Gemeentepagina u 5 OPORT 5 -jMp UZ Ook in 1988 de gemeentepagina in de Tilburgse Koerier am lilburg TILBURG ■E. lilburg Gemeente 1 Gemeentepagina Commissievergaderingen Hinderwet Onbeperkt zwemmen op één kaartje Bouwvergunningen Bestem m i ngsplannen In de gemeenteraad ilwijk ==K Woonvergunningen bij Publieke Werken Gemeentelijk informatiecentrum SB" fl' “BI J J"T ■Hl;k I 1*1 I’ Erd LI |-4i nber 1987-pagina 6 DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 5 november 1987 - pagina 7 Samenstelling: afdeling Voorlichting en Inspraak van de gemeente Tilburg, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg, 013-328507 OPENINGSTIJDEN STADHUISBALIES I Gemeentelijk W. polyeter veel uAss essaa-sg mfortabeler. tf*! 1987 HEasasn tar j n waar ook Op de agenda o.a.: Voorbereiding bestemmingsplan (B-87-1541) gen. jort Coster and Rechtstreekse 2de Kamerlijn Actuele 1ste en 2de Kamerstukken 8.30 -16.00 uur 8.30 - 19.00 uur jen en sociaal- sche zaken tot 16.00 uur 8.30-12.30 uur iden sen ;ten Heuvelstraat 5. het veranderen van het pand aan de Heuvel 26 (B-87-1545) g 9 november a.s. ver- jmeenteraad. In- len 60-40680 rgen gesloten Gemeente lilburg ar INTERIEUR WAARBORG Verboden crossen ma t/m wo donderdag Belastinge economist vrijdag Verwilderen BelsLijntje /etvergunning te van Gebr. Bouw- igen. oorbereidingsbesluit treedt in werking met ingang van 5 november i overkapping Coe bergstraat ssssaasx Koebergstraat iet bouwen van een de woning aan de Kt ngen tiecommissie Op maandag gadert de ger Buurtbureaus helpen u verder 5E55SS. ~=~=F ZZZZ. ESsX* slaanbaar liteit. i toonzaal) Openingstijden Maandag van 13.00 tot 17.00 uur Di. t/m vr. van 9.00 tot 17.00 uur Zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur ÏÏSSS: K?" Goirkestraat 4. de bouw van 26 woningen aan de Goirkestraat (B-87-1263) SS— ssen i, ook met kol m., k.m. Actuele tentoonstellingen Compacte stad (Centrum Binnenstad) Bouwen in Tilburg Straten van Tilburg Verpaupering De Gemeente Nieuw Tilburgs Sportbeleid Gedenknaald Willem II Borselestraat 1het vergroten van de garage bij de woning aan de Borselestraat, kavel nr. 2 Door een «voorbereidingsbesluit» te nemen geeft de gemeenteraad aan dat voor een gebied een bestemmingsplan wordt gemaakt. Een voorberei dingsbesluit heeft tot doel bouwactiviteiten die niet in het te maken bestemmingsplan passen te gen te gaan realisering mogelijk te maken van bouwplannen die zullen passen in het nieuwe bestemmingsplan. (B-87-1527) 2. het vergroten van de woning aan de Borselestraat, kavel nr. 4 (B-87-1528) Capucijnenstraat 3. het vergroten van de woning aan de Capucijnenstraat 71 (B-87-1583) Schakel-agenda swsysn-J Programma ,jssc ssasss Gecombineerde vergadering algemene beleidszaken en financiën, personeel, organisatie en informatie Op maandag 9 november a.s. om 12.00 uur in het stadhuis (nieuwe raads zaal) Voorzitters Burgemeester, Wethouder drs. J.A.J. Krosse (financiën), drs. W.J.A. Dijkstra (personeel) Secretaris A. van der Linden, telefoon 328554, Secretaris C. van de Weijden, telefoon 328260. Op de agenda o.a.: Koers- en Visienota Nota concern-marap 1987-11 Ontwerp-gemeentebegroting 1988 en meerjarenbegroting 1988-1991 Een kaartje kopen en zwemmen tot het zwembad sluit, dat kan vanaf 1 november in de overdekte zwemba den Drieburcht, Ringbaan Oost en Ringbaan West op zaterdag en zon dag en op woensdagmiddag. •sssr—7; Lees-en documentatiehoek Nota's, commissiestukken, enz., maken het mogelijk de gemeentelijke besluitvorming op de voet te volgen Ontwerpvergunningen Vijfhuizen 4 Burgemeester en wethouders zijn van plan een hinderwe verlenen voor het uitbreiden van de melkveehouderij mans. Hiertoe is een ontwerpvergunning opgesteld. Bedrijven die overlast (hinder) kunnen veroorzaken, kunnen op grond van de Hinderwet een vergunning nodig hebben. Dat wil zeggen dat zij bij de gemeente een hinderwetvergunning moeten aanvragen. De normale pro cedure bestaat uit verschillende stappen: aanvraag om een hinderwetver gunning - ontwerpvergunning - vergunning. Bij elke stap kunnen