Gemeentepagina ■J -jMp \|/|\|/|\|z 1 Bewoners kunnen beheer zandbakken overnemen lilburg lilburg [wijk Inspraak toekomstig sportbeleid Gemeente &PORT Commissievergaderingen vergunningen Hinderwet bantie Wachttijden zwemlessen korter Gemeentelijk informatiecentrum EST? 748.- wav ‘X .fF* Donderdag 29 oktober 1987 - pagina 7 DETILBURGSE KOERIER ir 1987-pagina 6 A Samenstelling: afdeling Voorlichting en Inspraak van de gemeente Tilburg, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg, 013-328507 TILBURG olyeter veel fortabeler. 'X *1 r over of hit ^-’88 1987 Zal deze zandbak aan de Mendelssohnstraat verdwijnen, of neemt de buurt het beheer over jortbeleid besluitvorming op Voorbereidingsbesluiten Noordstraat 36, Ringbaan Zuid, Reeshofdijk. Managementrapportage 1987-11 van de dienst publieke werken Nota rationeel wegbeheer dienst Publieke Werken Bouw Op de agenda o.a.: Welzijnsplan 1988 OPENINGSTIJDEN STADHUISBALIES Op de agenda o.a.: waar ook Aangaan van vaste leningen en kasgeldleningen en het uitzetten van tijde lijk overtollige kasmiddelen in 1988 Zwartboek Juridische E.H.B.O. Sociale en culturele zaken t, etc.). Verslag inzake terugploeg-projecten 1986 ilete set: 113-436010. FTERIELR karborg Managementrapportage 1987-11 Secretarie Managementrapportage 1987-11 Dienst Algemene Zaken Managementrapportage 1987-11 Publieke Werken Overeenkomst met het Gewestelijk Arbeidsbureau Voorstel tot vervolg-p.c.-privé-project Nota milieudienst met betrekking tot de vervuileenheden-problematiek Financiën Personeel Organisatie en In formatie Adviescommissie voor de beeldende kunst Woonvergunningen bij Publieke Werken Actuele 1ste en 2de Kamerstukken Rechtstreekse 2de Kamerlijn ding. imen. ils alarm. lanbaar ‘it. oonzaal) 8.30- 16.00 uur 8.30 - 19.00 uur jen en sociaal- sche zaken tot 16.00 uur 8.30-12.30 uur november 1987 worden it persoonlijke gegevens Tegt van zwemr het ali Incl.BTW. 3-40680 en gesloten "9, U-SET! kunnen zeggen gen. De t Voort» in de zes m aanpQl‘ vinden s ma t/m wo donderdag Belastinge economist vrijdag door commis an die raad. Cv Deze vergade- aebbenden een korte *n vertellen over een i een hinderwetvergunning verleend ligen van vleessnacks aan Advang .V. ^9 november 1987 alein 130) elke van 18.00 tot ling. >ep worden in gemaakt tegen de ironde redenen Beethovenlaan 1het veranderen en vergroten van het winkel/woonhuis aan de Beet hovenlaan 350 Vergunningen Jules De Beerstraat 25 Burgemeester en wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend voor een inrichting voor het vervaardigen van wapeningskorven aan Bres sers Metaalindi ingediend. In niet bekend wethouder hting voor het1 iustrie B.V. Lees- en documentatiehoek Nota’s, commissiestukken, enz., maken het mogelijk de gemeentelijke besluitvc~:“ de voet te volgen Ruimtelijke Ordening Openbare Werken en Stadsvernieuwing VoorzitterWethouder drs. R.A.J.M. van Eijkeren Secretaris P. van Bragt, telefoon 434050, tst. 128 Op maandag 2 november a.s. om 17.00 uur in het stadhuis (kamer 114) VoorzitterWethouder drs. J.A.J. Krosse Secretaris A. Brackée, telefoon 363000 Op de agenda o.a.: Besteding provinciale bijdrage bevordering beeldende kunst 1987 Spoorlaan 3. het veranderen en vergroten van het restaurant met bovenwoning aan de Spoorlaan 330-352 tot so ciëteit Gecombineerde vergadering sociale Op de agenda o.a.: en culturele zaken en onderwijs, sport en gezondheidszorg Op vrijdag 30 oktober a.s. om 13.00 uur in het stadhuis (nieuwe raadszaal) Voorzitters Wethouder drs. W.J.A. Dijkstra, drs. J.A.J. Krosse, J.G. Tim mermans Secretaris G. Hensing, telefoon 363000 tst 36 Aanvragen en ontwerpvergunningen Wanneer burgemeester en wethouders van plan zijn een vergunning te verlenen en er kan redelijkerwijs worden aangenomen dat er geen bezwa ren zullen zijn, kunnen aanvraag en ontwerpvergunning samen ter inzage worden gelegd. Dit is de zogenaamde korte procedure. Er wordt dan geen openbare zitting gehouden, tenzij hierom telefonisch wordt