ier 1- geëxecuteerden in Drunensen Duinen MF zitten in de lift Indutil: Tilburg en Midden-Brabant BARTELS 1 I I M «Mi In dit nummer: 7 Oplage: 85.050 ex. 1 f NEDERLAND B.V. TILBURG in BEDRIJF NU VIDEOFILMEN OP VAKANTIE 1 5 halen,4 betalen! DAMES OPGELET! 1 AUDIO VIDEO X BARRY LANE schoenen Nu bij Beerens 2.698,- Eekels Naaimachines Van Lieshout 9 P. Philipsen Antiek van U ziet het: vele mensen hebben er a^es aan ge<Iaarl om ^eze kermis weer K heel bijzonder te maken, niet op de X I I juli 1987-pagina 26 DeW Koerier pag. 17 ITWINNAAR Dankbaar op pagina 7 GELE TRUI is Arf V TT S'? Lees verder op blz. 9 ROENE TRUI 11a BERGPRIJS FOTO PAUL HUTTEN vooral .ST" JVC WEEKENDRECLAME: Gemeentepagina Tilburg Donderdag 9 juli 1987 31e jaargang nr. 1519 Wee gaar Vrijdag en zaterdag: frisse ANANAS-BROODJES pag. 3 Pag. 3 CAFE S?DE LAMME ÏZ0GOEDZAK Heuvel-Tilburg WMtavie vont zou t Versj 3 Zondag 12 juli a.s. live optreden van Aanvang 20.00 uur De heer G.F. Kruijssen doet zijn re laas over de voor veertien mensen fa tale ochtend: vrijdag 25 mei 1944. Hasseltstr. 209, hoek v. Bijlandstr. Tel. 013-366238 BESTERDPLEIN 13 WE8TERMARKT 23 TILBURG schoenen voor halve prijzen De hele zomercollectie moet weg Molen bochtstraat 70 Paletplein 7 redactie-advertentie-afdeling en administratie N.S.Plein 14-16 - 5014 DA Tilburg Tel. 013/368805 sluitingstermijn voor advertenties en redactie dinsdagavond 22.00 uur J Straten in Tilburg Films Werk Vakantie pag. 13 Uit-agenda pag. 15 Bezuinigingen bij Brandweer B W-besluiten pag. 19 Politieberichten pag. 19 Parochienieuws pag. 21 Sport pag. 23 Geslaagden pag. 23 ook zich, had Duinen, n gevange- in Noord- JVC ’s werelds kleins ste, licht Compleet verschijnt In geheel Tilburg, Golrle, Rlel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Olsterwljk, Moergestel en Hllvarenbeek Besterdring 87, Tilburg - Tel. 431489 iste, makkelijk- itste VHS-video-camera Maak nu zelf de mooiste blijvende vakantieherinnering installaties behoort tot de bezighe den van de Tilburgse onderneming, die met z’n kring van afnemers steeds meer over de landsgrenzen reikt. De amusementsautomatenindus- trie wordt voortdurend geconfron teerd met de vraag naar iets nieuws. Een uitdaging die Jac. van Ham Ne derland B.V. en de met dit bedrijf verbonden Ohio Sound B.V. niet uit de weg gaat. En met succes. De ver nieuwing van produkten neemt in deze organisaties dan ook een cen trale plaats in. Lees verder pag. 11 jgens enorm succes tn wij deze week nog door met onze BERNETTE-AKTIE ^uitgave: De Tilburgse Koerier bv dir. T. de Beer-Douwes oprichter: J.H.G. de Beer P. PHILIPSEN ANTIEK gaat ruimte maken voor zijn najaarsexpositie. Daarom beginnen wij a.s. zaterdag 10 uur met een grote opruiming in meubels, verlichting en kleingoed. Zie onze 8 grote etalages waar alles overzichtelijk is opgesteld en duidelijk zeer laag geprijsd. later, zegt de 90-jarige rachtwagen gestopt moet ;t terrein wat modderig hij zich herinneren dat i vanaf de plaats waar ze Tachtwagen verlieten eerst naar :s zijn gelopen om daarna naar af te buigen. De onderneming Jac. van Ham Nederland B.V. is al jaren een be grip in de wereld van spel en amuse ment. Het is daarom opvallend, dat de naam van het bedrijf vaak uitslui tend verbonden wordt met de ver huur van