.1 3 If d Tilburg swingt dit weekend de (jazz)pan uit van 9 slagroomborstplaat Zp r Toon Gerritse en Ellis Willekes exposeren Expositie van Joop Wever Poolse culturele week id seizoensprogramma bij de Vonk Patisserie Walter van Erven The Small Town Dixie Kids Patisserie Walter van Erven «Poppen met fantasie» Donderdag 17 september 1987-pagina 19 1987-pagina 18 DE TILBURGSE KOERIER Vrijdag en zaterdag is weer voorradig onze beroemde Z'* Natuurlijk uit onze eigen bakkerij The Original Jazz Band Burg. v.d. Mortelpleln 58, TILBURG - 013/671091 iste J Too Busy Lauran van der Sanden Werkplaatsen Lamarotte Concerten 1695,- f Jul. v. Stolbergstraat 25. Tilburg. Tel. 013-363019 en nummer ie we Voor het een >luesg raat 21 Tilburg AUDIO-VIDEO-TV GRAMMOFOONPLATEN MUZIEKINSTRUMENTEN ORGELS-PIANO S Toneel voor kinderen van 10,11 en 12 jaar. Bij de Muze. Els van Loon, Lieke van Gc Kleintjes, Ellen Godding en Verhoeven. van de meest de inmiddels improviseerde af- het Voor meer informatie bel 369104. Voor meer informatie bel 426269 of 369104. Voor meer informatie bel 369104. riek is t voor uitge- cinq door ter- Het 1977. akant iTil- >rma- Hostesses Jazz Meeting iorp, Mieke Annemarie r begint de mis in de idersteund n The Spi- De septeml bantse Van Poolse Week i koestraat 144. tilburg-tel 013-354515 Jandbrei- en breimachineles 5,- 245,- Wij geven uitsluitend gediplomeerd les ZOUAVENLAAN 77 Centrum voor Kunst en Vormgeving Zouavenlaan 77, Tilburg - 013-684333 Yamaha 100 Bas, occasion Peavey TKO 65, nieuw Ibanez GX40 Bas, nieuw Peavey Basic 40 Bas, occasion Gitaar versterkers e Poolse ambassadeur in Nederland dpi. ir. J.’ Wojtecki, zal op zaterdag 19 iniber a.s. de opening verrichten van de Poolse Culturele Week in het Bra- stadje Gister zaterdag 19 I >icky u. ™v- Hot Bubble New Mano- Eigen technische dienst Tel. 013-420986 Burg. v.d. Mortelplein 58 Tel. 671091 - Tilburg ui Amst de Uder gebouwencom- bij de Vereni gt zijn HlineH °K 30 ?°HUr tot in door de Nederlandse 1 Van die reeds enkele jan aan de opera aan de piano den Brand. ito’s, jes ei We- ken. De affiches zijn in de afgelopen ja- ren gemaakt. Ze riepen op tot o.a. een onderwijsdag, buurtfeest en demon straties. Tesamen vormt het een afwis selend geheel, een tijdsbeeld wat c moeite de niet is 1 ag 21 september vanaf 2'130 uur begint de Vonk, podium voor actuele ge leerde en geïmproviseerde muziek, aan haar tweede seizoen. /onk programmeert uitsluitend muziek uit de 20ste eeuw. Deze muziek is xperimenteel van karakter. Een grote populariteit is in de regel niet v~“- eggelegd. Dergelijke hedendaagse muziek wordt bovendien zelden uit„_ 2 Barbara Grönusz, rakow exposeert in 1 slsc week zilveren sie- steen en bloedkoraal. haar werk is voor ex- nogal Hij treedt tet waarin Stijl Jazz- onder lei- ;r jaar weer komst ide Stijl fes- bezoeke --|t in Tilburg op met een quin- lvt «««.in onder meer gitarist Thijmen Hoolwerf. - Cosa Nostra Jazz Gang. Bij binnen- -verwelkomt dit looporkest de kers van deze Jazz Meeting. De kaartverkoop voor dit unieke jazzgebeuren is inmiddels gestart bij de kassa’s van de schouwburg. De er varing in de afgelopen jaren leert dat het tijdig aanschaffen of reserveren van kaarten geen kwaad kan. Ruim 500 muzikanten verzorgen 70 concerten Twintig Tilburgse horeca-bedrijven lossen morgenavond rond 22 uur figuur lijk het startschot voor de veertiende Jazz Meeting Tilburg. In hun bedrijven zor gen swingende orkesten tijdens de Dixietocht voor de nodige sfeer. Zaterdagmid dag doet wethouders Hans Krosse het nog een keer officieel als hij op de kiosk op het Heuvelplein een aantal looporkesten «de stad in stuurt». Het bestuur van de Stichting Jazz Meeting is