Tilburgs bedrijf betrokken bij bouw ultramodern Casino-Breda regenzomer Een dagie uit in de |i O 1 De Tilburgse kermis komt eraan 80 werkloze jongeren kunnen aan de slag THE STING MODES THE STING MODES S i% iï i§ TILBURG in BEDRIJF I I I I TOP 3 ^YAN TILBURG IS z 5 5 halen,4 betalen! VERF-BEHANG OPEN DAGEN MARYLEE gigantische uitverkoop 30% tot 70% korting op de hele zomercollectie van: I Q 'Q 11 l| IX Van Lieshout uni 1987 - pagina 30 In dit nummer: s@ Koerier pag. 3 Oplage: 85.050 ex. dgers )rma- 7 In de montagehal komen de onderdelen bij elkaar. Lees verder op blz. 9 Een winkeltje» in het Maison du Vin in Tilburg. 49,95 50, Mexx - Esprit 25,00 35,00 69,95 49,95 Lees verder op blz. 9 wegens de enorme drukte rustig passen in de ochtenduren WEEKENDRECLAME: Gemeentepagina Tilburg op pagina 7 Ook bij slecht weer zijn er recreatiemogelijkheden genoeg in het hart van Brabant In het kader van het Jeugdwerk-garantie-plan ter J. VAN LOON-OTTEN Hasseltstraat 178 In het Likeurmuseum Is. Jonkers te Hilvarenbeek. Donderdag 25 juni 1987 31e jaargang nr. 1517 Straten van Tilburg.... Rondom Hart van Brabant Films Kiwanis Club Tilburg. B W-besluiten Kuituur/Amusement Kadernotitie Kultuur-beleid Politieberichten Uit-agenda Sport Parochienieuws pag. 15 Pag-15 pag-17 pag.17/23 pag-19 ibant na- de ding Vrijdag en zaterdag BANANEN-SOEZEN itk CAFE LAMME Ï^MSOEDZAK Heuvel-Tilburg A.S VRIJDAG én ZATERDAG Zondag 28 juni a.s. live optreden van Aanvang 20.00 uur Heuvelstraat 62 is weer bezig AUTOMATISERINGS rokken Mexx - Sampa 99,-79, kolberts 169,-149,- sweaters NafNaf 119,-89,-. Het casino en het kantoor Bijste waar Kremers A luminium B. V. e. Tilburgs tintje aan geeft. jeans Mexx 129,-109,- biouses Sampa - 99,-79,-. 69,95 bekijk het maar een van zijn pag. 3 Pag. 3 pag. 11 pag-11 pag-13 verschijnt In geheel Tilburg, Golrle, Rlel, Loon op Zand, Udenhout, Bedeel EnschoL Olsterwljk, Moergestel en Hilvarenbeek Alle mededelingen overzichtelijk op een vaste plaats: advertenties over o.a. hinderwet en bestem mingsplannen, aankondigingen van raads- en commissievergade ringen en tal van wetenswaardig heden voor de Tilburgse bevolking. De SICF transportwielen ZONNEKUREN Per keer 8,- 111 keer 7Sr~| Ook verkoop zonne-apparatuur BELLAIR Enschotsestraat 133, tel. 422769 hemden Tom Tailor - Martomod - Mexx 79,- 69.- 35,00 jacks 199,- 169,- truien Bon Gusto - Louis Estère 199,- 169,-. 69,95 kolberts 239,- 179, 99,95 alle «Mexx-Moustache» broeken 139,- 119,- Mexx - Emanuelle - Chillytime - Triangle - Part Two - Sandwich - Sampa - Moustache - Panmo - GB-collection - Tom Tailor - Louis Estère - News - Dobber I Q De onderneming Kremers Aluminium B.V. is één van de relatief kleine organisaties in onze stad die laten zien, dat de bedrijvigheid in Tilburg en Midden Brabant meer en meer wordt afgestemd op huidige ontwikkelingen met betrekking tot modem en succesvol ondernemen. Vooral de flexibiliteit van deze bedrijven lijkt in dit verband een belangrijke rol te spelen. Kremers Aluminium houdt zich bezig met het fabriceren en monteren van aluminium gevels, ramen, deuren en beplatingen voor bouwprojecten van verschillende omvang. Tot op heden is Kremers B.V. met name in de Randstad werkzaam. De activiteiten van het bedrijf breiden zich de laatste tijd echter uit in de richting van onze stad en provincie. Momenteel loopt vooral Kremers betrokkenheid bij de realisatie van het zeer moderne Casino- en Kantoor- Bijster in Breda sterk in het oog. Gezien de hoge moeilijkheidsgraad van deze opdracht staat vast, dat de Tilburgse onderneming tot bijzondere prestaties in staat is. r tijd te worden om eens te bedenken wat we en. Voor sommigen is het volgende week al weekjes geduld oefenen - maar iedereen zal jaargetijde eens een dag op uit te trekken. irtoe, met dit beestachtig slechte, ikkenweder? Een dagje uit in de - en in de buitenlucht is het nu niets ^uitgave: De Tilburgse Koerier bv dir. T. de Beer-Douwes oprichter: J.H.G. de Beer Tot de bouw van het Casino- en het