«J >5,- Gemeentepagina Geveltuintjes Compacte Stad in folders ■'V. lilburg Postelse Hoeflaan 'enj --- lilburg Gemeente Voorkom problemen met leidingen Hinderwet Commissievergaderingen Bouw vergunningen Raads besluiten [wijk Gemeentelijk informatiecentrum BIJ ERY \NT» 1987-pagina 6 Donderdag 8 oktober 1987 - pagina 7 fi OPENINGSTIJDEN STADHUISBALIES ysd >nie v.e. gemeenschap Degen gaderir >n waar ook iber lilburg d Actuele 1 ste en 2de Kamerstukken Rechtstreekse 2de Kamerlijn ma t/m wo 8.30 - 16.00 uur donderdag 8.30 -19.00 uur Belastingen en sociaal- economische zaken tot 16.00 uur vrijdag 8.30 -12.30 uur voor one Jongens 3 bezwaren brief kan wc jnti- op 60-40680 orgen gesloten aal in de asse van 00,- heeft een ban kstel lijke zit. '-•88 sociale i om van ige te ma- aparte- huis- 0 personen (0-87-1774) Capucijnenstraat 4. het veranderen van het buurthuis aan de Capucijnenstraat 78 (B-87-1421) Sociale en Culturele Zaken Op maandag 12 oktober a.s. om 18.00 uur in het stadhuis (nieuwe raads zaal) Voorzitters wethouder Secretaris G. Hensing, Op de agenda o.a.: Kadernotitie cultuurbeleid Subsidiëring realisering oefenruimten voor popmuziek in het Carrécom- plex Algemene Beleidszaken Op vrijdag 16 oktober a.s. om 13.30 uur in het stadhuis (oude raadszaal) VoorzitterBurgemeester Secretaris A. van der Linden, telefoon 328554 Op de agenda o.a.: Managementrapportage Secretarie Managementrapportage Dienst Algemene Zaken Algemene plaatselijke verordening (APV) mgs- en aedures r Drs. W.J.A. Dijkstra, wethouder Drs. J.A.J. Krosse telefoon 363000, tst. 36 Ook groepsbezoek mogelijk na telefonische afspraak Stadshuisplein 132, 5038 TC Tilburg Telefoon 013-358575. De besluiten met bijbe stukken liggen ter inzj Gemeentelijk Informs (Stadhuisplein 132).1 den maandag er 13.00 tot 17.00 ui en met vrijdag var uur. immissii ,t mogeliji jlijke besli s volgen latiecentrum waar ook een permanente tentoonstelling Stad te zien is. ifgeprijsd tot erbaar) y Financiën Personeel Organisatie en Informatie Op maandag 12 oktober a.s. om 9.30 uur in het stadhuis (oude raadszaal) Voorzitters wethouder Drs. J.A.J. Krosse, wethouder Drs. W.J.A. Dijkstra Secretaris Mevr. C. van de Weijden, telefoon 328260 Op de agenda o.a.: Procedure funktiewaardering Verordening Wet Werkloosheidsvoorziening - vervangende uitkering Wijziging gemeentebegroting in verband met managementrapportage-l, onderdeel afdekking tekort Gemeentegarantie Stichting Sint Anna Lees- en documentatiehoek Nota’s, commissiestukken, enz., maken het mogelijk de gemeentelijke besluitvorming op de voet te van ontwerper en uitvoerderhet soort woningen, het aantal en, in dien reeds bekend, de hoogte van de huur. Openbare orde en veiligheid Op vrijdag 16 oktober a.s. om 15.00 uur in het stadhuis (oude raadszaal) VoorzitterBurgemeester Secretaris G. Vinkesteyn, telefoon 328244 Op de agenda o.a.: Rekening 1986 van regionale brandweer Midden-Brabant Managementrapportage 1987II van de gemeentelijke brandweer Managementrapportage 1987II van de gemeentepolitie Convenant samenwerking gemeente- en rijkspolitie in regio West-Brabant Klachtenoverzicht 1986 van gemeentepolitie DE TILBURGSE KOERIER j Samenstelling: afdeling Voorlichting en Inspraak van de gemeente Tilburg, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg, 013-328507 Onderwijs, sport en gezondheidszorg en Adviescommissie Mondiale Bewustwording Op vrijdag 16-10-1987 a.s. om 16.00 uur in het stadhuis (oude raadszaal) Voorzitterwethouder J.G. Timmermans Secretaris G. Hensing, telefoon 363000, tst. 36. Op de agenda o.a.: Nota plan van aanpak mondiaal beleid Openingstijden Maandag van 13.00 tot 17.00 uur Di. t/m vr. van 9.00 tot 17.00 uur Zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur Dia- en videovertoningen (gratis) Dit is uw gemeente Tilburg te kijk Milieu Harmor (1958) Polygoonnieuws 1924-1954 Bejaarden, sta er bij stil ...en nog vele andere Dongenseweg 5. de bouw van een tijdelijke vesting voor ongeveer 30 per aan de Dongenseweg (- Alpenwoud 1het veranderen van de woning aan het Alpenwoud 536 (B-87-1397) 7?meenteraad heeft in zijn ver gadering van maandag 5 oktober onder andere het volgende beslo ten bouwverordening gewijzigd Nieuwe verordening verblljfsge- bouwen vastgesteld (verordenin gen kamerverhuur en pensionte- huizen hiermee vervallen) 50.000,- verdeeld voor vrijwilli gerswerk in de ouderenzorg 3 ton verdeeld voor extra oude renbeleid In 1987 Gemeente Tilburg neemt Centrum Voor Automatisering Breda/Til burg (CBT) over Ruimtelijke