riNG ER 'EN Sivimo ui IS Ie NIEUWE HARING gegarandeerd goedkoper Winkelcentrum bestaat 25 jaar De Westermarkt viert een hele week feest e r-y 2 weken over tijd en... o Zwanger? 79.- Voor de laatste maal Festival in het Farce Theater Oosterse DE ZEEUW tapijten 239.- UI III )0K? ZOMERKOOPJES 7?5 8?° 29?5 r'nTCRnOTOMW specialist in «Black Hair» techniek Aanbieding voor de maand mei Woensdag 27 mei 1987 - pagina 3 DETILBURGSE KOERIER mei 1987-pagina2 eigen vakkundig reparatie-atelier N.S. Plein 32 in elk handje HEMELVAARTSDAG GEOPEND steel- Onderwijs rte welkom. O irohji Model ML 104 aat Boxer-shorts Singlets in diverse kleuren -vrij FILMS ROMMELMARKTEN St.-Annaplein 13, Tilburg Bel voor afspraak 013-432539 Vers uit het handje bij Broodje Jantje DOKTERS WEEKENDDIENST ontvangt U jdestoffen lat lat RONDOM HART VAN BRABANT lend van It zich in van bestaat uit een bedrag van en een oorkonde. 423224 confectie "9 ilpstraat la 366236 ndanks alle den Zonnejurken mode. itieke t op- nnid- iingen vanaf herin- kennis- taande j show Wil- retha ler- 19,95 31,95 49,95 64,00 79,95 buro voor rechtshulp Buro voor Rechtshulp, Wilhelmina- park, is donderdag en vrijdag gesloten. irg Zand t wor uur wordt gehouden, ieelnemer door bij Naast dit zijn er ook r zien v“ J Harmor feWTOLET MMTJG y verse Belgische broodjes alleenstaanden en paren vanaf 30 jaar PAS BUITEN Schouwburgring 200, Tilburg Aanvang 20.00 uur Op 4 en 5 juni «aim bus van de vereniging welzijnszorg voor (AVO-Nederland) Tilbur» bus, een informatiebus, ri het kader van het 60-jarig AVO-Nederland. >e prtavo landen Peter de Gr zien met voorstellii vals voelt J ter. Peer werkte u.m. het Festival of Fools volksdansinstuif terra nova Het sociaal cultureel centrum Terra Nova aan de Nieuwlandstraat 46 houdt op zaterdag 30 mei aanstaande een Volksdansinstuif voor iedereen die graag deelneemt aan een gevarieerd programma. De instuif, onder leiding van Alma Verhagen, begint om 20.00 uur en duurt tot 24.00 uur. Iedereen is welkom. begint om 20.45 uur. t Vrouwencentrum is geopt z.J.15 tot 24.00 uur en bevindt Wijkcentrum «De Wildacker Hogendorpplein 73, te Goirle. ive-Vrouweplem :htt.o de zaak on- - -de spelen bij het ithese. De toe- jnt om Ml erlijmd 244 de perzenspecialist bij uitstek Korvelseweg 259-261, Tilburg - Telefoon 424754 (nabij Korvelplein) volksdansgroep goirle Dinsdag 2 juni a.s. is alweer de laatste dansavond van dit seizoen van de Volksdansgroep Goirle. Daarom is er een instuif vanaf 20.30 u. in de Wild acker, van Hogendorpplein 73, Goirle. Mocht U nu, of in het komend seizoen dat start op dinsdagavond 1 septem ber. belangstelling hebben voor volks dansen dan bent U van harte welkom om te komen kijken of mee te doen. De avond wordt opgeluisterd door het Balkankoor uit Goirle. (TANDPROTHETIEK Perfektie in kunstgebitten. Nieuwste technieken en materialen voor optimale pasvorm en natuurgetrouwheid. Korte levertijd. Kunstgebit reparatie; klaar terwijl u wacht. Ma. t/m vrij. 9.00 - 18.00 uur. Za. 10.00- 12.00 uur. (HartvBrabantlaan731 Tilbuig,013-682358) Gedipl. tandprotheticus- lidorg. Ned. tandprothetici. Piusstraat 26, Tilburg Bernardusplein 20, Tilburc Oranjeplein 29, Loon op 1 Vier koopavonden Op maandag zijn de 61 winkels van de Westermarkt gewoon van 1 uur ’s middags tot 6 uur ’s avonds geopend. Maandag, dinsdag, woensdag, donder dag en vrijdag echter, is het op de Westermarkt koopavond tot 9 uur. En let tijdens een bezoek aan dit winkel- plein eens op de ingang van de zaken: 24 winkels zijn getooid met een zilve ren bord met daarop het getal 25. Deze ondernemers zijn al vanaf het begin aan de Westermarkt gevestigd, een duidelijk teken dat niet alleen zij, maar zeker dok de klanten, dik tevreden zijn met de jubilerende Westermarkt. wijkcentrum de schans A.s. zondag 31 mei vindt de maande lijkse vrijmarkt weer plaats in het wijk centrum «de Schans», de Schans 123 in Tilburg. Het centrum is dan van 12.00-17.00 uur geopend om iedereen die op koop jes uit is, te laten kiezen uit het aanbod van onze verkopers. Allerlei spullen worden tegen redelijke prijzen te koop aangeboden. 