Eerste Nederlandse Dit stookseizoen weer aktie zuinig stoken stortgasopwerkingsfabriek I Open huis bij de Nederlandse Spoorwegen k “iSlfêrF keukens - inbouwapparatuur - aanrechtbladen O Ski-Inn Bestuur Carnavalsstichting Tilburg wordt geformeerd Tilburgse In dit nummer: Kabelkrant Aanstaande zaterdag 10 oktober óók in Tilburg weer in zicht r Gas uit afval VERF-BEHANG 5 halen,4 betalen! IK=W! KANAAL 8 NAPOLEON J Gemeente-pagina Tilburg op pagina 7 BARTELS AUDIO VIDEO L.H CRBHNE welaan Rommelmarkt Mill-Hillcollege geslaagd Van Lieshout tober 1987-paginal Koerier Oplage: 86.030 ex. Q 11.500,- 4.950,- Wekelijkse stooktabel Lees verder op blz. 9 8.950,- Lees verder op blz. 9 5, zilver 17.950,- 11a Ook een oude «lok» moet regelmatig gereviseerd worden. I H F 0 K A 8 J. VAN LOON-OTTEN Hasseltstraat 178 'n WEEKENDRECIAME: Het winnen van energie uit vuil- FTl 0 stortplaatsen is pas tijdens de laatste B tien jaar tot ontwikkeling gekomen. een ring koop je niet elke dag bruin m. 5.950,- Donderdag 8 oktober 1987 31e jaargang nr. 1530 n over reizen s,aanbiedingen Vrijdag en zaterdag: APPELBEIGNETS Zie blz. 13 Heuvelstraat 112 - Tilburg De - fat a n in West- en Tilburgse Koerier om het i die zijn huis met gas ver deling gekomen, i in Nederland laakt van de mo- itsen bieden ieve energie- in Til- üer voor /ordt tot verantwoordelijkheden imissies zodat >rdt, de nmissies men praten belangrijke Duvelèrs izetten, naast >r de orga- 11, nieuwe smaakt Een deel van de gecompliceerde stortgasopwerkingsfabriek. I potentiële be- rocht worden. zijn /ach- ilf oktober. ook bekend zijn of het bestuur niet uit vijf personen zal bestaan maar uit zeven. Dit om de taken beter te kunnen verde len. “Stellen o meid bij h sn van de in tenslotte: de sring van een gen zal met de trekkenen de SFEERVOL UUONEN J COMFORTABEL SLAPEN Koestraat 1 o 5133 NC RIEL Tel. 04248-1374 Z creeg de opdracht o ;ken en aanbeveling “1 met het feit dat het bestuur gel «tuursplaatsen die erg moeilijk in i te hoeveelheid werkzaamheden die van een bestuurs- Isstichting verwacht wordt, is voor veel stuursleden reden om «nee» te zeggen wanneer zij aangezt Alle mededelingen overzich telijk op een vaste plaats: ad vertenties over o.a. hinder wet en bestemmingsplannen, aankondigingen van raads- en commissievergaderingen en tal van wetenswaardighe den voor de Tilburgse bevol king. g van het he ap dit moment bestuursleden len zich herkiesbaar. De plaat sen van twee bestuurszetels zijn nog niet ingevuld. Naar verwavi.- teen ting gebeurt dat half lader Dan zal ook bekend z7 kor- bestuur niet uit vijf perse zoals bestaan maar uit zeven. vermeld zijn, die- redactie-advertentie-afdeling en administratie N.S.-Plein 13-14 - 5014 DA Tilburg Tel. 013/368805 sluitingstermijn voor advertenties en redactie dinsdagavond 22.00 uur SK'stU’*Nl transportwielen Hburg ,ules,ern.-weq 14 UI 013 321316 Na Slochteren en de Noordzee wordt binnenkort in Til burg een nieuw soort aardgasbron aangeboord. Op 29 oktober verricht Commissaris van de Koningin voor Noord-Brabant dr. ir. J. Houben de officiële opening van de stortgasop werkingsfabriek in Tilburg. Daarmee wordt het startsein gegeven voor een goedkope en mi lieuvriendelijke manier van ener giewinning, die na volging moet krij gen in de rest van het land. keukencentrum Baarle Nassau St. Annaplein 18, Baarle Nassau, telefoon 04257 - 99 24 zondag geopend keukencentrum Roosendaal Aanbiedingen In het open huis-programma in Til burg zijn geen ritten met dubbeldeks- of stoomtreinen opgenomen. Daarvoor moet men bijvoorbeeld naar Amers foort, Utrecht, Rotterdam of Nijme gen. Op deze dag zullen er diverse goedkope dagtochten te koop zijn naar o.a. Artis en het Dolfinarium Harder wijk. A.s. zondag 11 oktober is onze zaak «open» van 11.00 tot 17.00 uur (met speciale aanbiedingen en ’n glaasje wijn) Besterdring 87, Tilburg - Tel. 431489 ook nog de stationsmarkt cplaats. Daar kan men te- informatie en reisaanbie- i, voor een