Gemeentepagina N Begroting 1988 vastgesteld Eenmalige uitkering 1987 /IEUBEL I lilburg Gemeente Commissievergaderingen Klottermarkt Hinderwet Raads besluiten 9 Bouwvergunningen 9 9 Gemeentelijk informatiecentrum Koopavonden nber 1987 - pagina 6 Donderdag 26 november 1987 - pagina 7 DE TILBURGSE KOERIER Samenstelling: afdeling Voorlichting en Inspraak van de gemeente Tilburg, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg, 013-328507 Hoe hoog is de eenmalige uitkering 1987 i g[ uitt Gezinssamenstelling Beëindigingstoeslag Uitkering iger 330,- 170,- van 30 november13.00 tot ie of derde kwartaal van 1987 kinderbijslag ont- na in est R van een i richten jdes Personen t lige uitkering or Bur voc worden in- jen de sn ook 's lingstij- Bureau Eenmalige Uitke ring Vanaf - Eenmalige lie 3 270,- 525,- 255,- Itprijs om van landen LET OP I Het heeft dus geen zin hierover te Informeren vóór 15 december 1987. geen uitkering ƒ100,- ƒ70,- 30 november is het Bureau alige Uitkering geopend. Personen die in 1984 voor het eerst de eenmalige uitkering ont vingen die in 1983 of eerder de eenma- ring ontvingen In de week vóór Sinterklaasavond zijn de winkels in Tilburg o< avonds geopend. De openi den zijn maandag 21.00 uur dinsdag 1 t/m vrijdag 4 december 9.00 tot 21.00 uur zaterdag 5 december9.00 tot 17.00 uur Dia- en videovertoningen (gratis) Dit is uw gemeente Tilburg te kijk Milk Har (19£ Pol) ft gemaakt tegen de ontwerpvergunning en de roep instellen bij de Kroon tegen de definitieve geen uitkering ƒ110,- 125,- sbben. Hierop ing gemaakt geen uitkering geen uitkering geen uitkering iring uu« gen. Dat jn waarvan een andt l omdat t loog was, werd af formulier hebben in 1986 hebben lurgemeestf rd naar de c >urg. kan ook later een )it geldt ook voor hen die waar tegen de aanvraag de maximale uitkeringsbedragen genoemd. Inkomen boven het minimi ■af 1983 of eerder de eenmalige uitkering ontvangen, wor Deze toeslag is anderhalf keer de uitkering. De hier g< iringen van minder dan 50,- worden niet uitbetaald. in 1986 geen uitkering aanvroe gen in 1986 te laat een uitkering aan vroegen in 1986 niet bij de juiste gemeente een uitkering aanvroegen in 1986 geen bewijsstukken lever den De aanvrac tot (Sta dins aanv Schr een te ms.- Tot 20 december 1987 kan telefonisch worden verzocht om een openbare zitting (telefoon: 328498). geen uitkering 165,- 187,50 in 1986 te laat bewijsstukken le verden straat 357a 1160-40680 AA of Weerijs 1het vergroten van de woning met berging tot woning met garage/ berging aan AA of Weerijs 83 (B-87-1519) Biggekerkestraat 2. het bouwen van een garage bij twee van de in aanbouw zijnde vier- Deze kunnen toch recht hebben op de uitkering, indien zij in 1985 de eenmalige uitkering daadwerkelijk hebben ontvangen. Dat geldt dus niet voor mensen waarvan de aan vraag in 1986 om een andere re den, bijvoorbeeld omdat het inko men te hoog was, werd afgewezen. Openingstijden Maandag van 13.00 tot 17.00 uur Di. t/m vr. van 9.00 tot 17.00 uur Zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur Ook groepsbezoek mogelijk na telefonische afspraak Stadshuisplein 132, 5038 TC Tilburg Telefoon 013-358575. Voor het bouwen en veranderen van bouwwerken zijn meestal ver gunningen nodig. Met vragen hier over kan men terecht bij de Milieu dienst (telefoon: 328911). Bouw plannen die vooruitlopen op het definitief worden van een bestem mingsplan of die in geringe mate afwijken van het geldende bestem mingsplan, worden ter inzage ge legd. Iedereen kan dan bezwaar in dienen. Bezwaarmakers krijgen al tijd een schriftelijke reactie op hun ingediende bezwaarschriften. Er zijn verzoeken om een bouwver gunning binnengekomen voor: ium komt in mindering op de irdt de uitkering verhoogd jenoemde bedragen horen bij 1987 tot en met 10 december Stadhuis (Stadhuisplein 130) elke ■dien op dinsdag van 18.00 tot n over de ontwerpvergunning. icember 1987 worden ingediend laakt tegen de aanvraag en door it zijn geweest een