Gemeentepagina fi '5 TS Itorm De opzichter van Publieke Werken: vraagbaak bij wegwerkzaamheden lïlburg Gemeente Werk aan Schouwburgring Commissievergaderingen Gastarieven Hinderwet aalwijk nog niet omhoog Gemeentelijk informatiecentrum Leerlingen aanmelden nieuwe openbare basisschool Geluidsniveau langs Moerse Dreef en Huibevendreef RSEL - g 2 juli 1987-pagina 6 DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 2 juli 1987 - pagina 7 Samenstelling: afdeling Voorlichting en Inspraak van de gemeente Tilburg, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg, 013-328507 ategorie van 3.S00,- k in blank eiken imblnaties leverbaar jrmuseum ra OPENINGSTIJDEN STADHUISBALIES irleprljs 2.700,- Bouwvergunningen in- Emancipatiecommissie izie en waar ook (B-87-0672) (B-87-0588) junning voor het >orneweg (B-87-08E MEENTEN v katoen \ecialist Nederlanderschap voor niet-Nederlandse kinderen :nvelop nten, Actuele 1ste en 2de Kamerstukken Rechtstreekse 2de Kamerlijn junning te Iers ili tot 1 itrum. I /erk- .00 Swinkels, Gen. Winkel- (80— jrmus en L. Bonink, Meel- 46. )416040680 igmorgen gesloten en Rechten lartje Tilburg \amers INTERIEUR w WAARBORG 1924-1954 bij stil re g terecht van jpen op zater- met vrijdag van oorzitter bij de TWERN een hinderwetvergunning verleend mpelmakerij aan J.P.M. Brands. (B-87-0941) Van Bylandtstraat 2. het veranderen en vergroten van de woning aan de van Bylandtstraat 14 nderwetvergunning te J.C.F. van lersel. jok gebruik maken i Staten van Noord-E 17 juli 1987. De bezwaren moe- i Milieudienst, Stadhuisplein (B-87-0610) Capucijnenstraat 3. het bouwen van een garage/ber- ging bij de woning aan de Capucij nenstraat 63B Heuvelstraat 7. het veranderen van de winkel aan de Heuvelstraat 105B (B-87-0948) Dr. Hub van Doorneweg 8. het bouwen van een bedrijfspand aan de Dr. Hub van Doorneweg (B-87-0882) van de gevrae De agt Gemeent maandag e dag van 9.( uur in het stadhuis (K 103). Voorzit- mevr. C. Laan, telefoon 363000, -Soms uur (bij vermeld bij de aa ar tegen >cht persoor jzwaren moeten- Deze brief n ((Stadhuisplein 130, - U kunt ook altijd met vragen of opmerkingen terecht bij de uitvoer der van de aannemer. (B-87-0934) Lange Nieuwstraat 10. het veranderen van de woning aan de Lange Nieuwstraat 111 (B-87-0791) ^meester en Wethouders zijn van plan een hinderwetvergunning ti len voor een autospuiterij en -plaatwerkerij aan Hamilton Sneldi 118 jaar men zij Het ne- het mo lt goed- kunnen op grond van ggen dat zij bij de i. De normale pro- een hinderwetver- Voor meer informatie bij de Directie Onder de Welzijnsdienst, lefoon 363000, toes Tjalkstraat 12. het bouwen van een garage aan de Tjalkstraat 4 (B-87-0900) Ook groepsbezoek mogelijk na telefonische afspraak Stadshuisplein 132, 5038 TC Tilburg Telefoon 013-358575. 4-TILBURG 500 -TILBURG JO-GOIRLE Ringbaan West 7 Burgemeester en wett voor een nieuwe de g< art. 6a van de Hinc Op de agenda o.a. - Lustrumviering -Verkiezing vice-vo< - Emancipatiewerk t Ontwerpvergunningen Broekstraat 4 Burgemeester en wethouders zijn van plan een hint verlenen voor een bovengrondse mestopslag aan Hiertoe is een ontwerpvergunning opgesteld Goirkestraat 161-A Burger verlent B.V. Hiertoe is een ontwerpvergunning opgesteld. Floresstraat Burgemeester en Wethouders zijn van plan een hinderwetvergunning te verlenen voor een herstelwerkplaats voor motorfietsen aan de h. Geldhof. Hiertoe is een ontwerpvergunning opgesteld. Op vrijdag 3 juli a.s. om 9.15 tot 12.00 