hapje en een drankje, worden films vertoond óp 8 an- Korte termijn De aanbevelingen zijn bespro ken in het bestuurscollege van de Carnavalsstichting en de algehele konklusie was onder meer dat aantal aanbevelingen nog nj uitgewerkt moet worden. De 1 te termijn-aanbevelingen die hierboven vermeld zij: nen zo snel mogelijk opgevat te 8.950,- dienen beter w te worden en er moeten ngsmogelijkheden leden van de Car- J Dat zijn enkele van de adviescom- Academielaan 73 Tel. 673384 354223 Elke zaterdagavond OUDE MUZIEK uit de '60-’70-er jaren (in het café) Ook voor feesten en recepties beschikbaar verschijnt in geheel Tilburg, Golrle, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Olsterwljk, Moergestel en Hllvarenbeek pag. 3 pag. 3 Sn pag. 14 pag. 14 pag. 15 pag. 15 K pag. 21 ËTTpag.^^ Franspag. 26 pag. 27. 28,29 pag. 33 eri 35^ uitgave: De Tilburgse Koerier bv dir. T. de Beer-Douwes oprichter: J.H.G. de Beer asion bij uw keus in ota’s ota rijdt, sr anderen ie hebben ken en üge -dikaat j *eker, dat I 'en geven I ren I n die huis-aan-1 kaart heeft u no- week op te zondag- eerst de week u dat Op 18 mei 1987 stelde het bestuur van de Carnavalsstichting Tilburg een adviescommissie in. Die commissie kreeg de opdracht de kontinuï- teit van de Carnavalsstichting te onderzoeken en aanbevelingen te doen. Een en ander had te maken met het feit dat het bestuur gekonfronteerd werd met opengevallen bestuursplaatsen die erg moeilijk in te vullen wa ren. Vooral de grott lid van de Carnavals Meer verantwoordelijkheden worden en in praktijk gebracht naar de diverse commissies zodat worden. Dat is het oordeel van het bestuur ontlast wordt, de het bestuurscollege. Daarnaast is voorzitters van de commissies het college van mening dat het moeten meer mee kunnen praten college van Duvelèrs zich in de en meedenken over belangrijke toekomst moet instellen op een bestuursbeslissingen. Duvelèrs grotere betrokkenheid bij het to- moeten zich meer inzetten, naast tale reilen en zeilen van de Car- hun commissietaak, voor de orga- navalsstichting. En nisatie van het carnaval, nieuwe geleidelijke invoer leden dienen beter geïntrodu-’ aantal veranderinger ceerd te worden en er moeten inzet van alle betr meer ontmoetingsmogelijkheden kontinuïteit voor de toekomst komen voor de leden van de Car- moeten waarborgen, navalsstichting. Dat zijn enkele aanbevelingen van de adviescom- Bestuur missie. T.a.v. de invulling stuur: daar is men op nog niet uit. Drie b, stelle Rondom Hart v. Brabant Straten v. Tilburg Renovatie 240 woningen Kiwanis wijnveiling Herfstfestival Veldnovenring. Honger hoeft niet Uit-Agenda Apostolaat Oosterse Kerken... Kuituur/Amusement Cursussen Politieberichten B. en W. Besluiten Koemarkt/Koestraat.. Nieuwlandstr. op z’n I Festival Noord Parochienieuws Sport De 18de Derde Wereld Rommel markt, die zondag 27 september j.l. op het terrein van het Mill-Hillcollege werd gehouden, was wederom een groot succes. Vele mensen bezochten het marktterrein, waar een gezellige sfeer heerste. Mede door de hoge kwa liteit van de ingezamelde goederen kwam men tot de recordopbrengst van 84.004.76. Nadat de organisatiekosten zijn ver rekend, zullen van het bij elkaar ge brachte bedrag drie onderwijsprojek- ten in respektievelijk Zaïre, Malawi en op de Filippijnen worden gesteund. Wellicht khn men met het geld dat nog overblijft andere projekten steunen. Aan het einde van de Vredesweek heb ben vele medewerkers vap de Rom melmarkt samengewerkt om daadwer kelijk iets te doen voor de kanslozen in de maatschappij. Deze medewerkers kunnen terugkijken op een geslaagd marktweekeinde, niet alleen vanwege het hoge bedrag dat is ingezameld, maar ook vanwege de goede sfeer en het soepele verloop van de markt. stortplaat: tien jaar tot ontv.,^. Op enkele plaatsen wordt al gebruik gema gelijkheden die stortplaat voor wat betreft alternatie winning. Het stortgasprojekt burg is echter uniek omdat hit het eerst stortgas opgewerkt