bezwaar te le brief kan worden verzocht per- ;hriftelijke bezwaren moeten uders van Tilburg. Deze brief de Milieudienst (Stadhuis in 1987 kunnen mensen met een minimuminkomen voor de laatste maal in aanmerking komen voor een eenmalige uitkering. Voor wie is de eenmalige uitkering 1987 bestemd De eenmalige uitkering 1987 is al leen bestemd voor personen die ook in 1986 de eenmalige uitkering ontvingen en die nog steeds een burg lieu trmonie v.e. gemeenschap 958) Polygoonnieuws 1924-1954 Isolatie het gewone verschil wonen ...en nog vele andere Rechtstreekse 2de Kamerlijn Actuele 1ste en 2de Kamerstukken Mocht u na 15 december nog geen gekregen en toch een eenmalige uitkering i ontvangen, neemt u dan Iedereen uit Tilburg die voor een eenmalige uitkering in aanmerking denkt te komen, kan daar terecht voor informatie en voor hulp bij het invullen van het formulier. Het bu reau is gevestigd in het stadhuis (Stadhuisplein 130), en is geopend op werkdagen van 8.30 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.30 uur. U kunt ook bellen 420445. Zelfstandigen Voor kleine zelfstandigen geldt een aparte regeling. Deze wordt uitge voerd door het Regionaal Instituut Midden- en Kleinbedrijf (R.I.M.K.). Telefoon 637385. hoekwoningen aan de Biggekerke straat, kavel nr. 7 en 10 (B-87-1532) 3. het verplaatsen van de berging behorende bij één van de in aan bouw zijnde vierhoekwoningen aan de Biggekerkestraat, kavel nr. 11 (B-87-1662) deze datum contact op met het Bu reau Eenmalige Uitkering. Indienen van de aanvraag Stuur het volledig ingevulde aan vraagformulier met de benodigde bewijsstukken zo spoedig mogelijk terug. Liefst binnen 14 dagen na ontvangst. Aanvragen die na 31 ja nuari 1988 worden ingediend, wor den afgewezen. In de begroting voor volgend jaar ligt vast wat er in Tilburg allemaal wel en niet kan. Bijvoorbeeld op cultureel gebied, het terrein van de volkshuisvesting, wegenaanleg, sport, ouderenzorg, werkgelegen heid, milieu enzovoorts. In de be grotingsstukken staat welk beleid er wordt gevoerd, aan welke activi teiten geld wordt gegeven en waar op wordt bezuinigd. Die stukken kunt u inzien in het gemeentelijk in formatiecentrum (voor adres en tel. nr. zie elders op deze pagina). Daar kunt u ook lezen welke besluiten de gemeenteraad rond de begroting en in aanvulling daar op nog meer heeft genomen. Hier onder volgen enkele van die besluiten In 1988 1 miljoen extra voor de economische versterking van de stad Jaarlijks 3 ton extra voor het ouderenbeleid Plan opstellen ter voorkoming van baarmoederhalskanker Minder bezuinigen op bibliotheek 230.000,-) 2,5 ton voor uitbreiding kinder opvang De schriftelijke bezwaren moeten worden gericht aan burgemeester en wethouders van Tilburg. Deze brief moet worden gestuurd naar de direc teur van de Milieudienst (Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg). Iedereen die een bezwaar heeft ingediend tegen de aanvraag en ontwerp vergunning kan ook later beroep instellen tegen de vergunningverlening bij de Kroon. Dit geldt ook voor hen die om gegronde redenen hiertoe niet in staat wa ren. Ontwerpvergunningen Lochstraat 8 Burgemeester en wethouders zijn van plan een hinderwetvergunning te verlenen voor het autobedrijf (lease, verhuur, verkoop) van A.A.A. Road ster Tilburg B.V. Hiertoe is een ontwerpvergunning opgesteld. De ontwerpvergunning ligt van 27 november 1987 ter inzage bij de Milieudienst in het St werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendit 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen b zitting op 16 december 1987 om 10.00 uur bij de Mi- Schriftelijke bezwaren kunnen tot 11 dece- indeling bezwaren worden gemaakt. Bovendien is het door iedereen die al bezwaar heeft gemaa. ---x ---- hen die om gegronde redenen niet in staat gen de aanvraag in te dienen. In een aparte soonlijke gegevens niet bekend te maken. Schrifteli worden gericht aan Burgemeester en Wethoud- moet worden gestuurd naar de directeur van c