gevraagd. Swaardvenstraat 2 Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor een gereedschapsma- kerij door G.T. Schoormans. (B-87-1409) Burgemeester en Wethouders zijn van plan de gevraagde bouwver gunningen te verlenen. De bouw plannen liggen van 30 oktober 1987 tot 13 november 1987 ter inzage bij de Milieudienst en het Gemeentelijk Informatiecentrum. De Milieudienst vindt men in het Stadhuis (Stad huisplein 130) en men kan er elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur te recht. Het Gemeentelijk Informatie centrum is geopend op maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Gedurende ge noemde twee weken kan men schriftelijk bezwaar indienen tegen de vergunningverlening. Bezwaar schriften moeten worden gericht aan de directeur van de Milieu dienst, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg. Hier en daar kunnen de aanwezige speeltoestellen blijven staan. Op maandag 2 november a.s. om 19.00 uur in het stadhuis (oude raads zaal) Op maandag 2 november a.s. om 15.00 uur in het stadhuis (nieuwe raads zaal) Voorzitters Wethouder drs. W.J.A. Dijkstra (sociale zaken), Wethouder drs. J.A.J. Krosse (cultuur) Secretaris G. Hensing, telefoon 363000, tst. 36 Op de agenda o.a.: Vervolgbehandeling van de Nota kinderopvang 1987 Voorstel inzake speerpuntenbeleid emancipatie Managementrapportage 1987-11 van de Welzijnsdienst Subsidieverzoeken 1986 en 1987 Stichting Oranje Speeltuin Subsidieverzoek Stichting Jeugdbelangen ’t Zand Notitie inzake Centrum voor Beeldende Kunst Het gaat vooral om zandbakken in Tilburg Noord. Vooral in de compo nisten buurt zijn in de zestiger jaren veel zandbakken aangelegd. Veel zijn er ook te vinden aan de rand van de Oude Stad (’t Zand, Wandel bos, De Reit). Wanneer de zand bakken zijn weggehaald worden de terreintjes ingezaaid of bestraat. »n er wel moet kunnen s kinderen leren i genera- jlfspre- nog kunst Bedrijven die overlast (hinder) kunnen veroorzaken, kunnen op grond van de Hinderwet een vergunning nodig hebben. Dat wil zeggen dat zij bij de gemeente een hinderwetvergunning moeten aanvragen. De normale pro cedure bestaat uit verschillende stappen: aanvraag om een hinderwetver gunning - ontwerpvergunning - vergunning. Bij elke stap kunnen bezwaren worden gemaakt. De bezwaarmakers krij gen steeds een schriftelijke reactie op hun ingediende bezwaren. Actuele tentoonstellingen Compacte stad (Centrum Binnenstad) Bouwen in Tilburg Straten van Tilburg Verpaupering De Gemeente Nieuw Tilburgs Sportbeleid Gedenknaald Willem II jenwoordig is iedereer i overtuigd dat je r imen. Bijna alle I vroeg. Voor oudere ties was dat minder vanzei kend, met als gevolg dat nu r veel volwassenen de zwemki niet machtig zijn. Tilburg biedt mo gelijkheden om het te leren. Maar omdat er zoveel aanmeldingen wa ren, was het lange tijd moeilijk om binnen afzienbare tijd aan de beurt te komen voor lessen. Het lijkt er op dat in die situatie een verandering ten goede optreedt. Er zijn nog wel wachttijden, maar die zijn aanzien lijk korter dan in de afgelopen ja ren. In het zwembad Ringbaan-Oost- waar de zwemlessen voor volwas senen worden gegeven, is de wachttijd voor de ochtendlessen nu sntje minder. aan de kassa van de i, ook telefonisch Drie- 389), West (683066) en Het kan gebeuren dat gemeentelijke advertenties die eigenlijk op de «gemeentepagina» thuishoren, noodgedwongen In een andere krant verschijnen. Om de duidelijkheid voor de lezers te garande ren, proberen we dit zoveel mogelijk te voorkomen. zich laten adviseren c fere over voorstellen aan jaans één keer per maand. D( sn kan door belanghe iets wilier >r de vergadering worden aan- ssie. jgen voor iedereen ter inzage in het Stadhuisplein 132). Openingstijden 17.00 uur en dinsdag tot en met vrij- Ter inzage Div. bestemmings- en bouwplanprocedures Verkeersmaatregelen Kadernotitie Sportbeleid Welzijnsplanning 1988 Begroting 1988 Met ingang van 1 november a.s. is het bureau woonvergunningen niet meer gevestigd in het stadhuis