Gemeentepagina EN dert Gegrond Ontgronden, beleidsnota oppervlaktedelfstoffen lilburg Gemeente Bestemmingsplannen Hinderwet Raads Bouw vergunningen besluiten Commissievergaderingen Gemeente 29 mei dicht Gemeentelijk informatiecentrum Aanvragen subsidies 1988 !1 mei 1987-pagina 6 Donderdag 21 mei 1987 - pagina 7 DE TILBURGSE KOERIER Samenstelling: afdeling Voorlichting en Inspraak van de gemeente Tilburg, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg, 013-328507 en, winkelpar imbinaties hit ge- als or 30) 18.( Openingstijd Maandag van 1 industrieterreinen Grondprijzen 1987 voor de gesub sidieerde woningbouw vastgesteld Economische Zaken en (B-87-0667) Werkgelegenheid 113-434066 >or oor ioor voor voor 139.' tlA9r\ 159,- rl99,'\ 209,- 219,-1 229,' Bur voc Loeff- >mst Grondprijzen vastgesteld bur en tiev iting op 10 juni 1987 g bezwaren worden iten te wisselen met Korvelplein 2. het bouwen van een kiosk op het Korvelplein kan ook later een voor hen die de aanvraag (B-87-0306) Lange Nieuwstraat 3. het veranderen de woningen straat 205 en jders kunnen 1 onder ander „„orgaans idien kar openbare zittinc en mondeling L, van gedachter Water- i advies f 1 ton beschikbaar gesteld voor verbetering buurthuis Korvet Dezt Geschillen van Bestuur, kan tot 22 juni 1987 een treffen van een voorlopige moet men richten aan de V stuur, Postbus 20019, 2501 Wanneer dit verzoek niet wordt int gesteld bij de Kroon, is de vergunr Besterdring-Pascalerf Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor het oprichten en inwer king brengen van een supermarkt door Unigro N.V. Broekhovenseweg 74b/Groenstraat Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor het oprichten en inwer king brengen van een supermarkt door Unigro N.V. Iedereen die zijn beleidsnota wil g< schriftelijk d( >urg en omge- ide in Den Burg. I jeenkor 070- ding van het 11De prijs om 10.00 uur bij de Milieu- gemaakt. Bovendien is het t de gemeente en de aanvra- Vergunningen Stokhasseltlaan 43 urgemeester en wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend >or het oprichten van een machinale houtbewerking aan G.M.P. Kuijpers. jrg). Iedereen die bezwaar heeft gemaakt tegen de ontwerpvergunning i de aanvraag kan ook later beroep instellen bij de Kroon tegen de defini- jve vergunningsverlening. Gemeentelijk anti-apartheidsbeleid vastgesteld i en vergroten van aan de Lange Nieuw- 207 mening over de geven, moet dit ioen vóór 17 juli 1987. Volkshuisvesting en Milieu Op maandag 25 mei a.s. om 13.30 uur in het stadhuis (oude raadszaal). VoorzitterWethouder P.A. van Hassel Secretaris J. van Loon, telefoon 434050 Op de agenda o.a. Concept-voorstel voor de aanwending van het saldo woonlastenfonds 1987 Piusplein 4. het veranderen van een winn en bovenwoning tot twee wink„.. restaurant en bovenwoning aan Piusplein 2 Ook groepsbezoek mogelijk na telefonische afspraak Stadshuisplein 132, 5038 TC Tilburg Telefoon 013-358575. gemeentebestuur „.„ring 18+ -"intie in Tilburg ,_e woning weer i idie) 51-folders (ook in en) jelijkheden J7-’88 Voor inwoners uit Tilbu ving is de dichtsbijzijnd Bosch, Hotel Centraal, plein 98,18 juni. De bijt begint om 20.00 uur. Aanvragen en ontwerpvergunningen Wanneer Burgemeester en Wethouders van plan zijn een vergunning te verlenen en er kan redelijkerwijs worden aangenomen dat er geen bezwa ren zullen zijn, kunnen aanvraag en ontwerpvergunning samen ter inzage worden gelegd. Dit is de zogenaamde korte procedure. Er wordt dan geen openbare zitting gehouden, tenzij hierom telefonisch wordt gevraagd. Siriusstraat 3 Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor het uitbreiden van een garagebedrijf met een propaantank door Arn. J. Spierings B.V. Hasseltstraat 232-236 Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor het uitbreiden en wijzi gen van het loodgietersbedrijf met winkel door Harry Broeken. Geluidsbelasting van de gevels van de woningen die gepland