u termevr. N. van der Reyt. Secretaris toestel 47. Voor het bouwen en veranderen van bouwwerken zijn gunningen nodig. Met over kan men terecht bij (telefoon: 328911) »n die vooruitlopen Bereikbaarheid stadhuis Als op de rijbaan richting Breda voor de aansluiting met de Oude Markt gewerkt wordt is het stadhuis alleen bereikbaar via de Spoorlaan en Willem ll-straat. Deze situatie komt tijdens korte periodes voor op 6 en 7 juli. Hasseltstraat 5. ' het oprichten van een hekwerk aan de Hasseltstraat 225 (B-87-0700). Havendijk/Prinsenhoe- ven 6. het bouwen van een bedrijfsruim te aan de Havendijk/Prinsenhoe- ven ertegen bezwaar maken tot :ht aan de directeur van de burg. stukken kunt u inzien van 3 juli tot 17 juli 1987 bij de Mi- let Gemeentelijk Informatiecentrum. Hier kunt u de kaar- ijken waarop staat aangegeven waar het geluidsniveau hoger zal i 50 dB(A). (Stadhuisplein 130) kunt u elke werkdag Het Gemeentelijk Informatiecentrum is Of 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en r Bedrijven die overlast (hinder) kunnen veroorzaken, de Hinderwet een vergunning nodig hebben. Dat wil zege gemeente een hinderwetvergunning moeten aanvragen, cedure bestaat uit verschillende stappen: aanvraag om t gunning - ontwerpvergunning - vergunning. Bij elke stap kunnen bezwaren worden gemaakt. De bezwaarmakers krij gen steeds een schriftelijke reactie op hun ingediende bezwaren. mat/mwo 8.30 -16.00 uur donderdag 8.30 -19.00 uur (belastingen tot 16.00 uur) vrijdag 8.30 -12.30 uur ms houdt de opzichter spreek- 'bij grotere werken). Dit staat leid in de bewonersbrief die U Je aanvang van een werk ont vangt. Ter inzage Div. bestemmings- en bouwplan proced u res Verkeersmaatregelen Invulling bezuinigingen 1988 Nota Koers Visie Kader notitie cultuurbeleid is er op jhtings- ing Breda, ofwel U kunt nieuwe leerlingen aanmel den voor het schooljaar 1987-1988 bij -rde Directie Onderwijszaken van de Welzijnsdienst, Tuinstraat 1 U kunt ook terecht bij de volgende leden van de initiatiefgroep van ouders -mevr. T. i manstraat -T. Hermi straat 4f Actuele tentoonstellingen Compacte stad w.o. tweede stadskantoor Bouwen in Tilburg Straten van Tilburg Lees- en documentatiehoek Nota’s, commissiestukken, enz., maken het mogelijk de gemeentelijke besluitvorming op de voet te volgen Vergunningen Heubergerstraat 199 Burgemeester en wethouders hebben e voor een gereedschapsmakerij en stemj Jellinghausstraat 32 Burgemeester en wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend voor een fabriek voor de fabrikage van polyester voorwerpen aan Kialite Plasticon B.V. Een geweldig fijn Itcomfort voor jong net een fantastisch sterke stof bekleed Openingstijden Maandag van 13.00 tot 17.00 uur Di. t/m vr. van 9.00 tot 17.00 uur Zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur i meestal ver let vragen hier- W*-"de Milieu dienst (telefoon: 328911). Bouw plannen die vooruitlopen op het definitief worden van een bestem mingsplan of die in geringe mate afwijken van het geldende bestem mingsplan, worden ter inzage ge legd. Iedereen kan dan bezwaar dienen. Bezwaarmakers krijgen al tijd een schriftelijke reactie op hun ingediende bezwaarschriften. Er zijn verzoeken om een bouwver gunning binnengekomen voor: (B-87-0325) Cornells de Vriendtstraat 4. het bouwen van een berging bij de woning aan de Cornells de Vriendtstraat 34 ie kunt u terecht jrwijszaken van Tuinstraat 1,te- 3stel 18. Ringbaan Oost 144a Burgemeester en wethouders hebben