er wederom in geslaagd een zeer aantrekkelijk pro gramma voor dit driedaags festival bij elkaar te krijgen. Opvallend is dit jaar het internationale karakter van de Jazz Meeting op zaterdagavond in de schouwburg en de enorme verscheidenheid van jazz-stijlen die gedurende alle onderdelen van de Jazz Meeting te beluisteren zijn. Niet alleen de onvervalste «oude stijl», maar ook blues, latin jazz, big b muziek allemaal 50 jaar te oud voor toneel? Dat vinden wij in ieder geval niet. Verbale expressie op basis van teksten uit de binnen- en buitenlandse toneelliteratuur. SPECIALE AANBIEDINGEN MUZIEKINSTRUMENTEN Electrische gitaren Ibanez Roadstar II (2x) 595,- Ibanez Roadstar II 695,- Ibanez Roadstar II 495,- Peavey T60 895,- Yamaha SC 800.>095? 895,- Bas versterkers 1150,- >39$^ 1 1 95,- >39< 895,- 550,- 77 795,- 77 995,- 777 395,- 777 495,- 777 375,- 550,- Schouwburg Zaterdagavond volgt het hoogtepunt van de jaarlijkse Jazz Meeting. Vanaf 20.30 uur vindt dan een groots jazzge beuren plaats in alle zalen van Schouwburg Tilburg. Op het program ma staan de volgende orkesten: - Wolfs Hot Cats. Een virtuoos en swingend orkest uit West-Duitsland met een fantastische trompettist. Aria AX 100, nieuw >491 Vox Avenue Lead 100 >28t Novanex P 20, nieuw Novanex PGR 50, nieuw ^€9! Custom Sound Cub 15, nieuw ^-421 Randall Commander IV, occasion Zanginstallatie, 6 channelmix eindtrap boxen. Auoro RSC, compleet P Drums Linko Wine Red >99^, 1 595,- Llnko Shiny Streak >99^, 1 1 95,- Linko White Deep Toms y^7 995,- Linko Red-White-Black >49^, 795< Tama electronische Toms M-1O5O,- verder clay Jazz- ider meer sten mee: Bij kunsthandel Langeweg Lange- weg aan de Nieuwlandstraat 27 zijn tot en met 30 september schilderijen te zien van Toon Gerritse en aqua rellen van Ellis Willekes. In het nieuwe seizoen gaat de Vonk op de ingeslagen weg voort. Dat bete kent dat er maandelijks «werkplaat sen» zullen zijn, waarin Brabantse componisten hun werk met een wisse lend aantal musici instuderen en ver volgens uitvoeren. In de komende tijd zal een computer-werkplaats verzorgd worden door Henk Bron en een zang- werkplaats door Hans van Helvoirt en Raoul de Senarpont-Domis. erligt haakt ook in bp Daar begint om 22 door Hans Dulfer’s Doctors. Willem II straat 2Ó in Tüburg, tó schilderijen en affiches van Joop ver te zien. Een deel van de Synagoge is omgebouwd tot «donkere kamer». Hierin hangen foto’s uit het dagelijkse leven zoals renovatie Trouwlaan, de kermis, arbeiders op weg naar huis, militaire oefeningen in de straat. Het dagelijkse leven keert ook terug in de schilderijen wonen, de stad, kernenergie. In een aantal schilderijen past Joop Wever de zeefdruk techniek Op zondag 20 september a.s. expo seren een vijftiental poppenmaaksters ruim honderd handgemaakte poppen van zelfhardende klei. Te zien zijn bol- poppen, kinderfiguren, fantasiefigu- ren, zowel hang- als zitpoppen. Wilt U meer weten over deze hobby, dan wordt U tijdens de expositie alles uitgelegd. Tevens kunt U zich in laten schrijven voor de cursus poppenma ken. De expositie «POPPEN MET FANTASIE» vindt plaats in «Wijk- Ans Markus dacht en schilderde mee 2™" h» Afgelopen vrijdag 11 september opende Prins Claus het nieuwe, futuristisch ber geopend van 11.00 tot 17.00 uur. ogende hoofdkwartier van de Nederlandsche Middenstandsbank in Amsterdam. In opdracht van de raad van bestuur van de NMB vervaardigde de Udenhoutse kunstenares Ans Markus twee schilderijen van het fraaie nieuwe plex. Beide versies waarop het hoofdkwartier van de meedenkbank nauwkeurig staat afgebeeld, waren vorige week op het NOS-joumaal te zien bij gelegenheid van de openingsceremonie. Op de foto zien we Ans Markus