HANDYMAN fa RS ND 1 Werkgelegenheid in Tilburg is te eenzijdig afhankelijk van overheid ^Edelweiss JUWELIER Revolutionair inspectievoertuig voor damschuiven Jubileum Katholieke Leergangen VEKO metaalwaren maakt opmerkelijke groei door in Meubelhome prijzenfestijn TILBURG IN BEDRIJF AEG Gordijnen Jaarverslag Tilburgsche Waterleiding Maatschappij 1986: 'ilburg 12 VADERDAGKADO’S tegen een altijd lage prijs (Wij hebben lage kosten, dus calculeren scherp) resultaten 1986 overeenkomstig de verwachtingen 'C£; 75 jaar deeltijds onderwijs met perspectief Handyman: de bovenstebeste onderdelen.... ©koppelmons Zeeland veilig. Ook in de toekomst Donderdag 11 juni 1987 - pagina 9 DE TILBURGSE KOERIER mi 1987-pagina 8 a onze zaak! h DO m van Peter van Oirschot ïnsion i’ I Foto: Wim Maas bedi Ju, WIJ (5 lijnen) kombinatie. surg een ’s maandags vanaf 13.00 uur geopend U zoekt ’t Handyman heeft ’t 668,- 959,- 668,- 598,- 17dgn. 599,- 849,- 599,- 498,- ebouw aan de Tivolistraat in 1924 dat sscheweg. van vit meer c de en 00 tot 18.00 uur. lam 020-137459. jr, ook zondags. Moeders en kinderen, opgelet!! 21 JUNI VADERDAG TOT ZIENS BIJ ONS IN DE ZAAK! Plein Leo XIII 29 - TILBURG - Tel. 013-432629 Een winkel vol gelijl een tergron is de he KO-di i, 59 Het jaar ïunissen be- jkheid: laat situatie er t van het per- itten en is erg asen. Zij zijn dan run taak berekend. Onderdelen voor alle electrische huishoudelijke apparaten en gratis advies. Tilburg Stadhuisplein 271 013-436877 Goede kwaliteit Het jaarverslag meldt verder 1986 de derde fase naar een inzake de mogelijkheden voor Huur v.a. 37,50 Borgsom 200,- Tilburgse on- Houdt de /en en instel- blijf nieuwe rder dan in onderzoek het be- Een aantal Tilburgse bedrijven is bij bouw van de nieuwe hal betrokken /eest. Aannemer T schildersbedrijf ïratief een rnoder- talleerd, die zondere prest leidir- - Voor het bedrijf kers. Het maakt dat over VEKO het laatste woord zal zijn. Dr. H.W.E. Moller (1869-1940) - op richter van de Katholieke Leergangen - naar een borstbeeld van G. Bourgonjon. in siden in 17 ver en meer dan bedoeling jr van de I MO-op- m katho- Rooms-Kathol it examens.» De c voor ogen. Reparaties en graveren doen wij snel, vakkundig en zeer laag in prijs. Gratis en vrijblijvend advies en/of prijsopgave. Tot ziens in wer- :e opleidingen samenge bracht in Sittard. Samen met de 1978 gestichte Katholieke Lerarenopleiding Sittard, en enkele andere fusiepartners, vormden zij in 1986 de Hogeschool Katholieke Leergangen Sittard. Vanuit Tilburg werden nu nog lesplaatsen Den Haag, Amsterdam Eindhoven bediend. VERLOVINGSRINGEN 1/2 RING KADO Dus bij ons 2 ringen kopen 114 ring betalen De inzegening van het «nieuwe» lesget gebouwd werd naast de villa aan de Boss Op 4 juni 1912 stichtte Dr. W.H.E. Moller in Amsterdam de R.K. Leergangen. Weldra verplaatst hij - mede onder druk van de bisschoppen - de zetel van de stichting naar Den Bosch (1913) en in 1918 naar Tilburg. In een van de eerste studiegidsen wordt de doelstelling als volgt geformu leerd: «Aan studerenden een grondige studievorming geven volgens de geest der ieke kerk, meer bijzonder als voorbereiding tot de Middelbare Acte emancipatie van het katholieke volksdeel stond hem daarbij helder Het rapport .Tilburg, werk, bedrij ven, produktiestructuur. is te bestellen bij de Wetenschapswinkel van de KUB, Kamer P 3215, Postbus 90153, 5000 LE I Tilburg. i van een nieuwe grondwater- j in het zuidoosten van Tilburg van start is gegaan. In staat ook te lezen dat Gv „„amuu v<ui het drinkwater