1CA.C1H bUOUUI. strfai eenieder die itnrn- hoogte IS dit nmalige Inlichtingen: 04241-2473. kasteelhoeve aktiviteiten Commissie Hasselt or- liseert op donderdag 4 juni wede cende bingo in de Kasti Hasseltstraat in Tilbt o, vang is 14.00 uur. ;r bezoeker ontvangt een verras- longa Op dinsdag 2 juni organiseert TSV Longa weer een grandioze bingo. De aanvang is om 20.00 u. en de bingo wordt gehouden in de Longakantine aan de Spoordijk. Mishima «The Movie Brats» worden ze genoemd, het groepje ongeregeld, dat in de jaren zes tig z’n eerste ervaringen in Hollywood op deed en sinds het begin van de jaren zeven tig praktisch alle belangrijke Hollywood- films op z’n naam heeft staan. Namen? Francis Ford Coppola, George Lucas, Ste ven Spielberg, Martin Scorsese en Brian de Na jarenlange voorbereidingen hebben *!'a *l" de eerste twee eindelijk voor scenarioschrij- ,e na ver (van onder meer TAXI DRIVER, THE den;n- Ult YAKUZA en RAGING BULL) en regis- cordeonmu seur Paul Schrader een droom in ver doen gaan: een film over het leven van de in het Westen vooral als Japanse schrijver be kend staande Yukio Mishima. De film is opgedeeld in vier delen met de titels «Schoonheid», «Kunst», «Actie» en «Eenheid van pen en zwaard». Als een rode draad loopt door alle delen (en het laatste bestaat daar praktisch alleen uit) het gebeu ren op de ochtend van 25 november 197Q. Daar doorheen gemonteerd blikt de film in zwart-beelden chronologisch terug op het leven van Mishima vanaf zijn vijfde jaar, terwijl de eerste drie delen gecompletteerd worden met in de studio geënsceneerde ver filmingen van Mishima’s verhalen «De tem pel van het Gouden Paviljoen» (1956). «Kyoko’s Huis (1959) en «Springende Paar den» (1969). In de eerste 4 maanden van uw zwangerschap bevat uw urine een hormoon waarmee "Moeders voor Moeders” onvruchtbare vrouwen kan helpen. Bel voor informatie of aanmelding gratis 06-0228070 of uw informatrice, Mevr. A. de Bont-Rondema, 013-674969. Doe mee,om te helpen! PERMANENT ALL-IN VOOR 4950 voor elke klant een leuke attentie Hemelvaartsdag Zaterdag 30 mei Zondag 31 mei HUISARTSEN GOIRLE De dienst loopt van zaterdag 8.00 tot maandag 8.00 u. Zo mogelijk om 12.00 of 17.00 u. op het praktijkadres van de dienstdoende arts. Raadpleeg voor het adres van de dienst doende arts uw eigen huisarts. HUISARTSEN MOERGESTEL Dienst: vrijdagavond 17.30 u. tot maan dagochtend 8.00 u. V. Delft jr. Oisterwijkseweg 67, Moergestel, tel. 04243-1424. TANDARTSEN De weekenddienst gaat in op zaterdag om 8.00 u. Er zijn zowel op zaterdag als op zondag feestdagen 2 spreekuren, nl. van 12.00 tot 12.30 u. en van 17.30 tot 18.00 u. 28- 30 en 31 mei Pijnenburg Lourderstraat 4 tel. 432526 APOTHEEK WEEKENDDIENST Lange dienst: dag en nacht geopend: tot 29 mei Wandelbos apotheek Zwartvenseweg 2 tel. 67(489 Stadhuis apotheek Stadhuisplein 354 tel. 426352 29- 5 tot 5-6 Peterse Dings Westermarkt 7 tel. 672165 Boerhaave Tivolistraat 34 tel. 423313 Goirlese Tilburgse Weg 116a, Goirle tel. 341390 DIERENARTSEN ZATERDAG EN ZONDAG Rasenberg, Bosscheweg 110, tel. 331648, alle afspraken, ook voor dierenkliniek, NS-plein en Palet-plein 