met links achter haar de NMB in het struweel en rechts de NMB te water. Voor de eerste maal in West-Europa exposeert beeldend kunstenaar Andz- rej Kolodziejczyk uit Poznan. Hij is autodidactisch houtbewerker, die in Polen al vele malen exposeerde. Werk van hem bevindt zich reeds in Duits land, Denemarken en Frankrijk. De Poolse kunstenaar zal maandag 21 september in de expositieruimte zelf aan het werk zijn. Ook exposeert de Poolse schilder Zygmunt Warzygiowa. Hij schildert voornamelijk stadsgezichten. Het naïeve, felgekleurde werkjes, die t de kleinste details zijn uitgevoerd. Van zijn werk bevindt zich veel reeds in Nederlands privé-bezit. Geëxposeerd worden ook tekenin gen van Poolse en Nederlandse school jeugd. Zij tekenden over respectievelijk «Hoe zie ik Nederland» en «Hoe zie ik Polen». De Poolse week bevat ook een foto- expositie over Krakau, met onder meer werk van de bekende fotograaf Leszek Dziedzic, terwijl ook werk te zien is dat in opdracht van het «Burgers co mité restauratie Kraków» werd ge maakt. De edelsmidse komstig uit Krak kader van de Poolse we raden met bamst Een gedeelte van 1 jazz-stijl zijn. Niet all band-muziek en <j I in. Buitenconcerten Voor de eerste keer hebben er zater dagavond ook nog enkele buitencon- certen plaats. Op het Heuvelplein, het Piusplein en de Korte Heuvel spelen respectievelijk The Savoy Jazzmen, The Wooltown Jazzband (bij slecht weer binnen bij «Brandpunt») en het Gijs Hendriks Kwartet. Jazzmis Zondagmorgen om 11 uur t - traditionele, sfeervolle jazzmis Heikese kerk, muzikaal ond door de Milano Jazz Gang en rituals and Gospel Singers. Jazzmatinee Vanaf 13 uur gaat het festival in de schouwburg met de Barch’ matinee. Daaraan werken on< de volgende Tilburgse orkest The Wooltown Jazzband, The South Jazz Band, The Old Stars, Too Busy, Lauran’s Saxensemble, The Original - Het Werken Trio. Eén van de meest Jazzband en The Jugget’s Jazzband, succesvolle formaties uit de inmiddels beroemde Tilburgse geïmproviseerde Kindermatinee jazz-wereld. Voor de kinderen is er een Kinder- - Rudy Smith Thijmen Hoolwerf matinee in de studio-zaal met films, Quintet. Nog nooit eerder tijdens de kinderschminkhoek, tapdancegroep Jazz Meeting kon u een steeldrummer Breda, muzikale clowns Dicky en Ric- aan het werk zien en horen. De orgam- ky en jazzmuziek door the satie haalde er een naar Tilburg: de Gum Swing Band en the 1 succesvolle Rudy Smith uit Trinidad. rja| Seven. "o is er wederom in geslaagd laags festival bij elkaar te krijg van de Jazz Meeting op zate stijlen die g" illeen de onvervalste «oude stijl», maar de hedendaagse-geïmproviseerde jazz- - The Marktown Syncopators. Een ge renommeerd orkest uit de eigen pro vincie, dat midden in het zilveren jubi leumjaar zit. - Vocalgroep Kluster. Begonnen als een vriendenclubje en uitgegroeid tot een succesvolle vocalgroep, die in al lerlei stijlen close harmony zingen. - Rod Mason His Hot Five. Het grote succes van de Jazz Meeting 1977. De virtuoze Engelse jazz-muzikant Rod Mason. Na tien jaar terug in Til burg met zijn fantastische eigen forma tie. - Milano Jazz Gang. Rechtstreeks uit Italië, waar het tot de top van de jazz orkesten behoort. Bestaat al sinds 1970 en speelt de New Orleans-stijl. - The Spirituals and Gospel Singers. Optreden met grootheden als Chris Barber, Davè Brubeck, Gary Brooker, Toots Thielemans en Bob Dylan, dat is slechts voor weinigen weggelegd. Deze fantastische Poolse zanggroep behoort tot die weinigen. Prima vocale muziek, die nog het beste in de catego rie «blues» onder te brengen is. - Barclay Intercity Big Band. Amster- >e Vonk wikietf aan deze muzikale stand doen.fc)f|het nu gaat om mo- i-klassieke ©f elektro-instrumenta- le muziek, experimentele jazz of new wave, voor al deze, genres geldt dat ze in het huidige müziekbestel tot een marginaal bestaan veroordeeld zijn. Terwijl het toch, niet meer dan vanzelf- tuA k iT sprekend is dat muziek van deze tijd t'Jdsbeeldn7t de Tok in deze tijd tot klinken gebracht avonds kun je terecht van 19 tot 21 Vanuit deze overtuiging heeft De uur. Alleen op maandag is de tentoon- Vonk het afgelopen seizoen ruim veer- stelling gesloten. tig concerten georganiseerd, die zich in een toenemende publieke belahgstel- - ling mochten verheugen. Op 1-8 september tijdens de Jazz Meeting Tilburg speelt The Small Town Dixie Kids uit Berkel-Enschot in bar-discotheek «Old Fashion». De «Kids» zijn bekend van optredens van t.v., radio en vele jazz-concoursen. Zij spelen a.s. vrijdag 18 sept, met o.a. Dick Sleeman, één van de bekendste trombonisten in de dixielandwereld en 1 zangeres Pascale Geerlings. Als u houdt van swingende Dixieland bent U van harte welkom in «Old Fas hion», op de Heuvel te Tilburg van 22.00 t./m. 1.30 u. U kunt nog inschrijven voor de volgende cursussen: BOETSEREN voor beginners, o.l.v. Ellen Rijk; woensdag 9.30-12.00 uur PLASTISCH VORMGEVEN voor beginners o.l.v. Jos Willems; maandag 19.30-22.00 uur. GLASBEWERKING o.l.v. Janhein van Stiphout; vrijdag 19.30-22.00 uur of zaterdag 9.30-12.30 uur. Voor al deze cursussen geldt dat u vrijblijvend kunt komen kennismaken en geheel gratis een eerste les kunt volgen. Voor alle informatie kunt u bellen naar: 013-684333. Streetparade Hoewel wethouder Krosse zaterdag middag om 13.30 uur de officiële ope ning verricht, zorgen daar twee orkes ten vanaf 12.30 uur al voor de nodige jazz-muziek. Vanaf 13.30 uur zorgen de volgende zit- en looporkesten v<j>or de nodige sfeer in en rond de Heuvel straat: The Juggets Jazzband, Mardi Gras, Lamarotte, The Purple Jazz band, Jee Dee, Dixieland Band, David Livingstond Brassband, Blasko Dixie land Jazzband, Barclay Intercity Big Band, Blue Label, The Paradise Jazz band en Wolfs Hot Cats. Tegen 17 uur trekken de looporkesten naar het Heuvelplein voor de ongetwijfeld spec taculaire finale. Tevens zal er om de vier weken een concert gegeven worden door musici en ensembles van internationale allure. Zo zal in het voorjaar de wereldbe roemde Amerikaanse celliste Frances Marie Uitti acte de présence geven met werk van onder andere Scelsi. Even eens uit de Verenigde Staten afkomst:* zijn de saxofonist John Zom, enfant terrible van de New Yorkse muziek- damse big band, die al sinds 1979 be staat en in de afgelopen jaren wat successen behaalde. - Ons Genoegen. Het Oude genootschap uit Oisterwijk i ding van Gijs Touw. Ieder een topper op het grote Ouc tival in Breda. - Arie Beukers Ad Villevoye combo. Formatie van «oude» rotten uit de Til burgse jazzwereld. Lekkere swingmu ziek. - Impuls. Orkest met twee trombonis ten, dat de laatste twee jaar ook inter nationaal helemaal doorgebroken is. - Lamarotte. Nederlands bekends looporkest afkomstig uit Tilburg. Blasko Dixieland Jazzband. Geweldig orkest uit Hongarije, dat wellicht uit zou kunnen groeien tot één van de grote verrassingen van deze Jazz Meeting. Dixietocht - Lösekes Blues Gang. Voor het eerst Vrijdagavond 18 september begint de schouwburg tijdens een Jazz de Jazz Meeting met de Dixietocht. In Meeting: een onvervalste bluesgroep. de volgende bedrijven spelen swingen- Lösekes Blues Gang is een Westduits de jazz-formaties: D’n Beiaard, Tnbu- °rk«st dat ln heel Eur0Pa vermaard- naal. Brandpunt, Bruin Kaffee, Polly heid geniet. Magoo, Buitenbeentje, De Schuur, ’t Elfde Gebod, Le Clochard, Bobbie Bunt, Zino, Lamme Goedzak, Marij- nen, Gallery, De