plein 130, 5038 TC Tilburg). Iedereen die bezwaar heeft aanvraag kan ook later berc vergunningverlening. Aanvragen en ontwerpvergunningen Vergunningen Wanneer burgemeester en wethouders van plan zijn een vergunning te Wannprnlpin 18 verlenen en er kan redelijkerwijs worden aangenomen dat er geen bezwa- ren zullen zijn, kunnen aanvraag en ontwerpvergunning samen ter inzage worden gelegd. Dit is de zogenaamde korte procedure. Er wordt dan geen openbare zitting gehouden, tenzij hierom telefonisch wordt gevraagd. Dongense Kanaaldijk Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor het oprichten van een schietbaan voor het schieten met handboog op de wip door Schietvereni ging «Tilburg Vooruit». Noordhoekring Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor het uitbreiden van het benzine verkooppunt met een ondergrondse opslag voor dieselolie door Vollenhoven Groot-Olie B.V. Jules Verneweg 100 Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor het wijzigen van de mal lenmakerij t.b.v. de betonwarentabriek van Sweegers Beton Tilburg B.V. Zevenheuvelenweg 24 Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor het verkooppunt voor motorbrandstoffen en een service-station door Service Center 7 Hills B.V. igen en de ontwerpvergunningen liggen van 27 november 1987 en met 26 december 1987 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130)elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op v.nsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de oonvragen en hinderwetvergunningen. 'iriftelijke bezwaren kunnen tot 27 decemb— 4 i aparte brief kan worden verzocht persoonlij! naken. 20 decer -- 'telefc Van belang zijn de gezinsomstandigheden op 31 oktober 1987. Alleen de kinderen worden meegeteld voor wie u over het tweede vangt en die in Nederland wonen. In de tabel zijn uitkering. Voor hen die al vanaf 1! meteen beëindigingstoeslag. I een maximale uitkering. Uitker minimuminkomen het wordt een uitzonderin voor hen die Het kan gebeuren dat gemeen telijke advertenties die eigen lijk op de «gemeentepagina» thuishoren, noodgedwongen in een andere krant verschij nen. Om de duidelijkheid voor de lezers te garanderen, pro beren we dit zoveel mogelijk te voorkomen. Heuvel 17 Burgemeester en Wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend voor een snackbar aan P.H. Tran. Bedrijven die overlast de Hinderwet een vergunning n__ gemeente een hinderwetvergunnir cedure bestaat uit verschillende si gunning - ontwerpvergunning - vergunnir Bij elke stap kunnen bezwaren worden ge gen steeds een schriftelijke reactie op hur urgemeester en wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend ior een supermarkt aan Edah B.V. Kouwenberg 1 Burgemeester en Wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend voor een veehouderij en loonbedrijf aan Gebr. Brekelmans. Ringbaan Zuid Burgemeester en Wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend voor een bouwmarkt aan Superdoe B.V. 1 ton voor banenplan etnische groepen Bezuiniging op huisvesting Buro Kleinschalig Werk gaat niet door Notitie uitbrengen over vrouwen in het arbeidsproces Nota uitbrengen over verminde ring huishoudelijk en industrieel afval Onderzoeken of op meer plaatsen (nu alleen Schouwburgring) oran je knipperlichten voor oversteek plaatsen voetgangers kunnen ko men Salarisachterstand fitters en mon teurs Energiebedrijven per 1-1- ’88 ongedaan maken Onderzoeken of het mogelijk is parkeergarages te laten bewaken door medewerkers sociale werk voorziening 50.000,- subsidie voor Noorder- ligt 1 ton extra voor onderhoud we gen, als er extra geld hiervoor be schikbaar komt, dit ook gebruiken Investeringen in stadsvernieu wing en riolen niet volgens eerde re plannen met 10% verlagen, maar op peil houden. Aanvraagformulieren Alle inwoners van Tilburg, die van deze gemeente over 1986 een een malige uitkering hebben ontvan gen, krijgen begin december een aanvraagformulier of een brief toe gestuurd. De