Is Damesmode Ie IV II 501 95' 95 >95 op nivo Ellen Mode de straten van tilburg Sivimo UITZOEKEN! 5,-tot 20,- iconist LAATSTE ZOMERRESTANTEN tot - dflNSSENS 9.-139.- ikans OCCASIONS NU HALEN IN 1988 BETALEN I 12 MAANDEN AUTORIJPLEZIER-GARANTIE L ORIGINELE HANDGEKNOOPTE MAROKKAANSE BERBERS BLIJVEND IN PRIJS VERLAAGD Oosterse tapijten voor reparaties en reinigen vakkundig eigen atelier gegarandeerd goedkoper DE ZEEUW PAS BUITEN i DENISSEN BV BEZORG(ST)ERS gevraagd BELANGRIJK BERIGT. stus 1987 - pagina 2 Donderdag 20 augustus 1987 - pagina 3 DE TILBURGSE KOERIER opnici rte welkom. open bejaardenwerk Bok Hamel Herstal P v.'Y Hagel Kruis of 013/ sigare etc. der be- zelf in zijn bewo- rwrii kat kia»- DE van Jbe- verbouwd. “I •F' SKWAUTEIT Vooraanzicht van het Kasteel Tilhorch in vroeger eeuwen. Burg. Jansenstraat 52-56, Tilburg (Illustraties: Gemeente-archief Tilburg) FILMS tilburg nieu wlandstraat 55 1345 Zuidamerikaanse thema start om 16,00 uur. ngsbewijzen i onze zaak handelen Iers: met senteren wij tg te Tilburg tercollecties: uidstoiletten iruidsstoffen lesconfectie Houders,. Perzische tapijten Besterdring 1, hoek Veldhovenring, tel. 013/420504 mode esmode onfectie sstoffen ►kleding tijd voor in Goirle. ing aan de iagavon- iagavon- en Oisterwijk ie van «Oost- instai ►rdt er van Msestr die Poslelstli H'uf 1420772 Filmhuis Bye, bye Brasil Tragikomische zedenschets over een rei zende variétégroep is eigenlijk een reisgids van het land, van oerwoud tot rosse haven badjes. Niet precies het totale sensuele ple ger van «Dona Flor and her two hus- u~nds», maar toch een van de beste Brazi- Piusstraat 26, Tilburg Bernardusplein 20, Tilburg Oranjeplein 29, Loon op Zand Alleen l ik \5TÊTL Qjtaad Etitl 240x170. 510,- 250x200. 625,- ±300x200. 750,- 320 x 220.'925,- Jaspé gemêleerd Zuiver scheerwol Uit voorraad leverbaar ML 112 Model ML 101 Naast een uitvoerig interview met Mick I Jagger kunt u kijken en luisteren naar veel Men Hoek ige aflevering van «de maakten we al gewag der Heren van ’s in de Hasselt tegenwoordige Dom waar inmiddels Rent >r de kinderen staat er een groot itkussen waar ze gratis in mogen springen. Inlichtingen: tel. 013/ 321498/364194. dindsdag 1 septem- "■r tot 14.30 uur in >whuis, Thomas van sirle. coopdag is op zaterdag 5 sep- a.s. van 10.00 uur tot 12.30 urg en Goirle bij opbod ver- name- ivden van ar met elkaar gestopt (met I Korvelseweg 259-261, Tilburg - Telefoon 424754 (nabij Korvelplein) reeshof Reeshof or- istus een jzen. De (i de bin- raf 19 lv.vu dansen: -i half 1 tot inklijke Har- i in Tilburg. Op deze kaart uit 1760 van Diederik Zijnen is rechts de ligging van het kasteel met omliggende tuin en boomgaarden te zien. Dr O I I Vf'. nilxirs. lESïiSiïoiiu. dansen «pas buiten» alleenstaandenvereniging «Pas ten», gevestigd in zaal Pas Buiten, ouwburgring 200 te Tilburg, orga- iseert elke zaterdagavond ontmoe- tings- en dansavonden voor alleen staanden en paren vanaf 30 jaar. t/m maat 52 met kleine prijsjes om nog gauw even van te profiteren de perzenspecialist bij uitstek Regie: Volker SchlöndorfT De jonge rijke zakenman Swann mag zich ondanks zijn joodse afkomst in menige, tra- _.:ionele anti-simitiese, mondaine