rs De Schakel schakelt goed 5 ■J 5 Gemeentepagina Hf lilburg lilburg Gemeente Voorlopig programma van «De Schakel» Bestemmings plannen Bouw vergunningen Commissievergaderingen lalwijk Open dag brandweer Spreekuur wethouders Gemeentelijk informatiecentrum SS Hinderwet 11 juni 1987-pagina 6 Donderdag 11 juni 1987 - pagina 7 DE TILBURGSE KOERIER Samenstelling: afdeling Voorlichting en Inspraak van de gemeente Tilburg, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg, 013-328507 •rie van 3.500,- Markt Koningsplein in blank eiken bi naties leverbaar prijs 2.700,- OPENINGSTIJDEN STADHUISBALIES jur. (B-87-0797) bestemmingsplan «Van Hogendorp», bouwplan Ti- therlook (B-87-0770) Ing; 'urg >ok in 4 Voorbereiding be stemmingsplan Actuele 1ste en 2de Kamerstukken Rechtstreekse 2de Kamerlijn i of wen- <De Scha- er wordt ook c vanaf 13 juli 1! Evenemententerrein 't Laar Verkeersactie Beatrix Mavo Actie tegen vandalisme Daarnaast wc ten getoond Tevens waar u 2 als Ma. I 12.30-17. 116040680 morgen gesloten IJzerstraat 6. het veranderen van het woonge bouw aan de IJzerstraat 3-5 (B-87-0759) ■e in het ien: Do. 8.30-13. Vr. 7.00-15. Ma.l 8.30-17. Dl.: 8.30-17. Ma. 8.30-17. Dl. 8.30-17. ssen an. Vr.: 9.00-17. INTERIEUR WAARBORG Vr. 8.00-17. elijk l en zaterd: ).00tot17.< /orden diverse aktivitei- zoals het blussen van e pan (ook wordt ge wat er fout kan ga werken met pen in een «brander Ter inzage Div. bestemming bouwplanproc Verkeersmaatr Hazelaarstraat 4a Burgemeester en Wethouders hebben een hinderwetver voor een opslag van klein chemisch afval aan Laura en terwoude. Basisschool De Goede Herder (Postelse Hoeflaan) Instructie verkeersbrigadiertjes ergunning verleend J. Spierings. geen beroep in- 1987. Basisschool Don Sarto (Oude Hilvarenbeekseweg) Instructie verkeersbrigadiertjes jesteld te aan- en hiertoe 29 juni '00 uur .12 juni r.OO uur een vlam in de gedemonstreerd i gaan) ïrsluchtapparaten end» gebouw. rhulst Clijsen, telefoon 328306 Wo. 17 juni 8.30-13.00 uur Het kan de «gt krant i ingediend. In een ins niet bekend te op deze jenda» te die eigenlijk op sn in een andere zers te garande- irkomen. Brakman hoek Boterberg Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor een gereedschapmake- rij door Gerdijko B.V. De gemeenteraad heeft op 1 juni 1987 besloten een bestemmings plannen voor te bereiden voor .16 juni r.00 uur 26 juni L00 uur .18 juni i.00 uur 19 juni 5.00 uur 22 juni L00 uur 15 juni L00 uur srgunning verleend Vereniging te Zoe- 5 zijn er een aantal zaken zelf aan mee kunt doen, zo- Basisschool Havervelden (Theresiaplein) Basisschool ’t Stuivesant, Stuivesantplein Instructie verkeersbrigadiertjes 23 juni L00 uur Basisschool Hoefstraat (Groeseindstraat) Instructie verkeersbrigadiertjes Op 16 juni heeft i houder spre 23 juni bij h< Lees- en documentatiehoek Nota’s, commissiestukken, enz., maken het mogelijk de gemeentelijke besluitvorming op de voet te volgen modelbouw brandweervoertuigen en maquettes historie van de brandweer nationale brandwondenstichtir meten van gevaarlijke stoffen. e en waar ook Op 8 mei jl. is het multifunctionele politievoertuig «De Schakel» officieel in gebruik genomen en in de weken daarna veelvuldig in gezet bij acties of projecten. Daarbij waren de reacties van zowel gebruikers als bezoekers erg positief. Ook groepsbezoek mogelijk na telefonische afspraak Stadshuisplein 132, 5038 TC Tilburg Telefoon 013-358575. Door een «voorbereidingsbesluit» te nemen geeft de gemeenteraad aan dat voor een gebied een be stemmingsplan wordt gemaakt. Een voorbereidingsbesluit heeft tot doel igs- en icedures .tregelen »n geeft de voor een ge ngsplan wor irbereidingsbeslui Technische Adviescommissie voor de Straatnaamgeving Op dinsdag 16 juni a.s. om 14.00 uur in Kamer 116 van het stadhuis. Voorzitterdrs. J. Verf Secretaris F.W.H.M. Op de agenda o.a.: Gesworenhoekseweg, b( volistraat, Stadhuisplein m besloten ka- zoals dat bij ge- ;ha- informatie, klachten of het ingifte. Natuurlijk is ikelijk van het soort werpvergunningen liggen van 12 juni 1987 tot en je bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuis- 3 van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag >k uitleg krijgen over de aanvragen 3rsoonlijke gegevens niet be meten worden gericht aan Burge- brief moet worden gestuurd idhuisplein 130, 5038 TC Til- naakt tegen de ontwerpvergunning instellen bij de Kroon tegen de defini- Een geweldig fijn comfort voor jong t een fantastisch ïrke stof bekleed In het Gemeentelijk trum (Stadhuisplein der verkrijgbaar mingsplannen. er met ingang van deze week, voortaan iedere week pagina een «Schakel-agc vinden. Basisschool ’t Korenveld (Tafelbergstraat) en Basisschool Aloysius (Staringstraat) Instructie verkeersbrigadiertjes Chopinstraat 2. het bouwen van een berging bij de woning aan de Chopinstraat 78 (B-87-0583) St. Josephstraat 3. het veranderen van de woning aan de St. Josephstraat 48a (B-87-0796) te St. Josephstraat 48a (B-8Ï Lange Nieuwstraat 4. het veranderen van de woning aan de Lange Nieuwstraat 11 (B-87-0791) Tongerlose Hoefstraat 5. het bouwen van een berging bij de woning aan de Tongerlose Hoef straat 73 Aanstaande zondag 14 juni houdt de Brandweer Tilburg een grote open dag op de brandweerkazerne aan de Fabriekstraat 34. gebeuren dat gemeentelijke advertenties c jemeentepagina» thuishoren, noodgedwongen l verschijnen. Om de duidelijkheid voor de leze' ren, proberen we dit zoveel mogelijk te voor» Aanvragen en ontwerpvergunningen Wanneer Burgemeester en Wethouders van plan zijn een vergunning te verlenen en er kan redelijkerwijs worden aangenomen dat er geen bezwa ren zullen zijn, kunnen aanvraag en ontwerpvergunning samen ter inzage worden gelegd. Dit is de zogenaamde korte procedure. Er wordt dan geen openbare zitting gehouden, tenzij hierom telefonisch wordt gevraagd. Galjoenstraat 5 Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor het oprichten van een fotografisch bedrijf door M. van Delft. Ruimtelijke ordening, openbare werken en stadsvernieuwing Op maandag 15 juni a.s. om 16.00 uur in het stadhuis (oude raadszaal). Voorzitterweth. drs. R. v. Eijkeren Secretaris P. v. Bragt, telefoon 434050, toestel 128 Op de agenda o.a.: Voorbereidingsbesluit Sportweg Voorbereidingsbesluit Abdij van Egmondstraat/Prof. Verbernelaan Voorbereidingsbesluit Oude Heikant Voorbereidingsbesluit uitbreiding winkelcentrum Gesworen Hoek Beschikbaarstelling krediet voor renovatie verkeersregelinstallaties Ringbaan Oost/Ringbaan Zuid en Ringbaan Zuid/Broekhovenseweg Procedurevoorstel behandeling bestemmingsplannen Vergunningen Siriusstraat 3 Burgemeester en wethouders hebben een hinderwetver voor het oprichten van een automobielbedrijf van Arn. J Roelof Kranenburgplein Burgemeester en Wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend voor een vleeshandel aan Vleeshandel Zuid-Nederland. ma t/m wo 8.30 -16.00 uur donderdag 8.30 -19.00 uur (belastingen tot 16.00 uur) vrijdag 8.30 -12.30 uur De aanvr met 12 ju plein 13C van 18.