L OPORT Gemeentepaglna •I Parkeerregelingen weer open! Overdekte zwembaden TILBURG w lilburg Gemeente s l Bouwvergunningen Hinderwet Commissievergaderingen Raads besluiten Aalwijk \m/v) Gemeentelijk informatiecentrum rr d Donderdag 27 augustus 1987 - pagina 7 igustus1987-pagita6 DE TILBURGSE KOERIER 0 Samenstelling: afdeling Voorlichting en Inspraak van de gemeente Tilburg, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg, 013-328507 I is t. De bezwaarmakers krlj- diende bezwaren. g< n wie en waar ook 117.( 17.0 andag t/m vr. >P irbe- lousiaste nivo met voortgezette eer Actuele 1ste en 2de Kamerstukken Rechtstreekse 2de Kamerlijn Op de agenda o.a.: Rapportage gemeentepolitie eerste halfjaar 1987 Eerste en tweede wijziging begroting 1987 regionale brandweer Midden- Brabant Herziening gemeenschappelijke regeling regionale brandweer Midden- Brabant En wat krijg je daarvoor, achterwand met spiegel, sfeer-verllchtlng en een (zelf gemonteerd). jen de en tbe- zelfstandig van de ot 7ir.h bij b« jarantie v" dagen verl sollicitatiebrief aan Ede >uma - de Brabander o toezending van vergunning verleend aan de Brabantse klein en zeer am- en instell 3t werk t moet zo Ter inzage Div. bestem? mings- en bouwplanprcTcedures Verkeersmaatregelen bezuinigingen e voor geen ge- "erlengd tot 1 kunnen op grond van zeggen dat zij bij de gen. De normale pro- om een hinderwetver- Op de agenda o.a.: Wijziging bouwverordening Verordening verblijfsgebouwen (en intrekking verordeningen op kamer- verhuuren pensiontehuizen) Algemene Plaatselijke Verordening Wijziging gemeenschappelijke regeling Samenwerkingsverband Midden- Brabant en ontwerp-Personeelsplan SMB Verkiezingen hoofdbestuur waterschappen De Dommel en De Zandleij Wijze van behandeling begroting 1988 en meerjarenbegroting 1988-1991. Wij bieden u naast een aegentoesiag voor eeii ensioen, een dertiendi >r jongeren 3,50 entebestuur 18+ i in Tilburg I-folders (ook in m Wethouders zijn van plan een hlnderwetverguning te i en in werking hebben van een horecabedrijf/ »ltuin de Commanderle. ld. »rs in het Centrum and jiten het Centrum and voor de drukste terreint wijs is geldig van met vrijdag, niet c Nadere inlichting ,van Roosmalen, F telefoon 434050, tc centiusstraat 102. a laten iere ibad West Ook groepsbezoek mogelijk na telefonische afspraak Stadshuisplein 132, 5038 TC Tilburg Telefoon 013-358575. Openingstijden Maandag van 13.00 tot 17.00 uur Di. t/m vr. van 9.00 tot 17.00 uur Zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur Emancipatiecommissie Op vrijdag 28 augustus a.s. om 9.15 uur in het stadhuis (kamer 113). VoorzitterN. van der Reyt Secretaris mevr. C. Laan, telefoon 363000, toestel 47. Op de agenda o.a. Evaluatie project vrouwenwerk TWERN Op de agenda o.a.: Plan van Nieuwe Scholen Permanente huisvesting openbare basisschool Zuid-West Overzicht Vermeerdering Huisvesting Plan doelmatig gebruik gymnastiekaccommodaties basisonderwijs Subsidie uit post jumelage Subsidie uit post Stimulering Sport Deelname Subsidie uit Sportfonds Criteria stedenband Problematiek inzake drugspuiten Volkshuisvesting en milieu Op maandag 31 augustus a.s. om 14.00 uur in het stadhuis (oude raads zaal). Voorzitterweth. P.A. van Hassel Secretaris J. van Loon, telefoon 434050, tst. 113 Volop waterplezier dus de komen de maanden. U kunt informatie krij gen bij de zwembaden over ope ningstijden, bijzondere activiteiten en prijzen. De gemeenteraad heeft in zijn ver gadering van 24 augustus onder andere het volgende besloten Op de agenda o.a.: Verordening wijziging