Ordening Openbare Werken en Stadsbeheer Op maandag 12 oktober a.s. om 15.00 uur in het stadhuis (nieuwe raads zaal) VoorzitterDrs. R.A.J.M. van Eijkeren Secretaris P. van Bragt, telefoon 434050 tst 128 Op de agenda o.a.: Nota stadsbeheerplan. Doelstellingen. "-ond van _._.J bij de >rmale pro- iderwetver- De folders zijn verkrijgbaar in het Gemeentelijk Infornu over Compacte Sibeliusstraat 9. het bouwen van een garage aan de Sibeliusstraat 745 (B-87-1189) Beatrixhof 2. het vergroten van de woning aan het Beatrixhof 27 (B-87-1278) Bloemendaalstraat 3. het bouwen van een berging en een erfafscheiding aan de Bloe mendaalstraat 11 (B-87-1348) jbehorende izage in het latiecentrum Openingstij- en zaterdag van uur en dinsdag tot an 9.00 tot 17.00 Het kan gebeuren dat gemeentelijke advertenties die eigenlijk op de «gemeentepagina» thuishoren, noodgedwongen in een andere krant verschijnen. Om de duidelijkheid voor de lezers te garande ren, proberen we dit zoveel mogelijk te voorkomen. Over alle Compacte Stad projecten, die momenteel worden uitgevoerd of waarvan de plannen op tafel lig gen, is informatie verkrijgbaar. De foldertjes zijn voorzien van teke- igen en van belangrijke gege- ns zoals data van aanvang en af ronding van het projectde namen Bedrijven die overlast (hinder) kunnen veroorzaken, kunnen op gror de Hinderwet een vergunning nodig hebben. Dat wil zeggen dat zij b gemeente een hinderwetvergunning moeten aanvragen. De nor cedure bestaat uit verschillende stappen: aanvraag om een hin< gunning - ontwerpvergunning - vergunning. Bij elke stap kunnen bezwaren worden gemaakt. De bezwaarmakers krij gen steeds een schriftelijke reactie op hun Ingediende bezwaren. Overigens wijst de gemeente er op dat instanties die leidingen in de grond hebben liggen niet aanspra kelijk gesteld kunnen worden voor eventuele schade aan beplanting, als zij voor hun werkzaamheden uw geveltuintje moeten openbreken. gen vóór uw gevel lopen. U kunt hiervoor contact opnemen met de leg heer P. van Trier van de afdeling Ci- jtegels viel Technische Voorbereiding, Vin- jrdt centiusstraat 102, telefoon 434050, toeste] 223. Informeer altijd vooraf. Dan voorkomt u dat de heel straat zonder televisie- of telefoonaanslui ting komt te zitten. er geen bezwa- samen ter ii •r wordt dar Actuele tentoonstellingen Compacte stad (w.o. Nul- Plusterrein) Bouwen in Tilburg Straten van Tilburg Verpaupering De Gemeente Er liggen onder het trottoir vóór uw woning kabels en leidingen van de PTT en Energiebedrijven. Meestal liggen die ongeveer 20 tot 30 cent meter vanaf de gevel, maar hierop zijn uitzonderingen. Bent u van plan een geveltuintje aan te leggen, informeer dan eerst bij Publieke Werken waar de leidin- licht en Rechten iekaartje Tilburg zen van kamers 1987 i in Tilburg Over de plannen die er zijn de Emmastraat een passage ken. Over de bouw van app menten op hetTriborghterrein en de realisering van een tweede stadskantoor op het Koningsplein. De uitvoering van de Compacte Stad plannen in Tilburg kan niet on opgemerkt aan Tilburgers en be zoekers voorbij gaan. Nu zijn in het Gemeentelijk Informatiecentrum ook foldertjes verkrijgbaar over de verschillende onderdelen van de Compacte Stad plannen. Bijvoorbeeld over de bouw van de parkeergarage achter de Schouw burg. Over de inrichting van het Schoolstraatgebied als nieuwe woonlokatie. Over de bouw van kleine winkels aan de Schouwburg- ninf ring zodat deze aantrekkelijker vens wordt voor het winkelend publiek. Voor het bouwen en veranderen van bouwwerken zijn meestal ver gunningen nodig. Met vragen hier over kan men terecht bij de Milieu dienst (telefoon: 328911). Bouw plannen die vooruitlopen op het definitief worden van een bestem mingsplan of die in geringe mate afwijken van het geldende bestem mingsplan, worden ter Inzage ge legd. Iedereen kan dan bezwaar In dienen. Bezwaarmakers krijgen al tijd een schriftelijke reactie op hun ingediende bezwaarschriften. Er zijn verzoeken om een bouwver gunning binnengekomen voor: Koggeplein 6. het bouwen van een garage-ber- ging aan het Koggeplein 1 (B-87-1198) Mechtildisstraat 7. het veranderen van de woning aan de mechtildisstraat 39 (B-87-1341) Schouwburgring 8. het samenvoegen van de winkels aan de Schouwburgring 4 en 6 en het veranderen ervan tot een kan toor (B-87-1212) Steeds vaker worden in straten waar weinig groen staat, gevel tuintjes aangelegd, bij de aanle van zo’n tuintje, waarbij stoept verwijderd worden en grond wor afgegraven, moet men rekening houden met aanwezige