zijn in de Gesworen Hoek en Huibeven. Alle gemeentelijke kantoren zijn op VRIJDAG 29 MEI GESLOTEN (dag na Hemelvaart) Het gemeentelijk informatiecentrum is bovendien op zaterdag 30 mei gesloten Op maandag 25 mei a.s. om 16.00 uur in het stadhuis (nieuwe raadszaal). VoorzitterWethouder Drs. A.J. Driessen Secretaris J. Mayen, telefoon 328243. Op de agenda o.a. Wijziging verordening vaststelling plaatsen en tijden van de markten Subsidie Instituut voor Productie Automatisering Subsidie 1987 Stichting Leer-/Werkplaatsen Nieuwbouw stalling/garage Milieudienst Coördinatie evenementen Wijziging subsidieverordening Stimulering Bedrijvigheid Notitie «Het individuele kleinverbruikerstarief Stadsverwarming» Notitie «Exploitatie warmwaterinstallaties» Collegebesluit inzake Stichting Jeugd en Werk Tilburg (B-86-1616) Tongerlose Hoefstraat 5. het bouwen van een berging bij de woning aan de Tongerlose Hoef straat 71 Het kan gebeuren dat gemeentelijke advertenties die eigenlijk op de «gemeentepagina» thuishoren, noodgedwongen in een andere krant verschijnen. Om de duidelijkheid voor de lezers te garande ren, proberen we dit zoveel mogelijk te voorkomen. Algemene beleidszaken Op vrijdag 22 mei a.s. om 15.00 uur in'het stadhuis (oude raadszaal). Voorzitterburgemeester Secretaris A. van der Linden, telefoon 328554 Op de agenda o.a. Stand van zaken Beekse Bergen incl. jaarrekening Tijdstip evaluatie inspraakpraktijk Notitie inzake informatie Delegatiebesluit en Mandaatbesluit 1985 Wijziging Reglement van Orde geen bezwaren inge- het bestemmingsplan Actuele tentoonstellingen Compacte stad w.o. tweede stadskantoor Bouwen in Tilburg Stortgas nkel ikels, het Voorbereiding bestemmingsplan Door een «voorbereidingsbesluit» te nemen geeft de gemeenteraad aan dat voor een gebied een bestemmingsplan wordt gemaakt. Een voorberei dingsbesluit heeft tot doel bouwactiviteiten die niet In het te maken bestemmingsplan passen te gen te gaan realisering mogelijk te maken van bouwplannen die zullen passen in het nieuwe bestemmingsplan. - jden Maandag van 13.00 tot 17.00 uur Di. t/m vr. van 9.00 tot 17.00 uur Zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur Voorbereidingsbesluit St.-Anna ge nomen (in verband met vertraging vaststelling bestemmingsplan) Het Ministerie van Verkeer en Wa terstaat heeft een ontwerp-beleids- nota geschreven over de voorzie ning van oppervlaktedelfstoffen voor de lange termijn (tot circa Actuele folders Bouwen in Tilburg (april) Compacte Stad Actueel Stadsbeheer Energiebesparing Isolatiesubsidie Pas 65-Krant Zwemabonnementen Friezenlaan 25,- Diverse verkeersfolders Zicht op het gerr Studiefinancierir Gemeentegarar, Uw eigen oude nieuw (subsid1' Alle postbus i diverse taler) Studiemogelijkh Huursubsidie ’81 Huurkrant Vakantie en sociale verzekering Oudenstaart 1 Burgemeester en Wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend aan Tedodin, advies- en constructieburo B.V. voor de fabriek voor de fa- brikage van lichtgevoelige materialen. De aanvragen en de ontwerpvergunningen liggen van 22 mei 1987 tot en met 21 juni 1987 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuis plein 130)elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de aanvragen en hinderwetvergunnin gen. Schrf“- aparte mak Tot (telefoor Der Wethoi In een bestemmingsplan is vastgelegd wat er in een bepaald gebied mag worden gebouwd en hoe grond én gebouwen mogen worden gebruikt, bijvoorbeeld woningen, groot- of kleinschalige industrie, kantoorgebou wen, winkelpanden, verkeerswegen, groen- of recreatievoorzieningen, combinaties hiervan, enzovoort. Voordat een bestemmingsplan onherroepelijk wordt, zijn er diverse pro cedures en besluiten. Hierbij bestaat steeds de mogelijkheid bezwaren in te dienen. Bezwaarmakers krijgen een schriftelijke reactie. In het Gemeentelijk Informatiecentrum (Stadhuisplein 132) is een folder verkrijgbaar over bestemmingsplannen. De