*99' slips Een dagje uit in de regenzomer I Tilburgs bedrijf betrokken bij bouw van ultramodern Casino-Breda 1 Schilderde I Net iets anders LEO van IERSEL LTS De Westhoeve speelt raak 80 werkloze jongeren kunnen aan de slag Mi PEi g g jni 1987-pagina 8 Donderdag 25 juni 1987 - pagina 9 DE TILBURGSE KOERIER Vervolg van blz. 1 Vervolg van blz. 1 en zijn inwor vingen, e.d. TC KOUD eratuur. KLEURENTELEVISIE le bos diver on- Shar Demonstratie bij een schachtweefgetouw in het Nederlands Textielmuseum. voor Nu v.a. Wereldontvanger Radio-Rec. Stereo Radio-Rec. Nu COMPACT-DISCSPELERS 399,- istratieklaar. Profielen: een belangrijk onderdeel bij Kremers. Nu vanaarte J UW FOTOGRAAF CE WARM nu imiiij J I 'oor mensen I I f ook hier s, een natje arbeic zoals racht iwen. Enorme sortering Diverse merken Nu vanaf Piusstraat 22 TILBURG-Tel. 422200 :,50.1 „adders ,25. Openi en zo. 13- De te- Ook voor gordijnen di STUNTPRIJZEN voor al onze video-movies koestraat 144. tilburg -lel. 013-354515 IMEVEDA SCHEEPJES Iburg TILBURG Opdrachtgever, ontwerpers en uitvoerders van het winnende werkstuk in de «Speel maar Raak - wedstrijd AUDIO-SYSTEMEN Enorme sortering. Alle apparaten demonstratisklaar. pottenbakker ■ve zij hun 1 ">en. Vaak kan het l£llisproces in het ate- Nu reeds een VHS-C videomovie 2.498,- VIDEORECORDERS Besterdpleln 3, tel. 426584 Tilburg Leharstr. 104-A, tel. 557500 Tilburg De Hovel 30-31, tel. 346800 Golrle 40 Jaar vooruit strevend! Afbeeldingen kunnen afwijken! Panasonic Sony ïrp, ITT Philips Grundig, etc. videocamera smalfilm t video Stereo autoradio-casset 2x7 Watt verlichtinc inbouwsp iitelijke vooraf Vervolg van blz. 1 jBSII Philips Midi-set 40 Watt, dubbel cass., CD-speler, incl. boxen 898,- Bij aankoop vh gratis 15 min. t overzetten op Korvelseweg 255, Tilburg Broekhovenseweg 58, Tilburg Dorpsstraat 5, Goirle TECHNISCH BUREAU JDDSEN EV/RAEKO-T BENELUXLAAN 61 - TILBURG TELEFOON 013-670537 OP KOOPAVOND GEOPEND Met Frans van Aarle Print prachtige trans kleurenfoto's van 10 x 15 cm. En vóór 12 uur gebracht, dezelfde dag om 17 uur al klaar. Perfect! eilijk een een idee nten van een >ekig papier :hten. /.i oop» beschikt. .00, toegangs- - l :~deren t/m hoger zijn i uitkering overeenkomst <uf jaar gelden. gaat het om ivot van de met scholings- samenwerking Leef W erkplaatsen im én in goed over- estelijk Arbeidsbu- tureau is overigens n bij het opmaken van B&W. v.a 98,- v.a 59," v.a 99,- AUTORADIOS Het plan kost in totaal 4 ton. De gemeente Tilburg zal daarvan 1 ton voor haar rekening nemen. Het plan van B&W komt op 29 juni aanstaan de ter sprake in de raadscommissie 'Economische Zaken en Werkgelegen heid. idememing tra te bouv werken met groep aanne- geeft ons en onze leid, om doeltref- spelen. Dat geeft i principe een be- srheid. Overigens nog steeds mogen begroeten, o’n kontakt door dame. Vanaf de op bedrijf is er steeds ___i een kwaliteitspro- i en blijkens het feit dat ïrvolgopdrachten komen Keuze uit ruim 30 verschillende modellen van diverse merken. Akai - Philips - Panasonic - JVC - Fisher - Hitachi - Grundig - Erres - Blaupunkt 798,- PORTABLE RADIO S Enorme collectie port, radio’s, stereo radio-recorders en wereldontvangers. Nu voor zeer SPECIALE PRIJZEN werknemers benaderen en met hen de nodige contracten afsluiten. Naast het stichtingsbestuur komt er een begelei dingsgroep die zou moeten bestaan uit