maar ondergebracht bij de dienst Publieke Werken. Het bureau is dan onderdeel van de afdeling Volks- huisvesting/Bouwwerken (Vincen- tiusstraat 102, telefoon 434050) en is op werkdagen geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Tot de taken van het bureau behoren afgifte woonver- ingen, uitvoering woonruimte- dening, leegstandsregistratie ideling verhuiskostenrege- juderen. ongeveer één maand. Die lessen worden op maandag, dinsdag en donderdag tussen 9.00 en 9.30 uur gegeven en op woensdag en vrij dag tussen 8.40 en 9.30 uur. De wachttijden voor de avondlessen zijn langerin het algemeen méér dan een maand. De tijden voor die lessen zijn - op maandag, dinsdag en donderdag - tussen 21.30 en 22.50 uur. Voor de diploma B-les- sen (maandag en dinsdag tussen 21.00 en 21.30 uur) geldt geen wachtlijst meer. De lessen worden gegeven op basis van twee lessen van een half uur en één les van twintig minuten per week. Een zwemleskaart (voor volwassenen 60) geldt voor een periode van vier weken. Er moeten in Tilburg zandbakken verdwijnen. Het onderhoud is voor de gemeente veel te duur gewor den. Enkele zandbakken, die door veel kinderen worden gebruikt, blij ven bestaan. Deze liggen in de stadsparken het Wandelbos, het Leypark, het Quirijnstokpark en het Wilhelminapark. De aanvrai 29 now plein 1: van 18. en hinden Schriftelijl een apar te maker Tot 20 november 1987 kan telefonisch worden verzocht om een openbare zitting (telefoon 328241). De schriftelijke bezwaren moeten worden gericht aan burgemeester en wethouders van Tilburg. Deze brief moet worden gestuurd naar de direc teur van de Milieudienst (Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg). Iedereen die een bezwaar heeft ingediend tegen de aanvraag en ontwerp vergunning kan ook later beroep instellen tegen de vergunningverlening bij de Kroèn. Dit geldt ook voor hen die om gegronde redenen hiertoe niet in staat wa ren. Dia- en videovertoningen (gratis) Dit is uw gemeente Tilburg te kijk Milieu. Harmonie v.e. gemeenschap (1958) Polygoonnieuws 1924-1954 Bejaarden, sta er bij stil ...en nog vele andere Actuele folders Nieuw Tilburgs Sportbeleid Compacte Stad Actueel Werkwijzer voor jongeren Straten register 3,50 Zicht op het gemeentebestuur Gemeentegarantie in Tilburg Alle postbus 51-folders (ook in diverse talen) Huursubsidie ’87- (formulieren) Stand van zaken sociale verzekeringen Straling Dienstplicht en Rechten Oriëntatiekaartje Tilburg Huurprijzen van kamers 1! Bouwen in Tilburg Premie A+B woningen <8-87-1462) Bokhamerstraat 2. het bouwen van een erfafschei- ding bij de woning aan de Bokha merstraat 28 (B-87-1432) notitie sportbeleid laten verschij nen. De inhoud van deze notitie staat in het kort in een folder, die verkrijgbaar is in het Gemeentelijke Informatiecentrum. Ook is daar een tentoonstelling ingericht met op kaarten de belangrijkste te ver wachten veranderingen. Kadernoti tie en bijbehorende nota’s zijn te vens in te zien. Op maandag 2 november a.s. om 9.30 uur in het stadhuis (oude raadszaal) VoorzitterWethouder drs. J.A.J. Krosse (financiën), Wethouder drs. W.J.A. Dijkstra (cultuur) Secretaris Mevr. C. van de Weijden, telefoon 328260 Er zijn verzoeken om een bouwver gunning binnengekomen voor: Zandbakken in de stad kunnen be houden blijven wanneer buurtbe woners het onderhoud willen over nemen. Dit gebeurt al in de Eilen- bergstraat, de Gijsbertdreef en op het terrein Jurgens bij de Tuin straat. Deze blijven dus gehand haafd. anvraag en de ontwerpvergunning ligt van 30 oktober 1987 tot en met jvember 1987 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuis- 130)elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag 3.