van bouwverordening Verordening verblijfsgebouwen Economische zaken en werkgelegen heid Op maandag 31 augustus a.s. om 19.00 uur in het stadhuis (nieuwe raads zaal). Voorzitterweth. drs. A. Driessen Secretaris J. Mayen, telefoon 328243 Op de agenda o.a.: Aankoop en verkoop van gronden Gerechtelijke invordering pachtsom kermis 1987 Wijziging destructieverordening Algemene beleidszaken Op vrijdag 4 september a.s. om 14.00 uur in het stadhuis (oude raadszaal) Voorzitterburgemeester Secretaris A. van der Linden, telefoon 328554 Het kan gebeuren dat gemeen telijke advertenties die eigen lijk op de «gemeentepaglna» thuishoren, noodgedwongen In een andere krant verschij nen. Om de duidelijkheid voor de lezers te garanderen, pro beren we dit zoveel mogelijk te voorkomen. 04160-40680 idagmorgen gesloten Invalldenparkeeronthefflngen Invaliden kunnen op medische indi catie tegen betaling parkeeronthef- fing krijgen. Nadere inlichtingen bij de heer J. Creyghton, Publieke Werken, tele foon 434050, toestel 353 (spreek uur iedere werkdag tussen 9-12 uur bij Publieke Werken, Vincentius- straat 102). Parkeerbewljzen voor bezoekers van restaurants, vergaderingen e.d. in het Centrum Restaurants, organisatoren van re cepties en Gaat-) vergaderingen, die hun bezoekers niet willen laten betalen voor een parkeerplaats, kunnen parkeerbewijzen krijgen. Het bedrijf moet dan voor het par- keerbewijs het tarief betalen, dat voor een bepaald terrein geldt. Een parkeerbewijs geldt voor be paalde uren. Deze uren kunnen bij de aanvang van de vergunning worden bepaald (dit gebeurt m.n. bij recepties en vergaderingen) of later worden ingevuld door de aan vragen (gebeurt door restaurant houders). Deze regeling geldt niet op zater dag of koopavond. Nadere inlichtingen bij de heer J. van Roosmalen, Publieke Werken, telefoon 434050, toestel 153, Vin- centiusstraat 102. len. Het be- t maandag tot en t op koopavond, igen bij de heer J. Publieke Werken, toestel 153, Vin- - Bedrijfshouders buiten het Cen trum 13,50 per maand Bewoners kunnen maximaal 1 ver gunning per gezin krijgen. Voor be drijven geldt maximaal 2 per bedrijf. Nadere inlichtingen kunt U krijgen bij de heer J. Creyghton, Publieke Werken, telefoon 434050, toestel 353 (spreekuur iedere werkdag tus sen 9-12 uur bij Publieke Werken, Vincentiusstraat 102). Burgemeester en wethouders kunnen zich laten adviseren door commis sies uit de gemeenteraad, onder andere over voorstellen aan die raad. De commissies vergaderen doorgaans één keer per maand. Deze vergade ringen zijn openbaar. Bovendien kan door belanghebbenden een korte spreektijd worden aangevraagd, indien zij Iets willen vertellen over een van de agendapunten. Spreektijd moet vóór de vergadering worden aan gevraagd bij de secretaris van de commissie. De agenda en bijbehorende stukken liggen voor iedereen ter inzage In het Gemeentelijk Informatiecentrum (Stadhuisplein 132). Openingstijden maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrij dag van 9.00 tot 17.00 uur. Openbare Orde en Veiligheid Op vrijdag 4 september na vergadering Algemene Beleidszaken in het stadhuis (oude raadszaal). Voorzitterburgemeester Secretaris G. Vinkesteyn, telefoon 328244 «W lel extra In prijs verlaagd Zwemmen voor 50-pi'ussers Speciaal voor de vijftig-plussers on der de zwemliefhebbers' I Een spor tief uurtje zwemmen in Z wembad Oost (iedere vrijdag van 9'00 tot 12.00 uur) en in Zwembad West (iedere maandag van 15.15 tot 16.15 uur). Het water van de .zwem baden is dan verwarmd tot 30' gra den Celsius. Warm