bezwaren worden gemaakt. De bezwaarmakers krij gen steeds een schriftelijke reactie op hun ingediende bezwaren. Algemene Beleidszaken Op vrijdag 13 november a.s. om 14.00 uur bij de brandweer (Fabriekstraat 34). VoorzitterBurgemeester. Secretaris A. van der Linden, telefoon 328554. Op de agenda o.a.: Evaluatie gemeentepagina Openbare Orde en Veiligheid Op vrijdag 13 november a.s. aansluitend op de vergadering algemene be leidszaken van 14.00 uur bij de brandweer (Fabriekstraat 34) VoorzitterBurgemeester Secretaris G. Vinkesteyn, telefoon 328244 Op de agenda o.a.: Evaluatierapport project fietsendiefstal Rekening dienstjaar 1986 politie-opleidingsschool 3de wijziging begroting 1987 regionale brandweer Midden-Brabant Ruimtelijke Ordening, Openbare Werken en Stadsbeheer Op vrijdag 6 november a.s. om 14.00 uur in het stadhuis (oude raadszaal) VoorzitterWethouder Drs. R.A.J.M. van Eijkeren Secretaris P. van Bragt, telefoon 434050 tst 128 Op de agenda o.a. Nota stadsbeheer Het kan gebeuren dat gemeentelijke advertenties die eigenlijk op de «gemeentepagina» thuishoren, noodgedwongen in een andere krant verschijnen. Om de duidelijkheid voor de lezers te garande ren, proberen we dit zoveel mogelijk te voorkomen. ligt met de tekening met ingang van 5 november age bij Publieke Werken, afdeling Stadsontwik- Noordhoekring 188 (ingang Vincentius- n nn ‘ot 12.00 en van 14.00 tot 16.00 uur. Het be- jntelijk Informatiecentrum (Stadhuis- 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en Tot nu toe moesten de zwemmers het bad na maximaal één uur verla ten, als ze een kaartje voor 3,25 of 1,75 hadden gekocht. Op andere dan de genoemde dagen blijft dat ook zo. Maar in de weekeinden en op de woensdagmiddagen - voor met name de jeugd interessante da gen - zal het onbeperkt zwemmen ongetwijfeld zorgen voor extra be langstelling voor de overdekte zwembaden. Onderzoek heeft na melijk uitgewezen dat jongeren veel belangstelling hebben voor (over dekt) zwemmen, maar dat de kos ten een belemmering vormen. Zij kopen na het uurtje zwemmen niet opnieuw een kaartje, maar als zij voor hetzelfde geld langer kunnen blijven, zullen zij dat niet laten. De eerste dag onbeperkt zwemmen in zwembad Ringbaan West, op woensdag 4 november viel samen Dia- en videovertoningen (gratis) Dit is uw gemeente Tilburg te kijk Milieu Harmonie v.e. gemeenschap (1958) Polygoonnieuws 1924-1954 Bejaarden, sta er bij stil ..en nog vele andere Ook groepsbezoek mogelijk na telefonische afspraak Stadshuisplein 132, 5038 TC Tilburg Telefoon 013-358575. De raadsvergadering is openbaar en vindt plaats in de raadszaal van het stadhuis. Aanvang 17.00 uur. De agenda en bijbehorende stuk ken liggen voor iedereen ter inzage in het Gemeentelijk Informatiecen trum (Stadhuisplein 132). Ope ningstijden maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Ter inzage Div. bestemmings- en bouwplanprocedures Verkeersmaatregelen Kadernotitie Sportbeleid Welzijnsplanning 1988 Begroting 1988 Burgemeester en wethouders kunnen zich laten adviseren door commis sies uit de gemeenteraad, onder andere over voorstellen aan die raad. De commissies vergaderen doorgaans één keer per maand. Deze vergade ringen zijn openbaar. Bovendien kan door belanghebbenden een korte spreektijd worden aangevraagd, Indien zij iets willen vertellen over een van de agendapunten. Spreektijd moet vóór de vergadering worden aan gevraagd bij de secretaris van de commissie. De agenda en bijbehorende stukken liggen voor iedereen ter inzage in het Gemeentelijk Informatiecentrum (Stadhuisplein 132). Openingstijden maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrij dag van 9.00 tot 17.00 uur. 2Z Hinderwet St CacillMtraat 12 Kadernotitie cultuurbeleid Gemeentegarantie Zaal 16 Subsidie Stichting Carré voor oefenruimten popmuziek Krediet voor groot onderhoud 168 flatwoningen Gemeentelijke Wo- nlngdlenst In Torenbuurt Definities en criteria stedenbanden Nieuwe subsidiebeleid 1988 Voor het bouwen en veranderen j van bouwwerken zijn meestal ver- h gunningen nodig. Met vragen