Parijse kring «bien reyu» noemen. Swann’s liefde voor de courtisane Odette de Crécy maakt hem onmogelijkjjn de kringen waarin hij bij wijze van uitzondering kan verkeren. De ware Proust-kenner heeft wellicht enige moeite met SchlöndorfFs verfilming, maar kan toch zijn ogen uitkijken aan o.a. het prachtige spel van Jeremy Irons. V zaterdag dansen voor alleenstaanden en paren vanaf 30 jaar Schouwburgring 200, Tilburg Aanvang 20.00 uur Hoofdstraat 50, KAATSHEUVEL dat kleine tripje dubbel en dwars waard ’s Maandags gesloten. Vrijdags koopa vond igmiddag kan er al gedanst i de klanken van een draai- 10. Deze draaiorgelmiddag 14.00 u. en duurt tot 18.00 ruilbeurs oisterwijk Ruilbeursclub «’t Westend» organic seert op zondag 23 augustus van 10.00 uur tot 13.00 haar maandelijkse ruil beurs. Deze ruilbeurs vindt plaats in het ont moetingscentrum «De Coppele» gen aan: Willem de Zwijgerlaan Béukendreef in Oisterwijk. Allerlei objecten kunnen er weer ge ruild worden, zoals: postzegels, an sichtkaarten, munten, sigarebandjes, stickers, Qsl-kaarten, etc., etc. U bent van harte welkom. de vorig ten» maakten 5 het kasteel der dat eertijds iu taan. In de t~ flandtstraat, Waa staan op de plaats van de 'abriek (van Bernard Pes- op haar beurt ongeveer lang de plaats had inge- in het na 1858 afgebroken Van dat kasteel zijn enkele deden de resten uitgegraven 1 de wo- >t». On- ret Kas- egere Henk swerk- boek r ver hoek- voor de wijk Hoffmannlaan/Mozartlaan en Omgeving winkelcentrum Amer In de Blaak min. leeftijd 15 jaar woonachtig in deze wijk SchrifteHjke reacties naar: Bezorging Tiiburgse Koerier, p.a. Ringbaan Oost 236, 5018 HB Tilburg eren ze te ont ordenaars. erop gericht om zelf te le an met de astrologie en haar n. Meer informatie over het rsusjaar geeft Maurice Fou- Harmonie 2 Assassination Jay Killian, lijfwacht van de Amerikaanse president, is net terug van ziekteverlof. Om te wennen wordt hij tijdelijk toegewezen als lijfwacht van Lara Craig, de vrouw van de zojuist gekozen president. Tot ergernis van Killian trekt Lara zich weinig aan van de veiligheidsvoorschriften, hoewel al snel voor heel r dat wat ziek it gezond is. inlichtingen of voor aanvragen folder: Ton Oostrom, Wester- Tilburg, tel. 013-675021. country trash op de kruikenmarkt Zaterdag 12 augustus om half een reünie plaatsvinden van c huisband van de Kruikenmarkt, lijk de Country Trash. De lede deze band hebben vijf jaar gespeeld en zijn in 1982 ge de groep Blua Crass). Ze spelen Blua Crass muziek en de be zetting bestaat uit Jack van Boxstel, bas/zang; Henry de Ridder, bas/ zang/banjo en Moos, gitaar/zang. Het programma begint om half 2 en duurt tot 4 uur. seltse huizing was maar een van de drie kastelen of burchten, die Til burg ooit haar naam moeten heb ben gegeven: Tilburg, ofwel Tri- borch, betekent immers «drie burchten» en ook de drie torentjes in het oude stadswapen duiden daarop. Nu zagen we in een van de vorige afleveringen van deze reeks al dat er ook op Broekhoven een soort kasteel heeft gestaan, waar- reeds in 1309 melding wordt gemaakt: bijna anderhalve eeuw _i>w voordat het kasteel van de Hasselt g-jl opduikt. Het derde kasteel is wel- oude geschreven