in 1986 goed was. De totale hardheid bedroeg 1,83 mmol/1 en op 29 augustus 1986 werd een rest B-radioaktiviteit van het reine water J.onn van minder dan 300 mBq/1 gemeten. pleiten Het hoofdleidingsnet werd met 10.516 m uitgebreid. Op het einde van het verslagjaar tenslotte waren er 82 personen werkzaam bij de Tilburgsche Waterleiding Maatschappij. Ten aanzien van de jaarcijfers over 1986 van de Tilburgsche Waterleiding Maatschappij merkt de directeur, de heer L.C.W. Wentzel, op dat het resul taat over dat jaar overeenkomstig de verwachting is zoals die werd weerge geven in het jaarverslag over 1985 en, zo meldt hij: «De financiële positie heeft nagenoeg geen wijzigingen onder gaan.» ns be- Ver- speelt de eerste Vaste aanstelling Twee stempelmakers vervullen de taak van groepsleider en zijn als vak lieden ook verantwoordelijk voor het onderhoud van de stempels. Verder luktie voort te zetten», zegt xuvuxiissen. Zijn collega John Da- "t daaraan toe: «Eigenlijk gemeente Tilburg, jaren gele- participatiemaatschappij moeten opzetten, om dat soort min of meer kleinschalige initiatieven te bege leiden en te ondersteunen.» «Zeeland veilig». De wereldpers was er vol van. Om Zeeland in de toekomst veilig te stellen, is een regelmatige in- spektie en onderhoud van de schuiven noodzakelijk om de bedrijfszekerheid van de kering te waarborgen. Alleen dan kan de veiligheid van Zeeland wor den gegarandeerd. Op Hemelvaartsdag, 28 mei jl. wa: het de grote dag voor de prijswinnaar: van Meubelhome prijzenfestijn. Zoal: te verwachten van Meubelhome wa: ook deze prijsuitreiking tot in dc puntjes verzorgd en was het heel pro fessioneel georganiseerd, ’s Morgen: om half negen was er al een grote be drijvigheid op de parkeerplaats var Meubelhome. Een groté podiumwager werd geïnstalleerd en het geluid were door zeer technische mensen var Louis van der Tuin uit Groningen ir orde gebracht en om half elf waren alk voorbereidingen op en top in orde. On ong. half 2 begon het optreden van d< grote favoriet uit Den Bosch en om streken, Alec Sander. Om ong. 3 uui werden de prijzen uitgereikt door pre sentator Jacques d’Ancona, een fantas tische gastheer, die zich in deze onge dwongen sfeer prima thuis voelde. De prijswinnaars waren reuze enthousiast over hun gewonnen prijzen, waarbi ook de bloemen niet ontbraken. Na de prijsuitreiking was er een optreden var Chess en als laatste was er een den van David Ray, die een sche show het zien, kortom, een grote happening bij Meub. André en Lilian Klerkx v len ook namens de medewerkers var Meubelhome en de artie~*“ J~1 voor uw belangstellir acties die ,v' gen. Wij acties da educ hedt concentratie nia, i provincies de "rg. In deze -opleidin- Heerlen, st. annaplein 16 tel. 430617 Parkeren geen probleem Nieuw systeem In het verslagjaar 1986 vond voor alle verbruikers de invoering plaats ginnen t van het nieuwe tariefsysteem en de winning kontrakten verdwenen. Ook werd in 1986 een geautomatiseerd verbruikers informatiesysteem in gebruik geno men. Een geautomatiseerd technisch informatiesysteem en een projektadmi- nistratiesysteem werden in 1986 in voorbereiding genomen. Datzelfde geldt voor het voorraadsysteem. optre- fantas ti- het wa: Meubelhome. .