wc aardgas. Vijf jaar geleden begon het toenma lige Stadsgewest Tilburg met een on derzoek naar de mogelijkheden voor een dergelijk projekt. In 1983 zette het nieuw opgerichte Samenwerkingsver band Midden Brabant (SMB) die lijn voort. Het SMB heeft een eigen BV in het leven geroepen voor de exploitatie nieuwe bedrijf, de SMB Stort- Uw warme bakker Reeds meer dan 100 jaar Hoefstraat 151 Oerlesestraat 211 de bedoeling dat u dat voort- ïre zondagavond doet en dat i tot en met 1 mei 1988. Op vordt de aktie zuinig stoken loteij. Ontvangststand In de stationshal aan de Spoorlaan in Tilburg wordt een ontvangststand geplaatst waar men o.a. informatie zal kunnen krijgen over reizen per trein, voordelige reisaanbiedingen en route beschrijvingen.' Op het buitenterrein van de werkplaats kan men diverse moderne reizigerstreinen en lokomo- tieven bewonderen zoals de nieuwste intercity-rijtuigen, een dubbeldeks-rij- tuig, een lokomotief van het type 1600 en een (NS-BBA) sneltreinbus die tus sen Oosterhout en Utrecht rijdt. Al het materiaal is vrij toegankelijk en des kundig NS-personeel is ter plekke om informatie te geven. Werkplaats Ook een groot gedeelte van de NS- werkplaats in Tilburg kan bezichtigd worden. In deze werkplaats die in 1868 Belangrijk hulpmiddel bij deze aktie geopend werd, worden voornamelijk de meterkaart die huis-aan-huis lokomotieven gerepareerd. Er werken wordt verspreid. Die kaart heeft u no- meer dan 7Oo mensen op deze werk- dig om de meterstand elke week op te plaats; bankwerkers, draaiers, elektro- schrijven. Begonnen wordt op zondag- monteurs, schilders, tekenaars, etc... avond 11 oktober voor het eerst de zij werken in de stelplaats of de tri- gasmeterstand in te vullen. Een week pleklep-afdeling, op de tekenkamer, in later, op zondag 18 oktober, doet u dat de dieselmotorenafdeling, de schilders- opnieuw. afdeling of in de lasserij. In de werk- Het is de bedoeling dat u dat voort- plaats is het een komen en gaan van aan iedere zondagavond doet en dat lokomotieven want iedere lokomotief, volhoudt tot en met 1 mei 1988. Op of onderdelen ervan, moet op zijn tijd die datum wordt de aktie zuinig stoken gereviseerd worden. Boeiend om dat namelijk afgeslotep. eens te gaan ^en. Dan is er in de werkj recht voor Te beginnen op woensdag of don- daar worden films’’vertoond óp derdag 21 of 22 oktober zal in de Til- beeldschermen en er is muziek en a burgse Koerier wekelijks een stookta- der vermaak, bel worden opgenomen. De tabel geeft aan (achter uw voor gaand jaarverbruik) hoeveel kubieke meters gas u in de voorafgaande week verbruikt zou mogen hebben. Dat is het week-streefverbruik. Het streefver- bruik wordt bepaald aan de hand van de gemiddelde buitentemperatuur en een aantal andere gegevens. Alle liefhebbers van treinen en alles wat daarbij hoort kunnen aanstaande za terdag van 10.00 u. tot 16.00 u. hun hartje ophalen tijdens de open dag bij de NS. In maar liefst 15 grote stations in Nederland en 9 werkplaatsen wordt het publiek deze dag een kijkje achter de schennen gegund en heel veel deuren die anders ge naakt s,oten Wijven, gaan dan wijd open. In Tilburg zal er op het hoofdstation aan de reden Spoorlaan van alles te zien zijn en de werkplaats zal eveneens heel wat interes- ‘d ge- sants te bieden hebben. Ook aan de verzamelaars heeft de NS gedacht want er aard- 7,1ben diverse spoorartikelen te koop worden aangeboden zoals bouwplaten van treinen en posters. Het afgelopen stookseizoen was de aktie zuinig stoken erg succesvol. Uit een landelijk gehouden onderzoek is gebleken dat er méér deelnemers waren dan het is vtxirgaande stookseizoen. Ruim 75% van de ondervraagden vindt de aktie zinvol tot zeer zinvol, terwijl 70% verklaarde opnieuw mee te zullen doen. Redenen genoeg, voor de 10 samenwerkende energiebedrijven Midden-Brabant en diverse huis-aan-huis waaronder de Tilburgse Ki komende stookseizoen de aktie voort te zetten. Iedereen die zijn hui.