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de aanvraag arwetvergunning. ilijke bezwaren kunnen tot 301 arte brief kan worden verzocht wi. Op maandag 2 november om 20.00 uur in het informatiecentrum Stad huisplein en op donderdag 5 no vember om 20.00 uur in het infor matiecentrum Stadhuisplein, houdt het gemeentebestuur inspraak avonden met als onderwerp het toekomstig sportbeleid. Onlangs heeft het college van burgemeester en wethouders hierover de kader- Voor het bouwen en veranderen van bouwwerken zijn meestal ver gunningen nodig. Met vragen hier over kan men terecht bij de Milieu dienst (telefoon: 328911). Bouw plannen die vooruitlopen op het definitief worden van een bestem mingsplan of die in geringe mate afwijken van het geldende bestem mingsplan, worden ter inzage ge legd. Iedereen kan dan bezwaar in dienen. Bezwaarmakers krijgen al tijd een schriftelijke reactie op hun ingediende bezwaarschriften. Openingstijden Maandag van 13.00 tot 17.00 uur Di. t/m vr. van 9.00 tot 17.00 uur Zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur Ook groepsbezoek mogelijk na telefonische afspraak Stadshuisplein 132, 5038 TC Tilburg Telefoon 013-358575. Kinderen De wachtlijsten voor zwemlessen aan kinderen lopen sterk uiteen. Die lessen worden zowel in de zwembaden de Drieburcht als in die aan de Ringbaan-Oost en de Ring- baan-West gegeven. In de Drie burcht en West zijn de middagles sen op maandag en vrijdag tussen 16.15 en 17.45 uur, op dinsdag en donderdag tussen 15.55 en 17.45 uur. De avondlessen - en dat geldt ook voor Ringbaan Oost - zijn van 18.30 uur tot 19.50 uur. De middag lessen in zwembad Ringbaan Oost zijn op maandag, dinsdag, donder dag en vrijdag tussen 16.30 en 17.30 uur. Voor de kinderzwemles- sen geldt hetzelfde als voor de vol- wassenenlessen, alleen kost de les- kaart een tient:~ Inlichtingen aail zwembaden, L burcht (553089), Oost (420484). Ringbaan Oost 98 Burgemeester en wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend voor het automobielbedrijf van Bokocar B.V. Kraaivenstraat 1-a Burgemeester en wethouders hebben voor een inrichting voor het vervaardig Beheer- en Vastgoedmaatschappij B.V Kapelmeesterlaan 114 Burgemeester en wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend voor een garagebedrijf aan Uitdewilligen. De vergunningen liggen van 30 oktober 1987 tot en met 29 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuispl werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de vergunning Indien men bezwaren heeft kan tot 30 november 1987 beroep gesteld bij de Kroon door iedereen die al bezwaar heeft c- aanvraag en de ontwerpvergunning. Ook zij die om gegronde hiertoe niet in staat waren, kunnen beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin. Deze brief moet worden gestuurd naar de Raad van State, Afdeling Geschillen van Bestuur, Postbus 20019, 2501 EA Den Haag. Daarnaast kan tot 30 november 1987 een verzoek tot schorsing van de vergunning of tot het treffen van een voorlopige voorziening worden inge diend. Dit verzoek moet men richten aan de Voorzitter van de Afdeling Geschillen van Bestuur, Postbus 20019, 2501 EA Den Haag. Wanneer dit verzoek niet wordt ingediend en er wordt ook geen beroep ingesteld bij de Kroon, is de vergunning geldig vanaf 30 november 1987. Burgemeester en wethouders kunnen sies uit de gemeenteraad, onder ander commissies vergaderen doorgae ringen zijn openbaar. Bovendier spreektijd worden aangevraagd, indien zij I van de agendapunten. Spreektijd moet vóór gevraagd bij de secretaris van de commiss De agenda en bijbehorende stukken liggei Gemeentelijk Informatiecentrum (St maandag en zaterdag van 13.00 tot 1 dag van 9.00 tot 17.00 uur. De gemeente heeft 37 plaatsen aangewezen war de zandbakken moeten verdwijnen, tenzij buurtbe woners het beheer overnemen. Om te weten te komen of hiervoor be langstelling is, hebben de omwo nenden van deze plaatsen een be- wonersbrief gekregen van de ge meente. Hierin wordt hun gevraagd kenbaar te maken wanneer de be woners van de beheersregeling ge bruik wensen te maken. vi .dergeu jke Werk- onderdeel van huisvesting/Bc tiusstraat is op wsrl *-*12.0/' vjreau v. gunniP'10 verordfcm en afhanc ling voor oi K J X -

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1987 | | pagina 7