een hinderwetvergunning voor het uitbreiden van een profiel- en gereedschapslijperij van P. Nouwland. Watermanstraat 11 Burgemeester en wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend voor het uitbreiden van het op- en overslagbedrijf voor granen en deriva ten aan Martens Granen Tilburg B.V. Alle leerlingen kunnen worden aan gemeld die 4 jaar zijn of ouder, óf die in het schooljaar 1987-1988 4 jaar worden. Bij aanmelding moet u de volledige persoonsgegevens doorgeven zoals die staan vermeld in paspoort of trouwboekje. Woensdag 8 juli kunt u van 9.00 tot 12.00 uur leerlingen aanmelden in basisschool «Centrum», Korte Schijfstraat 21De directeur van de nieuwe school is dan aanwezig om de ouders informatie te geven. Het kan gebeuren dat gemeen telijke advertenties die eigen lijk op de «gemeentepagina» thuishoren, noodgedwongen in een andere krant verschij nen. Om de duidelijkheid voor de lezers te garanderen, pro beren we dit zoveel mogelijk te voorkomen. Tilburg krijgt een nieuwe openbare basisschol in het zuidwesten van de oude stad. De locatie voor de nieuwe school is nog niet definitief bekend. Voorlopig wordt de school gehuisvest in de schoolgebouwen Elzenstraat 14a en Dyonisiusstraat 2. De vergunningen liggen van 3 juli 1987 tot en met 2 augustus 1987 ter in zage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de vergunning. Indien men bezwaren heeft kan tot 3 augustus 1987 beroep worden inge steld bij de Kroon door iedereen die al bezwaar heeft gemaakt tegen de aanvraag en de ontwerpvergunning. Ook zij die om gegronde redenen hiertoe niet in staat waren kunnen beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin. Deze brief moet worden gestuurd naar de Raad van State, Afdeling Geschillen van Bestuur, Postbus 20019,2501 EA Den Haag. Daarnaast kan tot 3 augustus 1987 een verzoek tot schorsing van de vergunning of tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend. Dit ver zoek moet men richten aan de Voorzitter van de Afdeling Geschillen van Bestuur, Postbus 20019, 2501 EA Den Haag. Wanneer dit verzoek niet wordt ingediend en er wordt ook geen beroep ingesteld bij de Kroon, is de vergunning geldig vanaf 3 augustus 1987. - U kunt de heer J. de Groot van Publieke Werken bellen, telefoon 434050, toestel 248. De heer de Groot zorgt er dan voor dat de op zichter met U contact opneemt. thouders hebben een hinderwetvergunning verleend de gehele inrichting omvattende vergunning ingevolge iderwet aan Fina Nederland B.V. te ’s-Gravenhage. Nederlandse vrouwen kunnen sinds 1 januari 1985 voor hun niet- Nederlandse kinderen de Neder landse nationaliteit aanvragen. Dit kan nog tot 1 januari 1988. Het gaat hierbij om kinderen die vóór 1 januari 1985 zijn geboren en op die datum nog geen 21 jaar oud waren. Zijn de kinderen jonger dan 18 jaar (op het moment van de aan vraag) dan kan de Nederlandse moeder voor hen de aanvraag in dienen (in Nederland bij de afde ling bevolking van burgerzaken bij de gemeente. In het buitenland bij een Nederlandse diplomatieke ver tegenwoordiging). Zijn de kinderen ouder dan maar nog geen 21dan kunr zelf de aanvraag indienen, k derlanderschap gaat in op h ment dat de aanvraag wordt gekeurd. Burgemeester en wethouders kunnen zich laten adviseren door commis sies uit de gemeenteraad, onder andere over voorstellen aan die raad. De commissies vergaderen doorgaans één keer per maand. Deze vergade ringen zijn openbaar. Bovendien kan door belanghebbenden een korte