bronnen ergens tussen Moerenburg e" gesitueerd wordt, die Tilburg». Hoe het c voormalige De Heerlijkheid Tilbur ook zij, op en nabij het werd n9 jaar geiede„ kasteelterrein vinden kocht. De Stichting Activiteiten ganiseert op woensdag 26 augus gezellige bingo met mooie prijz zaal gaat om 19.00 uur open en go begint om 20.00 uur. Het wordt gehouden in de openbare school (achter Albert Heijn). Kom op tijd want vol is vol. MO^E^WJJK (TANDPROTHETIEK) Perfektie in kunstgebitten. Nieuwste technieken en materialen voor optimale pasvorm en natuurgetrouwheid. Korte levertijd. Kunstgebit reparatie; klaar terwijl u wacht. Ma. t/m vrij. 9.00 - 18.00 uur. Za. 10.00 -12.00 uur. (HartvBrabantlaan731 Tilburg.013-682358) Gedipl. tandprotheticus - lid org. Ned. tandprothetici. lukte stadj r- in el- zier van «Dona bands», maar tocl liaanse aanwinsten. kazoo harmonie «de natuurvrienden» Op 12 september a.s. viert de Kazoo Harmonie «De Natuurvrienden uitbundige wÖze bun 12!6-jarig be staan op de speelplaats van de Cdni- sius M.A.V.O. aan de Korvelseweg 187 te Tilburg. Op deze dag worden tal van activiteiten gehouden waaronder een snuffelmarkt. Particulieren kunnen op .deze dag een kraam huren, die geheel overdekt is, tegen een lage vergoeding. Heeft U belangstelling om een kraam te huren belt U dan: Péter Mels, 013/ 562144. ïr,e£^t inJ?.®t eniging 31 73 1 aJia E611 k°Pjfc V. ussen 20.00 dens pauze grat 1 dan bent van harte welke ïrpen maar in blijkt dat iemand het op haar leven voorzien Z* heeft. Om aan al het officiële gedoe te ontsnap pen, vertrekt Lara, vermomd als haar secre taresse, alleen per auto naar Californië, waar haar vader woont. Killian volgt haar. Na een gesprek besluit Killian met haar mee te gaan. Het lijkt hem beter als Lara een tijdje onderduikt. astrologie Aanstaande dinsdagavond 25 augustus wordt er een lezing gehouden in de zaal van Stichting De Stroom, En- schotsestraat 250 te Tilburg. Deze le zing die begint om 20.45 uur is be doeld om duidelijk te maken wat astrologie nu eigenlijk inhoudt en wat je ermee kan doen. De lezing is bovendien een informatie bijeenkomst voor de in september te starten cursussen in de astrologie. In deze cursus zal de astrologie vanuit de esoterisch psychologische kant bena derd worden. De studie is ren omgaar technieken, eerste cursusjaar geef Ion, tel. 013/433822. ’t wandelbos Voor de bejaarden-bingo wordt u uit genodigd om deel te nemen op maan dag 24 aug. a.s. van 14 tot 17 u. in het Kievitslaer, Reinevaarstraat 55 in Til burg. E.e.a. wordt georganiseerd door de bejaarden en gepensioneerden ver- -«Wandelbos». je koffie of thee wordt u tij- ratis aangeboden. U kom. Cinecitta Paris, Texas Regie: Wim Wenders De film vertelt het verhaal van Travis die verlaten is door zijn vrouw. Hij heeft zijn zoontje afgeleverd bij zijn broer en schoon zuster en is, geschokt door de scheiding, on dergedoken. Vier jaar lang is hij vermist, totdat hij in het niemandsland van Texas en Mexico in een café weer opduikt. Zijn broer komt hem ophalen en neemt hem mee naar L.A. waar hij het vertrouwen van zijn zoon verwint. Travis besluit met zijn zoon terug te gaan naar Texas op zoek naar zijn vrouw. Oude ambachtenmarkt Op 23 augustus a.s. van 10.00 u. tot 17.00 u. wordt er voor en in het evene menten- en partycenter, gelegen aan de Groenstr. 