ü, en hinderwetverc Schriftelijke aparte brief I maken. Tot 1 juli 1987 kan telefonisch worden verzocht om een openbare zitting (telefoon 328498). De schriftelijke bezwaren moeten worden gericht aan Burgemeester en Wethouders van Tilburg. Deze brief moet worden gestuurd naar de direc teur van de Milieudienst (Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg). Iedereen die een bezwaar heeft ingediend tegen de aanvraag en ontwerp vergunning kan ook later beroep instellen tegen de vergunningsverlening bij de Kroon. Dit geldt ook voor hen die om gegronde redenen hiertoe niet in staat waren. t geen enkele wet- jreekuur. U kunt weer op ien terecht. Actuele tentoonstellingen Compacte stad w.o. tweede stadskantoor Bouwen in Tilburg Stortgas Actuele folders Bouwen in Tilburg (april) Compacte Stad Actueel Minimumloon Werkwijzer voor jongeren Isolatiesubsidie Pas 65-Krant Wat iedere vakantiewerker moet weten Diverse verkeersfolders Zicht op het gemeentebestuur Studiefinanciering 18+ Gemeentegarantie in Tilburg Alle postbus 51-folders (o< diverse talen) Studiemogelijkheden Huursubsidie ’87-’88 Huurkrant Vakantie en sociale verzekering Kinderbijslag, hoeveel mag ik bijverdienen Huurprijzen van woonruimte 1987 Straling Dia- en videovertoningen (gratis) Dit is uw gemeente Tilburg te kijk Milieu Harmonie v.e. gemeenschap (1958) Polygoonnieuws 1924-1954 Bejaarden, sta er bij stil ..en nog vele andere Bloemendaalstraat 1het bouwen van een berging en een erfafscheiding aan de Bloe mendaalstraat 9 Basisschool Prins Bernhard (Waringinstraat) en Basisschool Hasselt (Hasseltstraat) Instructie verkeersbrigadiertjes Iedereen in Tilburg en daarbuiten die eens achter de schermen van de brandweer wil kijken, is van har te welkom. Het meest uiteenlopen de brandweermateriaal is te zien. Informatiecen- 132) is een fol- over bestem- o.m. het oprich- jouwing >rststraat i de wo- Onderwijs, sport en gezondheidszorg Op maandag 15 juni a.s. om 13.30 uur in het stadhuis (oude raadszaal) Voorzitterweth. J. Timmermans Secretaris G. Hensing, telefoon 363000, toestel 29 Op de agenda o.a.: Onderwijs - educatief programma 1987-1988 - overplaatsing vijf lokalen naar de Reeshof Algemeen - kabelkrant (tevens de commissieleden sociale en culturele zaken uitge nodigd) Sport en Recreatie bijdrage uit het jumelagekrediet - subsidiëring sportevenementen Gezondheidszorg - regionaal beleidsplan vestiging huisartsen ivragen en de ontwe ’juli 1987 ter inzage 130)elke werkdag i.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ooi rgunningen. i bezwaren kunnen tot 12 juli 1987 worden i kan worden verzocht persoonlijke gegever Reeshof Surveillance In een bestemmingsplan is vastge legd wat er in een bepaald gebied mag worden gebouwd en hoe grond én gebouwen mogen worden gebruikt, bijvoorbeeld woningen, groot- of kleinschalige industrie, kantoorgebouwen, winkelpanden, verkeerswegen, groen- of recrea tievoorzieningen, combinaties hier van, enzovoort. Voordat een bestemmingsplan on herroepelijk wordt, zijn er diverse procedures en besluiten. Hierbij bestaat steeds de mogelijkheid be zwaren in te dienen. Bezwaarma kers krijgen een schriftelijke reac tie. Tenslotte worden er voortdurend di verse demonstraties gegeven. Te veel om op te noemen voor jong en oud. U kunt het 't beste zelf komen bekijken. De wethouders van de gemeente Tilburg hebben iedere dinsdag spreekuur van 16.30 tot 18.00 ui U kunt hiervoor telefonisch of schriftelijk een afspraak maken met de secretaresses van de wethou ders. Wilt u naar het spreekuur van wethouder Van Hassel, dan hoeft u geen afspraak te maken, u kunt dan zo tussen 16.30 en 18.00 uur bij hem terecht. Openingstijden Maandag van 13.00 tot 17.00 uur Di. t/m vr. van 9.00 tot 17.00 uur Zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur Als de acties geer rakter hebben, j scholen of bedrijven wel het val is, kan iedereen in «De Set kei» terecht voor voorlichting, doen van aar dit ook afhani project. Voor eventuele vragen sen over de inzet van kei» kunt u altijd terecht bij de in specteur van politie H. Boelens. Hij is bereikbaar op tel. nr. 438438, toestel 224. 