spreektijd worden aangevraagd, indien zij iets willen vertellen over een Ie agendapunten. Spreektijd moet vóór de vergadering worden aan- lagd bij de secretaris van de commissie. jenda en bijbehorende stukken liggen voor iedereen ter inzage in het itelljk Informatiecentrum (Stadhuisplein 132). Openingstijden: ig en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrij- .00 tot 17.00 uur. De gastarieven voor kleinverbrui kers zijn per 1 juli niet aangepast. Burgemeester en wethouders vol gen hiermee het advies van de VEGIN. Normaal gesproken worden de gastarieven ieder half jaar aan gepast. De aanpassing voor 1 juli zou resulteren in een prijsstijging met 0,3 cent/m3 ten opzichte van het eerste halfjaar 1987. Zowel de VEGIN als de Gasunie hebben be sloten die prijsstijging niet per 1 juli 1987 door te voeren maar te verre kenen per 1 januari 1988. Dit houdt tevens in dat het blokverwarmings- tarief en het abonnementstarief per 1 juli ongewijzigd zijn gebleven. Bij een geluidsonderzoek is gebleken dat op enkele plaatsen in de Gesworen Hoek en Huibeven langs de Moerse Dreef en de Huibevendreef het geluidsniveau hoger zal zijn dan de toegestane waarde van 50 dB(A). Langs de Moerse Dreef en de Huibevendreef zijn wallen aangebracht. Bo vendien plaatst de gemeente op de wallen aan de Huibevendreef en in het verlengde ervan geluidsschermen. Deze houden een deel van het geluid tegen, maar hier en daar wordt de 50 dB(A) toch overschreden. Hoger dan 55 dB(A) zal het geluidsniveau niet komen. Hogere wallen en schermen passen niet in de omgeving. De gemeenteraad heeft op 22 juni 1987 vastgesteld dat het geluidsniveau op genoemde plaatsen niet verder verminderd kan worden. Burgemeester en wethouders willen dan ook gebruik maken van de verkla ring van geen bezwaar van Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant. Iedereen kan hier* ten worden gerief,, 130, 5038 TC Tilbur De bijbehorende lieudiensten in he ten bekij zijn dan Bij de milieudienst i 8.30 tot 12.30 uur. I dag en maandag van 9.00 tot 17.00 uur. Breskensstraat 1het verplaatsen van de berging van de woning aan de Breskens straat 32 Wanneer nieuwe woningen worden gebouwd, moet vooraf worden beke ken of de geluidshinder, van bijvoorbeeld verkeer, niet te hoog is in de omgeving. De Wet Geluidshinder bepaalt hoeveel lawaai er maximaal rondom de woningen ontvangen mag worden. Wil men toch ergens bou wen waar het geluidsniveau boven dat maximum ligt, dan moeten burge meester en wethouders toestemming vragen aan Gedeputeerde Staten van de provincie. De provincie heeft al een algemene «verklaring van geen bezwaar» afgegeven, waardoor de bouw door kan gaan. Tegen het plan van burgemeester en wethouders om van deze verklaring gebruik te maken, kan iedereen schriftelijk bezwaar maken. Koggeplein 9. het plaatsen van een garage- poort achter de woning aan het Koggeplein 6 eindresultaat goed is en dat de overlast tijdens het werk wordt be perkt. Als mensen problemen heb ben kunnen ze bij hem terecht. De opzichter zal er dan alles aan doen om die problemen op te los sen. De opzichter is hét centrale aanspreekpunt voor het publiek bij het werken aan de weg. Omdat de opzichter verantwoorde lijk is voor verschillende werken is hij niet altijd op een bepaald werk bereikbaar. Als U hem niet meteen aantreft kunt u op de volgende ma nieren contact met hem zoeken In Tilburg wordt flink aan de weg gewerkt. Als het werk klaar is ziet de weg er beter uit, is de