Gemeentepagina m &PORT ■J '5,’ Woningbouw 1988-1992 lilburg ERS lilburg Gemeente Bouwvergunningen 'f* TILBURG Hinderwet Winning Bestemmingsplannen van aardolie en aardgas al wijk Fietsvierdaagse Hart van Brabant Openingstijden afdeling bijzondere wetten veranderd Gemeentelijk informatiecentrum Galgenstraat en de wegenwet Spreekuur wethouders Donderdag 6 augustus 1987 - pagina 7 DE TILBURGSE KOERIER :us 1987 - pagina 6 Samenstelling: afdeling Voorlichting en Inspraak van de gemeente Tilburg, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg, 013-328507 ibant deg Woningbouw in 1987, Hoogvenne, Oude Stad burg Iburg inger gvert OPENINGSTIJDEN STADHUISBALIES ïzwar ‘lijke kan- en waar ook 110.00 uur bij takt. Bovendie de taartjt i kam iwater in u oe Het Zelf Markt Actuele 1 ste en 2de Kamerstukken Rechtstreekse 2de Kamerlijn Ie combinaties tiaar Bur voc jericht lieu- inning verleend 1 A.P.S. 160-40680 norgen gesloten Woningbouw )aarin ko- m is Teha- ekring 9.00 tot12.0( i kan hier ook ij ke bezwaren kur rte brief kan worden verzocht persor >urg, tel. 426245 tel. 639083 inning aangevraagd voor het uitbreiden van een istoffen door Aral Nederland N.V. Op 11 augustus heeft wethouder Van Hassel geen spreekuur. alltelt leder alleen i 4.000,- of meer Actuele tentoonstellingen Compacte stad Bouwen in Tilburg Straten van Tilburg ‘zwaarmakers krij- i bezwaren. ikeuring i - bij hf afdeling Bijzondere Wetter —huisvest in het voormalige T ex-gebouw aan de Noordhoef lummer 182. ngs- en jedures ‘ember 1987 ter 10)elke werk- 5.00 tot 21.00 Ook groepsbezoek mogelijk na telefonische afspraak Stadshuisplein 132, 5038 TC Tilburg Telefoon 013-358575. kunnen op grond van zeggen dat zij bij de ivragen. De normale pro- jag om een hinderwetver- Kosten fiets-2-daagse 5,- p.p. 7,50 bij inschrijving op de dag zelf)fiets-4-daagse 7,50 p.p. 10,- bij inschrijving op de dag zelf). De wethouders van de gemeente Tilburg hebben iedere dinsdag spreekuur van 16.30 tot 18.00 uur. U kunt hiervoor telefonisch of schriftelijk een afspraak maken met de secretaresses van de wethou ders. Wilt u naar het spreekuur van wethouder Van Hassel, dan hoeft u geen afspraak te maken, u kunt dan zo tussen 16.30 en 18.00 uur bij hem terecht. Er is een verzoek om een bouwver gunning binnengekomen voor: De aanvragen en de ontwerpvergunningen liggen van 7 augustus 1987 tot en met 6 september 1987 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130)elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op Sinds 1 augustus is de afdeling Bij zondere Wetten Van de Gemeentepolitie Tilburg alleen nog voor publiek geopend van maan dag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.30 uur. De afdelinc gehi tex-c ni Openingstijden Maandag van 13.00 tot 17.00 uur Di. t/m vr. van 9.00 tot 17.00 uur Zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur Ter inzage Div. bestemminj bouwplanproce. Verkeersmaatregelen .ÖAeerdzVp in I Bedrijven die overlast (hinder) kunnen veroorzaken, de Hinderwet een vergunning nodig hebben. Dat wil gemeente een hinderwetvergunning moeten aanvr°" cedure bestaat uit verschillende stappen: aanvra: gunning - ontwerpvergunning - vergunning. Bij elke stap kunnen bezwaren worden gemaakt. De bez gen steeds een schriftelijke reactie op hun ingediende t Aanvragen Vijfhuizen 4 Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor het uitbreiden van een melkveehouderij met 66 melkkoeien en 20 stuks jongvee door de gebroe ders Bouwman. Het kan gebeuren dat gemeentelijke advertenties die eigenlijk op de «gemeentepagina» thuishoren, noodgedwongen in een andere krant verschijnen. Om de duidelijkheid voor de lezers te garande ren, proberen we dit zoveel mogelijk te voorkomen. gediend bij c onthouden ibehorende ren moeten worden gerict g. Deze brief moet worder (“(Stadhuisplein 130, lar heeft gemaakt teg n tegen de ontwerpven lenen niet in staat wart In een bestemmingsplan is vastgelegd wat er in een bepaald gebied mag worden gebouwd en hoe grond én gebouwen mogen worden ge bruikt, bijvoorbeeld woningen, groot- of kleinschalige industrie, kan toorgebouwen, winkelpanden, verkeerswegen, groen- of recreatie voorzieningen, combinaties hiervan, enzovoort. Voordat een bestemmingsplan onherroepelijk wordt, zijn er diverse procedures en besluiten. Hierbij bestaat steeds de mogelijkheid be zwaren in te dienen. Bezwaarmakers krijgen een schriftelijke reactie. In het Gemeentelijk Informatiecentrum (Stadhuisplein 132) is een fol der verkrijgbaar over bestemmingsplannen. De aanvragen liggen van 7 augustus 1987 tot en met 6septer inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) dag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.C uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de aanvragen. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 7 september 1987 worden ingediend. In een aparte brief kan worden verzocht persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Tijdens een openbare zitting op 26 augustus 1987 om 10.00 uur bij de Mi lieudienst kunnen mondeling bezwaren worden gemaakt. Bovendien is het dan mogelijk van gedachten te wisselen met de gemeente en de aanvra ger. Schr houders van de f leder Lange Nieuwstraat 57 Er is een nieuwe de gehele inrichting omvattende hinderwetvergunning aangevraagd voor een schildersbedrijf door Pébé B.V. Natuurmuseum -'88 Actuele folders Scholenlijst Compacte Stad Actueel Minimumloon Werkwijzer voor jongeren Stratenregister 3,50 Wat iedere vakantiewerker moet weten Zicht op het gemeentebestuur Studiefinanciering 18+ Gemeentegarantie in Tilburg Alle postbus 51-folders (ook in diverse talen) Noordbrabants Huursubsidie '87-' Vakantie en sociale verzekering Kinderbijslag, hoeveel mag ik bijverdienen Huurprijzen van woonruimte 1987 Stand van zaken sociale verzekeringen Straling Dienstplicht en Rechten Oriëntatiekaartje Tilburg Prijzen van kamers Zwemwater in Brabant Het verzoek aardolie en aardgas te mogen winnen ligt ter inzage in het Gemeentelijk Informatiecentrum (Stadhuisplein 132) van 30 juli tot 30 november 1987. Iedereen die te gen de ontginning bezwaren heeft, kan tot 30 november 1987 schrifte lijk bezwaar maken bij Gedeputeerde Staten van Noord- Brabant, Brabantlaan 15216 TV Den Bosch. Wanneer men zich als familie in schrijft voor de fietsvierdaagse, kost dit slechts 25,- (maximaal vijf personen, maximaal twee volwas senen). Dit geldt echter alleen bij voorinschrijving. De horecabedrijven op de Heuvel bieden alle deelnemers elke dag van deelname één gratis comsumi: tie aan. ma t/m wo 8.30 -16.00 uur donderdag 8.30 -19.00 uur (belastingen tot 16.00 uur) vrijdag 8.30 -12.30 uur Onherroepelijk bestemmingsplan Als een bestemmingsplan onherroepelijk wordt, is de hele bestem mingsplanprocedure voltooid. Het bestemmingsplan is vastgesteld door de gemeenteraad en al dan niet gedeeltelijk goedgekeurd door Gedeputeerde Staten van de provincie Noord-Brabant. Tegen de al dan niet gedeeltelijke goedkeuring van Gedeputeerde Staten kan in bepaalde gevallen beroep worden ingesteld bij de Kroon (Koningin en Ministers). De Kroon beslist over de beroepschriften en bepaalt daar mee of het bestemmingsplan onherroepelijk kan worden, voor zover dat nog niet door Gedeputeerde Staten is bepaald. Vossenberg Op 7 oktober 1980 hebben Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant het bestemmingsplan «Vossenberg» gedeeltelijk goedgekeurd. Het plan is op 15 oktober 1979 gewijzigd vastgesteld door de gemeenteraad. Het be stemmingsplan heeft betrekking op het gebied globaal omsloten door het Wilhelminakanaal, de Gesworen Hoekseweg, de Vossenbergseweg, de Dongenseweg en de Duynsbergseweg. Tegen de gedeeltelijke goedkeuring zijn beroepsschriften inge Kroon. De Kroon heeft beslist dat alsnog goedkeuring wordt or aan enige onderdelen van de plankaart en van de bij het plan t voorschriften. Het bestemmingsplan is hiermee met ingang van 16 maart 1987 onherroe pelijk geworden. Vanaf vandaag ligt het bestemmingsplan voor iedereen ter inzage bij Publieke Werken, afdeling Stadsontwikkeling (2e etage, ka mer 24), Noordhoekring 188 (ingang Vincentiusstraat), elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. Voor het bouwen en veranderen van bouwwerken zijn meestal ver gunningen nodig. Met vragen hier over kan men terecht bij de Milieu dienst (telefoon: 328911). Bouw plannen die vooruitlopen op het definitief worden van een bestem mingsplan of die in geringe mate afwijken van het geldende bestem mingsplan, worden