<xX willen u al dewerkers var tome en de artiesten danker belangstelling en de fijne re- ie wij van u mochten ontvan- j hebben begrepen door uw re- lat zoiets als deze dag zekei voor herhaling vatbaar is, en wij wilier u wel verklappen, Meubelhome doet haar best. Tot ziens bij Meubelhome in Der Bosch, Balkweg 15-17 op Soetelieve. massa van de laagwerker gelijkmatig sie toe aan onze nationale waterbouw- verdeeld wordt over het wegdek. kundige kwaliteiten en vervolmaakt Het door Boogert ontwikkelde in- het Oosterschelde projekt dat de vei- spektievoertuig voegt een extra dimen- ligheid van Zeeland zal waarborgen. Regenval In 1986 viel er 742 mm regen, mm minder dan het jaar daarvoor, f gemiddelde over de afgelopen 40 j< bedroeg 749 mm. Het natste jaar was 1974 met 992 mm, het droogste jaar was 1976 met 468 mm. Het grondbezit van in het gebied van de waterwin- plaats werd uitgebreid in 1986 en telt nu 176,61.90 ha. Grote ondernemingen Bezorgd tonen Dagevos en Theunis- sen zich ook over het feit dat de helft van de 25.000 arbeidsplaatsen in Til burg die niet afhankelijk zijn van over heidsgeld, worden verschaft door grote Nederlandse of buitenlandse onderne mingen, voor wie het belang van Til burg meestal niet op de eerste plaats komt. Tot op heden zijn er hier nog geen erge dingen gebeurd, met uitzon dering dan van de zorgwekkende ont wikkelingen bij de VOLT/Philips-Til- burg, waarde werkgelegenheid al jaren in een rap tempo afneemt. Ook bij de Volt, zeggen Theunissen en Dagevos, zouden bijvoorbeeld de bedrijfsgroe pen van de FNV alternatieven hebben kunnen ontwikkelen voor de produk- ten, die nu Volt misschien wel de das omdoen, doordat ze niet meer nodig zijn of niet efficiënt genoeg worden ge produceerd. Inzicht in situatie Voor het tijdig ontwikkelen van al ternatieve mogelijkheden moet je ech ter wel inzicht in de bestaande situatie hebben. Dat inzicht nu bestond in veel gevallen nauwelijks doordat men - bij de vakbond en ook elders - niet of niet genoeg beschikte over de noodzakelij- Boven-regionaal karakter Het was aanvankelijk de van Moller, en van het bestuur K.L., om overal in Nederland N leidingen in te richten met eer lieke signatuur. In feite ontstond er een c van opleidingen in de Noord-Brabant en Limburg, laatste provincie waren MO-c gen gevestigd in Roermond, St een zaag Clipper nodig Doe meer met houthandel en verhuurbedrijf DE MEEUW Piusstraat 325-319, Tel. 013-430707 - b.t In de oudste brief die over c richting van de K.L. leewaard zet Moller het plan als volgt «R.K. cursussen te organisert en voora Duits er nis, kun< R.K. «Fa Met het thema «75 jaar deel tijds onderwijs met perspectief» viert de oudste loot aan de stam van de onderwijsholding Leergan gen, de «Deeltijdopleidingen MO», op vrijdag 12 juni a.s. in de Tilburgse schouwburg haar 75-ja- rig bestaan. Naast een feestelijke middagzit- ting rondom de uitgifte van een gedenkboek «75 jaar MO» is er ’s avonds een reünie voor de hui dige en voor de oud-studenten en medewerk(st)ers. In dit artikel aandacht voor de historische ontwikkeling van de «Deeltijdopleidingen MO». Vol gende week een analyse van het vernieuwde perspectief voor het H.B.O.-deeltijdsonderwijs. «w 'lil' g I maar deze ontstonc Nijmegen. Als troostprijs kreeg Tilburg een R.K. Handelshogeschool, die in 1986 - de K.U.B. Katholieke Universiteit c- Brabant werd. Maar de bestuurlijke eenheid, die oorspronkelijk had be staan tussen leergangen en (voormali ge) hogeschool, was toen al lang verle den tijd. De deeltijdskopleidingen startten 1912 met 55 cursisten en groei 1980 uit tot een instituut met 1 schillende opleidingen 5.000 studenten en 350 docenten. Vervolg van blz.l stuk produ Steeds ingrijpender Jef Theunis Immers, het zal niemand ontgaan v,°voe^ zijn dat de rijksoverheid al jarenlang gem< steeds ingrijpender en omvangrijker en’ een bezuinigingen aan het doorvoeren is, bezuinigingen die ook weer doorge schoven worden naar de gemeente (zo moest de gemeente Tilburg onlangs al weer een extra bezuiniging van 10 mil- -<den aankondigen) Bezuinigin- in toenemende mate worden ;regen door mensen te ontslaan. Bij de overheid, bij door de overheid ge subsidieerde instellingen en bij bedrij ven en instellingen die (deels) in op dracht van de overheid werken of in handen zijn van de overheid. Omdat het eind van alle bezuinigingsoperaties nog lang niet in zicht is en er integen- stelling steeds meer extra «gesneden» blijkt te moeten worden in allerlei be- i, bestaat bij de WeWi-onder- de angst, dat er ook in Tilburg onverantwoord veel werk zou kunnen gaan verdwijnen. 55.000 banen Waarover gaat het allemaal in Til burg? Momenteel telt onze stad circa 55.000 «werkzame personen», waar- /iervijfde een werkweek heeft van dan 36 uur. In 1970 waren er hier i.OOO werkzame personen; er zijn L.e afgelopen 17 jaar, lang na de tor ting van de textielindustrie, s nog eens 4.000 ba- j plaats .van erbij ge- de op- Maastricht en Sittard. Geleidelijk iting van de K.L. leewaard bleef, den al deze opleidingen same ke gegevens. Die gegevens verzamelen, zet Moller het plan als volgt uiteen: ordenen en in een later stadium aan de «R.K. cursussen te organiseren, eerst hand daarvan adviezen en actiemodel- en vooral voor MO Nederlands, Frans, len voor de (nabije) toekomst ontwik- Duits en Engels, en verder geschiede- kelen, is de bedoeling geweest van de nis, aardrijkskunde, staathuishoud- opdracht die de Tilburgse FNV-afde- kunde en statistiek, etc. Dus een soort ling aan de WeWi-mensen heeft gege- R.K. «Faculteit der Letteren». ven. En deze laatsten kregen bij hun Vermoedelijk hoopte Moller dat de onderzoek, behalve de statistische ge- leergangen zich geleidelijk zouden ont- gevens van de gemeente Tilburg, ook wikkelen tot een R.K. Universiteit, i nndnmik de beschikking over de grote hoeveel- maar deze ontstond los van de K.L. in 1 weeue-KanS-OnaerwiJS heden nuttige informatie waarover de Nijmegen. «Deeltijdsopleidingen MO» fun diverse FNV-bonden in Tilburg welis- Als troostprijs kreeg Tilburg een geerden lange tijd primair als leraren waar beschikten, maar waarmee ze R.K. Handelshogeschool, die in 1986 opleidingen. Onderwijsmensen uit het verder niet altijd even veel deden - de K.U.B. Katholieke Universiteit lager onderwijs haalden in de avond- laat staan dat ze in een breder perspec- Brabant werd. Maar de bestuurlijke uren hun middelbare akten voor een tief werd geplaatst. eenheid, die oorspronkelijk had be- leraarsfunctie in. het voortgezet onder- staan tussen leergangen en (voormali- wijs. De katholieke grondslag was I llburgse wortels ge) hogeschool, was toen al lang verle- daarbij allang geen hindernis meer om De boodschap van de Tilburgse on- den tijd. vele «andersdenkende» cursisten bin- derzoekers is duidelijk: «Houdt de De deeltijdskopleidingen startten in nen haar opleidingen te integreren, ontwikkelingen in bedrijven en instel- 1912 met 55 cursisten en groeiden in De MO-opleidingen werden daar- lingen scherp in de gaten, blijf nieuwe 1980 uit tot een instituut met 17 ver- naast steeds meer de startplaats om af bedrijven als Fuji Photo allerharte- schillende opleidingen en meer dan gebroken studies weer op te bouwen, lijkst verwelkomen, maar zorg vooral 5.000 studenten en 350 docenten. om zich bij- en om te scholen om, per- ook dat je als gemeente, als investeer- soonlijke interesses te kunnen ont- ders, werkgevers