Kantoor-Bijster is opdracht gege ven door de Nationale Stichting Casinospelen. Het casino in Breda zal daarom een vergelijkbare status krijgen als de casino’s in onder meer Valkenburg en Zandvoort. Aannemer van het project is Balast Nedam, rayon Zuid Nederland. Het ontwerp van het Casino-Bijster is van architekt Jan Hoogstad, maatschapslid Hoogstad Weeber Van Tilburg architekten bna bns. Het Kantoor-Bijster is ontworpen door Ir. Frans van den Meiracker, A GS architekten planners. Rond de 80 jongeren tussen de 16 en de 21 jaar werkloos zijn, hebben vanaf 1 augustus dit jaar tot 1 j een tijdelijke baan van 19 uur per week aan de slag I die burgemeester en wethouders van Tilburg wilier Jeugdwerk-garantie-pian. Dat plan lanceerd met de bedoeling dat het e zou inhouden. Die aanpak tende financiering. toch gemeend heeft voor het Tilburgse plan i niets doen». Het plan is kantie verwachten In 1955 wordt Kremers Aluminium B.V. opgericht door de heer Nico Kre mers sr. en gaat van start achter zijn ge van B woning aan de Heikantse baan. Via lo- de wethon caties aan de Lovense straat en de Ju les Vemeweg 5 komt het bedrijf in 1979 terecht in ’t huidige complex aan de Jules Vemeweg 104. Deze bedrijfs ruimte wordt in 1980 officieel t~ opend. Kremers Aluminium B.V. bie_. op de dag van vandaag werk aan circa 30 mensen. Gelakt Het bedrijf richt zich zoals gezegd op de fabricage en montage van alumi nium puien en beplating. Wat de pro fielen betreft, past men in de meeste gevallen Schüco-systemen toe. De heer Nico Kremers jr., lid van het driehoof dig directieteam: «Deze Schüco-s men zijn erg flexibel, was-J-— snel en betrouwbaar profl kaar gepast kunnen worden. Het Duit se concern is op dit gebied toonaange vend». De Tilburgse kermis die van 18 tot en met 26 juli weer georganiseerd wordt, zal weer de grootste van Nederland zijn. Ruim 190 attrakties voor jong en oud dat zegt eigenlijk genoeg Niet voor niets worden er ongeveer 2 miljoen bezoekers verwacht. Nieuw dit jaar in het bonte en feestelijke ker- misgeweld zijn de «Reggae», een vermaak voor snelle mensen en «The Ten Force», een supersnelle draaimolen. Hét succes van vorig jaar, de danstent met het antieke dansorgel achter de V D zal er ook dit jaar weer staan. Naast al die schitterende attrakties komt er ook een groots straatfestival en een openlucht lasershow. Bijzonder dit jaar (jawel, echt bijzonder) is de publieksprijs. Die prijs bestaat uit twee hoofdprijzen twee tien-daagse bus reizen naar Spanje. Men kan er aan meedoen door een waarde-oordeel over de attrakties uit te spreken. Binnenkort leest u daar meer over. Tilburg heeft ook aan bezoekers van buiten de stad gedacht. Bij het VW- kantoor aan de Spoorlaan in Tilburg liggen passe-partouts klaar met fikse kortingen op de attrakties, bij de horeca en in de winkels. En treinreizig'*™ krijgen op vertoon van kaartjes een verrassingspakket bij de VW. Informa tie hierover is verkrijgbaar bij de reisbureaus van de Spoorwegen. Ten slotte voor hen die met de auto van buiten Tilburg komen let op de verwijzingsborden in verband met parkeren. Vifverzaal^BoerkyiuteaefS^iverbaari Uw warme bakker Reeds meer dan 100 jaar Hoefstraat 151 Oerlesestraat 211a op zijn ge won kun je - Uj Zo langzamerhand begint het weer zoal in de vakantie zullen gaan doen zover, anderen moeten nog een paar wel het verlangen koesteren, er in dit j Maar, zult u zeggen, waar kunnen we nou naartr depressies verwekkende, humeur bedervende pok„ zomer betekent, een dagje in de buitenlucht - gezellig - dus blijven wij maar binnen. r die ten minste een half jaar juli 1988 de mogelijkheid in te kunnen. Dat is de invulling o ;n geven aan het zogenaamde n werd medio november 1986 door het Rijk ge- uai i.cl een sluitende aanpak van de jeugdwerkloosheid bleek niet haalbaar onder meer vanwege een niet slui- Dat neemt niet weg dat het college van B W van Tilburg eft bij de betreffende minister een aanvraag te moeten indienen met in het achterhoofd de gedachte «beter iets doen