Boekanier, ’t Onver stand, Heuvel 15, De Wereld en Marktzicht. Rob Verhunt van ’t On verstand zorgt voor een pendeldienst met een bus, waarvan Dixietocht-be- zeekers gratis gebruik kunnen maken. De Stichting Jazz Meeting zet nog twee looporkesten in, die de verschil lende horeca-bedrijven aan zullen doen. Op kleine schaal organiseren en kele horeca-bedrijven ook nog jazz-ac- tiviteiten op zaterdagavond en op zon dag aan het einde van de middag. Noorderligt Theater Noorderli* de Jazz Meeting, uur een concert Reflud en AA The Toon Gerritse schildert voor zijn plezier. Het is dan ook niet zo vreemd dat hij zijn werk rangschikt onder het thema «ogentroost» welke Huijgens- titel voor hem betekent «poëtische schilderijen (maken), die aangenaam zijn voor het oog van degenen die zijn wereldje kunnen delen». Als onder werpen kiest Gerritse uit bloemen, landschappen, vogels en vrouwen. De in Helvoirt wonende kunstenaar voorkeur voor bloem-stillevens, die zij schildert weliswaar voor zijn plezier, °P een groot formaat papier naar de maar heeft een professionele opleiding natuur schildert. De laatste tijd is zij tot tekenaar aan de Tilburgse Akade- zich meer gaan toeleggen op het aqua- mie achter de rug, waaraan hij later relleren van landschappen: zee- en zelf ook docent werd. Nu is hij hoofd- bosgezichten. docent van de afdeling tekenen op het Moller Instituut. Bekend is Gerritse voorts door zijn boeken, o.m. over het kunstonderwijs. Ellis Willekes, die bij Langeweg Langeweg aquarellen tentoonstelt, woont verder hier vandaan, in Harlin gen. In haar werk blijkt een duidelijke Fukushima Komende maandag zal vanaf 21.30 u. het seizoen officieel geopend worden met een uiterst afwisselend programma. Fluitist Rik Bartels zal werken van I Sang Yun en Fukushima vertolken. De piano-compositie «Les doigts» van Igo» Strawinsky zal Ben Horsten uitgevoerd worden, wijl Robbert Heijnen enige elektroni sche composities ten gehore zal bren gen. Het programma wordt besloten met «Radio Music» van John Cage. Plaats van handeling is als vanouds zaal Paradox, Willem II-straat te Til- stig burg. De toegang is gratis. Voor meer ant informatie Minckelersstraat 16 - 2 of -L- tel. 366769. opening „erwijk. ag 19 tot en met donderdag 24 september hebben in het kader van de diverse exposities en optredens plaats. positie en verkoop in beheer Pools-Nederlands Culturele 1 ging- Aan de Poolse week wordt eveneens medewerking verleend door de Poolse groep Spirituals Gospelsingers uit Poznan en de Oisterwijkse vocal-group Kluster. De Poolse week wordt besloten op donderdag 24 september met in de middaguren een optreden van de Pool se folkloristische groep Gracia uit Lu blin en om 20.00 uur een koffieconcert 2 tenor Cees Staps, «.vit jaren verbonden is van Bydgosz. Hij wordt begeleid door Hans van avantgarde, en het Steel Cello Ensem ble van Robert Rutman. Dit curieuze ensemble maakt reeds volgende week zijn opwachting in de Vonk. Op zijn Europese tournee doet het in de Bene lux slechts de Amsterdamse Ijsbreker en de Vonk in Tilburg aan. Daarmee zijn reeds drie acts genoemd die nog nooit in Brabant te beluisteren zijn ge weest. Dat geldt ook voor twee vermaarde Franse groepen, Art Zoyd en Etron Fou Leloublan, die vermoedelijk in het najaar optredens zullen verzorgen. Nederland is vertegenwoordigd door de clavecinist Klaas Hoek, de fluitist Jos Zwanenburg, de Schisma tics met zanger Han Buhrs, het Maar ten Altena Kwartet en het Nonet van Tilburger Jacques Palincks. Een aan eenschakeling van muzikale primeurs kortom, in een programma dat veelbe lovend genoemd mag worden. Hlburg Noord.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1987 | | pagina 19