Gemeentepagina 5 5, ar WH- Chemie-car een succes T Stroomonderbreking Iwijk lilburg Gemeente 1 Begroting in gemeenteraad. Hinderwet Bestemmingsplannen Commissievergaderingen Bouwvergunningen Raadsbesluiten Gemeentelijk informatiecentrum Kruispunt Berkdijksestraat - Laarstraat - Korvelplein iber 1987-pagina 6 Donderdag 12 november 1987 - pagina 7 DE TILBURGSE KOERIER Samenstelling: afdeling Voorlichting en Inspraak van de gemeente Tilburg, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg, 013-328507 polyeter veel mfortabeler. fw geld neen- tui- aar r i ons n iiner Ontwerp bestemmingsplan lil in :ie »n waar ook .30 Tijdens de behandeling van de be- in OPENINGSTIJDEN r-warme» STADHUISBALIES kleding (B-87-1275) 2H INTERIEUR WAARBORG liSburg 8.30 - 16.00 uur 8.30 - 19.00 uur jen en sociaal- sche zaken tot 16.00 uur 8.30 -12.30 uur j. Deze brief (Stadhuis- i verzoeken om een bouwver- ing binnengekomen voor: 3ntrum Generaal Kadernotitie cultuurbeleid vastge steld op het annex De Chemie-car (foto Willem Besters Studio's b.v.) 60-40680 jrgen gesloten (Stac- p dins- aan- ma t/m wo donderdag Belastinge economist vrijdag jezwaar ingverle- eten i directeur tadhuisplein dng en de lefinitieve loeten wort ÏTilbur jen de vastg: deputeerde S Er zijn gunnin Dia- en videovertoningen (gratis) Dit is uw gemeente Tilburg te kijk MiliGi Harr (195f Pc' - e ISOia wonen ..en nog vele andere Rechtstreekse 2de Kamerlijn Actuele 1ste en 2de Kamerstukken burg te kijk lieu rmonie v.e. gemeenschap 58) ’olygoonnieuws 1924-1954 solatie het gewone verschi Ontwerpweigering Rielseweg 801 Burgemeester en wethouders vraag van J.J.A. Severijns i een vermaakcentrum aan v Hiertoe is een ontwerpbesc Koningshoeven 52 Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor een garagebedrijf annex spuiterij door J. van Oers. ingediend. In niet bekend slaanbaar liteit. i toonzaal) Het inleveren van klein chemisch afval (probleemstoffen) uit huishou dens bij de «Chemie-car» blijkt een groot succes. lag en ontwerp- iningverlening e Tilburgse bevolking bracht in m jaar tijd ruim 27.000 kilo prrt- eemstoffen naar de Chemie-Cc.. j de weekmarkten. Dat is 18.C0C lo meer dan was verwacht. belangstelling voor groeit nog steeds. i halfjaar (april toten iber) is maar liefst 20a everd. Steeds meer m i de weg naar deC,™ Op maandag 16 november wordt van 8.00 tot 17.00 uur het kruispunt Berkdijksestraat - Laarstraat - Kor velplein voor alle verkeer afgeslo ten. Burgemeester en Wethouders zijn van plan de gevraagde bouwver gunningen te verlenen. De bouw plannen liggen van 13 november Ook groepsbezoek mogelijk na telefonische afspraak Stadshuisplein 132, 5038 TC Tilburg Telefoon 013-358575. Bezien of de sluiting van biblio- theekfilialen kan worden voorko men >r de Chemie- In het afgelo- n met sep- ).000 kilo in- aer mensen vin- Chemie-car. De besluiten met bijbehorende stukken liggen ter inzage in het Gemeentelijk Informatiecentrum (Stadhuisplein 132). Openingstij den maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. iken, kunnen op grond van it wil zeggen dat zij bij de ivragen. De normale pro- lag om een hinderwetver- ningen -atiecommissie hten van irder Bedrijven die overlast (hinder) kunnen veroorzal de Hinderwet een vergunning nodig hebben. Dat gemeente een hinderwetvergunning moeten aanvr cedure bestaat uit verschillende stappen: aanvraz., gunning - ontwerpvergunning - vergunning. Bij elke stap kunnen bezwaren worden gemaakt. De bezwaarmakers krij gen steeds een schriftelijke reactie op hun ingediende bezwaren. Aanvragen en ontwerpvergunningen Wanneer burgemeester en wethouders van plan zijn een vergunning te verlenen en er kan redelijkerwijs worden aangenomen dat er geen bezwa ren zullen zijn, kunnen aanvraag en ontwerpvergunning samen ter inzage worden gelegd. Dit is de zogenaamde korte procedure. Er wordt dan geen openbare zitting gehouden, tenzij hierom telefonisch wordt gevraagd. Bingelradestraat 1het bouwen van 40 woningen aan de Bingelradestraat (0-87-2245) Generaal Smutslaan 2. het bouwen van 84 aanleunwo ningen bij het bejaardencen «Koningsvoorde» aan de Ge Smutslaan A.s. zaterdag trum van de stad. Dit kan get^ dags 17.00 uur. Dan wordt er stroomvoorziening voor enige iets een paar minuten. Het get Spoorlaan, Noordstraat, Maria: Openingstijden Maandag van 13.00 tot 17.00 uur Di. t/m