vertenwoordigers van o.a. de gemeen te, get. GAB, de sociale partners, jon gerenorganisaties en scholingsinstitu- ten. De stichting WIJ wil op 1 augus tus van start gaan en is dan te vinden in het gebouw van JOB (Jeugd Ont- plooiings Banenplan) aan de Tivoli- straat in Tilburg. kgever. ik voor de igen. Beloning Eenvoudig administratief werk, een voudig technisch werk, huishoudelijk werkzaamheden, post- en archiefwerk, keuken- en kantinewerkzaamheden, onderhoud, conciërgewerk dat zijn enkele van de werksoorten waarin de 80 jongeren aan de slag zullen kunnen. De beloning zal in elk geval 1 dan de jongeren nu via een ontvangen en de arbeidsover zal minstens voor een half j~ Zoals gezegd in het plan gaat 19 uur werk per week. De rest week zal gevuld worden aktiviteiten vooral in met de Stichting I en het Streekcentrui leg met het Gewes reau. Dit laatste bur nauw betrokken 1 de plannen van L Stichting WIJ Voor de uitvoering van de plannen van B&W wordt een afzonderlijke stichting in het leven geroepen de Stichting Werkgelegenheid Initiatief voor Jongeren (WIJ). Deze stichting zal straks formeel als werkgever van de jongeren optreden. Het bestuur en me dewerkers van WIJ bestaat uit mede werkers van de gemeente, wethouder Dijkstra zal er voorzitter van worden. De stichting Wij zal ook potentiële Specialistisch De medewerkers van Kremers Alu minium zijn in de meeste gevallen reeds langdurig in dienst. En met het oog op het veilig stellen van de aanwe zige kennis en ervaring is dat van groot belang. De werkzaamheden die in het be drijf worden verricht, betreffen onder meer het zagen, boren, frezen, knip pen, zetten en lassen van aluminium. Dit materiaal en het karakter van de te vervaardigen onderdelen voor monta ge maken de werkzaamheden specialis tisch van aard. Dat is ook de reden waarom de medewerkers door het be drijf zelf worden opgeleid. «We heb ben vooral mensen in dienst met een vooropleiding L.T.S., die zichzelf ver der bekwamen in het vak. Het komt slechts sporadisch voor dat we iemand kunnen werven, die reeds thuis is op ons vakgebied», aldus N. Kremers jr., die verder nog wijst op technologische ■ontwikkelingen die van belang zijn voor het bedrijf. Steeds meer worden computergestuurde machines toege past in de produktie-afdelingen. En ook de calculatie en werkvoorberei ding, alsmede de tekenafdeling wordt geautomatiseerd. Schelpvormig Hoewel Kremers Aluminium veel vuldig bij betrekkelijk kleine bouwpro- Tilburgse tint Het Casino- en Kantoor-Bijster be vindt zich in de nabijheid van het Bre dase Motel Brabant en kan vanaf de snelweg Tilburg-Breda worden waar genomen. Gezien de opvallende vorm van het casino en het contrast van het gebouw met het spiegelende decor van het kantoorcomplex kan dat haast niet missen. Een sterk staaltje van moderne architektuur en eigentijds bouwen. Hoewel het om een Bredaas project gaat, geeft de deskundige inbreng van Kremers Aluminium B.V. het complex een Tilburgse tint. En dat wijst er eens te meer op, dat Tilburg buiten de gren zen van stad en regio op waardige wij ze wordt vertegenwoordigd. Kremers Aluminium verdient in dit opzicht alle lof. En ook degeen die niet zo’n lief hebber van het gokspel is, zal de bij drage van het bedrijf aan het Casino- :n Kantoor-Bijster op zijn waarde we ten te schatten. Peter van Oirschot Precieze maatvoering In de periode februari-maart 