gemeenteraad heeft in zijn ver gadering van maandag 18 mei on der andere het volgende besloten Burgemeester en wethouders kunnen zich laten adviseren door commis sies uit de gemeenteraad, onder andere over voorstellen aan die raad. De commissies vergaderen doorgaans één keer per maand. Deze vergade ringen zijn openbaar. Bovendien kan door belanghebbenden een korte spreektijd worden aangevraagd, indien zij iets willen vertellen over een van de agendapunten. Spreektijd moet vóór de vergadering worden aan gevraagd bij de secretaris van de commissie. De agenda en bijbehorende stukken liggen voor iedereen ter inzage in het Gemeentelijk Informatiecentrum (Stadhuisplein 132). Openingstijden: maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrij dag van 9.00 tot 17.00 uur. Aanvragen Rielseweg 861 Er is een hinderwetsvergunning aangevraagd voor het oprichten en inwer king brengen van een horecabedrijf/café-restaurant annex speeltuin door de Commanderie. In Nederland zijn veel oppervlakte delfstoffen nodig zoals grind, zand, klei en kalksteen. Deze worden ge bruikt voor bijvoorbeeld de bouw, het ophogen van terreinen en we gen, glas, stenen, tuinbouw, asfalt enzovoorts. Willekeurig afgraven van deze delfstoffen kan nadelige gevolgen hebben voor het land- schap en het milieu. Er moet dus voorzichtig worden omgesprongen met de oppervlaktedelfstoffen. Er moet een beleid aan ten grondslag liggen. De aanvragen liggen van 22 mei 1987 toten met 21 juni 1987 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130)elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de aanvragen. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 22 juni 1987 worden ingediend. In een aparte brief kan worden verzocht persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Tijdens een o dienst kunner dan mogelijk ger. Schr houders van de P Iedereen De vergunningen liggen van 22 mei 1987 tot en met 21 juni 1987 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de vergunning. Indien men bezwaren heeft kan tot 22 juni 1987 beroep worden ingesteld bij de Kroon door iedereen die al bezwaar heeft gemaakt tegen de aan vraag en de ontwerpvergunning. Ook zij die om gegronde redenen hiertoe niet in staat waren kunnen beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin. Deze brief moet worden gestuurd naar de Raad van State, Afdeling Geschillen van Bestuur, Postbus 20019, 2501 EA Den Haag. Daarnaast 122 juni 1987 een verzoek tot schorsing van de vergunning of tot het van een voorlopige voorziening worden ingediend. Dit verzoek de Voorzitter van de Afdeling Geschillen van Be- 2501 EA Den Haag. igediend en er wordt ook geen beroep in- ining geldig vanaf 21 juni 1987. Lees- en documentatiehoek Nota’s, commissiestukken, enz., maken het mogelijk de gemeentelijke besluitvorming op de voet te volgen (B-87-0653) Burgemeester en Wethouders zijn van plan de gevraagde bouwver gunningen te verlenen. De bouw plannen liggen van 22 mei 1987 tot 5 juni 1987 ter inzage bij de Milieu dienst en het Gemeentelijk Informa tiecentrum. De Milieudienst vindt men in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) en men kan er elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur terecht. Gedurende genoemde twee weken kan men schriftelijk bezwaar indié- nen tegen de vergunningverlening. Bezwaarschriften moeten worden gericht aan de directeur van de Mi lieudienst, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg. iriftelijke bezwaren moeten worden gericht aan Burgemeester en Wet- rs van Tilburg. Deze brief moet worden gestuurd naar de directeur Milieudienst (Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg). die bezwaar heeft gemaakt tegen de aanvraag - bezwaar indienen tegen de ontwerpvergunning. Dit geldt ook om gegronde redenen niet in staat waren een bezwaar tegen in te dienen. met bijbehorende liggen ter inzage in het telijk Informatiecentrum 132). Openingstij- I en zaterdag