leidingen. Ter inzage Div. bestemminc bouwplanprocfc, Verkeersmaatregelen Kadernotitie Sportbeleid Notitie uitgangspunten vrije sector lokaties Bouw Emma-passage Welzijnsplanning 1988 Burgemeester en wethouders kunnen zich laten adviseren door commis sies uit de gemeenteraad, onder andere over voorstellen aan die raad. De commissies vergaderen doorgaans één keer per maand. Deze vergade ringen zijn openbaar. Bovendien kan door belanghebbenden een korte spreektijd worden aangevraagd, Indien zij iets willen vertellen over een van de agendapunten. Spreektijd moet vóór de vergadering worden aan gevraagd bij de secretaris van de commissie. De agenda en bijbehorende stukken liggen voor iedereen ter inzage in het Gemeentelijk Informatiecentrum (Stadhuisplein 132). Openingstijden maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrij dag van 9.00 tot 17.00 uur. Heuvel 17 Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor het oprichten en inwer king brengen van een snackbar door P.H. Tran. De aanvragen en de ontwerpvergunningen liggen van 9 oktober 1987 tot en met 8 november 1987 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130)elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de aanvragen en hinderwetvergunningen. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 9 november 1987 worden ingediend. In een aparte brief kan worden verzocht persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Tot 2 november 1987 kan telefonisch worden verzocht om een openbare zitting (telefoon 328498). De schriftelijke bezwaren moeten worden gericht aan Burgemeester en Wethouders van Tilburg. Deze brief moet worden gestuurd naar de direc teur van de Milieudienst (Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg). Iedereen die een bezwaar heeft ingediend tegen de aanvraag en ontwerp vergunning kan ook later beroep instellen tegen de vergunningverlening bij de Kroon. Dit geldt ook voor hen die om gegronde redenen hiertoe niet in staat waren. Momenteel wordt gewerkt aan de reconstructie van het kruispunt La ge Witsiebaan Postelse Hoeflaan. Om het kruispunt veiliger te maken wordt een rotonde aangelegd. Onder voorbehoud van de weers omstandigheden is het kruispunt tot ongeveer 17 oktober volledig af gesloten. Het verkeer wordt omge leid via de Rueckertbaan. IJzerstraat 10. het veranderen van het pand IJzerstraat 1 in een sportschool (B-87-1422) Burgemeester en Wethouders zijn van plan de gevraagde bouwver gunningen te verlenen. De bouw plannen liggen van 9 oktober 1987 tot 23 oktober 1987 ter inzage bij de Milieudienst en het Gemeentelijk In formatiecentrum. De Milieudienst vindt men in het Stadhuis (Stad huisplein 130) en men kan er elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur te recht. Het Gemeentelijk Informatie centrum is geopend op maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Gedurende ge noemde twee weken kan men schriftelijk bezwaar indienen tegen de vergunningverlening. Bezwaar schriften moeten worden gericht aan de directeur van de Milieu dienst, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg. Actuele folders Compacte Stad Actueel Minimumloon Werkwijzer voor jongeren Stratenregister 3,50 Zicht op het gemeentebestuur Gemeentegarantie in Tilburg Alle postbus 51-folders (ook in diverse talen) Huursubsidie ’87-’f Stand van zaken verzekeringen Straling Dienstplic Oriëntatie Huurprijzt Bouwen Aanvragen en ontwerpvergunningen Wanneer Burgemeester en Wethouders van plan zijn een vergunning te verlenen en er kan redelijkerwijs worden aangenomen dat r- - ren zullen zijn, kunnen aanvraag en ontwerpvergunning samen ter inzage worden gelegd. Dit Is de zogenaamde korte procedure. Er wordt dan geen openbare zitting gehouden, tenzij hierom telefonisch wordt gevraagd. Ringbaan Zuid Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor het oprichten en in wer king brengen van een bouwmarkt door Superdoe B.V. Lochtstraat 8 Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor een autobedrijf (lease, verhuur, verkoop), door A.A.A. Roadster Tilburg B.V. Wagnerplein 18 Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor een supermarkt door EDAH B.V. te Helmond. Heeft u belangsteling voor één van de plannen in het kader van de Compacte Stad, haal dan de betref fende folder bij het Gemeentelijk In formatiecentrum, Stadhuisplein 132. Het informatiecentrum is ge opend op zaterdag en maandag van 13.00 tot 17.00 uur, en op dins dag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1987 | | pagina 7