34. V. Riel, Bakx en Smarius tel. 674590 V. Wedden, Oerlesestraat 125 tel. 425529 Dierenkliniek Stokhasselt. tel. 554132 Dierenkliniek Boerhaave, tel. 366258 Dierenkliniek den Herd. Capucijnenstraat 76a-76b, tel. 432867-420274 DIERENAMBULANCE Tilburg e.o., alarmnummer: 420055 info-lijn: 354141 Harmonie 1 Het vierde protocol Kerstmis 1986. In een chique flat in Lon den wordt een gecompliceerde juwelen diefstal gepleegd. De inbreker heeft ech ter maar weinig plezier van de buit. In zijn hebzucht nam hij ook een tas met uiterst geheime documenten mee en dat wordt hem al snel noodlottig. Deze pa pieren èn de reactie van de bestolen hoge ambtenaar van Buitenlandse Zaken brengt de geheime dienst zowel van Rus land als van Engeland in staat van alarm. Terwijl de onkreukbare John Preston de halve wereld over reist om de ware iden titeit van een verdachte geheim agent te achterhalen, nestelt de meedogenloze Russische majoor Valeri Petrofski zich onopvallend in een rustig Engels platte- landsdorpje, van waaruit hij een mon strueus plan dirigeert. Op uiterst geraffi neerde wijze slaagt hij erin een kernbom in onderdelen langs de douane te laten smokkelen. En zo dreigt het bijna verge ten Vierde Protocol dat deel uitmaakt van het in 1968 door de grote mogendhe- len wor- den °Pgestelde verdrag ter voorkoming van verspreiding van kernwapens en dat 1?rOI?aer 20 jaar lang als een tikkende tijdbom ooeken, ges]ujmerd; alsnog tot ontploffing te komen ’t kievitslaer Op dinsdag 2 juni aanstaande van 9.15 tot 11.15 u. wordt er door de werk groep thema-ochtend ’t Kievitslaer een open ochtend gehouden waarin alle ~~nteresseerde vrouwen informatie innen krijgen over de thema’s die in i aan bod komen. xict adres is Reinevaarstraat 55 in Til burg en er is een kindercrèche aanwe zig. Inlichtingen: tel. 701084. Gymnastiekvereniging houdt op vrijdag 29 mei avond. Deze avond ten behoeve van de g ging zelf. De avond vindt plaats in het clubhuis aan de Gasthuisring no. 30 in Tilburg, aanvang20.15 u. Iedereen is van hart were di voetbal Op het Were Di sportcomplex Moe renburg, Moerenburgseweg 6 in Til burg wordt op zaterdag 30 mei een grote rommelmarkt gehouden van 10.00 u. tot 17.00 u. Er is volop par keergelegenheid. Cinecitta De kkkomediant In De KKKOMEDIANT, de film die Freek de Jonge samen met Casper Verbrug- ge maakte op basis van «De Bedevaart», gaat zoveel mis dat je je afvraagt of dit aan v toeval of onwetendheid te wijten kan zijn, is het bluf of lef? Is de chaos flink aangedikt, ^anS( of zijn de makers niet al te suksesvol op lernic zoek geweest naar een originele, onorthodo- «Twe xe filmtaal? Nede Het antwoord is niet makkelijk te geven. Bluf of lef, onmacht of onderschatting, het heeft in ieder geval geleid tot een kurieuze film. Het is letterlijk een onnavolgbare film. De relatie tussen de drie verhaaltjes, die aan de film een zekere basisstruktuur ’"oete" geven, is onduidelijk. Deze zijn weer bijeen gevoegd in een verhaal dat de komediant aan zijn zoontje vertelt om uit te leggen waarohi hij stottert. De drie basisanekdoten gaan over zijn tijd als geëngageerd straat kunstenaar, over de grote shows die volgden en over een waarzegster, die de komediant -"U centrum zantus Dinsdag 2 juni van 9.00 tot 11.15 u. geeft Janny in het Centrum Zantus, Hasseltplein 34-35 in Tilburg, een le zing over stervensbegeleiding. Wan neer mensen voor de dood staan, blijft hun maar één vraag over, «wat gebeurt dan, is er nog leven na de dood en t dat.» ngen en aanmelden bel 013/ 674851-354332. tocht wordt verzorgd door N.