riolering vernieuwd of de verkeersveiligheid toegenomen. Voor dat het zover is zijn er vaak problemen, zoals slech te bereikbaarheid van panden en last van modder en zand. Eén werk wordt uitgevoerd door een aannemer in opdracht van Pu blieke Werken. Publieke Werken heeft mensen in dienst, die erop toezien dat het werk goed wordt uit gevoerd. Dit zijn de opzichters. De opzichters zorgen ervoor dat het Prinsenhoeven 11het veranderen en vergroten van de showroom en opslagruimte aan de Prinsenhoeven 20 (B-87-0739) Dia- en videovertoningen (gratis) Dit is uw gemeente Tilburg te kijk Milieu Harmonie v.e. gemeenschap (1958) Polygoonnieuws 19'’ Bejaarden, sta er bij ...en nog vele andere Actuele folders Scholenlijst Compacte Stad Actueel Minimumloon Werkwijzer voor jongeren Isolatiesubsidie Pas 65-Krant Wat iedere vakantiewerker moet weten Diverse verkeersfolders Zicht op het gemeentebestuur Studiefinanciering 18+ Gemeentegarantie in Tilburg Alle postbus 51-folders (ook in diverse talen) Noordbrabants Natuur Huursubsidie '87-’88 Huurkrant Vakantie en sociale verzekering Kinderbijslag, hoeveel mag ik bijverdienen Huurprijzen van woonruimte 1987 Straling Dienstplicht en Rechten Oriëntatiekaartje Tilburg Prijzen van kamers Het werk op de Schouwburgring nadert zijn voltooiing. Voordat alles klaar is moeten nog wel asfalte- ringswerkzaamheden worden uit gevoerd, die het nodig maken (rij banen van) de Schouwburgring af te sluiten. Behalve de afsluitingen die deze week plaatsvinden zal onder voor behoud van het weer ook in de pe riode van 6 t/m 9 juli steeds één rij baan, worden afgesloten. Gedurende de afsluitingen i de Schouwburgring éénrict verkeer, ofwel richting Bred richting Piusplein. Het verkeer dat niet over de Schouwburgring kan, wordt omge leid via de Spoorlaan. De ontwerpvergunningen liggen van 3 juli 1987 tot en met 17 juli 1987 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) elke wei dag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de ontwerpvergunning. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 17 juli 1987 worden ingediend door iedereen die al bezwaar heeft gemaakt tegen de aanvraag en door hen die om gegronde redenen niet in staat zijn geweest een bezwaar tegen de aanvraag in te dienen. In een aparte brief kan worden verzocht persoonlij ke gegevens niet bekend te maken. Schriftelijke bezwaren moeten worden gericht aan Burgemeester en Wethouders van Tilburg. Deze brief moet worden gestuurd naar de directeur van de Milieudienst 5038 TC Tilburg). Iedereen die bezwaar heeft gemaakt tegen de ontwerpvergunning en de aanvraag kan ook later beroep instellen bij de Kroon tegen de definitieve vergunningverlening. Burgemeester en Wethouders zijn van plan de gevraagde bouwver gunningen te verlenen. De bouw plannen liggen van 3 juli 1987 tot 17 juli 1987 ter inzage bij de Milieu dienst en het Gemeentelijk Informa tiecentrum. De Milieudienst vindt men in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) en men kan er elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur terecht. Het Gemeentelijk Informatiecentrum is geopend op maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot em met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Gedurende genoemde twee weken kan men schriftelijk bezwaar indienen tegen de vergunningverle ning. Bezwaarschriften moeten worden gericht aan de directeur van de Milieudienst, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1987 | | pagina 7