1986 is een aanvang gemaakt met het Bredase project. De bouwwerkzaamheden zijn direkt na de bouwvakantie van het vo rig jaar gestart. In februari van dit jaar was de bouw al glasdicht. Illustratief voor de snelheid waar mee gewerkt wordt is, dat in het alge meen elke vijf werkdagen het kantoor gebouw is voorzien van een nieuwe verdieping. Maar aan de feit bouw is nog het een en ander v gegaan. Kremers: «Omdat het hier om een uitzonderlijk moeilijke opdracht gaat, hebben we flink wat tijd moeten ste ken in het bepalen van de precieze maatvoering van de elementen van de casinogevel. Na drie maanden hadden we de technische problemen opgelost en konden we onze berekeningen gaan maken». Hoewel de realisatie van het project directieleden N. Kremers jr., P. Kre mers en C. Jansen heel wat hoofdbre kens heeft bezorgd, is het met deskun dige inbreng en inzet van alle mede werkers gelukt om uitstekend werk af te leveren. «In het bedrijf zijn de te monteren onderdelen nauwgezet ge reed gemaakt. En op de bouw hebben onze mensen met veel inzet deze on derdelen gemonteerd. In de winter was dat soms onder bar slechte weersom standigheden», zegt N. Kremers jr. .w-vcosetterecorder, itt, nachtveilige ng, incl. speakers 199,- Kasteel In Udenhout is een echt kasteel, Strijdhoef, dat u kunt bezichtigen gen betaling van 1,50 (kinderen 75 cent). De Kaardebol in Biezenmortel (gem. Udenhout) biedt alle informatie over het schaap, spinnen, weven, ver ven met planten, schapekaas maken en voorts films over deze onderwerpen. In Oisterwijk bevindt zich aan de van Tienhovenlaan het Bezoekerscen trum van de vereniging Natuurmonu menten. Ook een soort museum met info over de natuur in en om Oister wijk, de vennen en de daar levende dieren. De Parel van Brabant heeft ook een aantal pottenbakkerijen, die graag laten zien hoe zij hun keramiek maken, en ontwerper publiek het ontstaans lier volgen. i van Hilvarenbeek huist Museum Doornboom met veel wetenswaar- chiedenis van het dorp s via vondsten, opgra- o—De collectie is bijeenge bracht door huisarts in ruste Dr. Ruhe, en omvat ook een tentoonstelling «de dokter van vroeger». Entree 2,-, kin deren en 65+ 1,-. Likeur Aan de Goirlesedijk, tussen Hilva renbeek en Goirle, is in de voormalige Hilvariastudio’s het Likeurmuseum Isidorus Jonkers te vinden, waar u voor 3,50 binnenmag (kinderen f 2,50). Het omvat een compleet inge richte likeurstokerij anno 1833, die ook gedeeltelijk in werking is, met dis tilleerketels, advocaatmolens, suiker- oplosketels en allerlei gereedschappen. Vanaf 4 juli is het museum geopend op di., wo., do., za. en zo. van 13-17 uur. Daarvoor en na half augustus alleen op zaterdag van 13-17 uur. Uiteraard hebt u volop de gelegenheid om ter plaatse te proeven van de «Oude Jon ker 1833», de 2 soorten «Brabantsch Elixir» en de «Brabantsche Advocaat 1833». Iets meer naar het zuidwesten, vlak over de Belgische grens, vinden we het vroeger in Tilburg gevestigde koets- en wagenmuseum «Te hooi en te gras» van «ome» Cor Penders. Aan de andere kant van Tilburg, in Kaats heuvel, ligt superattractie De Efteling, Het gaat hierbij om idsplaatsen in de collectieve sector s bij de gemeente, ziekenhuizen, etc. De gemeente Tilburg neemt zelf 20 tijdelijke banen voor haar rekening. In dat verband benadrukte wethouder Dijkstra bij de bekendmaking van de plannen dat het bij de gemeente