- warmt en een eigen meter heeft, kan meedoen. De Ski-Inn is weer in zicht. Over precies twee weken wordt dit jaar lijkse evenement op het gebied van de wintervakantie weer geopend, waarna het vier dagen lang de terrei nen in en om de stadssporthal zal beheersen. Goter dan ooit zal de Ski-Inn 1987 zijn: omdat vorig jaar een fors aantal aspirant-standhouders teleur gesteld moest worden, heeft Ski-Inn- organisator C. Doorakkers naast de sporthal een enorm luxe-bouwsel la ten verrijzen dat nog eens ruim 1.400 vierkante meter overdekt vloerop pervlak aan deze grootschalige infor matie en attractiebeurs toevoegt. Deze beslaat nu in totaal ruim 5.000 overdekte vierkante meters en onge veer 1.500 m2 onoverdekt. Desondanks heeft de organisator ook nu, de vijfde keer dat Ski-Inn in Tilburg plaatsvindt, 3 standhouders moeten teleurstellen. Wel een teken dat de Tilburgse internationale win- tersportbeurs elk jaar populairder wordt. Wat kunt u zoal verwachten op Ski-Inn 1987? Wij kunnen niet meer dan een greep doen uit de hoogte punten van de beurs die duurt van donderdag 22 oktober tot en met zondag 25 oktober. Zo kunt u net als vorige jaren een ruilbeurs voor wintersportkleding verwachten, een groot aantal folklo ristische gebeurtenissen dfe o.a. wor den gepresenteerd door de deelne mende wintersportlanden, diverse wervelende modeshows, muziekuit voeringen, waarbij ook nu de Wald- drummusikanten uit Tilburg present zijn. Nieuw dit jaar is een komplete «Bierstube», met Oostenrijkse be diening die in traditioneel «Dirndl» en «Lederhose» gestoken zal zijn. Deze Bierstube, met een capaciteit van zo’n 200 bezoekers, wordt in zijn geheel vanuit Oostenrijk naar Til burg getransporteerd. Ook nieuw en origineel is de «Kindergarten». Hier demonstreert een gediplomeerde Oostenrijkse ski-docente hoe in haar' land ook aan kinderen vanaf 4 jaar al de edele ski-kunst wordt bijge bracht: in een aangepaste, kleuter- vriendelijke omgeving met veel Do nald Ducks en andere stripfiguren. Hier kunnen de Nederlandse ouders zien dat zij ook hun piepjonge kroost zonder angst het sporten op de lange latten kunnen laten leren. Op Ski-Inn ’87 zijn zoals gebrui kelijk de Oostenrijkse wintersport- centra prominent aanwezig: zo’n 55 gemeenten zijn met een eigen stand vertegenwoordigd. Ook Italië is op Ski-Inn zeer nadrukkelijk present als wintersportland. Verder zijn er o.a. stands uit West-Duitsland, Frank- rijk, Zwitserland, Joegoslavië en het «zonland» Malta. Voor langlaufers is er een stand ingericht met o.m. een langlauf-ho- metrainer en de ski-fanaten kunnen terecht op een kunstskibaan. Zoals inmiddels gebruikelijk is er ook dit jaar een gratis pendeldienst van bussen tussen parkeerterrein het Laar en de Stadssporthal. De groot ste wintersportbeurs van Zuid-Ne- derland zal ook dit jaar zonder twij fel weer een evenement van jewelste worden voort. H het lever van het i gas BV. Het stortgascomplex is gelegen op de grens van Tilburg met Loon op Zand, aan de vuilstortplaats «Spin- der». Het nieuwe bedrijf gaat jaarlijks ca. 15 miljoen m3 stortgas leveren. Volgens een voorzichtige raming bete kent dat een jaarlijkse winst van onge veer 900.000 gulden. Men gaat ervan uit dat de stortplaats Spinder mini maal 17 jaar aaneen stortgas oplevert. De totale investeringskosten bedragen 8 miljoen gulden. Studies Aan de totstandkoming van de fa briek en de winningsinstallatie is be hoorlijk wat voorbereiding vooraf gaan. Zo moest een keuze gema worden uit de gebruiksmogelijkhe van het stortgas. Uiteindelijk werd kozen voor het opwerken naar at gaskwaliteit boven het verkopen in on bewerkte staat of het omzetter in elek triciteit of warmte. Een van de motie ven hiervoor was en is de financiële aantrekkelijkheid op lange termijn. Een belangrijk gegeven was ook dat er subsidiemogelijkheden waren doordat nieuwe technieken worden toegepast. Lees verder op blz. 9 Isa

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1987 | | pagina 1