hier- d over kan men terecht bij de Milieu- dienst (telefoon: 328911Bouw- plannen die vooruitlopen op het definitief worden van een bestem mingsplan of die in geringe mate afwijken van het geldende bestem- mlngsplan, worden ter Inzage ge- d jL legd. Iedereen kan dan bezwaar in dienen. Bezwaarmakers krijgen al tijd een schriftelijke reactie op hun Ingediende bezwaarschriften. Er zijn verzoeken om een bouwver gunning binnengekomen voor: Actuele folders Nieuw Tilburgs Sportbeleid Compacte Stad Actueel Werkwijzer voor jongeren Stratenregister 3,50 Zicht op het gemeentebestuur Gemeentegarantie in Tilburg Alle postbus 51-folders (ook in diverse talen) Huursubsidie '87-'88 (formulieren) Stand van zaken sociale verzekeringen Straling Oriëntatiekaartje Tilburg Huurprijzen van kamers 1 Bouwen in Tilburg Premie A+B woninc Vijf jaar emancipate De openstellingstijden voor onbe perkt zwemmen zijn in de Drie burcht op woensdagmiddag 13.00 tot 17.00 uur, zaterdag van 7.00 tot 13.45 uur en het bad is op zondag gesloten. In zwembad West kan men op woensdagmiddag van 13.00 tot 17.00 uur terecht, op za terdag van 7.00 tot 14.00 uur en op zondag van 11.00 tot 17.00 uur. Zwembad Oost is woensdagmiddag eveneens van 13.00 tot 17.00 uur geopend en op zondag van 10.15 tot 16.30 uur. Zwembad Oost is op zaterdag gesloten. In een bestemmingsplan is vastgelegd wat er in een bepaald gebied mag worden gebouwd en hoe grond én gebouwen mogen worden gebruikt, bijvoorbeeld woningen, groot- of kleinschalige industrie, kantoorgebou wen, winkelpanden, verkeerswegen, groen- of recreatievoorzieningen, combinaties hiervan, enzovoort. Voordat een bestemmingsplan onherroepelijk wordt, zijn er diverse pro cedures en besluiten. Hierbij bestaat steeds de mogelijkheid bezwaren in te dienen. Bezwaarmakers krijgen een schriftelijke reactie. in het Gemeentelijke Informatiecentrum (Stadhuisplein 132) is een folder verkrijgbaar over bestemmingsplannen. U leest de gemeentepagina. Samen met bijna 80% van de mensen die de pagina kennen. Dit blijkt uit een onderzoek dat ge houden is onder de Tilburgse be volking. Dit onderzoek werd ge daan om te weten te komen hoe de gemeentepagina wordt gelezen en gewaardeerd. De resultaten van het onderzoek zijn zo positief dat bur gemeester en wethouders hebben besloten met de gemeentepagina door te gaan. Het jaar 1987 is een experimenteel jaar. In dit jaar moest blijken of het gebruik van de pagina wel de gestelde bezuinigingen op levert 1 ton) en of de Tilburgse lezers de pagina voldoende waar deren. Uit het gehouden onderzoek (een schriftelijke enquête onder 600 Til- burgers) bleek dat de keuze voor de Tilburgse Koerier een juiste keu ze was. De Koerier wordt door het grootste deel van de Tilburgers ge lezen. De gemeentepagina kent verschil lende rubrieken. Deze worden niet allemaal even interessant gevon den. De dienstverlenende informa tie, over bijvoorbeeld openingstij den, huisvuil ophalen, werk aan de weg, scoren het hoogst. Ook de in formatie over Tilburg Sport bevalt goed. De informatie over raads- en commissievergaderingen, de be stuurlijke informatie, vindt men niet zo interessant. De gemeente bekijkt nu of het mogelijk is de verschillen de agendapunten wat nader toe te lichten, de punten worden momen teel erg beknopt weergegeven. Ook de artikelen over actuele on derwerpen hebben voldoende be langstelling. En men blijkt graag te lezen wat er in het Gemeentelijk Ir formatiecentrum te zien en te hale valt. Toen de gemeente met de pagina begon, zijn de advertentieteksten voor onder ander hinderwet en be stemmingsplannen herschreven. Dat blijkt hoog gewaardeerd te wor den. De procedures rond hinder wet- en bouwvergunningen zijn dui delijk genoeg. De procedure rond bestemmingsplannen gaat de ge meente nog duidelijker omschrij ven. De ondervraagden hebben hierom gevraagd. De pagina ziet er goed uit, vindt het merendeel van de lezers. Overzich telijk, aantrekkelijk en opvallend. Ook de hoeveelheid illustraties is voldoende. Er kwamen nogal wat suggesties naar voren over de plaats van