gaat om zogenaamde boventallige arbeids plaatsen. Dat wil zeggen dat ze niet behoren tot de bestaande formatie van "de werkgever. Hetzelfde geldt overi gens ook voor de banen bij de andere instelling' Gevels Afgezien van het dak bestaat het Casino-Bijster uit een aluminium fra me met geïsoleerde beplating en glas. Het Kantoor-Bijster heeft zogeheten vliesgevels met doorzichtige en doorzichtige reflecterende glaselemen ten. Kremers Aluminium monteert alle gevels van de twee gebouwen. In totaal gaat het om duizend m2 schuine gevel van het casino en vierduizend m2 gevel van het kantoorcomplex, hetgeen een opdracht betekende van 4,5 miljoen gulden. Voor de montage zijn steeds 10 tot 12 medewerkers van het bedrijf in Breda werkzaam. In het bedrijf op het industrieterrein Loven wordt deze montage voorbereid, door de benodig de aluminium delen zover als nodig is voor te bewerken en op maat te ma ken. Daarnaast zorgt het bedrijf zelf voor de beglazing. Het te gebruiken glas wordt door de Tilburgse onderne ming in de juiste afmetingen en kleur besteld. Dieren, vroeger en nu Tot half september is er de tentoc stelling «Dieren vroeger en nu» te zi A en over vroeger kom je ook van alles weten op de expositie «Uitgestorv reuzen», die begint met de oerknal eindigt met de komst van de mens. 1 ders is er nog een afdeling met leven vissen, reptielen en amfibieën, die al maal zijn ondergebracht in een eno aquarium en palludarium. Een t< toonstelling over allerlei soorl vreemde, gewone, slimme en slome i gels completeert het aktiviteitensc van het Natuurmuseum. Net als bij 1 Textielmuseum hoeft deur niet uit voor een i een droogje: het museumcafé beide gevallen voor uw im mens. De entree bedraagt 2,f deren onder 12 jaar en houd een 65+-pas betalen 1,7 tijden: di.-vrij. 10-17, za. Wijn Geheel op de inwendige mens ge richt is het Wijnmuseum, waar u voor ƒ2,50 alles aan de weet kunt komen wat met dit nobele vocht te maken heeft. Het Wijnmuseum maakt deel uit 1 van het Maison du Vin aan de Geminiweg op het Industrieterrein Oost (tel. 013-434920). Het is geopend van di. t/m za. van 10.00-17.00 uur. In het Maison du Vin vindt u o.a. een glaswinkeltje, een bistro, een expositie van schilderijen uit de Franse wijnstre ken, een tonnelier, een complete wijn bibliotheek en een permanente exposi tie van de Franse wijnstreken. Uiter aard behoren diverse wijnproeverijen tot de mogelijkheden, terwijl u in het restaurant welkom bent om de lunch te gebruiken. Een rondleiding onder leiding een deskundige hostess behoort ex eens tot de mogelijkheden. Duur hier- vijf van is ongeveer een uur, inclusief LTS’ audio-visuele vertoning. Daarvoor vraagd een speeltuig te moet u zich wel tevoren telefonisch gebruikmaking van nieu aanmelden. te metalen als g— waarmee het bec Bowling Van geheel andere aard, maar na tuurlijk ook heel ontspannend, is een bezoek aan de bowling. Bowlingcen trum Brimon aan de Spoorlaan 175a is dagelijks geopend. U betaalt er 20,- per uur, per baan, inclusief schoenhuur. Verder zijn er. in Tilburg nog diverse indoor-sport en spel-voorzieningen, zoals de sporthal len en de overdekte zwembaden. In de directe omgeving van Tilburg liggen de recreatieve mogelijkheden van Beekse Bergen. Het Safaripark van Beekse Bergen vormt ook bij slecht weer weer een aantrekkelijk doel voor een dagje uit. Men kan het park met de eigen auto «doen», maar zeker zo interessant is het om een rondrit te maken met de safaribus, waarin je niet alleen alle aandacht kunt geven aan wat er buiten te zien valt, maar ook heel wat kunt opsteken van de deskun dige uitleg die de «reisleider» tijdens de rit verschaft. In een van de secties van het Safaripark zijn de pandaberen ondergebracht, die tot het eind van het seizoen in ons land blijven. Verder zijn er onderweg mogelijkheden om uit te stappen en al wandelend een sectie te bezoeken met kleine dieren en vogels. Een tocht met de safaribus kost 12,50, met de eigen auto 8,75 p.p. Een paar kilometer verder ligt Hilva renbeek, waar ook een bowling- en kruisboogschietcentrum is. In de mo- laatste en meest spectaculaire op dit gebied is natuurlijk de Vliegende Tem pel, die u 45 meter de lucht invoert van waaruit u een fraai uitzicht hebt op Ef teling en omgeving. Indoor» zijn ook het Sprookjeskasteel, het diorama en de stoomkaroussel en de diverse res taurants. De entreeprijs bedraagt 18 p.p., 65-plussers betalen 15,50. Het Vogelpark Oisterwijk (Gemullehoekenweg 147) biedt behal ve een verrassende bostuin vol leven een restaurant en diverse combinatie- over een eigen «videoscoop» l Openingstijden 9.00-18.00, t' prijs 6,-, 65-plussers en kinde 12 jaar 4,75. Circus «II Grigio» Opwindend amusement voor jong en oud wordt in Haaren geboden, waar jeugdcircus «II Grigio» t/m 2 augustus elke middag om 15.00 uur een voorstelling verzorgt. Het alom befaamde jeugdcircus treedt op in Manege het Edele Ros aan de Bossebaan 5a in Haaren. Iets verder van Tilburg verwijderd zijn ook tal van «overdekte» mogelijk heden om uw vakantiedag zinvol in door te brengen, al dan niet vergezeld van jengelend of zoet kroost. Voor ƒ3,50 (kinderen en 65+ ƒ2,-) bent u welkom in het Nederlands Leder- en Schoenenmuseum aan de Elzenweg 25 in Waalwijk. Behalve een leerlooierij uit 1870 en een schoenenfabriekje uit 1930, is in dit nieuwe gebouw een schat aan informatie te vinden over leer en de industrie die deze streek ten noorden en westen van Tilburg zo lang heeft beheerst. Vanuit Waalwijk kunt u voor 23 gulden p.p. (kinderen onder de 9 jaar half geld) een bootreis naar Rotterdam maken: na een rondvaart door de ha ven aldaar keert u via de diverse wa terwegen weer terug naar de haven van Waalwijk aan de Maas. In Heusden, dat als vestingstadje op zich al een be zoek meer dan waard is, kunt u een rondvaart maken langs de vesting of helemaal vanuit Den Bosch naar Heusden en terug. Ook kunt u er het Gouvemeurshuis bezoeken. Boot tochtjes vallen er ook te maken in Woudrichtem, waar het beroemde Slot Loevestein (van Hugo de Groot) op uw bezoek ligt te wachten (kost u 3,50, resp. 2,-), evenals het Visserij- museum, waar de deuren na betaling van zes of drie kwartjes gastvrij voor u openvallen. U ziet het: er zijn in en vlakbij Til burg genoeg mogelijkheden om uzelf en de uwen te amuseren, terwijl buiten de storm door de bomen giert of de re gen bij bakken uit de hemel plonst. Deze «Tour d’horizon» is vast niet volledig. Wilt u nog meer weten over recreatie in Midden-Brabant of over de in dit artikel vermelde attracties, dan kunt u terecht bij de instantie, die ons bij het samenstellen van deze op somming ook haar onmisbare steun heeft verleend: de Streek-VW «Hart van Brabant» aan de Spoorlaan 416a, telefoon 013-351135. Wij wensen u veel plezier! Vorige