-gidsen. lenkomst voor het hoofdgebouw St. Elisabethziekenhuis en het is om 14.00 uur. gezondheidswinkel gj™ tilburg junil De «Gezondheidswinkel Tilburg» in Het Buurthuis Goirke-Hasselt, Goirke- straat 82 is in april gestart met haar aktiviteiten. De «Gezondheidswinkel» is opgezet om mensen informatie te geven en te helpen bij vragen of klachten over de gezondheidszorg. Daarvoor is er elke donderdag, van 10.00-11.00 uur en van 19.00-20.00 uur, een spreekuur. Daarnaast organiseert de «Gezond heidswinkel» ook andere aktiviteiten ef r om u informatie te geven over de ge- hoe t zondheidszorg. Op donderdag 11 juni Inli is er een info-avond over het Zieken- ^74851.3 fonds en de Ziektekostenverzekering. U bent vanaf 20.00 uur welkom op Goirkestraat 82. Voor meer informatie, tel.: 013/ 321273. Avondvierdaagse Een primeur voor de Westermarkt is de start en de aankomst van de Til burgse avondvierdaagse. Maandag, dinsdag, woensdag en donderdag ver trekken de deelnemers rond 16.30 uur vanaf hét wihkelplein; waar ze tussen 8 en 9 uur weer arriveren. De laatste dag, donderdag, hebben .- de winkeliers van de Westermarkt een 1 dS p T durend verrassing voor de deelnemers in petto. Ln 4 y^er.geprt Om te beginnen ^jgen ze banaal anuit een gigantische toneel- een kaart waarOp naam en adres moet Ms een rode draad loopt een worden geschre^en. Vervolgens wor- or het programma waarmee den maarBUefst 3.500 ballongen uitge- .500,- aan prijzen gewonnen deeld Het is de de ballon nen bij aankomst los te laten. De eige naren van de ballonnen die het verst komen, krijgen geldprijzen van 100 gulden, 75 gulden en 50 gulden. De presentatie van het hele festijn is in handen van de clown en clochard Traaf. Steeds vaker is hij te t ter plekke geïmproviseerde lingen. Als gastheer op festi- It hij zich als een vis in het wa- r werkte o.m. bij de vader van Jango Edwards. t sprankelende programma nog losse voorstellingen te van de straattheatergroep De ronie en Bram Wiesma. «ons hermenieke» Dinsdagmiddag 2 juni om 14.00 uur organiseert de Aktiviteitenkommissie van de Bejaardenbonden Groeseind- Hoefstraat en S.B.T. een dansmiddag voor wijkbewoners boven 50 jaar in «De Baselaer», Hoefstraat 175 in Til burg. Het Seniorenorkest «Ons Hermenie ke» verzorgt deze muzikale ontmoe ting. Iedereen is welkom! busreis naar monsters of rock Evenals vorig jaar wordt in 1987 het Monsters of Rock Festival gehouden, en wel op zaterdag 29 augustus in het Westduitse Neurenberg. Er treden o.a. de groepen Deep Purple, Metallica, Helloween en Wasp op. Vanuit Tilburg wordt er een busreis naar dit festival georganiseerd. Voor reserveringen en inlichtingen kan je vanaf maandag 1 juni terecht bij tel.nr. 013/353422. Ray Graham uit Ierland was vorig jaar op het Farce Foolsfestival de al lerleukste gek. Met zijn waanzinnige mime- en goochelnummers wist hij toen het publiek konstant te verbazen. Daarom ook op dit feest van de par tij, twee dagen voor zijn vertrek naar Canada met de Boulevard of Brooken Dreams. Sjoukje Dijkstra was het afgelopen theaterseizoen dé ontdekking. Zijn iet wat slungelige gestalte, grote gebaren en sterke mimiek maken hem tot de perfekte anti-held die achter zichzelf aanrent, struikelend over rampspoed, maar zonder de moed op te geven. Flitsende anekdotes zullen de toe schouwers meesleuren in de meest bi zarre situaties. onderwijsonderzoekers - prijs Drs. Paula Willemsen, onlangs aan de KUB afgestudeerd als onderwijssocio- 1heeft onlangs in Groningen op de jsresearch Dagen, die door de Vereniging voor Onderwijs Research (VOR) jaarlijks worden gehouden, de VOR-prijs 1987 ontvangen. De prijs wordt jaarlijks toegekend voor onderzoek van hoge