139-41 te Tilburg een I oude ambachtenmarkt gehouden. I Op deze oude ambachtenmarkt zijn I vele oude ambachten te zien. Wat valt er zoal te beleven en te zien? O.a. spinnen, klompen maken, mutsen maken, kralen tasjes breien anno 1800, boetseerklei bewerken, boekdrukken anno 1900, bezembinden, stoelenmat- ten, volksschilderskunst, schoenmaker, houtsnijden, bijenkorfvlechten, scha pen scheren, enz., enz. Tevens kan er gedanst worden op de klanken van een ouderwets draaiorgel uit 1910, alleen luisteren mag uiteraard ook. ?UPS Voor de kinderen staat er een groot J^dert lucht «vreugde doet leven» Dansvereniging «Vreugde doet leven» organiseert iedere woensdagmiddag van 14.00 u. tot 17.30 u. en ’s zaterdags van 20.00 uur tot 12.00 u. gezellige dansen voor alleenstaanden vanaf 30 jaar en gehuwde paren. Vans a,,mistus kan men gratis leren da jre woensdagmiddag van 2 uur. In de nieuwe Konink monie, Stationsstraat 26 Inlichtingen: tel. 55.73.64. 90 X 60 75,- 140 x 75 150,- 150 x 100. 180,- 200 x 150.375,- c.o.c. Mensen die vragen hebben over homo seksualiteit kunnen elke donderdag ien» op tussen 19.00 en 21.00 uur terecht in het arig be- COC-pand aan de Koestraat burg (vanaf 3 september tussen en 22.00 uur). Vrijwilligers geven informatie of advies over onderwer als «hoe vertel ik ’het’ thuis», ma ook «waar vind ik homokroegen m Tilburg». De Het COC-pand is onlangs verbouwd. “Uitc Op 12 september wordt net heropend Schouwbur en daarna zullen behalve de informa- “sei tie-avonden ook de kafé-avonden weer beginnen te draaien. Filmhuis The Rolling Stones 500.000 fans kwamen op 5 juli 1969 bij- een voor een openluchtconcert van één van werelds meest populaire groepen: De Rol ling Stones, in het Londense Hyde Park. Dit concert was een herdenking aan de overle- 1 den Brian Jones. De fans kwamen uit heel de wereld. Zes J producenten, 6 kameraploegen en een team van meer dan 50 technici produceerden sa- men meer dan 12 uur film, waaruit deze do- I cumentaire is ontstaan. Naast een uitvoerig Rumble Fish Regie: F.F. Coppola. Matt Dillon speelt de rol van Rusty Ja mes, een opgeschoten jongen die leider is van een jeugdbende in een klein Ameri kaanse stadje. Hij heeft een moeizame rela tie met zijn meisje en zijn vader. Voor zijn broer heeft hij een levensgrote bewondering. In de film wordt hij slechts aangeduid als «The Montorcycle Boy», een soort mythiese figuur. Samen gaan de broers op stap en be leven een aantal avonturen. scneiaen president redeneert Killian, gische wijze wedu' alle sympathie. De moordpogingen worden steeds bruter en brutaler. Killian roept de steun van zijn team in. Zijn aanvankelijk hatelijke verhou ding met Lara is dan al veel persoonlijker, maar Kilian gaat niet in op de bedekte toe nadering van Lara. Op moto wagens, liftend zelfs probere men aan professionele mooru Killian besluit de zaak af te i de manier van zijn tegenstande me, goede en ge- rkleding en spreekt prijs af die u er- erdaad verkocht et verkocht dan Filmhuis Victor Jara zingt De tijdens de staatsgreep in Chili in 1973 