ter inzage ge legd. Iedereen kan dan bezwaar in dienen. Bezwaarmakers krijgen al tijd een schriftelijke reactie op hun ingediende bezwaarschriften. Vergunningen Ringbaan Noord 195 Burgemeester en Wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend voor het uitbreiden en/of wijzigen van een auto- en bergingsbedrijf van de firma Gijsbers. Lovensestraat 10 Burgemeester en Wethouders hebben een hinderwetvergunning v voor een Groothandel in Automaterialen en Gereedschappen van Koestraat 105 Burger voor er formatiecentrum. De Milieudienst vindt men in het Stadhuis (Stad huisplein 130) en men kan er elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur te recht. Het Gemeentelijk Informatie centrum is geopend op maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Gedurende ge noemde twee weken kan men schriftelijk bezwaar indienen tegen de vergunningverlening. Bezwaar schriften moeten worden ge aan de directeur van de Milie dienst, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg. ;ht aan Burgemeester en Wet- sn gestuurd naar de directeur ■n, 5038 TC Tilburg), tegen de aanvraag kan ook later een ergunning. Dit geldt ook voor hen die aren een bezwaar tegen de aanvraag dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de aanvragen en hinderwetvergunningen. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 7 september 1987 worden ingediend. In een aparte brief kan worden verzocht persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Tot 26 augustus 1987 kan telefonisch worden verzocht om een openbare zitting. De schriftelijke bezwaren moeten worden gericht aan Burgemeester en Wethouders van Tilburg. Deze brief moet worden gestuurd naar de direc teur van de Milieudienst (Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg). Iedereen die een bezwaar heeft ingediend tegen de aanvraag en ontwerp vergunning kan ook later beroep instellen tegen de vergunningverlening bij de Kroon. Dit geldt ook voor hen die om gegronde redenen hiertoe niet in staat waren. Van 13 tot en met 16 augustus wordt er weer volop gefietst in het Hart van Brabant. Donderdag 13 augustus start om 10.30 uur de jaarlijkse fietsvierdaagse. Het Heu- velplein in Tilburg is de plaats van vertrek en finish. Zondag 16 augus tus vindt hier ook de prijsuitreiking plaats om 16.00 uur. Inschrijving voor de fietsvierdaagse kan al vanaf 1 augustus bij de Streek VW Hart van Brabant, Spoorlaan 416-a, Tilburg. Men kan ook, in plaats van vier da gen, slechts twee dagen meerijden (zaterdag en zondag). Het verzoek ligt ook ter inzage bij de gemeenten Den Haag, Den Bosch, Waalwijk, Loon op Zand, Sprang-Capelle, Berkel-Enschot, Udenhout, Drunen, Aalburg en Heusden. U kunt het verzoek ook inkijken in het provinciehuis van Noord-Brabant, Brabantlaan 1Den Bosch. Lees- en documentatiehoek Nota’s, commissiestukken, enz., maken het mogelijk de gemeentelijke besluitvorming op de voet te volgen British Petroleum Exploratie Maat schappij Nederland bv, Chevron USA Ine. en Philips Petroleum Company Netherlands willen in een gebied van 15.300 hectare rond Waalwijk aardolie en aardgas gaan ontginnen. Hiervoor hebben ze toe stemming nodig van de provincie Noord-Brabant. Aanvragen en ontwerpvergunningen Wanneer Burgemeester en Wethouders van plan zijn een vergunning te verlenen en er kan redelijkerwijs worden aangenomen dat er geen bezwa ren zullen zijn, kunnen aanvraag en ontwerpvergunning samen ter inzage worden gelegd. Dit is de zogenaamde korte procedure. Er wordt dan geen openbare zitting gehouden, tenzij hierom telefonisch wordt gevraagd. Van Anrooylaan 110 Er is een hinderwetvergunning verkooppunt voor motorbrands Rosmolenplein 1-2 Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor een motorfietsbedrijf door dhr. van Boxtel. De gemeente heeft dit jaar het Meerjarenprogramma Woningt 1988-1992 opgesteld. Daa.,., men aan de orde stand van zaken en recente ont wikkelingen inzake nieuwbouw en woningverbetering. bouwlokaties (waar kunnen nieu we woningen worden gebouwd) Nul-Plusterrein het bouwen van 174 woningen aan de Schouwburgring - Schoolstraat - Vincentriusstraat (Nul-Plusterrein) (0-87-0956) de behoefte aan woningverbete ring hoeveel woningen er volgens de gemeente gebouwd of verbeterd moeten