aanbevolen' dus! dienen. Bezwaarmakers krijgen al tijd een schriftelijke reactie op hun ingediende bezwaarschriften. Er zijn verzoeken om een bouwver gunning binnengekomen voor: In Tilburg gelden enkele speciale regelingen voor parkeren, die niet bij Iedereen bekend zijn. Deze re gelingen zijn vooral van belang voor het parkeren in het Centrum. Bedrijven die overlast (hinder) kunnen veroorzaken, de Hinderwet een vergunning nodig hebben. Dat wil gemeente een hinderwetvergunning moeten aanvrage cedure bestaat uit verschillende stappen: aanvraag oi gunning - ontwerpvergunning - vergunning. Bij elke stap kunnen bezwaren worden gemaakt. gen steeds een schriftelijke reactie op hun Ingediende bezwaren. Ontwerpvergunningen Rielseweg 861 Burgemeester en Wethouders r"- verlenen voor het oprichten en in werking café-restaurant annex speeltuin de Comm; Hiertoe is een ontwerpvergunning opgestelc De ontwerpvergunning ligt van 28 augustus 1987 tot en met 11 september 1987 ter inzage bij de Milieudienst In het Stadhuis (Stadhuisplein 130) elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de ontwerpvergunning. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 12 september 1987 worden Ingediend door iedereen die al bezwaar heeft gemaakt tegen de aanvraag en door hen die om gegronde redenen niet In staat zijn geweest een bezwaar te gen de aanvraag In te dienen. In een aparte brief kan worden verzocht persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Schriftelijke bezwaren moe ten worden gericht aan Burgemeester en Wethouders van Tilburg. Deze brief moet worden gestuurd naar de directeur van de Milieudienst (Stad huisplein 130, 5038 TC Tilburg). Iedereen die een bezwaar heeft gemaakt tegen de ontwerpvergunning en de aanvraag kan ook later beroep instellen bij de Kroon tegen de defini tieve vergunningverlening. Vergunningen Parkeerbewljzen voor werkenden in het Centrum Werkenden die tijdens hun werk de auto regelmatig nodig hebben kun nen voor 400,- per jaar een par keerbewijs krijgen. Deze regeling i: niet bedoeld voor woon-werk ver keer. De bewijzen worden niet verstrekt De besluiten met bijbehorende stukken liggen ter inzage in het Gemeentelijk Informatiecentrum (Stadhuisplein 132). Openingstij den maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Kleuter-speellessen Heeft uw kleuter nog angst voor water De kleuter-speellessen ma ken het kind ermee vertrouwd en bereiden het voor op de zwemles. Elke woensdagmiddag, onder be geleiding, een half uur lang. Vanaf eind augustus in de Drieburcht en Zwembad West. Zwemmen voor aanstaande moe ders Zwanger en zwemmen, een prima idee. Onder begeleiding een half uur lang bewegingsoefeningen in het warme water. Informatie kunt u krijgen bij de kassa van Zwembad Oost en telefonisch bij de Directie Sport en Recreatie (355155). Ouder-peuter zwemmen Waterpret voor ouder en peuter. In extra verwarmd water (30 graden Celsius). Onder deskundige leiding Voor het bouwen en veranderen van bouwwerken zijn meestal ver gunningen nodig. Met vragen hier over kan men terecht bij de Milieu dienst (telefoon: 328911). Bouw plannen die vooruitlopen op het definitief worden van een bestem mingsplan of die in geringe mate afwijken van het geldende bestem mingsplan, worden ter inzage ge legd. Iedereen kan dan bezwaar In- Dia- en videovertoningen (g Tatis) Dit is uw gemeente Tilburg te kijk Milieu Harmonie v.e. gemeenscha P (1958) Polygoonnieuws 1924-1954 Bejaarden, sta er bij stil ...en nog vele andere Sinds afgelopen maandag zijn de overdekte zwembaden In