kwaliteit dat door jonge onderzoekers wordt ver een I VN-bloe- Depris gehouden, rond- r j ooo - iekenhuis in Til- De avond zal worden geopend met een optreden van de Nijmeegse straat- theatergroep «De Sanseveria’s». Voor gaande seizoenen trad deze groep suk sesvol op met haar programma «De iseveria’s op reis». Nu wordt het al- jeuwste programma gepresenteerd: «Tweehuizen, het kleinste dorp van Nederland». Verder zijn te zien én te horen: Harry Sacksioni, deze gitaarvirtuoos hoeft eigenlijk geen introduktie meer. Jarenlang vast begeleider van Herman van Veen, daarna zijn eigen muzikale moeten weg kiezend. De titel van zijn nieuwste L.P. «Optima Forina» slaat ongetwij- t fe[d Op zip schitterende gitaarspel. Vorig jaar was hij ook te zien in een uitverkocht Farce Theater. i.v.n.-wandeling Door het I.V.N.-afdeling Tilburg e.o. wordt zondag 31 mei een I.V.N.-bloe- men- en plantentocht g om het St, Elisabethzicixvimuio ■*- burg. Deze I.V.N. Same, van het vertrek is Vrijdag 29 mei om 20.00 uur start in het Farce Theater, Voltstraat 18 in Til burg, een grootse afscheidsmanifestatie. Het Farce Theater biedt dan gratis een programma aan dat er niet om zal lie gen. Helaas is de aanleiding van deze spetterende avond minder leuk: het Farce Theater is namelijk genoodzaakt met haar aktiviteiten te stoppen. Stopzetting van gemeentelijke subsidie is hiervan de oorzaak. Na zo’n zeven jaar valt op 29 mei definitief het doek voor dit kleine gezellige theater aan de Voltstraat. Vrijdag 29 mei zal het echter nog éénmaal bol staan van de aktiviteiten. Zowel binnen als buiten zullen vele artiesten van deze allerlaatste avond een geweldig groot feest maken. harmonie-orkest tilburg Op donderdag 28 mei (Hemelvaarts dag) organiseert Harmonie-orkest «Tilburg» een grote romelmarkt in «De Postelse Hoeve», Dr. Deelenlaan 10 te Tilburg. De opbrengst van deze markt komt ge heel ten goede aan het Instrumenten en Uniformenfonds van dit orkest. Ve le nog goed bruikbare artikelen wor den te koop aangeboden, waaronde kleding, electr. apparatuur, t meubels etc. Aanvang om 11.00 uur en sluiting om 16.00 uur. Uit Antwerpen komt Guido Belcan to en De Belcantina’s. Deze korting der gebroken harten brengt een program ma vol ondraaglijke, hartverscheuren- ar de strot grijpende levenslie- t alles op de klanken van ac- ;n regis- cordeonmuziek, gerinkel van gebroken srvulling glas en in de geur van pisbakken en ran dejn verschaald bier. Maar met elegantie! Als swingende uitsmijter van deze avond: The Green Onions Soul Re vue!! Deze, uit 14 musici bests formatie, brengt een wervelende vol oude soul-klassiekers van o.a. A son Pickett, James Brown en Are tl Franklin: oude tijden zullen even he leven. st. dionysius St. Dionysius ji a.s. een bingo- 1 wordt gehouden gymnastiekvereni- reünie scouting udenhout De leden en leiding van scouting St. Lambertus uit Udenhout zijn mo menteel volop bezig met de organisatie van de festiviteiten rondom het veer tigjarig bestaan van deze vereniging in het weekend van 12,13 en 14 juni. Eén van de opmerkelijkste activiteiten is een reünie die zaterdag 13 juni( plaatsvindt in Zaal de Schelf. Alle oud-leden, maar ook ex-leidi kookstaven zijn deze avond 20.30 uur van harte welkom om 1 neringen op te halen en oude k< sen te ontmoeten. Omdat het onmogelijk is om alle oud- leden op te sporen en aan te schrijven, rekent scouting Udenhout er op dat J van deze reünie op de u.t doorvertelt aan andere SCOUtS. mindervaliden mi aanstaande doet een voor arbeids- en mindervaliden irg aan. Deze rijdt rond in 3 bestaan van Prijzen winnen kan worden. Aan het slot van deze Tijdens de feestweek zijn opvallend show> rond een uur of 6> stijgt vanaf, veel prijzen te winnen. Dit begint al het Westerpark de Sky Channel hete- meteen tijdens het eerste programma- luchtballon op met aan boord de win- onderdeel. Maandag 1 juni wordt van naar van de talentenjacht. 