vr. van 9.00 tot 17.00 uur Zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur Gemeentegarantie verleend aan Zaal 16 voor een totaalbedrag van 235.000,- Subsidie van maximaal 18.000,- toegekend aan Stichting Carré Chemisch afval behoort per slot van rekening niet in ons milieu, dus ook niet in de container I De gemeenteraad heeft in zijn ver gadering van maandag 9 november onder andere het volgende beslo ten Actuele folders Nieuw Tilburgs Sportbeleid Compacte Stad Actueel Erfenis en testament Stratenregister 3,50 Zicht op het gemeentebestuur Gemeentegarantie in Tilburg Alle postbus 51-folders (ook in diverse talen) Huursubsidie '87-’88 (formulieren) Wat te doen bij ontslag op staande voet Straling Oriëntatiekaartje Tilburg Huurprijzen van kamers 1987 Bouwen in Tilburg Premie A+B woninr Vijfjaar emancipat Rechten en plichte huurder/verhuur Schipbeek 3. het bouwen van een tijdelijke huisartsenpraktijk (voor maximaal 3 jaar) aan de Schipbeek 1 (B-87-1543) zijn van plan i voor het oprichte voornoemd adres tf schikking opgesteld. Burgemeester en wethouders bereiden een ontwerp-bestemmingsplan voor, dat door de gemeenteraad wordt vastgesteld. Vóór die vaststelling wordt het ontwerpplan ter inzage gelegd en kunnen daartegen schriftelijk bezwaren worden ingediend. In een speciale commissie kan men tijdig ingediende bezwaren toelichten. De bezwaren worden meegenomen bij de verdere besluitvorming door de gemeenteraad. Voor het bouwen en veranderen van bouwwerken zijn meestal ver gunningen nodig. Met vragen hier over kan men terecht bij de Milieu dienst (telefoon: 328911). Bouw plannen die vooruitlopen op het definitief worden van een bestem mingsplan of die in geringe mate afwijken van het geldende bestem mingsplan, worden ter inzage ge legd. Iedereen kan dan bezwaar in dienen. Bezwaarmakers krijgen al tijd een schriftelijke reactie op hun ingediende bezwaarschriften. pro- e-car is 18.000 cht. In een bestemmingsplan is vastgelegd wat er in een bepaald gebied mag worden gebouwd en hoe grond én gebouwen mogen worden gebruikt, bijvoorbeeld woningen, groot- of kleinschalige industrie, kantoorgebou wen, winkelpanden, verkeerswegen, groen- of recreatievoorzieningen, combinaties hiervan, enzovoort. Voordat een bestemmingsplan onherroepelijk wordt, zijn er diverse pro cedures en besluiten. Hierbij bestaat steeds de mogelijkheid bezwaren in te dienen. Bezwaarmakers krijgen een schriftelijke reactie. In het Gemeentelijke Informatiecentrum (Stadhuisplein 132) is een folder verkrijgbaar over bestemmingsplannen. 1987 tot 27 november 1987 ter inza ge bij de Milieudienst en het Gemeentelijk Informatiecentrum. De Milieudienst vindt men in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) en men kan er elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur terecht. Het Gemeentelijk Informatiecentrum is geopend op maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Gedurende genoemde twee weken kan men schriftelijk b« indienen tegen de vergunning ning. Bezwaarschriften moet: worden gericht aan de van de Milieudienst, St: 130, 5038 TC Tilburg. groting 1988 door de raad (week van 16 november) komt aan de or de - Ombouw centrale-verwarmings- installaties schoolgebouwen Ja- gerslaan 15, Le Bourgetstraat 21 en Thomas van Aquinostraat 27 voor oefenruimten popmuziek Krediet verleend voor groot onder houd 168 flatwoningen Gemeentelijke Woningdienst in To- renbuurt Onderhandelingen over problemen wijkverwarming Donizettistraat en Perosistraat op zeer korte termijn hervatten De aanvraag en de ontwerpvergunning ligt van 13 november 1987 tot en met 12 december 1987 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stad huisplein 130)elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de a; vraag en hinderwetvergunning. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 13 november 1987 worden een aparte brief kan worden verzocht persoonlijke gegevens te maken. Tot 5 december 1987 kan telefonisch worden verzocht om een openbare zitting (telefoon 328519). De schriftelijke bezwaren moeten worden gericht aan burgemeester en wethouders van Tilburg. Deze brief moet worden gestuurd naar de direc teur van de Milieudienst (Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg). Iedereen die een bezwaar heeft ingediend tegen de aanvraag vergunning kan ook later beroep instellen tegen de vergunr,,,,, bij de Kroon. Dit geldt ook voor hen die om gegronde redenen hiertoe niet in staat wa ren. Burgemeester en wethouders kunnen zich laten adviseren door commis sies uit de gemeenteraad, onder andere over voorstellen aan die raad. De commissies vergaderen doorgaans één keer per maand. Deze vergade ringen zijn openbaar. Bovendien kan door belanghebbenden een korte spreektijd worden aangevraagd, indien zij iets willen vertellen over een van de agendapunten. Spreektijd moet vóór de vergadering worden aan gevraagd bij de secretaris van de commissie. De agenda en bijbehorende stukken liggen voor iedereen ter inzage in het Gemeentelijk Informatiecentrum (Stadhuisplein 132). Openingstijden maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00>uur en dinsdag tot en met vrij dag van 9.00 tot 17.00 uur. Gecombineerde vergadering algemene beleidszaken en financiën, personeel, organisatie en informatie Op vrijdag 13 november a.s. om 14<00 uur in het stadhuis (nieuwe raads zaal) Voorzitters Burgemeester, Wethouder drs. J.A.J. Krosse (financiën), drs. W.J.A. Dijkstra (personeel) Secretaris A. van der Linden, telefoon 328554, Secretaris C. van de Weijden, telefoon 328260. Op de agenda o.a.: Begroting 1988 (vervolgvergadering van 9 november 1987) i een hinderwetvergunningaan- ten c.q. in werking hebben van te WEIGEREN. g 14 november is er een korte stroomonderbreking in het cen- stad. Dit kan gebeuren tussen ’s morgens 07.00 uur en 's mid- er gewerkt aan het elektriciteitsnet waardoor de “:ge tijd onderbroken zal zijn. Normaal duürt zo t gebied waar het om gaat, wordt omsloten door :t, Korte Schijfstraat, Schoolstraat, Vincentiusstraat, iastraat, Tuinstraat en Heuvelring. Actuele tentoonstellingen Compacte stad (Centrum Binnenstad) Bouwen in Tilburg Straten van Tilburg Verpaupering De Gemeente Nieuw Tilburgs Sportbeleid Gedenknaald Willem II In december zal gestart worden met een inzamelingsactie van batterijen op de basisscholen. Leerlingen van die scholen worden dan in de gele genheid gesteld om batterijen op school in te leveren. De bedoeling van de gemeente is om steeds meer (doel)groepen te betrekken bij de inzameling van probleemstoffen. De ontwerpbeschikking ligt van 13 november 1987 tot en met 27 november 1987 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de ontwerpbeschikking. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 27 november 1987 worden ingediend door iedereen die al bezwaar heeft gemaakt tegen de aanvraag en door hen die om gegronde redenen niet in staat zijn geweest eert bezwaar te gen de aanvraag in te dienen. In een aparte brief kan worden verzocht per sonlijke gegevens niet bekend te maken. Schriftelijke bezwaren moeten worden gericht aan Burgemeester en Wethouders van Tilburg. moet worden gestuurd naar de directeur van de Milieudienst (S plein 130, 5038 TC Tilburg). Iedereen die bezwaar heeft gemaakt tegen de ontwerpbeschikki aanvraag kan ook later beroep instellen bij de Kroon tegen de d: beschikking. Vergunningen Rielseweg 861 Burgemeester en wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend voor een inrichting voor het oprichten en inwerking hebben van een hore- ca/café-restaurant annex speeltuin aan de Commanderie. Wilhelminapark 122-29 Burgemeester en wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend voor het oprichten en inwerking hebben van een confectie-atelier van Is tanbul Fashion. De vergunningen liggen van 13 november 1987 tot en met 12 december 1987 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de vergunning. Indien men bezwaren heeft, kan tot 13 december 1987 beroep worden in gesteld bij de Kroon door iedereen die al bezwaar heeft gemaakt tegen de aanvraag en de ontwerpvergunning. Ook zij die om gegronde redenen hiertoe niet in staat waren, kunnen beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin. Deze brief moet worden gestuurd naar de Raad van State, Afdeling Geschillen van Bestuur, Postbus 20019, 2501 EA Den Haag. Daarnaast kan tot 13 december 1987 een verzoek tot schorsing van de vergunning of tot het treffen van een voorlopige voorziening worden inge diend. Dit verzoek moet men richten aan de Voorzitter van de Afdeling Geschillen van Bestuur, Postbus 20019, 2501 EA Den Haag. Wanneer dit verzoek niet wordt ingediend en er wordt ook geen beroep ingesteld bij de