speelautomaten. Jac. van Ham B.V. doet echter aanmerkelijk meer. Ook de fabricage en verkoop van automaten en licht- en geluids- Uw warme bakker Reeds meer dan 100 jaar Hoefstraat 151 Oerlesestraat 211 In de uitgestrekte zandvlaktes van de Drunense Duinen lijkt de opgave die de Rotterdamse paragnosten Anton Paauwe en Aad Meijboom zich hebben gesteld nog vele malen moeilijker dan het zoeken naar een speld in een hooiberg. In de tweede wereldoorlog werden eind 1944 in de Drunense Duinen veertien Nederlan ders geëexuteerd. Tot op de dag van vandaag zijn sporen van de stoffelijke resten ondanks tal van aanwijzingen nooit gevonden. Militaire bulldozers hebben grote delen van het terrein omgewoeld. Gerard Croiset, de bekendste paragnost van deze eeuw werd naar het gebied gehaald ter wijl ook helderziende Peter Hurkos onverrichter zake huiswaarts keerde. Nie mand die tot nu toe kon vertellen waar de neergeschoten gevangenen liggen. De vraag is of de Rotterdamse paragnosten zaken aan het licht kunnen brengen die een tipje van de sluier oplichten. Koestraat 91-93-95 Tel. 366429 - 424841 Dagelijks v.a. 1.30 uur. Donderdags koopavond Zaterdags van 10-17 uur De executie van de gevangenen plaats in de ochtendschemering streeks vijf uur. Een van de ooggetui gen is de eigenaar van het hotel-rest. rant Bos en Duin, de nu 90-jarige Kruijssen. Hij vertelt zijn relaas over die noodlottige ochtend van 25 mei 1944. «Plotseling zag ik buiten een militai re vrachtwagen rijden die wat verder op stopte. Ik zag een groep gevange nen uitstappen en deze onder toezicht van hun bewakers het gebied van de Drunense Duinen in verdwijnen. Het moet ongeveer een kwartier tot twint minuten later geweest zijn toen schoten hoorde; het was duidelij’ er gebeurd moest zijn», vertelt Gv Kniijssen nog steeds enigszins bewo gen. Nu, jaren k‘“ man, dat de vra^,. zijn omdat het terrei was. Wel kan I de gevangenen de vrachtv rechts links transportwielen tilburg jules verneweg. 14 tel 013 321316 urgse kermis... een bonte' rdt het dit jaar waarbij de 1 als winnaar uit de bus zal E lunapark op den besterd lunapark LUNAPARK f OP DEN BESTERD met de trappen g brengt dit jaar 4 nieuwe attracties v DE DOLLE SCHIJVEN (geheel nieuw) Negen dagen lang DRIVE-IN DISCOTHEEK (met nog betere muziek) Maandag 6 juli. Zonnig geluimd, in overeenstemming met het zonnige, zomerse weer en nog nagloeiend van een zeldzaam zinnentui- melend weekeinde, namen wij deze veel- t^ovende ochtend de fiets bij het stuur, loodsten hem de poort uit, plaatsten hem op het rijwielpad na eerst de juiste trap per in de juiste stand gezet te hebben en bestegen vlot het ijzeren ros. Een lichte verkwikkende bries woei door onze, al wat dunner wordende maar daarom niet getreurd, haardos. Wederom scheen de zon onverbiddelijk en onze gedachten waren bij al diegenen die deze dag bin nenskamers door moesten brengen. Niet buiten met dit weer, niet in de natuur Wat betreft het aantrekken van nieu we bedrijven en het terugdringen van de werkeloosheid gaat het goed in Til burg en de omringende Middenbra- bantse regio. Het gonst hier van de aktiviteiten en dat is mede te danken aan Indutil. b.v. voor Bedrijfsvestiging in Tilburg en omstreken. Alle mededelingen overzichtelijk op een vaste plaats: advertenties over