com missie economische zaken en werkgele genheid op 30 november. Aankoop grond Van Musschenbroekstraat Raad voorstellen terrein met opstellen te kopen aan de Van Musschenbroek straat (groot 1400 m2) voor 160.000,- ten behoeve van woningbouw. Verkoper zorgt voor sloop. In raad op 7 decem ber. Chroomhoudend slib storten in regenwater- bassin Samenwerkingsverband Midden-Bra bant meedelen dat college in beginsel akkoord gaat met in erfpacht geven van westelijk deel regenwaterbassin van Af valwaterzuiveringsinstallatie noord, ten behoeve van storten chroomhoudend slib uit lederindustrie. Nog nader over leg over erfpachtsvoorwaarden en finan ciële aspecten. Als voorwaarden stellen Wij zijn gemakkeiijk bereikbaar via Bredaseweg, t/o watertoren 2de straat links Tasjesroof Een onbekend gebleven jongeman beroofde om 00.45 uur een 71-jarige vrouw op de Westermarkt van haar handtas. Hij rukte de tas plotseling uit de handen van de vrouw. Naast persoonlijke papieren Inbraken - Uit een berging van de flat aan de Prof. Cob- benhagenlaan verdwenen 10 overalls, werkschoe nen en een autogenische lasdoos. Na het wegbre ken van planken kon men in de berging klimmen. - De buit na het forceren van een bergingsdeur aan de De Nobelstraat bestond uit een hoeveelheid ErU|dens het wrekemde zijn in een bouwwoningen aan de Nieuwstraat f tt aangericht. Men brak sanitair ngebrachte binnenmuren omver, vernielde kenblokken en stak huistelefoons schade bedraagt zo’n 8.000,-. Agressieve fietser aanspreken, omdat hij zonder licht fietste. De Til burger probeerde aan staandehouding te ontko men door de agenten te slaan en te schoppen. Na een korte worsteling, moest de man mee naar het buro. waar hij proces-verbaal kreeg. Een 13-jarige jongeman griste rond 09.00 uur in de wachtkamer van een fysiotherapeut aan de Beethovenlaan de tas van een 75-jange vrouw uit ira!^ hij met behulp van de schoolleiding en 11.10 uur, liep een 41-jarige auton tegen de lamp met een zelfgemaakte valse A.P sticker. Bovendien was de auto niet verzekerd. aan de Ringbaan Zuid om 19.50 uur door de mand gevallen, toen hij met een vals briefje van 100,- wtlde betalen. De pompbediende ontdekte dit met behulp van een ultraviolette lamp. Uit het politie onderzoek bleek de motor waarmee de Tilburger was gekomen, gestolen te zijn. jke aanpak wordt t zojuist verschenen n Ouderenhuisves- Samenwerkingsverband it (SMB). eerst 1 i Rijk en en Jt 12.30 u. lOu. ot 12.30 u. /olgens wordt er een inventarisa- tiaakt van ouderenhuisvesting en rorg zoals die nu in de regio geld, waarna de behoeften en worden geïnventariseerd als- mogelijkheden die er zijn zelfstandige huisvesting van ;n. teeds meer oudere mensen krijgen oefte aan aangepaste en kleinere ■ingen met specifieke faciliteiten, ijl de ook steeds groter wordende groep hoogbejaarden (mensen van bo ven de 80) weer heel aparte eisen op woongebied stellen. Een van de conclusies die in het SMB-plan tenslotte worden getrokken is dat het bezuinigingsbeleid van de overheid deels wonderwel past bij de wensen van veel ouderen het beleid is erop gericht, ouderen zo lang mogelijk zelfstandig te laten wonen en dat wil len veel ouderen zelf ook. Om dat zelf standig wonen te ondersteunen is het ye[koP«n aan de eiger zogeheten «flankerend beleid» ontwik- kelcentrum Gesworen keld, terwijl voorts door de overheid Het winkelcentrum wil een uitbrei- het wat moeilijker in de praktijk te ding van 5 winkels realiseren op het brengen idee van de «zorgzame sa- braakliggend terrein aan de Bemel- menleving» is gelanceerd. straat. De nieuwbouw is zodanig gele- Wensen ®en ^at ^et w’n^e'centrum 6611 U- De belangrijkste wensen van oude ren op woongebied zijn in het kort als volgt samen te vatten - ruimere woningen (liefst 3 kamers) met voldoende comfort; - een veilige woonsituatie; Burgemeester en wethouders akkoord met het voorstel om gror -ji -genaresse van iHoek. Ook op het gebied van de huisves ting betekent deze verschuiving in de bevolkingsopbouw