Él emeentepagina Tijdelijk werk voor werkloze jongeren 5, ar \kxlz.\lz ESI Inspraak toekomstig sportbeleid lilburg ffL lilburg Gemeente i Sportruimte huren in hallen en zalen Iwijk Gemeentelijk informatiecentrum Bureau woonvergunningen voortaan bij Publieke Werken +/eeft Ti jPElijKE. r' Zonnen inde Spopf zwembaden iber 1987-pagina 6 Donderdag 22 oktober 1987 - pagina 7 jETILBURGSE KOERIER Samenstelling: afdeling Voorlichting en Inspraak van de gemeente Tilburg, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg, 013-328507 Com m issievergaderi ngen polyeter veel ïifortabeler. Raads besluiten Bijna «00 werkloze jongeren krijgen een dezer dagen deze folder In de bus. T* Hinderwet i-Wandelbos (inza- iKo- tslaan Bouwvergunningen Bestemmingsplannen waar ook (B-87-1108) (B-87-1438) J-341 (B-87-1470) Merielr WAARBORG jur jrg □k in OPENINGSTIJDEN STADHUISBALIES soli sxport Koster Zand Rechtstreekse 2de Kamerlijn Actuele 1ste en 2de Kamerstukken laanbaar telt. toonzaal) 8.30 -16.00 uur 8.30 -19.00 uur ;n en sociaal- che zaken tot 16.00 uur 8.30-12.30 uur i een bouwver- >men voor: commissie. <en liggen voor Iedereen ter Inzage in het (Stadhuisplein 132). Openingstijden tukken, enz., de De gra- >0-40680 gen gesloten tegen :waar- jericht ilieu- 5038 StUkrx, Geme (Stadl den i Dia- en vldeovertoningen (gratis) Dit is uw gemeente Tilburg te kijk Milit. Harr (195J Polyc Bej; ...er Ook groepsbezoek mogelijk na telefonische afspraak Stadshuisplein 132, 5038 TC Tilburg Telefoon 013-358575. van de garage bij de Burg. Damsstraat 1987 worden ijke gegevens 17.00 uur .7.00 uur -7.00 uur jrg srs 1987 ingediend. In niet bekend burg te kijk lieu rmonie v.e. gemeenschap 58) lygoonnieuws jaarden, sta r- m nog vele 1924-1954 a er bij stil andere ma t/m wo donderdag Belastingen economiscl vrijdag Antoniusstraat 1het vergroten van de woning aan de Antoniusstraat 38 (B-87-1496) Openingstijden Maandag van 13.00 tot 17. Di. t/m vr. van 9.00 tot 17.' Zaterdag van 13.00 tot 17. zijn er diverse pro- ‘lljkheld bezwaren In ie. I32) is een folder ikte ling- xuik (koop nter- zwer •jratis. 553C i de stichting! Nijverstraat 9. het veranderen van de winkel/ woning aan de Nijverstraat 105 (B-87-1523) De besluiten met bijbehorende stukken liggen ter inzage in het leentelijk Informatiecentrum dhuisplein 132). Openingstij- maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Besoijenstraat 2. het bouwen van een berging bij de woning Besoijenstraat 40 (B-87-1413) ©ERKGELEGENHEIDS Qnitiatief VOOR QONGEREN Burgemeester en wethouders kunnen zich laten adviseren door commis sies uit de gemeenteraad, onder andere over voorstellen aan die raad. De commissies vergaderen doorgaans één keer per maand. Deze vergade ringen zijn openbaar. Bovendien kan door belanghebbenden een korte spreektijd worden aangevraagd, indien zij iets willen vertellen over een van de agendapunten. Spreektijd moet vóór de vergadering worden aan gevraagd bij de secretaris van de commissie. De agenda en bijbehorende stukke.. 2 Gemeentelijk Informatiecentrum (Stadhuisplein 132). Openingstijden maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrij dag van 9.00 tot 17.00 uur. Onderwijs Sport en Gezondheidszorg Op maandag 26 oktober a.s. om 9.30 uur in het stadhuis (nieuwe raads zaal) VoorzitterWethouder J.G. Timmermans Secretaris G. Hensing, telefoon 363000 tst 36 Op de agenda o.a.: Managementrapportage 1987II Welzijnsdienst Subsidies uit post Jumelage Reparaties gemeentelijk stadion Subsidies 1987 aan Regionaal Educatief Centrum Art. 74-verzoeken van de stichting R.K. Scholen 't Zand-Wandc!bcc ke ombouw verwarmingsinstallaties enkele schoolgebouwen) Economische zaken en werkgelegen heid Op maandag 26 oktober a.s. om 19.00 uur in het stadhuis (nieuwe raads zaal) Voorzitterwethouder Drs. A.J.M. Driessen Secretaris J. Mayen, telefoon 328243 Op de agenda o.a.: Verkoop van grond met opstal Uitgifte van grond in erfpacht Beslispunten en commentaren Dienst Managementrapportages Statutenvaststelling Regionaal Werkgelegenheids-lnstituut/lndutil B.V., alsmede aanpassingsbesluiten Bevolkingscontacten Op woensdag 28 oktober a.s. om 13.45 uur in het stadhuis (kamer 113) VoorzitterH.G. Rikhof Secretaris P. Hoogstraaten, telefoon 328464 Op de