week vrijdag vond in de aula van LTS de Westhoeve de prijsuitrei king plaats van de «Speel maar Raak»- wedstrijd. Deze wedstrijd werd door metaalbedrijf Gebr. van Raak uitge- van schreven ter gelegenheid van het 70-ja- even- rjg bestaan, vorig jaar oktober. Aan de hier- vijf technische scholen in Tilburg (3 en 1 MTS en HTS) werd ge- e ontwerpen met king van nieuwe en gebruik- als grondstof: het materiaal et bedrijf van Raak groot is geworden. De werkstukken zouden worden beoordeeld door docenten aan de Academie voor Beeldende Vorming. Reële kans In een toelichting op het plan toon de wethouder Dijkstra zich redelijk optimistisch Al met al moet ik zeg gen dat ik verwacht met de stiching WIJ én steun van alle kanten (soms met scepsis) een reële kans van slagen te hebben». Hij noemde ook de kans van de 80 jongeren op een vaste baan in het bedrijfsleven en met name in de marktsector «een reële kans». «Ze mo gen geen tweede maal in dat gat van werkloosheid vallen, daar moeten we goed voor oppassen», aldus Dijkstra. Jongeren die menen in aanmerking te komen voor een tijdelije baan in het kader van dit plan kunnen zich overi gens ook zelf aanmelden, bij voorkeur bij de Sociale Dienst. 56 cm afst. bed. 50 kan. met teletekst nu 1.298,- Grootbeeld afst. bed. 30 kan. stereo teletekst NU 1.698,- 37 cm portable kleur 10 voorkeurzenders nu 499,- Grofweg heeft Kremers Aluminium twee produktie-afdelingen. Eén afde ling voor de fabricage van gevels en kozijnen en een afdeling voor bewer king van aluminium plaat. In welke mate wordt aluminium in de bouw toegepast? Kremers: «Aluminium wordt vaker toegepast dan men zou vermoeden. Zo’n 95 procent van de gebruikte pro fielen is in verschillende kleuren ge lakt, waardoor mensen vaak veronder stellen dat het om andere materialen gaat». Vaste relaties De werkzaamheden van Kremers Aluminium zijn projectgebonden. In praktijk krijgt het bedrijf van een ar- chitekt of aannemer het verzoek, om offerte uit te brengen. Een interessante prijsopgaaf kan vervolgens resulteren in een officiële opdracht. De Tilburgse onderacr een kring van relaties op Kremers hierover: «Het i een min of meer vaste mers en architekten j relaties de gelegenhe fend op elkaar in te alle betrokkenen in langrijk stuk zeker kunnen we melden, dat we nieuwe cliënten rr,z't«*r' Vaak ontstaat zo’i. mond-tot-mond recla richting van het bedr naar gestreefd, om tvu dukt te leveren cliënten met ver met succes». Nu waren de eisen die aan het werk stuk werden gesteld bepaald niet mals: zo diende het onderhoudsvriendelijk en weersbestendig te zijn, moest de werking van het spel zichtbaar zijn, moest het spel geschikt zijn voor een of meer spelers van 8 tot 80 jaar en het einde van het spel worden bepaald door het vormen of doen ontstaan van het woord «raak». Verder moest het spel veilig zijn, verplaatsbaar en mocht het niet lijken op bestaande spellen. Voorts werd er nog een aantal eisen gesteld op technisch gebied. Het ge heel werd daardoor zo moeilijk uit voerbaar dat 3 van de vijf oorspronke lijke deelnemers al in een vroeg sta dium van de wedstrijd (die «duurde» van 26 september 1986 tot vorige week woensdag) afhaakten. Zo bleven de MTS en de Westhoeve-LTS als enige deelnemers over. Op grond van de ori ginaliteit, de bruikbaarheid en vorm geving van het. werkstuk besloot de Academie-jury unaniem, de van