1 uur ’s middags tot 6 uur een reizen- markt gehouden, die wordt afgesloten met het opstijgen van een hetelucht ballon vanaf het Westerpark. Aan de vöor de jeüg Westermarkt gevestigde ondernemers hebbers van 1 laten tijdens de reizenmarkt alle moge- goed aan don lijkheden zien van doe-vakanties. Op feesttent op de de reizenmarkt kan aan kwis worden deelgenomen met als hoofdprijs een driedaagse reis voor twee personen naar Parijs. Woensdag 3 juni draait vanaf 9 uur ’s avonds het Rad van Avontuur. Bij elke besteding van een tientje ontvan gen de klanten van de Westermarkt- winkels een gratis deelnemerskaart. Met het Rad van Avontuur kunnen in teressante prijzen in de wacht worden gesleept. Vrijdagavond om 9 uu in de feesttent een bingo Ook hiervoor kan men deelnemers- liedjes uit de jan kaarten sparen, gewoon door bij de vuld met eigen m winkels van de Westermarkt bood schappen te doen. Kinderen De allerjongsten, zeg de leerlingen van de eerste klassen van de. basis school, kunnen woensdagmiddag het hart ophalen. Voor hen is een knutsel- middag georganiseerd. Er zijn bergen materiaal om mee te knippen en te kleuren, te prikken en te vouwen. Rond half drie komt een antieke brandweerwagen de Westermarkt op rijden. Met dit opvallende vervoermid- JO del verplaatst zich het Nomad Theater, Het optreden van Wiersma is beslist dat zich heeft gespecialiseerd in voor- ook leuk voor hen die niet zo goed stellingen voor kleuters, peuters en kunnen dammen of de damkunst zelfs schoolgaande kinderen. Het Nomad niet machtig zijn. In het gezelschap Theater brengt een uur lang poppen- van Wiersma bevindt zich een dam spel, clownerie en grappige vertellin- deskundige die de verrichtingen op een gen. Komt dat zien! bijzonder leuke manier uitlegt. De or- ganisatoren beloven een vrolijke dins- Sky Channel dagmiddag. Een festiviteit die de jeugd zeker zal aanspreken, is de halve finale van de Talentenjacht, waarvoor vorige week zaterdag de voorrondes zijn gehouden. De presentatie en de muziek wordt verzorgd door de Tilburgse drive in- disco The Jolly Joker. De halve finale staat voor dinsdagavond op het pro gramma. De finale vindt plaats op vrijdag middag tijdens de Sky Channel Kris Kras Kwis Show, een vier uur durend spektakel, 7 senteerd vanuit een wagen. Als een kwis door het voor ƒ3.500,- de lightbergh In de Lightbergh, werkplaats voor de nieuwe tijd. Eind 19 in Haaren, wordt op zaterdag 30 mei om 19.30 u. een «dream-song-concert» gehouden door Terry Burke. Datzelfde geldt voor de workshop die Terry geeft op zondag 31 mei van 10.00 u. tot 17.00 u. Inlichtingen: tel. 04117-2455. Harm Wiermsa De voormalige wereldkampioen dammen Harm Wiersma komt op dinsdagmiddag naar de Westermarkt om het in een simultaanwedstrijd op te nemen tegen 35 Tilburgse dammers. Alle deelnemers krijgen een aanden ken, terwijl hij of zij die van Wiersma wint of remise speelt, een extra prijs r, Mt ook L kunr- Muziek Zaterdagmiddag is het.disco-middag voor de jeugd tot 16 jaar. Muzieklief hebbers van 16 jaar en ouder doen er 1 aan donderdagavond naar de ttent op de Westermarkt te komen. Dan treden de Tilburgse zanger Ro nald Verstappen en het duo Jacques en Bernard op. Let wel, het is een gratis optreden. Ronald Verstappen heeft zijn sporen op muziekgebied al ruim schoots verdiend. Hij trad op voor ra dio en