van uur en dinsdag tot van 9.00 tot 17.00 De brieven moeten worden ge stuurd naar het Secretariaat van de Raad van de Waterstaat, Postbus 20906, 2500 EX Den Haag. Wanneer de reacties van de bevol king daartoe aanleiding geven, worden openbare hoorzittingen organiseerd. Zij die tijdig een schriftelijke reactie hebben inge zonden en hierin hebben gevraagd Goedgekeurd bestemmingsplan Nadat een bestemmingsplan door de gemeenteraad (al dan niet gewij zigd) is vastgesteld, gaat het naar gedeputeerde staten (provinciaal be stuur). Die kunnen het plan geheel of gedeeltelijk goedkeuren, of goed keuring onthouden. Gedeputeerde staten geven daarbij aan of en welke plandelen onherroepelijk worden. Tegen de overige plandelen en tegen de onthouding van goedkeuring kan beroep worden ingesteld bij de Kroon (Koningin en ministers). Die doet een onherroepelijke uitspraak. Indien er geen beroep wordt ingesteld, worden de overige plandelen ook onherroepelijk. De besluiten stukken li" Gemeentelijk (Stadhuisplein den maandag 13.00 tot 17.00 i en met vrijdag uur. om een openbare zitting, kunnen tijdens de zitting hun reacties mon deling toelichten. Tijdstip en plaats van eventuele hoorzittingen zullen nog bekend worden gemaakt. Een samenvatting van de nota «Gegrond Ontgronden» kan men schriftelijk aanvragen bij het Secre tariaat van de Raad van de Water staat (Postbus 20906, 2500 EX Den Haag). De samenvatting wordt gra tis toegezonden. De volledige nota kan men bestel len bij het distributiecentrum Over heidspublicaties (Postbus 2014, 2500 EA Den Haag, tel. C 789880) onder vermeldir bestelnummer DPA 241 van de nota is 25,-. Ter inzage Div. bestemmings- en bouwplanprocedures Verkeersmaatregelen Regeling gewijzigd voor financiële steun aan huurders bij woningver betering, groot onderhoud en krot- ontruiming Organisaties en instellingen die bij de Welzijnsdienst, Tuinstraat 1, werkzaam zijn op het terrein van telefoon 363000. het specifiek welzijn kunnen tot 31 Aanvragen voor de zogeheten mei 1987 subsidies aanvragen. Het jeugdsportsubsidies kan men indie- gaat hierbij om de gebruikelijke nen tot subsidie-aanvragen, in dit geval voor 1988. De subsidie-aanvragen stuurd moeten voldoen aan de bepalingen Postbu van de Algemene Subsidie-verorde- ning en aan de richtlijnen die door burgemeester en wethoL'1-- vastgesteld. Deze zijn ver uur en t Gemeentel I en zaterdag van 1, J.00 tot 17.00 uur. Bedrijven die overlast (hinder) kunnen veroorzaken, kunnen op grond van de Hinderwet een vergunning nodig hebben. Dat wil zeggen dat zij bij de gemeente een hinderwetvergunning moeten aanvragen. De normale pro cedure bestaat uit verschillende stappen: aanvraag om een hinderwetver gunning - ontwerpvergunning - vergunning. Bij elke stap kunnen bezwaren worden gemaakt. De bezwaarmakers krij gen steeds een schriftelijke reactie op hun ingediende bezwaren. Jies kan men indie- 1 oktober 1987 De aanvragen moeten worden ge- -*d naar de Welzijnsdienst, „„;bus 90118, 5000 LA Tilburg. De instellingen die al langer subsidie ontvangen, hebben over de aan- juders zijn vraagtermijn al een brief ontvan- erkrijgbaar gen. Voor het bouwen en veranderen van bouwwerken zijn meestal ver gunningen nodig. Met vragen hier over kan men terecht bij de Milieu dienst (telefoon: 328911). Bouw plannen die vooruitlopen op het definitief worden van een bestem mingsplan of die in geringe mate afwijken van het geldende bestem mingsplan, worden ter inzage ge legd. Iedereen kan dan bezwaar in dienen. Bezwaarmakers krijgen al tijd een schriftelijke reactie op hun ingediende bezwaarschriften. Er zijn verzoeken om een bouwver gunning binnengekomen voor: Barkstraat 1het veranderen en vergroten van de woning aan de Barkstraat 23 (B-87-0660) Varkensmarkt-Zuid Gedeputeerde staten van de provincie Noord-Brabant hebben op 26-2- 1987 het bestemmingsplan «Varkensmarkt-Zuid» goedgekeurd. Dit plan is op 20-10-1986 door de gemeenteraad