en vakbonden de zo Boven-regionaal karakter plooien. Van de huidige 3.100 studen- enorm belangrijke bedrijven die in Til- Het was aanvankelijk de bedoeling ten is 55 procent vrouw! burg zelf hun wortels hebben, die door van Moller, en van het bestuur van de Deeltijdsonderwijs speelt in op de Tilburgers zijn opgericht en/of worden K.L.. om overal in Nederland MO-op- toenemende behoefte aan «levenslange geleid, alle aandacht blijft geven - leidingen in te richten met een katho- educatie»enschept nieuwemogelijk- want er zijn genoeg puur Tilburgse be- lieke signatuur. heden en perspectieven: kennis is drijven waar we in deze stad trots op In feite ontstond er een concentratie markt. Deze ombouw en integratie van mogen zijn en die we hier hard nodig van opleidingen in de provincies de «Deeltijdopleidingen MO» in de hebben.» Noord-Brabant en Limburg. In deze nieuwe facultateit «Educatieve Oplei dingen» is onderwerp van een tweede beschouwing. Volgende week. We cijferen u wat getallen voor want die spreken meestal voor zich. Zo werd in 1986 totaal 12.559.408 m3 water ge leverd aan de aangeslotenen in Tilburg en Goirle. Dat betekende een toename van ruim een half miljoen kubieke me ter water of 4,5%. Op maandag 30 juni werd het maximale etmdalverbruik ge noteerd: 52.687 m3. Op eerste kerstdag werd het laagste etmaalverbruik geno teerd: 21.360 m3. Vervolg van blz. 1 Daarvoor is ee ne luchtcompressor geïnstall de nodige capaciteit levert. Kwaliteitscontrole VEKO is in het algemeen te be schouwen als een toeleverancier van halffabrikaten voor de elektro-techni- sche industrie. In veel gevallen ope reert het bedrijf als een zogenaamde «Co-maker». Zö’n samenwerkingsver band tussen VEKO en een cliëntbje- drijf komt vaak tot uitdrukking in een langdurig contract. Verder uit zich dit in een samenwerking met betrekking tot de aanwending van «know how», het gebruik van machines en het geza menlijk vaststellen van kwaliteitsgren- zen en kwaliteitsnormen. De bedrijven in de elektro-technische industrie stel len hoge kwaliteitseisen. Aan zichzelf en aan toeleverende ondernemingen. Voor VEKO is dit geen probleem. «Al onze produkten zijn van uitstekende kwaliteit. Deze kwaliteit en de flexibi liteit vormen de belangrijkste oorzaak voor de zeer snelle groei van ons be drijf», aldus VEKO-directeur Ver meer. «De kwaliteitscontrole hierbij een centrale rol. Op plaats is er de controle van onze men sen bij hun werkzaamheden aan de machines. Daar worden belangrijke meetgegevens bijgehouden». De VE- KO-produkten worden bij gereedko men gecontroleerd met behulp van moderne meetapparatuur, zoals meet- projectors. Op deze wijze wordt nage gaan, of de artikelen volgens de werk tekening op maat zijn gemaakt. De produkten worden ook getest op hard heid, terwijl verder nog buigproeven genomen worden. Achttien uur Naast de genoemde kwaliteit en fle xibiliteit kenmerkt de onderneming zich door scherpe levertijden, wat voor de cliënt bijzonder aantrekkelijk is. De twee-ploegendienst stelt het bedrijf in principe in staat, om achttien uur be schikbaar te zijn voor de afnemer. En dat is, onder meer met het oog op de service-verlening, van aanzienlijk be lang. Niet minder belangrijk voor de cliënt is VEKO’s scherpe prijsstelling. Samen met de eerder genoemde pun ten maakt dit de explosieve groei van de onderneming minder verrassend. Maar de snelle ontwikkeling van het bedrijf is niet zonder de nodige in spanningen van de mensen bij VEKO in gang gezet. Vermeer weet de inzet soneel op waarde te schat tevreden met zijn mensen. Zij zijn dan ook volledig voor hun taak berekend. De meeste medewerkers hebben een vooropleiding in de metaal gehad op L.T.S.