televisie en won diverse prijzen, zoals de TROS André Meurs Trofee. Hij speelt gitaar en zingt rustige en swingende nummers, meezingers en luisterstukken. Het repertoire van het duo Jacques Mees Bernard Jussen bestaat voornamelijk uit covers van J‘ üt de jaren ’70 en ’80, aange- eigen nummers die daar sterk aan verwant zijn. Het duo staat garant voor een swingend en eigentijds optre den. Filmhuis Tema Een satire gesitueerd aan het einde van de jaren zeventig. De bekende Russische to neelschrijver Kim Yesenin arriveert met zijn vriend Paschin in de oude stad Sazdal. gaan over zijn Yesenin schreef zijn beste stukken in de ja- kunstenaar, ove- ren vijftig, maar greep daarna alles aan om en over een waarzegster, die de komei snel geld te verdienen. Door zijn egoïstische voorspelt dat zijn zoon dompteur zal gedrag heeft hij familie en vrienden van zich den. De komediant vertelt aan zijn- vervreemd. Hij hoopt ver buiten de hoofd- over vroeger, toen hij in het theater stond, stad de inspiratie te vinden om weer een waarin hij in een van zijn shows vertelde nieuw stuk te kunnen schrijven. over een invalide die naar Lourdes g?n“ In een lokaal museum ontmoette hij Sas- waarop een invalide in de zaal protesteer^, henka Nikolayeva. Hij is diep onder de in- zodat de komediant ging stotteren, druk van haar intelligentie, haar overtuiging Er zitten fraaie stukken in de film. De en haar kracht. Uit zijn liefde voor haar put opening, in fletse kleuren, waarin de kome- hij nieuwe hoop die hem misschien uit zijn diant als straatartiest het publiek folders sociale en artistieke impasse zal bevrijden. over de situatie in de bananenrepubliek De film werd in 1979 gedraaid en pas in Chiquita onder de neus duwt, is geestig én 1986 vrijgegeven. sfeervol. «De Westermarkt moest een prettige ruimte worden met de bedoeling om van het winkelen een soort recreatie te maken: een plaats waar mensen elkaar ontmoe ten». Zo herinnert architect Jan Strik zich in het boek «Het Zand door de tijd genomen» het ontstaan van winkelcentrum De Westermarkt, dat precies 25 jaar geleden werd geopend. Een kwarteeuw later blijkt de Westermarkt nog niets aan de kenmerkende kwa liteiten te hebben ingeboet. Het jubileum is voor de winkeliers dan ook aanleiding om van maandag 1 juni tot en met zaterdag 6 juni een hele week feest te vieren. Voor deze gelegenheid wordt op het winkelplein een feesttent met 250 zitplaat sen en twee bars opgericht. Het is in deze tent, en deels ook op de Westermarkt zelf, waar een zeer gevarieerd feestprogramma wordt geboden. Alle festiviteiten zijn gratis toegankelijk en er is naar gestreefd jong en oud aan hun trekken te laten komen. voorlichting over borstprothesen 0p dinsdag 2 juni is in het Kruis“<*- bouw aan de Bisschop Zwijsenst.^, een informatie-ochtend over borstpro- thesen. De voorlichting is bedoeld voor vrouwen, die een borstoperatie hebben gehad. De werkgroep After Care organiseert deze morgen. Deze De werkgroep bestaat uit vrijwilligsters, ganiseert op die allen een borstoperatie hebben on- Om haar beke dergaan. Zij kennen uit ervaring de hoeve in de problemen, die kunnen spelen bij het aanvar 'A aanschaffen van een prothese. De toe- ieder gang is gratis. De ochtend begint om sjng_ 10.00 uur en eindigt om 12.00 uur.’ vrouwencentrum goirle Het thema van de maand juni is: «Ouder wordende meisjes». Op maan dagavond, 1 juni, wordt de film ver toond «Tussen 40 en 60». Annie van Puyenbroek komt op deze avond iets vertellen over de VIDO werkgroep: Vrouwen In De Over- gang). De film Het 20.1!

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1987 | | pagina 3