agenda o.a.: Evaluatie inspraakpraktijk opzet en stand van zaken Overlegstruktuur Sport (uit kadernotitie Sportbeleid) Lees- en docu mentatiehoek Nota’s, commissiesti maken het mogelijk c gemeentelijke besluitvorming op de voet te volgen Oude Dijk 10. het bouwen van een schans muur bij het klooster aan de Oude Dijk 1 Het kan gebeuren dat gemeen telijke advertenties die eigen lijk op de «gemeentepagina» thuishoren, noodgedwongen in een andere krant verschij nen. Om de duidelijkheid voor de lezers te garanderen, pro beren we dit zoveel mogelijk te voorkomen. Bedrijven die overlast (hinder) kunnen veroorzaken, kunnen op grond van de Hinderwet een vergunning nodig hebben. Dat wil zeggen dat zij bij de gemeente een hinderwetvergunning moeten aanvragen. De normale pro cedure bestaat uit verschillende stappen: aanvraag om een hinderwetver gunning - ontwerpvergunning - vergunning. Bij elke stap kunnen bezwaren worden gemaakt. De bezwaarmakers krij gen steeds een schriftelijke reactie op hun Ingediende bezwaren. Ter inzage Div. bestemmings- en bouwplan proced u res Verkeersmaatregelen Kadernotitie Sportbeleid Welzijnsplanning 1988 Begroting 1988 Noordstraat 8. het veranderen en vergroten van de woning met kantoor aan de Noordstraat 36 tot woning met ruimten voor sociaal culturele doel einden met horeca-functie (B-87-1538) Voorbereiding bestemmingsplan Door een voorbereidlngsbesluit te nemen geeft de gemeenteraad aan dat voor een gebied een bestemmingsplan wordt gemaakt. Een voorberei dingsbesluit heeft tot doel bouwactiviteiten die niet In het te maken bestemmingsplan passen te gen te gaan realisering mogelijk te maken van bouwplannen die zullen passen In het nieuwe bestemmingsplan. Actuele tentoonstellingen Compacte stad (Centrum Binnenstad) Bouwen in Tilburg Straten van Tilburg Verpaupering De Gemeente Nieuw Tilburgs Sportbeleid Gedenknaald Willem II Gemeentelijke Woningdienst wordt op 1 januari 1988 zelfstandig Gemeentegarantie verleend voor verbouwing buurthuis SL-Anna aan Capucijnenstraat Uitbreiding mogelijk gemaakt van wooncentrum voor ouderen Ko- nlngsvoorde aan Gen. Smutslaan (voorbereidlngsbesluit) Van de volgende onderwerpen wordt de behandeling voortgezet In de raadsvergadering van maandag 9 november kadernotitie cultuurbeleid gemeentegarantie voor Zaal 16 subsidie Stichting Carré voor oefenruimten popmuziek iber 1987 om 10.00 uur bij de Mi- 'orden gemaakt. Bovendien is het net de gemeente en de aanvra- ii gericht aan burgemeester en worden gestuurd naar de direc- *5, 5338 TC Tilburg). tegen de aanvraag kan ook later een vergunning. Dit geldt ook voor hen die .area een bezwaar tegen de aanvraag Veel mensen hebben hun weg al gevonden naar de gemeentelijke sporthallen en gymnastiekzalen om vrij hun sportte kunnen beoefenen. Zij huren, vaak samen met anderen, ruimte voor één of meer uren om buiten clubverband hun conditie op peil te houden. De hallen en zalen zijn ervoor en er wordt druk gebruik van gemaakt. Toch is er nog ruimte voor meer verhuur. In de Sporthal de Blaak, de Sporthal de Drieburcht en in de Stadssporthal zijn er ver spreid over de hele week nog uren beschikbaar. Ook in de gemeente lijke gymnastieklokalen is dat door de week het geval. Zowel overdag als 's avonds kan er gesport wor den. Inlichtingen over tijden en kosten bij de directie Sport en Recreatie van de Welzijnsdienst, telefoon 355155, toestel 11. Aanvragen Ringbaan Noord 25 Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor een autoschadebedrijf door A.A.M. Emmen. Heuvelring 37 Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor een horeca-inrichting door Loby B.V. De aanvragen liggen van 23 oktober 1987 tot en met 22 november 1987 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130)elke werk dag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de aanvragen. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 23 november 1987 worden ingediend. In een aparte brief kan worden verzocht persoonlijke gegevens niet bekend temaken. Tijdens een oper lieudienst kunnen dan mogelijk van ger. Schriftelijke t wethouders va teur van de Mil Iedereen die I bezwaar indie om gegr intediei Hasseltstraat 6. het bouwen van een berging bij de woning aan de Hasseltstraat 154 (B-87-1520) Minister van Sonstraat 7. het veranderen van 11 woningen aan de Minister van Sonstraat 301/ m 50 (even nummers) ONDER DE 2I ZES MAANDEN OF LANGER WERKLOOS WERKERVARING OPDOEN Met ingang van 1 november a.s. is het bureau woonvergunningen niet meer gevestigd in het stadhuis maar ondergebracht bij dp dienst Publieke Werken. Het bureau is dan onderdeel van de afdeling Volks- huisvesting/Bouwwerken (Vincen- tiusstraat 102, telefoon 434050) en Actuele folders Nieuw Tilburgs Sportbeleid Compacte Stad Actueel Werkwijzer voor jongeren Stratenregister 3,50 Zicht op het gemeentebestui Gemeentegarantie in Tilburg Alle postbus 51-folders (ook diverse talen) Huursubsidie ’87-’88 (formulieren) Stand van zaken sociale verzekeringen Straling Dienstplicht en Rechten Oriëntatiekaartje Tilbur- Huurprijzen van karnen Bouwen in Tilburg Premie A+B woningen zonnebank is gratis zwemmen. D° actie is zo aangeslagen, dat de c tis elfde munt nu blijft. Die munt vertegenwoordigt een waarde van 7,50 voor twintig mi nuten zonnebaden. Informatie bij ’•-embad de Drieburcht, telefoon „„3089 en bij zwembad Ringbaan- West, telefoon 683066. Hogeven Gedeputeerde Staten van de provincie Noord-Brabant hebben op 23 sep tember 1987 het voorbereidingsbesluit voor het plangebied Hogeven goedgekeurd. Dit voorbereidingsbesluit werd op 7 september 1987 door de gemeenteraad voor de duur van twee jaar genomen. Het voorbereidingsbesluit met de daarbij behorende tekening ligt sinds 17 september 1987 voor iedereen ter inzage bij Publieke Werken, afdeling Stadsontwikkeling (2de etage, kamer 24), Noordhoekring 188 (ingang Vin- centiusstraat)elke werkdag van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 16.00 uur. Het voorbereidingsbesluit kan men ook inzien in het gemeentelijk Informa tiecentrum (Stadhuisplein 132)maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Sinds januari voeren de overdekl zwembaden de Drieburcht en Rir baan-West actie voor meer gebr. van de zonnebanken. Bij aankc* van tien munten kreeg de wint" zonnebader een elfde munt gra Inbegrepen bij het gebruik van Aanvragen en ontwerpvergunningen Wanneer burgemeester en wethouders van plan zijn een vergunning te verlenen en er kan redelijkerwijs worden aangenomen dat er geen bezwa ren zullen zijn, kunnen aanvraag en ontwerpvergunning samen ter inzage worden gelegd. Dit is de zogenaamde korte procedure. Er wordt dan geen openbare zitting gehouden, tenzij hierom telefonisch wordt gevraagd. Jan Heynstraat 3 Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor het oprichten van een friture door A.W.M. de Koek. De aanvraag en de ontwerpvergunning ligt van 23 oktober 1987 tot en met 22 november 1987 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuis plein 130)elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de aanvraag en hinderwetvergunning. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 22 november 1 een aparte brief kan worden verzocht persoonlij! temaken. Tot 16 november 1987 kan telefonisch worden verzocht om een openbare zitting (telefoon 328292). De schriftelijke bezwaren moeten worden gericht aan burgemeester en wethouders van Tilburg. Deze brief moet worden gestuurd naar de direc teur van de Milieudienst (Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg). Iedereen die een bezwaar heeft ingediend tegen de aanvraag en ontwerp vergunning kan ook later beroep instellen tegen de vergunningverlening bij de Kroon. Dit geldt ook voor hen die om gegronde redenen hiertoe niet in staat wa ren. Voor het bouwen en veranderen van bouwwerken zijn meestal ver gunningen nodig. Met vragen hier over kan men terecht bij de Milieu dienst (telefoon: 328911). Bouw plannen die vooruitlopen op het definitief worden van een bestem mingsplan of die in geringe mate afwijken van het geldende bestem mingsplan, worden ter Inzage ge legd. Iedereen kan dan bezwaar in- dlenen. Bezwaarmakers krijgen al tijd een schriftelijke reactie op hun Ingediende bezwaarschriften. Er zijn verzoeken om gunning binnengekor (B-87-1446) Willem ll-straat/Tuin- straat 11het bouwen van 5 woningen 1 kantoor aan de Willem ll-straat/ Tuinstraat Bilderdijkstraat 3. het veranderen van de woning aan de Bilderdijkstraat 63 Burgemeester en Wethouders zijn (B-87-1470) van plan de gevraagde bouwver- 4. het veranderen van de woning gunningen te verlenen. De bouw- aan de Bilderdijkstraat 65 plannen liggen van 23 oktober 1987 (B-87-1471) tot 6 november 1987 ter inzage bij de Milieudienst en het Gemeentelijk Burg. Damsstraat Informatiecentrum. De Milieudienst 5. het vergroten van de garage bij vindt men in het Stadhuis (Stad- de woning aan de Burg. Damsstraat huisplein 130) en men kan er elke 53 werkdag van 8.30 tot 12.30 uur te- --recht. Het Gemeentelijk Informatie centrum is geopend op maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Gedurende ge noemde twee weken kan men schriftelijk bezwaar indienen tegen de vergunningverlening. Bezwaar- ,n schriften moeten worden gericht aan de directeur van de Milieu dienst, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg. Stichting WIJ De gemeente heeft een aparte stichting in het leven geroepen om de banen onder de jongeren te ver delen. Dit is de Stichting WIJ dat staat voor Werkgelegenheids Initia tief voor Jongeren. Alle werkloze jongeren van 16 tot 21 jaar, die al langer dan zes maan den werkloos zijn, ontvangen deze week een folder van de gemeente. De folder geeft informatie over de banen en over het loon dat de jon geren kunnen verdienen. Snel daarna neemt een medewerker van de Sociale Dienst contact op met de jongeren, om hen te vragen of ze voor de tijdelijke banen belang stelling hebben. Natuurlijk kunnen geïnteresseerde jongeren zelf ook nu al contact op nemen met de Stichting WIJ. De Stichting WIJ zit in de Tivoli- straat 81Het bureau is geopend op maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 17.00 uur. Telefonisch is het bu reau bereikbaar onder nummer 363630. mbare zitting op 11 novemt in mondeling bezwaren worv, i gedachten te wisselen met bezwaren moeten worden c van Tilburg. Deze brief moet wor Milieudienst (Stadhuisplein 130, 5038 TC Ti bezwaar heeft gemaakt t€“‘ ienen tegen de ontwerpvergui gronde redenen niet in staat waren ienen. De gemeente gaat voor 80 extra ba nen zorgen voor werkloze jongeren onder de 21 jaar, die al zes maan den of langer vyerkloos zijn. Banen bij de overheid en semi-overheid. De jongeren komen te werken bij bijvoorbeeld gemeente, ziekenhui zen, universiteit of bibliotheek. Het werk varieert van eenvoudig admi nistratief en technisch werk tot huishouding en keuken- en kanti- newerk. Het gaat om tijdelijk werk van minstens zes maanden, voor 19 uur per week. De jongeren krijgen hiervoor betaald. Naast het werk is er ook aandacht voor scholing. Wat voor opleiding de jongeren al hebben gevolgd, is niet belangrijk. De gemeenteraad heeft in zijn ver gadering van maandag 19 oktober onder andere het volgende beslo ten is op werkdagen geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Tot de taken van het bureau behoren afgifte woonver gunningen, uitvoering woonruimte- verordening, leegstandsregistratie en afhandeling verhuiskostenrege ling voor ouderen. In een bestemmingsplan is vastgelegd wat er In een bepaald gebied mag worden gebouwd en hoe grond én gebouwen mogen worden gebruikt, bijvoorbeeld woningen, groot- of kleinschalige industrie, kantoorgebou wen, winkelpanden, verkeerswegen, groen- of recreatievoorzieningen, combinaties hiervan, enzovoort. Voordat een bestemmingsplan onherroepelijk wordt, i”~ cedures en besluiten. Hierbij bestaat steeds de mogelljkh te dienen. Bezwaarmakers krijgen een schriftelijke reactie In het Gemeentelijke Informatiecentrum (Stadhuisplein i; verkrijgbaar over bestemmingsplannen. Op maandag 2 november om 20.00 uur in het informatiecentrum Stad huisplein en op donderdag 5 no vember om 20.00 uur in het infor matiecentrum Stadhuisplein, houdt het gemeentebestuur inspraak avonden met als onderwerp het toekomstig sportbeleid. Onlangs heeft het college van burgemeester en wethouders hierover de kader notitie sportbeleid laten verschij nen. De inhoud van deze notitie staat in het kort in een folder, die verkrijgbaar is in het Gemeentelijke Informatiecentrum. Ook is daar een tentoonstelling ingericht met op kaarten de belangrijkste te ver wachten veranderingen. Kadernoti tie en bijbehorende nota’s zijn te vens in te zien.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1987 | | pagina 7