dat er veel nieuwe plannen gemaakt moeten worden of oude bijgesteld, en waar het zo’n in grijpende zaak betreft die vrijwel iedereen en elke stad of elk d gaat, ligt het voor de hand dat den-Brabant het bestaande Samenwer kingsverband tussen Tilburg en de om- liggende gemeenten zoekt naar oplos- rol we singen voor heel het gebied, een geïn tegreerde aanpak voor heel Midden- Brabant. Zo’n gezamenlijl voorgestaan in het Ontwikkelingsplan ting» van het Samen Midden-Brabant In dit plan wordt de beleidsvisie is van J op ouderenhuisvesting zorg. Verve' tie gemacu, ouderenzor zijn geregel wensen wc mede de voor ouderer Steed behoeft woning terwijl Overzicht van gevonden voorwer pen in de periode van 21/11 t/m 27/ 11/1987. Inlichtingen: Gemeentepolitie Tilburg, tel. 013/ 438438. Gevonden voorwerpen: paraplu, grijs, klein ruitmotief; portemonnee, blauw met rits, inh. sleutels en geld; etui, blauw met blauwe strepen, inh. bril en kontaktlenzen; portemonnee, rood, klapmodel, inh. geld en cons, bonnen van Heineken en aankoopbon schoenen; horloge, dames, goudkleu rig, merk Chromos; bril, dames in zwart etui; horloge, dames, merk Sei ko; paraplu, zwart-geel-groen-rood; broche gemaakt van een trouwring met initialen-datum; horloge, dames, merk Cartief; Sporttas, grijs nylon, inh. div. sportatributen; jas, blauw met smalle witte streepjes, maat 38; schoentje, blauw, maat 19; tas, inh. sokken, herenbroek, rode schoenen maat 43; tas, wit, inh. broodtrommel, beige; buggy, grijs met blauwe stre pen; etui, grijs-groen, inh. spiegeltje, div. voor kontaktlenzen; waterpas alu minium, ong. 50 cm lang; horloge, he ren, merk Swatch met rode band; ring, goud met rode ovale steen; etui, rood, inh. rekenmachientje en div. pennen t.n.v. van van Loon (geen adres); sleutels, 2 huis en 2 achterdeur aan grijze hanger; sleutels,4 aan ring; sleutels, 3 aan ring in bruin etui met penning; sleutels, 7 aan ring; sleutels, 6 aan ring met spijkerstof drukker; sleutels van auto merk Simca; sleutels 3; herder, Mechel se teef, bruin; Dob- bermanpincher, teef, zwart; St. Ber nard hond; Bob-tail, reu met chromen halsband; kat, grijs; hond, bastaard, teef met zwarte vlooienband; poes, bruin met vlooienband; kat, grijs zwart met 4 witte poten; portemon nee, rood, inhoud geld. Kijkdagen gevonden sleutels: dage lijks tussen 9.00 uur en 17.00 uur, be halve op zondag. cheenbeen bij een botsing van twee palletwagens a de expeditieruimte van een vleeswarenbedrijf an de Kapt. Grantstraat. Hij kwam klem te zitten tussen de wagens met vlees. Zonder licht gereden In de avonduren kregen 23 bestuurders een be keuring omdat hun verlichting niet in orde was. Een gele Saab 99 uit 1979 verdween vanaf een parkeerterrein aan de Oude Goirleseweg. De afge sloten wagen was nog 4.000,- waard. Inbrekers op heterdaad betrapt aanhouden, die bezig waren om in te breken bij de apotheek. De ene had net de toegangsdeur openge broken, terwijl de andere op de uitkijk stond. dat geen verontreiniging van water en lucht plaatsvindt en het water dat vrij komt zo goed mogelijk gezuiverd wordt voordat dit op het oppervlaktewater wordt geloosd dat voldaan wordt aan de eisen verbonden aan de Wet Chemi sche Afvalstoffen en de vergunning Af valstoffenwet en het geldende bestem mingsplan dat het samenwerkingsver band in geval van verontreiniging en in het algemeen aansprakelijk is voor door gemeente of door derden geleden scha de. Vergaderschema Schema voor vergaderingen gemeente raad en raadscommissies in 1988 vastge steld. Voorleggen aan commissie alge mene beleidszaken op 4 december. Jumelage en ontwikkelingssamenwerking Met Offenbach gezamenlijk project voor ontwikkelingssamenwerking uit werken voor periode 1988 t/m 1990. Kosten, 10.500,-, verwerken via begro- tingswijziging. met kasgeldlening van 10 Onderwijs/arbeid Per 1 december functionaris Welzijns dienst (onderwijs) naar Dienst Algeme ne Zaken (economische zaken). Op die manier vorm geven aan relatie in beleid