de pagina (meer naar voren), over de «kop» (in kleur), over informatie voor buitenlanders (meer in hun eigen taal) en over de inhoud (meer achtergrondinformatie, verwijzing naar andere pagina’s in de Koerier, een rubriek voor reacties van le zers). Allemaal goedbedoelde sug gesties die echter niet alle voor uit voering in aanmerking komen. Ten slotte hebben we maar één pagina per week en moeten daarin in elk geval de verplichte advertenties zo als hinderwet, bestemmingsplan nen, bouwvergunningen een plaatsje krijgen. Van de ondervraagden kreeg de gemeentepagina een 7,1 als cijfer. En 60% van de lezers zal de pagina missen wanneer deze niet meer verschijnt. Reden genoeg dus om er ook in 1988 mee door te gaan Koningsvoorde De gemeenteraad heeft op 19 oktober 1987 besloten een bestemmings plan voor te bereiden ten behoeve van de uitbreiding van het wooncen- trum voor ouderen «Koningsvoorde» aan de Generaal Smutslaan met 84 woning Het vor 1987. Het voorbereidingsbesluit II 1987 voor iedereen ter inzage keling (2de etage, kamer 24), straat)elke werkdag van 9.00 tot 12.00 sluit kan men ook inzien in het Gemeer plein 132)maandag en zaterdag van met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. De ontwerpvergunning ligt van 6 november 1987 tot en met 20 november 1987 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de ontwerpvergunning. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 21 november 1987 worden ingediend door iedereen die al bezwaar heeft gemaakt tegen de aanvraag en door hen die om gegronde redenen niet in staat zijn geweest een bezwaar te gen de aanvraag in te dienen. In een aparte brief kan worden verzocht per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Schriftelijke bezwaren moeten worden gericht aan Burgemeester en Wethouders van Tilburg. Deze brief moet worden gestuurd naar de directeur van de Milieudienst (Stadhuis plein 130, 5038 TC Tilburg). Iedereen die bezwaar heeft gemaakt tegen de ontwerpvergunning en de aanvraag kan ook later beroep instellen bij de Kroon tegen de definitieve vergunningverlening. met de afsluiting van de zwemvier- daagse. Die stond in het teken van Unicef. Kinderen konden op een sponsorkaart bijdragen van familie en vrienden verzamelen en zo voor Unicef geld bijeenzwemmen. Corry van Vught was de meest succesvol le zwemster. Zij verzamelde 200,- aan bijdragen en kreeg daarvoor het Unicef-certificaat in aanwezig heid van sportwethouder Timmer mans, die haar bovendien een pre sentje in de vorm van een tien-ba- denkaart aanbood. Burgemeester en Wethouders zijn van plan de gevraagde bouwver gunningen te verlenen. De bouw plannen liggen van 6 november 1987 tot 20 november 1987 ter inza ge bij de Milieudienst en het Gemeentelijk Informatiecentrum. De Milieudienst vindt men in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) en men kan er elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur terecht. Het Gemeentelijk Informatiecentrum is geopend op maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Gedurende genoemde twee weken kan men schriftelijk bezwaar indienen tegen de vergunningverle ning. Bezwaarschriften moeten worden gericht aan de directeur van de Milieudienst, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg. Sinds 1 november is het bureau woonvergunningen niet meer gevestigd in het stadhuis maar ondergebracht bij de dienst Publieke Werken. Het bu reau is dan onderdeel van de afdeling Volkshuisvesting/ Bouwwerken (Vincentiusstraat 102, telefoon 434050) en is op werkdagen geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Tot de taken van het bureau behoren afgifte woonver gunningen, uitvoering woonruimteverordening, leegstandsregistratie en afhandeling verhuiskostenregeling voor ouderen. (B-87-1554) Offenbachstraat 7. het vergroten van een op- jloods bij het garagebedrijf aan Offenbachstraat 157 (B-87-1540) Pater v.d. Elsenplein 8. het bouwen van een magazijn bij het winkel-woonhuis aan het Pater v.d. Elsenplein 2

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1987 | | pagina 7