vastgesteld. Het bestemmingsplan heeft betrekking op de inmiddels gerealiseerde studentenhuisvesting aan de Varkensmarkt. Tegen de vaststelling zijn bij gedeputeerde staten diend. Gedeputeerde staten hebben bepaald dat met ingang van 26-2-1987 onherroepelijk is geworden. Vanaf vandaag ligt het bestemmingsplan met het besluit van gedeputeerde staten voor iedereen ter inzage bij Publieke Werken, afdeling Stadsontwik keling (2de etage, kamer 24), Noordhoekring 188 (ingang Vincentius- straat)elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. Stokhasseltlaan/Ceramstraat De gemeenteraad heeft op 4 mei 1987 besloten een bestemmingsplan voor te bereiden voor 1het perceel Stokhasseltlaan 43 t.b.v. uitbreiding van een machinale houtbewerkings- en timmerwerkplaats 2. een perceel aan de Ceramstraat t.b.v. verplaatsing en geringe uitbrei ding van Eras Meubelen BV. De voorbereidingsbesluiten treden in werking met ingang van 21 mei 1987. De voorbereidingsbesluiten liggen met de tekeningen met ingang van 21 mei 1987 voor iedereen ter inzage bij Publieke Werken, afdeling Stadsont wikkeling (2de etage, kamer 24), Noordhoekring 188 (ingang Vincentius- straat)elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. De besluiten kan men ook inzien in het Gemeentelijk Informatiecentrum (Stadhuisplein 132): maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9. Iedereen kan hierover zijn mening geven. Daarom ligt de nota «Gegrond Ontgronden» van 18 mei tot en met 3 juli 1987 ter inzage in verschillende gemeenten in Neder land. Ook in Tilburg in het Gemeentelijk Informatiecentrum en bij Publieke Werken, afdeling Stadsontwikkeling, kamer 24 (in gang Vincentiusstraat). Bovendien kan men ook mondeling toelichting krijgen op de nota. Hier toe worden verschillende voorlich tingsavonden georganiseerd. .„.iriftelijke bezwaren kunnen tot 22 juni 1987 worden ingediend. In een parte brief kan worden verzocht persoonlijke gegevens niet bekend te laken. 116 juni 1987 kan telefonisch worden verzocht om een openbare zitting Isfoon 328481). schriftelijke bezwaren moeten worden gericht aan Burgemeester en luders van Tilburg. Deze brief moet worden gestuurd naar de direc teur van de Milieudienst (Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg). Iedereen die een bezwaar heeft ingediend tegen de aanvraag en ontwerp vergunning kan ook later beroep instellen tegen de vergunningsverlening bij de Kroon. Dit geldt ook voor hen die om gegronde redenen hiertoe niet in staat waren. Ontwerpvergunningen Noordstraat 36 Burgemeester en Wethouders zijn van plan een hinderwetvergunning te verlenen voor een partycentrum, expositieruimte annex sociaal-cultureel ontmoetingscentrum van de heer L. Janssens. Hiertoe is een ontwerpvergunning opgesteld. Ringbaan West 7 Burgemeester en Wethouders zijn van plan een hinderwetvergunning te verlenen voor het uitbreiden varvhet tankstation met een ondergrondse opslag voor Euro-loodvrij-benzine aan Fina Nederland B.V. Hiertoe is een ontwerpvergunning opgesteld. De ontwerpvergunning ligt van 22 mei 1987 tot en met 4 juni 1987 ter inza ge bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de ontwerpvergunning. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 5 juni 1987 worden ingediend door iedereen die al bezwaar heeft gemaakt tegen de aanvraag en door hen die om gegronde redenen niet in staat zijn geweest een bezwaar tegen de aanvraag in te dienen. In een aparte brief kan worden verzocht persoonlijke gegevens niet be kend te maken. Schriftelijke bezwaren moeten worden gericht aan Burge meester en Wethouders van Tilburg. Deze brief moet worden gestuurd naar de directeur van de Milieudienst (Stadhuisplein 130, 5038 TC Til- 2010). Zij heeft de Raad van staat gevraagd hierover een te geven. De Raad van Waterstaat wil eerst de bevolking vragen wat zij van de nota vindt.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1987 | | pagina 7