vermoorde zanger Victor Jara, praat in deze film over de achtergrond en betekenis van zijn liedjes, waarvan hij er acht ook zingt. De filmbeelden van dit interview zijn vier jaar na zijn dood tot een 30 minuten duren de film gemonteerd. De tango is meer dan 100 jaar oud en ontstaan in de sloppenwijken van Buenos Aires. Dertig jaar na zijn ontstaan kwam de tango naar Parijs, waar hij zeer gewaardeerd werd. Daardoor kon deze dans in Argenti nië bovengronds komen. In de jaren veertig en vijftig beleefde de tango zijn hoogtepunt. Nu, weer dertig jaar later, begint de tango aan een come-back, wederom via Parijs. In 1980 vond in Mexico City een groot tango- festival plaats, met de grootste vertolker op dit moment Astor Piazzola, maar ook met oudere collega’s als Oscaraldo Pugliese en de zangeres Suzanne Runaldi. De Argen tijnse cineast Umberto Rios, die destijds een balling was in Mexico, maakte filmop namen van dit spectakel. Deze opnamen ge tuigen op indrukwekkende wijze van de geestelijke en fysieke inspanningen bij het spelen van tango’s op de bandoneon. Tegen de achtergrond van de militaire dictatuur die toen Argentinië beheerste, be sloot Rios om niet slechts registrerend te werk te gaan maar de geschiedenis van de tango te koppelen aan de geschiedenis van het Argentijnse volk. dansen Vanaf vrijdag 21 augustus a.s. worden er in het evenementen en party center gelegen aan de Groenstraat 139-41 te Tilburg dansavonden voor alleen staanden gehouden. Iedereen boven de 25 jaar is hier van harte welkom. Bij voldoende belangstelling worden deze dansavonden voor alleenstaanden ook gehouden op de woensdi den, vrijdagavonden en zaterdt den. Elke zondag worden op d orgel uit 191( begint om 14 uur. De dansavonden voor alleenstaanden beginnen om 19.00 uur. Inlichtingen 013/321498 364194. Hollandse i= X 5?5 Z 6?5 Sloffe: Mart kinderkledingruilbeurs Bij iedereen zit de vakantie er wel zo’n beetje op en dus is het weer de kinderkledingruilbeurs ii Deze keer is de winterkledir beurt. U brengt uw schor bruikte winterkinderk.^ met de organisatie een p voor krijgt als het inder wordt, en is er iets niet krijgt u dat terug. De inlevering is op ber a.s. van 9.00 uur het Jan van Besouwhi Diessenstraat te Goir« De verkoopdag is op Miuuag j »u- tember a.s. van lo.oo uur tot 12.30 vertrek en benoeming uur De heer L.P.C. Wouters heeft te ken- Ook als u niets heeft om in te leveren nen gegeven gebruik te willen maken of u wilt gewoon eens komen kijken van de V.U.T.-regeling en per 31-12-87 dan bent u altijd welkom op zaterdag zijn functie als voorzitter van de Ne- 5 september van 10.00 uur tot 12.30 derlandse Katholieke Bond van lande- uur in het Jan van Besouwhuis, Tho- lijke rijverenigingen en ponyclubs, te mas van Diessenstraat te Goirle. willen beëindigen. Het bestuur van de N.K.B. heeft in zijn vergadering van 11 augustus j.l. unaniem besloten om in zijn opvolging te voorzien met de benoeming van de heer ir. L.A.M. Mathijssen (46) per 1-1-88. De nieuwe voorzitter treedt niet, zoals zijn voorganger, in dienst bij de N.K.B. De heer Mathijssen is lid van de hoofddirectie Interpolis. te wenr volksfestival 1987 ujfwaci huize assisie Zondag 23 