vergunningen liggen van 27 november 1987 tot en met 26 december 1987 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de vergunning. Indien men bezwaren heeft, kan tot 27 december 1987 beroep gesteld bij de Kroon door iedereen die al bezwaar heeft gemaakt tegei aanvraag en de ontwerpvergunning. Ook zij die om gegronde redener hiertoe niet in staat waren, kunnen beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin. Deze brief moet worden gestuurd naar de Raad van State, Afdeling Geschillen van Bestuur, Postbus 20019, 2501 EA Den Haag. Daarnaast kan tot 27 december 1987 een verzoek tot schorsing van de iber 1987 worden ingediend. In vergunning of tot het treffen van een voorlopige voorziening worden inge- >onlijke gegevens niet bekend diend. Dit verzoek moet men richten aan de Voorzitter van de Afdeling Geschillen van Bestuur, Postbus 20019, 2501 EA Den Haag. Wanneer dit verzoek niet wordt ingediend en er wordt ook geen beroep ingesteld bij de Kroon, is de vergunning geldig vanaf 27 december 1987. Alleenstaanden -21 jaar of jonger -22 jaar -23 jaar of ouder alleenstaanden met kinderen - met 1 kind - voor elk volgend kind gehuwden/samenwonenden - zonder kinderen - met 1 kind - voor elk volgend kind n mondeling bezwaren worden gem. gedachten te wisselen met de gemeente en de aanvra- bezwaren moeten worden gericht aan burgemeester en Tilburg. Deze brief moet worden gestuurd naar de direc- -■-,:enst, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilbum gemaakt tegen de aanvraag ka, ontwerpvergunning. Dit geldt c- in staat waren een bezwaar teger (hinder) kunnen veroorzaken, kunnen op grond van gunning nodig hebben. Dat wil zeggen dat zij bij de ning moeten aanvragen. De normale pro- stappen: aanvraag om een hinderwetver- ing. jemaakt. De bezwaarmakers krlj- un ingediende bezwaren. Burgemeester en Wethouders zijn van plan de gevraagde bouwver gunningen te verlenen. De bouw plannen liggen van 27 november 1987 tot 11 december 1987 ter inza ge bij de Milieudienst en het Gemeentelijk Informatiecentrum. De Milieudienst vindt men in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) en men kan er elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur terecht. Gedurende genoemde twee weken kan men schriftelijk bezwaar indienen tegen de vergunningverlening. Bezwaar schriften moeten worden gericht aan de directeur van de Milieu dienst, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg. De gemeenteraad heeft in zijn ver gadering van maandag 23 novem ber onder andere het volgende be sloten Definities en criteria voor steden banden vastgesteld Subsidiebeleid 1988 vastgesteld Gemeentegarantie verleend voor aankoop theater 't Heks door Stich ting Musische Vorming Bestemmingsplan St.-Anna vastge steld Voor de elfde keer wordt in de par keergarage onder het Koningsplein een klottermarkt gehouden. Op maandag 30 november kunt u hier van 14.00 tot 21.00 uur uw Sin terklaasinkopen doen. Circa 200 marktkramen en 20 standwerkers bieden u een grote verscheiden heid aan Sinterklaascadeautjes. De garage is die dag niet als par keergarage te gebruiken. U wordt verzocht op deze maandag hier geen auto’s te parkeren. Parkeren kan wel op het Koningsplein zelf. Een parkeerplaats kost dan 2,-. Actuele folders Nieuw Tilburgs Sportbeleid Trouwen of samenwonen Compacte Stad Actueel Erfenis en testament Stratenregister 3,50 Zicht op het gemeentebestuur Gemeentegarantie in Tilburg Alle postbus 51-folders (ook in diverse talen) Huursubsidie ’87-’88 (formulieren) Wat te doen bij ontslag op staande voet Straling Oriëntatiekaartje Tilburg Huurprijzen van kamers 1987 Bouwen in Tilburg Premie A+B woningen Vijfjaar emancipatiecommissie Rechten en plichten huurder/verhuurder Meer vrije sectorwoningen in Tilburg Actuele tentoonstellingen Compacte stad (Centrum Binnenstad) Bouwen in Tilburg Straten van Tilburg Verpaupering De Gemeente Nieuw Tilburgs Sportbeleid Gedenknaald Willem II Ter inzage Div. bestemmings- en