- of M.T.S.-nivo. Dienstensector riet overgrote deel van de banen in Tilburg vindt men in de zogeheten «dienstensector» (o.a. handel, banken, verzekeringen, vervoer, onderwijs, overheid, gezondheidszorg, horeca). In 1986 vonden hierin 38.511 mensen hun werk. Ruim de helft daarvan kreeg het salaris rechtstreeks of indirect van de overheid; het gaat hier om sectoren als onderwijs (5.100 arbeidsplaatsen), ge zondheidszorg (5.500), maatschappe lijke en sociaal-culturele dienstverle ning (b.v. gezinshulp, bejaardenwerk, buurtwerk (3.500 arbeidsplaatsen), po litie, brandweer, gemeentelijk appa raat, woningbouwcorporaties (4.500), PTT (750), BBA en NS (250; daar zijn de «industriële» arbeidsplaatsen bij de NS-hoofdwerkplaats, zo’n 700, nog niet bijgerekend). De bouw Naast die in Tilburg enorm belang rijke «dienstensector» zijn er hele be drijfstakken als de bouw, die groten deels van overheidsinvesteringen af hankelijk zijn. Ook heb je in Tilburg bedrijven die voornamelijk voor over heid of door de overheid gesubsidieer de instellingen werken (zoals de fa briek van ziekenhuisbedden ETESMI- Koch) en bedrijven waarvan kapitaal en investeringen voor een belangrijk deel afkomstig zijn van de staat (bijv, van Doome’s Transmissie). Zo kun je je dus afvragen: wat ge- beurt er met een fabriek van zieken huisbedden wanneer de overheid nog eens rigoureus verder gaat bezuinigen op de gezondheidszorg? Scenario’s Er zijn in zo’n geval enkele scena rio’s mogelijk.. Een ervan is het helaas inmiddels «klassieke» geval: de fa briek krijgt steeds minder orders en T l. moet steeds meer inkrimpen, totdat de n hê, s“ m“' is- h« b" de kwaliteit van driJf wordt gesloten en de werknemers op straat komen te staan: het is een voor Tilburg onderhand maar al te be kende gang van zaken. John Dagevos en Jef Thei i een andere mogelijl i geval, wanneer de voor een bepaald bedrijf of bedrijfstak somber uitziet, de mensen die in het desbetreffende bedrijf werken samen met bijvoorbeeld vakbond en gemeen te naar alternatieven zoeken, naar mo gelijkheden om met de vakkennis op allerlei gebied waarover men beschikt een produkt te gaan maken waarvoor wel een markt is. Kijk bijvoorbeeld eens naar sommige textielbedrijven in en om Tilburg, die door het produce ren van nieuwe materialen hun bedrijf en de bijhorende werkgelegenheid heb ben gered. Of kijk naar de ex-werkne- mers van Mutsaerts Kinderwagenfa- briek, die na het faillissement van hun bedrijf zelf zijn doorgegaan - en met succes: «Ieder faillissement in Tilbt zou gebruikt kunnen worden om e Na zorgvuldige afweging van de di verse alternatieven is door Rijkswater staat - de opdrachtgever - gekozen voor inspectie van de schuiven vanaf de onderhoudsweg met behulp van een speciaal door het bedrijf Booger Hoog werkers B.V. ontwikkeld inspektie- voertuig. De afmetingen van de schuiven, als mede de ligging ervan ten opzichte van de onderhoudsweg, hebben de grote afmetingen van het inspektievoertuig bepaald. Hierdoor is, zoals het Ooster schelde werken betaamt, ook het in spektievoertuig uniek. Het grootste vertikale bereik is 16 meter, terwijl de horizontale reikwijdte 27,2 meter is. Elders in de wereld is er geen inspek tievoertuig van een dergelijke afmeting te vinden. Het inspektievoertuig is een laag werker, bestaande uit twee hoofdseg menten: 1. Laagwerker: deze brengt de in- spektiekorf boven, tussen en onder de regels van de schuiven. Vier hydrauli sche stempels waarborgen onder alle omstandigheden de stabiliteit. Alle be wegingen worden gerealiseerd via hy- daulische overbrengingen. 