dan plan is inmiddels verstuurd naar Den Haag en na de zomerva- i B W antwoord van de minister te krijgen. redactie-advertentie-afdeling en administratie N.S.Plein 14-16 - 5014 DA Tilburg Tel. 013/368805 sluitingstermijn voor advertenties en redactie dinsdagavond 22.00 uur Wanneer u zo redeneert, kunnen we u natuurlijk geen ongelijk geven, maar u geeft er dan toch blijk van, uw eigen stad en streek slecht te kennen. Toege geven, het is nu geen ideaal weer om een lekkere fietstocht of ferme wande ling te ondernemen. Het openlucht zwembad oefent nauwelijks aantrek kingskracht uit en zonnebaden is even min de meest voor de hand liggende bezigheid, terwijl je in de stromende regen ook al niet kunt genieten van de attracties die de beide pretparken van onze regio in zo ruime mate te bieden hebben. Meer dan natuur Gelukkig heeft Midden-Brab. meer te bieden dan alleen mooie i tuur, openluchtzwembaden en mooi-weer attracties van De Eftel en Beekse Bergen. Het is zelfs zo dat niemand zich maar een dag zou behoeven te verve len, zelfs al zou hij of zij elke dag een uitstapje willen maken tijdens een va kantie die gekenmerkt blijft door regen en lage temperaturen en waarbij de grenzen van onze regio niet of nauwe lijks mogen worden overschreden. Hieronder geven wij u een aantal tip's voor een dagje uit in of nabij Til burg, waarbij u in elk geval droog en warm blijft. De Streek-VW Hart van Brabant heeft ons bij het verzamelen van die tips met raad en daad terzijde gestaan. Musea in Tilburg In Tilburg zelf hebben we natuurlijk allereerst het Nederlands Textielmu seum - een instelling waarop wij met zijn allen best trots mogen zijn en sinds de opening van de nieuwe ac commodatie in het Mommers-com- plex, vorig jaar, zonder meer de fraaiste en beste musea op bied. Voor 3,50 per persoor urenlang bezig zijn met het bekijken van tentoonstellingen en het bijwonen van demonstraties van oude machines en van vroegere en moderne textielbe- werkingstechnieken Het Nederlands Textielmuseum is eigenlijk een verzameling van diverse musea: te beginnen bij het museumge- bouw zelf. Dat is het vroegere textiel- fabriekscomplex van Mommers Co, dat stamt uit de vorige eeuw en een mooi voorbeeld vormt van industriële bouwkunst in de periode. Het gebouw is Rijksmonument. Binnenin bevindt zich een kunstmuseum: naast een eigen, vaste collectie, zijn er voortdu rend wisseltentoonstellingen van wat kunstenaars op het gebied van artistie ke creaties met textiel hebben vervaar digd: wandtapijten van uiteenlopende soorten en tijdperken, maar ook haute- couture mode. Tijdelijk werk voor 80 jongeren van 16 tot,21 jaar die minstens een half jaar of langer werkloos zijn daar draait het bij dit plan van B W om. In tegenstelling tot de oorspronkelijke opzet van het Rijk waarbij het niet al leen maar ging om tijdelijk werk maar vooral om de garantie op een vaste baan na die tijdelijke job, is het idee van die garantie verlaten. Of dat idee in de toekomst nog eens uit de kast ge haald zal worden, is niet helemaal on zeker. Feit is echter dat dat er dit jaar niet meer inzit. Vandaar dat het colle- - 3 W onder aanvoering van ue wethouders Driessen van Economi sche Zaken en Werkgelegenheid en Dijkstra van Sociale Zaken en Perso neelszaken voor de periode tot 1 juli j 1988 een Tilburgs plan hebben inge- ge- diend op basis van een tijdelijke rege- >iedt ling subsidie-aanvragen. 10% In het Tilburgse plan gaat het om 80 jongeren tijdelijk aan een baan te hel pen. Vrijwillige deelname door die jon geren, scholing en vervolgbanen in het bedrijfsleven staan daarbij voorop. Die 80 jongeren vormen ongeveer 10 van de langdurige werkloze jongeren van 16 tot 21 jaar. Door middel van -syste- voorlichting en via rechtstreekse bena- /aardoor vrij dering door de Sociale Dienst zal gé vielen in el- polst worden of er jongeren uit die - groep zijn die interesse hebben voor een tijdelijke baan. Lees verder op blz. 9

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1987 | | pagina 1