bouwplanprocedures Verkeersmaatregelen Kadernotitie Sportbeleid Welzijnsplanning 1988 Begroting 1988 Lees- en documentatiehoek Nota's, commissiestukken, enz., maken het mogelijk de gemeentelijke besluitvorming op de voet te volgen De besluiten met bijbehorende stukken liggen ter inzage in het Gemeentelijk Informatiecentrum (Stadhuisplein 132). Openingstij den maandag en zaterdag van 13.00 tot 17..00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Burgemeester en wethouders kunnen zich laten adviseren door commis sies uit de gemeenteraad, onder andere over voorstellen aan die raad. De commissies vergaderen doorgaans één keer per maand. Deze vergade ringen zijn openbaar. Bovendien kan door belanghebbenden een korte spreektijd worden aangevraagd, Indien zij Iets willen vertellen over een van de agendapunten. Spreektijd moet vóór de vergadering worden aan gevraagd bij de secretaris van de commissie. De agenda en bijbehorende stukken liggen voor iedereen ter inzage in het Gemeentelijk Informatiecentrum (Stadhuisplein 132). Emancipatiecommissie Op vrijdag 27 november 1987 a.s. om 9.15 uur in het stadhuis (k 114) VoorzitterN. van der Reyt Secretaris Mevr. C. Laan, telefoon 363000, tst. 47 Op de agenda o.a.: Rapportage secretaris Evaluatie lustrumviering Onderwijs, sport en gezondheidszorg Op maandag 30 november 1987 a.s. om 9.30 uur in het stadhuis (nieuwe raadzaal) VoorzitterWethouder J.G. Timmermans Secretaris G. Hensing, telefoon 363000, tst. 36 Op de agenda o.a.: Subsidies uit post stimulering sportdeelname Subsidiëring sportevenementen Leningschuld TYSC Tilburg Trappers Uitbreiding opvangcapaciteit SIO De Schans Scholenbouw in de nieuwbouwwijk Reeshof Overheveling functieplaats Tilburgs onderwijs overleg-functionaris Volkshuisvesting en Milieu Op maandag 30 november 1987 a.s. om 14.00 uur in het stadhuis (oude raadzaal) VoorzitterWethouder P.A. van Hassel Secretaris J. van Loon, telefoon 434050, tst. 113 Op de agenda o.a.: Kredietverstrekking voor groot-onderhoud en renovatie van 21 verspreid liggende woningen Voorstel tot opheffing onbewoonbaarverklaring Oude Dijk 28 Economische zaken en werkgelegen heid Op maandag 30 november 1987 a.s. om 19.00 uur in het stadhuis (nieuwe raadzaal) VoorzitterWethouder Drs. A.J.M. Driessen Secretaris J. Mayen, telefoon 328243 Op de agenda o.a.: Verkoop van grond en uitgifte in erfpacht Economisch aktieprogramma 1988 Wijziging verordening jaarmarkt De gemeenteraad heeft vorige week de begroting voor volgend jaar vastgesteld. Ook voor 1989 tot en met 1991 ligt het financieel beleid in grote lijnen vast. Met de vaststelling van de begro ting, zeg maar het huishoudboekje van de gemeente, heeft de raad te vens aangegeven welk beleid er volgend jaar wordt gevoerd. Zo is ook de nota Koers en Visie vastge steld. Die geeft in hoofdzaken de toekomstige ontwikkeling van de stad weer. Bijvoorbeeld waar het gaat om het economisch beleid, het wonen, recreatie enzovoorts. Koers en Visie bevat ook plannen die de gemeente voorbereidt voor mensen in de stad met de laagste inkomens. Die plannen worden binnenkort in de gemeenteraad behandeld. Aanvragen Dr. Deelenlaan 10 Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor het oprichten en inwer king brengen van een horecabedrijf van de Postelse Hoeve B.V. De aanvraag ligt van 27 november 1987 tot en met 26 december 1987 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130)elke werk dag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de aanvraag. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 27 december 1987 worden ingediend. In een aparte brief kan worden verzocht persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Tijdens een openbare lieudienst kunnen dan mogelijk van c ger. Schriftelijke wethouders van teur van de Milieudier.-., Iedereen die bezwaar heeft c bezwaar indienen tegen de c om gegronde redenen niet ir in te dienen.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1987 | | pagina 7