worden. Voordat het Meerjarenprogramma Woningbouw door het college van burgemeester en wethouders wordt vastgesteld, is er gelegenheid om op het plan te reageren. Men kan het plan inzien op het Gemeentelijk Informatiecentrum, Stadhuisplein 132 en bij Publieke Werken, afde ling Volkshuisvesting en Bouwwer ken, ingang Vincentiusstraat 102. Reacties kunnen tot 27 augustus gestuurd worden aan de Hoofddi recteur van publieke Werken, post bus 717, 5000 AS Tilburg. Nadere inlichtingen kan men krijgen van de heer Bardie van de afdeling Volks huisvesting en Bouwwerken van Publieke Werken, telefoon 434050, toestel 252. lemeester en Wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend een wasserij met chemische reiniging van Wasserij Boumans B.V. Brakman hoek Boterberg ~urgemeester en Wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend >or een gereedschapmakerij van Gerdijko B.V. Koningshoeven Burgemeester en Wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend voor fotostudio annex fotolaboratorium van P.L.M. Photofinishing. De vergunningen liggen van 7 augustus 1987 tot en met 6 september 1987 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de vergunning. Indien men bezwaren heeft kan tot 7 september 1987 beroep worden inge steld bij de Kroon door iedereen die al bezwaar heeft gemaakt tegen de aanvraag en de ontwerpvergunning. Ook zij die om gegronde redenen niet in staat waren kunnen beroep instellen bij de Kroon. Het beroepsschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin. Deze brief moet worden gestuurd naar de Raad van State, Afdeling Geschillen van Bestuur, Postbus 20019, 2501 EA Den Haag. Daarnaast kan tot 7 september 1987 een verzoek tot schorsing van de vergunning of tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend. Dit ver zoek moet men richten aan de Voorzitter van de Afdeling Geschillen van Bestuur, Postbus 20019, 2501 EA Den Haag. Wanneer dit verzoek niet wordt ingediend en er wordt ook geen beroep ingesteld bij de Kroon, is de vergunning geldig vanaf 7 september 1987. iriftelijke bezwaren rs van Tilburg. L Milieudienst (S* jreen die bezwaa. bezwaar indienen - om gegronde rede, in te dienen. Elk jaar moet de gemeente aan het Rijk doorgeven hoeveel woningen er volgens de gemeente in Tilburg gebouwd of verbeterd zouden moe ten worden. Het gaat hier om wat de gemeente wenselijk vindt. Of dit ook gerealiseerd wordt hangt af van het geld dat het rijk hiervoor beschikbaar stelt. raktieprijs 3-zlts en 2-zlts mblnatles Burgemeester en Wethouders zijn van plan de gevraagde bouwver gunningen te verlenen. De bouw plannen liggen van 31 juli 1987 tot 21 augustus 1987 ter inzage bij de Milieudienst en het Gemeentelijk In- In de wegenwet is geregeld wie het beheer heeft van een openbare weg. Verder staat in de wegenwet onder meer wat die openbaarheid precies in houdt, bijvoorbeeld een weg moet voor iedereen toegankelijk zijn. Er staat ook in op welke manier een weg aan de openbaarheid onttrokken mag worden. De gemeenteraad moet dit aanvragen bij Gedeputeerde Sta ten van de provincie. Wanneer zij goedkeuring verleend hebben, moeten burgemeester en wethouders dat bekend maken. Belanghebbenden heb ben dan tot 30 dagen na de bekendmaking de mogelijkheid in beroep te gaan bij de Kroon tegen het besluit van Gedeputeerde Staten. Het be roepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en wor den gestuurd naar de Afdeling Geschillen van Bestuur van de Raad van State, Binnenhof 12513 AA Den Haag. Galgenstraat Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant hebben op 29 juni 1987 goed keuring verleend aan het besluit van de gemeenteraad (16 maart 1987) tot onttrekking aan het openbaar verkeer van een gedeelte van de Galgenstraat. De besluiten liggen van 7 augustus tot en met 28 augustus ter inzage bij de dienst Publieke Werken (ingang Vincentiusstraat 102), kamer 7 of 9 van het hoofdgebouw. Men kan hier terecht van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. Dia- en videovertoningen (gratis) Dit is uw gemeente Tilburg te kijk Milieu Harmonie v.e. gemeenschap (1958) Polygoonnieuws 1924-1954 Bejaarden, sta er bij stil ...en nog vele andere

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1987 | | pagina 7