tussen onderwijs en arbeiddit in het kader van uitvoering economisch actie programma. Voor invulling capaciteit aan secretariaat Tilburg Onderwijs Overlegorgaan (TOO) onttrekken. Voor materiële kosten secretariaat blijft 10.000,- beschikbaar. Basisschool Wassenaerlaan Raad voorstellen (7 december) ruim 2,2 miljoen beschikbaar te stellen voor bouw 11-klassige basisschool Wasse naerlaan. Op 1 december met bouw starten. Speelveld, dat voor bouw moet verdwijnen, vóór die datum bouwrijp maken. Overleg met buurt over vervan gende speelruimte. Subsidie stimulering bedrijvigheid Definitieve subsidie verbouwingskosten praktijkruimte fysiotherapie in kader re geling stimulering bedrijvigheid vastge steld op ƒ42.091,55. Vergoeding schoollokalen Bij Kroon beroep instellen tegen be schikking ministerie onderwijs om reeds van Tilburg Noord naar Reeshof over geplaatste schoollokalen niet voor ver goeding in aanmerking te brengen. Toe zegging dat in januari 1988 overleg zal plaatsvinden schriftelijk vastleggen. Tij dens bespreking januari 1988 schriftelij ke verklaring overleggen dat technische levensduur van onderhavige schoolloka len nu nog op circa 15 jaar kan worden bepaald. Kunstijsbaan Bestuur Stichting Kunstijsbaan Tilburg verzoeken om schriftelijke reactie te ge ven op rapport over mogelijkheden rea lisering multifunctioneel sportcomplex in Tilburg. Wijziging ziektecontrole Over voorgestelde wijzigingen regeling ziektecontrole (GGD Midden Brabant) navolgende besloten voornemen uitge sproken akkoord te gaan met gewijzigde procedure ziekmeldingen en regeling ziektecontrole overeenkomstig voorstel te wijzigen; agenderen voor vergade ring commissie georganiseerd overleg en commissie financiën, personeel, organi satie en informatie op 14 december. In eerstvolgende personeelsfunctionaris- senoverleg aangelegenheid aan de orde stellen en personeel inlichten. Werkgelegenheid overheidspersoneel Over arbeidsvoorwaarden- en werkgele genheidsbeleid overheidspersoneel 1987-1988 in principe besloten de in cir culaire binnenlandse zaken opgenomen maatregelen door te voeren binnen ge meente Tilburg. Vooruitlopend op defi nitieve besluitvorming wijagingen in sa larisbedragen en bedragen van toelagen in salarisadministratie verwerken. Maatregelen behandelen in commissie financiën, personeel, organisatie en in formatie op 14 december. Afhankelijk van reactie bonden commissie georgani seerd overleg op 14 december over maatregelen horen of mededeling doen. Vooruitlopend op definitieve besluitvor ming diensthoofden op de hoogte stel len van wijzigingen. Emancipatieprijs Besloten tot instelling tweejaarlijkse emancipatieprijs, uit te reiken aan per soon, instelling of instantie, die zich in bijzondere mate verdienstelijk heeft ge maakt voor emancipatie in Tilburg. Jury benoemen ter beoordeling voordrachten emancipatiecommissie. Opdrachten ver strekken aan vrouwelijke Tiburgse kun stenaar kunstwerk te vervaardigen als prijs, in overleg met emancipatiecom missie. Kosten tot maximum ƒ2.500,- dekken uit post intensiveringsgelden emancipatie. Als mededeling in com missie sociale en culturele zaken. ting en koeiuc z. mocht hierna op u overdenken. /an kortsluiting in de TV of video ontstond er om 14.20 uur brand in een caravan op een terrein aan de Rielseweg. De cara van brandde geheel uit. Aangehouden voor vernieling, bedreiging en mishandeling Twee mannen en een vrouw zijn om 21.10 uur in een woning aan de Bellinistraat aangehouden, om dat ze daar waren binnengedrongen, interieur ver nielden, de bewoners hadden mishandeld en be- sa linele balans van deze week 52 inbraken in woningen, bergingen, bedrijven en winkels; 51 autoinbraken: 11 diefstallen van voertuigen (5 auto’s, 6 bromfietsen) en 22 overige In het verkeer raakten deze week 6 mensen ge wond. Een van hen moest daarvoor in het zieken huis worden opgenomen. De politie registreerde 80 aanrijdingen.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1987 | | pagina 17