Tilburg (De Drieburcht, Zwembad Oost en Zwembad West) weer geopend. Zwem liefhebbers die in de afgelo pen zomer stil hebben moeten zit ten, kunnen de komende maanden hun hart weer ophalen. Voor informatie over toegangsprij zen, passe-partouts en tienbaden- kaarten kunt u bellen met de zwem baden of even langs gaan bij de kassa’s De Drieburcht, Wagner- plein 1tel. 553089 Zwembad West, Ringbaan West 320, tel. 683066 Zwembad Oost, Ringbaan Oost 152, tel. 420484. De belanghebbendenregeling Voor bewoners en bedrijfshouders in het Centrum en enkele randge bieden bestaat een regeling, die in houdt dat zij mogen parkeren in speciaal voor hen gereserveerde parkeerzones. De zones zijn hér- kenbaar door bebording. De tarieven zijn als volgt - Bewoners in het Centrum 15,- per maand - Bedrijfshouder 27,75 per maar - Bewoners buitt 7,50 per maar... Berkdijksestraat 1het bouwen van een dakkapel op de woning aan de Berkdijksestraat 15 De Tilburgse overdekte zwemba den organiseren veel verschillende zwemactiviteiten. Zwemlessen Het zwemmen nog niet meester Er worden weer zwemlessen gege ven in alle drie de zwembaden. Voor kinderen en volwassenen. Be reid u in de wintermaanden voor op de zomer van 1988 I (B-87-1050) Pater van den Elsenplein 4. het bouwen van een garage/ber- ging bij de woning aan het Pater van den Elsenplein 32 (B-87-1197) Burgemeester en Wethouders zijn van plan de gevraagde bouwver gunningen te verlenen. De bouw plannen liggen van 28 augustus 1987 tot 11 september 1987 ter in zage bij de Milieudienst en het Gemeentelijk Informatiecentrum. De Milieudienst vindt men in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) en men kan er elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur terecht. Het Gemeentelijk Informatiecentrum is geopend op maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Gedurende genoemde twee weken kan men schriftelijk bezwaar indienen tegen de vergunningverle ning. Bezwaarschriften moeten worden gericht aan de directeur van de Milieudienst, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg. Lees- en documentatieh'oek Nota’s, commissie' Stukken, enz., maken het mogelijh' de gemeentelijke beslu' itvorming op de voet te volgen Tijdelijke parkeeronthefflngen voor aannemers e.d. Tegen betaling van 12,15 kan men voor een bepaalde plaats een tijdelijke parkeerontheffing krijgen. De maximale geldigheidsduur is een week. Deze ontheffing wordt o.a. gebruikt door aannemers die tijdelijk ergens werk hebben en daarbij een auto met materialen of gereedschap moeten parkeren. Nadere inlichtingen bij de heer C. Vesters van de Parkeerpolitie, tele foon 438438, Noordhoekring 186. Onderwijs, Sport en Gezondheidszorg Op maandag 31 augustus a.s. om 9.30 uur in het stadhuis (nieuwe raads zaal). Voorzitterweth. J.G. Timmermans Secretaris G. Hensing, telefoon 363000, tst. 29 (B-87-1193) Bisschop Zwijsenstraat 2. het bouwen van 33 appartemen ten aan de Bisschop Zwijsenstraat (B-87-0779) Oude Dijk 3. de uitbreiding van de Sint-Jozef mavo aan de Oude Dijk 9, met 8 lo kalen Actuele folders Scholenlijst Compacte Stad Actueel Minimumloon Werkwijzer voor Stratenregister 3,~_ Zicht op het gemeer*-1- Studiefinanciering Gemeentegarantie Alle postbus 51' diverse talen) Noordbrabants Natuurmuseum Huursubsidie ’87-’88 Vakantie en sociale verzekering Kinderbijslag, hoeveel mag ik bijverdienen Huurprijzen van woonruimte 1987 Stand van zaken sociale verzekeringen Straling Dienstplicht en Rechten Oriëntatiekaartje Tilburg Prijzen van kamers Zwemwater in Brabant .Bureau voor