I Kroon, is de vergunning geldig vanaf 13 december 1987. Oude Warande l/De Kwetterie Van 13 november tot 14 december 1987 liggen de ontwerpen van de be stemmingsplannen Oude Warande I en De Kwetterie voor iedereen ter in zage. Het bestemmingsplan Oude Warande I heeft betrekking op het per ceel Bredaseweg 441 en het ter plaatse gevestigde restaurant annex ver gader/ partycentrum. Het bestemmingsplan De Kwetterie omvat het gebied Nieuwstraat, Var- kensmarkt, Veestraat en Den Haenstraat en heeft betrekking op reeds ge realiseerde voorzieningen in dat gebied, te weten een 14-tal woningen en een plëintje met parkeerhofje. Van 13 november tot 14 december 1987 kan iedereen schriftelijk bezwaren tegen de plannen indienen. De bezwaren moeten worden gericht aan de gemeenteraad (Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg). Indien men nu een bezwaar indient kan men ook later tegen de vastgestelde bestemmings plannen een bezwaar indienen bij Gedeputeerde Staten van de provincie Noord-Brabant. De ontwerp-bestemmingsplannen liggen ter inzage bij Publieke Werken afdeling Stadsontwikkeling (2de etage, kamer 24), Noordhoekring 188 (in gang Vincentiusstraat)elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. De plannen kan men ook inzien in het Gemeentelijk Informa tiecentrum (Stadhuisplein 132)maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. In de week van 16 november be handelt de gemeenteraad de be groting voor 1988 en de jaren daar na (t/m 1991Dan stelt de ge meenteraad het financiële beleid vast en is bekend waaraan de ge meente de komende jaren het geld uitgeeft. Dan ook geeft de gemeen teraad aan op welke zaken er de komende jaren wordt bezuinigd. Vanaf 1988 gaat het om een bezi niging van 10 miljoen. Echter niet alleen de financiën van de gemeente zijn onderwerp van bespreking in de raadsdebatten. Eigenlijk gaat het om het totale be leid van de gemeente. Het raam werk voor dat beleid vormt de nota Koers en Visie, die afgelopen zo mer is gepresenteerd. Indien de ge meenteraad die nota volgende week vaststelt, zijn daarmee de lij- 3 inzameling van probleemstoffen in april 1986 als proef gestart on- sr het motto «met Chemietje naar markt». Op dat tijdstip is ook de iemie-car op de weekmarkten rschenen. De Tilburgers kunnen het Burgemeester van de Mor- IpleinPater van de Elsenplein, estermarkt, Wagnerplein en Ko- ngsplein tijdens de markturen obleemstoffen zoals verfresten, edicijnen, batterijen, zuren en olie Het kan gebeuren dat gemeen telijke advertenties die eigen lijk op de «gemeentepagina» thuishoren, noodgedwongen in een andere krant verschij nen. Om de duidelijkheid voor de lezers te garanderen, pro beren we dit zoveel mogelijk te voorkomen. Ter inzage Div. bestemmings- en bouwplan proced u res Verkeersmaatregeleh Kadernotitie Sportbeleid Welzijnsplanning 1988 Begroting 1988 Lees- en documentatiehoek Nota’s, commissiestukken, enz., maken het mogelijk de gemeentelijke besluitvorming op de voet te volgen nen voor de toekomst van de stad Tilburg uitgezet. Belangrijke Onder werpen daarbij zijn onder andere de economische ontwikkeling van de stad, de woningbouw, voorzie ningen in het centrum, het onder wijs en het beleid voor de mensen met de laagste inkomens. In principe behandelt de gemeente raad de begroting en het beleid voor de komende jaren op maan dag 16, dinsdag 17 en donderdag 19 november. Aanvang van de ver gaderingen steeds om 14.00 iliur, in de raadszaal van het stadhuis. De publieke tribune bereikt u via de zuidzijde van het Stadhuisplein. Een agenda is beschikbaar. Alle stukken kunt u inzien in het ge meentelijke informatiecentrum (zie voor adres, tel. nr. en openingstij den elders op deze pagina). o het Besterdplein, op de voet ge- )lgd door de Westermarkt. Dank j het grote succes van de inzame- ig hebben burgemeester en wet- ouders besloten de inzamelproef et de Chemie-car voort te zetten, ovendien wil de gemeente de in zameling van probleemstoffen uit breiden. Hier moet een gedeelte van het riool worden vernieuwd. Het verkeer van en naar Goirle wordt verwezen via de Bredaseweg - Ringbaan West - Ringbaan Zuid. Naar de raadsvergadering van 23 november zijn o.a. de volgende punten verschoven - Definities en criteria stedenband - Nieuw subsidiebeleid 1988

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1987 | | pagina 7