augustus a.s. vindt op het terrein van Huize Assisie in Udenhout het jaarlijkse volksfestival plaats. Dit jaar brengen wij er een Zuidameri- kaans thema in. Dit festival, toegankelijk voor ieder een, biedt onder meer het navolgende: - 12 straatorkestjes - een harmonie - «Brabants Volk» - een zestal stands - «Rubbens poppentheater» - Theatergroep «De Ploeg» - TonyBodar - Latin Connection (vijfmansforma- tie) - «Paradiso Caribensa» (Antilliaanse dansgroep) - Rad van Avontuur en nog veel meer. Om 13.00 uur wordt het «Volksfestival ’87» geopend, dat tot 18.00 uur zal du- buurthuis korvel Het Volgende week donderdag 27 augustus wordt door het open bejaardenwerk buurthuis Korvel een fietsmiddag ge organiseerd. Om 13.30 u. vertrekken de deelnemers vanaf het buurthuis. De week daarna, donderdag 3 september, staat er een busreis op het programma, vertrek om 9.00 u. vanaf het parkeer terrein bij de Albert Heyn achter het Korvelplein. Ingrediënten uit deze reis: een bezoek aan een bakkerij-mu- seum in Hattum, bezoek aan paleis het Loo en een koffietafel in Dussen. Om 22.00 u. zijn de reizigers weer terug in Tilburg. Inschrijven is mogelijk op vrijdag 21 augustus tussen 14.00 u. en 15.00 u. Inlichtingen bij het buurthuis. de toekomst van het Un amour de Swann verzorgingstehuis Morgen, vrijdag 21 augustus organi seert de Vereniging Centraal Overleg Verzorgingstehuizen een symposium over het thema «Hoe gaat de toekomst van het verzorgingstehuis eruitzien. Dit symposium wordt gehouden in verzorgingscentrum «De Heikant», Schubertstraat 700 in Tilburg en be- f 2 zal er gint om 14.00 uur. Onder leiding van de oude Dr. J. Remmen zullen o.m. wethouder Dijstra, gedeputeerde mevr. Huberts- Fokkelman en de heer v.d. Kooy van het ministerie van WVC over dit on derwerp van gedachten wisselen met mevrouw Miet van Puyenbroek, dok ter Schormans, de heer v.d. Broek en anderen. Maar ook de boot van haar vader explo deert, juist voor Lara vertrekt voor een tochtje. Lara en Killian vluchten opnieuw, maar ondanks alle vermommingen blijkt de op de hoogte van hun verblijf- n komt erachter dat Lara gere- et haar man. Killian oppert lat Lara’s eigen man wellicht slagen zit. Maar waarom hem duidelijk als Lara de ach- nden van haar huwelijk vertelt. Ten gevolge van een ongeluk was Calvin Craig, toen nog vrijgezel, impotent geworden. Zijn kwaliteiten als politicus waren zo groot dat terwille van zijn car- pt het in de politiek daarbij was dat, als el bereikt had, Lara den. Maar een ge- it nooit herkozen zo .1. Een president die op tra- iuwnaar wordt, heeft echter kankerpatiënten Voor kankerpatiënten die echt willen kijken naar hoe ze zelf met hun ziekte omgaan, start een ziekenhuispastor voor de tweede keer een serie van acht bijeenkomsten «begeleiding en onder steuning voor kankerpatiënten». Op de bijeenkomsten kunt u onder be geleiding kijken naar hoe u nu zelf in het leven staat, en dan niet alleen naar de problemen en zorgen rond uw ziek te, maar ook naar de rest van uw le ven: uw werk, uw hobby’s, uw relaties, etc. En u kunt leren aandacht te heb ben voor heel uw lichaam, niet alleen voor dat wat ziek is, maar vooral voor dat wat Voor iiu van een park 82, N