o.a. hinderwet en bestem mingsplannen, aankondigingen van raads- en commissievergade ringen en tal van wetenswaardig heden voor de Tilburgse bevolking. Jl I d111 door ademnood ook nog niet toe is (het leven schijnt je immers zonnig tege moet), voeg daarbij dat men één van de degenen is die deze dag grotendeels bin nenkamers moet doorbrengen, één van degenen die zo graag buiten wil zijn met dit weer, buiten in de natuur... nou, dan wordt die hitte vervelend, zeker die zweetdruppeltjes die zich aaneenrijgen tot dunne, jeuk veroorzakende transpira- tievochtstroompjes die, zoals stroompjes meestal wel plegen te doen, deze keer to taal geen verfrissing brengen. Integen deel: het heeft er alle schijn van dat dat lichaamsvocht wat door de warmte naar buiten geperst wordt, de lichaamstempe ratuur alleen maar onplezierig doet toe nemen. Niet buiten met dit weer, niet in de na tuur... waar de sparren hun warmte uitstralen in een adem van zacht-zoete hars, waar de bijen zomerzot zoemen, de bloemen zegepralend bloeien, de populieren zalig zingen in de lichte wind, de vogels de zo merse zon al hun hulde betuigen in vele toonaarden... niet buiten met dit weer, niet in de natuur. In de stad, al fietsende merkt men dat zeer goed op, wordt de hitte van deze zo merse dag vermengt met de vettige warmte van automobielen en andere me chanisch voortbewogen voertuigen. Al snel wordt die vettige warmte enigszins klef en klam. Voeg daarbij de onverbid delijke herrie die al dat soort voertuigen maken, voeg daarbij de donkere walmen van uitlaatgassen die men per fiets staande voor een rood stoplicht niet pro beert in te ademen maar aan stikken Indutil heeft zojuist het jaarverslag 1986 gepubliceerd. Opgericht in 1959 om industrieën naar Tilburg te halen, noodzakelijk door de snelle aftakeling van de textielindustrie in die dagen, heeft deze «B.V.» in de loop der jaren heel wat werk verricht op dat terrein. Inmiddels werkt Indutil al jaren als promotor van bedrijfsvestiging in heel de regio, die samenvalt met het Sa menwerkingsverband Midden-Brabant (SMB). Indutil is een vennootschap waarvan de aandelen grotendeels (990 van de 1.000) in handen zijn van de ge meente Tilburg. Tien aandelen van 1.000 gulden nominaal zijn nu nog in handen van de Kamer van Koophan del en Fabrieken Midden-Brabant, maar worden binnenkort eveneens aan de gemeente overgedragen. Lees verder op blz. 9 "en vond In verband met het gevaar durfde de ,ering om- heer Kruijssen zich de eerste tijd niet ooggetui- in de Drunense Duinen te begeven. Dtel-restau- Later toen hij op zoek ging waren in- jarige G.F. middels alle sporen uitgewist. Drama Kort na het gebeurde vernam de buitenwereld welk drama voltrokken in de Drunense De geëxecuteerden betroffen nen uit het kamp in Haaren L Brabant. In koelen bloede waren hier veertien mensen neergeknald. Details itig werden pas later bekend en druppel- ik den langzaam maar zeker naar buiten, slijk wat Zo moeten zich onder de slachtof- de heer fers drie Tilburgers hebben bevonden en een zekere Jutte uit Bergen-op- Zoom. Ook de heer Brekelmans, waar van nog een broer in leven is, moet zich onder de gevangenen hebben be lden. Voordat het fatale schot viel i één van de betrokkenen, de heer Verspaardonk, hebben uitgeroepen: «Leve de Koningin