Raak- prijs van 2000 gulden toe te kennen aan het ontwerp van docenten en leer lingen van «De Westhoeve», al had men ook waardering voor het werk stuk van de MTS. Het «Speel maar Raak»-tuig van de Westhoeve, waaraan 3 speler tegelijk kunnen deelnemen die door middel van pedaalbewegingen kogels aan het rollen brengen, die het woord «Raak» in diverse kleuren tevoorsohijn tove ren, is het resultaat van een «brede» samenwerking. Docenten in de creatie ve vakken (tekenen en schilderen) en van de mechanische vakken hebben fraai werk verricht met het ontwerpen van een ingenieus apparaat, terwijl de leerlingen van klast MTH met groot enthousiasme het ontwerp hebben uit gevoerd in de - winnende - vorm die het nu heeft. De LTS’-ers kwamen er zelfs in hun vrije tijd voor terug naar school - en het is dan ook geen wonder dat een met zoveel plezier gemaakt «ludiek sculptuur» de eerste prijs in de wacht heeft gesleept. Een bestemming voor de speeltuigen is nqg niet gevon den. jecten betrokken is, spreken vooral de activiteiten binnen grootschalige pro jecten tot de verbeelding. In Tilburg is het bedrijf betrokken of betrokken ge weest bij de bouw van de Heuvelpoort, de uitbreiding van het VGZ-gebouw aan de Heuvelring en het kantoorcom plex aan de Spoorlaan ter hoogte van de BBA. De activiteiten van Kremers bij de bouw van het zeer moderne Ca sino- en Kantoor-Bijster in Breda ver dienen echter speciale aandacht. Vooral de realisatie van het schelp vormig casinogebouw is een grote uit daging voor Kremers Aluminium. Kremers: «De bouw van het casino kenmerkt zich door een hoge moeilijk heidsgraad. Het gebouw is niet op alle plaatsen even schuin en staat op één plaats zelfs onder een hoek van 42 gra den. Verder moet men beseffen dat de maatvoering heel verschillend is en dat de platen in het aluminium frame niet vlak zijn maar gedraaid». Wie zich van dit laatste moei”; beeld kan vormen, kan - om eer te krijgen - één van de punt< vlakliggend stuk rechthoel een aantal centimeter oplich, len Zo is er vanaf 3 juli tot digs^ow'/de^escl en met 11 oktober een expositie te zien en zijn inwoners met werk van de bekende ontwerpster Fong Leng. Machines en getouwen Naast textiele kunst is er in het mu seum een overzicht van hoe textielar beiders in de loop der tijden hun vak hebben beoefend: een historisch mu seum dus. Verder toont het museum een uitge breide collectie van oude en nieuwere textielbewerkingsmachines. O.a. kunt u hier een prachtig gerestaureerde stoommachine in werking zien. Des kundige vakmensen geven doorlopend demonstraties op de diverse aanwezige getouwen, e.d. Het Nederlands Tex tielmuseum ligt in de Goirkestraat 96 en is geopend van dinsdag t/m vrijdag van 10.00-17.00 uur en op zaterdag en zondag van 12.00-17.00 uur. Kinderen t/m 13 jaar en 65+’ers betalen 1,50 entree. Aan de Spoorlaan, pal tegenover het station, staat het Noordbrabants Na tuurmuseum. Ook in dit museum zijn diverse tentoonstellingen tegelijkertijd te zien. Wie het verblijf in de natuur zelf tijdens deze sombere dagen mist, kan in dit museum een overzichtelijke tentoonstelling aantreffen over de die ren, planten en landschappen d Brabant kunt tegenkomen. Eer maquette van de hele provinci daar centraal in en helpt je de vinden. terwijl het Le waar u van neei ken ook overdel breid

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1987 | | pagina 9