de vorige aflevering van «de we nu de straatjes en hofjes van straten» maakten we al gewag het bestemmingsplan «Het Kas- -B. van het kasteel der Heren van teel». Wij treffen daar namen aan Tilburg, dat eertijds in de Hasselt als Neerhof, Stenen Kamerpark, had gestaan. In de tegenwoordige Domein, Gracht, Duivetoren, van Bylandtstraat, waar inmiddels Rentmeesterlaan, Boomgaard en huizen staan op de plaats van de Wijngaard. De meeste van die na- textielfabriek (van Bernard Pes- men spreken voor zichzelf, behalve sers), die op haar beurt ongeveer misschien die van de Neerhof: dat een eeuw lang de plaats had inge- is een oude naam voor de terreinen nomen van het na 1858 afgebroken en bijgebouwen van een kasteel, kasteel. Van dat kasteel zijn enkele waar de huisdieren werden gehou- jaren geleden de resten uitgegraven den. Neerhof komt ook voor in de en daarna ten behoeve van de wo- betekenis van een prachthoeve die ningbouw weer «toegestopt». On- bij het kasteel behoort. Op de der de titel «Graven naar het Kas- neerhof stond de «neerhuysinge», teel van Tilburg» heeft de vroegere het bijgebouw (of de bijgebouwen) Tiiburgse stadsarcheoloog Henk van het kasteel. De neerhuysinge Stoepker over die opgravingswerk- was eertijds de woning van ’s heren zaamheden een interessant boek rentmeester. Over de Gracht kan geschreven, dat vorig jaar ver- nog opgemerkt worden, dat de Til- scheen en nog steeds in de boek- burgse kasteelgracht - als zodanig handel verkrijgbaar is. vrijwel onherkenbaar geworden - Momenteel doen veel (nieuwe) pas in 1950 gedempt is; hij was in- straten ter weerszijden van de Has- middels als afvalkuil voor de buurt seltstraat herinneren aan het kas- en later ook voor de fabriek van teel, zijn omstreken en zijn bewo- Pessers zo vol geraakt, dat hij een ners. Overigens plegen wij het hier gevaar voor de volksgezondheid in Tilburg vrijwel altijd over «het» ging opleveren, kasteel te hebben, maar die Has- HEERLIJKHEID TIIJIIIIG A lil)HILE. Dawn by Law Regie: Jim Jarmusch. Een mislukte disc-jockey en een mislu1— pooier worden beiden, onafhankelijk van ti- kaar, in de val gelokt en erin geluisd. Ze ko men elkaar tegen in de gevangenis en gedra gen zich daar als ongestoorde machoman- netjes tot ze gezelschap krijgen van een der de celgenoot: de Italiaanse toerist Roberto. Op initiatief van de Italiaan ontsnappen ze gedrieën en beleven enkele jongensboek- avonturen. De Italiaan wordt door zijn en gelachtige gezicht en vriendelijke inborst het kloppende hart van de film. v.v. «de filatelist» Verzamelaarsvereniging «De Filate list» maakt verzamelaars er op attent, dat haar ruilseizoen begint op zaterdag 22 augustus in de aula van de Mont- fortschool, Scarlattistraat 76 in Til burg. De ruilbeurs is geopend van 13.00- 17.00 uur en elke verzamelaar is wel kom. Er kan geruild worden in postze gels; maar wellicht kunt U ook voor andere objecten terecht. openstel 11 ngsti jden De openstellingstijden van het post kantoor Tilburg-Goirkestraat worden per 31 augustus a.s. als volgt gewij zigd: maandag tot en met vrijdag van 9.00-12.00 uur en van 13.30-17.30 uur.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1987 | | pagina 3