1een perceel aan de westzijde van de Ringbaan West (nabij Hasseltro- tonde) t.b.v. het vernieuwen van een benzineverkooppunt 2. voor een perceel aan de W. Mo- lengraafstraat t.b.v. de verbouwing van een pand tot biljartzaal 3. een gedeelte van het industrie terrein Loven t.b.v. ten van bedrijfsbebc 4. het perceel van der Hor 33 t.b.v. het uitbreiden van ning met een garage/berginc 5. een perceel langs de Ringbaan Zuid (nabij Aabe-fabriek) t.b.v. het oprichten van bedrijfsbebouwing 6. een deel van het gebied van Ho gendorp t.b.v. woningbouw 7. het gebied Gasthuisring/Kuiper- straat t.b.v. woningbouw 8. percelen grond aan de Bredase- weg (nr. 61) en de Meidoornstraat. bouwactiviteiten die niet in het te maken bestemmingsplan passen tegen te gaan realisering mogelijk te maken van bouwplannen die zullen pass in het nieuwe bestemmingsplat Burgemeester en Wethouders zijn van plan de gevraagde bouwver gunningen te verlenen. De bouw plannen liggen van 12 juni 1987 tot 26 juni 1987 ter inzage bij de Milieu dienst en het Gemeentelijk Informa tiecentrum. De Milieudienst vindt men in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) en men kan er elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur terecht. Het Gemeentelijk Informatiecentrum is geopend op maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Gedurende genoemde twee weken kan men schriftelijk bezwaar indienen tegen de vergunningverle ning. Bezwaarschriften moeten worden gericht aan de directeur van de Milieudienst, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg. Voor het bouwen en veranderen van bouwwerken zijn meestal ver gunningen nodig. Met vragen hier over kan men terecht bij de Milieu dienst (telefoon: 328911). Bouw plannen die vooruitlopen op het definitief worden van een bestem mingsplan of die in geringe mate afwijken van het geldende bestem mingsplan, worden ter inzage ge legd. Iedereen kan dan bezwaar in dienen. Bezwaarmakers krijgen al tijd een schriftelijke reactie op hun ingediende bezwaarschriften. Er zijn verzoeken om een bouwver gunning binnengekomen voor: Bedrijven die overlast (hinder) kunnen veroorzaken, kunnen op grond van de Hinderwet een vergunning nodig hebben. Dat wil zeggen dat zij bij de gemeente een hinderwetvergunning moeten aanvragen. De normale pro cedure bestaat uit verschillende stappen: aanvraag om een hinderwetver gunning - ontwerpvergunning - vergunning. Bij elke stap kunnen bezwaren worden gemaakt. De bezwaarmakers krij gen steeds een schriftelijke reactie op hun ingediende bezwaren. Dit voertuig heeft een zeer dui delijke rol in de bestrijding van de veel voorkomende criminali teit in Tilburg. Daarnaast heeft het een functie als middel om met name de Tilburgse politie dichter bij de burgerij te bren gen. Het karakter van veel voor komende criminaliteit is immers zodanig dat de bestrijding ervan niet alleen door de politie kan gebeuren de hulp en eigen ver antwoordelijkheid van de Tilbur- gers is daarbij van groot belang. Om te weten waar «De Schakel» de komende tijd te bezoeken is en welke projecten of acties voor de Tilburgse bevolking, bedrij ven, scholen of andere instellin gen gehouden gaan worden, is De vergunningen liggen van 12 juni 1987 tot en met 12 juli 1987 ter inzage I bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) elke werkdag van I 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men I kan hier ook uitleg krijgen over de vergunning. Indien men bezwaren heeft kan tot 13 juli 1987 beroep worden ingt I bij de Kroon door iedereen die al bezwaar heeft gemaakt tegen de I vraag en de ontwerpvergunning. Ook zij die om gegronde redener, t niet in staat waren kunnen beroep instellen bij de Kroon. I Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin. Deze brief moet worden gestuurd naar de Raad van State, Afdeling I Geschillen van Bestuur, Postbus 20019, 2501 EA Den Haag. Daarnaast kan tot 13 juli 1987 een verzoek tot schorsing van de vergunning of tot het treffen van een voorlopige voorziening wordën ingediend. Dit verzoek moet men richten aan de Voorzitter van de Afdeling Geschillen van Be stuur, Postbus 20019, 2501 EA Den Haag. Wanneer dit verzoek niet wordt ingediend en gesteld bij de Kroon, is de vergunning geldig De werkingsduur van de voorberei- dingsbesluiten genoemd onder 5 t/ m 8 is op 2 jaar gesteld. De voorbereidingsbesluiten treden in werking met ingang van 11 juni 1987. De besluiten liggen met de tekenin gen met ingang van 11 juni 1987 voor iedereen ter inzage bij Publie ke Werken, afdeling Stadsontwikke ling (2de etage, kamer 24), Noord- hoekring 188 (ingang Vincentius- straat)elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. Het besluit kan men ook inzien in het Gemeentelijk Informatiecen trum (Stadhuisplein 132)maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Burgemeester en wethouders kunnen zich laten adviseren door commis sies uit de gemeenteraad, onder andere over voorstellen aan die raad. De commissies vergaderen doorgaans één keer per maand. Deze vergade ringen zijn openbaar. Bovendien kan door belanghebbenden een korte spreektijd worden aangevraagd, indien zij iets willen vertellen over een van de agendapunten. Spreektijd moet vóór de vergadering worden aan gevraagd bij de secretaris van de commissie. De agenda en bijbehorende stukken liggen voor iedereen ter inzage Gemeentelijk Informatiecentrum (Stadhuisplein 132). Openingstijdei maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrij dag van 9.00 tot 17.00 uur. Ontwerpvergunningen Broekhovenseweg 130 L Burgemeester en Wethouders zijn van plan een hinderwetvergunning te verlenen voor Special Clean B.V. i.o. Hiertoe is een ontwerpvergunning opgesteld. Minister van Sonstraat 1 Burgemeester en Wethouders zijn van plan een hinderwetvergunning te verlenen voor de friture van A. de Koek. Hiertoe is een ontwerpvergunning opgesteld. Noordhoekring Burgemeester en Wethouders zijn van plan een hinderwetvergunning te verlenen voor een verkooppunt voor motorbrandstoffen en een wasstraat aan Vollenhoven Grootolie B.V. Hiertoe is een ontwerpvergunning opgesteld. De ontwerpvergunning ligt van 12 juni 1987 tot en met 26 juni 1987 ter in zage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de ontwerpvergunning. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 26 juni 1987 worden ingediend door iedereen die al bezwaar heeft gemaakt tegen de aanvraag en door hen die om gegronde redenen niet in staat zijn geweest een bezwaar tegen de aanvraag in te dienen. In een aparte brief kan worden verzocht per kend te maken. Schriftelijke bezwaren moet meester en Wethouders van Tilburg. Deze t naar de directeur van de Milieudienst (Stad* burg). Iedereen die bezwaar heeft gerru en de aanvraag kan ook later beroep in tieve vergunningsverlening.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1987 | | pagina 7