2. Trekker/oplegger IL. Deze speciale kombinatie maakt de laagwerker transporteerbaar. De op legger is hiertoe voorzien van zes luchtgeveerde assen, waarmee de grote de bouw van de nieuwe hal betrokken geweest. Aannemer Van de Meijs, VE- I TI, schildersbedrijf De Leeuw, Strizo I en het coöperatief installatiebedrijf I Noord Brabant. Vermeer: «Mede I dankzij het vakkundige werk van deze Tilburgse ondernemingen is de nieuw- I bouw gerealiseerd. En naar volle tevre- zijn zij vooral degenen, die jongeren denheid». scholen en begeleiden op de werkplek. De toekomst ziet er voor VEKO I Van de machine-operators wordt na veelbelovend uit. De vraag of de snelle I verloop van tijd verwacht, dat ze zelf- ontwikkeling van het bedrijf zal aan- I standig de noodzakelijke werkzaamhe- houden, lijkt bevestigend beantwoord den kunnen verrichten. te kunnen worden. De enorme groei In meerdere gevallen heeft een part- van de laatste jaren wijst op een bij time dienstverband bij VEKO geleid ZOndere prestatie van het bedrijf en de tot een voltijdse vaste aanstelling. Ver- leiding van VEKO. En dat is gunstig, meer: «Met het oog op de continuïteit Voor het bedrijf en voor de medewer- proberen we gedurende een tijdelijk kers. Het maakt verder waarschijnlijk, dienstverband vast te stellen, of dat over VEKO metaalwerken B.V. iemand geschikt is voor ons bedrijf. het laatste woord nog niet gesproken Als dat het geval is kan dit, als er mo- jkheden aanwezig zijn, leiden tot vaste aanstelling». Tegen de ach- ?nd van de genoemde continuïteit heer P. Vermeer, zoon van de VE- lirecteur, in de bedrijfsleiding op genomen. Nieuwe assemblage Het bedrijf besteedt ruim aandacht aan produkt-ontwikkeling. In de mees te gevallen wordt daarbij in een aantal testrondes geprobeerd, om het gewens te produkt met de vereiste kwaliteit te vervaardigen. Als het «voorwerk» met succes wordt afgerond, kan vervolgens met de daadwerkelijke produktie van het betreffende artikel worden begon nen. Met name geldt dit voor het stanswerk. In de assemblage worden verschil lende, gedeeltelijke zelf vervaardigde onderdelen samengesteld tot een half fabrikaat, dat als zodanig wordt afge leverd. Wat zijn de toekomstverwach- tmVem^J«W?hebben nog het één en ander in petto. Het stansen zal wel verkregen een centrale rol blijven vervullen, maar overhe daarnaast zal een nieuwe assemblage van speciale produkten van grote bete-' kenis worden voor het bedrijf. En mis schien dat we ons in de toekomst ook gaan richten op het spuitgieten van kunststof produkten». De assemblage-werkzaamheden van VEKO zullen op korte termijn al wor- D11]Kl le n den uitgebreid. De totaal beschikbare bedrijfsruimte zal daardoor belangrijk £oekers dè in omvang toenemen. Veelbelovend In de loop van deze maand zal een nieuwe bedrijfshal door VEKO in ge bruik worden genomen. Het gaat om een ruimte die de onderneming met het oog op toekomstige assemblage- werkzaamheden heeft aangekocht en mccraa die rechtstreeks grenst aan het huidige f bedrijfscomplex. De betreffende hal is de wat betreft de bouw en inrichting zeer meenstortïng ‘van modern. De uitstekende verwarming in absolute 6CIjfers en verlichting zullen ervoor zorgen, dat nen verdweneJ het in de nieuwe bedrijfsruimte prettig werken zal zijn.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1987 | | pagina 9