en mijn moeder». Een bonte kermis, dat wordt het van 18 tot en met 26 juli in Tilburg. Negen dagen lang zal de grootste en ook de gezelligste kermis van de Benelux Til burg in haar greep hebben. Ruim 190 attrakties verdeeld over het centrum van de stad waarbij men vooral het Besterdplein en het N.S. Plein niet moet vergeten, zullen weer talloze mensen trekken. Ook mensen van bui ten Tilburg zullen naar verwachting dit jaar meer dan voorgaande jaren de Tilburgse kermis bezoeken. Dat heeft alles te maken met het feit dat de ge meente Tilburg deze kermis aangegre pen heeft om Tilburg ook buiten de eigen stadsgrenzen, volop in beeld te brengen. En hoe kan dat beter dan door middel van een kermis? Een kermis die dit jaar duidelijk meer is dan de 194 attrakties. Zo is er zondagavond van 22.45 u. tot 23.45 u. van iets unieks te genieten: de laser show. In de openlucht worden met la serstralen diverse bewegende beelden geprojekteerd, bij helder weer op de gevel van Amro-bank en bij bewolkt weer zelfs op de wolken Maandag 20 juli is er een grote kermisjaarmarkt aan de noordzijde van de Paleisring tu- sen de Oude markt en het Paleis Raad huis van 13.00 u. tot 17.00 u. Dinsdag morgen wordt weer traditiegetrouw de kermisochtend voor gehandicapten ge houden waarover u elders in deze Koe rier meer kunt lezen. Donderdag 23 ju li is er in het centrum van 13.00 tot 21.00 u. een groots straatfestival onder auspiciën van de Winkeliersvereniging Tilburg Centrum. Vele muzikanten, dansgroepen, circusartiesten en pot senmakers zullen het publiek trakteren op tal van vermakelijkheden. De ge meente Tilburg heeft nog iets nieuws bedacht: de kermispublieksprijsvraag. Met deze prijsvraag zijn twee prachti ge hoofdprijzen te winnen: twee tien daagse busreizen voor twee personen naar de Costa Brava. Deelnameformu- lieren zijn verkrijgbaar bij diverse at trakties, horeca-inrichtingen en win kels. Ook interessant dit jaar, voor kermisbezoekers van buiten Til burg, is het Kermis-passe Partout dat in samenwerking met de Streek VW Hart van Brabant, een 70-tal kermis exploitanten en de Tilburgse midden stand wordt uitgegeven. Bezoekers van buiten Tilburg die met de trein naar de kermis komen, kunnen bij het VW- kantoor aan de Spoorlaan zo’n passe partout krijgen op vertoon van hun treinkaartje. laatste plaats de mensen van de ge- meentepolitie Tilburg. De politie sta tioneert de mobiele post «de Schakel» gedurende heel de kermisperiode op de Heuvel bij de Lindeboom. Van daaruit zullen 11 agenten aangevuld met 6 re servisten dagelijks (maar ook ’s nachts) aanwezig zijn om te zorgen dat de openbare orde gepast wordt na geleefd. De Tilbur kermis word gezelligheid i komen m Tegen inlevering van deze advertentie, nog goedkoper dan verleden jaar en nog ^gezelliger. I ■g Kermlskaarten 9 dagen lang S verleden jaar 72,50NU 70,2 Dagkaarten, normaal 17,50NU 15, c Avondkaarten, normaal 15,NU 13,50 J ■o tegen Inlevering van deze advertentie. -o Deze advertentie kan elke dag worden In- geleverd. a lunapark op den besterd lunapark a ■Hi klaar voor üQcvan Hom Europese markt Kruijssen jr. wijst de plaats aan in de Drunense Duinen waar de gevangenen werden neergeschoten op vrijdag 25 mei 1944.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1987 | | pagina 1