budgetadvisering - Goirkestraat 161-a Burgemeester en Wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend voor een autospuiterij en plaatwerkerij aan Hamilton en Snelders B V. Jules Verneweg hoek Kapitein Hatterasstraat Burgemeester en Wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend voor een handelsmaatschappij in lakken en aanverwante artikelen aan Im- polak B.V. Nimrodstraat hoek Eendenjachtstraat Burgemeester en Wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend voor een timmerwerkplaats aan de Tilburgse Bouwvereniging te Tilburg. St.-Ceciliastraat 12 zeer zelfstandig Burgemeester en Wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend bren t me? zich V00r een herstelinrichtin9 voor motorvoertuigen aan F. Maasen (probaat zo snel mogelijk V o f Poststraat 28 Burgemeester en Wethouders hebben een hinderwetvt voor een inrichting voor glasbewerking annex opslag Verf- en Glasindustrie Van Erp van Gorkum B.V. Hasseltstraat 264 :e Burgemeester en Wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend voor een brood- en banketbakkerij aan H.B.T.E. van Kempen. De vergunningen liggen van 28 augustus 1987 tot en met 27 september 1987 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de vergunning. Indien men bezwaren heeft kan tot 28 september 1987 beroep worden in- 3 gesteld bij de Kroon door iedereen die al bezwaar heeft gemaakt tegen de j aanvraag en de ontwerpvergunning. Ook zij die om gegronde redenen r hiertoe niet in staat waren kunnen beroep instellen bij de Kroon. Het be roepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin. Deze brief moet worden gestuurd naar de Raad van State, Afdeling Geschillen van Bestuur, Postbus 20019, 2501 EA Den Haag. Daarnaast kan tot 28 sep- i tember 1987 een verzoek tot schorsing van de vergunning of tot het treffen I van een voorlopige voorziening worden ingediend. Dit verzoek moet men richten aan de Voorzitter van de Afdeling Geschillen van Bestuur, Postbus I 20019, 2501 EA Den Haag. Wanneer dit verzoek niet wordt ingediend en er wordt ook geen beroep ingesteld bij de Kroon, is de vergunning geldig vanaf 28 september 1987. Acti/ele tentoonstellingen Com,oacte stad (w.o. Nul- Plustt^rein) Bouwt 'n in Tilburg Straten van Tilburg Verordening op inschrijving en toe wijzing woonwagenstandplaatsen vastgesteld 1,5 miljoen voor renovatie 31 ge- meentewoningen Vogelplein be schikbaar gesteld Vijf tv-kanalen centrale antenne in gevuld Lijst vastgestéld voor restauratie rijksmonumenten in Tilburg in pe riode 1988-1992 Personeelsbeleid gewijzigd voor wat betreft aandacht voor bepaalde doelgroepen Personeelsbeleid vastgesteld ga dwongen ontsk januari 1989 Uitbreiding winkelcentrum Gesworen Hoek mogelijk gemaakt (voorbereidingsbesluit) Bouw Instituut voor Produktie- Automatisering mogelijk gemaakt (voorbereid i ngsbeslu it) Bouw dertig patiobungalows in De Reit mogelijk gemaakt (voorberei dingsbesluit) Vestiging Europe Optical Disc op Het Laar mogelijk gemaakt (voor^w- reidingsbesluit) 2 ton beschikbaar gesteld voor vervanging verkeerslichten Gevolgen rijksbezuiniging onder wijs voor groepen 1 en 2 openbaar basisonderwijs opvangen door urenvermindering Behandeling verschoven naar raadsvergadering van 7 september van onder andere Tilburgse invul ling jeugdwerkgarantieplan en Gemeentelijk Automatiseringsplan 1987-1990 kunnen ouders de kleintjes wennen aan het water, lede maandagmorgen in Zwemt, en iedere woensdagmorgen in Zwembad De Drieburcht. WV\RBOK(.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1987 | | pagina 7